http://kariera.mk

Finlanda përballë bisedimeve të vështira për koalicionin qeverisës

para 2 muajve - Koha.net

Bisedime të vështira priten në Finlandë, pasi Partia Social-Demokrate e opozitës shënoi fitore të ngushtë në zgjedhjet e përgjithshme, që u mbajtën të dielën. Udhëheqësi i Social-Demokratëve, Antii Rinne,...

FINLANDË: SOCIALDEMOKRATËT FITOJNË ZGJEDHJET

para 2 muajve - Klan Macedonia

Rezultatet e zgjedhjeve parlamentare në Finlandë kanë qenë surprizuese. Partia Socialdemokrate, rezulton fituese me 17,7 % të votave, ndërsa Partia Qendrore e Kryeministrit aktual ka marrë vetëm 13,8 %....

Finlanda përballë bisedimeve të vështira për koalicionin qeverisës

para 2 muajve - Evropa e Lirë

Bisedime të vështira priten në Finlandë, pasi Partia Social-Demokrate e opozitës shënoi fitore të ngushtë në zgjedhjet e përgjithshme, që u mbajtën të dielën. Udhëheqësi i Social-Demokratëve, Antii Rinne,...

Finlanda iu shpëton “kthetrave” të populistëve, vështirësi për koalicionin

para 2 muajve - Top Channel

Me vështirësi të madhe, socialdemokratët arritën t’ia shkëpusin fitoren populistëve në zgjedhjet e përgjithshme të Finlandës, të dielën. Vetëm 0.2% ishte diferenca e votave të tyre me ato të partisë së...

Pas 20 vitesh, e majta fiton zgjedhjet në Finlandë

para 2 muajve - Tetova Sot

Partia Socialdemokrate ka fituar të dielën shumicën e votave në zgjedhjet e parakohshme, duke marrë pushtetin pas plot 20 vitesh. Të majtët morën 17,7 për qind të votës popullore, kundrejt euroskeptikëve...

Zgjedhjet në Finlandë, e majta rikthehet në pushtet pas 20 vitesh

para 2 muajve - Klan Kosova

Socialdemokratët me kryetarin e tyre, Antti Rinne, kanë shpallur fitoren në zgjedhjet e parakohshme që u mbajtën të dielën në Finlandë. Rezultatet e ngushta mes tri partive të para, veçanërisht me ultradjathtistët...

Pas 20 vitesh, e majta fiton zgjedhjet në Finlandë

para 2 muajve - Epoka e Re

Partia Socialdemokrate ka fituar të dielën shumicën e votave në zgjedhjet e parakohshme, duke marrë pushtetin pas plot 20 vitesh. Të majtët morën 17,7 për qind të votës popullore, kundrejt euroskeptikëve...

Për një fije floku Finlanda shpëton nga e djathta ekstreme

para 2 muajve - Te Sheshi

Socialdemokratët majtistë të Finlandës fituan vendin e parë në zgjedhjet e përgjithshme të së dielës me 17.7% të votave, duke shmangur për një fije floku humbjen nga Partia e ekstremit të djathtë, e cila...

E majta fitoi zgjedhjet dhe rikthehet në pushtet pas 20 vitesh në Finlandë

para 2 muajve - Portalb

Partia Socialdemokrate ka fituar të dielën shumicën e votave në zgjedhjet e parakohshme, duke marrë pushtetin pas plot 20 vitesh. Të majtët morën 17,7 për qind të votës popullore, kundrejt euroskeptikëve...

Finlandë, social-demokratët fitojnë zgjedhjet kundër pupulistëve

para 2 muajve - Alsat-M

Social-demokratët u shpallën dje fitues të zgjedhjeve parlamentare në Finlandë, 20 vite pas fitores së tyre të fundit, me një avancim të lehtë ndaj partisë së ekstremit të djathtë ”Finlandezët e vërtetë”....

E majta fiton zgjedhjet në Finlandë, rikthehet në pushtet pas 20 vitesh

para 2 muajve - Koha.net

Socialdemokratët me kryetarin e tyre, Antti Rinne, kanë shpallur fitoren në zgjedhjet e parakohshme që u mbajtën të dielën në Finlandë. Rezultatet e ngushta mes tri partive të para, veçanërisht me ultradjathtistët...

E majta fiton zgjedhjet në Finlandë, rikthehet në pushtet pas 20 vitesh

para 2 muajve - Gazeta Liria

Socialdemokratët me kryetarin e tyre, Antti Rinne, kanë shpallur fitoren në zgjedhjet e parakohshme që u mbajtën të dielën në Finlandë. Rezultatet e ngushta mes tri partive të para, veçanërisht me ultradjathtistët...

Socialdemokratët e Finlandës fitojnë zgjedhjet e përgjithshme

para 2 muajve - Lajm

Kryetari i Partisë Socialdemokratike të Finlandës e ka shpallur fitoren në zgjedhjet e përgjithshme pasi partia e tij fitoi me rezultat të ngushtë dhe i mori 17.7 për qind të votave. “Për herë të parë...

E majta fiton zgjedhjet dhe rikthehet në pushtet pas 20 vitesh në Finlandë

para 2 muajve - Java News

Partia Socialdemokrate ka fituar të dielën shumicën e votave në zgjedhjet e parakohshme, duke marrë pushtetin pas plot 20 vitesh. Të majtët morën 17,7 për qind të votës popullore, kundrejt euroskeptikëve...

Finlandë, Social Demokratët fitojnë zgjedhjet me rezultat të ngushtë

para 2 muajve - Vizion Plus

Partia Social Demokrate ka arritur të sigurojë një fitore të ngushtë në zgjedhjet e përgjithshme të Finlandës me 17.7% të votave. Partia e ekstremit të djathtë u rendit e dyta me 17.5%, ndërsa Partia Qendrore...

E majta fiton zgjedhjet në Finlandë, rikthehet në pushtet pas 20 vitesh

para 2 muajve - Ekonomia Online

Socialdemokratët me kryetarin e tyre, Antti Rinne, kanë shpallur fitoren në zgjedhjet e parakohshme që u mbajtën të dielën në Finlandë. Rezultatet e ngushta mes tri partive të para, veçanërisht me ultradjathtistët...

Zgjedhjet e Finlandës: Partia majtiste fiton zgjedhjet

para 2 muajve - Shekulli

Finlanda ka kthyer timonin majtas në zgjedhjet e së dielës, me socialdemokratët që kryesuan edhe në sondazhe. Këto zgjedhje ishin të suksesshme, vendi do të ketë udhëheqësin e parë të krahut të majtë pas...

Socialdemokratët e Finlandës fitojnë zgjedhjet e përgjithshme

para 2 muajve - Insajderi

“Për herë të parë që nga viti 1999, ne jemi partia më e madhe në Finlandë. SDP-ja është partia që do ta caktojë kryeministrin”, tha Antti Rinne pas numërimit të 99.5 për qind të votave. Partia nacionaliste...

Zgjedhjet në Finlandë, fitojnë socialdemokratët

para 2 muajve - Opinion

Zgjedhjet e përgjithshme në Finlandë, të cilat u mbajtën ditën e diel, janë fituar nga Partia Socialdemokrate me 17,7% të votave. Ajo është partia më e madhe e të majtës në Finlandë. Të dytët janë renditur...

Rezultatet preliminare në Finlandë: Udhëheq Partia Socialdemokrate

para 2 muajve - BalkanWeb

Sipas rezultateve të para, Partia socialdemokrate e krahut të majtë  fitoi 18.9% të votave në zgjedhjet parlamentare në Finlandë, ndërsa partia kombëtare e koalicionit fitoi 17.2%. AP transmeton se bëhet...

Finlanda në zgjedhje, vendi pritet të ketë kryeministrin e parë majtist në dy dekada

para 2 muajve - Klan Kosova

Sondazhet janë mbyllur në zgjedhjet e përgjithshme të Finlandës, të cilat pritet të sjellin kryeministrin e parë të majtë në dy dekada, raporton Al Jazeera, transmeton Klan Kosova. Partia opozitare, Partia...

Zgjedhjet në Finlandë, udhëheq Partia Socialdemokrate

para 2 muajve - Aktuale

Sipas rezultateve të para, Partia socialdemokrate e krahut të majtë finlandeze fitoi 18.9% të votave në zgjedhjet parlamentare në Finlandë, ndërsa partia kombëtare e koalicionit fitoi 17.2%. AP transmeton...

Rezultatet preliminare në Finlandë, ja kush po prin

para 2 muajve - RTV 21

Udhëheq Partia Socialdemokrate Sipas rezultateve të para, Partia socialdemokrate e krahut të majtë finlandeze fitoi 18.9% të votave në zgjedhjet parlamentare në Finlandë, ndërsa partia kombëtare e koalicionit...

Rezultatet preliminare në Finlandë: Udhëheq Partia Socialdemokrate

para 2 muajve - Arbresh

Sipas rezultateve të para, Partia socialdemokrate e krahut të majtë finlandeze fitoi 18.9% të votave në zgjedhjet parlamentare në Finlandë, ndërsa partia kombëtare e koalicionit fitoi 17.2%. AP transmeton...

Rezultatet preliminare në Finlandë: Udhëheq Partia Socialdemokrate

para 2 muajve - KosovaPress

AP transmeton se bëhet fjalë për votat e qytetarëve që kishin mundësi të votojnë më herët, rreth 1.5 milion prej tyre, përkatësisht 36 për qind prej numrit të përgjithshëm të votuesve. Zyrtarët thanë se...

Finlanda në zgjedhje, vendi pritet që të zhvendoset majtas

para 2 muajve - Top Channel

Finlanda mund të ketë kryeministrin e parë majtist të saj në dy dekada në zgjedhjet parlamentare të së dielës, ndërsa zgjedhësit janë të shqetësuar për të ardhmen e sistemit të tyre social, në mesin e...

Finlandezët votojnë në zgjedhjet e përgjithshme

para 2 muajve - Lajmi.net

Qytetarët në Finlandë po votojnë në zgjedhjet e përgjithshme, ku partia opozitare, Partia Socialdemokrate, po mundohet të rrëzojë Qeverinë e qendrës së djathtë, ndërkaq e djathta ekstreme po ashtu parashikohet...

Finlandezët votojnë në zgjedhjet e përgjithshme

para 2 muajve - Evropa e Lirë

Qytetarët në Finlandë po votojnë në zgjedhjet e përgjithshme, ku partia opozitare, Partia Socialdemokrate, po mundohet të rrëzojë Qeverinë e qendrës së djathtë, ndërkaq e djathta ekstreme po ashtu parashikohet...

Finlanda në zgjedhje

para 2 muajve - Koha.net

Të vënë në sprovë pas katër vite masa shtrënguese që mundësuan nxjerrjen e vendit nordik nga rutina, finlandezët votojnë sot për të rizgjedhur koalicionin e qendrës së djathtë ose social-demokratët, favoritë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK