http://kariera.mk

Londinezët me opinione të përziera sa u përket zhvillimeve të fundit për BREXIT-in

para 2 muajve - Koha.net

Londinezët po ndihën më të lehtësuar pasi ligjvënësit britanikë votuan me shumicë për të kërkuar shtyrjen e BREXIT-it. Disa thonë se do të ishte shokuese nëse Mbretëria e Bashkuar do të largohej nga blloku...

Londinezët me opinione të përziera sa u përket zhvillimeve të fundit për BREXIT-in

para 2 muajve - Koha.net

Londinezët po ndihën më të lehtësuar pasi ligjvënësit britanikë votuan me shumicë për të kërkuar shtyrjen e BREXIT-it. Disa thonë se do të ishte shokuese nëse Mbretëria e Bashkuar do të largohej nga blloku...

May tenton sërish të fitojë përkrahje për marrëveshjen e Brexitit

para 2 muajve - Shenja

Kryeministrja britanike, Theresa May do të tentojë të bindë ligjvënësit britanikë për herë të tretë, që të përkrahin planin e saj për Brexit, në ditët në vijim. Deputetët e Parlamentit britanik do të votojnë...

MAY NUK TËRHIQET NGA BREXITI

para 2 muajve - Klan Macedonia

Kryeministrja britanike, Theresa May do të tentojë të bindë ligjvënësit britanikë për herë të tretë, që të përkrahin planin e saj për Brexit, në ditët në vijim. Deputetët e Parlamentit britanik do të votojnë...

May tenton sërish të fitojë përkrahje për marrëveshjen e Brexitit

para 2 muajve - Portalb

Kryeministrja britanike, Theresa May do të tentojë të bindë ligjvënësit britanikë për herë të tretë, që të përkrahin planin e saj për Brexit, në ditët në vijim. Deputetët e Parlamentit britanik do të votojnë...

May nuk tërhiqet nga Brexit, tjetër tentativë për të bindur deputetët

para 2 muajve - Vizion Plus

Kryeministrja britanike, Theresa May do të tentojë të bindë ligjvënësit britanikë për herë të tretë, që të përkrahin planin e saj për Brexit, në ditët në vijim. Deputetët e Parlamentit britanik do të votojnë...

Londra: BE të shtyjë Brexit

para 2 muajve - Top Channel

Parlamenti britanik ka aprovuar shtyrjen e Brexitit, megjithatë mungon shumica për të arritur një marrëveshje. Zgjatja varet nga përfundimi i votimit të tretë të marrëveshjes. Kryeministrja Theresa May...

May tenton sërish të fitojë përkrahje për marrëveshjen e Brexitit

para 2 muajve - Alsat-M

Kryeministrja britanike, Theresa May do të tentojë të bindë ligjvënësit britanikë për herë të tretë, që të përkrahin planin e saj për Brexit, në ditët në vijim. Deputetët e Parlamentit britanik do të votojnë...

May tenton sërish të fitojë përkrahje për marrëveshjen e Brexitit

para 2 muajve - Alsat-M

Kryeministrja britanike, Theresa May do të tentojë të bindë ligjvënësit britanikë për herë të tretë, që të përkrahin planin e saj për Brexit, në ditët në vijim. Deputetët e Parlamentit britanik do të votojnë...

Marrëveshja e Brexitit: May tenton të bindë ligjvënësit britanikë për herë të tretë

para 2 muajve - Gazeta Tema

Kryeministrja britanike, Theresa May do të tentojë të bindë ligjvënësit britanikë për herë të tretë, që të përkrahin planin e saj për Brexit, në ditët në vijim. Deputetët e Parlamentit britanik do të votojnë...

Trump: Marrëveshja tregtare me Londrën ka potencial të pafund

para 2 muajve - Gazeta e re

Presidenti amerikan, Donald Trump lavdëroi sot potencialin gjigant që do të ketë një marrëveshje tregtare mes SHBA-së dhe Britanisë së Madhe në çastin që negociatat mbi Brexit janë bllokuar në Londër....

May tenton sërish të fitojë përkrahje për marrëveshjen e Brexitit

para 2 muajve - Evropa e Lirë

Kryeministrja britanike, Theresa May do të tentojë të bindë ligjvënësit britanikë për herë të tretë, që të pëkrahin planin e saj për Brexit, në ditët në vijim. Deputetët e Parlamentit britanik do të votojnë...

Parlamenti britanik kërkoi shtyrje të Brexit-it

para 2 muajve - Indeks.mk

Ligjëvënësit britanikë me shumicë votash kanë miratuar vendimin që i lejon kryeministres, Theresa May, të kërkojë nga Bashkimi Evropian shtyerjen e daljes së Britanisë nga BE-ja. Kjo nënkupton se Britania...

May tenton sërish të fitojë përkrahje për marrëveshjen e Brexitit

para 2 muajve - Ekonomia Online

Kryeministrja britanike, Theresa May do të tentojë të bindë ligjvënësit britanikë për herë të tretë, që të përkrahin planin e saj për Brexit, në ditët në vijim. Deputetët e Parlamentit britanik do të votojnë...

May tenton sërish të fitojë përkrahje për marrëveshjen e Brexitit

para 2 muajve - Gazeta Observer

Kryeministrja britanike, Theresa May do të tentojë të bindë ligjvënësit britanikë për herë të tretë, që të përkrahin planin e saj për Brexit, në ditët në vijim. Deputetët e Parlamentit britanik do të votojnë...

Parlamenti britanik kërkoi shtyrje të Brexit-it

para 2 muajve - Portalb

Ligjëvënësit britanikë me shumicë votash kanë miratuar vendimin që i lejon kryeministres, Theresa May, të kërkojë nga Bashkimi Evropian shtyerjen e daljes së Britanisë nga BE-ja. Kjo nënkupton se Britania...

Brexiti shkon tek shtyrja e afatit

para 2 muajve - Java News

Theresa May-it i mbaruan argumentat ditën e enjte. Ajo dërgoi ministrat përpara, që të shoqëronin hapat e fundit të dramës parlamentare të Brexitit. Në fund fare ajo fitoi. Për herë të parë pas një periudhe...

Parlamenti britanik kërkon shtyrje të Brexit-it

para 2 muajve - Gazeta Observer

Ligjëvënësit britanikë me shumicë votash kanë miratuar vendimin që i lejon kryeministres, Theresa May, të kërkojë nga Bashkimi Evropian shtyerjen e daljes së Britanisë nga BE-ja. Kjo nënkupton se Britania...

Brexiti shkon tek shtyrja e afatit

para 2 muajve - DW

Parlamenti britanik ka aprovuar shtyrjen e Brexitit, megjithatë mungon shumica për të arritur një marrëveshje. Zgjatja e varet nga përfundimi i votimit të tretë të marrëveshjes. Theresa May-it i mbaruan...

Trump kritikon kryeministren britanike për menaxhimin e Brexit-it

para 2 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, tha se ndarja e Britanisë nga Bashkimi Evropian (BE) ka shkuar keq për shkak se kryeministrja britanike, Theresa May, nuk ka dëgjuar këshillat e tij. Trump tha se ai...

Trump: Çështja ‘Brexit’ i ka futur në dilemë shumë vende

para 2 muajve - BalkanWeb

Pas deklaratave për gazetarët se nuk do të komentonte për shkëputjen e Britanisë nga Bashkimi Europian, Presidenti Donald Trump bëri të kundërtën të enjten. Duke u shfaqur bashkë me kryeministrin irlandez...

Barnier reagon pas shtyrjes së Brexit

para 2 muajve - Klan Kosova

Pas rezultatit nga ana e Bashkimit Europian, të votimeve gati treditore në Dhomën e Komunëve të Britanisë së Madhe mbi çështjen jetike të “Brexit”-it kur kanë mbetur dy javë nga afati i përcaktuar për...

Barnier reagon pas shtyrjes së Brexit

para 2 muajve - Lajmi.net

Pas rezultatit nga ana e Bashkimit Europian, të votimeve gati treditore në Dhomën e Komunëve të Britanisë së Madhe mbi çështjen jetike të “Brexit”-it kur kanë mbetur dy javë nga afati i përcaktuar për...

Barnier, pas “shtyrjes” së Brexit: Pakti është aty! Dalja pa marrëveshje, pasoja të rënda

para 2 muajve - Top Channel

Pas rezultatit aspak të pritshëm nga ana e Bashkimit Europian, të votimeve gati treditore në Dhomën e Komunëve të Britanisë së Madhe mbi çështjen jetike të “Brexit”-it kur kanë mbetur dy javë nga afati...

Barnier reagon pas shtyrjes së Brexit

para 2 muajve - GazetaBlic

Pas rezultatit nga ana e Bashkimit Europian, të votimeve gati treditore në Dhomën e Komunëve të Britanisë së Madhe mbi çështjen jetike të “Brexit”-it kur kanë mbetur dy javë nga afati i përcaktuar për...

Parlamenti britanik kërkon shtyrje të Brexit-it

para 2 muajve - Alsat-M

Ligjvënësit britanikë me shumicë votash kanë miratuar vendimin që i lejon kryeministres, Theresa May, të kërkojë nga Bashkimi Evropian shtyrjen e daljes së Britanisë nga BE-ja. Kjo nënkupton se Britania...

Donald Trump: Çështja Brexit i ka futur në dilemë shumë vende

para 2 muajve - Gazeta Tema

Pas deklaratave për gazetarët se nuk do të komentonte për shkëputjen e Britanisë nga Bashkimi Europian, Presidenti Donald Trump bëri të kundërtën të enjten. Duke u shfaqur bashkë me kryeministrin irlandez...

Trump: Çështja Brexit i ka futur në dilemë shumë vende

para 2 muajve - GazetaBlic

Pas deklaratave për gazetarët se nuk do të komentonte për shkëputjen e Britanisë nga Bashkimi Europian, Presidenti Donald Trump bëri të kundërtën të enjten. Duke u shfaqur bashkë me kryeministrin irlandez...

Trump: Çështja Brexit i ka futur në dilemë shumë vende

para 2 muajve - Lajmi.net

Pas deklaratave për gazetarët se nuk do të komentonte për shkëputjen e Britanisë nga Bashkimi Europian, Presidenti Donald Trump bëri të kundërtën të enjten. Duke u shfaqur bashkë me kryeministrin irlandez...

Parlamenti britanik kërkon shtyrje të Brexit-it

para 2 muajve - Lajmi.net

Ligjëvënësit britanikë me shumicë votash kanë miratuar vendimin që i lejon kryeministres, Theresa May, të kërkojë nga Bashkimi Evropian shtyerjen e daljes së Britanisë nga BE-ja. Kjo nënkupton se Britania...

Britani, s’ka referendum të dytë. Frerët e “Brexit”, ende nga May

para 2 muajve - Top Channel

Pas refuzimit të marrëveshjes së rakorduar mes kryeministres Theresa May dhe Brukselit, e opsionit tjetër të shpëputjes së Britanisë së Madhe nga BE-ja pa marrëveshje një ditë më parë, dita e tretë impenjative...

Parlamenti britanik shtyn BREXIT-in me 3 muaj

para 2 muajve - Shekulli

Vendimtare kanë qenë këto tre ditët e fundit për parlamentin britanik i cili kundërshtoi për herë të dytë marrëveshjen me BE-në, por gjithashtu nuk pranoi një largim nga unioni pa marrëveshje. Ndërsa ditën...

Parlamenti britanik kërkon shtyrje të Brexit-it

para 2 muajve - Evropa e Lirë

Ligjëvënësit britanikë me shumicë votash kanë miratuar vendimin që i lejon kryeministres, Theresa May, të kërkojë nga Bashkimi Evropian shtyerjen e daljes së Britanisë nga BE-ja. Kjo nënkupton se Britania...

Parlamenti britanik voton pro shtyrjes së Brexit

para 2 muajve - Vizion Plus

Qeveria e Theresa May më në fund duket se ka marrë një sukses, nga parlamenti këtë të enjte I cili ka votuar me me 412 pro dhe jo 212 një mocion që do t’i lejojë t’i kërkojë BE një shtyrje të vogël të...

Britani e Madhe, votim kundër referendumit të dytë

para 2 muajve - BalkanWeb

Një ditë pas votimit për daljen e Britanisë nga BE, pa marrëveshje,në parlamentin britanik votohet kundër një referendum të dytë. Pritet që deputetët të votojnë për shtyrjene Brexit. Vijon…

Parlamenti britanik ka kundërshtuar një referendum të ri për Brexit-in

para 2 muajve - Portalb

Parlamenti britanik ka votuar kundër mbajtjes së një referendum të ri për Brexit-it. Ligjëvënësit kundërshtuan mocionin me 334 vota kundër dhe 85 për, transmeton REL. Ky votim, nuk i pengon ligjvënësit,...

Trump: Marrëveshja tregtare me Londrën ka potencial të pafund

para 2 muajve - Alsat-M

Presidenti amerikan, Donald Trump lavdëroi sot potencialin gjigant që do të ketë një marrëveshje tregtare mes SHBA-së dhe Britanisë së Madhe në çastin që negociatat mbi Brexit janë bllokuar në Londër....

Parlamenti britanik kundërshton një referendum të ri për Brexit-in

para 2 muajve - Alsat-M

Parlamenti britanik ka votuar kundër mbajtjes së një referendum të ri për Brexit-it. Ligjëvënësit kundërshtuan mocionin me 334 vota kundër dhe 85 për. Ky votim, nuk i pengon ligjvënësit, që në një përiudhë...

Shtyhet votimi për Brexit

para 2 muajve - Koha.net

Parlamenti britanik votoi për shtyrjen e afatit për Brexi. Kjo do të thotë se, Britania e Madhe s’mund të largohet njëherë nga BE-ja, ashtu siç pretendonte më 29 mars. BREXIT, siç raporton BBC, mund të...

Deputetët britanikë votojnë kundër një referendumi të dytë për Brexit

para 2 muajve - Klan Kosova

Deputetët në Parlamentin britanik sonte votuan kundër një referendumi të dytë mbi Brexit, raporton BBC, transmeton Klan Kosova. Po sipas tyre propozimi i Grupit të Pavarur për të kërkuar një votim të ri...

Britani, Parlamenti kundërshton një referendum të ri për Brexit-in

para 2 muajve - Gazeta Shqip

Parlamenti britanik ka votuar kundër mbajtjes së një referendum të ri për Brexit-it. Ligjëvënësit kundërshtuan mocionin me 334 vota kundër dhe 85 për. Ky votim, nuk i pengon ligjvënësit, që në një përiudhë...

Donald Trump: Çështja Brexit i ka futur në dilemë shumë vende

para 2 muajve - Lexo

Pas deklaratave për gazetarët se nuk do të komentonte për shkëputjen e Britanisë nga Bashkimi Europian, Presidenti Donald Trump bëri të kundërtën të enjten. Duke u shfaqur bashkë me kryeministrin irlandez...

Brexit shtyhet me tre muaj

para 2 muajve - Opinion

Deputetët në Mbretërinë e Bashkuar kanë votuar “pro” kërkesës për më shumë kohë për për Brexit. 412 vota pro dhe 202 kundër, bëjnë që kryeministrja Theresa May t’i kërkojë BE-së më shumë kohë. Kjo do të...

Trump kritikon kryeministren britanike për menaxhimin e Brexit-it

para 2 muajve - Arbresh

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, tha se ndarja e Britanisë nga Bashkimi Evropian (BE) ka shkuar keq për shkak se kryeministrja britanike, Theresa May, nuk ka dëgjuar këshillat e tij, raporton Anadolu...

Parlamenti britanik kundërshton një referendum të ri për Brexit-in

para 2 muajve - RTV 21

334 vota kundër dhe 85 për Parlamenti britanik ka votuar kundër mbajtjes së një referendum të ri për Brexit-it. Ligjëvënësit kundërshtuan mocionin me 334 vota kundër dhe 85 për. Ky votim, nuk i pengon...

Parlamenti britanik kundërshton një referendum të ri për Brexit-in

para 2 muajve - Lajmi.net

Parlamenti britanik ka votuar kundër mbajtjes së një referendum të ri për Brexit-it. Ligjëvënësit kundërshtuan mocionin me 334 vota kundër dhe 85 për. Ky votim, nuk i pengon ligjvënësit, që në një përiudhë...

Parlamenti britanik kundërshton një referendum të ri për BREXIT-in

para 2 muajve - Kallxo

Parlamenti britanik ka votuar kundër mbajtjes së një referendum të ri për Brexit-it. Ligjvënësit kundërshtuan mocionin me 334 vota kundër dhe 85 për. Ky votim nuk i pengon ligjvënësit që në një periudhë...

Parlamenti britanik kundërshton një referendum të ri për Brexit-in

para 2 muajve - Evropa e Lirë

Parlamenti britanik ka votuar kundër mbajtjes së një referendum të ri për Brexit-it. Ligjëvënësit kundërshtuan mocionin me 334 vota kundër dhe 85 për. Ky votim, nuk i pengon ligjvënësit, që në një përiudhë...

Trump: Çështja Brexit i ka futur në dilemë shumë vende

para 2 muajve - Zëri i Amerikës

Pas deklaratave për gazetarët se nuk do të komentonte për shkëputjen e Britanisë nga Bashkimi Europian, Presidenti Donald Trump bëri të kundërtën të enjten. Duke u shfaqur bashkë me kryeministrin irlandez...

Britani, ligjvënësit prolongojnë datën e Brexit-it pas 29 marsit

para 2 muajve - Shenja

Parlamenti britanik ka votuar propozimin e qeverisë me të cilin i jep mandat kryeministres Theresa May të kërkoj nga Bashkimi Evropian zgjerimin e nenit 50 për të prolonguar datën për Brexit pas 29 marsit,...

Trump kritikon kryeministren britanike për menaxhimin e Brexit-it

para 2 muajve - Shenja

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, tha se ndarja e Britanisë nga Bashkimi Evropian ka shkuar keq për shkak se kryeministrja britanike, Theresa May, nuk ka dëgjuar këshillat e tij, raporton AA. Trump tha...

Britani, deputetët kërkojnë nga BE-ja shtyrjen e “Brexit”-it

para 2 muajve - Java News

Pas refuzimit të marrëveshjes së rakorduar mes kryeministres Theresa May dhe Brukselit, e opsionit tjetër të shkëputjes së Britanisë së Madhe nga BE-ja pa marrëveshje një ditë më parë, dita e tretë impenjative...

Barnier reagon pas shtyrjes së Brexit

para 2 muajve - Gazeta Observer

Pas rezultatit nga ana e Bashkimit Europian, të votimeve gati treditore në Dhomën e Komunëve të Britanisë së Madhe mbi çështjen jetike të “Brexit”-it kur kanë mbetur dy javë nga afati i përcaktuar për...

Parlamenti britanik kërkon shtyrje të Brexit-it

para 2 muajve - Albinfo

Ligjvënësit britanikë me shumicë votash kanë miratuar vendimin që i lejon kryeministres, Theresa May, të kërkojë nga Bashkimi Evropian shtyrjen e daljes së Britanisë nga BE-ja. Kjo nënkupton se Britania...

Barnier reagon pas shtyrjes së Brexit

para 2 muajve - Insajderi

“Nëse duam të jemi të qartë dhe të përgjegjshëm, ne duhet të përgatitemi edhe për opsionin e ashtuquajtur pa marrëveshje, sepse data e zgjedhur prej Theresa Mayt për të lënë Bashkimin Europian më 29 mars...

Presidenti Trump e mirëpret një marrëveshje tregtare me Britaninë

para 2 muajve - Portalb

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se mirëpret një marrëveshje të gjerë tregtare ndërmjet SHBA-së dhe Britanisë së Madhe. Komentet e presidentit amerikan bëhen në kohën kur dalja e Britanisë...

Parlamenti britanik kundërshton një referendum të ri për Brexit-in

para 2 muajve - Shenja

Parlamenti britanik ka votuar kundër mbajtjes së një referendum të ri për Brexit-it. Ligjëvënësit kundërshtuan mocionin me 334 vota kundër dhe 85 për. Ky votim, nuk i pengon ligjvënësit, që në një përiudhë...

Britani, refuzohet referendumi për Brexit, e ardhmja në udhëkryq

para 2 muajve - Lexo

Me 334 vota kundër, parlamenti britanik ka votuar sot kundër mbajtjes së një referendumi të ri për Brexit-it. Parlamenti britanik po mban një sërë votimesh nëse do të shtyjë largimin nga blloku që është...

Parlamenti britanik kundërshton një referendum të ri për Brexit-in

para 2 muajve - Epoka e Re

Parlamenti britanik ka votuar kundër mbajtjes së një referendum të ri për Brexit-it. Ligjëvënësit kundërshtuan mocionin me 334 vota kundër dhe 85 për. Ky votim, nuk i pengon ligjvënësit, që në një përiudhë...

Deputetët britanikë votojnë kundër një referendumi të dytë për Brexit

para 2 muajve - Tetova Sot

Po sipas tyre propozimi i Grupit të Pavarur për të kërkuar një votim të ri publik mbi Brexit ka dështuar. Oferta për një referendum të dytë u mund nga 334 me 85 në një goditje për shpresat e aktivistëve...

Trump: E këshillova Mayn për Brexitin, por ajo nuk më dëgjoi

para 2 muajve - Koha.net

Presidenti amerikan, Donald Trump e ka kritikuar të enjten mënyrën se si ka menaxhuar bisedimet për Brexit kryeministrja britanike, Theresa May, duke thënë se një referendum i ri rreth kësaj çështjeje...

Britani, refuzohet referendumi për Brexit, e ardhmja në udhëkryq

para 2 muajve - Java News

Me 334 vota kundër, parlamenti  britanik ka votuar sot kundër mbajtjes së një referendumi të ri për Brexit-it. Parlamenti britanik po mban një sërë votimesh nëse do të shtyjë largimin nga blloku që është...

Parlamenti britanik voton për shtyrje të Brexitit

para 2 muajve - Arbresh

Deputetët kanë votuar për të zgjatur Brexitin përtej 29 marsit duke mbështetur mocionin e qeverisë të forcuar ndaj Theresa May nga ana e Dhomës së Komunëve. Mocioni, të cilin May u detyrua ta pranojë nëse...

S’ka referendum të ri për Brexit-in

para 2 muajve - Infokusi

Parlamenti britanik ka votuar kundër mbajtjes së një referendum të ri për Brexit-it. Ligjëvënësit kundërshtuan mocionin me 334 vota kundër dhe 85 për. Ky votim, nuk i pengon ligjvënësit, që në një periudhë...

Parlamenti britanik pritet të votojë për shtyerjen e Brexit-it

para 2 muajve - Zëri i Amerikës

Tre ditë votimi në parlamentin britanik do të kulmojnë sot me një votim të ligjvënësve për të vendosur nëse vendi duhet t’i kërkojë Bashkimit Evropian një shtyrje të datës për daljen e Britanisë nga blloku....

Britani, ligjvënësit prolongojnë datën e Brexit-it pas 29 marsit

para 2 muajve - Gazeta e re

Me propozimin tanimë të votuar, May do të kërkoj nga BE që të zgjeroj afatin në nenin 50 deri më 30 qershor, respektivisht klauzolës së traktatit të BE-së sipas së cilës Britania duhej të largohej. Parlamenti...

Trump kritikon kryeministren britanike për menaxhimin e Brexit-in

para 2 muajve - Gazeta e re

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, tha se ndarja e Britanisë nga Bashkimi Evropian (BE) ka shkuar keq për shkak se kryeministrja britanike, Theresa May, nuk ka dëgjuar këshillat e tij, raporton Anadolu...

Shtyhet votimi për Brexit

para 2 muajve - Periskopi

Parlamenti britanik votoi për shtyrjen e afatit për Brexit. Kjo do të thotë se, Britania e Madhe s’mund të largohet njëherë nga BE-ja, ashtu siç pretendonte më 29 mars. BREXIT, siç raporton BBC, mund të...

Tusk do t’i kërkojë BE-së të marrë në konsideratë zgjatjen e gjatë të Brexitit

para 2 muajve - Arbresh

Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk tha se do të apelojë tek liderët e BE-së për të qenë më të hapur drejt një zgjatjeje për afatin e Brexitin, nëse Britania ka nevojë të rimendojë strategjinë...

Brexit, votim për shtyrje; Pritet kërkesa për ta shtyrë daljen përtej 29 marsit

para 2 muajve - Top Channel

Theresa May do të bëjë përpjekjen e tretë javën e ardhshme për të kaluar në Parlament marrëveshjen e saj të largimit nga Bashkimi Europian. Kryeministrja britanike u tha ligjvënësve se nëse ujdia dështon...

Presidenti Trump mirëpret një marrëveshje tregtare me Britaninë

para 2 muajve - BalkanWeb

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se mirëpret një marrëveshje të gjerë tregtare ndërmjet SHBA-së dhe Britanisë së Madhe. Komentet e presidentit amerikan bëhen në kohën kur dalja e Britanisë...

Britani, deputetët kërkojnë nga BE-ja shtyrjen e “Brexit”-it. As referendum të dytë, as frerët e Mayt

para 2 muajve - InfoMagazin

Pas refuzimit të marrëveshjes së rakorduar mes kryeministres Theresa May dhe Brukselit, e opsionit tjetër të shkëputjes së Britanisë së Madhe nga BE-ja pa marrëveshje një ditë më parë, dita e tretë impenjative...

Presidenti Trump mirëpret një marrëveshje tregtare me Britaninë

para 2 muajve - Politiko

Donald Trump, tha se mirëpret një marrëveshje të gjerë tregtare ndërmjet SHBA-së dhe Britanisë së Madhe. Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se mirëpret një marrëveshje të gjerë tregtare...

Deputetët britanikë votojnë kundër një referendumi të dytë për Brexit

para 2 muajve - Ekonomia Online

Deputetët në Parlamentin britanik sonte votuan kundër një referendumi të dytë mbi Brexit, raporton BBC. Po sipas tyre propozimi i Grupit të Pavarur për të kërkuar një votim të ri publik mbi Brexit ka dështuar....

BREXIT, tjetër sfidë e parlamentit/ Trump: Mirëpresim një marrëveshje tregtare me Britaninë

para 2 muajve - Lexo

Ligjvënësit britanikë do të votojnë sot për të kërkuar leje ose jo nga Bashkimi Evropian për shtyrjen e Brexit-it, apo daljes së Britanisë nga BE-ja, pas datës 29 mars, e cila është e paraparë tani për...

Presidenti Trump mirëpret një marrëveshje tregtare me Britaninë

para 2 muajve - Lajmi.net

Donald Trump, tha se mirëpret një marrëveshje të gjerë tregtare ndërmjet SHBA-së dhe Britanisë së Madhe. Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se mirëpret një marrëveshje të gjerë tregtare...

Trump: Marrëveshja tregtare me Londrën ka potencial të pafund

para 2 muajve - KosovaPress

“Qeveria ime është e gatshme të negociojë një marrëveshje të madhe tregtare me Britaninë e Madhe. Potenciali është i pafund!”, shkruan Trump në Twitter. Përkrahësit e Brexit mbështesin shumë një marrëveshje...

Parlamenti britanik kundër referendumit të ri mbi Brexit

para 2 muajve - KosovaPress

Kundër propozimit që bën thirrje për një tjetër votim nëse Britania duhet të qëndrojë në Bashkimin Evropian ose ta braktisë atë, votuan 334 deputetë dhe për ishin 85. Temat: parlamenti Britania Brexit...

Presidenti Trump mirëpret një marrëveshje tregtare me Britaninë

para 2 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se mirëpret një marrëveshje të gjerë tregtare ndërmjet SHBA-së dhe Britanisë së Madhe. Komentet e presidentit amerikan bëhen në kohën kur dalja e Britanisë...

BREXIT- LIGJVËNËSIT BRITANIKË DO TË VOTOJNË PËRSËRI

para 2 muajve - Klan Macedonia

Ligjvënësit britanikë do të votojnë sot për të kërkuar leje ose jo nga Bashkimi Evropian për shtyrjen e Brexit-it, apo daljes së Britanisë nga BE-ja, pas datës 29 mars, e cila është e paraparë tash për...

Deputetët britanikë votojnë kundër një referendumi të dytë për Brexit

para 2 muajve - InfoMagazin

Deputetët në Parlamentin britanik sonte votuan kundër një referendumi të dytë mbi Brexit, shkruajnë mediat britanike. Po sipas tyre një propozim i Grupit të Pavarur për të kërkuar një votim të ri publik...

Me gjithë vijat e mëhershme të kuqe, Tusku i hapur për shtyrje më të gjatë të Brexitit

para 2 muajve - Koha.net

Kryetari i Këshillit Evropian, Donald Tusk, u ka bërë apel të enjten liderëve të Bashkimit Evropian që të jenë të hapur rreth opsionit të shtyrjes më të gjatë të Brexitit, me qëllim që kësisoj t’i ofrohet...

Sot votohet për shtyrjen e “Brexit”

para 2 muajve - Lexo

Britania e Madhe përgatitet sot që të mbajë një tjetër votim vendimtar në parlament, ku ligjvënësit do të pyeten nëse e pranojnë shtyrjen me disa muaj të procesit Brexit. Në dy ditët e mëparshme, deputetët...

Presidenti Trump mirëpret një marrëveshje tregtare me Britaninë

para 2 muajve - Lexo

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se mirëpret një marrëveshje të gjerë tregtare ndërmjet SHBA-së dhe Britanisë së Madhe. Komentet e presidentit amerikan bëhen në kohën kur dalja e Britanisë...

Trumpi mirëpret një marrëveshje tregtare me Britaninë

para 2 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Donald Trump, ka thënë se mirëpret një marrëveshje të gjerë tregtare ndërmjet ShBA-së dhe Britanisë së Madhe. Komentet e presidentit amerikan bëhen...

“Brexit” mbetet në udhëkryq, sërish votim në Londër

para 2 muajve - Vizion Plus

Një ditë pasi ligjvënësit britanikë vendosën të mos shkëputen nga Bashkimi Europian pa marrëveshje, tashmë u mbetet ti kërkojnë unionit një zgjatje të afatit të Brexit. Deputetët britanikë sot do të votojnë...

Presidenti Trump mirëpret një marrëveshje tregtare me Britaninë

para 2 muajve - Gazeta Observer

Donald Trump, tha se mirëpret një marrëveshje të gjerë tregtare ndërmjet SHBA-së dhe Britanisë së Madhe. Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se mirëpret një marrëveshje të gjerë tregtare...

Presidenti Trump mirëpret një marrëveshje tregtare me Britaninë

para 2 muajve - Gazeta Observer

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se mirëpret një marrëveshje të gjerë tregtare ndërmjet SHBA-së dhe Britanisë së Madhe. Komentet e presidentit amerikan bëhen në kohën kur dalja e Britanisë...

Dita vendimtare për Brexit: Parlamenti britanik në votë për shtyrjen e afatit

para 2 muajve - Gazeta Tema

Sot është një ditë vendimtare për BREXIT. Në mbrëmje parlamenti britanik është thirrur në mbledhje për të bërë një votim të ri, këtë herë për mundësinë e zgjatjes së afatit të daljes së Britanisë nga Bashkimi...

Presidenti Trump mirëpret një marrëveshje tregtare me Britaninë

para 2 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se mirëpret një marrëveshje të gjerë tregtare ndërmjet SHBA-së dhe Britanisë së Madhe. Komentet e presidentit amerikan bëhen në kohën kur dalja e Britanisë...

Deputetë britanikë sot votojnë për shtyrje të Brexit’it

para 2 muajve - Alsat-M

Deputetët britanikë sot do të votojnë për shtyrje të afatit të Brexitit, dhe nëse edhe BE-ja pajtohet, atëherë Mbretëria e Bashkuar nuk do të largohet nga blloku evropian më 29 mars, ashtu siç ishte planifikuar...

Parlamenti britanik pritet të votojë për shtyrjen e Brexitit

para 2 muajve - Zëri i Amerikës

Tri ditë votimesh në parlamentin britanik, kulmojnë të enjten kur ligjvënësit duhet të vendosi nëse do të kërkojnë nga Bashkimi Evropian një zgjatje të afatit për largim nga blloku. Dhoma e ultë e parlamentit,...

Ligjvënësit britanikë do të votojnë për shtyrjen e Brexit-it

para 2 muajve - Portalb

Ligjvënësit britanikë do të votojnë sot për të kërkuar leje ose jo nga Bashkimi Evropian për shtyrjen e Brexit-it, apo daljes së Britanisë nga BE-ja, pas datës 29 mars, e cila është e paraparë tash për...

Deputetë britanikë sot votojnë për shtyrje të Brexitit

para 2 muajve - Koha.net

Deputetët britanikë sot do të votojnë për shtyrje të afatit të Brexitit, dhe nëse edhe BE-ja pajtohet, atëherë Mbretëria e Bashkuar nuk do të largohet nga blloku evropian më 29 mars, ashtu siç ishte planifikuar...

Ligjvënësit britanikë do të votojnë për shtyrjen e Brexit-it

para 2 muajve - Evropa e Lirë

Ligjvënësit britanikë do të votojnë sot për të kërkuar leje ose jo nga Bashkimi Evropian për shtyrjen e Brexit-it, apo daljes së Britanisë nga BE-ja, pas datës 29 mars, e cila është e paraparë tash për...

Ligjvënësit britanikë do të votojnë për shtyrjen e Brexit-it

para 2 muajve - Lajmi.net

Ligjvënësit britanikë do të votojnë sot për të kërkuar leje ose jo nga Bashkimi Evropian për shtyrjen e Brexit-it, apo daljes së Britanisë nga BE-ja, pas datës 29 mars, e cila është e paraparë tash për...

Britania mbetet në udhëkryq, sërish votim në Londër

para 2 muajve - Arbresh

Një ditë pasi ligjvënësit britanikë vendosën të mos shkëputen nga Bashkimi Europian pa marrëveshje, tashmë u mbetet ti kërkojnë unionit një zgjatje të afatit të Brexit. Deputetët britanikë sot do të votojnë...

Brexit, sot dita vendimtare: Parlamenti britanik në votë për shtyrjen e afatit!

para 2 muajve - Lexo

Sot është një ditë vendimtare për BREXIT. Në mbrëmje parlamenti britanik është thirrur në mbledhje për të bërë një votim të ri, këtë herë për mundësinë e zgjatjes së afatit të daljes së Britanisë nga Bashkimi...

Deputetë britanikë sot votojnë për shtyrje të Brexitit

para 2 muajve - RTV 21

Nëse BE-ja pajtohet, Mbretëria e Bashkuar nuk do të largohet nga blloku evropian më 29 mars Deputetët britanikë sot do të votojnë për shtyrje të afatit të Brexitit dhe nëse edhe BE-ja pajtohet, atëherë...

Deputetët britanikë do të votojnë për shtyrjen e Brexit-it

para 2 muajve - Epoka e Re

Deputetët britanikë do të votojnë sot për të kërkuar leje ose jo nga Bashkimi Evropian për shtyrjen e Brexit-it, apo daljes së Britanisë nga BE-ja, pas datës 29 mars, e cila është e paraparë tash për tash....

Ligjvënësit britanikë do të votojnë për shtyrjen e Brexit-it

para 2 muajve - Shenja

Ligjvënësit britanikë do të votojnë sot për të kërkuar leje ose jo nga Bashkimi Evropian për shtyrjen e Brexit-it, apo daljes së Britanisë nga BE-ja, pas datës 29 mars, e cila është e paraparë tash për...

BE-ja: Britania po ia bën sikur Titaniku të votonte që ajsbergu të shtyhej

para 2 muajve - Periskopi

Brukseli ka bërë të ditur se vota nga deputetët e parlamentit britanik për të bllokuar një Brexit pa marrëveshje në çdo rrethanë është një lëvizje e pakuptimtë, me një negociator evropianë që e ka përshkruar...

Deputetë britanikë sot votojnë për shtyrje të Brexitit

para 2 muajve - Gazeta e re

Deputetët britanikë sot do të votojnë për shtyrje të afatit të Brexitit, dhe nëse edhe BE-ja pajtohet, atëherë Mbretëria e Bashkuar nuk do të largohet nga blloku evropian më 29 mars, ashtu siç ishte planifikuar...

Deputetë britanikë votojnë për shtyrje të Brexitit

para 2 muajve - Infokusi

Deputetët britanikë sot do të votojnë për shtyrje të afatit të Brexitit, dhe nëse edhe BE-ja pajtohet, atëherë Mbretëria e Bashkuar nuk do të largohet nga blloku evropian më 29 mars, ashtu siç ishte planifikuar...

May propozon një votim të ri mbi marrëveshjen e Brexit

para 2 muajve - Java News

Kryeministrja britanike, Theresa May do të paraqesë sot për votim para deputetëve britanikë një mocion ku propozon organizimin deri më 20 mars të një vote të re mbi marrëveshjen e largimit që ajo ka arritur...

Ligjvënësit britanikë do të votojnë për shtyrjen e Brexit-it

para 2 muajve - Gazeta Observer

Ligjvënësit britanikë do të votojnë sot për të kërkuar leje ose jo nga Bashkimi Evropian për shtyrjen e Brexit-it, apo daljes së Britanisë nga BE-ja, pas datës 29 mars, e cila është e paraparë tash për...

Deputetë britanikë sot votojnë për shtyrje të Brexitit

para 2 muajve - Ekonomia Online

Deputetët britanikë sot do të votojnë për shtyrje të afatit të Brexitit, dhe nëse edhe BE-ja pajtohet, atëherë Mbretëria e Bashkuar nuk do të largohet nga blloku evropian më 29 mars, ashtu siç ishte planifikuar...

Deputetë britanikë sot votojnë për shtyrje të BREXIT-it

para 2 muajve - Arbresh

Deputetët britanikë sot do të votojnë për shtyrje të afatit të Brexitit, dhe nëse edhe BE-ja pajtohet, atëherë Mbretëria e Bashkuar nuk do të largohet nga blloku evropian më 29 mars, ashtu siç ishte planifikuar...

Deputetë britanikë sot votojnë për shtyrje të Brexit’it

para 2 muajve - Periskopi

Deputetët britanikë sot do të votojnë për shtyrje të afatit të Brexitit, dhe nëse edhe BE-ja pajtohet, atëherë Mbretëria e Bashkuar nuk do të largohet nga blloku evropian më 29 mars, ashtu siç ishte planifikuar...

Deputetë britanikë sot votojnë për shtyrje të Brexitit

para 2 muajve - KosovaPress

Aktualisht duket se nuk ka pajtueshmëri në Britani për lidhjen që do të ketë ky shtet në të ardhmen me Bashkimin Evropian. Çështja kryesore e diskutimit mbetet kufiri me Irlandën dhe ndikimi që ai mund...

Deputetë britanikë sot votojnë për shtyrje të Brexitit

para 2 muajve - InfoMagazin

Deputetët britanikë sot do të votojnë për shtyrje të afatit të Brexitit, dhe nëse edhe BE-ja pajtohet, atëherë Mbretëria e Bashkuar nuk do të largohet nga blloku evropian më 29 mars, ashtu siç ishte planifikuar...

Deputetët britanikë sot votojnë për shtyrje të Brexitit

para 2 muajve - KosovaPress

Aktualisht duket se nuk ka pajtueshmëri në Britani për lidhjen që do të ketë ky shtet në të ardhmen me Bashkimin Evropian. Çështja kryesore e diskutimit mbetet kufiri me Irlandën dhe ndikimi që ai mund...

Dështimi madhështor i planit të May-t për Brexit-in

para 2 muajve - BalkanWeb

Të dalësh, a të mos dalësh, thua kjo të jetë pyetja në të vërtetë? Pas episodit më të fundit të dramës Brexit, çdo gjë mbetet e hapur, mendon Bernd Riegert. Debati në parlament ishte i zjarrtë dhe i gjatë....

Brexit, shpëtim në minutën e fundit?

para 2 muajve - BalkanWeb

Të martën parlamenti në Londër do të votojë sërish për marrëveshjen e Brexitit. Por a mjafton ujdia që Theresa May arriti të hënën? Nëse kryeministrja britanike dështon këtë javë me siguri do të ketë shtyrje...

BREXIT, SHPËTIM NË MINUTËN E FUNDIT?

para 2 muajve - Gazeta Shqip

Theresa May takoi të hënën në mbrëmje (12.03) në Strasburg kreun e Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker. Të dyja palët bënë fjalë për sukses në fund të takimit. Theresa May bëri fjalë për “ndryshime...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK