http://kariera.mk

Valutat ndalin rënien, bankat presin zgjidhje për transportin e parave

para 3 muajve - Shekulli

Euro, dollari dhe valutat e tjera e kanë nisur javën me rritje, pas rënies së fortë që ato shënuan javën e kaluar, si rrjedhojë e pasigurive që lindën nga ndalimi i transportit të valutave jashtë vendit....

Valutat ndalin rënien, pritet zgjidhja për transportin e parave

para 3 muajve - BalkanWeb

Euro, dollari dhe valutat e tjera e kanë nisur javën me rritje, pas rënies së fortë që ato shënuan javën e kaluar, si rrjedhojë e pasigurive që lindën nga ndalimi i transportit të valutave jashtë vendit....

Valutat ndalin rënien, pritet zgjidhja për transportin e parave

para 3 muajve - Koha Jone

Euro, dollari dhe valutat e tjera e kanë nisur javën me rritje, pas rënies së fortë që ato shënuan javën e kaluar, si rrjedhojë e pasigurive që lindën nga ndalimi i transportit të valutave jashtë vendit....

Si e kanë nisur javën valutat? Pritet zgjidhja për transportin e parave

para 3 muajve - Sot News

Euro, dollari dhe valutat e tjera e kanë nisur javën me rritje, pas rënies së fortë që ato shënuan javën e kaluar, si rrjedhojë e pasigurive që lindën nga ndalimi i transportit të valutave jashtë vendit....

Çfarë po ndodh me Euron, Dollarin dhe valutat e tjera, njihuni me kursin e këmbimit valutor

para 3 muajve - Sot News

Tregu i këmbimit valutor vendas është hapur me një forcim të monedhave kryesore ndërkombëtare, përveç dollari amerikan. Rritjen më të madhe këtë të hënë e ka regjistruar paundi britanik. Referuar të dhënave...

Kriza politiko-ekonomike/ Bankat çojnë 2,9 miliardë euro jashtë Shqipërisë dhe 1/3 e depozitave të qytetarëve investohen jashtë shtetit

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Ndërkohë që situata e trazuar politike dhe ekonomike në vendin tonë sa vjen e bëhet më e trazuar për shkak të skandaleve të njëpasnjëshme (e fundit grabitja në Rinas), duket se institucionet monetare gjithnjë...

Shqipëria në krizë ekonomiko-politike, bankat çojnë 2,9 miliard euro jashtë

para 3 muajve - Koha Jone

Bankat shqiptare kanë aktualisht 2,9 miliardë euro të investuara jashtë vendit ose gati një të tretën e depozitave që kanë mbledhur nga qytetarët. Të dhënat nga bilancet zyrtare tregojnë se vitet e fundit...

Pensionet e mërgimtarëve, Tusha: Provizioni prej 8% i pa pranueshëm

para 3 muajve - Aktuale

Para dy muajve bankat kanë filluar të ndalin provizion deri 8% për valutën, e frangës zviceriane. Kjo gjë ka shkaktuar shqetësime tek pensionistët shqiptarë të Zvicrës që jetojnë në Maqedoninë e Veriut....

Shqipëria në krizë ekonomiko-politike, bankat çojnë 2,9 miliard euro jashtë

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Bankat shqiptare kanë aktualisht 2,9 miliardë euro të investuara jashtë vendit ose gati një të tretën e depozitave që kanë mbledhur nga qytetarët. Të dhënat nga bilancet zyrtare tregojnë se vitet e fundit...

Bankat shqiptare 2.9 miliardë euro jashtë vendit

para 3 muajve - Lajmi.net

Bankat shqiptare kanë aktualisht 2,9 miliardë euro të investuara jashtë vendit ose gati një të tretën e depozitave që kanë mbledhur nga qytetarët. Të dhënat nga bilancet zyrtare tregojnë se vitet e fundit...

Bankat, 2.9 miliardë euro jashtë

para 3 muajve - Top Channel

Bankat shqiptare kanë aktualisht 2,9 miliardë euro të investuara jashtë vendit ose gati një të tretën e depozitave që kanë mbledhur nga qytetarët. Të dhënat nga bilancet zyrtare tregojnë se vitet e fundit...

Bankat si pjesë e sigurisë kombëtare

para 3 muajve - BalkanWeb

Bankat tregtare te ne mbajnë rreth 7 miliardë euro, lekë, dollarë dhe valuta të tjera të qytetarëve tanë si depozita. Ato janë baza e ekonomisë së vendit dhe shpresa më e fortë për rritjen ekonomike të...

Intervistat e bankierëve/Çfarë do të sjellë konsolidimi i sistemit, ja pse ra euro

para 3 muajve - 24 ore

Bankierët kanë pohuar në intervistat e tyre dhënë për specialen e Monitor se konsolidimi i sistemit bankar, konkretisht ulja e numrit të bankave nga 16 në 12 pritet të jetë pozitiv, pasi po largon nga...

Viti i ndryshimeve të mëdha, çfarë po ndodh me sistemin bankar

para 3 muajve - 24 ore

2018-a ishte një nga vitet më të rëndësishme për sistemin bankar. Ndërsa bankat ishin të kujdesshme në drejtim të kredidhënies dhe u përqendruan më shumë në uljen e kredisë me probleme, ato ishin mjaft...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK