http://kariera.mk

Franca rrit sigurinë pas sulmit mbi dy xhamitë në Zelandën e Re

para 2 muajve - BalkanWeb

FRANCE Ministri i Brendshëm francez, Cristopher Castaner, njoftoi të premten se ka urdhëruar prefektët rajonalë të dërgojnë patrulla dhe të rrisin vëzhgimet mbi objektet fetare. Franca ka rritur masat...

Franca rrit sigurinë në objektet fetare pas sulmit në Zelandën e Re

para 2 muajve - Shenja

Franca ka rritur masat e sigurisë në objektet fetare pas sulmit të përgjakshëm mbi dy xhami në Zelandën e Re, transmeton AA. Ministri i Brendshëm francez, Christophe Castaner sot njoftoi se ka urdhëruar...

Franca ka rritur sigurinë pas sulmit në Zelandën e Re

para 2 muajve - Portalb

Franca ka rritur masat e sigurisë në objektet fetare pas sulmit të përgjakshëm mbi dy xhami në Zelandën e Re, transmeton Anadolu Agency (AA). Ministri i Brendshëm francez, Christophe Castaner sot njoftoi...

Papa Françesku: I trishtuar për viktimat e pafajshme në Zelandën e Re

para 2 muajve - Alsat-M

Papa Françesku shprehu trishtimin e tij sot duke i cilësuar të pakuptimta sulmet kundër dy xhamive në qytetin Christchurch në Zelandën e Re, ku humbën jetën 49 persona. ”Jam pranë jush”, deklaroi papa...

Londër, sulmohet një mysliman para xhamisë

para 2 muajve - Sovrani

Disa orë pas sulmit terrorist në dy xhami në Zelandë të Re, ku mbetën të vrarë 49 persona, një tjetër sulm ka ndodhur mbi myslimanët. Para një xhamie në Londër, është sulmuar një myslimanë nga një grup...

Londër, sulmohet një mysliman para xhamisë

para 2 muajve - Gazeta Observer

Disa orë pas sulmit terrorist në dy xhami në Zelandë të Re, ku mbetën të vrarë 49 persona, një tjetër sulm ka ndodhur mbi myslimanët. Para një xhamie në Londër, është sulmuar një myslimanë nga një grup...

Franca rrit sigurinë pas sulmit në Zelandën e Re

para 2 muajve - Tetova Sot

Ministri i Brendshëm francez, Cristopher Castaner, njoftoi se ka urdhëruar prefektët rajonalë të dërgojnë patrulla dhe të rrisin vëzhgimet mbi objektet fetare. Franca ka rritur masat e sigurisë në objektet...

Vjen edhe reagimi i Papa Françeskut për sulmin në Zelandë

para 2 muajve - GazetaBlic

Papa Françesku shprehu trishtimin e tij sot duke i cilësuar të pakuptimta sulmet kundër dy xhamive në qytetin Christchurch në Zelandën e Re, ku humbën jetën 49 persona. ”Jam pranë jush”, deklaroi papa...

Franca rrit sigurinë rreth vendeve fetare

para 2 muajve - AlbPortali

Nga sulmi terrorist në xhamitë e Zelandës së Re, mbetën të vdekur rreth 50 persona e u plagosën mbi 40 të tjerë. Ministri i Brendshëm francez, Christophe Castaner, ka njoftuar se do të ketë masa shtesë...

Franca rrit sigurinë rreth vendeve fetare

para 2 muajve - Fakti Ditor

Nga sulmi terrorist në xhamitë e Zelandës së Re, mbetën të vdekur rreth 50 persona e u plagosën mbi 40 të tjerë. Ministri i Brendshëm francez, Christophe Castaner, ka njoftuar se do të ketë masa shtesë...

Papa Françesku dënon sulmin në Zelandë të Re

para 2 muajve - Klan Kosova

Papa Françesku ka reaguar pas sulmit terrorist në dy xhamitë në Chrischurch të Zelandës së Re ku kanë humbur jetën të paktën 49 persona dhe shumë të tjerë janë lënduar. “Jam thellësisht i mërzitur për...

Franca rrit sigurinë rreth vendeve fetare

para 2 muajve - Aktuale

Nga sulmi terrorist në xhamitë e Zelandës së Re, mbetën të vdekur rreth 50 persona e u plagosën mbi 40 të tjerë. Ministri i Brendshëm francez, Christophe Castaner, ka njoftuar se do të ketë masa shtesë...

Papa Françesku dënon sulmin në Zelandë të Re

para 2 muajve - Lajmi.net

Papa Françesku ka reaguar pas sulmit terrorist në dy xhamitë në Chrischurch të Zelandës së Re ku kanë humbur jetën të paktën 49 persona dhe shumë të tjerë janë lënduar. “Jam thellësisht i mërzitur për...

Franca dhe Britania rrisin nivelin e sigurisë rreth objekteve fetare

para 2 muajve - Alsat-M

Autoritetet franceze sot kanë përforcuar masat e sigurisë rreth objekteve fetare, pas sulmeve terroriste në dy xhami të Zelandës së Re, ku si pasojë kanë humbur jetën 49 persona dhe janë plagosur rreth...

Franca rrit sigurinë pas aktit barbar në Zelandën e Re

para 2 muajve - Arbresh

Franca ka rritur masat e sigurisë në objektet fetare pas sulmit të përgjakshëm mbi dy xhami në Zelandën e Re, transmeton Anadolu Agency (AA). Ministri i Brendshëm francez, Christophe Castaner sot njoftoi...

Myslimanët dalin përsëri në xhami, lutën për viktimat në Zelandë të Re

para 2 muajve - OraInfo

Myslimanët dalin përsëri në xhami, lutën për viktimat në Zelandë të Re. 49 persona kanë mbetur të pa shenja jete si pasojë e sulmit terr.orist në dy xhami në Zelandë të Re. Derisa myslimanët bënin lutjet...

Franca rrit sigurinë pas sulmit në Zelandën e Re

para 2 muajve - Insajderi

inistri i Brendshëm francez, Castaner njoftoi se ka urdhëruar prefektët rajonalë të dërgojnë patrulla dhe të rrisin vëzhgimet mbi objektet fetare. Franca ka rritur masat e sigurisë në objektet fetare pas...

Papa Françesku dënon sulmin në Zelandë të Re

para 2 muajve - Shenja

Papa Françesku ka reaguar pas sulmit terrorist në dy xhamitë në Chrischurch të Zelandës së Re ku kanë humbur jetën të paktën 49 persona dhe shumë të tjerë janë lënduar. “Jam thellësisht i mërzitur për...

Papa Françesku: I trishtuar për viktimat e pafajshme në Zelandën e Re

para 2 muajve - Insajderi

Papa Françesku shprehu trishtimin e tij sot duke i cilësuar të pakuptimta sulmet kundër dy xhamive në qytetin Christchurch në Zelandën e Re, ku humbën jetën 49 persona.

Papa Françesku: I trishtuar për viktimat e pafajshme në Zelandën e Re

para 2 muajve - KosovaPress

”Jam pranë jush”, deklaroi papa Françesku duke iu drejtuar neozelandezëve dhe në veçanti komunitetit mysliman. “Shenjtëria e Tij… është brengosur nga humbja e të pafajshmëve dhe shpreh gjithë solidaritetin...

Brtiana në panik, shton masat e sigurisë përreth xhamive

para 2 muajve - OraInfo

Edhe Britania shton masat e sigurisë përreth xhamive, pas sulmit zelandez. Policia britanike ka shtuar numrin e patrullave në afërsi të xhamive në vend, si pasojë e sulmit që mori në shënjestër pakicën...

Londra shton masat e sigurisë rreth xhamive, pas sulmit në Zelandë të Re

para 2 muajve - Klan Kosova

Pas sulmit në dy xhami të Zelandës të Re ku mbetën të paktën 49 persona të vdekur, Londra ka shtuar masat e sigurisë rreth xhamive. Kryetari i Londrës, Sadiq Khan, ka siguruar komunitetin mysliman në Londër...

Londra merr vendimin e beftë për xhamitë pas sulmit terrorist ku u vranë 49 myslimanë

para 2 muajve - Albeu

Bashkia e Londrws marrë masa të menjëhershme pas sulmeve terroriste në xhamitë në Zelandën e Re, ku mbetën të vdekur rreth 50 persona e u plagosën mbi 40 të tjerë. Kryebashkiaku i Londrës, Sadiq Khan ka...

Franca dhe Britania rrisin nivelin e sigurisë rreth objekteve fetare

para 2 muajve - Tetova Sot

Autoritetet franceze sot kanë përforcuar masat e sigurisë rreth objekteve fetare, pas sulmeve terroriste në dy xhami të Zelandës së Re, ku si pasojë kanë humbur jetën 49 persona dhe janë plagosur rreth...

Franca rrit sigurinë rreth vendeve fetare

para 2 muajve - Lajmi.net

Nga sulmi terrorist në xhamitë e Zelandës së Re, mbetën të vdekur rreth 50 persona e u plagosën mbi 40 të tjerë. Ministri i Brendshëm francez, Christophe Castaner, ka njoftuar se do të ketë masa shtesë...

Sulmet në Zelandën e Re, Londra merr vendim për xhamitë

para 2 muajve - Lajmi.net

Londra ka marrë masa të menjëhershme pas sulmeve terroriste në xhamitë në Zelandën e Re. Kryebashkiaku i Londrës, Sadiq Khan ka shprehur ngushllime për familjarët e viktimave të sulmeve terroriste në xhamitë...

Papa Françesku reagon pas sulmit në Zelandën e Re

para 2 muajve - Sovrani

Papa Françesku ka reaguar pas sulmit terrorist në dy xhamitë në Chrischurch të Zelandës së Re ku kanë humbur jetën të paktën 49 persona dhe shumë të tjerë janë lënduar. “Jam thellësisht i mërzitur për...

Papa Françesku dënon sulmin në Zelandë të Re

para 2 muajve - Ekonomia Online

Papa Françesku ka reaguar pas sulmit terrorist në dy xhamitë në Chrischurch të Zelandës së Re ku kanë humbur jetën të paktën 49 persona dhe shumë të tjerë janë lënduar. “Jam thellësisht i mërzitur për...

Franca dhe Britania rrisin nivelin e sigurisë rreth objekteve fetare

para 2 muajve - Republika

Autoritetet franceze sot kanë përforcuar masat e sigurisë rreth objekteve fetare, pas sulmeve terroriste në dy xhami të Zelandës së Re, ku si pasojë kanë humbur jetën 49 persona dhe janë plagosur rreth...

Franca rrit sigurinë pas sulmit në Zelandën e Re

para 2 muajve - Gazeta e re

Ministri i Brendshëm francez, Castaner njoftoi se ka urdhëruar prefektët rajonalë të dërgojnë patrulla dhe të rrisin vëzhgimet mbi objektet fetare. Franca ka rritur masat e sigurisë në objektet fetare...

Pas sulmit në Zelandë të Re, Londra shton masat e sigurisë rreth xhamive

para 2 muajve - Periskopi

Pas sulmit në dy xhami të Zelandës të Re ku mbetën të paktën 49 persona të vdekur, Londra ka shtuar masat e sigurisë rreth xhamive. Kryetari i Londrës, Sadiq Khan, ka siguruar komunitetin mysliman në Londër...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK