http://kariera.mk

Google mund të gjobitet për herë të tretë nga Komisioni Evropian

para 2 muajve - Medial

Google mund të goditet nga një gjobë e tretë nga Bashkimi Evropian javën e ardhshme për shërbimin e reklamimit AdSense raportoi ditën e sotme agjencia e lajmeve Reuters. Komisioni Evropian në 2016-ën hapin...

Google ka bllokuar 2.3 miliardë reklama të këqija në 2018-ën

para 2 muajve - Medial

Është koha kur Google ndan me ne sesa “reklama të këqija” ka vrarë një vit më parë. Dhe me çdo vit që kalon numri rritet. “Reklamat e këqija” janë përmbajtje që shkelin politikat e reklamimit të Google...

Google ka bllokuar 2.3 miliardë reklama të këqija në 2018-ën

para 2 muajve - Insajderi

E thënë ndryshe, Google ka fshirë 100 reklama të këqija në sekond në 2017-ën, më pak sesa 75 reklama të këqija për sekondë në 2018. Është koha kur Google ndan me ne sesa “reklama të këqija” ka vrarë një...

200 aplikacione me aduer janë shkarkuar 150 milion herë në Play Store

para 2 muajve - Medial

Më shumë se 200 aplikacione në Google Play Store kishin kod me reklama keqdashëse të cilat tregonin reklama edhe jashtë aplikacionit dhe i çonin përdoruesit në uebsajte për shkarkimin e aplikacioneve të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK