http://kariera.mk

Curry vendos rekord të trepikëshave në plejof të NBA-së

para 2 muajve - InfoMagazin

Ylli i Golden State Warriors, Stephen Curry, është bërë rekordmen për treshe të realizuara në plejof në NBA. Fundori kaloi Ray Allenin në këtë listë të shtunën mbrëma në “Oracle Arena”, në fitoren 124:101...

Nis “playoff”-i në NBA. Fitojnë Golden State e San Antonio

para 2 muajve - Top Channel

Faza e “playoff”-it në NBA nisi në mënyrën më të mirë të mundshme për kampionët në fuqi të Golden State, që fitoi ndeshjen e parë në derbin kalifornian me Los Angeles Clippers 121-104. Skuadra e Warriors...

Nis “playoff”-i në NBA. Fitojnë Golden State e San Antonio

para 2 muajve - Koha.net

Faza e “playoff”-it në NBA nisi në mënyrën më të mirë të mundshme për kampionët në fuqi të Golden State, që fitoi ndeshjen e parë në derbin kalifornian me Los Angeles Clippers 121-104. Skuadra e Warriors...

Trajneri legjendar vendos rekordin e fitoreve në NBA

para 2 muajve - Java News

Trajneri i San Antonio Spurs, Gregg Popovich, ka vendosur sot një rekord të jashtëzakonshëm në karrierën e tij legjendare në NBA. Ai është trajneri me më shumë fitore në historinë e NBA, duke mbledhur...

NBA: ÇEREKFINALET FILLOJNË ME SURPRIZA

para 2 muajve - Klan Macedonia

Fitojnë Brooklyn dhe Orlando Në kampionatin amerikan të basketbollit NBA, në mëngjesin e sotëm janë zhvilluar ndeshjet e para çerekfinale të play off-it, ku nuk kanë munguar surprizat sidomos në Konferencën...

I jashtëzakonshmi Curry bën historinë në ndeshjen e parë të ‘play off’ këtë edicion

para 2 muajve - Medial

I jashtëzakonshmi Curry bën historinë në ndeshjen e parë të ‘play off’ këtë edicion Ylli i Golden State Warriors, Stephen Curry, ka shkruar historinë në ndeshjen e parë sezonale të fazës ‘play off’. Në...

NBA, disfata befasuese për Filadelfia-n dhe Toronto-n

para 2 muajve - Alsat-M

Mbrëmë u zhvlluan ndeshjet e para të çerekfinales së play off-it në NBA. Filadelfia dhe Toronto, dy nga ekipet e renditura më mirë në renditje, në përfundim të sezonit të rregullt, janë mundur në fushën...

Disa nga bllokadat më spektakolare të sezonit të rregullt në NBA

para 2 muajve - Medial

Sezoni i rregullt në NBA ka përfunduar dhe të gjithë po përgatiten për fazën më interesante, atë të ‘play off’. 16 skuadra do të garojnë në ‘play off’ të ndara në tetë nga konferenca lindore dhe tetë nga...

Kampionët e nisin me fitore, dy befasi të mëdha në ndeshjet e para të ‘play off’

para 2 muajve - Medial

Kampionët e nisin me fitore, dy befasi të mëdha në ndeshjet e para të ‘play off’ Ka nisur me shumë befasi faza e ‘play off’ në NBA, në kuadër të së cilës u luajtën mbrëmë katër ndeshje. Në ndeshjen e parë...

NBA – Play Off/ Curry spektakolar në triumfin e Warriors, Spurs fitojnë ndaj Denverit

para 2 muajve - SuperSport

Ka nisur faza Play Off në NBA, ku kampionët në fuqi, Golden State Warriors “treguan dhëmbët” që në sfidën e parë përballë Los Angeles Clippers. Në sfidën e zhvilluar në “Oracle Arena” të Oacklandit, Warriors...

Kampionët ‘fluturojnë’ me Curryn, befasohet Toronto

para 2 muajve - Epoka e Re

Golden State Warriors e nisi mbarë pjesën më të bukur të garës në NBA. Tashmë po zhvillohet faza e “play-off”-it dhe kampionët në fuqi e kanë kaluar me sukses përballjen e parë me Los Angeles Clippers....

I jashtëzakonshmi Curry bën historinë në ndeshjen e parë të ‘play off’ këtë edicion

para 2 muajve - Lajmi.net

Ylli i Golden State Warriors, Stephen Curry, ka shkruar historinë në ndeshjen e parë sezonale të fazës ‘play off’. Në fitoren e kampionëve në fuqi kundër Los Angeles Clippers, ishte pikërisht Curry një...

Kampionët e nisin me fitore, dy befasi të mëdha në ndeshjet e para të ‘play off’

para 2 muajve - Lajmi.net

Ka nisur me shumë befasi faza e ‘play off’ në NBA, në kuadër të së cilës u luajtën mbrëmë katër ndeshje. Në ndeshjen e parë të luajtur mes Philadelphia 76-ers dhe Brooklyn Nets, ishte skuadra nga Brooklyn...

San Antonio fiton në Denver, Golden State pa probleme dy befasi të mëdha në Lindje

para 2 muajve - Shenja

San Antonio Spurs ashtu siç është pritur edhe pse nga vendi i shtatë dhe si mysafir, ka triumfuar ndaj Denver Nuggets me rezultat 101-96 duke treguar traditën e madhe të pjesëmarrjes në playoff. San Antonio...

San Antonio fiton në Denver, Golden State pa probleme dy befasi të mëdha në Lindje

para 2 muajve - Arbresh

San Antonio Spurs ashtu siç është pritur edhe pse nga vendi i shtatë dhe si mysafir, ka triumfuar ndaj Denver Nuggets me rezultat 101-96 duke treguar traditën e madhe të pjesëmarrjes në playoff. San Antonio...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK