http://kariera.mk

Pompeo: Shpresojmë që të vijojmë negociatat e denuklearizimit me Korenë e Veriut

para 5 muajve - Top Channel

Shtetet e Bashkuara shpresojnë se mund të vazhdojnë të mbajnë bisedime për denuklearizimin me Korenë e Veriut, tha Sekretari i Shtetit, Mike Pompeo të premten, pas raportimeve se një zyrtar i lartë i Penianit...

Pompeo: Shpresojmë që të vijojmë negociatat e denuklearizimit me Korenë e Veriut

para 5 muajve - Gazeta Observer

Shtetet e Bashkuara shpresojnë se mund të vazhdojnë të mbajnë bisedime për denuklearizimin me Korenë e Veriut, tha sekretari i Shtetit, Mike Pompeo, pas raportimeve se një zyrtar i lartë i Penianit kishte...

Koreja e Veriut: SHBA hodhi poshtë ‘mundësinë e artë’

para 5 muajve - Tetova Sot

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, mund të ndërpresë bisedimet për denuklearizimin me SHBA dhe të rifillojë programet mbi raketat dhe testimet bërthamore. Zëvendësministrja e Jashtme, Choe Sun-hui...

Pheniani kërcënon me ndërprerjen e negociatave për çarmatimin bërthamor

para 5 muajve - Alsat-M

SHBA-ja u përpoq sot të minimizojë kërcënimin koreano-verior për të pezulluar negociatat për çarmatimin bërthamor, një nga çështjet më të rëndësishme të Donald Trump, tashmë vënë në pikëpyetje pas dështimit...

Pompeo: Shpresojmë të vazhdojmë bisedimet me Korenë e Veriut

para 5 muajve - BalkanWeb

Sekretari Amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha se Shtetet e Bashkuara shpresojnë se do të vazhdojnë bisedimet me Korenë e Veriut. Këto komente vijnë pasi një zyrtar i lartë në Penjan kishte thënë se “mund...

Koreja Veriore shqyrton suspendimin e bisedimeve me SHBA-në

para 5 muajve - Koha.net

Koreja Veriore po e shqyrton mundësinë e suspendimit të bisedimeve me Shtetet e bashkuara të Amerikës dhe mund ta zmbrapsë ndalesën e testeve raketore dhe bërthamore po që se Washingtoni nuk shprehet i...

Pompeo shtyn Kim Jong-un të mbajë fjalën e tij për testet bërthamore

para 5 muajve - Tetova Sot

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo ka thënë se ai pret që udhëheqësi i Koresë së Veriut t’i qëndrojë angazhimit të tij për të mos rifilluar testet bërthamore dhe raketore. Pompeo tha se Kim Jong-un...

SHBA kërkon vazhdimin e bisedimeve për çarmatimin bërthamor

para 5 muajve - Flaka

SHBA-ja u përpoq sot të minimizojë kërcënimin koreano-verior për të pezulluar negociatat për çarmatimin bërthamor, një nga çështjet më të rëndësishme të Donald Trump, tashmë e vënë në pikëpyetje pas dështimit...

SHBA shpreson t’i vazhdojë bisedimet me Korenë Veriore

para 5 muajve - Shenja

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, shfaqi shpresën se bisedimet për çarmatosjen bërthamore të Koresë së Veriut do të vazhdojnë, edhe pas raporteve se Phenjani po shqyrton pezullimin e tyre. “Shpresojmë...

Korea Veriore mund të braktisë negociatat me SHBA-në për denuklearizim

para 5 muajve - Shenja

Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denukelarizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore, ka zëvendësministrja e Jashtme e këtij vendi,...

Korea Veriore mund të braktisë negociatat me SHBA-në për denuklearizim

para 5 muajve - InfoMagazin

Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denukelarizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore, ka zëvendësministrja e Jashtme e këtij vendi,...

SHBA shpreson t'i vazhdojë bisedimet me Korenë V.

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, shfaqi shpresën se bisedimet për çarmatosjen bërthamore të Koresë së Veriut do të vazhdojnë, edhe pas raporteve se Phenjani po shqyrton pezullimin e tyre. "Shpresojmë...

​SHBA kërkon vazhdimin e bisedimeve për çarmatimin bërthamor

para 5 muajve - KosovaPress

“Kjo administratë dëshiron vazhdimin e diskutimeve, ne kemi shpresa për të vijuar bisedimet dhe negociatat”, deklaroi kreu i diplomacisë amerikane, Mike Pompeo në Uashington, shkruan ATSH. Presidenti amerikan,...

Koreja e Veriut mund të braktisë negociatat me SHBA-në

para 5 muajve - Alsat-M

Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denukelarizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore, ka zëvendësministrja e Jashtme e këtij vendi,...

Kim Jong-Un mund të braktisë negociatat me SHBA-në

para 5 muajve - Alsat-M

Lideri verikorean, Kim Jong-Un mund të heqë dorë nga bisedimet për denukelarizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore, ka zëvendësministrja e Jashtme e këtij vendi,...

Koreja Veriore shqyrton suspendimin e bisedimeve me ShBA-në

para 5 muajve - Ekonomia Online

Koreja Veriore po e shqyrton mundësinë e suspendimit të bisedimeve me Shtetet e bashkuara të Amerikës dhe mund ta zmbrapsë ndalesën e testeve raketore dhe bërthamore po që se Washingtoni nuk shprehet i...

Peniani refuzon kërkesat e SHBA për çnuklearizim

para 5 muajve - Zëri i Amerikës

Koreja e Veriut thotë se Peniani nuk ka ndërmend t’u bëjë lëshime kërkesave të Uashingtonit dhe se Kim Jong Un do të dalë së shpejti me një deklaratë mbi mundësinë e bisedimeve të mëtejshme. Njoftimet...

Koreja e Veriut mund të ndërpresë bisedimet me SHBA-të dhe të rifillojë testet e raketave

para 5 muajve - Arbresh

Lideri veri-korean Kim Jong-un mund të ndërpresë bisedimet e çarmatosjes me Shtetet e Bashkuara dhe të rinisë testimet raketore e bërthamore, thotë një zyrtar i lartë. Zëvendësministrja e jashtme Choe...

Korea e Veriut “ndryshon mendim”, mund të braktisë negociatat me SHBA-në dhe të fillojë testimet bërthamore

para 5 muajve - Gazeta Tema

Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denukelarizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore, ka zëvendësministrja e Jashtme e këtij vendi,...

Kërcënimi i Koresë së Veriut; Paralajmërohet rifillimi i testeve bërthamore

para 5 muajve - Top Channel

Shtetet e Bashkuara humbën një mundësi të artë me Korenë e Veriut gjatë samitit të fundit mes presidentit Donald Trump dhe liderit të vendit komunist, Kim Jong un. Gjasat janë të mëdha që ky i fundit të...

SHBA shpreson t’i vazhdojë bisedimet me Korenë e Veriut

para 5 muajve - Gazeta Observer

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, shfaqi shpresën se bisedimet për çarmatosjen bërthamore të Koresë së Veriut do të vazhdojnë, edhe pas raporteve se Phenjani po shqyrton pezullimin e tyre. “Shpresojmë...

Koreja e Veriut: SHBA hodhi poshtë ‘mundësinë e artë’

para 5 muajve - Arbresh

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, mund të ndërpresë bisedimet për denuklearizimin me SHBA dhe të rifillojë programet mbi raketat dhe testimet bërthamore. Zëvendësministrja e Jashtme, Choe Sun-hui...

Korea e Veriut “ndryshon mendim”, mund të braktisë negociatat me SHBA-në dhe të fillojë testimet bërthamore

para 5 muajve - Lexo

Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denukelarizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore, ka zëvendësministrja e Jashtme e këtij vendi,...

ShBA-ja shpreson t’i vazhdojë bisedimet me Korenë e Veriut

para 5 muajve - Ekonomia Online

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, shfaqi shpresën se bisedimet për çarmatosjen bërthamore të Koresë së Veriut do të vazhdojnë, edhe pas raporteve se Phenjani po shqyrton pezullimin e tyre. “Shpresojmë...

Kërcënimi i Koresë së Veriut, paralajmërohet rifillimi i testeve bërthamore

para 5 muajve - Java News

Kim Jong Un looks on during a visit to the Chemical Material Institute of the Academy of Defense Science in this undated photo released August 23, 2017. KCNA/via REUTERS Shtetet e Bashkuara humbën një...

Koreja e Veriut mund të braktisë negociatat për denuklearizim

para 5 muajve - Alsat-M

Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denukelarizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore, ka zëvendësministrja e Jashtme e këtij vendi,...

K.Veriore mund të braktisë negociatat me SHBA-në për denuklearizim

para 5 muajve - Portalb

Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denukelarizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore, ka zëvendësministrja e Jashtme e këtij vendi,...

Kërcënimi i Koresë së Veriut; Paralajmërohet rifillimi i testeve bërthamore

para 5 muajve - Insajderi

Shtetet e Bashkuara humbën një mundësi të artë me Korenë e Veriut gjatë samitit të fundit mes presidentit Donald Trump dhe liderit të vendit komunist, Kim Jong un. Gjasat janë të mëdha që ky i fundit të...

Korea e Veriut kërcënon me rifillim të testeve bërthamore

para 5 muajve - Epoka e Re

Zëvendësministrja e Punëve të Jashtme të Koresë së Veriut, Choe Sun-hui, ka paralajmëruar se ky vend mund rifilloj testet bërthamore. Ajo iu ka  thënë diplomatëve të huaj se Kim do të dalë shumë shpejt...

K.Veriore mund të braktisë negociatat me SHBA-në për denuklearizim

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denukelarizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore, ka zëvendësministrja e Jashtme e këtij vendi,...

Koreja Veriore mund të braktisë negociatat me SHBA-në për denuklearizim

para 5 muajve - Gazeta Observer

Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denukelarizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore, ka zëvendësministrja e Jashtme e këtij vendi,...

Korea Veriore mund të braktisë negociatat me ShBA-në për denuklearizim

para 5 muajve - Ekonomia Online

Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denukelarizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore, ka zëvendësministrja e Jashtme e këtij vendi,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK