http://kariera.mk

SHBA, BE dhe Kanadaja, sanksione të koordinuara ndaj Rusisë

para 2 muajve - Top Channel

Shtetet e Bashkuara, Kanadaja dhe Bashkimi Europian të premten vendosën sanksione të reja për të ndëshkuar Rusinë, për sulmin e saj në 2018-ën ndaj tre anijeve ukrainase, si dhe aneksimin e Krimesë dhe...

Agresioni në Ukrainë, SHBA sanksionojnë sërish Rusinë

para 2 muajve - Medial

Shtetet e Bashkuara kanë sanksionuar sërish Rusinë në lidhje me agresionin e saj ndaj Ukrainës. Sipas Departamentit të Thesarit, sanksionet janë vendosur në bashkëpunim me BE-në dhe Kanadanë, për t’i dhënë...

SHBA-Ukrainë, bashkëpunim për të penguar agresionin e Rusisë

para 2 muajve - BalkanWeb

Agjencitë ushtarake të Inteligjencës ukrainase dhe amerikane kanë rënë dakord të bashkojnë përpjekjet në drejtim të pengimit të agresionit hibrid rus në Ukrainë. Kjo ishte marrëveshja kryesore që palët...

SHBA-ja, Kanadaja dhe BE-ja me sanksione të reja kundër Rusisë

para 2 muajve - Koha.mk

Uashington, 15 mars – SHBA-ja, Kanadaja dhe Bashkimi Evropian sot i zgjeruan sanksionet ndaj Rusisë për shkak të “agresionit të vazhdueshëm ndaj Ukrainës”, ceket në kumtesën më të re të Departamentit amerikan...

SHBA-ja, Kanadaja dhe BE-ja me sanksione të reja kundër Rusisë

para 2 muajve - Flaka

SHBA-ja, Kanadaja dhe Bashkimi Evropian sot i zgjeruan sanksionet ndaj Rusisë për shkak të “agresionit të vazhdueshëm ndaj Ukrainës”, ceket në kumtesën më të re të Departamentit amerikan të Shtetit. Vala...

Inteligjenca e SHBA-së arrin marrëveshje me Ukrainën për të penguar agresionin e armatosur të Rusisë

para 2 muajve - Klan Kosova

Agjencitë ushtarake të inteligjencës ukrainase dhe amerikane kanë rënë dakord të bashkojnë përpjekjet në drejtim të pengimit të agresionit hibrid rus në Ukrainë. Kjo ishte marrëveshja kryesore që palët...

Bashkimi Europian u vë sanksione rusëve që u përfshinë në kapjen e marinarëve ukrainas

para 2 muajve - Lajmi.net

Bashkimi Europian sot zyrtarisht u ka vënë sanksione qytetarëve të Rusisë të cilët janë të përfshirë në kapjen e marinarëve ukrainas pranë ngushticës Kerç në nëntor të 2018-ës. Ndërsa sot është njoftuar...

Bashkimi Europian u vë sanksione rusëve që u përfshinë në kapjen e marinarëve ukrainas

para 2 muajve - Klan Kosova

Bashkimi Europian sot zyrtarisht u ka vënë sanksione qytetarëve të Rusisë të cilët janë të përfshirë në kapjen e marinarëve ukrainas pranë ngushticës Kerç në nëntor të 2018-ës. Ndërsa sot është njoftuar...

Bashkimi Europian u vë sanksione rusëve që u përfshinë në kapjen e marinarëve ukrainas

para 2 muajve - GazetaBlic

Bashkimi Europian sot zyrtarisht u ka vënë sanksione qytetarëve të Rusisë të cilët janë të përfshirë në kapjen e marinarëve ukrainas pranë ngushticës Kerç në nëntor të 2018-ës. Ndërsa sot është njoftuar...

SHBA-BE vendosin sanksione të reja ndaj Rusisë

para 2 muajve - Alsat-M

SHBA-ja në marrëveshje me Bashkimin Europian dhe Kanadanë vendosën sot sanksione të reja ndaj zyrtarëve dhe subjekteve ruse për vijimin e akteve të tyre të dhunës në Ukrainë, sipas një komunikate të Thesarit...

Inteligjenca e SHBA-së arrin marrëveshje me Ukrainën për të penguar agresionin e armatosur të Rusisë

para 2 muajve - Tetova Sot

Kjo ishte marrëveshja kryesore që palët arritën gjatë vizitës në Shtetet e Bashkuara të Vasyl Burba, shef i Inteligjencës ushtarake të Ukrainës. Zyrtari ukrainas u takua dhe negocioi me Robert Ashley,...

BE vë sanksione rusëve që u përfshinë në kapjen e marinarëve ukrainas

para 2 muajve - Flaka

Bashkimi Europian sot zyrtarisht u ka vënë sanksione qytetarëve të Rusisë të cilët janë të përfshirë në kapjen e marinarëve ukrainas pranë ngushticës Kerç në nëntor të 2018-ës. Ndërsa sot është njoftuar...

SHBA-ja godet Rusinë me sanksione të reja shkaku i Ukrainës

para 2 muajve - Koha.net

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë marrë sërish në shënjestër Rusinë, duke u vendosur sanksione të reja gjashtë shtetasve dhe tetë organizatave të vendit shkaku i “agresionit të vazhdueshëm të Moskës...

SHBA-BE vendosin sanksione të reja ndaj Rusisë

para 2 muajve - Gazeta Tema

SHBA-ja në marrëveshje me Bashkimin Europian dhe Kanadanë vendosën sot sanksione të reja ndaj zyrtarëve dhe subjekteve ruse për vijimin e akteve të tyre të dhunës në Ukrainë, sipas një komunikate të Thesarit...

Brukseli shton listën e të sanksionuarve rusë

para 2 muajve - Java News

Bashkimi Evropian shtoi tetë zyrtarë rusë në listën e sanksioneve për, siç tha, përfshirjen e tyre në aneksimin e tri anijeve të Ukrainës dhe kapjen e 24 pjesëtarëve të ekuipazhit të tyre, në Ngushticën...

Thesari amerikan: SHBA-BE vendosin sanksione të reja ndaj Rusisë

para 2 muajve - Tetova Sot

SHBA-ja në marrëveshje me Bashkimin Europian dhe Kanadanë vendosën sot sanksione të reja ndaj zyrtarëve dhe subjekteve ruse për vijimin e akteve të tyre të dhunës në Ukrainë, sipas një komunikate të Thesarit...

Bashkimi Europian u vë sanksione rusëve që u përfshinë në kapjen e marinarëve ukrainas

para 2 muajve - Gazeta Observer

Bashkimi Europian sot zyrtarisht u ka vënë sanksione qytetarëve të Rusisë të cilët janë të përfshirë në kapjen e marinarëve ukrainas pranë ngushticës Kerç në nëntor të 2018-ës. Ndërsa sot është njoftuar...

BE-ja rrit listën e të sanksionuarve rusë

para 2 muajve - Shenja

Bashkimi Evropian shtoi tetë zyrtarë rusë në listën e sanksioneve për, siç tha, përfshirjen e tyre në aneksimin e tri anijeve të Ukrainës dhe kapjen e 24 pjesëtarëve të ekuipazhit të tyre, në Ngushticën...

Inteligjenca e ShBA-së arrin marrëveshje me Ukrainën për të penguar agresionin e armatosur të Rusisë

para 2 muajve - Ekonomia Online

Agjencitë ushtarake të Inteligjencës ukrainase dhe amerikane kanë rënë dakord të bashkojnë përpjekjet në drejtim të pengimit të agresionit hibrid rus në Ukrainë. Kjo ishte marrëveshja kryesore që palët...

BE-ja rrit listën e të sanksionuarve rusë

para 2 muajve - Evropa e Lirë

Bashkimi Evropian shtoi tetë zyrtarë rusë në listën e sanksioneve për, siç tha, përfshirjen e tyre në aneksimin e tri anijeve të Ukrainës dhe kapjen e 24 pjesëtarëve të ekuipazhit të tyre, në Ngushticën...

SHBA-ja godet Rusinë me sanksione të reja shkaku i Ukrainës

para 2 muajve - Insajderi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë marrë sërish në shënjestër Rusinë, duke u vendosur sanksione të reja gjashtë shtetasve dhe tetë organizatave të vendit shkaku i “agresionit të vazhdueshëm të Moskës...

BE-ja rrit listën e të sanksionuarve rusë

para 2 muajve - Epoka e Re

Bashkimi Evropian (BE) ka shtuar tetë zyrtarë rusë në listën e sanksioneve për, siç është thënë përfshirjen e tyre në aneksimin e tri anijeve të Ukrainës dhe kapjen e 24 pjesëtarëve të ekuipazhit të tyre,...

BE-ja rrit listën e të sanksionuarve rusë

para 2 muajve - Gazeta Observer

Bashkimi Evropian shtoi tetë zyrtarë rusë në listën e sanksioneve për, siç tha, përfshirjen e tyre në aneksimin e tri anijeve të Ukrainës dhe kapjen e 24 pjesëtarëve të ekuipazhit të tyre, në Ngushticën...

BE-ja rrit listën e të sanksionuarve rusë

para 2 muajve - Ekonomia Online

Bashkimi Evropian shtoi tetë zyrtarë rusë në listën e sanksioneve për, siç tha, përfshirjen e tyre në aneksimin e tri anijeve të Ukrainës dhe kapjen e 24 pjesëtarëve të ekuipazhit të tyre, në Ngushticën...

Pesë vjet nga aneksimi i Krimesë, Moska përgatit festimet

para 2 muajve - Gazeta Liria

Gadishulli i Krimesë feston këtë javë pesëvjetorin e shkëputjes nga Ukraina dhe bashkimin me Rusinë. Që prej referendumit të marsit 2014, situata në vend ka ndryshuar falë investimeve, por për vëzhguesit...

Pesë vjet nga aneksimi i Krimesë, Moska përgatit festimet

para 2 muajve - KosovaPress

Që prej referendumit të marsit 2014, situata në vend ka ndryshuar falë investimeve, por për vëzhguesit e jashtëm korrupsioni dhe përndjekja e mbështetësve të Ukrainës mbetet një problem serioz që vijon...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK