http://kariera.mk

A mund të hakohet memoria e njeriut?

para 2 muajve - Lajm

Shkenca moderne na sjell mundësi të pafundme për të ndihmuar trupat dhe mendjet tona të qëndrojnë të shëndetshme, por disa kërkime shkencore të kohëve të fundit kanë qenë gjithashtu qendra e polemikave....

A mund të hakohet memoria e njeriut?

para 2 muajve - Alsat-M

Shkenca moderne na sjell mundësi të pafundme për të ndihmuar trupat dhe mendjet tona të qëndrojnë të shëndetshme, por disa kërkime shkencore të kohëve të fundit kanë qenë gjithashtu qendra e polemikave....

A mund të hakohet memoria e njeriut?

para 2 muajve - Republika

Shkenca moderne na sjell mundësi të pafundme për të ndihmuar trupat dhe mendjet tona të qëndrojnë të shëndetshme, por disa kërkime shkencore të kohëve të fundit kanë qenë gjithashtu qendra e polemikave....

A mund të hakohet memoria e njeriut?

para 2 muajve - Bota Press

Shkenca moderne na sjell mundësi të pafundme për të ndihmuar trupat dhe mendjet tona të qëndrojnë të shëndetshme, por disa kërkime shkencore të kohëve të fundit kanë qenë gjithashtu qendra e polemikave....

A mund të hakohet memoria e njeriut?

para 2 muajve - Aktuale

Shkenca moderne na sjell mundësi të pafundme për të ndihmuar trupat dhe mendjet tona të qëndrojnë të shëndetshme, por disa kërkime shkencore të kohëve të fundit kanë qenë gjithashtu qendra e polemikave....

A mund të manipulohen kujtimet

para 2 muajve - Koha.net

Shkenca moderne na sjell mundësi të pafundme për të ndihmuar trupat dhe mendjet tona të qëndrojnë të shëndetshme, por disa kërkime shkencore të kohëve të fundit kanë qenë gjithashtu qendra e polemikave....

A mund të hakohet memoria e njeriut?

para 2 muajve - KosovaPress

Kujtimet tona përbëjnë aq shumë të asaj se kush jemi dhe gjërat që kujtojmë shpesh mund të përkufizojnë përvojën tonë. Ndërsa kujtimet pozitive mund të na ndihmojnë të rritemi, ato negative nuk kanë gjithmonë...

A kanë kafshët ndjeshmëri? Mësoni zbulimin e shkencëtarëve

para 2 muajve - Arbresh

Kafshët janë të afta të ndjejnë dhimbjen e të tjerëve, ka gjetur një studim i fundit. Hulumtuesit që hetojnë se si funksionojnë trurin e kafshëve gjetën një rajon të njohur si korteksin cingular që aktivizohet...

Hobit që zhvillojnë intelegjencën

para 2 muajve - Ekonomia Online

Inteligjentë jo vetëm lindim, por edhe mund të bëhemi, duke praktikuar disa aktivitete të caktuar. Duket si gjë e mirëqenë, por konfirmimi vjen nga disa kërkime shkencore: që nga muzika tek letërsia, nga...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK