http://kariera.mk

Zbulohet shtëpia e Shakespeare, gjendet pas 10 vjet kërkimesh

para 2 muajve - Vizion Plus

Pas një dekade kërkim historiani Geoffrey Marsh, arriti të zbulojë vendndodhjen e shtëpisë së dramaturgut të famshëm William Shakespeare në Londër, aty ku mori jetë tragjedia Romeo dhe Julieta. Të dhënat...

Zbulohet shtëpia ku Shekspiri shkroi ‘Romeo dhe Xhuljeta’

para 2 muajve - GazetaBlic

Shtëpia e Shekspirit në Londër, në të cilën ka shkruar veprën “Romeo dhe Xhuljeta”, sapo është zbuluar falë kërkimeve më të fundit. Historiani Xhofri Marsh ka një dhjetëvjeçar që analizon të dhëna të ndryshme...

Zbulohet shtëpia ku Shekspiri shkroi “Romeo dhe Xhuljeta”

para 2 muajve - Lajmi.net

Shtëpia e Shekspirit në Londër, në të cilën ka shkruar veprën “Romeo dhe Xhuljeta”, sapo është zbuluar falë kërkimeve më të fundit. Historiani Xhofri Marsh ka një dhjetëvjeçar që analizon të dhëna të ndryshme...

Zbulohet shtëpia ku Shekspiri shkroi “Romeo dhe Xhuljeta”

para 2 muajve - Koha.net

Shtëpia e Shekspirit në Londër, në të cilën ka shkruar veprën “Romeo dhe Xhuljeta”, sapo është zbuluar falë kërkimeve më të fundit. Historiani Xhofri Marsh ka një dhjetëvjeçar që analizon të dhëna të ndryshme...

Zbulohet shtëpia ku Shekspiri shkroi “Romeo dhe Xhuljeta”

para 2 muajve - Arbresh

Shtëpia e Shekspirit në Londër, në të cilën ka shkruar veprën “Romeo dhe Xhuljeta”, sapo është zbuluar falë kërkimeve më të fundit.Historiani Xhofri Marsh ka një dhjetëvjeçar që analizon të dhëna të ndryshme...

Historiani gjen shtëpinë e Shekspirit ku u shkrua “Romeo dhe Zhulieta”

para 2 muajve - Infokusi

Lokacioni i shtëpisë së Uilliam Shekspirit në Londër ku ai e shkroi dramën më të njohur në botë “Romeo dhe Xhulieta” është identifikuar për herë të parë, thuhet nga hulumtuesit. Historiani i teatros, Geoffrey...

Zbulohet shtëpia ku Shekspiri shkroi “Romeo dhe Xhuljeta”

para 2 muajve - Lajm

Historiani Xhofri Marsh ka një dhjetëvjeçar që analizon të dhëna të ndryshme për të kuptuar me saktësi se ku jetonte Shekspiri gjatë viteve 1590. Marsh i nisi kërkimet menjëherë pasi u zbulua teatri elizabetian...

Zbulohet shtëpia ku Shekspiri shkroi “Romeo dhe Xhuljeta”

para 2 muajve - InfoMagazin

Shtëpia e Shekspirit në Londër, në të cilën ka shkruar veprën “Romeo dhe Xhuljeta”, sapo është zbuluar falë kërkimeve më të fundit. Historiani Xhofri Marsh ka një dhjetëvjeçar që analizon të dhëna të ndryshme...

Zbulohet shtëpia ku Shekspiri shkroi “Romeo dhe Xhuljeta”

para 2 muajve - Koha.mk

Shtëpia e Shekspirit në Londër, në të cilën ka shkruar veprën “Romeo dhe Xhuljeta”, sapo është zbuluar falë kërkimeve më të fundit. Historiani Xhofri Marsh ka një dhjetëvjeçar që analizon të dhëna të ndryshme...

Zbulohet shtëpia ku u shkrua “Romeo dhe Xhuljeta”

para 2 muajve - Insajderi

Historiani Xhofri Marsh ka një dhjetëvjeçar që analizon të dhëna të ndryshme për të kuptuar me saktësi se ku jetonte Shekspiri gjatë viteve 1590. Marsh i nisi kërkimet menjëherë pasi u zbulua teatri elizabetian...

Zbulohet shtëpia ku u shkrua “Romeo dhe Xhuljeta”

para 2 muajve - Gazeta Observer

Shtëpia e Shekspirit në Londër, në të cilën ka shkruar veprën “Romeo dhe Xhuljeta”, sapo është zbuluar falë kërkimeve më të fundit. Historiani Xhofri Marsh ka një dhjetëvjeçar që analizon të dhëna të ndryshme...

Zbulohet shtëpia ku Shekspiri shkroi “Romeo dhe Xhuljeta”

para 2 muajve - Ekonomia Online

Shtëpia e Shekspirit në Londër, në të cilën ka shkruar veprën “Romeo dhe Xhuljeta”, sapo është zbuluar falë kërkimeve më të fundit. Historiani Xhofri Marsh ka një dhjetëvjeçar që analizon të dhëna të ndryshme...

Zbulohet shtëpia ku Shekspiri shkroi “Romeo dhe Xhuljeta”

para 2 muajve - Sovrani

Shtëpia e Shekspirit në Londër, në të cilën ka shkruar veprën “Romeo dhe Xhuljeta”, sapo është zbuluar falë kërkimeve më të fundit. Historiani Xhofri Marsh ka një dhjetëvjeçar që analizon të dhëna të ndryshme...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK