http://kariera.mk

Facebook e kthen Messengerin në aplikacionin kryesor?

para 2 muajve - Tetova Sot

Në fillim të këtij viti janë shfaqur informatat se Facebooku është duke planifikuar t’i bashkojë shërbimet e veta për dërgim të mesazheve, gjë që do t’ua mundësonte përdoruesve të komunikojnë pa probleme...

Facebook e kthen Messengerin në aplikacionin kryesor?

para 2 muajve - Ekonomia Online

Në fillim të këtij viti janë shfaqur informatat se Facebooku është duke planifikuar t’i bashkojë shërbimet e veta për dërgim të mesazheve, gjë që do t’ua mundësonte përdoruesve të komunikojnë pa probleme...

Facebook e konfirmon: Rregullohen të gjitha problemet në rrjetet sociale

para 2 muajve - Lajmi.net

Facebook, Instagram dhe WhatsApp kanë përjetuar ndërprerje të konsiderueshme, përkatësisht për dy orë rresht. Mijëra njerëz kanë regjistruar ankesa në faqen e internetit downdetector.com, me ata që përdorin...

Për të dytën herë brenda muajit! Facebook, Instagram dhe WhatsApp, jashtë funksionit ! Ja arsyeja

para 2 muajve - Antpress

Facebook, Instagram, dhe WhatsApp ditën e sotme kanë qenë jashtë funksionit për dy orë rresht, në të gjithë botën. Asnjëri prej tyre nuk përditësoheshin dhe në pamje të parë të jepnin përshtypjen se ka...

Zuckerberg “shqetëson” botën, rrjetet e tij sociale hasën sërish probleme

para 2 muajve - Top Channel

Platformat Facebook, WhatsApp dhe Instagram, të gjitha pjesë e kompanisë së themeluar nga Mark Zuckerberg, nisën të mos funksiononin rreth orës 13:00. Shumë përdorues, edhe në Shqipëri kanë sinjalizuar...

Pas problemit të rëndë, ranë të gjithë platformat. A po rrëzohet Mark Zuckerberg?!

para 2 muajve - Lexo

Platformat Facebook, WhatsApp dhe Instagram, të gjitha pjesë e kompanisë së themeluar nga Mark Zuckerberg, nisën të mos funksiononin rreth orës 13:00 të ditës së sotme, një rast i përsëritur pas atij të...

Reagime në nivelin global: Facebookdown, Instagramdown, WhatsAppdown…

para 2 muajve - Medial

Facebook, Instagram and WhatsApp kanë rënë nga sistemi. Të tre platformat e rrjeteve sociale, duke përfshirë Facebook -Messenger, nuk kanë funksionuar që nga mëngjesi i së dielës. Downdetector.com, një...

Facebook, Instagram dhe Whatsapp pësojnë ndërprerje për përdoruesit në gjithë botën

para 2 muajve - Ina

Facebook, Instagram dhe Whatsapp kanë pasur disa probleme këtë mëngjes për përdoruesit nga e gjithë bota. Facebook dhe Instagram është e pamundur të aksesohen, ku faqja e lajmeve refuzon të rifreskojë...

A po rrëzohet Mark Zuckerberg?! Pas problemit të rëndë, sot i ranë të gjitha platformat

para 2 muajve - Koha Jone

Platformat Facebook, WhatsApp dhe Instagram, të gjitha pjesë e kompanisë së themeluar nga Mark Zuckerberg, nisën të mos funksiononin rreth orës 13:00 të ditës së sotme, një rast i përsëritur pas atij të...

Facebook, Instagram dhe Whatsapp pësojnë ndërprerje për përdoruesit në gjithë botën

para 2 muajve - Medial

Facebook, Instagram dhe Whatsapp kanë pasur disa probleme këtë mëngjes për përdoruesit nga e gjithë bota. Facebook dhe Instagram është e pamundur të aksesohen, ku faqja e lajmeve refuzon të rifreskojë...

A po rrëzohet Mark Zuckerberg?!

para 2 muajve - Arbresh

Platformat Facebook, WhatsApp dhe Instagram, të gjitha pjesë e kompanisë së themeluar nga Mark Zuckerberg, nisën të mos funksiononin rreth orës 13:00 të ditës së sotme, një rast i përsëritur pas atij të...

Facebook, Instagram dhe WhatsApp jashtë funksionit në Shqipëri dhe shumë vende të botës

para 2 muajve - Koha Jone

Përdoruesit e Facebook, Instagram dhe WhatsApp u tronditën mesditën e sotme kur mësuan se platformat e tyre të preferuara të mediave sociale nuk punonin. Kur kërkohet të aksesohet në këto rrjete sociale...

Facebook e Instagram bien nga sistemi

para 2 muajve - GazetaBlic

Facebook si duket ka rënë nga sistemi, sipas qindra njerëzve që janë duke raportuar. Përdoruesit e rrjetit social gjithashtu janë duke raportuar edhe për probleme në Instagram, i cili është nën pronësi...

HARTA/ Bie Facebook e Instagram, probleme edhe në Shqipëri

para 2 muajve - Albeu

Dy rrjetet më të mëdha sociale , Facebook dhe Instagram kanë rënë këtë të diel së funksionuari duke krijuar vështirësi në logimin për miliona përdorues. Gjithashtu edhe rrjeti social WhatsApp nuk funksionon....

“Blackout total”/ Ndalojnë së funksionuari Facebook, Instagram dhe WhatsApp

para 2 muajve - Koha Jone

Rrjeti më i madh social Facebbok shfaq sërish probleme. Facebook ka rënë në Shqipëri dhe sipas raportimeve të mediave ndërkombëtare probleme ka pasur në të gjithë botën, me përdoruesit të cilët nuk arrijnë...

Facebook-u merr vendimin drastik

para 2 muajve - Antpress

Facebook dëshiron që përdoruesit të komunikojnë përmes platformës kryesore, dhe gjithashtu që aplikacionet të mos funksionojnë në mënyrë të pavarur. Jane Manchun Wong, një ekspert në zbulimin e lajmeve...

Facebook e Instagram bien nga sistemi

para 2 muajve - Koha.net

Facebook si duket ka rënë nga sistemi, sipas qindra njerëzve që janë duke raportuar. Përdoruesit e rrjetit social gjithashtu janë duke raportuar edhe për probleme në Instagram, i cili është nën pronësi...

E gjithë bota në ‘këmbë’ pasi Facebook ra nga sistemi

para 2 muajve - Infokusi

Facebook, Instagram and WhatsApp kanë rënë nga sistemi. Të tre platformat e rrjeteve sociale, duke përfshirë Facebook -Messenger, nuk kanë funksionuar që nga mëngjesi i së dielës. Downdetector.com, një...

Facebook bie nga sistemi

para 2 muajve - Infokusi

Përdoruesit e rrjetit social “Facebook”, këtë të diele janë duke pasur problem të kyçen në llogaritë e tyre, pasi serverët e këtij rrjeti janë jashtë linjës. Ndërprerja Facebook ka filluar këtë mëngjes....

“Faqet nuk mund të arrihen”, bien në gjithë botën “Facebook”, “Instagram” dhe “Whatsapp”

para 2 muajve - Java News

Facebook, Instagram dhe Whatsapp kishin probleme në të gjithë botën. Sipas mediave të huaja shërbimet e rrjetit social më popullor në botë po përjetonin vështirësi teknike duke treguar mungesën e qasjes...

Reagime në nivelin global: Facebookdown,Instagramdown, WhatsAppdown…

para 2 muajve - Gazeta Observer

Facebook, Instagram and WhatsApp kanë rënë nga sistemi. Të tre platformat e rrjeteve sociale, duke përfshirë Facebook -Messenger, nuk kanë funksionuar që nga mëngjesi i së dielës. Downdetector.com, një...

Facebookdown,Instagramdown, WhatsAppdown…

para 2 muajve - Gazeta Monitor

Facebook, Instagram and WhatsApp kanë rënë nga sistemi. Të tre platformat e rrjeteve sociale, duke përfshirë Facebook -Messenger, nuk kanë funksionuar që nga mëngjesi i së dielës. Downdetector.com, një...

“Shkrihet” Messenger, Facebook-u merr vendimin drastik

para 2 muajve - GazetaBlic

Facebook dëshiron që përdoruesit të komunikojnë përmes platformës kryesore, dhe gjithashtu që aplikacionet të mos funksionojnë në mënyrë të pavarur. Jane Manchun Wong, një ekspert në zbulimin e lajmeve...

Facebook e Instagram bien nga sistemi

para 2 muajve - InfoMagazin

Facebook si duket ka rënë nga sistemi, sipas qindra njerëzve që janë duke raportuar. Përdoruesit e rrjetit social gjithashtu janë duke raportuar edhe për probleme në Instagram, i cili është nën pronësi...

Facebook bie nga sistemi

para 2 muajve - Gazeta Monitor

Përdoruesit e rrjetit social “Facebook”, këtë të diele janë duke pasur problem të kyçen në llogaritë e tyre, pasi serverët e këtij rrjeti janë jashtë linjës. Facebook ka dalë jashtë funksionit tash e gjysmë...

Facebook bie nga sistemi

para 2 muajve - Bota Press

Përdoruesit e rrjetit social “Facebook”, këtë të diele janë duke pasur problem të kyçen në llogaritë e tyre, pasi serverët e këtij rrjeti janë jashtë linjës. Facebook ka dalë jashtë funksionit tash e gjysmë...

Bie Facebook dhe Instagram, miliona përdorues nuk mund të kyçen

para 2 muajve - Periskopi

Rrjetet sociale, Facebook dhe Instagram për shumë përdorues në orët e fundit janë të paçasshme, për shkak të disa problemeve që ende nuk janë bërë të njohura, transmeton Periskopi Daily Mail raporton se...

“Shkrihet” Messenger, Facebook-u merr vendimin drastik

para 2 muajve - Bota Press

Facebook dëshiron që përdoruesit të komunikojnë përmes platformës kryesore, dhe gjithashtu që aplikacionet të mos funksionojnë në mënyrë të pavarur. Jane Manchun Wong, një ekspert në zbulimin e lajmeve...

“Shkrihet” Messenger, Facebook-u merr vendimin drastik

para 2 muajve - Shenja

Facebook dëshiron që përdoruesit të komunikojnë përmes platformës kryesore, dhe gjithashtu që aplikacionet të mos funksionojnë në mënyrë të pavarur.Jane Manchun Wong, një ekspert në zbulimin e lajmeve...

“Shkrihet” Messenger, Facebook-u merr vendimin drastik

para 2 muajve - Infokusi

Facebook dëshiron që përdoruesit të komunikojnë përmes platformës kryesore, dhe gjithashtu që aplikacionet të mos funksionojnë në mënyrë të pavarur. Jane Manchun Wong, një ekspert në zbulimin e lajmeve...

“Shkrihet” Messenger, Facebook-u merr vendimin drastik

para 2 muajve - Gazeta Monitor

Facebook dëshiron që përdoruesit të komunikojnë përmes platformës kryesore, dhe gjithashtu që aplikacionet të mos funksionojnë në mënyrë të pavarur. Jane Manchun Wong, një ekspert në zbulimin e lajmeve...

Facebook-u merr vendimin drastik

para 2 muajve - Arbresh

Facebook dëshiron që përdoruesit të komunikojnë përmes platformës kryesore, dhe gjithashtu që aplikacionet të mos funksionojnë në mënyrë të pavarur. Jane Manchun Wong, një ekspert në zbulimin e lajmeve...

Facebook jep lajmin e keq, “shkrihet” Messenger”, merret vendimi drastik

para 2 muajve - Tetova Sot

Facebook dëshiron që përdoruesit të komunikojnë përmes platformës kryesore, dhe gjithashtu që aplikacionet të mos funksionojnë në mënyrë të pavarur. Jane Manchun Wong, një ekspert në zbulimin e lajmeve...

Chati po rikthehet në Facebook?

para 2 muajve - Aktuale

Facebook u kritikua mjaftë shumë pesë vite me parë kur largoj chatin nga aplikacioni kryesor. Kështu, ai i detyroi që të shkarkojnë “Messenger”-in për të komunikuar me shokët. Kompania e fuqishme duket...

Chati mund të rikthehet në aplikacionin kryesor të Facebook

para 2 muajve - Medial

Facebook mërziti miliona përdorues pesë vite më parë kur eliminoi chatin nga aplikacioni kryesor dhe i detyroi të shkarkojnë aplikacionin Messenger për të komunikuar me miqtë. Tashmë duket se kompania...

Chati po rikthehet në Facebook?

para 2 muajve - Gazeta Observer

Facebook u kritikua mjaftë shumë pesë vite me parë kur largoj chatin nga aplikacioni kryesor. Kështu, ai i detyroi që të shkarkojnë “Messenger”-in për të komunikuar me shokët. Kompania e fuqishme duket...

Instagram u tregon të huajve historitë e përdoruesve

para 2 muajve - Medial

Në fillim të kësaj jave një problem në Instagram bëri të historitë e disa përdoruesve të shfaqeshin të huajve. Të paktën një përdorues raportoi problemin në Twitter dhe një zëdhënës i Instagram kishte...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK