http://kariera.mk

Ish lojtari i Liverpool dhe shoku i skuadrës tek kombëtarja zbulon pikën e dobët të Van Dijk

para 2 muajve - Medial

Ish lojtari i Liverpool dhe shoku i skuadrës tek kombëtarja zbulon pikën e dobët të Van Dijk Virgil Van Dijk është lojtari që po konsiderohet si mbrojtësi më i mirë në Evropë aktualisht. Anëtari i Liverpool...

Ancelotti, pas shortit: Sfidë e vështirë ndaj Arsenalit, por interesante!

para 2 muajve - GazetaBlic

Napoli do të përballet me Arsenalin në çerekfinalet e “Europa League”. Ky është verdikti i shortit që u hodh sot në Nyon. Nënkampionët e Italisë do të duhet të përballen me londinezët në stadiumin “Emirates”,...

Cristiano Ronaldo, lojtari më i mirë i javës në Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - GazetaBlic

Cristiano Ronaldo është vlerësuar si lojtari më i mirë i javës në Ligën e Kampionëve Ronaldo shënoi het-trik dhe përmbysi rezultatin e ndeshjes së parë ndaj Atletico Madridit për ta kualifikuar Juventusin...

Cristiani Ronaldo, lojtari më i mirë i javës në Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - GazetaBlic

Cristiano Ronaldo është vlerësuar si lojtari më i mirë i javës në Ligën e Kampionëve Ronaldo shënoi het-trik dhe përmbysi rezultatin e ndeshjes së parë ndaj Atletico Madridit për ta kualifikuar Juventusin...

Ja kush do ta fitojë Ligën e Kampionëve sipas super-kompjuterit

para 2 muajve - Tetova1

Sytë e të gjithëve do të jenë të premten në Nyon ku hedhet shorti për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve. Pas një jave magjepsëse, ku Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo u rikthyen sërish në qendër të vëmendjes,...

Coutinho nuk ka ‘nerva’ më, kërkon largimin nga Barcelona

para 2 muajve - GazetaBlic

Media britanike “Birmingham Live” raporton se Philippe Coutinho ka nisur fushatën e quajtur “ejani më merrni”, si lutje adresuar klubit anglez të Manchester United, kur nuk ka kaluar ende një vit që nga...

Ja kush do ta fitojë Ligën e Kampionëve sipas super-kompjuterit

para 2 muajve - GazetaBlic

Sytë e të gjithëve do të jenë të premten në Nyon ku hedhet shorti për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve. Pas një jave magjepsëse, ku Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo u rikthyen sërish në qendër të vëmendjes,...

Cristiano Ronaldo, lojtari më i mirë i javës në Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Flaka

Cristiano Ronaldo është vlerësuar si lojtari më i mirë i javës në Ligën e Kampionëve. Ronaldo shënoi het-trik dhe përmbysi rezultatin e ndeshjes së parë ndaj Atletico Madridit për ta kualifikuar Juventusin...

Ish-sulmuesi i Liverpoolit zbulon sekretin e dobësisë që e ka Van Dijk

para 2 muajve - GazetaBlic

Ish-anësori i Liverpool, Ryan Babel pretendon se Virgil van Dijk ka një dobësi, por skuadrat në Premierligës nuk e kanë arritur ende të zbulojnë se cila është. Mbrojtësi holandez, i cili u ble nga Southampton...

Super-kompjuteri parashikon fituesin e Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - Koha.mk

Sytë e të gjithëve do të jenë të premten në Nyon ku hedhet shorti për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve. Pas një jave magjepsëse,  ku Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo u rikthyen sërish në qendër të...

Atleticos nuk i del inati me Ronaldon, gati të bëjnë ankesën në UEFA

para 2 muajve - Koha Jone

Atletico Madrid janë shumë të mërzitur reagimin e Cristiano Ronaldos në fundin e ndeshjes së kthimit. Sulmuesi portugez, arkitekti kryesor i rikthimit të Juventusit me një “hat-trick”, bëri një gjest të...

Ancelotti pas shortit: Sfidë e vështirë ndaj Arsenalit, por interesante

para 2 muajve - Arbresh

Napoli do të përballet me Arsenalin në çerekfinalet e “Europa League”. Ky është verdikti i shortit që u hodh sot në Nyon. Nënkampionët e Italisë do të duhet të përballen me londinezët në stadiumin “Emirates”,...

Shpërblehet Cristiano Ronaldo

para 2 muajve - Tetova Sot

Cristiano Ronaldo është vlerësuar si lojtari më i mirë i javës në Ligën e Kampionëve Ronaldo shënoi het-trik dhe përmbysi rezultatin e ndeshjes së parë ndaj Atletico Madridit për ta kualifikuar Juventusin...

Këto janë çiftet e çerekfinales në EUROPA LEAGUE

para 2 muajve - Aktuale

Është hedhur shorti për ndeshjet çerek-finale të Europa Leagues në Nion të Zvicrës. Pas shortit në Champions League, radha i erdhi edhe kompeticionit të dytë më prestigjioz në Evropë, të njohur si Europa...

Super-kompjuteri parashikon fituesin e Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - InfoMagazin

Sytë e të gjithëve do të jenë të premten në Nyon ku hedhet shorti për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve. Pas një jave magjepsëse, ku Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo u rikthyen sërish në qendër të...

Ja kush do ta fitojë Ligën e Kampionëve sipas super-kompjuterit

para 2 muajve - Tetova Sot

Sytë e të gjithëve do të jenë të premten në Nyon ku hedhet shorti për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve. Pas një jave magjepsëse, ku Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo u rikthyen sërish në qendër të vëmendjes,...

E papritur, ndryshon në fund kalendari i Championsit

para 2 muajve - InfoShqip

Në Nion të Zvicrës shorti i Champions League përcaktoi përballjen e dy skuadrave angleze, Tottenham-City, duke evituar përplasjen mes dy ekipeve të të njëjtit qytet, pasi United do të diskutojë kualifikimin...

Festoi si Simeone, Ronaldo rrezikon skualifikimin për çerekfinalet

para 2 muajve - SuperSport

Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo është në hetim për gjestin e pahijshëm që bëri në fund të ndeshjes kundër Atletico Madrid në Champions League. Ai rrezikon skualifikimin nga kjo garë që ndodhet...

Ndryshon kalendari i Championsit për shkak të dy ekipeve të Manchesterit

para 2 muajve - Koha Jone

Në Nion të Zvicrës shorti i Champions League përcaktoi përballjen e dy skuadrave angleze, Tottenham-City, duke evituar përplasjen mes dy ekipeve të të njëjtit qytet, pasi United do të diskutojë kualifikimin...

Vjen lajmi i madh për Ronaldon

para 2 muajve - InfoShqip

Dje u përfol nga shumë media të ndryshme se Cristiano Ronaldo mund të rrezikonte një dëmim nga UEFA për mënyrën festimit në fund të ndeshjes ndaj Atletico Madridit ku portuguzi realizoi 3 gola. Por frika...

Messi, ‘exheli’ i ekipeve angleze

para 2 muajve - Tetova Sot

Shorti i Ligës së Kampionëve të premten i ka prodhuar disa duele fantastike. Sfida më interesante do të jetë ajo mes Barcelonës dhe Manchester Unitedit. Barça është në një formë fantastike, ashtu si edhe...

Messi, ‘egjeli’ i ekipeve angleze

para 2 muajve - Iliria News

Shorti i Ligës së Kampionëve të premten i ka prodhuar disa duele fantastike. Sfida më interesante do të jetë ajo mes Barcelonës dhe Manchester Unitedit. Barça është në një formë fantastike, ashtu si edhe Manchester...

Ronaldo rrezikon të dënohet për gjestin e bërë ndaj Atletico Madridit

para 2 muajve - InfoMagazin

Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo është në hetim për gjestin e pahijshëm që bëri në fund të ndeshjes kundër Atletico Madrid në Ligën e Kampionëve. Ai rrezikon të dënohet nga kjo garë që ndodhet...

Këto janë çiftet e çerekfinales në EUROPA LEAGUE

para 2 muajve - Klan Kosova

Është hedhur shorti për ndeshjet çerek-finale të Europa Leagues në Nion të Zvicrës. Pas shortit në Champions League, radha i erdhi edhe kompeticionit të dytë më prestigjioz në Evropë, të njohur si Europa...

Man United vs Barcelona, ndryshon kalendari i Champions League

para 2 muajve - Gazeta Observer

Ndeshja e parë mes Manchester United dhe Barcelonës, do të zhvillohet në “Old Trafford”, e jo në “Camp Nou” siç e përcaktoi shorti. Në Nion të Zvicrës shorti i Champions League përcaktoi përballjen e dy...

Man United vs Barcelona, ndryshon kalendari i Champions League

para 2 muajve - Tetova Sot

Ndeshja e parë mes Manchester United dhe Barcelonës, do të zhvillohet në “Old Trafford”, e jo në “Camp Nou” siç e përcaktoi shorti. Në Nion të Zvicrës shorti i Champions League përcaktoi përballjen e dy...

Tifozëve të Man Utd do t’iu dridhen këmbët kur të shohin këtë statistikë të Messi

para 2 muajve - Lajmi.net

Sot është tërhequr shorti i Ligës së Kampionëve, ku përballë njëra tjetrës janë vendosur Barcelona dhe Manchester United. Këto skuadra ishin takuar edhe më parë me njëra tjetrën në këtë garë. Në vitet...

Hidhet shorti për çerekfinalet në Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - InfoShqip

Ceremonia e hedhjes së shortit në Ligën e Kampionëve për çerekfinalet dhe gjysmëfinalet u mbajt sot në selinë e UEFA-s në Nyon të Zvicrës, raporton Anadolu Agency (AA). Dy ekipe nga Anglia, Tottenham Hotspur...

Ajaksi me Juventusin, Mançesteri kundër Barcelonës në çerekfinale

para 2 muajve - Nezavisen

Futbollistët e Ajaksit do të luajnë kundër Juventusit në çerekfinalen e Ligës së kampionëve, u vendos sot në shortin në Nion. Mançester Junajted do të luajë me Barcelonën, ndërsa dy ndeshjet tjera janë...

Tronditet Barcelona, ylli i madh do të mungojë në Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - OraInfo

Lajm i keq për Barcelonën. Ousmane Dembele është lënduar përsëri dhe do të jetë jashtë fushave për tri deri në katër javë. Futbollisti francez është dëmtuar gjatë ndeshjes kundër Lyonit (5-1) në tetën...

Tifozët e United nuk pajtohen me shortin e Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - GazetaBlic

Manchester United u zgjodh kundërshtari i Barcelonës në çerekfinale të Ligës së Kampionëve të premten në mëngjes – dhe lajmi nuk u pranua aq mirë nga disa tifozë të Djajve të Kuq. Tifozët dhe skuadra janë...

Caktohen datat e ndeshjeve çerekfinale

para 2 muajve - Medial

Janë mësuar datat e ndeshjeve çerekfinale në Ligën e Kampionëve. UEFA ka publikuar datat për katër ndeshjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve, shkruan lajmi.net. Dy ndeshjet e para do të luhen më 9 prill,...

Befason Kovac: Bayern nuk ka kapacitet të përballët me skuadrat elitare të Evropës

para 2 muajve - Ina

Trajneri i Bayern Munich, Niko Kovac, ka befasuar me deklaratën e tij pas eliminimit nga Liga e Kampionëve. Bayern pësoi humbje me rezultatin 1:3 para tifozëve të vet, për tu eliminuar nga garat e Ligës...

Klopp i “buzëqeshur” me shortin e Ligës së Kampionëve, ja fjalët e tij

para 2 muajve - GazetaBlic

Jurgen Klopp është shprehur pas shortit në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Jurgen Klopp ka mohuar sugjerimet se Liverpool ishte me fat në shortin e çerekfinales në Ligën e Kampionëve, ku për çudi ‘The...

Anglezët, ‘viktimat’ e preferuara të Messit – 22 gola ndaj tyre

para 2 muajve - InfoMagazin

Ylli argjentinas ka shënuar më së shumti gola përballë skuadrave angleze. Në shortin e sotëm të Ligës së Kampionëve, është përcaktuar që Barcelona të ndeshet me Manchester United. Ajo që bie në sy janë...

Befason Kovac: Bayern nuk ka kapacitet të përballët me skuadrat elitare të Evropës

para 2 muajve - Lajmi.net

Trajneri i Bayern Munich, Niko Kovac, ka befasuar me deklaratën e tij pas eliminimit nga Liga e Kampionëve. Bayern pësoi humbje me rezultatin 1:3 para tifozëve të vet, për tu eliminuar nga garat e Ligës...

Befason Kovac: Bayern nuk ka kapacitet të përballët skuadrat elitare të Evropës

para 2 muajve - Lajmi.net

Trajneri i Bayern Munich, Niko Kovac, ka befasuar me deklaratën e tij pas eliminimit nga Liga e Kampionëve. Bayern pësoi humbje me rezultatin 1:3 para tifozëve të vet, për tu eliminuar nga garat e Ligës...

Man United vs Barcelona, ndryshon kalendari i Champions League

para 2 muajve - Bota Press

Ndeshja e parë mes Manchester United dhe Barcelonës, do të zhvillohet në “Old Trafford”, e jo në “Camp Nou” siç e përcaktoi shorti. Në Nion të Zvicrës shorti i Champions League përcaktoi përballjen e dy...

Deklarata e Klopp para dueleve me Porton në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - Medial

Deklarata e Klopp para dueleve me Porton në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve Jurgen Klopp është shprehur pas shortit në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Jurgen Klopp ka mohuar sugjerimet se Liverpool...

Shpalosen datat e sakta të çerkfinaleve

para 2 muajve - Alsat-M

Në Nion të Zvicrës u hodh shorti për fazën çerekfinale të Ligës së Kampinëve, aty 8 skuadra kanë mësuar përballjet e tyre. Në katër përballjet e çerekfinales, dallohet derbi sfida në Mançester, ku Junajtedi...

Reagon Ancelotti pas shortit: Sfidë e vështirë kundër Arsenalit, por interesante për tifozët dhe klubin

para 2 muajve - Albeu

Napoli nuk pati fat në shortin e çerekfinaleve të "Europa League". Për të kaltrit shortit rezervoi një sfidë mjaft të vështirë kundër Arsenalit . Në lidhje më shprtin ka folur shkrurt trajneri i Napolit...

Mësohen datat e ndeshjeve çerekfinale në Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - OraInfo

Datat e ndeshjeve çerekfinale në Ligën e Kampionëve tashmë janë mësuar. UEFA ka publikuar datat për katër ndeshjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Dy ndeshjet e para do të luhen më 9 prill, dhe dy...

Publikohen datat e ndeshjeve çerekfinale në Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Albeu

Publikohen datat e ndeshjeve çerekfinale në Ligën e Kampionëve UEFA ka publikuar datat për ndeshjet çerekfinale në Ligën e Kampionëve . Kështu ndehja e parë çerekfinale do të zhvillohen në javën e dytë...

Shpalosen datat e sakta të ndeshjeve në Ligën e Kampionëve dhe Europa Ligë

para 2 muajve - GazetaBlic

Në Nion të Zvicrës u hodh shorti për fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve, aty 8 skuadra kanë mësuar përballjet e tyre. Në katër përballjet e çerekfinales, dallohet derbi sfida në Mançester, ku Junajtedi...

Përballje të forta në çerekfinalet e Champions League

para 2 muajve - Albinfo

Është hedhur në Nyon të Zvicrës shorti i ndeshjeve çerekfinale të UEFA Champions League nga ku dolën edhe përballje të forta mes ekipeve të mëdha evropiane. Përballja ndër më interesantet do të jetë ajo...

Këto janë çiftet çerekfinale në Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Koha.mk

Është hedhur shorti për fazën çerekfinale në Ligën e Kampionëve në Nyon të Zvicrës, me Barcelona vs Manchester United si ndeshja kryesore. Ajaxi do të përballët me Juventusin, derisa Tottenhami do të luajë...

Caktohen datat e ndeshjeve çerekfinale

para 2 muajve - Lajmi.net

Janë mësuar datat e ndeshjeve çerekfinale në Ligën e Kampionëve. UEFA ka publikuar datat për katër ndeshjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve, shkruan lajmi.net. Dy ndeshjet e para do të luhen më 9 prill,...

E papritur, ndryshon në fund kalendari i Championsit

para 2 muajve - Albeu

Në Nion të Zvicrës shorti i Champions League përcaktoi përballjen e dy skuadrave angleze, Tottenham-City, duke evituar përplasjen mes dy ekipeve të të njëjtit qytet, pasi United do të diskutojë kualifikimin...

Ndryshon kalendari i Champions, shkak shorti për ekipet e Manchester

para 2 muajve - Top Channel

Në Nion të Zvicrës shorti i Champions League përcaktoi përballjen e dy skuadrave angleze, Tottenham-City, duke evituar përplasjen mes dy ekipeve të të njëjtit qytet, pasi United do të diskutojë kualifikimin...

Ndryshojnë kuotat e bastoreve për favoritin e Ligës së Kampionëve pas shortit të çerekfinales

para 2 muajve - Koha.net

Kuotat e kompanive të basteve për favoritin e Ligës së Kampionëve kanë pësuar ndryshime pas shortit të çerekfinales. Shorti i sotëm ka vënë disa përballje interesante, kurse pas shortit, kanë ndryshuar...

Këto do jenë përballjet gjysmëfinale në Ligën e Evropës

para 2 muajve - Medial

Pas tërheqjes së shortit për fazën çerekfinale të Ligës së Evropës, është tërhequr shorti edhe për fazën gjysmëfinale. Përballjet çerekfinale të këtij sezoni janë: Napoli – Arsenal Villarreal – Valencia...

LIVE: Shorti i Ligës së Evropës

para 2 muajve - Medial

Pas shortit të Ligës së Kampionëve, në Nyon të Zvicrës do të tërhiqet edhe shorti i çerekfinales së Ligës së Evropës. Nga ora 13:00, tetë skuadrat çerekfinaliste do të mësojnë kundërshtarët. Chelsea, Napoli,...

Ndërhyn UEFA, ndryshon shortin për Sitin dhe Junajtidin!

para 2 muajve - Medial

I vetmi rregull i vendosur nga UEFA kishte të bente me dy klubet nga Mançesteri, Junajtidin dhe Sitin, të cilat nuk mund të luanin kurrsesi në të njëjtën ditë në qytet nëse nuk do të luanin me njëra-tjetrën....

UEFA ndërhyn në shortin e Champions League, ja ndryshimi që do t’i ndodhë ndeshjeve të City dhe United

para 2 muajve - Blitz

Përpara shortit të hedhur nga UEFA për ndeshjet çerek finale të “Champions League”, ishte vendosur vetëm një rregull që kishte të bënte me dy skuadrat e Manchester-it. Nëse Manchester City dhe United nuk...

Shorti i Europa League/ Spikat Napoli-Arsenal

para 2 muajve - Top Channel

Në Nion të Zvicrës është hedhur mesditën e së premtes edhe shorti i fazës çerefinale dhe gjysmëfinale të Europa League. Napoli-Arsenal është çifti që spikat në këtë short. Ndërkohë e sigurtë është se në...

“Messi e Ronaldo janë me fat dhe pa fat që luajnë në të njëjtën epokë”

para 2 muajve - Lajmi.net

Jose Mourinho vazhdon të merr vëmendjen e të gjithëve me deklaratat e bëra në studiot televizive. Trajneri portugez është i papunë që nga 18 dhjetori i vitit të kaluar, kur ndërpreu bashkëpunimin me Manchester...

“Cristiano Ronaldo mund të luaj një ditë në Kinë”

para 2 muajve - Arbresh

Agjenti me bazë në Kinë, Andrea Pretti ka pranuar se Cristiano Ronaldo mund të luaj një ditë në Lindje të Largët. Pasi vendosi të largohet nga Real Madridit verën e kaluar, portugezi kishte një ofertë...

Champions/ Shorti përplas United-Barca; Juve dhe Liverpool me fat

para 2 muajve - Top Channel

Shorti i fazës çerekfinale të Ligës së Kampioneve rezervoi përballje të forta në turneun elitar të futbollit europian. Nga vazot e Nionit, u zbuluan çifte shpërthyes që premtojnë shkëndija si ajo mes Barcelonës...

Rezultate të papritur të sondazhit për lojtarin më të mirë në histori të futbollit

para 2 muajve - Aktuale

Ka mjaftuar një deklaratë e trajnerit Fabio Capello për të aktualizuar edhe njëherë temën rreth futbollistit më të mirë në histori të futbollit. Pele, Diego Maradona, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo,...

KUPAT EVROPIANE: SUPERSFIDA NË ÇEREKFINALE

para 2 muajve - Klan Macedonia

Përballje spektakolare në çerekfinalet e Champions League. Ky është verdikti i shortit që u hodh mesditën e së premtes në Nyon të Zvicrës. Gjithashtu u hodh shorti edhe për cerekfinalet e Ligës Europa....

Hidhet shorti, Juve dhe Liverpooli me fat, “malore” për Barçën dhe M.City-n

para 2 muajve - Top Channel

Shorti i fazës çerekfinale të Ligës së Kampioneve rezervoi përballje të forta në turneun elitar të futbollit europian. Nga vazot e Nionit, u zbuluan çifte shpërthyes që premtojnë shkëndija si ajo mes Barcelonës...

Ronaldo rrezikon përjashtimin nga Championsi

para 2 muajve - Koha.net

Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo është në hetim për gjestin e pahijshëm që bëri në fund të ndeshjes kundër Atletico Madrid në Champions League. Ai rrezikon skualifikimin nga kjo garë që ndodhet...

Messi, ‘exheli’ i ekipeve angleze

para 2 muajve - Sovrani

Shorti i Ligës së Kampionëve të premten i ka prodhuar disa duele fantastike. Sfida më interesante do të jetë ajo mes Barcelonës dhe Manchester Unitedit. Barça është në një formë fantastike, ashtu si edhe...

Pas shortit në Ligën e Kampionëve, vjen një lajm shumë i keq për Barcelonën

para 2 muajve - OraInfo

Një lajm mjaftë i keq ka ardhur sot për skuadrën e Barcelonës. “Mundo Deportivo” raporton se skuadra katalane nuk është aspak e lumtur që edhe në rast se tejkalon pengesën e quajtur Manchester United,...

Finale e parakohëshme në Europa League, Napoli gjen Arsenalin

para 2 muajve - BalkanWeb

Në Nion të Zvicrës u hodh edhe shorti që përcaktoi përballjet në çerekfinalet e Ligës së Europës. Nuk do të mungojnë sfidat e mëdha, pasi Napoli i Elseid Hysaj ishte pa fat në tërheqjen e goglave. Skuadra...

Klopp dyshon se City do të ketë presion për titull

para 2 muajve - InfoMagazin

Menaxheri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, nuk beson se Liverpooli do të ketë presion në luftën për titull. Reds mund të arrijnë në krye të tabelës sërish me fitore ndaj Fulhamit të dielën, duke parë që City...

Mendes: Cristiano Ronaldo do të shkruaj historinë në Juventus

para 2 muajve - InfoShqip

Agjenti Jorge Mendes thotë se Cristiano Ronaldo është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave dhe do të shkruaj historinë në Juventus. Ronaldo ka fituar pesë tituj në Ligë të Kampionëve dhe katër prej tyre...

Anglia po e kthen primatin në “Champions”

para 2 muajve - Koha.net

Me politikën britanike ende të ngulfatur në kaosin e Brexitit, së paku skuadrat angleze të futbollit janë duke ofruar qartësinë aq të nevojshme sa i përket qëndrimit të tyre në Evropë. Për herë të parë...

Europa League/ Një derbi spanjoll dhe short “i pamëshirshëm” për Napolin

para 2 muajve - Gazeta Shqip

Short i pamëshirshëm për Napolin e Carlo Ancelottit në çerekfinalet e Europa League. Të kaltrit në këtë raund do të kenë përballë Napolin në një finale të parakohshme për këtë kompeticion. Me shumë fat...

Capello: Futbolli ka tre gjeni, Ronaldo nuk është njëri prej tyre

para 2 muajve - InfoShqip

Debati mes Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit është rikthyer këtë javë pas performancave të shkëlqyera të tyre në Ligë të Kampionëve dhe Fabio Capello ka mbështetur sulmuesin argjentinas. Edhe pse ai...

Deklarata e Klopp para dueleve me Porton në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - Lajmi.net

Jurgen Klopp është shprehur pas shortit në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Jurgen Klopp ka mohuar sugjerimet se Liverpool ishte me fat në shortin e çerekfinales në Ligën e Kampionëve. Ai ka thënë se...

Champions League, hidhet shorti, zbuloni çiftet çerekfinaliste

para 2 muajve - Medial

Bota e futbollit mban frymën, në Nion të Zvicrës u hodh shorti i fazës çerekfinale në Champions League. Për herë të parë pas 9 vitesh në këtë fazë u kualifikuan 4 ekipe nga Premier League, Man.United,...

Tërhiqet shorti, këto janë përballjet çerekfinale në Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Medial

Janë mësuar përballjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Në Nyon të Zvicrës është tërhequr shorti i Ligës së Kampionëve për fazën çerekfinale. Këto janë përballjet: Ajax – Juventus Liverpool – Porto...

Ndërhyn UEFA, ndryshon shortin për Sitin dhe Junajtidin!

para 2 muajve - BalkanWeb

I vetmi rregull i vendosur nga UEFA kishte të bente me dy klubet nga Mançesteri, Junajtidin dhe Sitin, të cilat nuk mund të luanin kurrsesi në të njëjtën ditë në qytet nëse nuk do të luanin me njëra-tjetrën....

Lajm i keq për Barcelonën pas shortit në Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Lajmi.net

“Mundo Deportivo” raporton se skuadra katalane nuk është aspak e lumtur që edhe në rast se tejkalon pengesën e quajtur Manchester United, përsëri e pret mundësia e një tjetër dueli të madh në gjysmëfinale....

Zbulohen përballjet gjysmëfinale në Ligën e Evropës

para 2 muajve - RTV 21

Këto janë ekipet që do të përballen në mes vete Menjëherë pas hedhjes së shortit për çerekfinale në Ligën e Kampionëve në Nion të Zvicrës është tërhequr shorti edhe për fazën gjysmëfinale. Në këtë short...

Europa League/ Napoli “peshkon” Arsenalin, Chelsea me fat

para 2 muajve - Koha Jone

Short ka qenë i pamëshirshëm për Napolin e Carlo Ancelottit në çerekfinalet e Europa League. Të kaltrit në këtë raund do të kenë përballë Napolin në një finale të parakohshme për këtë kompeticion. Me shumë...

Ja kur do të zhvillohen sfidat çerekfinale të Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - Infokusi

Në Nyon të Zvicrrës është hedhur shorti i çerekfinaleve të Ligës së Kampoonëve, shkruan Gazeta inFokus. Shorti vuri përballje mjaftë interesante, ku sfida kryesore pritet të zhvillohet ndermjët Manchester...

Shorti për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve, derbi Manchester United – Barcelona

para 2 muajve - TelegrafiMk

Hidhet shorti për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve, Barcelona – Manchester United ndeshja më e fortë Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve Tetë skuadrat më të...

Hidhet shorti për çerekfinalet e Ligës së Evropës, përballja më interesante ajo mes Arsenalit dhe Napolit

para 2 muajve - TelegrafiMk

Tetë skuadrat që kanë siguruar çerekfinalen do të synojnë të shkojnë tutje. Chelsea, Napoli, Valencia, Villareal, Benfica, Arsenal, Eintracht Frankfurt dhe Slavia e Pragës janë ekipet çerekfinaliste. Ndeshja...

Hidhet shorti i Europa League: "Ferr" për Arsenal, derbi spanjoll e Chelsea me fat

para 2 muajve - Albeu

Hidhet ditën e sotme edhe shorti i Ligës së Europës, pas atij të Championsit që rezervoi përballje të zjarrta. Skuadrat e kualifikuara do të kërkojnë të fitojnë trofeun e dytë për nga rëndësia. Për shumë...

Arsenal-Napoli, finalja e parakohshme, Chelsea-t i shtrohet rruga drejt trofeut!

para 2 muajve - SuperSport

Short i pamëshirshëm për Napolin e Carlo Ancelottit në çerekfinalet e Europa League. Të kaltrit në këtë raund do të kenë përballë Napolin në një finale të parakohshme për këtë kompeticion. Me shumë fat...

Këto do jenë përballjet gjysmëfinale në Ligën e Evropës

para 2 muajve - Lajmi.net

Pas tërheqjes së shortit për fazën çerekfinale të Ligës së Evropës, është tërhequr shorti edhe për fazën gjysmëfinale. Përballjet çerekfinale të këtij sezoni janë: Napoli – Arsenal Villarreal – Valencia...

Tërhiqet shorti i çerekfinales në Evropa Ligë, na pret një super ndeshje

para 2 muajve - OraInfo

Në Nyon të Zvicrës është tërhequr edhe shorti i çerekfinales së Ligës së Evropës. Chelsea, Napoli, Valencia, Eintracht Frankfurt, Benfica, Arsenal, Villarreal dhe Slavia Pragë, janë skuadrat çerekfinaliste...

Europa League/ Napoli përballë Arsenalit, derbi spanjoll për Valencian

para 2 muajve - Opinion

Pas shortit të Champions League, është hedhur edhe shorti për Europa League. Ndeshje e vështirë për Napolin, i cili do të përballet me Arsenalin. Ndërkohë me fat ka qenë Chelsea që ka “peshkuar” Slavia...

Mësohen çiftet çerekfinaliste në Europa Ligë

para 2 muajve - GazetaBlic

Pas Ligës së Kampionëve, sigurisht se rradha vjen për kompeticionin e dytë për nga rëndësia në kontinentin e vjetër, Ligën e Evropës. Nga tetë skuadra çerekfinaliste, padyshim se çifti më interesant ka...

Hedhet shorti për çerekfinale dhe gjysmëfinale në Ligën e Evropës

para 2 muajve - Koha.net

Është hedhur shorti për fazën çerekfinale dhe gjysmëfinale të edicionit të sivjetmë në Ligën e Evropës. Shorti ka caktuar këto ndeshje: Napoli – Arsenal Villarreal – Valencia Benfica – Eintracht Frankfurt...

Tërhiqet shorti i çerekfinales në L.E, Napoli – Arsenal ndeshja kryesore

para 2 muajve - Lajmi.net

Pas shortit të Ligës së Kampionëve, në Nyon të Zvicrës do të tërhiqet edhe shorti i çerekfinales së Ligës së Evropës. Nga ora 13:00, tetë skuadrat çerekfinaliste do të mësojnë kundërshtarët. Chelsea, Napoli,...

Flet drejtori i Barcelonës pas shortit: Na presin dy finale me "Djajtë e Kuq"

para 2 muajve - Albeu

Guillermo Amor, Drejtor i Marrëdhënieve Institucionale të Barcelonës, foli për "Movistar", menjëherë pas shortit të sotëm, që i përballi katalanasit me Manchester United në çerekfinale të Champions-it:...

Mbyllet sezoni në Ligën e Kampionëve për Cristiano Ronaldon? Mësoni çka thotë rregullorja

para 2 muajve - GazetaBlic

Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo është në hetim për gjestin e pahijshëm që bëri në fund të ndeshjes kundër Atletico Madrid në Champions League. Ai rrezikon skualifikimin nga kjo garë që ndodhet...

Champions League, hidhet shorti, zbuloni çiftet gjysmëfinaliste

para 2 muajve - BalkanWeb

Bota e futbollit mban frymën, në Nion të Zvicrës u hodh shorti i fazës gjysmëfinale në Champions League. Për herë të parë pas 9 vitesh në këtë fazë u kualifikuan 4 ekipe nga Premier League, Man.United,...

Ekipet që do të përballen në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - RTV 21

Ndeshja kryesore e cilësohet  Barcelona-Manchester Unitedit Sot në në Nion të Zvicrës është hedhur shorti për fazën çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Kurse, gjiganti tjetër anglez, finalisti i vitit të...

Një gjysmëfinale e mundshme Barcelona-Liverpool

para 2 muajve - Albeu

Barcelona dhe Liverpool mund të përballën në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve nëse të dyja e kalojnë faqen çerekfinale. Fituesi i duelit të parë çerekfinale do të ndeshjet me fituesin e duelit të tretë,...

Zyrtare: Zgjidhet lojtari i javës ne Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Sovrani

Uefa Champions League ka zgjedhur Cristiano Ronaldon si lojtarin e javës. Ky titull i erdhi pas tre golave që shënoi ndaj Atletico Madridit në lojën që u zhvillua gjatë kësaj jave. Mesa duket Cristiano...

Shorti i Ligës së Evropës LIVE

para 2 muajve - OraInfo

ORAinfo ju sjell LIVE tërheqjen e shortit të Ligës së Evropës. Pas shortit të Ligës së Kampionëve, në Nyon të Zvicrës do të tërhiqet edhe shorti i çerekfinales së Ligës së Evropës. Nga ora 13:00, tetë...

Rezultate të papritur të sondazhit për lojtarin më të mirë në histori të futbollit

para 2 muajve - Medial

Rezultate të papritur të sondazhit për lojtarin më të mirë në histori të futbollit Ka mjaftuar një deklaratë e trajnerit Fabio Capello për të aktualizuar edhe njëherë temën rreth futbollistit më të mirë...

Këto janë çiftet çerekfinale të Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - Klan Kosova

Sot është mbajtur shorti për të përcaktuar ndeshjet çerekfinale të këtij edicioni të Ligës së Kampionëve. Ajaksi do të ndeshet me Juventusin ndërkaq Liverpool do të kenë punë me Porton. Tottneham Hotspur...

Mourinho: “Messi e Ronaldo janë me fat dhe pa fat që luajnë në të njëjtën epokë”

para 2 muajve - Iliria News

Jose Mourinho deklaroi se Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo janë që të dy të bekuar dhe të mallkuar në të njëjtën kohë, për faktin që luajnë në të njëjtën gjeneratë. Debati për futbollistin më të mirë...

LIVE: Shorti i Ligës së Evropës

para 2 muajve - Lajmi.net

Pas shortit të Ligës së Kampionëve, në Nyon të Zvicrës do të tërhiqet edhe shorti i çerekfinales së Ligës së Evropës. Nga ora 13:00, tetë skuadrat çerekfinaliste do të mësojnë kundërshtarët. Chelsea, Napoli,...

Mësohen datat se kur do të zhvillohen ndeshjet çerekfinale

para 2 muajve - GazetaBlic

Tashmë janë mësuar të gjitha çiftet çerekfinaliste të këtij edicioni në Ligën e Kampionëve. Barcelona-Manchester United, Tottenhem-Manchester City, Liverpool-Porto dhe Ajax-Juventus pritet të jenë super-duelet...

Nëse ndodh kjo do të shohim përballjen CR7 – Messi në Ligën e Kampionëve.

para 2 muajve - OraInfo

Ka vetëm një mundësi që të shohim përballje CR7 – Messi në Ligën e Kampionëve. Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo mund të përballen në Ligën e Kampionëve në sezonin 2018/2019. Skuadrat e dy lojtarëve janë...

Man United v Barcelona: Rekordi i frikshëm i Lionel Messit ndaj skuadrave angleze

para 2 muajve - Arbresh

Rekordi i superyllit të Barcelonës, Lionel Messit, kundër skuadrave nga Premierë Liga është rishfaqur pasditen e sotme (e enjte) pas shortit për ndeshjet çerekfinale që vendoi “Blaugranët” kundër Manchester...

Shorti tregohet bujar me Juventusin dhe Liverpoolin, frikë për Barcelonën dhe Manchester City-n

para 2 muajve - Albeu

Me fat Liverpooli dhe Juventusi, duele të vështira për Manchester Cityn dhe Barcelonën. Në Nyon të Zvicrës u hodh mesditën e sotme shorti i çerekfinaleve dhe i gjysmëfinaleve të UEFA Champions duke u përcaktuar...

Live: Shorti për çerekfinale në Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Alsat-M

Në orën 12:00 nis në Nyon të Zvicrës ceremonia e hedhjes së shortit për fazën e çerekfinaleve në Ligën e Kampionëve. Ekipet e kualifikuara në këtë fazë janë: Ajax, Barcelona, Juventus, Liverpool, Manchester...

Ronaldo rrezikon përjashtimin nga Champions

para 2 muajve - Top Channel

Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo është në hetim për gjestin e pahijshëm që bëri në fund të ndeshjes kundër Atletico Madrid në Champions League. Ai rrezikon skualifikimin nga kjo garë që ndodhet...

Këto janë ekipet që do të përballen në çerekfinale e Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - RTV 21

Ndeshja kryesore e cilësohet  Barcelona-Manchester Unitedit Sot në në Nion të Zvicrës është hedhur shorti për fazën çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Kurse, gjiganti tjetër anglez, finalisti i vitit të...

Ka vetëm një mundësi që të shohim përballje CR7 – Messi në Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Lajmi.net

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo mund të përballen në Ligën e Kampionëve në sezonin 2018/2019. Skuadrat e dy lojtarëve janë pjesë e çerekfinales së Ligës së Kampionëve. Barcelona në çerekfinale do të...

Hidhet shorti, Juve dhe Liverpooli me fat, “malore” për Barçën dhe M.City-n

para 2 muajve - SuperSport

Me fat Liverpooli dhe Juventusi, duele të vështira për Manchester Cityn dhe Barcelonën. Në Nyon të Zvicrës u hodh mesditën e sotme shorti i çerekfinaleve dhe i gjysmëfinaleve të UEFA Champions duke u përcaktuar...

UEFA publikon datat e ndeshjeve çerekfinale në Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Shenja

Shtëpia më e madhe e futbollit në Evropë, UEFA ka publikuar datat për ndeshjet çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Kësisoj ndeshjet e para çerekfinale do të zhvillohen në javën e dytë të muajit prill, më...

Barça rreth katër javë pa Dembelen

para 2 muajve - Epoka e Re

Ousmane Dembele është lënduar përsëri dhe do të jetë jashtë fushave për tri deri në katër javë. Futbollisti francez është dëmtuar gjatë ndeshjes kundër Lyonit (5-1) në tetën e finales së Ligës të Kampionëve....

Ronaldo rrezikon përjashtimin nga Champions

para 2 muajve - Alsat-M

Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo është në hetim për gjestin e pahijshëm që bëri në fund të ndeshjes kundër Atletico Madrid në Champions League. Ai rrezikon skualifikimin nga kjo garë që ndodhet...

Ja çiftet çerekfinale në Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Ina

Është hedhur shorti për fazën çerekfinale në Ligën e Kampionëve në Nyon të Zvicrës, me Barcelona vs Manchester United si ndeshja kryesore. Ajaxi do të përballët me Juventusin, derisa Tottenhami do të luajë...

Messi, ‘egjeli’ i ekipeve angleze

para 2 muajve - Gazeta Observer

Shorti i Ligës së Kampionëve të premten i ka prodhuar disa duele fantastike. Sfida më interesante do të jetë ajo mes Barcelonës dhe Manchester Unitedit. Barça është në një formë fantastike, ashtu si edhe...

Dembele do t’i mungon dy-tri javë Barcelonës

para 2 muajve - Indeks.mk

Sulmuesi i Barcelonës. Ousmane Dembele përsëri është lënduar dhe do të jetë jashtë fushave në mes të tre dhe katër javëve, njoftoi klubi katalanas. Futbollisti francez është dëmtuar gjatë ndeshjes kundër...

Mësohen edhe gjysmëfinalet e mundshme në Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - GazetaBlic

Përveç çifteve çerekfinaliste, janë mësuar edhe gjysmëfinalistët e mundshëm. Pra, gjysmëfinalja e parë do të jetë mes fituesve të përballjeve, Tottenhem-Manchester City dhe Ajax-Juventus, shkruan GazetaBlic...

E FUNDIT/ Këto dy çifte do të përcaktojnë gjysmë finalen e Champions-it

para 2 muajve - Albeu

Kompeticioni mw i ndjekur i futbollit nw Europw, UEFA Champions League, hodhi sot shortin. Shorti në kohë reale 12:00 Çifti 1: Ajaks-Juventus Çifti 2: Liverpul-Porto Çifti 3: Totenhem-Mançester Siti Çifti...

SHORTI/ Del kundërshtari i Barcelonës në 1/8 e Champions

para 2 muajve - Albeu

Barcelona do të përballet me Manchester United në fazën 1/8 për UEFA Champions League. Ka përfunduar hedhja e shortit në Nion të Zvicrës dhe përballjet do të jenë si më poshtë. PËRBALLJET Juventus - Ajax...

Shorti i Champions/ Juventus buzëqesh, Barca e City përballje spektakolare

para 2 muajve - Vizion Plus

Shorti i cerekfinaleve të Uefa Champions League I hedhur në Nion të Zvicrës sikurse edhe pritej ka rezervuar përballje spektakolare. Dueli më i fortë në leter të paktën është Barcelona-Manchester United...

Tërhiqet shorti, këto janë super ndeshjet çerekfinale në Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Lajmi.net

Janë mësuar përballjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Në Nyon të Zvicrës është tërhequr shorti i Ligës së Kampionëve për fazën çerekfinale. Këto janë përballjet: Ajax – Juventus Liverpool – Porto...

Shorti i Champions League, këto janë katër super përballjet e çerekfinaleve

para 2 muajve - Koha Jone

Në Nyon është hedhur shorti i Champions League për fazën çerekfinale, teksa Barcelona do të sfidojë Manchester United, ndërkohë që Juventus ka “peshkuar” Ajax-in. Liverpooli do ta ketë të thjeshtë ndaj...

Ronaldo rrezikon përjashtimin nga Champions

para 2 muajve - Indeks.mk

Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo është në hetim për gjestin e pahijshëm që bëri në fund të ndeshjes kundër Atletico Madrid në Champions League. Ai rrezikon skualifikimin nga kjo garë që ndodhet...

Hidhet shorti: Përballje drithërues në Uefa Champions League

para 2 muajve - Indeks.mk

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti i fazës çerekfinale të Uefa Champions League nga ku kanë rezultuar përballje shumë interesante, shkruan Sovrani.info. Këto janë ballafaqimet: Ajax – Juventus Liverpool...

Përballje të ‘çmendura’ na presin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - Lajmi.net

Pas tërheqjes që shortit për përballjet çerekfinale, UEFA ka tërhequr shortin edhe për fazën gjysmëfinale. Fituesi i takimit Ajax – Juventus, në gjysmëfinale do të takohet me fituesin e takimit tjetër,...

Tërhiqet shorti, këto do të jenë super përballjet e Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - OraInfo

Është tërhequr para pak çastesh shorti i Ligës së Kampionëve. Janë mësuar përballjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Në Nyon të Zvicrës është tërhequr shorti i Ligës së Kampionëve për fazën çerekfinale....

Shorti cakton superpërballje në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - Koha.net

Ka nisur në Nyon të Zvicrës ceremonia e hedhjes së shortit për fazën e çerekfinaleve në Ligën e Kampionëve. Ajax - Juventus Liverpool - Porto Tottenham - Manchester City Barcelona - Manchester United Është...

LAJM I FUNDIT/ Shmangen përballjet e forta në Champions, Juventus “peshkon” Ajaksin, Barcelona Junaited

para 2 muajve - Gazeta Tema

Shorti i Champions League, hedhur në Nion të Zvicrës, ka shmangur përplasjet e favoritëve kryesorë. Juventusi ka pasur fat, pasi do të përballet me Ajaksin, që megjithëse eleminoi Real Madrid, shihet si...

Shorti/ Juve “peshkon” Ajax, Barcelona përballet me United

para 2 muajve - Koha Jone

Në Nyon është hedhur shorti i Champions League për fazën çerekfinale, teksa Barcelona do të sfidojë Manchester United, ndërkohë që Juventus ka “peshkuar” Ajax-in. Liverpooli do ta ketë të thjeshtë ndaj...

Tërhiqet shorti, këto janë përballjet çerekfinale në Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Lajmi.net

Janë mësuar përballjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Në Nyon të Zvicrës është tërhequr shorti i Ligës së Kampionëve për fazën çerekfinale. Këto janë përballjet: Ajax – Juventus Liverpool – Porto...

Short i jashtëzakonshëm në Champions, ja superpërballjet e çerkefinales

para 2 muajve - GazetaBlic

Para pak çastesh ka filluar hedhja e shortit për fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Tashmë janë mësuar të gjitha çiftet çerekfinaliste të këtij edicioni në Ligën e Kampionëve, shkruan GazetaBlic...

Shorti i Champions League, buzëqesh Juventusi

para 2 muajve - Opinion

Sot në Nion të Zvicrës është hedhur shorti për çerekfinalet e Champions League, ku ftuar special ishte ish-portieri i Interit dhe ambasadori i këtij kompeticioni, Julio Cesar. Shorti ka përcaktuar se Juventusi...

E FUNDIT/ Del kundërshtari i Juventusit

para 2 muajve - Albeu

Juventusi do të përballet me Ajaxin në fazën 1/8 për UEFA Champions League. Shorti është duke u hedhur tani dhe po zbardhen një nganjë kundërshtarët e skuadrave. PËRBALLJET Juventus - Ajax Liverpool -...

Shorti/ Juve “peshkon” Ajax, Barcelona sfidon United

para 2 muajve - Koha Jone

Në Nyon ka startuar shorti për çerekfinalet e Champions League si dhe për fazën gjysmëfinale. LIVE SHORTI Ajax-Juventus Liverpool-Porto Tootenham-Manchester City Barcelona-Manchester United Datat dhe oraret...

Ky është kundërshtari i Liverpoolit në çerekfinale

para 2 muajve - GazetaBlic

Para pak çastesh ka filluar hedhja e shortit për fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Liverpooli do të luajë me Porton në çerekfinale. Ne do t’iu raportojmë për çdo ndryshim sa i përket çifteve tjera...

Këtu mund ta ndiqni ‘live’ shortin e Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - OraInfo

Ka filluar hedhja e shortit për fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve në Nyon. Vëmendja e gjithë tifozëve të futbollit, sot në ora 12:00 do të jetë në Nyon të Zvicrës. Aty, tetë skuadrat çerekfinaliste...

Ky është kundërshtari i frikshëm i Juventusit në Champions League

para 2 muajve - GazetaBlic

Para pak çastesh ka filluar hedhja e shortit për fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Juventusi do të përballet me skuadrën holandeze Ajax. Ne do t’iu raportojmë për çdo ndryshim sa i përket çifteve...

LIVE/ Përplasje gjigandësh, ndiqni shortin e Ligës së Kampioneve

para 2 muajve - Albeu

Po hidhet shorti Ligës së Kampioneve në Nyon të zvicrës . Priten përballje mjaft interesante. Vijon ...

LIVE/ Starton ceremonia e hedhjes së shortit të Champions League

para 2 muajve - Koha Jone

Në Nyon ka startuar shorti për çerekfinalet e Champions League si dhe për fazën gjysmëfinale. 8 ekipet e kualifikuara do të mësojnë rivalët LIVE SHORTI Kriteret e shortit- Duke filluar nga çerekfinalet...

Deklarata e Klopp para dueleve me Porton në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - Gazeta Observer

Jurgen Klopp është shprehur pas shortit në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Jurgen Klopp ka mohuar sugjerimet se Liverpool ishte me fat në shortin e çerekfinales në Ligën e Kampionëve. Ai ka thënë se...

Live: Shorti për çerekfinale në Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Koha.net

Në orën 12:00 nis në Nyon të Zvicrës ceremonia e hedhjes së shortit për fazën e çerekfinaleve në Ligën e Kampionëve. Ekipet e kualifikuara në këtë fazë janë: Ajax, Barcelona, Juventus, Liverpool, Manchester...

Këtu mund ta ndiqni LIVE shortin e Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - GazetaBlic

Në Nyon të Zvicrës me fillim nga ora 12:00, do të bëhet tërheqja e shortit për fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Vëmendja e gjithë tifozëve të futbollit, sot në ora 12:00 do të jetë në Nyon të...

Ronaldo rrezikon të përjashtohet nga Champions League

para 2 muajve - Opinion

Sulmuesi i Juventusit, rrezikon skualifikimin nga Champions, për shkak se është nën hetim për gjestin e pahijshëm që bëri në fund të ndeshjes kundër Atletico Madrid në Champions League. Edhe pse n ë fazën...

LIGA EUROPA: SLLAVIA ELIMINON SEVILAN

para 2 muajve - Klan Macedonia

Kualifikohet Arsenali, Benfika, Chelsea… Mbrëmë u zhvilluan ndeshjet kthyese të tetës së finales në Ligën Europa. Në çerekfinale u kualifikuan Arsenali, Benfika, Eintracht i Frankfutrtit, Sllavia e Pragës,...

Hidhet shorti në Europa League, ja çiftet çerekfinaliste

para 2 muajve - Gazeta Observer

Pas shortit të Ligës së Kampionëve, në Nyon të Zvicrës është hedhur edhe shorti i çerekfinaleve të Europa Leagues. Përballja më interesante do të jetë dueli Italo-anglez, ndërmjet Napolit të Hysajt dhe...

Hidhet shorti i Champions League, ja cilët janë çiftet çerekfinaliste

para 2 muajve - Blitz

Në Nion të Zvicrës u hodh shorti i fazës çerekfinale në Champions League ku për herë të parë pas 9 vitesh në këtë fazë u kualifikuan 4 ekipe nga Premier League, Man.United, Man.City, Tottenham dhe Liverpool....

Atletico Madrid “denoncon” Ronaldon me precedentin për pezullim

para 2 muajve - Gazeta Tema

Juventusi, pas gëzimit të kualifikimit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, mbetet i shqetësuar për skualifikimin e mundshëm të Cristiano Ronaldos. Festimi i tij provokues, në përgjigje të gjestit të...

Ronaldo rrezikon përjashtimin nga Champions

para 2 muajve - Koha Jone

Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo është në hetim për gjestin e pahijshëm që bëri në fund të ndeshjes kundër Atletico Madrid në Champions League. Ai rrezikon skualifikimin nga kjo garë që ndodhet...

Mourinho: Nuk e dua këtë përballje në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - Lajmi.net

Jose Mourinho ka folur për shortin e Ligës së Kampionëve. Trajneri portugez, që tashmë është i papunë, ka komentuar shortin e Ligës së Kampionëve, që do të tërhiqet ditën e premte me fillim nga ora 12:00....

Hidhet shorti në Europa League, ja çiftet çerekfinaliste

para 2 muajve - Lajme.al

Pas shortit të Ligës së Kampionëve, në Nyon të Zvicrës është hedhur edhe shorti i çerekfinaleve të Europa Leagues Përballja më interesante do të jetë dueli Italo-anglez, ndërmjet Napolit të Hysajt dhe...

Kualifikohet Napoli, italianët elozhe Hysajt, buzëqesh Panucci!

para 2 muajve - BalkanWeb

Konferenca për shtyp përkrahë C.Ancelottit pati një ndikim të madhe tek paraqitja e Elesid Hysajt, një nga më të mirët në radhët e Napolit. Fitorja e pastër 3-0 në sfidën e parë e bënte kualifikimin thuajse...

Çpo ndodh? CR7 rrezikon përjashtimin nga Champions

para 2 muajve - Shekulli

Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo është në hetim për gjestin e pahijshëm që bëri në fund të ndeshjes kundër Atletico Madrid në Champions League. Ai rrezikon s’kualifikimin nga kjo garë që ndodhet...

Ndryshon kalendari i Champions, shkak shorti për ekipet e Manchester

para 2 muajve - Infokusi

Në Nion të Zvicrës shorti i Champions League përcaktoi përballjen e dy skuadrave angleze, Tottenham-City, duke evituar përplasjen mes dy ekipeve të të njëjtit qytet, pasi United do të diskutojë kualifikimin...

A është kjo përballja që askush nuk do ta dëshironte në Ligën e Kampionëve?

para 2 muajve - Medial

A është kjo përballja që askush nuk do ta dëshironte në Ligën e Kampionëve? Liga e Kampionëve ka hyrë në një fazë shumë të rëndësishme. Sot, me fillim nga ora 12:00 në Nyon të Zvicrës, do të bëhet tërheqja...

Rezultate të papritur të sondazhit për lojtarin më të mirë në histori të futbollit

para 2 muajve - Lajmi.net

Ka mjaftuar një deklaratë e trajnerit Fabio Capello për të aktualizuar edhe njëherë temën rreth futbollistit më të mirë në histori të futbollit. Pele, Diego Maradona, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo,...

UEFA: Siti e Junajted, nuk mund të luajnë në të njëjtën ditë

para 2 muajve - Alsat-M

Në 12:00 në Nion të Zvicrës do të hidhet shorti i Ligës së Kampionëve për fazën çerekfinale të këtij kompeticioni. Janë katër ekipi angleze që plotësojnë listën e 8 skuadrave që do të përballen në këtë...

Quajeni "Premier Champions", dominojnë ekipet angleze

para 2 muajve - Albeu

Futbolli anglez rikthehet të dominojë në Champions League. Në fazën çerekfinale nga 8 ekipe 4 janë angleze pra ekipe që vijnë nga Premier League. Pas Tottenham, Manchester United e Manchester Cityt biletën...

Zyrtare: Këto janë çiftet çerekfinale në Europa League

para 2 muajve - Republika

Është hedhur shorti për fazën çerekfinale në Europa League të premten në Nyon, me duelin më interesant Napoli kundër Arsenalit. Gjiganti tjetër anglez, Chelsea do të përballët me Slavia Prague, ndërsa...

Hidhet shorti për çerekfinalet e Ligës së Evropës

para 2 muajve - Gazeta e re

Tetë skuadra kanë mbetur edhe në kompeticionin e dytë më të rëndësishëm evropian. Pas shortit të Ligës së Kampionëve, janë mësuar edhe çiftet e çerekfinalistëve të Ligës së Evropës. Ndeshja kryesore e...

Hidhet shorti i Europa League: “Ferr” për Arsenal, derbi spanjoll e Chelsea me fat

para 2 muajve - Infokusi

Pas shortit të Champions League është hedhur edhe shorti për përballjet e fazës çerekfinale të Europa League, aty ku 8 skuadra luftojnë për të fituar në finalen e madhe të 29 majit në Baku të Azerbajxhanit....

UEFA merr këtë vendim për gjestin e turpshëm të Ronaldos

para 2 muajve - Politiko

Pas përmbysjes së madhe të Juventusit, lojtarë dhe tifozë, të gjithë ishin në ekstazë, por ajo që ra në sy ishte edhe festimi i shfrenuar i Cristiano Ronaldos, i cili kopjoi atë të trajnerit të Atleticos,...

ZYRTARE/ Përcaktohen edhe gjysmëfinalet e mundshme në Champions League

para 2 muajve - Lexo

Barcelona ka “peshkuar” Manchester United, ku një ndër përballjet më të forta në çerekfinaleve të Champions League. Interesant është edhe dueli britanik ndërmjet Tottenhamit dhe Manchester Cityt. Pas çifteve...

Rezultate të papritur të sondazhit për lojtarin më të mirë në histori të futbollit

para 2 muajve - Republika

Ka mjaftuar një deklaratë e trajnerit Fabio Capello për të aktualizuar edhe njëherë temën rreth futbollistit më të mirë në histori të futbollit. Pele, Diego Maradona, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo,...

Mourinho ‘dorëzohet’ para CR7: Ai mund të bëj gjithçka

para 2 muajve - Lajmi.net

Jose Mourinho është figura e radhës sportive që e ka komentuar suksesin e Juventusit në Ligën e Kampionëve, që erdhi pas tri golave të Cristiano Ronaldos. Portugezi, me tri gola të shënuara, i siguroi...

Ndërhyn UEFA, ndryshon shortin për Sitin dhe Junajtidin!

para 2 muajve - Lexo

I vetmi rregull i vendosur nga UEFA kishte të bente me dy klubet nga Mançesteri, Junajtidin dhe Sitin, të cilat nuk mund të luanin kurrsesi në të njëjtën ditë në qytet nëse nuk do të luanin me njëra-tjetrën....

UEFA: Manchester United dhe City nuk mund të luajnë…

para 2 muajve - GazetaBlic

Në 12:00 në Nion të Zvicrës do të hidhet shorti i Ligës së Kampionëve për fazën çerekfinale të këtij kompeticioni. Janë katër ekipi angleze që plotësojnë listën e 8 skuadrave që do të përballen në këtë...

Përballjet e mëdha që mund të sjell sot shorti i Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - Medial

Tetë skuadrat më të mira të Evropës sot do të mësojnë kundërshtarët për fazën çerekfinale. Juventus, Barcelona, Manchester City, Manchester United, Porto, Tottenham Hotpusr, Ajax dhe Liverpool, janë skuadrat...

Napoli rrezikon por në fund kualifikohet, kalon edhe Çelsi i Sarrit

para 2 muajve - Medial

Napoli zhgënjeu mbrëmjen e djeshme në Ligën e Europës, duke u mundur me rezultatin 3-1 nga Salcburgu austriak. Si duket, nënvlerësimi i kundërshtarit solli edhe këtë pasivitet të skuadrës napolitane, ku...

Murinjo: Nuk dua tani të shoh përplasjen Juve – Barcelona

para 2 muajve - Alsat-M

Sot hidhet shorti i çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve. Hoze Mourinjo shpreson të shoh përballje angleze në këtë raund të garës madhore kontinentale. “Shpresoj që skuadrat angleze të luajnë kundër njëra-tjetrës,...

Mourinho ‘dorëzohet’ para CR7: Ai mund të bëjë gjithçka

para 2 muajve - Lajmi.net

Jose Mourinho është figura e radhës sportive që e ka komentuar suksesin e Juventusit në Ligën e Kampionëve, që erdhi pas tri golave të Cristiano Ronaldos. Portugezi, me tri gola të shënuara, i siguroi...

Sot shorti i çerekfinales dhe gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Iliria News

Shorti për çiftet çerekfinaliste dhe çiftet gjysmëfinaliste do të zhvillohen në të njëjtën kohë, sot, në shtëpinë e futbollit evropian në Nyon të Zvicrës. Ceremonia e shortit do të fillojë në orën 12:00....

Vjen lajmi i madh për Ronaldon

para 2 muajve - Albeu

Dje u përfol nga shumë media të ndryshme se Cristiano Ronaldo mund të rrezikonte një dëmim nga UEFA për mënyrën festimit në fund të ndeshjes ndaj Atletico Madridit ku portuguzi realizoi 3 gola. Por frika...

Zyrtare: Këto janë çiftet çerekfinale në Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Shenja

Është hedhur shorti për fazën çerekfinale në Ligën e Kampionëve në Nyon të Zvicrës, me Barcelona vs Manchester United si ndeshja kryesore. Ajaxi do të përballët me Juventusin, derisa Tottenhami do të luajë...

Mësohen çiftet çerekfinaliste në Europa Ligë

para 2 muajve - InfoMagazin

Pas Ligës së Kampionëve, sigurisht se rradha vjen për kompeticionin e dytë për nga rëndësia në kontinentin e vjetër, Ligën e Evropës.Nga tetë skuadra çerekfinaliste, padyshim se çifti më interesant ka...

Atletico e ‘dridh’ Juventusin me veprimin e fundit për gjestin e CR7

para 2 muajve - Medial

Çështja e festimit të Cristiano Ronaldos ka filluar të bëhet serioze. Cristiano Ronaldo të martën mbrëma ka pasur një natë të paharruar duke shënuar tre gola në fitoren 3:0 të Juventusit ndaj Atletico...

LAJM I FUNDIT/ Shmangen përballjet e forta në Champions, Juventus “peshkon” Ajaksin, Barcelona Junaited

para 2 muajve - Lexo

Shorti i Champions League, hedhur në Nion të Zvicrës, ka shmangur përplasjet e favoritëve kryesorë. Juventusi ka pasur fat, pasi do të përballet me Ajaksin, që megjithëse eleminoi Real Madrid, shihet si...

Hidhet shorti i Champions League, Juve-Ajaks, Barca-Man.United

para 2 muajve - Java News

Është hidhur në Nion të Zvicrës shorti për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve. Tetë skuadrat më të forta të Europës u njohën me rivalet e tyre të radhës në Ligën e Kampioneve. Në këtë short u dukë dominimi...

Hidhet shorti i Champions League, 4 supersfida në çerekfinale

para 2 muajve - Infokusi

Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për fazën çerekfinale të Champions League, aty ku 8 skuadra kanë mësuar përballjet e tyre. Në këtë short janë përcaktuar edhe datat e ndeshjeve dhe ekipet pritëse. Shorti...

Nga Barcelona flasin për ballafaqimin me Manchester United

para 2 muajve - Sovrani

Guillermo Amor, Drejtor i Marrëdhënieve Institucionale të Barcelonës, foli për “Movistar”, menjëherë pas shortit të sotëm, që i përballi katalanasit me Manchester United në çerekfinale të Champions-it:...

LIVE /Hidhet shorti i Champions League, përplasje titanësh

para 2 muajve - Java News

Është hidhur në Nion të Zvicrës shorti për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve. Tetë skuadrat më të forta të Europës u njohën me rivalet e tyre të radhës në Ligën e Kampioneve. Në këtë short u dukë dominimi...

Po ndodh tani. Këtu shiko LIVE hedhjen e shortit në Champions League

para 2 muajve - Lexo

Në orën 12:00 në Nyon të Zvicrës starton shorti për çiftet çerekfinaliste në Champions League. 8 skuadrat e kualifikuara ditën e sotme do të njohin kundërshtarët potencial nëse e kalojnë këtë fazë. Ndryshe...

Shorti i Championsit, këto janë çiftet çerekfinaliste

para 2 muajve - LajmiFundit

Është hedhur shorti për ndeshjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Skuadra kampione e Italisë, Juventus për kundërshtar do të ketë Ajaxin, skuadër kjo e cila arriti ta eliminojë kampionin në fuqi, Real...

Shorti i çerekfinaleve të Champions: Juve përballë Ajaxit të frikshëm

para 2 muajve - Te Sheshi

Është hedhur shorti i fazës çerekfinale të Champions League, ku përballjet më të nxehta pritet të jenë Juventus – Ajax dhe Barcelona – Manchester United. Sa për të parën, duhet kujtuar se hollandezët vijnë...

Manipulohet shorti i Champions League? Rrjeti zbulon 4 çiftet çerekfinaliste

para 2 muajve - Gazeta Tema

Teori konspirative pretendojnë se drejtori i UEFA-s aksidentalisht ka postuar në rrjetet sociale një foto, ku shfaqet një listë me katër çifte skuadrash, për ta fshirë më pas menjëherë. Ai dokument në...

Anglezët, viktima e preferuar e Messit

para 2 muajve - KosovaPress

Në shortin e sotëm të Ligës së Kampionëve, është përcaktuar që Barcelona të ndeshet me Manchester United. Ajo që bie në sy janë paraqitjet e Lionel Messit në përballjet me skuadrat angleze, që mbeten viktima...

Sot hidhet shorti për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - RTV 21

Ndeshjet e para çerekfinale do të luhen më 9 dhe 10 prill Sot në ora 12:00 hidhet shorti për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve në Nion të Zvicrës. Shorti për çerekfinale nuk ka kufizime që do të thotë...

UEFA: Sot tërhiqet shorti për fazën çerekfinale dhe gjysmëfinale në L.K

para 2 muajve - Ina

Sot me fillim nga ora 12:00, vëmendja e gjithë tifozëve të futbollit do të jetë në Nyon të Zvicrës. Atje, UEFA do të organizojë tërheqjen e shortit për fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Shtëpia...

Përballjet gjigante që mund t’i sjellë shorti i Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - GazetaBlic

Sot me fillim nga ora 12:00 në Nyon të Zvicrës hidhet shorti për fazën çerkefinale të Ligës së Kampionëve. Ekipe si Barcelona, Liverpool e Manchester City që llogariten si favoritë kryesor do ta mësojnë...

Ronaldo rrezikon përjashtimin nga Liga e Kampionëve

para 2 muajve - Epoka e Re

Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo është në hetim për gjestin e pahijshëm që bëri në fund të ndeshjes kundër Atletico Madrid në Ligën e Kampionëve. Ai rrezikon skualifikimin nga kjo garë që ndodhet...

A është kjo përballja që askush nuk do ta dëshironte në Ligën e Kampionëve?

para 2 muajve - Lajmi.net

Liga e Kampionëve ka hyrë në një fazë shumë të rëndësishme. Sot, me fillim nga ora 12:00 në Nyon të Zvicrës, do të bëhet tërheqja e shortit për fazën çerekfinale dhe gjysmëfinale. Skuadrat si Ajax, Barcelona,...

Hedhet shorti çerek-final në CL, këto janë çiftet

para 2 muajve - Insajderi

Është hedhur shorti për fazën çerek-finale të kompeticionit më prestigjioz të futbollit në Evropë, Champions League. Për herë të parë pas një kohe të gjatë katër skuadra nga Anglia marrin pjesë në këtë...

Shorti çerek-final në Europa League – përballje interesante

para 2 muajve - Insajderi

Është hedhur shorti për ndeshjet çerek-finale të Europa Leagues në Nion të Zvicrës. Pas shortit në Champions League, radha i erdhi edhe kompeticionit të dytë më prestigjioz në Evropë, të njohur si Europa...

Finale të parakohshme, njihuni me përballjet interesante të Europa League

para 2 muajve - Newsport

Pas shortit të çerekfinaleve të Champions League, tashmë goglat kanë vendosur përballjet për Europa League. Ky short i hedhur në Nyon, ka vënë përballë Napolin me Arsenalin. Një finale e parakohshme kjo,...

Shorti i Europa League: Fat për Chelsean, tmerr për Arsenalin

para 2 muajve - Periskopi

Përpos shortit të Ligës së Kampionëve është hedhur shortin edhe për çerekfinalet e Europa Ligë. Padyshim ndeshja që spikat më së shumti është ajo mes Napolit dhe Arsenalit. Granit Xhaka e Shkodran Mustafi...

Hidhet shorti për çerekfinalet e Ligës së Evropës, Arsenali ndeshet me Napolin

para 2 muajve - KosovaPress

Pas shortit të Ligës së Kampionëve, janë mësuar edhe çiftet e çerekfinalistëve të Ligës së Evropës. Ndeshja kryesore e këtij raundi do të zhvillohet mes Napolit dhe Arsenalit, që njëherësh këto dy skuadra...

Napoli – Arsenal, superpërballja në Ligën e Evropës

para 2 muajve - Epoka e Re

Pas shortit të Ligës së Kampionëve është hedhur shorti edhe për fazën çerekfinale dhe gjysmëfinale të edicionit të sivjetmë në Ligën e Evropës. Përballja kryesore do të jetë në mes Napolit dhe Arsenalit....

Hidhet shorti. Ja kundërshtari i Napolit të Hysajt në çerekfinale të Europa Leagues

para 2 muajve - Fakti Ditor

Pas Champiosn Leagues, në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për fazën çerekfinale në Europa League. Napoli do të ketë një përnallje të vështirë pasi do të luajë kundër Arsenalit, shkruan SYRI.net. Ja çiftet:

Hidhet shorti. Ja kundërshtari i Napolit të Hysajt në çerekfinale të Europa Leagues

para 2 muajve - AlbPortali

Pas Champiosn Leagues, në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për fazën çerekfinale në Europa League. Napoli do të ketë një përnallje të vështirë pasi do të luajë kundër Arsenalit, shkruan SYRI.net. Ja...

Shorti i Europa League: Përballen dy pretendentën kryesorë

para 2 muajve - Sovrani

Pas shortit të Ligës së Kampionëve, në Nyon të Zvicrës do të tërhiqet edhe shorti i çerekfinales së Ligës së Evropës. Nga ora 13:00, tetë skuadrat çerekfinaliste do të mësojnë kundërshtarët. Chelsea, Napoli,...

UEFA: Sot tërhiqet shorti për fazën çerekfinale dhe gjysmëfinale në L.K

para 2 muajve - Lajmi.net

Sot me fillim nga ora 12:00, vëmendja e gjithë tifozëve të futbollit do të jetë në Nyon të Zvicrës. Atje, UEFA do të organizojë tërheqjen e shortit për fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Shtëpia...

Champions/ Shorti përplas United-Barcelona; Juve dhe Liverpool me fat

para 2 muajve - 24 ore

Shorti i fazës çerekfinale të Ligës së Kampioneve rezervoi përballje të forta në turneun elitar të futbollit europian. Nga vazot e Nionit, u zbuluan çifte shpërthyes që premtojnë shkëndija si ajo mes Barcelonës...

Ronaldo rrezikon përjashtimin nga Champions

para 2 muajve - Infokusi

Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo është në hetim për gjestin e pahijshëm që bëri në fund të ndeshjes kundër Atletico Madrid në Champions League. Ai rrezikon skualifikimin nga kjo garë që ndodhet...

Ka vetëm një mundësi, ja kur mund të përballen Messi-Ronaldo në Champions

para 2 muajve - AlbPortali

Barcelona – Juventus do të ishte finalja e ëndrrave në Champions League për të gjithë tifozët e futbollit. Kjo ndeshje nuk ka brenda saj vetëm historinë, hakmarrjen por tashmë edhe dy rivalët e përbetuar...

Ka vetëm një mundësi, ja kur mund të përballen Messi-Ronaldo në Champions

para 2 muajve - Fakti Ditor

Barcelona – Juventus do të ishte finalja e ëndrrave në Champions League për të gjithë tifozët e futbollit. Kjo ndeshje nuk ka brenda saj vetëm historinë, hakmarrjen por tashmë edhe dy rivalët e përbetuar...

Champions League, hidhet shorti, zbuloni çiftet çerekfinaliste

para 2 muajve - Gazeta Telegraf

Bota e futbollit mban frymën, në Nion të Zvicrës u hodh shorti i fazës çerekfinale në Champions League. Për herë të parë pas 9 vitesh në këtë fazë u kualifikuan 4 ekipe nga Premier League, Man.United,...

Atletico e ‘dridh’ Juventusin me veprimin e fundit për gjestin e CR7

para 2 muajve - Lajmi.net

Çështja e festimit të Cristiano Ronaldos ka filluar të bëhet serioze. Cristiano Ronaldo të martën mbrëma ka pasur një natë të paharruar duke shënuar tre gola në fitoren 3:0 të Juventusit ndaj Atletico...

Mësohen 8 ekipet çerekfinaliste, ç’duhet të dini për shortin

para 2 muajve - Medial

Janë mësuar tetë ekipet që janë kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Evropës.  Arsenali, Benfica, Chelsea, Eintracht Frankfurt, Napoli, Slavia Pragë, Valencia e Villarreali janë ekipet që janë kualifikuar...

Këto janë çiftet çerekfinale në Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Gazeta Monitor

Është hedhur shorti për fazën çerekfinale në Ligën e Kampionëve në Nyon të Zvicrës, me Barcelona vs Manchester United si ndeshja kryesore. Ajaxi do të përballët me Juventusin, derisa Tottenhami do të luajë...

Zyrtare: Këto janë çiftet çerekfinale në Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Bota Press

Është hedhur shorti për fazën çerekfinale në Ligën e Kampionëve në Nyon të Zvicrës, me Barcelona vs Manchester United si ndeshja kryesore. Ajaxi do të përballët me Juventusin, derisa Tottenhami do të luajë...

Hidhet shorti i Champions. ‘Dridhet’ Barcelona, City përballje drithëruese

para 2 muajve - LajmiFundit

Në Nion të Zvicrës u mbajt ceremonia e hedhjes së shortit për përballjet e radhës të UEFA Champions League. Fati i goglave ka vendosur që Barcelona e Leo Messit të përballet me Manchester United. Dueli...

Tërhiqet shorti, Barcelona - Manchester United supersfida e çerekfinaleve

para 2 muajve - KosovaPress

Tetë skuadrat e mbetura në Ligën e Kampionëve, kanë mësuar kundërshtarët e tyre për ndeshjet çerekfinale. Kryendeshja e çerekfinaleve cilësohet ajo në mes të Barcelonës dhe Manchester Unitedit. Dy klubet...

Ja si do të ballafaqohen çiftet në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - Sovrani

Pasi u hodh shorti për fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve, tashmë dihet edhe se si do të jetë faza gjysmëfinale e saj, shkruan Sovrani.info. Fituesi nga Tottenham – Manchester City, do të ballafaqohet...

Ronaldo kualifikoi Juventusin, Real Madrid përfiton shpërblimin financiar

para 2 muajve - GazetaBlic

Tregolëshi vendimtar që Cristiano Ronaldo realizoi ndaj Atletico Madrid, jo vetëm që kualifikoi Juventus për në çerekfinalen e Champions League, por gjithashtu gjeneroi një shumë të konsiderueshme parash...

Këto janë çiftet çerekfinale të Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - InfoMagazin

Sot është mbajtur shorti për të përcaktuar ndeshjet çerekfinale të këtij edicioni të Ligës së Kampionëve. Ajaksi do të ndeshet me Juventusin ndërkaq Liverpool do të kenë punë me Porton. Tottneham Hotspur...

Zyrtare: Këto janë çiftet çerekfinale në Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Ekonomia Online

Është hedhur shorti për fazën çerekfinale në Ligën e Kampionëve në Nyon të Zvicrës, me Barcelona vs Manchester United si ndeshja kryesore. Ajaxi do të përballët me Juventusin, derisa Tottenhami do të luajë...

Ja si do të ballafaqohen çiftet në gjymsëfinale të Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - Sovrani

Pasi u hodh shorti për fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve, tashmë dihet edhe se si do të jetë faza gjysmëfinale e saj, shkruan Sovrani.info. Fituesi nga Tottenham – Manchester City, do të ballafaqohet...

LIVE/ Hidhet shorti në Champions,kemi përplasje anglezësh

para 2 muajve - Fakti Ditor

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për fazën çerekfinale të Champions Leagues Shkruan Faktiditor.ch.Juventus do përballet me Ajaks,Barcelona kundër Manchester United,Liverpool me Porton dhe përballja...

LIVE/ Hidhet shorti në Champions,kemi përplasje anglezësh

para 2 muajve - AlbPortali

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për fazën çerekfinale të Champions Leagues Shkruan Faktiditor.ch.Juventus do përballet me Ajaks,Barcelona kundër Nanchester United,Liverpool me Porton dhe përbalja...

Hidhet shorti për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve, këto janë çiftet

para 2 muajve - Gazeta Observer

Është hedhur shorti për fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve në Nyon. Këto janë çiftet që do të ndeshen mes vete:

Hidhet shorti. ‘Dridhet’ Barcelona e Messit, ja kundërshtari në Champions

para 2 muajve - LajmiFundit

Ka nisur në Nion të Zvicrës ceremonia e hedhjes së shortit për përballjet e radhës të UEFA Champions League. Fati i goglave ka vendosur që Barcelona e Leo Messit të përballet me Manchester United Kujtojmë...

Barça-United, përballja kryesore në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - Epoka e Re

Në Nyon të Zvicrës është bërë hedhja e shortit për fazën e çerekfinaleve në Ligën e Kampionëve. Ndeshjet e para çerekfinale luhen më 9 dhe 10 prill, ndërsa ato të kthimit më 16 dhe 17 prill. Në gjysmëfinale...

CHAMPIONS LEAGUE/ Goglat i buzëqeshin Juventusit, Barcelona në duel “zjarri” (ÇEREKFINALISTET)

para 2 muajve - Newsport

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për çerekfinalet e Champions League. Goglat kanë vendosur që përballë të vihen Barcelona – Manchester United, Liverpool kundër Portos. Fati duket se i ka buzëqeshur...

Hidhet shorti: Përballje drithërues në Uefa Champions League

para 2 muajve - Sovrani

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti i fazës çerekfinale të Uefa Champions League nga ku kanë rezultuar përballje shumë interesante, shkruan Sovrani.info. Këto janë ballafaqimet: Ajax – Juventus Liverpool...

Çfarë shorti, përballje titanësh në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - Periskopi

Para pak minutash në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve Juventusi që është në kërkim të këtij trofeu që një kohë të gjatë do të përballet me Ajaxin që eliminoi Real Madridin,...

Dembele do t’i mungon dy-tri javë Barcelonës

para 2 muajve - Arbresh

Sulmuesi i Barcelonës. Ousmane Dembele përsëri është lënduar dhe do të jetë jashtë fushave në mes të tre dhe katër javëve, njoftoi klubi katalanas. Futbollisti francez është dëmtuar gjatë ndeshjes kundër...

Dembele do t’i mungon dy-tri javë Barcelonës

para 2 muajve - Gazeta Observer

Sulmuesi i Barcelonës, Ousmane Dembele, përsëri është lënduar dhe do të jetë jashtë fushave në mes të tre dhe katër javëve, njoftoi klubi katalanas. Futbollisti francez është dëmtuar gjatë ndeshjes kundër...

Shorti për çerekfinale në Ligën e Kampionëve (Live)

para 2 muajve - Epoka e Re

Ka nisur në Nyon të Zvicrës ceremonia e hedhjes së shortit për fazën e çerekfinaleve në Ligën e Kampionëve. Ekipet e kualifikuara në këtë fazë janë: Ajax, Barcelona, Juventus, Liverpool, Manchester City,...

Rezultate të papritur të sondazhit për lojtarin më të mirë në histori të futbollit

para 2 muajve - Gazeta Observer

Rezultate të papritur të sondazhit për lojtarin më të mirë në histori të futbollit Ka mjaftuar një deklaratë e trajnerit Fabio Capello për të aktualizuar edhe njëherë temën rreth futbollistit më të mirë...

Ronaldo rrezikon përjashtimin nga Champions

para 2 muajve - Gazeta Observer

Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo është në hetim për gjestin e pahijshëm që bëri në fund të ndeshjes kundër Atletico Madrid në Champions League. Ai rrezikon skualifikimin nga kjo garë që ndodhet...

Mourinho: Nuk e dua këtë përballje në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - Gazeta Observer

Trajneri portugez, që tashmë është i papunë, ka komentuar shortin e Ligës së Kampionëve, që do të tërhiqet ditën e premte me fillim nga ora 12:00. Trajneri që e ka fituar dy herë këtë garë, ka thënë se...

UEFA: Sot tërhiqet shorti për fazën çerekfinale dhe gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - InfoMagazin

Sot me fillim nga ora 12:00, vëmendja e gjithë tifozëve të futbollit do të jetë në Nyon të Zvicrës. Atje, UEFA do të organizojë tërheqjen e shortit për fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Shtëpia...

Shorti i Champions League po manipulohet? Rrjeti zbulon 4 çiftet çerekfinaliste

para 2 muajve - Lexo

Teori konspirative pretendojnë se drejtori i UEFA-s aksidentalisht ka postuar në rrjetet sociale një foto, ku shfaqet një listë me katër çifte skuadrash, për ta fshirë më pas menjëherë. Ai dokument në...

Mësohen 8 ekipet çerekfinaliste, ç’duhet të dini për shortin

para 2 muajve - Lexo

Janë mësuar tetë ekipet që janë kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Evropës. Arsenali, Benfica, Chelsea, Eintracht Frankfurt, Napoli, Slavia Pragë, Valencia e Villarreali janë ekipet që janë kualifikuar...

Mësohen 8 ekipet çerekfinaliste, ç’duhet të dini për shortin

para 2 muajve - BalkanWeb

Janë mësuar tetë ekipet që janë kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Evropës.  Arsenali, Benfica, Chelsea, Eintracht Frankfurt, Napoli, Slavia Pragë, Valencia e Villarreali janë ekipet që janë kualifikuar...

Mourinho ‘dorëzohet’ para CR7: Ai mund të bëjë gjithçka

para 2 muajve - Gazeta Observer

Jose Mourinho është figura e radhës sportive që e ka komentuar suksesin e Juventusit në Ligën e Kampionëve, që erdhi pas tri golave të Cristiano Ronaldos. Portugezi, me tri gola të shënuara, i siguroi...

Sot shorti i çerekfinales dhe gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Gazeta Monitor

Shorti për çiftet çerekfinaliste dhe çiftet gjysmëfinaliste do të zhvillohen në të njëjtën kohë, sot, në shtëpinë e futbollit evropian në Nyon të Zvicrës. Ceremonia e shortit do të fillojë në orën 12:00....

Shorti/ Kjo do të ishte përballja në Champions që nuk do e dëshironte askush!

para 2 muajve - Fakti Ditor

Sot në orën 12:00 në Nyon të Zvicrës hidhet shorti që do të përcaktojë çiftet çerekfinaliste dhe skeletin e plotë të përballjeve në Champions League. Juventus, Barcelona, Manchester City, Manchester United,...

Shorti/ Kjo do të ishte përballja në Champions që nuk do e dëshironte askush!

para 2 muajve - AlbPortali

Sot në orën 12:00 në Nyon të Zvicrës hidhet shorti që do të përcaktojë çiftet çerekfinaliste dhe skeletin e plotë të përballjeve në Champions League. Juventus, Barcelona, Manchester City, Manchester United,...

Panik për Ronaldon, Atletico denoncon në UEFA gjestin e turpshëm

para 2 muajve - Newsport

Nuk ka fund rivaliteti mes Atletico Madrid dhe Juventusit. Eliminimi nga UEFA Champions League duket se ka revoltuar drejtuesit e skuadrës spanjolle që kanë nisur nga puna për të dënuar shkaktarin kryesor...

Mourinho parashikon shortin e Uefa Champions League

para 2 muajve - Sovrani

Sot hidhet shorti i çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve. Jose Mourinho shpreson të shohë përballje angleze në këtë raund të garës madhore kontinentale. Këtë sezon janë katër skuadra angleze, që e vijojnë...

Sot shorti i çerekfinales dhe gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Ekonomia Online

Shorti për çiftet çerekfinaliste dhe çiftet gjysmëfinaliste do të zhvillohen në të njëjtën kohë, sot, në shtëpinë e futbollit evropian në Nyon të Zvicrës. Ceremonia e shortit do të fillojë në orën 12:00....

Shorti i Ligës së Evropës, ekipet premtojnë spektakël

para 2 muajve - KosovaPress

Edhe pse gjithnjë konsiderohet si një kompeticion “më i dobët” se Liga e Kampionëve, ekipet që kanë mbetur në garë premtojnë spektakël. Arsenal, Benfica, Chelsea, Frankfurt , Napoli, Slavia Praha, Valencia...

Sot hidhet shorti për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - KosovaPress

Shorti për çerekfinale nuk ka kufizime që do të thotë se tashmë ekipet e së njëjtit vend mund të luajnë kundër njëra-tjetrës. Në çerekfinale dominojnë skuadrat angleze pasi janë kualifikuar të 4 skuadrat...

Këta janë tetë çerekfinalistët në Ligën e Evropës

para 2 muajve - InfoMagazin

Janë mësuar tetë ekipet që janë kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Evropës. Në këtë fazë janë kualifikuar dy ekipe nga Anglia, dy nga Spanja, teksa nga një përfaqësues kanë Portugalia, Italia, Gjermania...

Liga e Evropës: Këto janë skuadrat që kanë kaluar në çerekfinale

para 2 muajve - Medial

Raundi i 1/16-ës së finales në kuadër të Ligës së Evropës ka treguar disa nga duelet më interesante viteve të fundit në këtë kompeticion. Sot janë mësuar tetë skuadrat që do të paraqiten në fazën çerekfinale....

Drejtuesit e Barcelonës shihen në ‘San Siro’ – Kjo është arsyeja

para 2 muajve - Medial

Drejtuesit e Barcelonës kanë shikuar nga afër ndeshjen ndërmjet Inter dhe Eintracht Frankfurt. Eric Abidal së bashku me Segura dhe Planes janë parë në ambientet e stadiumit të Inter, duke parë ndeshjen...

Europa League/ Slavia Prague bën mrekullinë, kualifikohet Arsenali, eliminohet Interi

para 2 muajve - Top Channel

Edhe sezoni 2018-2019 mbyllet pa asnjë trofe për Interin që u eliminua nga Eintracht i Frankfurtit në raundin e 1/8-ave të Europa League. Ky kompeticion ishte mundësia e vetme që zikaltrit të fitonin një...

Mendes: Pa Ronaldon, Reali nuk do të fitonte aq Champions

para 2 muajve - Koha.mk

Paraqitjet e Kristiano Ronaldos me Juventusin kanë treguar edhe një herë cilësitë e padiskutueshme të lojtarit. Ato, të kombinuara me paraqitjet e këtij sezoni të Real Madrid, kanë bërë që shumëkush të...

Skuadrat që kanë kaluar në çerekfinale të Ligës së Evropës

para 2 muajve - OraInfo

Këto janë të gjitha skuadrat që kanë kaluar në çerekfinale të Ligës së Evropës. Raundi i 1/16-ës së finales në kuadër të Ligës së Evropës ka treguar disa nga duelet më interesante viteve të fundit në këtë...

Liga e Evropës: Këto janë skuadrat që kanë kaluar në çerekfinale

para 2 muajve - Lajmi.net

Raundi i 1/16-ës së finales në kuadër të Ligës së Evropës ka treguar disa nga duelet më interesante viteve të fundit në këtë kompeticion. Sot janë mësuar tetë skuadrat që do të paraqiten në fazën çerekfinale....

Aintrahti eliminon Interin, avancojna Arsenali e Vilareali

para 2 muajve - Alsat-M

Aintraht Frankfurt ka mposhtur 1-0 Inter në “San Siro” duke eliminuar zikaltrit nga Liga Europa. Frankfurt në një farë mënyre ka shpëtuar nderin e Gjermanisë, pasi mbetet skuadra e vetme që vazhdon të...

Mourinho: Bekimi dhe mallkimi i Messi e Ronaldo

para 2 muajve - GazetaBlic

Jose Mourinho deklaroi se Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo janë që të dy të bekuar dhe të mallkuar njëlloj, për faktin që luajnë në të njëjtën gjeneratë, sa i përket debatit për futbollistin më të mirë...

Këta janë tetë çerekfinalistët në Ligën e Evropës

para 2 muajve - Koha.net

Janë mësuar tetë ekipet që janë kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Evropës. Në këtë fazë janë kualifikuar dy ekipe nga Anglia, dy nga Spanja, teksa nga një përfaqësues kanë Portugalia, Italia, Gjermania...

‘San Siro’ bashkon drejtuesit e Barcelonës, ja për ҫfarë arsye

para 2 muajve - OraInfo

Ndeshja Inter – Eintracht Frankfurt ka sjellur drejtuesit e Barcelonës në ‘San Siro’. Eric Abidal së bashku me Segura dhe Planes janë parë në ambientet e stadiumit të Inter, duke parë ndeshjen me shumë...

Capello: Janë tre gjeni në futboll, Ronaldo s’përfshihet

para 2 muajve - Koha.mk

Debati për Cristiano Ronaldon dhe Lionel Messin është ringjallur sërish pas performancave të mrekullueshme të dyshes në ndeshjet e fundit në Ligën e Kampionëve. Në këtë është përfshirë trajneri i njohur...

Arsenal flak Rennes, kalon në çerek-finale

para 2 muajve - Albeu

U mendoi se do ta kishte mjaft të vështirë Arsenal të arrinte të kthente rezultatn përballë ftrancezëce të Rennes. Por në fakt nuk ndodhi kështu topcijtë nisën menjëherë të sulmonin dhe arritën të gjenin...

Arsenal – Rennes, kjo është nota e Granit Xhakës

para 2 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Arsenalit ka përmbysur rezultatin ndaj Rennesit – pasi ka mposhtur ekipin francez me rezultatin 3-0. Aubameyang realizoi dy gola dhe Niles një për skuadrën e Emery. Arsenal u kualifikua në çerekfinale...

Interi i jep lamtumirën Europës, Arsenali përmbys “murin” francez!

para 2 muajve - SuperSport

Edhe sezoni 2018-2019 mbyllet pa asnjë trofe për Interin që u eliminua nga Eintracht i Frankfurtit në raundin e 1/8-ave të Europa League. Ky kompeticion ishte mundësia e vetme që zikaltrit të fitonin një...

Drejtuesit e Barcelonës shihen në ‘San Siro’ – Kjo është arsyeja

para 2 muajve - Lajmi.net

Drejtuesit e Barcelonës kanë shikuar nga afër ndeshjen ndërmjet Inter dhe Eintracht Frankfurt. Eric Abidal së bashku me Segura dhe Planes janë parë në ambientet e stadiumit të Inter, duke parë ndeshjen...

Inter – Frankfurt, notat e lojtarëve

para 2 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Interit është eliminuar nga Europa League. Frankfurt ka mposhtur Interin në ‘San Siro’ me rezultatin 0-1, për të kaluar në çerekfinale të Europa Leagues, përcjell GazetaBlic. Ka mjaftuar goli...

Capello bën diferencën mes Messit e Ronaldos

para 2 muajve - Medial

Trajneri i njohur italian, Fabio Capello, ka dhënë disa komente rreth dy yjeve të futbollit, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Messi dhe Ronaldo regjistruan nga një paraqitje të jashtëzakonshme këtë...

Europa League, kualifikohen Çelsi, Valencia e Napoli

para 2 muajve - Medial

Janë mësuar tre skuadrat e para që kanë kaluar në fazën tjetër të Ligës së Europës. Kështu, skuadrat e para që kanë prerë biletën për në çerekfinale janë Çelsi, Napoli dhe Valencia. Çelsi ka shkatërruar...

Ronaldo kualifikoi Juven, Reali përfiton shpërblimin financiar

para 2 muajve - Koha.mk

Tregolëshi vendimtar që Cristiano Ronaldo realizoi ndaj Atletico Madrid, jo vetëm që kualifikoi Juventus për në çerekfinalen e Champions League, por gjithashtu gjeneroi një shumë të konsiderueshme parash...

Interi eliminohet midis “Giuseppe Meazza”, Arsenal ‘shkatrrën’ Rennes dhe kualifikohet

para 2 muajve - OraInfo

Eintracht Frankfurt ka mposhtur 1-0 Inter në “Giuseppe Meazza” duke eliminuar zikaltrit nga Europa League. Frankfurt në një farë mënyre ka shpëtuar nderin e Gjermanisë, pasi mbetet skuadra e vetme që vazhdon...

Arsenal merr hak ndaj Rennes, Frankfurt triumfon ndaj Inter për të kaluar në çerekfinale

para 2 muajve - Lajmi.net

Arsenal, Eintracht Frankfurt dhe Villarreal janë tri skuadrat e radhës që kanë prerë biletat për fazën çerekfinale. Arsenal dhe Eintracht Frankfurt kanë arritur të shënojnë fitore të mëdha, për të kaluar...

Frankfurti çon në shtëpi Interin, Arsenali përmbys Rennes

para 2 muajve - Koha Jone

Frankfurti i jep një goditje të rëndë Interit, pasi e ka eliminuar nga Europa League në fazën e 1/8-ve. Skuadra gjermane ka fituar minimalisht 1-0 në “San Siro”, por ka qenë superiore gjatë gjithë ndeshjes....

Interi eliminohet nga Europa League, Arsenal rikthen rezultatin dhe kualifikohet!

para 2 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Interit është eliminuar nga Europa League. Frankfurt ka mposhtur Interin në ‘San Siro’ me rezultatin 0-1, për të kaluar në çerekfinale të Europa Leagues, përcjell GazetaBlic. Ka mjaftuar goli...

Drejtuesit e Barcelonës në ?San Siro? vëzhgohet sulmuesi i Frankfurt

para 2 muajve - Albeu

Përballja midis Interit dhe Eintracht të Frankfurtit ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve elitare, ndër to dhe Barcelona. Në tribunën "VIP" të "San Siros" janë parë tre nga drejtuesit më të lartë të klubit...

Arsenal shënon golin e 3-të

para 2 muajve - Albeu

Arsenal ka arritut të shënojë edhe golin e tretë me autorin e golit të parë Pierre Emirick-Aubameang. Sulmuesi ka arritur të çojë shifrat në 3-0 në minutën e 72'duke i thënë akoma më shumë siguri pasi...

Coutinho po largohet nga ‘Camp Nou’?

para 2 muajve - OraInfo

Coutinho nuk përjashton mundësinë për largimin nga ‘Camp Nou’ Mesfushori sulmues i Barcelonës, Philippe Coutinho, nuk ka përjashtuar mundësinë që të largohet nga skuadra, gjatë afatit kalimtar verorë....

Arsenali fillon furishëm ndeshjen, befasohet Interi

para 2 muajve - Alsat-M

Arsenali ka shënuar dy gola në minutat e parë të takimit të sotëm ndaj Rennes. Ndeshja është duke u zhvilluar për kualifikim në çerekfinale të Ligës së Evropës dhe në takimin e parë Arsenali është mposhtur...

Tregolëshi i Ronaldo kualifikoi Juven, por ja çfarë i bëri Real Madridit

para 2 muajve - OraInfo

Ronaldos ka lumturuar drejtuesit e Real Madrid. Tregolëshi vendimtar që Cristiano Ronaldo realizoi ndaj Atletico Madrid, jo vetëm që kualifikoi Juventus për në çerekfinalen e Champions League, por gjithashtu...

Europa League, kualifikohen Çelsi, Valencia e Napoli

para 2 muajve - BalkanWeb

Janë mësuar tre skuadrat e para që kanë kaluar në fazën tjetër të Ligës së Europës. Kështu, skuadrat e para që kanë prerë biletën për në çerekfinale janë Çelsi, Napoli dhe Valencia. Çelsi ka shkatërruar...

Chelsea kualifikohet me goleadë, vuajnë Napoli e Valencia!

para 2 muajve - Gazeta Shqip

Asnjë surprizë  në 3 sfidat e para. Chelsea kalon me goleadë, Napoli vuan por kualifikohet në çerekfinale ndërsa surpriza e vërtetë e ndeshjeve të dyta të raundit të 1/8-ave të zhvilluara në orën 18:55...

Chelsea, Napoli dhe Valencia kualifikohen në çerekfinale

para 2 muajve - Alsat-M

Chelsea ka vazhduar formën e mirë të klubeve angleze, pasi sonte e ka mposhtur Dynamo Kyiv me rezultat të thellë 5-0 dhe rezultat të përgjithshëm 7-0 kundër. Ndeshja është zhvilluar në kualifikimet për...

Befasi në ‘San Siro’, qetësi në ‘Emirates’

para 2 muajve - GazetaBlic

Kanë përfunduar pjesët e para të takimeve të Europa Leagues. Skuadra e Arsenalit ka shkuar në pushim me epërsi 2-0 ndaj Rennes, kurse në ‘San Siro’, Interi është duke humbur nga Eintracht Frankfurt, përcjell...

Ronaldo vazhdon ti gjenerojë të ardhura Realit

para 2 muajve - Albeu

Tregolëshi vendimtar që Cristiano Ronaldo realizoi ndaj Atletico Madrid , jo vetëm që kualifikoi Juventus për në çerekfinalen e Champions League, por gjithashtu gjeneroi një shumë të konsiderueshme parash...

Frankfurti turpëron Interin në 45 minutat e para, vendos Jovic

para 2 muajve - Koha Jone

Interi e nisi në mënyrën më të keqe të mundshme ndeshjen e kthimit ndaj Frankfurtit në fazën  e 1/8-ve në Europa League. Në minutën e 5-të, De Vrij bën një gafë të madhe duke i dhënë mundësinë Jovic që...

Coutinho nuk përjashton mundësinë për largimin nga ‘Camp Nou’

para 2 muajve - Lajmi.net

Mesfushori sulmues i Barcelonës, Philippe Coutinho, nuk ka përjashtuar mundësinë që të largohet nga skuadra, gjatë afatit kalimtar verorë. Javëve të fundit, braziliani ka qenë lidhur ngushtë me një kalim...

Arsenal nis përmbysjen përballë Rennes

para 2 muajve - Albeu

Topcijtë e londrës kanë arritur të shënojnë një gol mjaft të rëndësishëm që në minutat e para të ndeshjes. Ka qenë sulmuesi Aubameyang ka konkluduar në gol një aksion mjaft të bukur që në minutën e 5’....

Shpërthen ?Emirates Stadium? Arsenal shënon golin e 2-të

para 2 muajve - Albeu

Skuadra angleze e Arsenal është nga skuadrat favorite për ta fituar këtë trofe. Ndeshja e parë përballë Rennes u duk se i vështirësoi majft punën Arsenal për të kaluar në fazën tjetër. Mirëpo ndeshja që...

Chelsea, Napoli dhe Valencia kualifikohen në çerekfinale

para 2 muajve - RTV 21

Chelsea vazhdoi formën e mirë të klubeve angleze Klubi i Chelseas e vazhdoi formën e mirë të klubeve angleze, pasi sonte e ka mposhtur Dynamo Kyiv me rezultat të thellë 5-0 dhe rezultat të përgjithshëm...

Chelsea kualifikohet me goleadë, vuajnë Napoli e Valencia!

para 2 muajve - SuperSport

Asnjë surprizë  në 3 sfidat e para. Chelsea kalon me goleadë, Napoli vuan por kualifikohet në çerekfinale ndërsa surpriza e vërtetë e ndeshjeve të dyta të raundit të 1/8-ave të zhvilluara në orën 18:55...

Capello bën diferencën mes Messit e Ronaldos

para 2 muajve - Lajmi.net

Trajneri i njohur italian, Fabio Capello, ka dhënë disa komente rreth dy yjeve të futbollit, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Messi dhe Ronaldo regjistruan nga një paraqitje të jashtëzakonshme këtë...

Arsenal shënon sërish, ‘dorëzohet’ Rennes!

para 2 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Arsenalit ka shënuar sërish ndaj Rennes. Arsenal ka shënuar edhe golin e dytë në sfidën ndaj Rennes në Europa League, përcjell GazetaBlic. Anësori i ‘Topçinjëve’, Maitland-Niles ka realizuar...

Mësohen skuadrat çerekfinaliste të Evropa Ligës

para 2 muajve - Infokusi

Kanë përfunduar të gjitha takimet e 1/8 së finales në Evropa Ligë dhe janë mësuar skuadrat që kaluan në çerekfinale , shkruan Gazeta inFokus. Chelsea, Valencia, Napoli, Arsenali, Benfica, Eintracht Frankfurti,...

Chelsea goleadë përballë Dinamo Kiev

para 2 muajve - Albeu

Chelsea për asnjë moment nuk e vuri në dyshim ndeshjen përballë Ukrainsave të Dinamo Kiev të cilët nuk ishin në gjendjë ti shënonin as edhe një gol Chelsea në dy ndeshje por duke pësuar plot 8 të tillë....

Arsenali në epërsi të hershme ndaj Rennesit, Interi pëson gol nga Eintracht Frankfurti

para 2 muajve - Koha.net

Arsenali ka kaluar herët në epërsi ndaj Rennesit në Ligën e Evropës për të ngjallur shpresat për kalim në çerekfinale të Ligës së Evropës. Pierre-Emerick Aubameyang kaloi Arsenalin në epërsi në minutën...

Aubameyang realizon gol ndaj Rennes

para 2 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Arsenalit ka kaluar në epërsi ndaj Rennes. ‘Topçinjtë’ kanë realizuar gol me anë të sulmuesit, Pierre Aubameyang, përcjell GazetaBlic . Aubameyang ka realizuar gol në minutën e gjashtë të sfidës,...

Jovic hesht ‘San Siron’, Frankfurt kalon në epërsi ndaj Interit

para 2 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Eintracht Frankfurtit ka kaluar në epërsi ndaj Interit. Mysafirët kanë shënuar golin e parë në takimin në ‘San Siro’, përcjell GazetaBlic . Sulmuesi serb i Frankfurt, Luka Jovic ka realizuar...

Arsenali shkon në çerekfinale të Ligës së Evropës

para 2 muajve - Tetova Sot

Arsenali ka kaluar në çerekfinale të Ligës së Evropës pasi ka eliminuar Stade Rennesin me rezultat të përgjithshëm 4-3. Pas humbjes 3-1 në ndeshjen e parë në Francë, “Topçinjtë” përmbysën rezultatin në...

Chelsea kualifikohet me goleadë, Napoli i Hysajt kalon edhe pse mundet

para 2 muajve - Koha Jone

Chelsea i Sarrit ka shkatërruar edhe në sfidën e kthimit 5-1 Dinamon e Kievit. Oliviuer Giroud shkëlqeu me tripletë duke shënuar në tri mënyra të ndrysmë  Golat e tjerë janë shënuar nga Marcos Alonso dhe...

Dynamo – Chelsea, kjo është nota fantastike e Giroud

para 2 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Chelseat ka deklasuar Dynamo Kievin në ndeshjen kthyese të fazës së eliminimit direkt të Europa Leagues. Chelsea ka mposhtur Dynamo Kiev me rezultatin e thellë 0-5, përcjell GazetaBlic . ‘Blues’...

Chelsea e Napoli sigurojnë çerekfinalen, ja çka ndodhi me Valencian

para 2 muajve - OraInfo

Përfundojnë ndeshjet. Chelsea, Napoli dhe Valencia janë tre çerekfinalistët e parë në Ligën e Evropës këtë edicion. Chelsea e ka demoluar skuadrën e Dynamo Kyiv duke e mposhtur në udhëtim me rezultatin...

Sipas bastoreve kjo skuadër do të triumfoj në Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Infokusi

Tashmë dihen skuadrat që kanë siguruar një vend në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus. Katër ekipet angleze Liverpool, Manchester City, Manchester United dhe Tottenham , pastaj...

Capello: Janë tre gjeni në futboll, Ronaldo s’përfshihet

para 2 muajve - Koha.net

Debati për Cristiano Ronaldon dhe Lionel Messin është ringjallur sërish pas performancave të mrekullueshme të dyshes në ndeshjet e fundit në Ligën e Kampionëve. Në këtë është përfshirë trajneri i njohur...

Chelsea e Napoli kalojnë në çerekfinale të Ligës së Evropës

para 2 muajve - Koha.net

Chelsea dhe Napoli kanë kaluar në çerekfinale të Ligës së Evropës. “Blutë” e Londrës fituan 0 me 5 në ndeshjen e dytë ndaj Dynamo Kievit për ta çuar rezultatin e përgjithshëm në 0 me 8. Olivier Giroud...

Chelsea dhe Napoli sigurojnë çerekfinalen, Valencia merr biletë në frymën e fundit

para 2 muajve - Lajmi.net

Chelsea, Napoli dhe Valencia janë tre çerekfinalistët e parë në Ligën e Evropës këtë edicion. Chelsea e ka demoluar skuadrën e Dynamo Kyiv duke e mposhtur në udhëtim me rezultatin 0:5. Edhe pas fitores...

Chelsea deklason Dynamo Kievin dhe kalon në çerekfinale të Europa League

para 2 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Chelseat ka deklasuar Dynamo Kievin në ndeshjen kthyese të fazës së eliminimit direkt të Europa Leagues. Chelsea ka mposhtur Dynamo Kiev me rezultatin e thellë 0-5, përcjell GazetaBlic . ‘Blues’...

Kutinjo bën enigmatikun: Te Barça jam mirë, por…

para 2 muajve - Medial

Felipe Kutinjo përflitet se do të largohet nga Barcelona në merkaton verore dhe shkak për këtë janë bërë hapësirat e pakëta për brazilianin në formacionin e teknikut Ernesto Valverde. Vëtë lojtari i ka...

Arsenali përmbysë Rennsin dhe siguron çerekfinalen

para 2 muajve - Infokusi

Arsenali ka bërë një rikthim jashtëzakonisht të madh ndaj Rennsit dhe ka kaluar në çerekfinale të Evropa Ligës, shkruan Gazeta inFokus. Të drejtuarit e Unay Emeryit e kanë përmbysur rezultatin 3-1 nga...

Europa League, kualifikohen Çelsi, Valencia e Napoli

para 2 muajve - Flaka

Janë mësuar tre skuadrat e para që kanë kaluar në fazën tjetër të Ligës së Europës. Kështu, skuadrat e para që kanë prerë biletën për në çerekfinale janë Çelsi, Napoli dhe Valencia. Çelsi ka shkatërruar...

Arsenal – Rennes, publikohen formacionet zyrtare

para 2 muajve - OraInfo

Kjo ndeshje do të jetë e vlefshme për raundin e 1/16-ës. Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Arsenal – Rennes. Arsenal do të luaj përpara tifozëve të vet në ndeshjen e kthimit kundër Rennes,...

Publikohen formacionet zyrtare: Inter – Frankfurt

para 2 muajve - OraInfo

Kjo ndeshje do të jetë e vlefshme për fazën e 1/16-ës së finales. Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Inter – Eintracht Frankfurt. Inter luan para tifozëve të vet në ‘Giuseppe Meazza’, në ndeshjen...

Giroud kompleton hat-trickun ndaj Dynamo Kiev

para 2 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Chelseat ka shënuar edhe golin e katërt ndaj Dynamo Kiev. Olivier Giroud ka shënuar golin e tretë ndaj Dynamo Kiev në pjesë e dytë të sfidës, përcjell GazetaBlic . Giroud ka kompletuar hat-trickun...

Arsenal – Rennes, formacionet zyrtare

para 2 muajve - GazetaBlic

Arsenal dhe Rennes takohen sonte takohen në ‘Emirates’ ‘Topçinjtë’ dhe Rennes ndeshen sonte me fillim nga ora 21:00, në kuadër të ndeshjes kthyese të fazës së eliminimit direkt të Europa Leagues, përcjell...

Formacionet zyrtare: Inter – Frankfurt

para 2 muajve - Lajmi.net

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Inter – Eintracht Frankfurt. Inter luan para tifozëve të vet në ‘Giuseppe Meazza’, në ndeshjen e dytë kundër Eintracht Frankfurt, shkruan lajmi.net. Kjo...

Formacionet zyrtare: Arsenal – Rennes

para 2 muajve - Lajmi.net

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Arsenal – Rennes. Arsenal do të luaj përpara tifozëve të vet në ndeshjen e kthimit kundër Rennes, në kuadër të Ligës së Evropës, shkruan lajmi.net. Kjo ndeshje...

Kutinjo bën enigmatikun: Te Barça jam mirë, por…

para 2 muajve - BalkanWeb

Felipe Kutinjo përflitet se do të largohet nga Barcelona në merkaton verore dhe shkak për këtë janë bërë hapësirat e pakëta për brazilianin në formacionin e teknikut Ernesto Valverde. Vëtë lojtari i ka...

Chelsea i pamëshirshëm shënon golin e dytë në Ukrainë

para 2 muajve - Albeu

Oliver Giround duket i pandalshëm këtë ndeshje duke shënuar edhe golin e dytë personal por edhe të skuadrës. Sulmuesi francez arriti të gjente golin e 2-të në minutën e 33’ pas një sulmi të shpejtë ku...

Këto janë fjalët e Deco për Messin dhe Ronaldon

para 2 muajve - Lajmi.net

Legjenda e Barcelonës, Anderson Deco, ka dhënë komentin e tij rreth dyshes Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi. Këta dy të fundit patën nga një paraqitje të jashtëzakonshme këtë mesjavë, në kuadër garave...

Giroud: Jam shumë i kënaqur me golat dhe asistimin

para 2 muajve - Arbresh

Sulmuesi i Chelseas, Olivier Giroud ishte i kënaqur me hat-trickun e tij në fitoren e thellë ndaj Dynamo Kiev. “Blutë” fituan me rezultat bindës 5 me 0 në ndeshjen kthyese në UEFA Evropa Ligë duke siguruar...

5 minuta lojë i mjaftojnë Chelsea për të zhbllokuar ndeshjen

para 2 muajve - Albeu

Gjigandët anglez të Chelsea kalojn shumë shpejt në epërsi përballë Dinamo Kiev. Autori golit është Oliver Giround në minutën e 5’ pas një goditje nga këndi e krosuar nga Ëilliam gjen Lotfus Cheek ky i...

​Dinamo e Zagrebit e pa fat, Slavia Prague trondit Sevillan

para 2 muajve - KosovaPress

Në ndeshjen kualifikuese për çerekfinale, në vazhdime Sevilla u mposht me rezultat 6-5, pasi në kohën e rregullt nuk u mësua fituesi. Fat të njëjtë me Sevillan pati edhe Dinamo e Zagrebit, e cila po ashtu...

Klopp nuk i do këto tri ekipe në shortin e Champions League

para 2 muajve - Tetova Sot

Tottenhami, Manchester City dhe Manchester United – janë skuadrat që Jurgen Kloppi do të kishte dëshiruar t’i shmanget të premten në shortin e Ligës së Kampionëve. “Redsat” siguruan një vend në cerekfinzle...

Gol në takimin Dynamo – Chelsea

para 2 muajve - GazetaBlic

Është shënuar goli i parë në takimin Dynamo Kiev – Chelsea. Skuadra e Chelseat ka realizuar golin e parë në takimin kthyes të fazës së eliminimit direkt të Europa Leagues, përcjell GazetaBlic . Golin e...

Tripleta e Ronaldos, Leo Messi ka dy fjalë për portugezin

para 2 muajve - Medial

Tripleta e Cristiano Ronaldos ndaj Atletico Madrid i mahniti të gjithë, sidomos tifozët e skuadrës torineze, Juventus. Por, forma e treguar nga Luzitani ka tërhequr vëmendjen edhe të rivalitet të tij kryesor,...

Mendes e thumbon Real Madridin për Ronaldon

para 2 muajve - Medial

Jorge Mendes e ka thumbuar Real Madridin. Agjenti i Cristiano Ronaldos, Jorge Mendes ka bërë një deklaratë thumbuese për Real Madridin. Agjenti portugez ka thënë se pa yllin portugez, madrilnët nuk do...

Capello bën diferencën mes Messit e Ronaldos

para 2 muajve - Tetova Sot

Trajneri i njohur italian, Fabio Capello, ka dhënë disa komente rreth dy yjeve të futbollit, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Messi dhe Ronaldo regjistruan nga një paraqitje të jashtëzakonshme këtë...

Drejtuesit e Barcelonës shihen në ‘San Siro’ – Kjo është arsyeja

para 2 muajve - Gazeta Observer

Drejtuesit e Barcelonës kanë shikuar nga afër ndeshjen ndërmjet Inter dhe Eintracht Frankfurt. Eric Abidal së bashku me Segura dhe Planes janë parë në ambientet e stadiumit të Inter, duke parë ndeshjen...

Arsenal 3:0 Rennes, notat e lojtarëve

para 2 muajve - Arbresh

Arsenali ka vazhduar tutje në çerekfinale të Evropa Ligës pas fitores bindëse ndaj Rennes. “Topçinjtë” fituan 3 me 0 në takimin kthyes në kuadër të xhiros së 1/8-ës kundër skuadrës franceze për të vazhduar...

Europa League, kualifikohen Çelsi, Valencia e Napoli

para 2 muajve - Java News

Janë mësuar tre skuadrat e para që kanë kaluar në fazën tjetër të Ligës së Europës. Kështu, skuadrat e para që kanë prerë biletën për në çerekfinale janë Çelsi, Napoli dhe Valencia. Çelsi ka shkatërruar...

Chelsea me pesë yje, fitore spekakolare që siguron çerekfinalen

para 2 muajve - Tetova Sot

Chelsea ka arritur të shënojë fitore edhe në ndeshjen e dytë përballë Dinamo Kiev. Skuadra londineze ka triumfuar në kryeqytetin ukrainas me rezultat të thellë 0-5. Olivier Giroud ka shkëlqyer në këtë...

Arsenali shënon golin e parë ndaj Rennsit

para 2 muajve - Infokusi

Arsenali dhe Rennsi po luajnë duelin kthyes në Evropa Ligë, shkruan Gazeta inFokus. Abuameyang ka shënuar në minutën e 5′ golin e parë për londinezët./Gazeta inFokus/ https://cdnja.r.worldssl.net/mp4/4b/4Bmw.mp4

Arsenali përmbys gjithçka, siguron një vend në çerekfinale

para 2 muajve - Gazeta Observer

Arsenali ka përmbysur gjithçka në Emirates për t’u kualifikuar në çerekfinale të Europa League Pas humbjes 3-1 në udhëtim, Arsenali ka treguar dhëmbët në takimin e dytë, për të fituar 3-0, duke u kualifikuar...

Frankfurti e shokon Interin midis “Giuseppe Meazza” dhe e eliminon nga Europa League

para 2 muajve - Gazeta Observer

Interi është eliminuar nga Europa League Skuadra gjermane, Eintracht Frankfurti, ka fituar 0-1 midis “Giuseppe Meazza” për ta shokuar skuadrën italiane, duke e eliminuar nga Europa League, pasi takimi...

Arsenali përmbysi Rennesin

para 2 muajve - Epoka e Re

Arsenali ka kaluar në çerekfinale të Ligës së Evropës pasi ka eliminuar Stade Rennesin me rezultat të përgjithshëm 4-3. Pas humbjes 3-1 në ndeshjen e parë në Francë, “Topçinjtë” përmbysën rezultatin në...

Lajm i keq për Ronaldon dhe Juventusin!

para 2 muajve - Iliria News

Heroi i Juventusit mund të dënohet për sjelljen e tij pas triumfit ndaj Atletico Madridit, në 1/8 e finales së Ligës së Kampionëve. Dënimi i tij mund të jetë vetëm gjobë, por ai mund të dënohet edhe me...

​Arsenali bënë rikthim, tronditet Interi

para 2 muajve - KosovaPress

Arsenali është mposhtur keq nga Rennes në ndeshjen e parë me rezultat 3-1, kurse sonte ka arritur ta rikthejë rezultatin duke fituar me rezultat 3-0, apo rezultat të përgjithshëm 4-3, transmeton KosovaPress....

Tjetër rikthim në Evropë, Aubameyang dërgon në çerekfinale Arsenalin

para 2 muajve - Arbresh

Arsenali ka arritur t’i shmanget eliminimit mbrëmjen e sotme (e enjte) në Evropa Ligë duke vazhduar tutje. Gjiganti londinez ka mposhtur me rezultat të thellë 3 me 0 skuadrën franceze Rennes në takimin...

Frankfurti bën surprizën e madhe, eliminon Interin nga Europa League

para 2 muajve - Fakti Ditor

Interi zhvilloi në “San Siro” ndeshjen e kthimit të Europa League kundër Eintraht Frankfurt, shkruan Syri.net. Takimi i parë i luajtur në Gjermani kishte përfunduar pa gola dhe zikaltrit kishin avantazhin...

Frankfurti bën surprizën e madhe, eliminon Interin nga Europa League

para 2 muajve - AlbPortali

Interi zhvilloi në “San Siro” ndeshjen e kthimit të Europa League kundër Eintraht Frankfurt, shkruan Syri.net. Takimi i parë i luajtur në Gjermani kishte përfunduar pa gola dhe zikaltrit kishin avantazhin...

Ronaldo më shumë gola sesa gjithë Atletico në histori të Champions

para 2 muajve - Klan Kosova

Do të duhet ende shumë rrugë dhe mundim derisa Juventusi të arrijë në finalen e madhe të Champions League, siç shpresojnë tifozët, por ndërkohë, suksesi mbresëlënës i së martës i ka dhënë zë ekspertëve...

Salsburgu mposhtë Napolin por eliminohet nga Evropa Ligë

para 2 muajve - Infokusi

Salsburgu e ka fituar përballjen e dytë ndaj Napolit më rezultat 3-1, por nuk kanë arritur kualifikimin, shkruan Gazeta inFokus. Ndeshja e parë e luajtur në “San Paolo” ka vendosur çerekfinaleistin, pasi...

Interi eliminohet nga Evropa Liga, mposhtet në San Siro

para 2 muajve - Arbresh

Interi është eliminuar mbrëmjen e sotme (e enjte) nga Evropa Liga. Pas barazimit pa gola 0 me 0 në Gjermani javën e kaluar, gjiganti italian synonte të siguronte fitore në takimin kthyes kundër Eintracht...

Frankfurti mund Interin në 45 minutat e para, vendos Jovic

para 2 muajve - Gazeta Telegraf

Interi e nisi në mënyrën më të keqe të mundshme ndeshjen e kthimit ndaj Frankfurtit në fazën  e 1/8-ve në Europa League. Në minutën e 5-të, De Vrij bën një gafë të madhe duke i dhënë mundësinë Jovic që...

Chelsea shkatërron Dynamo Kyivin dhe siguron çerekfinalen e Evropa Ligës

para 2 muajve - Infokusi

Chelsea ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e dytë ndaj Dynamo Kyivit dhe ka kaluar në çerekfinale të Evropa Ligës, shkruan Gazeta inFokus. Londinezët shënuan fitore më rezultat të thellë 5-0 në duelin...

ÇUDI/ NAPOLI bën çmendurira kur nuk ka nevojë, HYSAJ “bën punën” e të tjerëve

para 2 muajve - Newsport

Napoli e teproi sot me humbjen 1-3 ndaj Salzburgut në raundin e 1/16 të Europa League. Por, paraqitja zhgënjyese e “të kaltërve” erdhi dhe si pasojë e zgjedhjeve taktike të teknikut Carlo Ancelotti dhe...

Tifozi fiton mijëra euro pasi e parashikon ndeshjen Bayern – Liverpool

para 2 muajve - Iliria News

Një person e parashikoi saktësisht rrjedhën e ndeshjes mes Bayern Munichut dhe Liverpoolit. Për shkak të këtij parashikimi, ai i fitoi 3,518 euro. Ai kishte parashikuar se Virgil van Dijku dhe Sadio Mane...

Balotelli ironizon rivalët: Je kampion, por jo shoku im

para 2 muajve - Koha Jone

Forma e treguar nga Cristiano Ronaldo ndaj Atleticos së Madridit është përshendetur edhe nga Mario Balotelli. Sulmuesi i Olimpique de Marseille i ka kushtuar një “Instastory” yllit të Juventusit, i cili...

Tifozi i Rennes vërteton se goli i dytë nga Arsenali duhej anuluar

para 2 muajve - Arbresh

Një tifoz i skuadrës së Rennes ka tentuar për të treguar në një formë interesante se goli i dytë i Arsenalit duhej të anulohej për shkak se Pierre Emerick Aubemayng ishte në pozitë jashtë loje. Edhe pse...

Salsburgu befason Napolin

para 2 muajve - Infokusi

Salsburgu dhe Napoli po luajnë aktualisht duelin kthyes në kuadër të Evropa Ligës, shkruan Gazeta inFokus. Salsburgu e ka kthyer rezultatin ndaj Napolit. Gulbrandsen në minutën e 65′ ka shënuar për rezultatin 2-1./Gazeta inFokus/

Olivier Giroud kompleton Hat- Tricku ndaj Dynamo Kyivt

para 2 muajve - Infokusi

Dinamo Kyiv dhe Chelsea po zhvillojnë aktualisht ndeshjen kthyese në kuadër të Evropa Ligës, shkruan Gazeta inFokus. Sulmuesi francez, Oliver Giroud, e ka kompletuar Hat-Trickun në minutën e 59′. Chelsea...

Klopp: Dua këtë skuadër në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - GazetaBlic

Jürgen Klopp preferon të shmang ekipet e tjera angleze në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Liverpool ka mposhtur Bayernin me rezultatin 1-3, për t’u kualifikuar në çerekfinale të LK, përcjell GazetaBlic...

Formacionet zyrtare: Arsenal – Rennes

para 2 muajve - Infokusi

Arsenali dhe Rennesi luanë përballjen e dytë në kuadër të 1/8 së finales në Evropa Ligë, shkruan Gazeta inFokus. Duli i parë i luajtur në Renns, kishte përfunduar më rezultat 3-1 për vendasit, ndërsa sonte...

Dëmtimi i Dembele, ja sa javë do të mungojë francezi

para 2 muajve - Koha Jone

Ousmane Dembélé e ka paguar shtrenjtë qëndrimin në fushë në minutat e fundit të ndeshjes së kthimit ndaj Lion-it ku pësoi një dëmtim. Sulmuesi i Barcelonës, që rezultoi vendimtar me golin e tij, u dëmtua...

Dynamo Kyiv – Chelsea: Shënohet gol në stilin tika-taka

para 2 muajve - Infokusi

Dinamo Kyiv dhe Chelsea po zhvillojnë aktualisht ndeshjen kthyese në kuadër të Evropa Ligës, shkruan Gazeta inFokus. Chelsea ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Kyivit. Pas një kombinimi fantastik, në stilin...

Chelsea ‘bombardon’ Kievin, Napoli dhe Valencia kualifikohen me vështirësi

para 2 muajve - Gazeta Observer

Sonte po zhvillohet raundi i dytë i 1/8 së finales në ‘Europa Ligë’. Tri ndeshje vetëm se kanë përfunduar. Chelsea ka arritur të mposhtë Dinamo Kievin edhe në ndeshjen e dytë. Londinezët fituan me rezultat...

Coutinho: Te Barça jam mirë, por…

para 2 muajve - Flaka

Felipe Coutinho përflitet se do të largohet nga Barcelona në merkaton verore dhe shkak për këtë janë bërë hapësirat e pakëta për brazilianin në formacionin e teknikut Ernesto Valverde. Vet lojtari i ka...

Chelsea me pesë yje, fitore spekakolare që siguron çerekfinalen

para 2 muajve - Fakti Ditor

Chelsea ka arritur të shënojë fitore edhe në ndeshjen e dytë përballë Dinamo Kiev. Skuadra londineze ka triumfuar në kryeqytetin ukrainas me rezultat të thellë 0-5. Olivier Giroud ka shkëlqyer në këtë...

Chelsea me pesë yje, fitore spekakolare që siguron çerekfinalen

para 2 muajve - AlbPortali

Chelsea ka arritur të shënojë fitore edhe në ndeshjen e dytë përballë Dinamo Kiev. Skuadra londineze ka triumfuar në kryeqytetin ukrainas me rezultat të thellë 0-5. Olivier Giroud ka shkëlqyer në këtë...

Mendes e thumbon Real Madridin për Ronaldon

para 2 muajve - Lajmi.net

Jorge Mendes e ka thumbuar Real Madridin. Agjenti i Cristiano Ronaldos, Jorge Mendes ka bërë një deklaratë thumbuese për Real Madridin. Agjenti portugez ka thënë se pa yllin portugez, madrilnët nuk do...

“Ronaldo, ‘alieni’ që do të bëjë histori te Juventus!”

para 2 muajve - Sovrani

Cristiano Ronaldo është futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave dhe do të bëjë historinë edhe te Juventus. Të paktën sipas menaxherit të vetë portugezit, Jorge Mendes. Ndonëse 34 vjeç, Ronaldo po shijon...

Chelsea e dyfishon rezultatin ndaj Dynamo Kyivit

para 2 muajve - Infokusi

Dinamo Kyiv dhe Chelsea po zhvillojnë aktualisht ndeshjen kthyese në kuadër të Evropa Ligës, shkruan Gazeta inFokus. Chelsea e ka shënuar edhe golin e dytë në këtë takim. Giroud ka realizuar golin e dytë...

Salsburg – Napoli, shënohet goli i dytë

para 2 muajve - Infokusi

Salsburgu dhe Napoli po luajnë aktualisht duelin kthyes në kuadër të Evropa Ligës, shkruan Gazeta inFokus. Salsburgu e ka barazuar rezultatin në minutën e 25’ë një gol të bukur nga Dabblur./Gazeta inFokus/...

Ja cilët janë çerekfinalistët e Champions League

para 2 muajve - Ina

Duket se këtë sezon të Champions League dominues janë ekipet nga Anglia, ku nga 8 skuadra 4 janë angleze. Në fazën çerekfinale kanë kaluar: Manchester City, Manchester United, Liverpool Tottenham, Juventus,...

Mendes: Cristiano Ronaldo do të shkruaj historinë në Juventus

para 2 muajve - Arbresh

Agjenti Jorge Mendes thotë se Cristiano Ronaldo është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave dhe do të shkruaj historinë në Juventus. Ronaldo ka fituar pesë tituj në Ligë të Kampionëve dhe katër prej tyre...

Messi e pranon: Cristiano Ronaldo ishte magjik

para 2 muajve - Shekulli

Të gjitha mediat sportive folën për kualifikimin e Juventusit në çerekfinale dhe për tripleta e Cristiano Ronaldos ndaj Atletico Madrid. Ylli portugez i mahniti të gjithë me lojën që zhvilloi, por duket...

Van Dijk: Dua këtë skuadër në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - GazetaBlic

Heroi i Liverpoolit, Virgil van Dijk ka emëruar kundërshtarin që do t’i pëlqente që ‘Reds’ të përballeshin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Virgil Van Dijk dëshiron që skuadra e tij të përballet...

​Arsenali dhe Frankfurti i nisin furishëm ndeshjet

para 2 muajve - KosovaPress

Ndeshja është duke u zhvilluar për kualifikim në çerekfinale të Ligës së Evropës dhe në takimin e parë Arsenali është mposhtur keq nga Rennes me rezultat 3-1. Tani rezultati është i barabitë 3-3. Interi...

Gol në stilin gërshërë në duelin, Salsburg – Napoli

para 2 muajve - Infokusi

Salsburgu dhe Napoli po luajnë aktualisht duelin kthyes në kuadër të Evropa Ligës, shkruan Gazeta inFokus. Skuadra e Carlo Ancelotiti ka kaluar në avantazh në minutën e 14′ më golin e shënuar nga Milik....

Hysaj ëndërron golin e parë: E pres prej kohësh

para 2 muajve - Gazeta Shqip

Elseid Hysaj u shfaq në krah të trajnerit Carlo Ancelotti, në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes së nesërme ndaj Salzburgut, të vlefshme për Europa Leaguen. Mbrojtësi shkodran bëri thirrje për përqendrim...

Fillon remuntada, Arsenali në epërsi

para 2 muajve - Periskopi

Arsenal ka kaluar në epërsi pas pesë minutave ndaj Rennes. Ramsey me një pasim të bukur në zonë dhe goditja e Aubameyang (5′) e çuan në epërsi ekipin e Emery. Kujtojmë se ndeshja e parë përfundoi me rezultat...

Chelsea kalon në epërsi ndaj Dynamo Kyivit

para 2 muajve - Infokusi

Dinamo Kyiv dhe Chelsea po zhvillojnë aktualisht ndeshjen kthyese në kuadër të Evropa Ligës, shkruan Gazeta inFokus. Chlesea ka kaluar në epërsi në minutën e 5′ më golin e realizuar nga Giroud./Gazeta inFokus/

Chelsea kualifikohet me goleadë

para 2 muajve - Epoka e Re

Pas fitores 3-0 në “Stamford Bridge”, Chelsea i Maurizio Sarrit ka shkatërruar 5-0 Dinamo Kyiv në Ukrainë. Ishte Olivier Giroud i cili me tripletën e tij të përkryer (një gol me të djathtën, një me të...

Anglezët “arrë” e fortë për gjermanët në Champions

para 2 muajve - Klan Kosova

Lojët e Champions League kanë vënë përballë njëri-tjetrit ekipet anglezo-gjermane. Të gjitha duelet mes këtyre ekipeve Bayern-Liverpool, Totenham-Dortmund, Manchester City- Schalke, i fituan anglezët....

​Chelsea, Napoli dhe Valencia kualifikohen në çerekfinale

para 2 muajve - KosovaPress

Ndeshja është zhvilluar në kualifikimet për çerekfinale të Ligës së Evropës. Kurse takimi tjetër Salzburgu e ka mposhtur Napolin 3-1, por ky rezultat nuk ka qenë i mjaftueshëm për kualifikim, pasi rezultati...

Giroud shënon hat-trick në Kiev, Chelsea vazhdon tutje

para 2 muajve - Arbresh

Olivier Giroud ka qenë i pamëshirshëm sonte (e enjte) në UEFA Evropa Ligë kundër Dynamo Kievit. Me një hat-trick të jashtëzakonshëm në Kiev, sulmuesi francez i ka ndihmuar Chelseas për të siguruar fitore...

VIDEO/ Çelsi kalon pa probleme, Valencia dhe Napoli sigurojnë kualifikimin mes drithërimash

para 2 muajve - Newsport

U mbyllën 3 sfidat e parë të kthimit në Europa League. Napoli luajti në transfertë ndaj Salzburg, ndërsa Çelsi ndaj Dinamo Kiev. Sfida e 3-të ishte ajo mes Krasnodar dhe Valencia. Edhe pse humbi, Napoli...

Chelsea 8-0 Dynamo Kiev, Giroud i papërmbajtshëm

para 2 muajve - Periskopi

Chelsea ka shënuar fitore 8-0 me rezultat të përgjithshëm ndaj Dynamo Kiev, për t’u kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. ‘Blutë’ në ndeshjen e parë në ‘Stamford Bridge’ shënuan fitore 3-0,...

Zhgënjim madrilen, Juve kapet fort pas një detaji që i shpall fitues!

para 2 muajve - Medial

Në çerekfinalet e Champions League kaluan një spanjolle, një portugeze, një holandeze, një “Zonjë e Vjetër” nga Italia dhe 4 britanike. Për herë të parë në 9 vitet e fundit në këtë fazë nuk kaloi asnjë...

Klopp zbulon tri skuadrat që nuk dëshiron të përballet në CHL

para 2 muajve - Medial

Liverpool e eliminoi mbrëmë Bayern Munichun nga Liga e Kampionëve. Liverpool kaloi në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, duke e eliminuar Bayern Munichun me rezultat të përgjithshëm, 3:1. Jurgen Klopp...

Ja cilët janë çerekfinalistët e Champions League

para 2 muajve - Shekulli

Duket se këtë sezon të Champions League dominues janë ekipet nga Anglia, ku nga 8 skuadra 4 janë angleze. Në fazën çerekfinale kanë kaluar: Manchester City, Manchester United, Liverpool Tottenham, Juventus,...

Capello: Futbolli ka tre gjeni, Ronaldo nuk është njëri prej tyre

para 2 muajve - Arbresh

Debati mes Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit është rikthyer këtë javë pas performancave të shkëlqyera të tyre në Ligë të Kampionëve dhe Fabio Capello ka mbështetur sulmuesin argjentinas. Edhe pse ai...

Messi: Ronaldo pati një natë magjike kundër Atleticos

para 2 muajve - Tetova Sot

Paraqitja e Cristiano Ronaldos kundër Atletico Madridit, ka impresionuar edhe Lionel Messin. Argjentinasi që po ashtu pati një natë të madhe duke shënuar dy herë dhe duke regjistruar dy asistime në fitoren...

Franz Beckenbauer ka një kërkesë për klubin e Bayernit

para 2 muajve - GazetaBlic

Jurgen Klopp, pavarësisht se një kohë ka qenë teknik i Borussia Dortmund, duhet të jetë menaxheri i Bayern Munchen një ditë, sipas Franz Beckenbauer. Skuadra e Klopp arriti që ta eliminoi Bayernin me fitore...

LIVE/ Çelsi “hipotekon” kualifikimin, Salzburg përmbys Napolin

para 2 muajve - Newsport

Po luhen aktualisht 3 sfidat e parë të kthimit në Europa League. Napoli luan në transfertë ndaj Salzburg, ndërsa Çelsi ndaj Dinamo Kiev. Sfida e 3-të është ajo mes Krasnodar dhe Valencia. Krosondar-Valencia...

Dembele i pafat, dëmtohet sërish

para 2 muajve - Albeu

Një lajm aspak i mirë vjen për Barcelonën teksa ylli i ekipit Ousmane Demble është dëmtuar gjatë sfidëës kunder Lyonit e zhvilluar dje në Camp Nou. Dëmtimi konfimohet të jetë i rëndë, pas vizitave mjekësore...

Dembele lëndohet

para 2 muajve - RTV 21

Dembele mund të humbasë ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve Sulmuesi i Barcelonës ka pësuar një tjetër lëndim në ndeshjen e mbrëmshme ndaj Lyonit. Barcelona triumfoi një natë më parë ndaj...

Formacionet zyrtare: Salsburg – Napoli

para 2 muajve - Infokusi

Salsburg dhe Napoli zhvillojnë duelin e dytë në kuadër të fazës se eliminim direkt në Evropa Ligë, shkruan Gazeta inFokus. Dueli i parë i luajtur në “San Paolo” kishte përfunduar më rezultat 3-0 për skuadrën...

SPECIALE/ Nesër hidhet shorti i Championsit, ja detajet që duhet të dini

para 2 muajve - Koha Jone

Anglia kundër pjesës tjetër të Europës, kështu mund ta cilësojmë fazën çerekfinale në Champions League. Dy skuadrat e Manchesterit, Liverpooli dhe Tottenham siguruan një biletë për në 8 skuadrat më të...

Chelsea po e shkatërron Dynamo Kyivin

para 2 muajve - KosovaPress

Rezultati i pjesës së parë është 0-3, ndërsa ai i përgjithshëm 0-6. Kurse takimi tjetër Salzburg – Napoli është 1-1, ndërsa Krasnodar – Valencia, janë duke barazuar pa gola, transmeton KosovaPress. Temat:...

Shorti i çerekfinaleve i së premtes është i fundit i këtij sezoni në Champions League.

para 2 muajve - Politiko

Ousmane Dembele vazhdon të jetë i pafat. Ylli i Barcelonës luajti 20 minuta në ndeshjen ndaj Lyon, por kaq i ka mjaftuar për tu lënduar përsëri. Testet mjekësore në mëngjesin e sotëm kanë treguar se futbollisti...

Formacionet zyrtare, Arsenal – Rennes

para 2 muajve - Arbresh

Arsenali do të përpiqet për tu rikthyer sonte (e enjte) nga disavantazhi prej 1 me 3 nga ndeshja e parë kundër Rennes. Dy skuadrat evropiane kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin kthyes mes tyre...

Nesër shorti, UEFA ndryshon rregullohen e Ligës së Kampioneve

para 2 muajve - Albeu

Shorti i çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve do të hidhet nesër Nyon të zvicrës. Vendimi i ri i UEFA-s do të zbatohet që nga dita e nesërme dhe shorti do të përcaktojë menjëherë çiftet e gjysmëfinaleve....

Robert Lewandowski kritikon taktikat e Niko Kovacit

para 2 muajve - Tetova Sot

Në 180 minuta, Liverpooli ishte më i mirë se Bayern Munich dhe në saje të rezultatit të përgjithshëm prej 3:1 (0:0), kaloi me meritë në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Gjithçka u vendos në shtëpinë...

Kualifikim me kosto për Barçën, dëmtohet Dembele

para 2 muajve - SuperSport

Ousmane Dembélé e pagoi me një çmim të lartë tentatiën e tij për ë dhënë një kontribut domethënës për katalanasit në objektivin për të kaluar në çerekfinalet e Championsit. Sulmuesi i Barcelonës, që rezultoi...

Pas 10 viteve, kjo gjë ndodh për herë të parë në Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Tetova Sot

Për herë të parë që nga viti 2009, në çerekfinale të Ligës së Kampionëve do të jenë katër skuadra nga Premierliga. Janë mësuar emrat e tetë skuadrave çerekfinaliste të Ligës së Kampionëve për sezonin 2018/2019....

Chelsea shkatërron Kievin në pjesën e parë

para 2 muajve - Periskopi

Chelsea është duke fituar 0-3 ndaj Dynamo Kiev, ndërsa rezultati i përgjithshëm i kësaj ndeshje është 6-0. Edhe pse pritej një ndeshje e vështirë, ‘Blutë’ kanë arritur të shkatërrojnë vendasit në Ukrainë....

Frikë te Juventus, suspendohet Ronaldo?

para 2 muajve - Tetova Sot

Cristiano Ronaldos mund t’i kushtojë shtrenjtë festimi i golit të tretë në fitoren 3:0 të Juventusit ndaj Atletico Madrid në ‘Allianz Stadium’. Ylli portugez pati një natë magjike të martën mbrëma, ku...

Messi apo Ronaldo? Capello zgjedh vetëm njërin

para 2 muajve - OraInfo

Fabio Capello ka folur së fundi për dy yjet e futbollit botëror, Cristiano Ronaldon dhe Lionel Messin. Ai ka pohuar se edhe pse Cristiano Ronaldo është i jashtëzakonshëm dhe kampion, ai nuk është gjeni...

Capello e harron Ronaldon: Këta janë tre gjenitë e futbollit

para 2 muajve - Tetova Sot

Fabio Capello ka thënë se në futboll janë vetëm tre futbollistë që mund të cilësohen gjeni të këtij sporti. Cristiano Ronaldo gjatë karrierës së tij ka fituar të gjithë titujt e mundshëm, ndërsa të martën...

LIVE/ Mbyllen pjesët e para, 5 gola në 3 ndeshje

para 2 muajve - Newsport

Po luhen aktualisht 3 sfidat e parë të kthimit në Europa League. Napoli luan në transfertë ndaj Salzburg, ndërsa Çelsi ndaj Dinamo Kiev. Sfida e 3-të është ajo mes Krasnodar dhe Valencia. Krosondar-Valencia...

Çfarë po pret?

para 2 muajve - Tetova Sot

Elseid Hysaj u shfaq në krah të trajnerit Carlo Ancelotti, në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes ndaj Salzburgut, të vlefshme për Europa Leaguen. Mbrojtësi shkodran bëri thirrje për përqendrim maksimal,...

Çerekfinalet e Champions-it, Barcelona synon të shmangë këto dy rivalë

para 2 muajve - Tetova Sot

Barcelona e Leo Messit u përgjigj me një fitore të madhe 5-1 në ndeshjen e kthimit të raundit të dytë të Ligës së Kampionëve, pas barazimit pa gola në fushën e Lyon. Nga dhoma e zhveshjes blaugrana kanë...

Mbrëmje e madhe

para 2 muajve - Tetova Sot

Mbrojtësi i Liverpoolit Virgil van Dijk, është shprehur shumë i lumtur me fitoren kundër Bayren Munich. “The Reds” mundën ‘bavarezët” me rezultat 1:3, të mërkurën mbrëma në ‘Alianz Arena’, duke siguruar...

Dembele i pafat, lëndohet përsëri dhe do të mungojë për një muaj

para 2 muajve - Tetova Sot

Sulmuesi i Barcelonës ka pësuar një tjetër lëndim në ndeshjen e mbrëmshme ndaj Lyonit. Barcelona triumfoi një natë më parë ndaj Lionit me shifrat 5-1, duke siguruar kalimin në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve....

Tifozët e ‘The Reds’ i përgjigjen pronarit të Liverpoolit pas një shkrimi që ai e bëri në rrjetin e tij social

para 2 muajve - GazetaBlic

Tifozët e Liverpoolit ishin të shpejtë për të korrigjuar fjalët e pronarit John Henry pas fitores kundër Bayern Munchen në Ligën e Kampionëve. ‘Reds’ po marshojnë në Europë, por nuk thonë se janë katër...

Olivier Giroud thyen rekord me golin e fundit te Chelsea

para 2 muajve - Arbresh

Olivier Giroud ka shkruar historinë te Chelsea me golin e epërsisë kundër Dynamo Kievit në Evropa Ligë këtë mbrëmje. Reprezentuesi i Francës gjeti mirë portën në fillim të ndeshjes, por është bërë gjithashtu...

Robert Lewandowski kritikon taktikat e Niko Kovacit

para 2 muajve - InfoMagazin

Në 180 minuta, Liverpooli ishte më i mirë se Bayern Munich dhe në saje të rezultatit të përgjithshëm prej 3:1 (0:0), kaloi me meritë në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Gjithçka u vendos në shtëpinë...

Festa e tepruar e Ronaldos, UEFA pritet të hapë hetim ndaj portugezit!

para 2 muajve - Gazeta Tema

Kristiano Ronaldo ishte heroi i mbrëmjes së Juventusit, në Ligën e Kampionëve, me 3 golëshin e tij ndaj Atletikos, duke i dhuruar përmbysjen madhështore bardhezinjve ndërsa siguruan kalimin në raundin...

LIVE/ Napoli dhe Çelsi në avatazh, kualifikimi në çerekfinale më pranë

para 2 muajve - Newsport

Po luhen aktualisht 3 sfidat e parë të kthimit në Europa League. Napoli luan në transfertë ndaj Salzburg, ndërsa Çelsi ndaj Dinamo Kiev. Sfida e 3-të është ajo mes Krasnodar dhe Valencia. Kanë kaluar 20′...

UEFA hap hetimin, Ronaldo rrezikon skualifikimin

para 2 muajve - Medial

Pas fitores së madhe të Juventusit UEFA do të hap një hetim për Kristiano Ronaldon. Në rastin më të mirë do t’ia hedh me gjobë, ashtu si trajneri i Atletikos, por në rast se kjo cilësohet si provokim ndaj...

Chelsea kalon në epërsi, Giroud realizatori

para 2 muajve - Periskopi

Chelsea ka shënuar golin e parë në ndeshjen ndaj Dynamo Kiev. Ishte Olivier Giroud (5′) që përfitoi pas mbrojtjes së përgjumur të vendasve. Ky është goli. /Periskopi/ Shpërndaje në:

Klopp tregon skuadrat që nuk dëshiron të përballet me to në çerekfinale të UCL

para 2 muajve - GazetaBlic

Liverpool e eliminoi mbrëmë Bayern Munichun nga Liga e Kampionëve. Liverpool kaloi në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, duke e eliminuar Bayern Munichun me rezultat të përgjithshëm, 3:1. Jurgen Klopp...

Formacioni më i mirë i 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Alsat-M

Barcelona dhe Liverpool janë skuadrat e fundit që i janë bashkuar tetëshes më të mirë të Evropës në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Pas një sërë ndeshjesh dramatike, Evropa ka njohur tetë skuadrat...

E pabesueshme: Këto janë çiftet çerekfinaliste të Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - Periskopi

Nesër, me fillim nga ora 12:00, pritet të hidhet shorti i fazës çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Por fotoja e fundit që po qarkullon në internet tregon se gjithçka është vendosur tashmë, dhe shorti...

Klopp zbulon tri skuadrat që nuk dëshiron të përballet në CHL

para 2 muajve - Lajmi.net

Liverpool e eliminoi mbrëmë Bayern Munichun nga Liga e Kampionëve. Liverpool kaloi në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, duke e eliminuar Bayern Munichun me rezultat të përgjithshëm, 3:1. Jurgen Klopp...

UEFA liston futbollistët më të mirë të javës në Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - GazetaBlic

Faza e 16 më të mirëve ka përfunduar dhe kështu UEFA na ka mësuar tetë skuadrat çerekfinaliste të Ligës së Kampionëve. Skuadrat elitë të këtij kompeticioni po zhvillojnë ndeshjet e tyre për më të mirën...

Capello: CR7 i jashtëzakonshëm, Messi është një gjeni

para 2 muajve - Epoka e Re

Rivaliteti në mes të Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit është pa dyshim një ndër gjërat më të bukura që ka përjetuar historia e futbollit. Diskutimet se kush është më i miri janë të pafundme, ku së fundmi...

Ronaldo mund të pezullohet për ndeshjen e parë çerekfinale

para 2 muajve - Lexo

Heroi i Juventusit mund të dënohet për sjelljen e tij pas triumfit ndaj Atletico Madridit, në 1/8 e finales së Ligës së Kampionëve. Dënimi i tij mund të jetë vetëm gjobë, por ai mund të dënohet edhe me...

Ronaldo ende po i ‘ndihmon’ Real Madridit, tre golat e portugezit i sjellin para ‘Mbretërve’

para 2 muajve - Gazeta Observer

Cristiano Ronaldo impresionoi të gjithë me performancën e tij kundër Atletico Madrid. Portugezi shënoi tre gola duke i ndihmuar skuadrës së tij që të kaloj tutje. Por me tre golëshin e tij, Ronaldo i ndihmoi...

Coutinho s’e përjashton mundësinë e largimit

para 2 muajve - Klan Kosova

Philippe Coutinho e ka pranuar që e ardhmja e tij mund të jetë larg Barcelonës ndonëse shënoi në fitoren 5:1 ndaj Lyon-it në Ligën e Kampionëve. “Në këto pak javë të fundit, muaj madje, nuk kam luajtur...

Çerekfinalet e Champions-it, Barcelona synon të shmangë këta dy rivalë

para 2 muajve - GazetaBlic

Barcelona e Leo Messit u përgjigj me një fitore të madhe 5-1 në ndeshjen e kthimit të raundit të dytë të Ligës së Kampionëve, pas barazimit pa gola në fushën e Lyon. Nga dhoma e zhveshjes blaugrana kanë...

Messi komplimentin Ronaldon: Ishte fantastik, Juve më surprizoi

para 2 muajve - Koha Jone

Lionel Messi ju kundërpërgjigj mjaft mirë Ronaldos, dje në mbrëmje duke shënuar dy herë ndaj Lyon për ta ndihmuar ekipin e tij që të fitonte 5-1. Në përfundim të takimit, “Pleshti” nuk la pa komentuar...

Formacioni më i mirë i 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Lajmi.net

Barcelona dhe Liverpool janë skuadrat e fundit që i janë bashkuar tetëshes më të mirë të Evropës në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Pas një sërë ndeshjesh dramatike, Evropa ka njohur tetë skuadrat...

Agjenti i portugezit ”thumbon” madrilenët: Pa Ronaldon, Real Madrid s’do kishte fituar kaq Champions League

para 2 muajve - Newsport

Cristiano Ronaldo ishte protagonisti kryesor në përmbysjen e Juventusit ndaj Atletiko Madrid. Sulmuesi portugez arriti të shënonte 3 gola duke kualifikuar bardhezinjt më tej në Champions League. Në një...

Ronaldo më shumë gola sesa gjithë Atletico në histori të Champions

para 2 muajve - Ekonomia Online

Do të duhet ende shumë rrugë dhe mundim derisa Juventusi të arrijë në finalen e madhe të Champions League, siç shpresojnë tifozët, por ndërkohë, suksesi mbresëlënës i së martës i ka dhënë zë ekspertëve...

Zhgënjim madrilen, Juve kapet fort pas një detaji që i shpall fitues!

para 2 muajve - BalkanWeb

Në çerekfinalet e Champions League kaluan një spanjolle, një portugeze, një holandeze, një “Zonjë e Vjetër” nga Italia dhe 4 britanike. Për herë të parë në 9 vitet e fundit në këtë fazë nuk kaloi asnjë...

Beckenbauer kërkon trajnerin e njohur te Bayern Munich

para 2 muajve - Medial

Ish presidenti i Bayern Munich, Franz Beckenbauer, shpreson që një ditë të shoh Jurgen Kloppin duke drejtuar skuadrën bavareze. Klopp me skuadrën e tij Liverpool, ka eliminuar Bayern Munich nga Liga e...

Agjenti i portugezit ”thumbon” madrilenët: Pa Ronaldo, Real Madrid nuk do të kishte fituar kaq Champion League

para 2 muajve - Newsport

Cristiano Ronaldo ishte protagonisti kryesor në përmbysjen e Juventusit ndaj Atletiko Madrid. Sulmuesi portugez arriti të shënonte 3 gola duke kualifikuar bardhezinjt më tej në Champions League. Në një...

Edhe zyrtarisht, UEFA me ndryshim të madh për shortin e Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - Shenja

Shorti i çerekfinaleve i së nesërmes të Ligës së Kampionëve në Nyon është gjithashtu edhe i fundit i këtij sezoni. Vendimi i ri i UEFA-s do të zbatohet që nga dita e nesërme dhe skeleti i garës do të finalizohet,...

Messi flet për paraqitjen e Ronaldo ndaj Atleticos, befason me deklarata

para 2 muajve - OraInfo

Ylli i Barcelonës, Leo Messi ka folur pas fitores së madhe të Barcelonës mbrëmë ndaj Lyonit në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ai ka thënë se ekipi i tij ka vuajtur deri në shënimin e golit të tretë. “Kur...

LK: MËSOHEN EKIPET ÇEREKFINALE

para 2 muajve - Klan Macedonia

Kualifikohen Liverpuli dhe Barcelona Barcelona dhe Liverpuli pas fitoreve ndeshjet e mbrëmshme kundër Lyonit gjegjësisht Bajernit i bashkëngjiten ekipeve të Mançester Junajtedit, Ajaksit, Tottenhamit,...

Gjithçka që duhet të dini për shortin e çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - Periskopi

Nga 16 skuadra kanë mbetur vetëm 8, teksa në Ligën e Kampionëve pritet të zhvillohet edhe faza e çerekfinales. Befasitë nuk kanë munguar në raundin e 16 më të mirave, teksa Ajax eliminoi Real Madridin,...

Ronaldo rrezikon pezullimin, UEFA heton “los huevos” të sulmuesit

para 2 muajve - BalkanWeb

Pas triumfit dhe festës është ankthi që pushton Kristiano Ronaldon dhe Juventusin. Euforia pas tre golave kundër Atletikos së Madridit dhe “hakmarrja” ndaj tifozëve spanjollë me gjestin e famshëm por aspak...

Çka duhet të dini për shortin e çerekfinales së Ligës së Kampionëve?

para 2 muajve - Alsat-M

Të premten me fillim nga ora 12:00, do të bëhet tërheqja e shortit të Ligës së Kampionëve për fazën çerekfinale. Tetë skuadra kanë siguruar kalimin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, për të vazhduar...

Barcelona merr një lajm aspak të mirë pas fitores kundër Lyon

para 2 muajve - Alsat-M

Barcelona ka marrë një lajm aspak të mirë menjëherë pas fitores së thellë prej 5:1 kundër Lyon. Katalanët i janë bashkuar shtatë skuadrave tjera të Evropës në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Por, menjëherë...

Barcelona merr një lajm tejet të keq pas fitores ndaj Lyonit, ylli i skuadrës mungon për afro 1 muaj

para 2 muajve - GazetaBlic

Fitorja ndaj Lyonit dhe spektakli i ofruar nga djemtë e Valverdes ka bërë që të gjithë të mendojnë se ky mund të jetë sezoni i duhur për Barcelonan që të bëjë diferencën dhe që të fitojë Champions. Por,...

Beckenbauer e do Kloppin te Bayerni

para 2 muajve - Koha.net

Ish-presidenti i Bayern Muenchenit, Franz Beckenbauer shpreson që të shoh Juergen Kloppin në postin e trajnerit të skuadrës bavareze në një të ardhme të afërt. "Juergen Klopp te Bayerni, do të ishte gjë...

Champions, Kloop zyrtarizon revolucionin bavarez

para 2 muajve - Medial

Ishte çështje kohe që cikli i Bayern Munich ti vinte fundi, për ironi të fatit ai që i jep goditjen finale ishte Jurgen Kloop, trajneri që e sfidoi në Bundesligë por që humbi finalen e madhe në 2013. Historia...

Barcelona i druhet lëndimit të Dembeles

para 2 muajve - Klan Kosova

Skuadra e Barcelonës është e shqetësuar për lëndimin që sulmuesi Ousmane Dembele e ka marrë në gju. Futbollisti 21 vjeçar tani do t’u nënshtrohet testeve mjekësore për të përcaktuar shkallën e lëndimit,...

Lionel Mesi lavdëron Ronaldon: Ishte impresionues, ashtu si Juventusi. Mbeta i habitur

para 2 muajve - Gazeta Tema

Lionel Mesi mbrëmjen e djeshme të Ligës së Kampionëve ndaj Lionit, arriti në njëfarë mënyre t’i përgjigjej paraqitjet së Kristiano Ronaldos, i cili shënoi 3 golat e përmbysjes së madhe të Juventusit ndaj...

Hysaj ëndërron golin e parë: E pres prej kohësh

para 2 muajve - Gazeta Observer

Elseid Hysaj u shfaq në krah të trajnerit Carlo Ancelotti, në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes së nesërme ndaj Salzburgut, të vlefshme për Europa Leaguen. Mbrojtësi shkodran bëri thirrje për përqendrim...

Liverpool, klubi i parë që fiton në “Camp Nou”, San Siro”, “Santiago Bernabeu” e “Allianz Arena”

para 2 muajve - Sovrani

Fitorja e mbrëmshe ndaj Bayern Munchen në Gjermani i ka sjellur Liverpoolit edhe një privilegj. Skuadra e madhe angleze është bëra skuadra e parë në Champions League që ka arritur fitore në të gjitha stadiumet...

Dembele një muaj jashtë fushe

para 2 muajve - Koha.net

Sulmuesi anësor i Barcelonës, Ousmane Dembele pritet të mungojë afro një muaj pas lëndimit muskulor që mori të mërkurën mbrëma në ndeshjen kundër Lyonit në 1/8 e finales të Ligës së Kampionëve. Lajmin...

Ronaldo rrezikon skualifikimin nga UEFA për gjestin ku imitoi Simeone-n

para 2 muajve - Koha Jone

Në shtëpinë e Juventusit ka frikë për Cristiano Ronaldon, pas gjestit të shëmtuar në fundin e ndeshjes. UEFA ka hapur një hetim duke u bazuar në imazhet televizive, për të analizuar festimin me duart në...

Premierliga e dominon Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Iliria News

Me fitoren e Liverpoolit kundër Bayern Munichut, klubet e Premierligës do ta përbëjnë gjysmën e klubeve pjesëmarrëse në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve, për herë të parë që nga viti 2009. Liverpooli...

Capello: Ronaldo kampion, por jo gjeni si Messi

para 2 muajve - InfoMagazin

Fabio Capello ka pohuar se edhe pse Cristiano Ronaldo është i jashtëzakonshëm dhe kampion, ai nuk është gjeni i futbollit si Lionel Messi. Ronaldo me het-trik e dërgoi Juventusin në çerekfinale të Ligës...

Lewandowski kritikon paraqitjen e Bayernit

para 2 muajve - Gazeta Observer

Sulmuesi i Bayern Munchen, Robert Lewandowski është shprehur i pakënaqur me mënyrën se si luajti Bayerni në të dyja ndeshjet ndaj Liverpoolit. Sulmuesit polak nuk i ka pëlqyer fakti se skuadra e tij ishte...

Maradona: Cristiano Ronaldo është një kafshë

para 2 muajve - Gazeta Observer

Diego Maradona e ka përshkruar sulmuesin Cristiano Ronaldo si një kafshë duke e krahasuar atë  gjithashtu me lojtarin e preferuat të tij – Lionel Messin pas shkëlqimit të fundit të portugezit. Sulmuesi...

Ancelotti: Ronaldo nuk dështon kurrë në ndeshje të mëdha

para 2 muajve - Gazeta Observer

Cristiano Ronaldo ka qenë subjekt i një vëmendje të madhe pas super performancës të së martës duke kthyer Juventusin nga disavantazhi prej 2 me 0 kundër Atleticos. “Zonja e Vjetër” u mposhtë në takimin...

Lewandowski kritikon paraqitjen e Bayernit

para 2 muajve - Epoka e Re

Sulmuesi i Bayern Munchen, Robert Lewandowski është shprehur i pakënaqur me mënyrën se si luajti Bayerni në të dyja ndeshjet ndaj Liverpoolit. Sulmuesit polak nuk i ka pëlqyer fakti se skuadra e tij ishte...

Van Dijk për shortin: Më mirë me anglezët se sa me ata

para 2 muajve - Gazeta Observer

Virgil van Dijk beson se Liverpooli do të ketë një detyrë të vështirë në duart e tyre, nëse ata do të tërheqin Ajaxin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Qendërmbrojtësi 27-vjeçar shënoi golin e dytë...

Veprimi i pafalshëm i Ronaldo-s qe i rrezikon Champions-in

para 2 muajve - Albeu

Tashmë frika tek Juventusi sa vjen e shtohet. "Zonja e Vjetër" është në ankth kjo për faktin se Cristiano Ronaldo rrezikon një dënim nga UEFA, shkruan Albeu.com. Në fakt për çfarë akuzohet të vërtetë Ronaldo...

Ancelotti: Ronaldo nuk dështon kurrë në ndeshje të mëdha

para 2 muajve - Arbresh

Cristiano Ronaldo ka qenë subjekt i një vëmendje të madhe pas super performancës të së martës duke kthyer Juventusin nga disavantazhi prej 2 me 0 kundër Atleticos. “Zonja e Vjetër” u mposhtë në takimin...

Capello e harron Ronaldon: Këta janë tre gjenitë e futbollit

para 2 muajve - Medial

Fabio Capello ka thënë se në futboll janë vetëm tre futbollistë që mund të cilësohen gjeni të këtij sporti. Cristiano Ronaldo gjatë karrierës së tij ka fituar të gjithë titujt e mundshëm, ndërsa të martën...

Shorti për çerekfinalet dhe gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve: Gjithçka që duhet të dini

para 2 muajve - Tetova1

Shorti për çiftet çerekfinaliste dhe çiftet gjysmëfinaliste do të zhvillohen në të njëjtën kohë, nesër, më 15 mars, në Shtëpinë e Futbollit Evropian në Nyon të Zvicrës. Ceremonia e shortit do të fillojë...

Çka duhet të dini për shortin e çerekfinales së Ligës së Kampionëve?

para 2 muajve - Lajmi.net

Të premten me fillim nga ora 12:00, do të bëhet tërheqja e shortit të Ligës së Kampionëve për fazën çerekfinale. Tetë skuadra kanë siguruar kalimin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, për të vazhduar...

Capello zgjedh lojtarin më të mirë në botë mes Messit dhe Ronaldos

para 2 muajve - GazetaBlic

Fabio Capello ka anashkaluar Cristiano Ronaldon duke deklaruar se bota e futbollit njeh Messin, Maradonën dhe Pelen. “Në historinë e futbollit vetëm 3 kanë qenë gjenitë, Pele, Maradona dhe Mesi.Ky është...

Maradona: Cristiano Ronaldo është një kafshë

para 2 muajve - Arbresh

Diego Maradona e ka përshkruar sulmuesin Cristiano Ronaldo si një kafshë duke e krahasuar atë  gjithashtu me lojtarin e preferuat të tij – Lionel Messin pas shkëlqimit të fundit të portugezit. Sulmuesi...

Dembele i pafat, lëndohet përsëri dhe do të mungojë për një muaj

para 2 muajve - Infokusi

Sulmuesi i Barcelonës ka pësuar një tjetër lëndim në ndeshjen e mbrëmshme ndaj Lyonit. Barcelona triumfoi një natë më parë ndaj Lionit me shifrat 5-1, duke siguruar kalimin në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve....

E FUNDIT/ Ronaldo rrezikon Champions-in

para 2 muajve - Albeu

Cristiano Ronaldo rrezikon pezullimin në Ligën e Kampionëve. UEFA mund ta dënojë portugezin duke trembur Juventusin që ka nevojë më shumë se kurrë për të sidomos në Ligën e Kampioneve, ku ai ishte njeriu...

Tifozi fiton mijëra euro pasi e parashikon ndeshjen Bayern – Liverpool

para 2 muajve - Gazeta Monitor

Një person e parashikoi saktësisht rrjedhën e ndeshjes mes Bayern Munichut dhe Liverpoolit. Për shkak të këtij parashikimi, ai i fitoi 3,518 euro. Ai kishte parashikuar se Virgil van Dijku dhe Sadio Mane...

Barcelona merr një lajm aspak të mirë pas fitores kundër Lyon

para 2 muajve - Lajmi.net

Barcelona ka marrë një lajm aspak të mirë menjëherë pas fitores së thellë prej 5:1 kundër Lyon. Katalanët i janë bashkuar shtatë skuadrave tjera të Evropës në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Por,...

Champions, Kloop zyrtarizon revolucionin bavarez

para 2 muajve - BalkanWeb

Ishte çështje kohe që cikli i Bayern Munich ti vinte fundi, për ironi të fatit ai që i jep goditjen finale ishte Jurgen Kloop, trajneri që e sfidoi në Bundesligë por që humbi finalen e madhe në 2013. Historia...

Çerekfinalet e Ligës së Kampionëve, dominojnë ekipet angleze

para 2 muajve - RTV 21

Ndeshjet e para të çerekfinales do të luhen më 9 dhe 10 prill, ndërsa ato kthyese më 16 dhe 17 prill Shorti për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve do të hidhet nesër në ora 12:00 në Nion të Zvicrës, pasi...

Lionel Mesi lavdëron Ronaldon: Ishte impresionues, ashtu si Juventusi. Mbeta i habitur

para 2 muajve - Gazeta Tema

Lionel Mesi mbrëmjen e djeshme të Ligës së Kampionëve ndaj Lionit, arriti në njëfarë mënyre t’i përgjigjej paraqitjet së Kristiano Ronaldos, i cili shënoi 3 golat e përmbysjes së madhe të Juventusit ndaj...

Çerekfinalet e Champions-it, Barcelona synon të shmangë këto dy rivalë

para 2 muajve - InfoMagazin

Barcelona e Leo Messit u përgjigj me një fitore të madhe 5-1 në ndeshjen e kthimit të raundit të dytë të Ligës së Kampionëve, pas barazimit pa gola në fushën e Lyon. Nga dhoma e zhveshjes blaugrana kanë...

Njëherë e shpëtoi, por tani Ronaldo mund t’a lë ‘në lloç’ Juventusin

para 2 muajve - Sovrani

Heroi i Juventusit mund të dënohet për sjelljen e tij pas triumfit ndaj Atletico Madridit, në 1/8 e finales së Ligës së Kampionëve. Dënimi i tij mund të jetë vetëm gjobë, por ai mund të dënohet edhe me...

Festimi i golit të tretë mund t’i kushtojë shtrenjtë Ronaldos

para 2 muajve - OraInfo

U bë hit në rrjetet sociale me festimin e tij pas golit të tretë që shënoi kundër Atletico Madridit. Cristiano Ronaldos mund t’i kushtojë shtrenjtë festimi i golit të tretë në fitoren 3:0 të Juventusit...

Ronaldo mund të pezullohet për ndeshjen e parë çerekfinale

para 2 muajve - Bota Press

Heroi i Juventusit mund të dënohet për sjelljen e tij pas triumfit ndaj Atletico Madridit, në 1/8 e finales së Ligës së Kampionëve. Dënimi i tij mund të jetë vetëm gjobë, por ai mund të dënohet edhe me...

Van Dijk: Do të ishte fantastike të luajmë kundër Ajaxit

para 2 muajve - Telegrafi

Virgil van Dijk (Foto by Clive Brunskill/Getty Images/Guliver)

Hysaj: Dua të shënoj golin e parë për Napolin

para 2 muajve - Albeu

Elseid Hysaj u shfaq në krah të trajnerit Carlo Ancelotti, në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes së nesërme ndaj Salzburgut, të vlefshme për Europa League. Shkodrani bëri thirrje për përqendrim...

UEFA shmang klubet nga Manchesteri të jenë nikoqirë javën e njëjtë

para 2 muajve - Ekonomia Online

UEFA kërkon nga Liga e Kampionëve që shorti i çerekinales të shmang mundësinë që klubet nga Manchesteri të luajnë ndeshjet e tyre në terren nikoqir në të njëjtën javë. UEFA thotë se vendimi në fjalë është...

Pas 10 viteve, kjo gjë ndodh për herë të parë në L.K

para 2 muajve - Medial

Për herë të parë që nga viti 2009, në çerekfinale të Ligës së Kampionëve do të jenë katër skuadra nga Premierliga. Janë mësuar emrat e tetë skuadrave çerekfinaliste të Ligës së Kampionëve për sezonin 2018/2019....

Capello zbulon tre gjenitë e futbollit: Messi është një prej tyre, Ronaldo jo

para 2 muajve - Infokusi

Tregolëshi i realizuar në ndeshjen e fundit të Champions League nuk ka mjaftuar për të bindur Fabio Capello-n. Për ish-trajnerin, Cristiano Ronaldo nuk bën pjesë në elitën e “gjenive” të futbollit. Capello...

Beckenbauer kërkon trajnerin e njohur te Bayern Munich

para 2 muajve - Lajmi.net

Ish presidenti i Bayern Munich, Franz Beckenbauer, shpreson që një ditë të shoh Jurgen Kloppin duke drejtuar skuadrën bavareze. Klopp me skuadrën e tij Liverpool, ka eliminuar Bayern Munich nga Liga e...

Capello ironizon Ronaldon: Bota e futbollit njeh Pele, Messin, Maradonën

para 2 muajve - Albeu

Fabio Capello ka anashkaluar Cristiano Ronaldon duke deklaruar se bota e futbollit njeh Messin, Maradonën dhe Pelen . "Në historinë e futbollit vetëm 3 kanë qenë gjenitë, Pele, Maradona dhe Mesi . Ky është...

Messi komplimenton Ronaldon: Bëri diçka fantastike!

para 2 muajve - SuperSport

Pas natës magjike të Cristiano Ronaldos, që shënoi 3 herë në portën e Atleticos së Madridit, për të kaluar Juventusin në çerekfinale, edhe rivali i tij më i fortë, Lionel Messi kompletoi një paraqitje...

Capello: Këta janë tre gjenitë e futbollit, nuk është Ronaldo

para 2 muajve - Alsat-M

Fabio Capello ka thënë se në futboll janë vetëm tre futbollistë që mund të cilësohen gjeni të këtij sporti. Cristiano Ronaldo gjatë karrierës së tij ka fituar të gjithë titujt e mundshëm, ndërsa të martën...

Barcelona: Nuk duam të përballemi me këto dy skuadra në çerekfinale të L.K

para 2 muajve - Alsat-M

Lojtarët e Barcelonës tashmë kanë shfaqur preferencat për shortin e çerekfinales të Ligës së Kampionëve. Katalanët kanë kaluar për të 12-tin vit më radhë në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, pas fitores...

Klopp në Bayern!?

para 2 muajve - Iliria News

Ish-presidenti i Bayern Munichut, Franz Beckenbauer, shpreson se në të ardhmen do ta ketë mundësinë ta shohë Jurgen Kloppin e Liverpoolit në karrigen e trajnerit të kampionit në fuqi gjerman. Kloppi dhe...

Pique: Messi e ngre Barcelonën në një tjetër nivel

para 2 muajve - Lexo

Qendërmbrojtësi Gerard Pique e ka lavdëruar Lionel Messin, pas paraqitjet mbresëlënëse të tij në fitoren 5:1 të Barcelonës ndaj Lyonit, në kuadër të Ligës së Kampionëve Pas barazimit pa gola në ndeshjen...

Lewandowski jep sinjale të “largimit”, kapet keq me trajnerin Kovac

para 2 muajve - GazetaBlic

Liverpool ka kaluar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, duke e mposhtur me rezultat të përgjithshëm 3:1 Bayern Munich, pas 180 minutave të zhvilluara në ‘Anfield Road’ dhe ‘Allianz Arena’. Gjithçka...

E rrallë, Messi flet për Ronaldon

para 2 muajve - Alsat-M

Dy gola dhe dy asistime ishte kundërpërgjigjja më e mirë që Lionel Messi mund t’i jepte Cristiano Ronaldos pas mbrëmjes fantastike që kaloi ky i fundit duke udhëhequr Juventusin kundër Atleticos. Rivali...

Messi: U habita nga paraqitja magjike e Ronaldos

para 2 muajve - Iliria News

Lionel Messi e pati një tjetër natë për t’u mbajtur mend mbrëmë, kur i shënoi dy gola dhe i asistoi dy të tjera në fitoren 5:1 të Barcelonës ndaj Lyonit. Paraqitja e argjentinasit bëri që Barcelona ta...

Arsenal kërkon përmbysjen në Europa League

para 2 muajve - Alsat-M

Sonte zhvillohen ndeshjet kthyese të fazës së 1/8 të Ligës së Kampionëve. Fokusi më i madh do të jetë në ndeshjen Arsenal – Rennes, ku londinezët do të kërkojnë të përmbysin rezultat 3-1 pas ndeshjes së...

Kjo është skuadra që favorizohet nga ekspertët për të fituar Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - GazetaBlic

Pas përfundimit të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, tetë skuadrat më të mira të premten do të mësojnë emrat e ekipeve me të cilat do të përballen në çerekfinale. Katër skuadra angleze Liverpool, Manchester...

Për herë të parë pas 10 viteve ndodh kjo në Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Alsat-M

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e Ligës së Kampionëve të fazës së 1/8-ave. Befasitë nuk kanë munguar dhe kësaj radhe ishin të mëdha, me Ajax që eliminoi Real Madridin, Porto Romën, ndërsa rikthime sensacionale...

Çerekfinalet e Champions-it, Barcelona synon të shmangë këto dy rivalë

para 2 muajve - Infokusi

Barcelona e Leo Messit u përgjigj me një fitore të madhe 5-1 në ndeshjen e kthimit të raundit të dytë të Ligës së Kampionëve, pas barazimit pa gola në fushën e Lyon. Nga dhoma e zhveshjes blaugrana kanë...

Lewandowski ‘shpërthen’ kundër taktikave të Niko Kovaçit

para 2 muajve - Aktuale

Liverpool ka kaluar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, duke e mposhtur me rezultat të përgjithshëm 3:1 Bayern Munich, pas 180 minutave të zhvilluara në ‘Anfield Road’ dhe ‘Allianz Arena’. Gjithçka...

Dembele i pafat, lëndohet përsëri dhe do të mungojë për një muaj

para 2 muajve - Gazeta Observer

Sulmuesi i Barcelonës ka pësuar një tjetër lëndim në ndeshjen e mbrëmshme ndaj Lyonit. Barcelona triumfoi një natë më parë ndaj Lionit me shifrat 5-1, duke siguruar kalimin në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve....

Owen: Njëra nga këto dy klube e fitojnë Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Gazeta Observer

Katër klube angleze mbeten në garë, por vetëm Real Madridi dhe Barcelona kanë rrëmbyer trofeun e Ligës së Kampionëve që nga sezoni 2012-13 – ndonëse shanset e Realit për një fitore të pestë në gjashtë...

Frikë te “Zonja e Vjetër”, Ronaldo mund të suspendohet

para 2 muajve - GazetaBlic

Cristiano Ronaldos mund t’i kushtojë shtrenjtë festimi i golit të tretë në fitoren 3:0 të Juventusit ndaj Atletico Madrid në ‘Allianz Stadium’. Ylli portugez pati një natë magjike të martën mbrëma, ku...

Van Dijk për shortin: Më mirë me anglezët se sa me ata

para 2 muajve - Sovrani

Virgil van Dijk beson se Liverpooli do të ketë një detyrë të vështirë në duart e tyre, nëse ata do të tërheqin Ajaxin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, transmeton Sovrani.info Qendërmbrojtësi 27-vjeçar...

Fitorja ndaj Lyon lë me pasoja Barcelonën, “ylli” i skuadrës dëmtohet rëndë

para 2 muajve - Newsport

Ousmane Dembele ndalet sërish. Sulmuesi i Barcelonës u aktivizua ditën e djeshme në sfidën ndaj Lyon ku katalanasit fituan me rezultatin e thellë 5-1. Dembele u aktivizua në vendin e Coutinhos, por trajneri...

Liverpuli mposht Bajernin në Gjermani, Mesi spektakolar në fitoren e Barcelonës

para 2 muajve - Medial

Liga e Kampioneve dhuron spektakël mbrëmë me dy ndeshjet e fundit në fazën e 1/8 e finales, kiu Bajerni i Mynihut e ndërpret këtu rrugëtimin e tij, pasi u mposht nga Liverpuli me rezultatin 3-1, kurse...

Messi lavdëron Ronaldon

para 2 muajve - Epoka e Re

Leo Messi e ka lavdëruar rivalin e tij më të madh, Cristiano Ronaldo për formën e mirën që tregoi në ndeshjen ndaj Atletico Madridit. “Ajo që bëri Ronaldo dhe Juventusi ishte impresiononte dhe e jashtëzakonshme....

Messi komplimenton Ronaldon: Ishte fantastik, Juve më surprizoi

para 2 muajve - Gazeta Telegraf

Lionel Messi ju kundërpërgjigj mjaft mirë Ronaldos, dje në mbrëmje duke shënuar dy herë ndaj Lyon për ta ndihmuar ekipin e tij që të fitonte 5-1. Në përfundim të takimit, “Pleshti” nuk la pa komentuar...

Owen: Njëra nga këto dy klube e fitojnë Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Sovrani

Katër klube angleze mbeten në garë, por vetëm Real Madridi dhe Barcelona kanë rrëmbyer trofeun e Ligës së Kampionëve që nga sezoni 2012-13 – ndonëse shanset e Realit për një fitore të pestë në gjashtë...

Messi: Do jetë e vështirë pavarësisht se me kë do të përballemi

para 2 muajve - Medial

Barcelona ka mundur 5-2 skuadrën franceze të Lyonit ku Lionel Messi ka shënuar dy herë dhe ka asistuar dy herë në këtë fitore. Argjentinasi foli pas ndeshjes edhe për paraqitjen e Cristiano Ronaldos ndaj...

Capello e harron Ronaldon: Këta janë tre gjenitë e futbollit

para 2 muajve - Lajmi.net

Fabio Capello ka thënë se në futboll janë vetëm tre futbollistë që mund të cilësohen gjeni të këtij sporti. Cristiano Ronaldo gjatë karrierës së tij ka fituar të gjithë titujt e mundshëm, ndërsa të martën...

Messi me fjalë të jashtëzakonshme për Ronaldon, komenton “hat-trickun” e portugezit

para 2 muajve - GazetaBlic

Padyshim se janë konkurrentë në fushën e blertë, por kjo nuk i pengon që të thurrin elozhe për njëri-tjetrin. Të paktën Messi vazhdon ta bëjë këtë, derisa së fundi ka komentuar rikthimin e Juventusit ndaj...

Lajme të këqija, pasi shënoi në Champions, dëmtohet ‘ylli’ i Barcelonës

para 2 muajve - LajmiFundit

Ousmane Dembele vazhdon të jetë i pafat. Ylli i Barcelonës luajti 20 minuta në ndeshjen ndaj Lyon, por kaq i ka mjaftuar për tu lënduar përsëri. Testet mjekësore në mëngjesin e sotëm kanë treguar se futbollisti...

Gjest më i rëndë se Simeone, UEFA pritet të ndëshkojë Ronaldon

para 2 muajve - Gazeta Liria

Juventusi mund të pësojë një humbje të madhe. UEFA në bazë të pamjeve të shfaqura në sfidën Juventus-Atletiko Madrid do të hap një hetim për Cristiano Ronaldon. Pas përmbysjes së madhe lojtarë dhe tifozë,...

Barcelona: Nuk duam të përballemi me këto dy skuadra në çerekfinale të L.K

para 2 muajve - Lajmi.net

Lojtarët e Barcelonës tashmë kanë shfaqur preferencat për shortin e çerekfinales të Ligës së Kampionëve. Katalanët kanë kaluar për të 12-tin vit më radhë në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, pas fitores...

Coutinho nuk e përjashton mundësinë e largimit nga Barcelona

para 2 muajve - Albeu

Philippe Coutinho e ka pranuar se e ardhmja e tij në futboll mund të jetë larg Barcelonës , pasi shënoi në fitoren me rezultat 5:1 të Barcelonës ndaj Lyonit, në fazën e 1/8 të finales së Ligës së Kampionëve....

Barcelonën e pret ‘ferri’ në short, ja kundërshtarët në fazën tjetër të Championsit

para 2 muajve - Alsat-M

Janë kompletuar 8 skuadrat çerekfinaliste në Champions League Barcelona, Liverpool, Manchester City, Ajax, Porto, Manchester United, Juventus dhe Tottenham Hotspur, kanë siguruar një vend në 8 klubet më...

Frikë te Juventus, suspendohet Ronaldo?

para 2 muajve - Lajmi.net

Cristiano Ronaldos mund t’i kushtojë shtrenjtë festimi i golit të tretë në fitoren 3:0 të Juventusit ndaj Atletico Madrid në ‘Allianz Stadium’. Ylli portugez pati një natë magjike të martën mbrëma, ku...

Capello: Ronaldo kampion, por jo gjeni si Messi

para 2 muajve - Gazeta Observer

Fabio Capello ka pohuar se edhe pse Cristiano Ronaldo është i jashtëzakonshëm dhe kampion, ai nuk është gjeni i futbollit si Lionel Messi. Ronaldo me het-trik e dërgoi Juventusin në çerekfinale të Ligës...

Klopp për Van Dijk: Mund të shkruaj libër për të, s’e besoni çfarë lojtari është!

para 2 muajve - Gazeta Observer

Jurgen Klopp nuk po gjen fjalë ta përshkruaj qendërmbrojtësin e Liverpoolit, Virgil Van Dijk. Trajneri gjerman ka thënë se vetëm ata që punojnë me të i dinë aftësitë e holandezit dhe se për të do të ishte...

Messi elozhe Ronaldos: Ishte ?magjistar?, përgatitemi për më të vështirën

para 2 muajve - Albeu

Kundër përgjigjja më e mirë që Leo Mesi mund t’i jepte Kristiano Ronaldos pas mbrëmjes fantastike që kaloi ky i fundit duke udhëhequr Juventusin kundër Atletikos. Rivali i tij i përjetshëm nuk zhgënjeu....

Frikë te Juventusi, Ronaldo mund të dënohet për festimin ‘provokues’ ndaj Atleticos

para 2 muajve - Lajmi.net

Cristiano Ronaldos mund t’i kushtojë shtrenjtë festimi i golit të tretë në fitoren 3:0 të Juventusit ndaj Atletico Madrid në ‘Allianz Stadium’. Ylli portugez pati një natë magjike të martën mbrëma, ku...

Messi: Ronaldo është mbresëlënës

para 2 muajve - Gazeta e re

“Manchester City dhe Juventus janë të forta. Në çerekfinale të Ligës së Kampionëve nuk duhet pasur nënvlerësime”, ka thënë ylli i Barcelonës, Lionel Messi. Ylli i Barcelonës, Lionel Messi beson se gjiganti...

Beckenbauer e dëshiron Kloppin në Bayern

para 2 muajve - Klan Kosova

Franz Beckenbauer i cili ka qenë president i skuadrës Bayern Munich, ka thënë se dëshiron ta shohë menaxherin Jurgen Klopp në Allianz Arena. I pyetur nga gazetarët se çka e konsideron si më të rëndësishme...

Dembele i pafat, lëndohet përsëri dhe do të mungojë për një muaj

para 2 muajve - KosovaPress

Barcelona triumfoi një natë më parë ndaj Lionit me shifrat 5-1, duke siguruar kalimin në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve. Gjithsesi, fitorja duket se e ka pasur një çmim dhe ai është lëndimi i Ousmane...

Beckenbaueri e dëshiron Kloppin në Bayern

para 2 muajve - Epoka e Re

Ish-presidenti i Bayern Munchen dhe legjenda e Gjermanisë, Franz Beckenbauer dëshiron që të shoh Juergen Kloppin në postin e trajnerit të skuadrës “bavareze” në një të ardhme të afërt. “Juergen Klopp te...

Capello lë jashtë Ronaldon: Messi, Maradona dhe Pele janë gjenitë e vetëm të futbollit

para 2 muajve - Periskopi

Ish-trajneri italian ka folur rreth lojtarëve më të mirë të historisë. Cristiano Ronaldo është padyshim emri më i përmendur këto ditë në botën e futbollistike. Portugezi arriti të realizonte tre gola në...

Prestigjiozia gjermane i “ngrit në qiell” golashënuesit e Liverpoolit kundër Bayernit në UCL

para 2 muajve - GazetaBlic

Sulmuesit të Liverpoolit, Sadio Mane dhe mbrojtësit Virgil van Dijk iu dhanë një vlerësim i lartë nga mediat gjermane pas heroizmit të tyre në Ligën e Kampionëve. Dy gola nga Mane edhe një nga Van Dijk...

Capello lë jashtë Ronaldon: Messi, Maradona dhe Pele janë gjenitë e vetëm të futbollit

para 2 muajve - KosovaPress

Cristiano Ronaldo është padyshim emri më i përmendur këto ditë në botën e futbollistike. Portugezi arriti të realizonte tre gola në kualifikimin që Juventusi mori përballë Atletico Madridit në Itali. Mirëpo,...

Barcelona i druhet lëndimit të Dembeles

para 2 muajve - Shenja

Skuadra e Barcelonës është e shqetësuar për lëndimin që sulmuesi Ousmane Dembele e ka marrë në gju. Futbollisti 21 vjeçar tani do t’u nënshtrohet testeve mjekësore për të përcaktuar shkallën e lëndimit,...

Sot përcaktohen çerekfinalet/ Interi me mungesa, Arsenali me misionin e përmbysjes

para 2 muajve - SuperSport

Koha sa vjen e ngushtohet dhe 16 skuadra do të kërkojnë kualifikimin në fazën çerekfinale të Europa Leagues, vetëm 8 prej tyre do e realizojnë këtë objektiv mjaft të rëndësishëm që të dhuron një tjetër...

Ronaldo rrezikon skualifikimin pas xhestit para tifozëve madrilen

para 2 muajve - Java News

Pas fitores së madhe vjen frika. UEFA në bazë të imazheve të shfaqura në sfidën Juventus-Atletiko Madrid do të hap një hetim për Kristiano Ronaldon. Ky i fundit festoi si Simeone golin e tij të kualifikimit....

Pas eliminimit nga Championsi, Beckenbauer: Ky do ishte trajner fantastik për Bajernin

para 2 muajve - Fakti Ditor

Bayern Munich u eliminua nga Liga e Kampionëve pas humbjes kundër Liverpoolit. “Më duhet të përgëzoj Kloppin dhe Liverpoolin për fitore, ata ishin më të mirë në dy ndeshjet. The Redsat janë një ndër ekipet...

Pas eliminimit nga Championsi, Beckenbauer: Ky do ishte trajner fantastik për Bajernin

para 2 muajve - AlbPortali

Bayern Munich u eliminua nga Liga e Kampionëve pas humbjes kundër Liverpoolit. “Më duhet të përgëzoj Kloppin dhe Liverpoolin për fitore, ata ishin më të mirë në dy ndeshjet. The Redsat janë një ndër ekipet...

Sot përcaktohen çerekfinalet/ Interi me mungesa, Arsenali me misionin e përmbysjes

para 2 muajve - Shenja

Koha sa vjen e ngushtohet dhe 16 skuadra do të kërkojnë kualifikimin në fazën çerekfinale të Europa Leagues, vetëm 8 prej tyre do e realizojnë këtë objektiv mjaft të rëndësishëm që të dhuron një tjetër...

Pas 10 viteve, kjo gjë ndodh për herë të parë në L.K

para 2 muajve - Lajmi.net

Për herë të parë që nga viti 2009, në çerekfinale të Ligës së Kampionëve do të jenë katër skuadra nga Premierliga. Janë mësuar emrat e tetë skuadrave çerekfinaliste të Ligës së Kampionëve për sezonin 2018/2019....

Klopp për Van Dijk: Ju mund të shkruani një libër për aftësitë e tij

para 2 muajve - GazetaBlic

Mbrojtësi i Liverpoolit, Virgili van Dijk, ishte njeriu kryesor në fitoren e ‘The Reds’ ndaj Bayernit në kuadër të Ligës së Kampionëve. Dy gola nga Mane edhe një nga Van Dijk i mjaftuan djelmoshave të...

Mos e besoni po deshët! Messi mbeti i mahnitur nga Ronaldo!

para 2 muajve - Infokusi

Dy kampionë absolutë. Ndoshta, jemi me shumë fat që jetojmë në kohën e tyre dhe shohim dita ditës mrekullitë që na servirin. Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi kanë ndarë “Topat e Artë” në pesë dhe pesë,...

Barcelona merr një lajm tejet të keq pas fitores ndaj Lyonit, ylli i skuadrës mungon për afro 1 muaj

para 2 muajve - Gazeta Observer

Fitorja ndaj Lyonit dhe spektakli i ofruar nga djemtë e Valverdes ka bërë të gjithë të mendojnë se ky mund të jetë sezoni i duhur për Barcelonën që të bëjë diferencën dhe që të tojë Champions. Por, lajmi...

“Messi është një gjeni që s’mund të ndalet”, shikoni kush e thotë

para 2 muajve - GazetaBlic

Trajneri i Lyon-it, Bruno Genesio, i ka bërë komplimentet Leo Messi-t në përfundim të ndeshjes së humbur 5-1 në “Camp Nou” kundër Barcelona-s. “Messi ishte në stilin Champions League mbrëmjen e sotme....

Lajm i keq për Barcelonën, dëmtohet për një muaj ylli i skuadrës (NDESHJET QË MUNGON)

para 2 muajve - Newsport

Mbrëmjen e djeshme Barcelona ka luajtur ndeshjen e kthimit në Champions League përballë skuadrës së Lyon në “Camp Nou”, e vlefshme për raundin 1/16 të këtij kompeticioni. Edhe pse fituan 5-1 e kaluan në...

Zyrtare: Barcelona pa Dembelen në çerekfinale, detajet…

para 2 muajve - Sovrani

Fitorja ndaj Lyonit dhe spektakli i ofruar nga djemtë e Valverdes ka bërë që të gjithë të mendojnë se ky mund të jetë sezoni i duhur për Barcelonan që të bëjë diferencën dhe që të fitojë Champions. Por,...

Lewandowski ‘shpërthen’ kundër taktikave të Niko Kovaçit

para 2 muajve - Lajmi.net

Liverpool ka kaluar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, duke e mposhtur me rezultat të përgjithshëm 3:1 Bayern Munich, pas 180 minutave të zhvilluara në ‘Anfield Road’ dhe ‘Allianz Arena’. Gjithçka...

Van Dijk e Milner të lumtur për fitoren ndaj Bayernit dhe sigurimit të çerekfinales

para 2 muajve - Koha.mk

Dy lojtarët e Liverpoolit, Virgin Van Dijk dhe James Milner, janë shprehur tejet të lumtur për fitoren në Gjermani ndaj Bayernit dhe sigurimit të çerekfinales në Ligën e Kampionëve. Liverpooli fitoi 1...

Mësoni kur hidhet shorti për fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - GazetaBlic

Barcelona dhe Liverpool janë skuadrat e e radhës që kanë kaluar në çerekfinale të Ligës së Kampioneve, në fitoret që arritën mbrëmjen e sotme. Manchester United, FC Porto, Ajax, Tottenham, Liverpool, Barcelona,...

Messi flet për hat-trickun e Ronaldos ndaj Atleticos

para 2 muajve - Koha.mk

Heroi i Barcelonës, Lionel Messi, ka komentuar hat-trickun e Cristiano Ronaldos së Juventusit ndaj Atletico Madridit të martën në Ligën e Kampionëve. Messi mbrëmë me dy gola dhe dy asistime ndaj Lyonit...

Kundërshtarët më të fortë të Barcelonës në çerekfinale të L.K

para 2 muajve - Lajmi.net

Me fitoret e Barcelonës dhe Liverpoolit të mërkurën mbrëma janë kompletuar skuadrat çerekfinaliste të Ligës së Kampionëve për sezonie 2018/2019. Barcelona, Liverpool, Manchester City, Ajax, Porto, Manchester...

Akuza nga Spanja, Ronaldo i quajti bij ku*ve tifozët e Atletikos

para 2 muajve - Koha.mk

Kristiano Ronaldo ishte mbrëmjen e djeshme njeriu i sfidës kundër Atletikos së Madridit, duke shënuar 3 gola dhe duke kualifikuar skuadrën e tij në çërekfinalet e Ligës së Kampionëve. Pas shënimit të golit...

“Messi është një gjeni që s’mund të ndalet”

para 2 muajve - GazetaBlic

Trajneri i Lyon-it, Bruno Genesio, i ka bërë komplimentet Leo Messi-t në përfundim të ndeshjes së humbur 5-1 në “Camp Nou” kundër Barcelona-s. “Messi ishte në stilin Champions League mbrëmjen e sotme....

Karikatura e Ditës: Messi e lë nën hije Ronaldon

para 2 muajve - Gazeta Monitor

Protagonistë për Karikaturën e Ditës, të punuar nga Omar Momani për uebsajtin Goal.com, janë dy pesë-herë fituesit e Topit të Artë, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Juventusi kishte pësuar disfatë me...

Pas tripletës, Messi bën deklaratën surprizë për Ronaldon

para 2 muajve - Lexo

Përmbysja e Juventusit ndaj Atleticos dhe paraqitja e jashtëzakonshme e Cristiano Ronaldos ka habitur Leo Messin. CR7 shënoi tripletën e tij të katërt ndaj Ateltico Madrid, e treta që e pëson Jan Oblak,...

Capello zgjedh lojtarin më të mirë në botë mes Messit dhe Ronaldos

para 2 muajve - Gazeta Observer

Fabio Capello ka anashkaluar Cristiano Ronaldon duke deklaruar se bota e futbollit njeh Messin, Maradonën dhe Pelen. “Në historinë e futbollit vetëm 3 kanë qenë gjenitë, Pele, Maradona dhe Messi. Ky është...

Ndryshon renditja, ja top -3 klubet favorite për t’a fituar Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Sovrani

Kanë mbetur vetëm edhe 8 skuadra që po kërkojnë t’i shkojnë deri në fund Ligës së Kampionëve dhe në fund t’a ngrisin në në qiell trofeun me ‘veshët e gjatë’, transmeton Sovrani.info. Tottenham, Ajax, Porto,...

Kështu e komenton Valverde fitoren e Barcelonës

para 2 muajve - Lajmi.net

Ernesto Valverde ka komentuar fitoren e Barcelonës ndaj Lyon në Ligën e Kampionëve. Barcelona ka shënuar fitore të thellë prej 5:1 në ‘Camp Nou’, duke siguruar kalimin në çerekfinale. Lionel Messi me dy...

Messi flet për kundërshtarin e mundshëm në çerekfinale, deklaratë e çuditshme e tij

para 2 muajve - GazetaBlic

Barcelona ka mundur 5-1 skuadrën franceze të Lyonit ku Lionel Messi shënoi dy herë dhe asistoi dy herë në këtë fitore. Argjentinasi foli pas ndeshjes edhe për paraqitjen e Cristiano Ronaldos ndaj Atletico...

Arsenalit i duhet shumë punë për ta përmbysur Rennesin

para 2 muajve - Epoka e Re

Sonte zhvillohen ndeshjet kthyese në Ligën e Evropës. Kualifikimin për çerekfinale në këtë garë thuajse e kanë siguruar Chelsea dhe Napoli pasi kanë fituar ndeshjet e para me rezultat 3-0 ndaj Dynamo Kyivit...

Për herë të parë pas 10 viteve ndodh kjo në Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Shenja

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e Ligës së Kampionëve të fazës së 1/8-ave. Befasitë nuk kanë munguar dhe kësaj radhe ishin të mëdha, me Ajax që eliminoi Real Madridin, Porto Romën, ndërsa rikthime sensacionale...

E BUJSHME/ I tregoi bo*et Simeones, Cristiano RONALDO rrezikon përjashtimin nga Champions League

para 2 muajve - Newsport

Mbrëmjen e së martës është luajtur një ndeshje shumë interesante në Champions League. Juventusi ka fituar 3-0 në shtëpi ndaj Atletico Madrid dhe është kualifikuar për në çerekfinalet e këtij kompeticioni....

Lewandowski, i zemëruar me taktikat mbrojtëse të trajnerit Kovac

para 2 muajve - Infokusi

Sulmuesi i Bayern Munich, Robert Lewandowski, ka fajësuar taktikën mbrojtëse të Niko Kovac për eliminimin nga Liga e Kampionëve, në duart e Liverpool-it. Kampioni i Bundesligës siguroi një barazim 0-0...

Capello zgjon ‘furtunë’ derisa tërheq paralele mes Ronaldos dhe Messit

para 2 muajve - Sovrani

Fabio Capello pretendon se ndërsa Cristiano Ronaldo është i jashtëzakonshëm dhe një kampion, sulmuesi i Juventusit nuk është një prej tre gjenive të futbollit, transmeton Sovrani.info. Golat e Ronaldos...

Messi: Do jetë e vështirë pavarësisht se me kë do të përballemi

para 2 muajve - Lexo

Barcelona ka mundur 5-1 skuadrën franceze të Lyonit ku Lionel Messi shënoi dy herë dhe asistoi dy herë në këtë fitore. Argjentinasi foli pas ndeshjes edhe për paraqitjen e Cristiano Ronaldos ndaj Atletico...

Capello zgjon ‘furtunë’ dersai tërheq paralele mes Ronaldos dhe Messit

para 2 muajve - Sovrani

Fabio Capello pretendon se ndërsa Cristiano Ronaldo është i jashtëzakonshëm dhe një kampion, sulmuesi i Juventusit nuk është një prej tre gjenive të futbollit, transmeton Sovrani.info. Golat e Ronaldos...

Messi: Do jetë e vështirë pavarësisht se me kë do të përballemi

para 2 muajve - BalkanWeb

Barcelona ka mundur 5-2 skuadrën franceze të Lyonit ku Lionel Messi ka shënuar dy herë dhe ka asistuar dy herë në këtë fitore. Argjentinasi foli pas ndeshjes edhe për paraqitjen e Cristiano Ronaldos ndaj...

Frikë te Juventus, suspendohet Ronaldo?

para 2 muajve - InfoMagazin

Cristiano Ronaldos mund t’i kushtojë shtrenjtë festimi i golit të tretë në fitoren 3:0 të Juventusit ndaj Atletico Madrid në ‘Allianz Stadium’. Ylli portugez pati një natë magjike të martën mbrëma, ku...

Fabio Capello injoron Ronaldon dhe irriton tifozët e Juventusit: Pele, Maradona dhe Messi janë 3 gjenitë e futbollit

para 2 muajve - Newsport

Ish-trajneri Fabio Capello me anë të një prononcimi të dhënë për “Sky Sport” është shprehur se Pele, Maradona dhe Messi janë 3 gjenitë e futbollit, pa përmendur këtu Cristiano Ronaldon. “Në historinë e...

Cila skuadër është favorit për të fituar Ligën e Kampionëve, sipas bastoreve?

para 2 muajve - Tetova1

Pas përfundimit të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, tetë skuadrat më të mira të premten do të mësojnë emrat e ekipeve me të cilat do të përballen në çerekfinale. Katër skuadra angleze Liverpool, Manchester...

Përcaktohen 8 skuadrat çerekfinaliste, ja çfarë duhet të dini për shortin

para 2 muajve - Shenja

Ka përfunduar faza e 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve dhe janë mësuar tashmë tetë ekipet çerekfinaliste. Për herë të parë pas 10 viteve, katër skuadra angleze janë kualifikuar në çerekfinale të Ligës...

Messi flet për hat-trickun e Ronaldos ndaj Atleticos

para 2 muajve - Shenja

Heroi i Barcelonës, Lionel Messi, ka komentuar hat-trickun e Cristiano Ronaldos së Juventusit ndaj Atletico Madridit të martën në Ligën e Kampionëve. Messi mbrëmë me dy gola dhe dy asistime ndaj Lyonit...

Barcelonën e pret ‘ferri’ në short, ja kundërshtarët në fazën tjetër të Championsit

para 2 muajve - Fakti Ditor

Janë kompletuar 8 skuadrat çerekfinaliste në Champions League Barcelona, Liverpool, Manchester City, Ajax, Porto, Manchester United, Juventus dhe Tottenham Hotspur, kanë siguruar një vend në 8 klubet më...

Barcelonën e pret ‘ferri’ në short, ja kundërshtarët në fazën tjetër të Championsit

para 2 muajve - AlbPortali

Janë kompletuar 8 skuadrat çerekfinaliste në Champions League Barcelona, Liverpool, Manchester City, Ajax, Porto, Manchester United, Juventus dhe Tottenham Hotspur, kanë siguruar një vend në 8 klubet më...

Ja favoriti për të fituar Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Epoka e Re

Pas përfundimit të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, tetë skuadrat më të mira të premten do të mësojnë emrat e ekipeve me të cilat do të përballen në çerekfinale. Katër skuadra angleze Liverpool, Manchester...

Messi flet për hat-trickun e Ronaldos ndaj Atleticos

para 2 muajve - Tetova1

Heroi i Barcelonës, Lionel Messi, ka komentuar hat-trickun e Cristiano Ronaldos së Juventusit ndaj Atletico Madridit të martën në Ligën e Kampionëve. Messi mbrëm me dy gola dhe dy asistime ndaj Lyonit...

Genesio: Messi është një gjeni që s’mund të ndalet

para 2 muajve - Java News

Trajneri i Lyon-it, Bruno Genesio, i ka bërë komplimentet Leo Messi-t në përfundim të ndeshjes së humbur 5-1 në “Camp Nou” kundër Barcelona-s. “Messi ishte në stilin Champions League mbrëmjen e sotme....

Përcaktohen 8 skuadrat çerekfinaliste, ja çfarë duhet të dini për shortin

para 2 muajve - InfoMagazin

Ka përfunduar faza e 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve dhe janë mësuar tashmë tetë ekipet çerekfinaliste. Për herë të parë pas 10 viteve, katër skuadra angleze janë kualifikuar në çerekfinale të Ligës...

Kovac përulet para Liverpoolit, ja deklarata e fuqishme pas ndeshjes

para 2 muajve - Gazeta Observer

Trajneri i Bajernit të Mynihut, Niko Kovaç, tha se ekipi i tij u eliminua me meritë nga Liverpooli në Ligën e Kampionëve. Ishte një natë që duhet harruar për Bayernin në Allianz Arena, ku kampionët e Bundesligës...

Genesio: Messi është një gjeni që s’mund të ndalet

para 2 muajve - Gazeta Observer

Trajneri i Lyon-it, Bruno Genesio, i ka bërë komplimentet Leo Messi-t në përfundim të ndeshjes së humbur 5-1 në “Camp Nou” kundër Barcelona-s. “Messi ishte në stilin Champions League mbrëmjen e sotme....

Coutinho: Nuk po luaj mirë, prandaj e ardhmja…

para 2 muajve - Gazeta Observer

Philippe Coutinho tregoi shenja premtimi pasi Barcelona e mposhti Lyonin të mërkurën në mbrëmje për të arritur në çerekfinale të Ligës së Kampionëve dhe braziliani ishte i kënaqur me performancën e tij....

Ancelotti e lavdëron Ronaldon: Ai nuk dështon asnjëherë

para 2 muajve - Ekonomia Online

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo e shënoi një het-trik që e dërgoi skuadrën e tij në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Kjo gjë e ka gëzuar ish-trajnerin e tij në Real Madrid, Carlo Ancelottin. Ronaldo...

Befasojnë tifozët e Liverpoolit: Nuk i duan këto dy skuadra në shortin e Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - Gazeta Observer

Liverpooli e ka siguruar një vend në mesin e 8 skuadrave më të mira evropiane pasi e kanë eliminuar gjigantin bavaraz Bayern Munich në fazën 1/16 të Uefa Champions League. Menjëherë pas këtij suksesi,...

Klopp: Do ta shikojë ndoshta 500 herë golin e Mane

para 2 muajve - Gazeta Observer

Jurgen Klopp ka vlerësuar lartë paraqitjen e Liverpoolit në fitoren 1:3 ndaj Liverpoolit në ‘Allianz Arena’. ‘The Reds’ siguruan kalimin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, duke fituar në shtëpinë e...

Messi: Do jetë e vështirë pavarësisht se me kë do të përballemi

para 2 muajve - Gazeta Observer

Barcelona ka mundur 5-1 skuadrën franceze të Lyonit ku Lionel Messi ka shënuar dy herë dhe ka asistuar dy herë në këtë fitore. Argjentinasi foli pas ndeshjes edhe për paraqitjen e Cristiano Ronaldos ndaj...

Lewandowski shpërthen ndaj trajnerit Niko Kovac

para 2 muajve - Sovrani

Sulmuesi i Bayern Munich, Robert Lewandowski, ka fajësuar taktikën mbrojtëse të Niko Kovac për eliminimin nga Liga e Kampionëve, në duart e Liverpool-it. Kampioni i Bundesligës siguroi një barazim 0-0...

Befasojnë tifozët e Liverpoolit: Nuk i duan këto dy skuadra në shortin e Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - Sovrani

Liverpooli e ka siguruar një vend në mesin e 8 skuadrave më të mira evropiane pasi e kanë eliminuar gjigantin bavaraz Bayern Munich në fazën 1/16 të Uefa Champions League, transmeton Sovrani.info. Menjëherë...

Frikë te Juventus, suspendohet Ronaldo?

para 2 muajve - Gazeta Observer

Ylli portugez pati një natë magjike të martën mbrëma, ku shënoi tri gola për t’i mundësuar Juventusit përmbysjen e rezultatit ndaj Atletico Madrid dhe kalimin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. 34...

Beckenbauer e dëshiron Kloppin në Bayern

para 2 muajve - Gazeta Observer

Franz Beckenbauer i cili ka qenë president i skuadrës Bayern Munich, ka thënë se dëshiron ta shohë menaxherin Jurgen Klopp në Allianz Arena. I pyetur nga gazetarët se çka e konsideron si më të rëndësishme...

E rrallë, Messi flet për Ronaldon

para 2 muajve - Insajderi

Dy gola dhe dy asistime ishte kundërpërgjigjja më e mirë që Lionel Messi mund t’i jepte Cristiano Ronaldos pas mbrëmjes fantastike që kaloi ky i fundit duke udhëhequr Juventusin kundër Atleticos. Rivali...

Lewandowski ‘shpërthen’ kundër taktikave të Niko Kovaçit

para 2 muajve - Gazeta Observer

Gjithçka është vendosur në shtëpinë e kampionëve të Gjermanisë, të cilët u mundën 1:3 nga skuadra angleze. Kritika ndaj skemave të trajnerit të Bayern Munich, Niko Kovaç, ka pasur Robert Lewandowski. “Në...

Kështu e komenton Valverde fitoren e Barcelonës

para 2 muajve - Gazeta Observer

Barcelona ka shënuar fitore të thellë prej 5:1 në ‘Camp Nou’, duke siguruar kalimin në çerekfinale. Lionel Messi me dy gola, Coutinho, Pique dhe Dembele shënuan për fitoren e katalanëve. “Është një lojë...

Barcelonën e pret ‘ferri’ në short, ja kundërshtarët në fazën tjetër të Championsit

para 2 muajve - Gazeta Observer

Janë kompletuar 8 skuadrat çerekfinaliste në Champions League. Barcelona, Liverpool, Manchester City, Ajax, Porto, Manchester United, Juventus dhe Tottenham Hotspur, kanë siguruar një vend në 8 klubet...

Lionel Messi e thotë troç: Cristiano Ronaldo, thjeshtë mbresëlënës!

para 2 muajve - Newsport

Mbresëlënëse! Kështu e ka përkufizuar Lionel Messi paraqitjen e Cristiano Ronaldos dhe Juventusit të tij në përmbysjen e madhe ndaj Atleticos së Madridit. “ Ajo që bëri Cristiano Ronaldo dhe Juventus ishte...

Europa League, sot përcaktohen skuadrat çerekfinaliste

para 2 muajve - Fakti Ditor

Pas emocioneve në Champions League, ditën e sotme do të përcaktohet skuadrat çerekfinaliste në kompeticionin e dytë më të rëndësishëm europian, Europa League. Sfidat e para të raundit të 1/8-ave janë zhvilluar...

Europa League, sot përcaktohen skuadrat çerekfinaliste

para 2 muajve - AlbPortali

Pas emocioneve në Champions League, ditën e sotme do të përcaktohet skuadrat çerekfinaliste në kompeticionin e dytë më të rëndësishëm europian, Europa League. Sfidat e para të raundit të 1/8-ave janë zhvilluar...

Premierliga e dominon Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Ekonomia Online

Me fitoren e Liverpoolit kundër Bayern Munichut, klubet e Premierligës do ta përbëjnë gjysmën e klubeve pjesëmarrëse në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve, për herë të parë që nga viti 2009. Liverpooli...

Çerekfinalet e Ligës së Kampionëve, dominojnë ekipet angleze

para 2 muajve - KosovaPress

Shorti për çerekfinale nuk ka kufizime që do të thotë se tashmë ekipet e së njëjtit vend mund të luajnë kundër njëra-tjetrës. I vetmi ekip spanjoll që ka mbetur në garë është Barcelona, ndërsa në çerekfinale...

HYSAJ zbardh objektivat: Ancelotti më mëson shumë, jap gjithçka për të …

para 2 muajve - Newsport

“Do jepja gjithçka për të shënuar një gol.” Është ky premtimi i mbrojtësit të kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj, i cili ka dalë përpara mediave në prag të duelit të kësaj të enjte në Europa League. Krah...

Coutinho: Nuk po luaj mire, prandaj e ardhmja…

para 2 muajve - Sovrani

Philippe Coutinho tregoi shenja premtimi pasi Barcelona e mposhti Lyonin të mërkurën në mbrëmje për të arritur në çerekfinale të Ligës së Kampionëve dhe braziliani ishte i kënaqur me performancën e tij,...

Coutinho s’e përjashton mundësinë e largimit nga Barcelona

para 2 muajve - Ekonomia Online

Philippe Coutinho e ka pranuar se e ardhmja e tij në futboll mund të jetë larg Barcelonës, pasi shënoi në fitoren me rezultat 5:1 të Barcelonës ndaj Lyonit, në fazën e 1/8 të finales së Ligës së Kampionëve....

Lewandowski ‘shpërthen’ kundër taktikave të Niko Kovaçit

para 2 muajve - Arbresh

Liverpool ka kaluar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, duke e mposhtur me rezultat të përgjithshëm 3:1 Bayern Munich, pas 180 minutave të zhvilluara në ‘Anfield Road’ dhe ‘Allianz Arena’. Gjithçka...

Hysaj flet për ëndrrën evropiane, golin e parë dhe trajnerin Ancelotti

para 2 muajve - Albinfo

Ai foli edhe për trajnerin Ancelotti, me të cilin në fillim ka pasur pak minuta Sonte (18:55) Napoli është mysafir i Salzburgut në ndeshjen kthyese të 1/8 së finales në Ligën e Evropës. Napolitanët janë...

Pas kualifikimit, Valverde: Është normale të kalosh vështirësi në Champions

para 2 muajve - Fakti Ditor

Pas fitores 5-1 ndaj Lyonit, Valverde ka folur i lumtur për kualifikimin në çerekfinale të Champions Leagues. Lionel Messi me dy gola, Coutinho, Pique dhe Dembele shënuan në fitoren e katalanasve. “Është...

Pas kualifikimit, Valverde: Është normale të kalosh vështirësi në Champions

para 2 muajve - AlbPortali

Pas fitores 5-1 ndaj Lyonit, Valverde ka folur i lumtur për kualifikimin në çerekfinale të Champions Leagues. Lionel Messi me dy gola, Coutinho, Pique dhe Dembele shënuan në fitoren e katalanasve. “Është...

Barcelona pranon lajm tejet brengosës menjëherë pasi mposhti Lyonin

para 2 muajve - Sovrani

Barceloba mbrëm e ka festuar kualifikimin në fazë çerekfinale të Ligës së Kampionëve duke e mposhtyr Lyonin me rezultat të thell/ 5-1 në Camp Nou, transmeton Sovrani.info. Por, lajmi i keq ka ardhur menjëherë...

Barcelona me rekord, 30 ndeshje pas disfatë në Nou Kamp

para 2 muajve - InfoMagazin

Barcelona me 5-1 eliminoi skuadrën e Lionit nga garat e Ligës së Kampionëve, duke shënuar edhe një rekord tjetër në elitën e futbollit evropian. Barcelona me këtë triumf arriti deri te ndeshja e 30-të...

Kovac përulet para Liverpoolit, ja deklarata e fuqishme pas ndeshjes

para 2 muajve - Sovrani

Trajneri i Bajernit të Mynihut, Niko Kovaç, tha se ekipi i tij u eliminua me meritë nga Liverpooli në Ligën e Kampionëve, transmeton Sovrani.info. Ishte një natë që duhet harruar për Bayernin në Allianz...

Hysaj-Ancelotti, besimi fitohet edhe para kameras

para 2 muajve - InfoMagazin

Elseid Hysaj ka vuajtur këtë sezon për të fituar besimin e trajnerit të Napolit, duke u spostuar shpesh në pankinë, i anashkaluar si zgjedhje e dytë apo e tretë e skuadrës së futbollit italian. Por, këtë...

Mësoni kur do të hidhet shorti për ndeshjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - Medial

Barcelona dhe Liverpool janë skuadrat e e radhës që kanë kaluar në çerekfinale të Ligës së Kampioneve, në fitoret që arritën mbrëmjen e sotme. Manchester United, FC Porto, Ajax, Tottenham, Liverpool, Barcelona,...

Messi: Ronaldo pati një natë magjike kundër Atleticos

para 2 muajve - Medial

Paraqitja e Cristiano Ronaldos kundër Atletico Madridit, ka impresionuar edhe Lionel Messin. Argjentinasi që po ashtu pati një natë të madhe duke shënuar dy herë dhe duke regjistruar dy asistime në fitoren...

Përcaktohen 8 skuadrat çerekfinaliste,ç’duhet të dini për shortin

para 2 muajve - Medial

Ka përfunduar faza e 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve dhe janë mësuar tashmë tetë ekipet çerekfinaliste. Për herë të parë pas 10 viteve, katër skuadra angleze janë kualifikuar në çerekfinale të Ligës...

Champion/ Barcelona, “manita” për të kapur çerekfinalet

para 2 muajve - Medial

Barcelona është skuadra e fundit çerekfinaliste, e cila arrti të thyejë 5-1 Olimpikun e Lionit në sfidën e luajtur në “Camp Nou”. Të fundit katalanasit, pasi ndërhyrjet e VAR-it bënë që të “fluturonin”...

Messi: Ronaldo pati një natë magjike kundër Atleticos

para 2 muajve - Ina

Paraqitja e Cristiano Ronaldos kundër Atletico Madridit, ka impresionuar edhe Lionel Messin. Argjentinasi që po ashtu pati një natë të madhe duke shënuar dy herë dhe duke regjistruar dy asistime në fitoren...

Klopp: Do ta shikoj ndoshta 500 herë golin e Mane

para 2 muajve - Ina

Jurgen Klopp ka vlerësuar lartë paraqitjen e Liverpoolit në fitoren 1:3 ndaj Liverpoolit në ‘Allianz Arena’. ‘The Reds’ siguruan kalimin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, duke fituar në shtëpinë e...

Kur do të hedhet shorti për çerekfinale të “Championsit”

para 2 muajve - Koha.net

Më 15 mars, e premte, do të mësohen përballjet çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Shorti do të hedhet në orën 12:00 në Nyon të Zvicrës. Ekipet çerekfinaliste janë: Ajax, Barcelona, Juventus, Liverpool,...

Liverpool eliminon Bayernin, kualifikohet në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - AlbPortali

Liverpool eliminon Bayernin, kualifikohet në çerekfinale të Ligës së Kampionëve (VIDEO) Jurgen Klopp shijoi hakmarrjen ndaj Bayernit të Mynihut, pasi Liverpooli i tij triumfoi me rezultatin 1-3 në “Allianz...

Liverpool eliminon Bayernin, kualifikohet në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - Fakti Ditor

Liverpool eliminon Bayernin, kualifikohet në çerekfinale të Ligës së Kampionëve (VIDEO) Jurgen Klopp shijoi hakmarrjen ndaj Bayernit të Mynihut, pasi Liverpooli i tij triumfoi me rezultatin 1-3 në “Allianz...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK