http://kariera.mk

Haradinaj: S`mund të diskutohet territori i Kosovës

para 2 muajve - Alsat-M

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka deklaruar se hapja eventuale e kufijve do të hapë çështjen e pazgjidhur të shqiptarëve në Ballkan, ndërkohë që ka thënë se kufijtë nuk duhet të diskutohen në...

Gjilani shënon 20-vjetorin e Betejës së Zhegocit

para 2 muajve - Kallxo

Në Komunën e Gjilanit është përkujtuar 20 vjetori i Betejës së Zhegocit. Në këtë ngjarje, kryeministri Ramush Haradinaj dhe kryesuesja e Kuvendit të Gjilanit, Shpresa Kurteshi-Emini, kanë potencuar se...

Shënohet 20-vjetori i Betejës së Zhegocit

para 2 muajve - GazetaBlic

Sot janë rikujtuar të gjithë të rënët e Betejës së Zhegocit. Në Komunën e Gjilanit, sot nën organizimin e institucioneve shtetërore nga niveli qendror dhe ai lokal, është përkujtuar Beteja e Zhegovcit,...

Haradinaj: Ndryshimi i kufijve hap çështjen e shqiptarëve në Ballkan

para 2 muajve - Vizion Plus

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është shprehur se hapja eventuale e bisedimeve për shkëmbimin e territoreve do të hapë njëherësh çështjen e shqiptarëve në Ballkan. Haradinaj ka qenë i pranishëm...

Gjilani sot shënon 20-vjetorin e Betejes së Zhegocit

para 2 muajve - Lajmi.net

Ramush Haradinaj dhe kryesuesja e Kuvendit të Gjilanit, Shpresa Kurteshi-Emini, kanë potencuar se dëshmorët dhe të rënët në luftën për liri kanë bërë që ne sot të jetojmë të lirë e të punojmë për shtetësinë...

Haradinaj: Nëse BE është për hapjen e çështjes së shqiptarëve në Ballkan, e hapim

para 2 muajve - Koha.mk

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se thënë se shteti i Kosovës nuk mund të bëhet në asnjë tavolinë. “Në tavolinë vetëm mund të konfirmohet ajo që ka vendos populli i Kosovës – një Kosovë...

Haradinaj kujton të rënët e fshatit Sllovi të Lipjanit

para 2 muajve - Kallxo

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në Akademinë Përkujtimore kushtuar dëshmorëve dhe martirëve të fshatit Sllovi të Komunës së Lipjanit. Fillimisht, kryeministri Haradinaj,...

Haradinaj: Nëse BE është për hapjen e çështjes së shqiptarëve në Ballkan, e hapim

para 2 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se thënë se shteti i Kosovës nuk mund të bëhet në asnjë tavolinë. “Në tavolinë vetëm mund të konfirmohet ajo që ka vendos populli i Kosovës – një Kosovë...

Haradinaj: Ndryshimi i kufijve hap çështjen e shqiptarëve në Ballkan

para 2 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, deklaroi sot se hapja eventuale e bisedimeve për shkëmbimin e territoreve do të hapë njëherësh çështjen e shqiptarëve në Ballkan. Ai gjatë akademisë përkujtimore...

Haradinaj: Në tavolinat e bisedimeve mund të konfirmohet vetëm ajo që vendosë populli

para 2 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në Akademinë Përkujtimore kushtuar Betejës së Zhegocit dhe 50 dëshmorëve të Brigadës “Kadri Zeka”, e cila organizohet nën patronatin e...

Haradinaj: Ndryshimi i kufijve hap çështjen e shqiptarëve në Ballkan

para 2 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, deklaroi sot se hapja eventuale e bisedimeve për shkëmbimin e territoreve do të hapë njëherësh çështjen e shqiptarëve në Ballkan. Ai gjatë akademisë përkujtimore...

Haradinaj: Ndryshimi i kufijve hap çështjen e pazgjidhur të shqiptarëve në Ballkan

para 2 muajve - Epoka e Re

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se hapja eventuale e kufijve do të hapë çështjen e pazgjidhur të shqiptarëve në Ballkan. Ai ka thënë se kufijtë nuk duhet të diskutohen...

Haradinaj: Në luftë s’kanë pyetur në cilën parti jemi, janë vrarë njerëz pa asnjë kriter

para 2 muajve - RTV 21

Haradinaj në Akademinë përkujtimore kushtuar dëshmorëve dhe martirëve të fshatit Sllovi Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka marrë pjesë në Akademinë përkujtimore kushtuar dëshmorëve dhe martirëve...

Haradinaj bën homazhe te përmendorja e martirëve të fshatit Sllovi

para 2 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në Akademinë Përkujtimore kushtuar dëshmorëve dhe martirëve të fshatit Sllovi. Fillimisht, kryeministri Haradinaj, bëri homazhe te përmendorja...

Haradinaj: Nëse BE është për hapjen e çështjes së shqiptarëve në Ballkan, e hapim

para 2 muajve - Tetova Sot

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se thënë se shteti i Kosovës nuk mund të bëhet në asnjë tavolinë. “Në tavolinë vetëm mund të konfirmohet ajo që ka vendos populli i Kosovës – një Kosovë...

Gjilani sot ka shënuar 20 vjetori e Betejës së Zhegovcit

para 2 muajve - Insajderi

Komuna e Gjilanit sot ka shënuar 20 vjetorin e Betejës së Zhegovcit, në të cilën  ka marrë pjesë edhe kryeministri Ramush Haradinaj dhe kryesuesja e Kuvendit të Gjilanit, Shpresa Kurteshi-Emini, të cilët...

Haradinaj: Ndryshimi i kufijve hap çështjen e pazgjidhur të shqiptarëve në Ballkan

para 2 muajve - Gazeta Observer

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se hapja eventuale e kufijve do të hapë çështjen e pazgjidhur të shqiptarëve në Ballkan, ndërkohë që ka thënë se kufijtë nuk duhet të diskutohen në...

Haradinaj: Ndryshimi i kufijve hap çështjen e pazgjidhur të shqiptarëve në Ballkan

para 2 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka deklaruar se hapja eventuale e kufijve do të hapë çështjen e pazgjidhur të shqiptarëve në Ballkan, ndërkohë që ka thënë se kufijtë nuk duhet të diskutohen në...

Haradinaj: Ndryshimi i kufijve hap çështjen e pazgjidhur të shqiptarëve në Ballkan

para 2 muajve - KosovaPress

Haradinaj gjatë akademisë përkujtimore kushtuar 20-vjetorit të Betejës së Zhegocit dhe 50 dëshmorëve të Brigadës “Kadri Zeka”, tha se nuk duhet pranuar të diskutohet çështja e kufijve në bisedimet në Bruksel....

Haradinaj: Në luftë nuk kanë pyetur në cilën parti jemi, janë vrarë njerëz pa asnjë kriter

para 2 muajve - Klan Kosova

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka pjesë Akademinë përkujtimore kushtuar dëshmorëve dhe martirëve të fshatit Sllovi. Me këtë rast ka thënë se sot po përkujtohet një krim që ka ndodhur ndaj popullit të Kosovës....

Haradinaj: Ndryshimi i kufijve hap çështjen e shqiptarëve në Ballkan

para 2 muajve - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, deklaroi sot se hapja eventuale e bisedimeve për shkëmbimin e territoreve do të hapë njëherësh çështjen e shqiptarëve në Ballkan. Ai gjatë akademisë përkujtimore...

Haradinaj: Nëse BE është për hapjen e çështjes së shqiptarëve në Ballkan, e hapim

para 2 muajve - Republika

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se thënë se shteti i Kosovës nuk mund të bëhet në asnjë tavolinë. “Në tavolinë vetëm mund të konfirmohet ajo që ka vendos populli i Kosovës – një Kosovë...

Haradinaj: Në luftë nuk kanë pyetur në cilën parti jemi, janë vrarë njerëz pa asnjë kriter

para 2 muajve - RTV 21

Haradinaj në Akademinë përkujtimore kushtuar dëshmorëve dhe martirëve të fshatit Sllovi Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka marrë pjesë në Akademinë përkujtimore kushtuar dëshmorëve dhe martirëve...

Nga akademia përkujtimore në Sllovi, bëhet thirrje për unitet

para 2 muajve - Koha.net

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka marrë pjesë në Akademinë Përkujtimore kushtuar dëshmorëve dhe martirëve të fshatit Sllovi. Me këtë rast ai ka thënë se sot po përkujtohet një krim që ka ndodhur ndaj popullit...

Haradinaj: Në luftë nuk kanë pyetur në cilën parti jemi, janë vrarë njerëz pa asnjë kriter

para 2 muajve - GazetaBlic

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka pjesë Akademinë përkujtimore kushtuar dëshmorëve dhe martirëve të fshatit Sllovi. Me këtë rast ka thënë se sot po përkujtohet një krim që ka ndodhur ndaj popullit të Kosovës....

‘Për shkak të gjakut të dëshmorëve e kemi obligim të heqim dorë nga inatet’

para 2 muajve - KosovaPress

Me këtë rast, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se në vitin 1999 nuk i kanë pyetur se të cilës parti janë as kush janë, por pa asnjë kriter, civilë të pambrojtur janë vrarë e masakruar. Kreu...

​Haradinaj: Ndryshimi i kufijve hap çështjen e shqiptarëve në Ballkan

para 2 muajve - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, deklaroi sot se hapja eventuale e bisedimeve për shkëmbimin e territoreve do të hapë njëherësh çështjen e shqiptarëve në Ballkan. Ai gjatë akademisë përkujtimore...

Haradinaj: Ndryshimi i kufijve hap çështjen e shqiptarëve në Ballkan

para 2 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, deklaroi sot se hapja eventuale e bisedimeve për shkëmbimin e territoreve do të hapë njëherësh çështjen e shqiptarëve në Ballkan. Ai gjatë akademisë përkujtimore...

Haradinaj: Ndryshimi i kufijve hap çështjen e shqiptarëve në Ballkan

para 2 muajve - KosovaPress

Ai gjatë akademisë përkujtimore kushtuar 20-vjetorit të Betejës së Zhegocit dhe 50 dëshmorëve të Brigadës “Kadri Zeka”, tha se nuk duhet pranuar të diskutohet çështja e kufijve në bisedimet në Bruksel....

​Haradinaj: Në luftë nuk kanë pyetur në cilën parti jemi, janë vrarë njerëz pa asnjë kriter

para 2 muajve - Gazeta Liria

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka pjesë Akademinë përkujtimore kushtuar dëshmorëve dhe martirëve të fshatit Sllovi. Me këtë rast ka thënë se sot po përkujtohet një krim që ka ndodhur ndaj popullit të Kosovës....

Haradinaj: Nuk do të lejojmë të na mohohet e drejta në konsolidim të shtetit

para 2 muajve - Ekonomia Online

Është mbajtur akademi përkujtimore kushtuar Betejës së Zhegocit dhe 50 dëshmorëve të Brigadës “Kadri Zeka”. Në këtë akademi, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nderimi për të rënët është...

Haradinaj nderon dëshmorët dhe martirët në fshatin Sllovi

para 2 muajve - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në akademinë përkujtimore kushtuar dëshmorëve dhe martirëve të fshatit Sllovi. Fillimisht, kryeministri Haradinaj, bëri homazhe te përmendorja e dëshmorëve...

Kujtohet Beteja e Zhegocit dhe 50 dëshmorëve të Brigadës “Kadri Zeka”

para 2 muajve - Arbresh

Në 20 vjetorin e epopesë së UCK-së në zonën e Karadakut në Zhegoc është përkujtuar Beteja e Zhegocit dhe 50 dëshmorëve të Brigadës “Kadri Zeka”. Në këtë akademi kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj...

Haradinaj: Dikur nuk kanë pyetur në cilën parti jemi, ja kanë marrë jetën njerëzve pa asnjë kriter

para 2 muajve - Bota Press

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka pjesë Akademinë përkujtimore kushtuar dëshmorëve dhe martirëve të fshatit Sllovi. Me këtë rast ka thënë se sot po përkujtohet një krim që ka ndodhur ndaj popullit të Kosovës....

Haradinaj në Sllovi: Krimet serbe nuk mund t’i mohojë askush

para 2 muajve - Ekonomia Online

Kryeministri Ramush Haradinaj, tha se krimet serbe të kryera në Kosovë nuk mund t’i mohoj askush, raporton Ekonomia Online.

Haradinaj: Në luftë nuk kanë pyetur në cilën parti jemi, janë vrarë njerëz pa asnjë kriter

para 2 muajve - Periskopi

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka pjesë Akademinë përkujtimore kushtuar dëshmorëve dhe martirëve të fshatit Sllovi. Me këtë rast ka thënë se sot po përkujtohet një krim që ka ndodhur ndaj popullit të Kosovës....

Haradinaj: Në luftë nuk kanë pyetur në cilën parti jemi, janë vrarë njerëz pa asnjë kriter

para 2 muajve - KosovaPress

Me këtë rast ka thënë se sot po përkujtohet një krim që ka ndodhur ndaj popullit të Kosovës. "99 nuk iu ka pyet në cilën parti jemi, por pa asnjë kriter janë vrarë në shtëpitë e tyre. Ky është një krim...

Haradinaj në Sllovi: Vetëm zemrat e nënave të dëshmorëve e ndjenjën dhimbjen

para 2 muajve - Arbresh

Me rastin e 20 vjetorit të rënies së dëshmorëve dhe martirëve në komunën e Lipjanit, sot është mbajtur Akademi Përkujtimore kushtuar dëshmorëve dhe martirëve të fshatit Sllovi. Kryeministri i Kosovës Ramush...

Ngjarjet e datës 15 prill 2019

para 2 muajve - Medial

– Shefja i Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova hap serinë e Bashkimit Evropian ‘Mësoj një Ditë së bashku’ . (Gjimnazi “Xhevdet Doda”, ora 9:00) – Komuna e Gjilanit bën homazhe tek varrezat e dëshmorëve...

Sot shënohet përvjetori i Betejës së Zhegocit

para 2 muajve - Kallxo

Në agun e 15 prillit 1999, forcat serbe ia kishin mësyrë Zhegocit me një arsenal të paparë ndonjëherë. Kishte qenë ora 05:30 minuta kur kolona të shumta ushtarësh dhe arsenal i shumtë ushtarak serb kishin...

20-vjetori i Betejës së Zhegocit

para 2 muajve - RTV 21

Mbahen akademi përkujtimore në Zhegoc të Gjilanit dhe Sllovi të Lipjanit Në agun e 15 prillit 1999, forcat serbe ia kishin mësyrë Zhegocit me një arsenal të paparë ndonjëherë. Kishte qenë ora 05:30 minuta...

20-vjet nga beteja e Zhegocit

para 2 muajve - GazetaBlic

Në agun e 15 prillit 1999, forcat serbe ia mësynë Zhegocit me një arsenal të paparë ndonjëherë. Ishte ora 05:30 minuta kur kolona të shumta ushtarësh dhe arsenal i shumtë ushtarak serb rrethuan fshatin...

Ngjarjet kryesore të ditës në Kosovë

para 2 muajve - Lajmi.net

Këto janë ngjarjet që do ta shënojnë ditën e sotme në vend. Federata e Futbollit e Kosovës organizon seminarin njëditor kundër kurdisjes së ndeshjeve. (Hotel “Emerald”, ora 9:30) Kuvendi i Kosovës mban...

Çka do të ndodhë sot në Kosovë?

para 2 muajve - GazetaBlic

Federata e Futbollit e Kosovës organizon seminarin njëditor kundër kurdisjes së ndeshjeve. (Hotel “Emerald”, ora 9:30) Kuvendi i Kosovës mban vazhdimin e seancës plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 10.00)...

20-vjet nga beteja e Zhegocit

para 2 muajve - Infokusi

Në agun e 15 prillit 1999, forcat serbe ia mësynë Zhegocit me një arsenal të paparë ndonjëherë. Ishte ora 05:30 minuta kur kolona të shumta ushtarësh dhe arsenal i shumtë ushtarak serb rrethuan fshatin...

Ngjarjet e ditës në Kosovë

para 2 muajve - Sovrani

Këto janë ngjarjet që do ta shënojnë ditën e sotme në vend. Federata e Futbollit e Kosovës organizon seminarin njëditor kundër kurdisjes së ndeshjeve. (Hotel “Emerald”, ora 9:30) Kuvendi i Kosovës mban...

20-vjet nga beteja e Zhegocit

para 2 muajve - KosovaPress

Ishte ora 05:30 minuta kur kolona të shumta ushtarësh dhe arsenal i shumtë ushtarak serb rrethuan fshatin nga të gjitha drejtimet. Në përleshjen mes Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe forcave armike për...

Ngjarjet e datës 15 prill

para 2 muajve - RTV 21

Ngjarjet që shënojnë ditën e sotme në vend Federata e Futbollit e Kosovës organizon seminarin njëditor kundër kurdisjes së ndeshjeve. (Hotel “Emerald”, ora 9:30) Kuvendi i Kosovës mban vazhdimin e seancës...

Ngjarjet e datës 15 prill

para 2 muajve - KosovaPress

Kuvendi i Kosovës mban vazhdimin e seancës plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 10.00) Me rastin e 20-vjetorit të Betejës së Zhegocit mbahen homazhe te varrezat e dëshmorëve. (Zhegovc, ora 10:00) Kryeministri...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK