http://kariera.mk

“E ndjej, në gjysmëfinale do të shkojmë ne”

para 2 muajve - Koha.mk

Edhe pse Tottenham fitoi 1-0 çerekfinalen e parë ndaj Manchester City, trajneri Pep Guardiola beson se do të jetë “citizens” ata që do të shkojnë në gjysmëfinalet e Champions League. Skuadrës së City i...

Video/ Salah i mahnit të gjithë, festë e çthurur mes Shaqirit e Klopp

para 2 muajve - Koha Jone

Mohamed Salah ishte fantastik në fitoren 2-0 që skuadra e tij, Liverpool mori ndaj Chelsea. Egjiptiani realizoi një gol spektakolar nga rreth 40 metra, duke vulosur fitoren e “The Reds”. Realizim i cili...

Festa e ‘çmendur’ e Shaqirit me Kloppin pas supergolit të Salah

para 2 muajve - GazetaBlic

8 ndeshje pas luajtur asnjë sekondë, Xherdan Shaqiri po kalon momente të vështira te Liverpooli. Por, duket se 27-vjeçari nuk është i brengosur për këtë, duke parë faktin se Liverpooli po lufton ditë pas...

Guardiola ka një porosi për Liverpoolin!

para 2 muajve - Iliria News

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, ka këmbëngulur se beson në aftësitë e futbollistëve të tij për t’i fituar të gjitha pesë ndeshjet e mbetura në Premierligë në një luftë dramatike për titull....

Guardiola këmbëngul se Manchester City do ta përmbysë Tottenhamin për një vend në gjysmëfinale

para 2 muajve - Iliria News

Pep Guardiola është i sigurt se Manchester City do ta përmbysë humbjen në ndeshjen e parë dhe do ta mposhtë Tottenhamin për të kaluar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. City e humbi 1:0 ndeshjen e...

Guardiola ka besim se City do fitojë titullin: Kurrë nuk dyshoj te futbollistët e mi

para 2 muajve - Koha Jone

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, ka këmbëngulur se beson në aftësitë e futbollistëve të tij për t’i fituar të pesta ndeshjet e mbetura në Premierligë, në një “luftë dramatike” për titull. Guardiola...

Guardiola këmbëngul se Manchester City do ta përmbysë Tottenhamin për një vend në gjysmëfinale

para 2 muajve - Tetova Sot

Pep Guardiola është i sigurt se Manchester City do ta përmbysë humbjen në ndeshjen e parë dhe do ta mposhtë Tottenhamin për të kaluar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. City e humbi 1:0 ndeshjen e...

De Bruyne tregon se si e befasoi Sterling: Mendoja se është ‘budalla’

para 2 muajve - Lajmi.net

Ylli i Belgjikës, Kevin De Bruyne, ka treguar se si është befasuar nga Raheem Sterling, në ditët e para të tij tek Manchester City. KDB ka treguar se pritshmëritë e tij për Sterling ishin të këqija. Lojtari...

Guardiola beson te titulli: Unë kurrë nuk dyshoj në futbollistët e mi

para 2 muajve - Telegrafi

Pep Guardiola (Foto: Marc Atkins/Getty Images/Guliver)

Sterling flet për titullin e kampionit, nuk pret që Liverpool të bëjë ndonjë hap fals

para 2 muajve - Lajmi.net

Ylli i Manchester City, Raheem Sterling, ka dhënë mendimin e tij rreth titullit të kampionit në Premierligë. Sipas parashikimeve të anësorit anglez, gara për titullin e kampionit do të vazhdojë deri në...

Guardiola: Do të jemi në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - GazetaBlic

Pep Guardiola thotë se ai është i sigurt se Manchester City do të rikthejë rezultatin dhe do të kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. City u mposht me rezultatin 1-0 nga Tottenhami në ndeshjen...

Klopp zbulon diçka interesante: Ja çka thashë pas golit të Salah!

para 2 muajve - GazetaBlic

Jurgen Klopp shpjegon se goli i Mo Salah e ka lënë pa fjalë. Skuadra e Liverpoolit ka fituar ndaj Chelseat me rezultatin 2-0, me Salah që shënoi një eurogol nga distanca, përcjell GazetaBlic. Klopp ishte...

Guardiola ka besim se City do fitojë titullin

para 2 muajve - RTV 21

“Unë kurrë nuk dyshoj në futbollistët e mi” Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka këmbëngulur se beson në aftësitë e futbollistëve të tij për t’i fituar të pesta ndeshjet e mbetura në Premierligë,...

Ronaldinho dhe mendimi i tij special mbi fituesin e Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - Sovrani

Legjenda e futbolli brazilian dhe botëror Ronaldinho ka vazhduar të flas rreth kompeticionit më të rëndësishëm të futbollit evropian Ligës së Kampionëve ku ka prekur shumë tema, transmeton SOvrani.info....

Parashikimi i Salah: Me katër fitore fitojmë titullin

para 2 muajve - Medial

Ylli egjiptian, Mohamed Salah, ka dhënë parashikimin e tij për titullin e Premierligës, menjëherë pas fitores së skuadrës së tij ndaj Chelsea. Liverpool shënoi fitore të madhe ndaj ‘bluve’ të Londrës,...

Ylli i Manchester Cityt: Liverpooli ka qenë shumë me fat këtë sezon!

para 2 muajve - GazetaBlic

Mesfushori, Ilkay Gundogan është i bindur se Manchester City do të fitojë titullin e Premierligës, duke shtuar se Liverpool ka qenë me fat këtë sezon. Reds kanë arritur të mbajnë ritmin me kampionët aktual...

De Bruyne tregon se si e befasoi Sterling: Mendoja se është ‘budalla’

para 2 muajve - Gazeta Observer

Ylli i Belgjikës, Kevin De Bruyne, ka treguar se si është befasuar nga Raheem Sterling, në ditët e para të tij tek Manchester City. KDB ka treguar se pritshmëritë e tij për Sterling ishin të këqija. Lojtari...

Salah: Katër fitore dhe e fitojmë titullin

para 2 muajve - Iliria News

Liverpooli do të shpallet kampion nëse i fiton katër ndeshjet e fundit të Premierligës, sipas Mohamed Salah. Të kuqtë u rikthyen në krye të ligës pas fitores 2:0 në shtëpi kundër Chelseat të dielën, transmeton...

Salah: Katër fitore dhe e fitojmë titullin

para 2 muajve - Koha.mk

Liverpooli do të shpallet kampion nëse i fiton katër ndeshjet e fundit të Premierligës, sipas Mohamed Salah. Të kuqtë u rikthyen në krye të ligës pas fitores 2:0 në shtëpi kundër Chelseat të dielën, transmeton...

City – Tottenham/ Guardiola: E ndjej se çfarë do të ndodhë, ja po ua shpjegojë

para 2 muajve - Sovrani

Pep Guardiola thotë se ai është i sigurt se Manchester City do të shpëtoj nga humbja e parë dhe t’a mund Tottenhamin për të arritur në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, transmeton Sovrani.info. City...

Fillojnë telashet për Guardiolan, lëndohet super lojtari i Manchester Cityt

para 2 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Manchester Cityt ka pranuar një lajm aspak të mirë para ndeshjes me Tottenhamin, pasi mesfushori i ekipit, Fernandinho pritet të mungojë ndaj ‘Spurs’. Manchester City dhe Tottenham do të luajnë...

Klopp: Ja cila është sfida më e madhe e Liverpoolit

para 2 muajve - GazetaBlic

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka vendosur objektivin e tij për një rekord prej 97 pikësh, ndërsa gara për titullin e Premierligës hyn në muajin e fundit. Reds tani kanë 85 pikë, pesë më pak se...

Guardiola këmbëngul se Manchester City do ta përmbysë Tottenhamin për një vend në gjysmëfinale

para 2 muajve - Gazeta Monitor

Pep Guardiola është i sigurt se Manchester City do ta përmbysë humbjen në ndeshjen e parë dhe do ta mposhtë Tottenhamin për të kaluar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. City e humbi 1:0 ndeshjen e...

Tifozët do ta duan edhe më shumë Salahun kur do ta kuptojnë arsyen pse festoi në këtë mënyrë

para 2 muajve - Koha.mk

Liverpooli fitoi ndaj Chelseat me rezultat 2-0 në Anfield në kuadër të xhiros së 34 në Ligën Premier Golat për Reds i shënuan Sadio Mane (51′) dhe Mohamed Salah (53′), por goli i yllit egjiptian ishte...

Mourinho vjen me një parashikim interesant për ndeshjen City – Tottenham

para 2 muajve - GazetaBlic

Jose Mourinho beson se Manchester City do të fitojë ndaj Tottenham Hotspur dhe do të arrijë në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Tottenham ka fituar ndeshjen e parë ndaj Manchester Cityt me rezultatin...

Shaqiri e Klopp festuan bashkë golin e Salahut

para 2 muajve - Koha.mk

Futbollisti shqiptar i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, nuk ka luajtur qe një kohë të gjatë duke nxitur spekulime për prishjen e raporteve ndërmjet tij dhe trajnerit Jurgen Klopp. Strategu gjerman e kishte...

Klopp nuk pret që City të lëshojë pikë

para 2 muajve - Telegrafi

Jurgen Klopp (Foto: Laurence Griffiths/Getty Images/Guliver)

Parashikimi i Salah: Me katër fitore fitojmë titullin

para 2 muajve - Lajmi.net

Ylli egjiptian, Mohamed Salah, ka dhënë parashikimin e tij për titullin e Premierligës, menjëherë pas fitores së skuadrës së tij ndaj Chelsea. Liverpool shënoi fitore të madhe ndaj ‘bluve’ të Londrës,...

Robertson: Salah i ka heshtur të gjithë tifozët e Chelseat!

para 2 muajve - GazetaBlic

Andy Robertson beson se goli i shkëlqyer i Mohamed Salah kundër Chelsea ka heshtur tifozët e ‘Blues’, të cilët e kanë keqtrajtuar atë në mënyrë racore. Salah shënoi nga 25 metra ndaj ish-klubit të tij...

E fitoi derbin, por Klopp befason për titullin

para 2 muajve - OraInfo

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp thotë se edhe nëse nuk e fitojnë titullin, kanë luajtur futboll të mirë. Klopp pret që Manchester City t’i fitojë të gjitha ndeshjet e mbetura në Ligën Premier, në...

‘Zbutet’ Klopp: ‘Edhe nëse nuk fitojmë titullin, kemi luajtur futboll të mirë’

para 2 muajve - Lajmi.net

Gara më interesante për titullin e kampionit është duke u zhvilluar në Bundesliga dhe në Premierligë. Në kampionatin anglez, Manchester City dhe Liverpool kanë vetëm një pikë diferencë, me ‘Citizens’ që...

Klopp: Ky lojtar na fitoi ndeshjen ndaj Chelseat

para 2 muajve - GazetaBlic

Jurgen Klopp ka lavdëruar portierin Alisson Becker – pasi ai i shpëtoi jetën e Liverpoolit në fitoren e tyre emocionuese 2-0 ndaj Chelsea në Anfield. Reds u rikthyen në vendin e parë në Premierligë – pasi...

Salah i sigurt: Po e bëmë këtë, shpallemi kampionë të Anglisë!

para 2 muajve - Infokusi

Liverpool do të jetë kampion, nëse fiton katër ndeshjet e fundit të Premier League. Kështu shprehet Mohamed Salah, autori i një goli të jashtëzakonshëm në fitoren 2-0 të së dielës, kundër Chelsea. “Reds”...

Guardiola ka besim se City do fitojë titullin

para 2 muajve - KosovaPress

Guardiola thekson se ekipi i tij, i cili është në ndjekje të triumfit të katërfishtë historik (katër trofeve në të gjitha katër garat), nuk është i pamposhtur, edhe pse e paralajmëroi rivalin për titull...

Guardiola ka besim se City do fitojë titullin

para 2 muajve - Gazeta e re

Trajneri i Manchester City-t, Pep Guardiola, ka këmbëngulur se beson në aftësitë e futbollistëve të tij për t’i fituar të pesta ndeshjet e mbetura në Premierligë, në një “luftë dramatike” për titull. Guardiola...

Liverpooli shënon fitore të madhe, kthehet në krye

para 2 muajve - Ekonomia Online

Një gol spektakolar i Mohamed Salahut ka ndihmuar Liverpoolin që të kthehet në krye të Premier Leagues dhe të mbajë epërsinë prej dy pikëve ndaj Manchester Cityt, me fitoren 2:0 të shënuar në shtëpi të...

Guardiola e paralajmëron Liverpoolin: Titulli është në duart tona

para 2 muajve - Gazeta Observer

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, ka këmbëngulur se beson në aftësitë e futbollistëve të tij për t’i fituar të gjitha pesë ndeshjet e mbetura në Premierligë në një luftë dramatike për titull....

Guardiola e paralajmëron Liverpoolin: Titulli është në duart tona

para 2 muajve - Gazeta Monitor

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, ka këmbëngulur se beson në aftësitë e futbollistëve të tij për t’i fituar të gjitha pesë ndeshjet e mbetura në Premierligë në një luftë dramatike për titull....

Guardiola e paralajmëron Liverpoolin: Titulli është në duart tona

para 2 muajve - Ekonomia Online

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, ka këmbëngulur se beson në aftësitë e futbollistëve të tij për t’i fituar të gjitha pesë ndeshjet e mbetura në Premierligë në një luftë dramatike për titull....

Tifozët do ta duan edhe më shumë Salahun kur do ta kuptojnë arsyen pse festoi në këtë mënyrë

para 2 muajve - Fakti Ditor

Liverpooli fitoi ndaj Chelseat me rezultat 2-0 në Anfield në kuadër të xhiros së 34 në Ligën Premier Golat për Reds i shënuan Sadio Mane (51′) dhe Mohamed Salah (53′), por goli i yllit egjiptian ishte...

Shaqiri e Klopp festuan bashkë golin e Salahut

para 2 muajve - Arbresh

Futbollisti shqiptar i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, nuk ka luajtur qe një kohë të gjatë duke nxitur spekulime për prishjen e raporteve ndërmjet tij dhe trajnerit Jurgen Klopp. Strategu gjerman e kishte...

Tifozët do ta duan edhe më shumë Salahun kur do ta kuptojnë arsyen pse festoi në këtë mënyrë

para 2 muajve - InfoMagazin

Liverpooli fitoi ndaj Chelseat me rezultat 2-0 në Anfield në kuadër të xhiros së 34 në Ligën Premier Golat për Reds i shënuan Sadio Mane (51′) dhe Mohamed Salah (53′), por goli i yllit egjiptian ishte...

Salah optimist: Na dalin 4 fitore për të fituar titullin

para 2 muajve - Albeu

Mohamed Salah shënoi një gol të mrekullueshëm ndaj Chelsea dhe tashmë kërkon që Liverpuli të fitojë 4 ndeshjet e mbetura në kampionat, për të fituar titullin në Premier Ligë. The Reds u rikthyen në krye...

Liverpool 2:0 Chelsea, lojtari dhe dështimi i ndeshjes

para 2 muajve - Medial

Liverpool e ka mposhtur Chelsean në javën e 34-të në Premierligë. Liverpool fitoi 2 me 0 ndaj Chelseas në Anfield Road, për t’i mbajtur gjallë shpresat për titull. Lojtari më i mirë në ndeshje ishte Mohamed...

Përqafimi që i hodhi poshtë thashethemet për prishje të raporteve mes Shaqirit dhe Kloppit

para 2 muajve - Telegrafi

Jurgen Klopp dhe Xherdan Shaqiri (Foto: Getty Images/Guliver/Twiter)

Klopp flet pas ndeshjes

para 2 muajve - Koha.mk

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp është jashtëzakonisht krenar me paraqitjen e lojtarëve të tij në ndeshjen ndaj Chelseat. Liverpool fitoi me rezultatin 2-0 ndaj Chelseat, në derbin që u zhvillua në...

Mbyllet pjesa e parë, Liverpool – Chelsea, me këtë rezultat

para 2 muajve - Medial

Ka përfunduar pjesa e parë në mes të Liverpoolit dhe Chelsea. Liverpool dhe Chelsea po përballen në kuadër të javës së 34-të në Premierligë. Të dy skuadrat nuk kanë arritur ta tundin rrjetën njëra-tjetrës,...

Liverpool e demolon Chelsean, vazhdon gara për titull

para 2 muajve - Medial

Liverpool ka fituar bindshëm ndaj Chelseas në kuadër të javës së 34-të në Premierligë. Liverpool e ka mposhtur Chelsean me rezultat të pastër, 2 me 0, në Anfield Road. Pjesa e parë përfundoi pa gola, gjersa...

Crystal Palace 1:3 Man City, notat e lojtarëve

para 2 muajve - Medial

Manchester City e mposhti Crystal Palacen në javën e 34-të në Premierligë. Manchester City fitoi në udhëtim te Crystal Palace me rezultat, 1:3. Lojtari më i dalluar i ndeshjes ishte, Kevin de Bruyne, që...

Liverpooli rrëmben kreun në Premier-ligë

para 2 muajve - Aktuale

Liverpool ka rrëmbyer pikët e plota në “Anfield”, duke e mposhtur 2-0 Chelsean. “Redsat” tani kanë 85 pikë, City me një ndeshje më pak 83. Liverpooli ka vazhduar me formën e mirë në Premierligë. Të besuarit...

Ndeshjet e mbetura të Liverpoolit dhe Cityt në garën për titullin e Ligës Premier

para 2 muajve - Telegrafi

Jurgen Klopp dhe Pep Guardiola (Foto: Getty Images/Guliver)

Liverpool 2-0 Chelsea: Notat e lojtarëve, shkëlqen Salah

para 2 muajve - Telegrafi

Mohamed Salah momente pas golit ndaj Chelseat (Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver)

Prishje të raporteve? Jo, Klopp e do Shaqirin si djalin e vet

para 2 muajve - Periskopi

Futbollisti shqiptar i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, nuk ka luajtur qe një kohë të gjatë duke nxitur spekulime për prishjen e raporteve ndërmjet tij dhe trajnerit Jurgen Klopp. Strategu gjerman e kishte...

Klopp: Kemi bërë gjithçka përballë Chelsea

para 2 muajve - Albeu

Trajneri i Liverpool-it, Jurgen Klopp, ka komentuar fitoren e rëndësishme të marrë kundër Chelsea-t për "Sky Sports". "Ka qenë një ndeshje shumë e mirë dhe shumë e vështirë kundër një kundërshtari të fortë....

Liverpool 2:0 Chelsea, notat e lojtarëve

para 2 muajve - OraInfo

Reds e Jurgen Klopp kanë arritur një fitore të madhe sot. Liverpool e ka mposhtur Chelsean në javën e 34-të në Premierligë. Liverpool fitoi 2 me 0 ndaj Chelseas në Anfield Road, për t’i mbajtur gjallë...

Tifozët e Liverpool vazhdojnë të ëndërrojnë pas fitores ndaj Chelseat në Anfield

para 2 muajve - Telegrafi

Festa te goli i Sadio Mane ndaj Chelseat në Anfield (Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver)

Klopp flet pas ndeshjes: Ky lojtar i Liverpoolit po më ‘çmend’

para 2 muajve - GazetaBlic

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp është jashtëzakonisht krenar me paraqitjen e lojtarëve të tij në ndeshjen ndaj Chelseat. Liverpool fitoi me rezultatin 2-0 ndaj Chelseat, në derbin që u zhvillua në...

Liverpool 2:0 Chelsea, lojtari dhe dështimi i ndeshjes

para 2 muajve - Lajmi.net

Liverpool e ka mposhtur Chelsean në javën e 34-të në Premierligë. Liverpool fitoi 2 me 0 ndaj Chelseas në Anfield Road, për t’i mbajtur gjallë shpresat për titull. Lojtari më i mirë në ndeshje ishte Mohamed...

Tifozët do ta duan edhe më shumë Salahun kur do ta kuptojnë arsyen pse festoi në këtë mënyrë

para 2 muajve - Periskopi

Liverpooli fitoi ndaj Chelseat me rezultat 2-0 në Anfield në kuadër të xhiros së 34 në Ligën Premier Golat për Reds i shënuan Sadio Mane (51′) dhe Mohamed Salah (53′), por goli i yllit egjiptian ishte...

Goli special i Salah shtang Chelsea dhe çon Liverpool drejt titullit

para 2 muajve - Shekulli

Liverpool ka mposhtur 2-0 Chelsea në një super ndeshje, duke rimarrë kështu kreun e Premier League dhe ka krijuar distancën e dy pikëve me Manchester Cityn. Sadio Mane në minutën e 51-të dhe dy minuta...

Mane dhe Salah hedhin në tapet Chelsea-n, Liverpooli sërish në krye

para 2 muajve - SuperSport

Fiton Manchester City, kundërpërgjigjet po me fitore Liverpooli. Por nëse për Citizens suksesi ndaj Crystal Palace ishte më i pritshëm, “The Reds” duhej të mposhtnin një rival më të fortë, Chelsea-n, dhe...

Man. City, një hap më shumë drejt titullit. Goli i tretë, polemika “VAR”-i

para 2 muajve - Top Channel

Sprinti final i sezonit për titullin kampion në Angli regjistroi suksesin e merituar 3-1 të Manchester Cityt në fushën e Crystal Palace, në një përballje që mund të kishte një fund të ndryshëm, por ku...

Liverpuli fiton super sfidën përballë Chelseas

para 2 muajve - Gazeta Tema

Liverpool ka thyer mallkimin e gjashtë ndeshjeve pa fitore në Anfield ndaj Chelsea-t duke fituar 2-0. Një fitore e madhe për The Reds që kanë kaluar Manchester City që gjithashtu fituan pasditen e së dielës...

Liverpool – Chelsea, ky ishte lojtari më i mirë i ndeshjes

para 2 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Liverpoolit ka fituar derbin ndaj Chelseat. Liverpool fitoi me rezultatin 2-0 ndaj Chelseat, në derbin që u zhvillua në kuadër të xhiros së 33’të të Premierligës – përcjell GazetaBlic. Sadio...

Liverpool mposht Chelsea në dy minuta, vazhdon "ëndrra" titull

para 2 muajve - Albeu

Liverpool ka arritur të kalojë edhe provën më të vështirë të paktën në letër deri në fundin e kampionatit. The Reds arritën të kalojnë blute e londrës me rezultatin komod 2-0. Pjesa e parë përfundoi me...

Liverpooli rimerr kreun e renditjes, mund Chelsea-n me Mane dhe Salah

para 2 muajve - Koha Jone

Liverpooli vazhdon të ruajë ritmin e frikshëm të Manchester City-it. Skuadra e drejtuar nga Jurgen Klopp ka fituar pastër 2-0 ndaj Chelsea-t, në super duelin e kësaj jave. Sadio Mane zhbllokoi ndeshjen...

Liverpool fiton betejën me Chelsean – bën një hap të madh për titullin e Premierligës

para 2 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Liverpoolit ka fituar derbin ndaj Chelseat. Liverpool fitoi me rezultatin 2-0 ndaj Chelseat, në derbin që u zhvillua në kuadër të xhiros së 33’të të Premierligës – përcjell GazetaBlic. Pjesa...

Liverpooli rimerr kreun e renditjes, mund Chelse-n me Mane dhe Salah

para 2 muajve - Koha Jone

Liverpooli vazhdon të ruajë ritmin e frikshëm të Manchester City-it. Skuadra e drejtuar nga Jurgen Klopp ka fituar pastër 2-0 ndaj Chelsea-t, në super duelin e kësaj jave. Sadio Mane zhbllokoi ndeshjen...

Liverpool e demolon Chelsean, vazhdon gara për titull

para 2 muajve - Lajmi.net

Liverpool ka fituar bindshëm ndaj Chelseas në kuadër të javës së 34-të në Premierligë. Liverpool e ka mposhtur Chelsean me rezultat të pastër, 2 me 0, në Anfield Road. Pjesa e parë përfundoi pa gola, gjersa...

Liverpool në avantazh të dyfishtë ndaj Chelsea-t, Salah shënon gol të çmendur

para 2 muajve - Koha Jone

Liverpooli vazhdon të luftojë “dhëmbë për dhëmbë” me Manchester City-in. Skuadra e Jurgen Klopp ka arritur që të shënojë dy gola shumë të shpejtë në pjesën e dytë në duelin ndaj Chelsea-t. Sadio Mane zhbllokoi...

Shpërthen Anfield, Liverpool realizon 2 gola në 2 minuta përballë Chelsea

para 2 muajve - Albeu

Super sfida Liverpool - Chelsea ka arritur të zhbllokohet në fillimin e pjesës së dytë. Liverpool ka arritur të zhbllokojë sfidën në minutën e 51’ me sulmuesin më në formë të momentit Saudio Mane. Por...

Nuk duhet të ju ikë kjo ‘perlë’ e Salah ndaj Chelseas

para 2 muajve - Lajmi.net

Liverpool ka shënuar dy gola të shpejtë ndaj Chelseas. Liverpool dhe Chelsea janë duke u përballur në javën e 34-të në Premierligë. Të kuqtë kanë shënuar dy gola të shpejtë, ku ato i realizuan Sadio Mane...

Salah ‘bombardon’ portën e Chelseat, shikoni eurogolin e tij

para 2 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Liverpoolit ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Chelseat. Liverpooli ka shënuar dy gola të shpejtë ndaj Chelseat, për të shkuar në një epërsi solide, përcjell GazetaBlic. Sulmuesi i Liverpoolit,...

Gol në takimin Liverpool – Chelsea

para 2 muajve - GazetaBlic

Është shënuar goli i parë në takimin Liverpool – Chelsea. Skuadra e Liverpoolit ka shënuar golin e parë në takimin ndaj Chelseat, përcjell GazetaBlic . Golin e parë në këtë sfidë e ka shënuar sulmuesi...

Crystal Palace 1-3 Man City: Notat e lojtarëve, De Bruyne më i miri

para 2 muajve - Telegrafi

Kevin De Bruyne (Foto: Julian Finney/Getty Images/Guliver)

Mbyllet pjesa e parë, Liverpool – Chelsea, me këtë rezultat

para 2 muajve - Lajmi.net

Ka përfunduar pjesa e parë në mes të Liverpoolit dhe Chelsea. Liverpool dhe Chelsea po përballen në kuadër të javës së 34-të në Premierligë. Të dy skuadrat nuk kanë arritur ta tundin rrjetën njëra-tjetrës,...

Liverpool – Chelsea, ky është rezultati i pjesës së parë

para 2 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar pjesa e parë e takimit Liverpool – Chelsea. Pjesa e parë në ndeshjen e xhiros së 33’të të Premierligës që po zhvillohet në ‘Anfield’ ka përfunduar me rezultatin 0-0, përcjell GazetaBlic....

Klopp: Kemi bërë gjithçka përballë Chelsea

para 2 muajve - InfoShqip

Trajneri i Liverpool-it, Jurgen Klopp, ka komentuar fitoren e rëndësishme të marrë kundër Chelsea-t për “Sky Sports”. “Ka qenë një ndeshje shumë e mirë dhe shumë e vështirë kundër një kundërshtari të fortë....

City nuk gabon ndaj Crystal Palaces, rimerr vendin e parë

para 2 muajve - Telegrafi

Festa te goli i dytë në ndeshje (Foto: Julian Finney/Getty Images/Guliver)

Java që do të vulos fatin e dy titujve për Manchester Cityn

para 2 muajve - Gazeta Observer

Manchester City është në garë për të fituar tre tituj këtë sezon (Premierligën, FA Cup dhe Ligën e Kampionëve). Javë e ardhshme do të jetë vendimtare për të shikuar ecurinë e skuadrës së Guardiolës. Të...

Klopp: Fitore e rëndësishme, goli i Salah i jashtëzakonshëm

para 2 muajve - Arbresh

Liverpool ka rrëmbyer pikët e plota në “Anfield”, duke e mposhtur 2-0 Chelsean. “Redsat” tani kanë 85 pikë, City me një ndeshje më pak 83. Liverpooli ka vazhduar me formën e mirë në Premierligë. Të besuarit...

Ndeshjet e mbetura të Liverpoolit dhe Cityt në garën për titullin e Ligës Premier

para 2 muajve - Shenja

Këtë fundjavë, Liverpooli e fitoi një prej ndeshjeve më të rëndësishme të këtij fundsezoni në Ligën Premier duke e mposhtur Chelsean (2-0) për ta vazhduar garën me Manchester Cityn (që po ashtu fitoi ndaj...

Manchester City rimer kreun

para 2 muajve - Albeu

Mançester City ka rimarrë sërish kreun në Premier Ligë, duke mundur Cristal Palace me rezultatin 1-3. Skuadra e Guardiolës, tashmë pret një hap fals të Liverpoolin që luan me Chelsean pas pak. Sterling...

Liverpool përballë testit më të vështirë për titullin

para 2 muajve - Top Channel

Në Liverpool kanë filluar të besojnë se ky është sezoni i duhur për të rikthyer titullin kampion në qytet, pas 28 vitesh mungesë, por për të bërë realitet këtë ëndërr, duhet fillimisht të llogaritin përballjen...

Tifozët e Liverpoolit vazhdojnë të ëndërrojnë pas fitores ndaj Chelseat në Anfield

para 2 muajve - InfoMagazin

Liverpooli ka fituar debrin e xhiros së 34 në Ligën Premier ndaj Chelseat me rezultat 2-0 në Anfield. Reds ishin më të mirë dhe në fund morën fitoren e merituar, e cila e mban gjallë ëndrrën për titullin...

Pamje që dëshmojnë se s’ka asgjë mes Klopp e Shaqirit – festa pas golit të Salah

para 2 muajve - Insajderi

Se nuk ka asnjë inat në mes të Jurgen Kloppit e Xherdan Shaqirit, e dëshmon më së miri festa e tyre sot kundër Chelseat. Liverpooli triumfoi me rezultatin 2:0 në ‘Anfield’, me golat e Sadio Mane e Mohamed...

VIDEO/ Shpërthen Liverpooli në pjesën e dytë, gol i çmendur i Salah ndaj Chelseat

para 2 muajve - Lexo

Po luhet në “Anfield Road” ndeshja më e rëndësishme e javës së 34-t e Premierligës angleze mes Liverpoolit dhe Chelseat, shkruan Syri.net. Pjesa e parë mbyllet me rrjeta të paprekura, por në të dytën shpërthen...

Crystal Palace- Manchester United, përfundon ndeshja me këtë rezultat

para 2 muajve - OraInfo

City ka arritur të i rrëmbejë tri pikë. Manchester City vijon rrugëtimin perfekt në kampionat, duke rrëmbyer një tjetër fitore në kampionat. Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola ka fituar 3-1 në transfertën...

Lufta për titullin e Premierligës, ja deklarata epike e Sterling

para 2 muajve - GazetaBlic

Raheem Sterling shprehet mjaft i lumtur për fitoren e ekipit të tij ndaj Crystal Palace. Manchester City ka fituar edhe ndeshjen ndaj Crystal Palace, me rezultatin e thellë 1-3, përcjell GazetaBlic. Raheem...

Crystal Palace 1:3 Man City, notat e lojtarëve

para 2 muajve - Lajmi.net

Manchester City e mposhti Crystal Palacen në javën e 34-të në Premierligë. Manchester City fitoi në udhëtim te Crystal Palace me rezultat, 1:3. Lojtari më i dalluar i ndeshjes ishte, Kevin de Bruyne, që...

Përfundon gjithçka në “Anfield Road”, Liverpooli i hakmerret Chelseas

para 2 muajve - Infokusi

Liverpooli i është hakmarrë Chelseas për ndeshjen e sezonit 2013/14, duke e mposhtur sot me rezultat 2-0, shkruan Gazeta inFokus. Në atë kohë Liverpooli luftonte për titull më Manchester Cityn, por Chelsea...

Liverpooli rimerr kreun e renditjes, mund Chelsean me Mane dhe Salah

para 2 muajve - Shenja

Liverpooli vazhdon të ruajë ritmin e frikshëm të Manchester City-it. Skuadra e drejtuar nga Jurgen Klopp ka fituar pastër 2-0 ndaj Chelsea-t, në super duelin e kësaj jave. Sadio Mane zhbllokoi ndeshjen...

Dygolësh i Sterling, Manchester City mposht 1-3 Crystal Palace

para 2 muajve - SuperSport

Tjetër pengesë e rëndësishme e kaluar nga Manchester City në spritnin final drejt titullit të radhës kampion në Premier League. Në javën e 33-të Citizens triumfuan 1-3 në fushën e Crystal Palace, ku gjithsesi...

City s’ndalet në Premier Ligë, pret gabimin e Liverpoolit

para 2 muajve - Koha.net

Manchester City ka shënuar një fitore të radhës në Premier Ligë për të vazhduar garën për titull. Skuadra e Pep Guardiolas fitoi 1 me 3 ndaj Crystal Palacet në xhiron e 34-të të ligës. Raheem Sterling...

City nuk di të ndalet në Premier League, fiton në transfertën ndaj Crystal Palace

para 2 muajve - Koha Jone

Manchester City vijon rrugëtimin perfekt në kampionat, duke rrëmbyer një tjetër fitore në kampionat. Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola ka fituar 2-1 në transfertën e vështirë ndaj Crystal Palace. Sfida...

Nuk ndalet Manchester City, kalon edhe ‘pengesën’ Crystal Palace

para 2 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Manchester Cityt ka kaluar edhe ‘pengesën’ e radhës, Crystal Palace. Manchester City ka fituar edhe ndeshjen ndaj Crystal Palace, me rezultatin e thellë 1-3, përcjell GazetaBlic. Raheem Sterling...

Man City e kalon presionin te Liverpool, fiton ndaj Palaces

para 2 muajve - Lajmi.net

Manchester City ka marrë tri pikë në javën e 34-të në Premierligë. Manchester City ka fituar në udhëtim te Crystal Palace me rezultat, 1:3. Raheem Sterling ishte tejet i disponuar për lojë, duke shënuar...

Formacionet zyrtare: Liverpool – Chelsea

para 2 muajve - Lajmi.net

Liverpool dhe Chelsea do të jetë ndeshja kryesore e javës së 34-të në Premierligë. Liverpool dhe Chelsea do të përballen në kuadër të Premierligës, ndeshja kjo që fillon nga ora 17:30. Derbi që zhvillohet...

Sterling realizon përsëri ndaj Crystal Palace

para 2 muajve - GazetaBlic

Përsëri ai, përsëri Raheem Sterling. Skuadra e Manchester Cityt ka shënuar edhe njëherë ndaj Crystal Palace, për të dyfishuar rezultatin në këtë sfidë – përcjell GazetaBlic. Sulmuesi anglez i Manchester...

Nuk duhet të ju ikë kjo ‘perlë’ e Salah ndaj Chelseas

para 2 muajve - Tetova1

Liverpool ka shënuar dy gola të shpejtë ndaj Chelseas. Liverpool dhe Chelsea janë duke u përballur në javën e 34-të në Premierligë. Të kuqtë kanë shënuar dy gola të shpejtë, ku ato i realizuan Sadio Mane...

Nuk duhet të ju ikë kjo ‘perlë’ e Salah ndaj Chelseas

para 2 muajve - Shenja

Liverpool dhe Chelsea janë duke u përballur në javën e 34-të në Premierligë. Të kuqtë kanë shënuar dy gola të shpejtë, ku ato i realizuan Sadio Mane dhe Mohamed Salah, raporton lajmi.net. Më poshtë mund...

Liverpool 2:0 Chelsea, lojtari dhe dështimi i ndeshjes

para 2 muajve - Arbresh

Liverpool e ka mposhtur Chelsean në javën e 34-të në Premierligë. Liverpool fitoi 2 me 0 ndaj Chelseas në Anfield Road, për t’i mbajtur gjallë shpresat për titull. Lojtari më i mirë në ndeshje ishte Mohamed...

“Zjarr” në “Anfield Road” Mohamed Salah shënon golin më të mirë në karrierë

para 2 muajve - Infokusi

Liverpooli dhe Chelsea po luajnë aktualisht në “Anfield Road”, shkruan Gazeta inFokus/ Liverpooli ka shënuar dy gola për 2 minuta. Fillimisht Mane në minutën e 51’ kaloi skuadrën e Klopit në epërsi, ndërsa...

Përgjigjet shkurt Salah: Ja si e fitojmë titullin

para 2 muajve - Sovrani

Sulmuesi Liverpoolit Mohamed Salah ishte autor i një goli të shkëlqyer ndaj Chelseat në fitoren 2-0 në Anfield Road të dielën duke i dhënë një tjetër shytje skuadrës së tij drejt titullit të Premier Leagues,...

Guardiola shfaq shenja frike, ja çfarë thotë për Liverpoolin

para 2 muajve - Sovrani

Trajneri i Manchester Cityt Pep Guardiola ka deklaruar pas fitores ndaj Crystal Palace se skuadra e tij nuk është e pamposhtur dhe se Liverpooli do t’i fitojë të gjitha ndeshjet e mbetura, transmeton Sovrani.info....

City sigurt deri te fitorja e 27 në Premier Ligë

para 2 muajve - KosovaPress

Futbollistët e City dominuan në çdo aspekt të lojës duke shënuar tre gola përmes Sterling në minutat ’15 dhe ‘63 dhe Jesus ‘90. Ndërsa Milivojeviq shënoi golin e vetëm për Crystal Palace në minutën 81....

Liverpool 2:0 Chelsea, lojtari dhe dështimi i ndeshjes

para 2 muajve - Gazeta Observer

Liverpool e ka mposhtur Chelsean në javën e 34-të në Premierligë. Liverpool fitoi 2 me 0 ndaj Chelseas në Anfield Road, për t’i mbajtur gjallë shpresat për titull. Lojtari më i mirë në ndeshje ishte Mohamed...

Liverpool – Chelsea, zgjidhet lojtari i ndeshjes

para 2 muajve - Sovrani

Liverpooli e ka mposhtur Chelsean me rezultat 2-0, një fitore kjo që e mban skuadrën e drejtuar nga Jurgen Klopp në garë të ngushtë me Manchester Cityn në luftë për titull të kampionit, transmeton Sovrani.info....

Sterling "tund' rrjetën

para 2 muajve - Albeu

Manchester City ka kaluar në epërsi që në minutën e 15 me anë të Raheem Sterling në transfertën ndaj Crystal Palace . Qytetarët duan të rimarin kreun dhe deri më tani po e bëjnë mjaf mirë.

Dy gola për dy minuta, Liverpuli thyen mallkimin kundër Chelsea

para 2 muajve - KosovaPress

Ata në ndeshjen e sotme kundër Chelsea shënuan fitore para shikuesve të vet. Të dy golat për Liverpulin u shënuan brenda dy minutash, Mane ’51 dhe Salah ’53, transmeton KosovaPress. Në këtë mënyrë, Liverpul...

Liverpool e demolon Chelsean, vazhdon gara për titull

para 2 muajve - Gazeta Observer

Liverpool ka fituar bindshëm ndaj Chelseas në kuadër të javës së 34-të në Premierligë. Liverpool e ka mposhtur Chelsean me rezultat të pastër, 2 me 0, në Anfield Road. Pjesa e parë përfundoi pa gola, gjersa...

Liverpool triumfon në derbin e fundit për sivjet, rikthehet Xherdan Shaqiri

para 2 muajve - Fakti Ditor

Liverpool ka kaluar sprovën e fundit të vështirë në rrugën për titullin kampion. “Reds” mposhtën Chelsean në “Anfield” me rezultat 2-0 në ndeshjen e xhiros së 34-të të Premierligës. Golin e parë në ndeshje...

Formacionet zyrtare: Manchester City për fitore ndaj Crystal Palace

para 2 muajve - Albeu

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Crystal Palace – Manchester City . Për mysafirët, tri pikët janë jetike në këtë përballje, për të ruajtur vendin e parë në klasifikimin në tabelë, shkruan...

VIDEO/ Spektakël në “Anfield Road”, Liverpool “thyen” Chelsean

para 2 muajve - Newsport

Ka përfunduar me rezultatin 2-0 ndeshja mes Liverpool dhe Chelsea. Të kuqtë kanë fituar me golat e Mane dhe Salah në pjesën e dytë. Tashmë skuadra e drejtuar nga Jurgen Klopp ka kaluar një tjetër ndeshje ...

City mposht Palace me Sterling-Jesus dhe merr kreun

para 2 muajve - Java News

Manchester City ka harruar humbjen e pësuar në çerkfinalet e Champions League kundër Tottenham dhe është kthyer te fitorja pasi ka mundur 3-1 Crystal Palace në javën e 34-t të Premier League. Raheem Sterling...

Liverpooli fiton derbin ndaj Chelseat, Shaqiri ‘harrohet’ nga Kloppi

para 2 muajve - Epoka e Re

Skuadra e Liverpoolit para 53279 shikuesve në “Anfield” e fitoi derbin ndaj Chelseta (2-0). Pjesa e parë u mbyll 0-0, kurse në minutën e 51-të, Sadio Mane e kaloi skuadrën vendase në epërsi. Vetëm pas...

Liverpool përballë testit më të vështirë për titullin

para 2 muajve - Koha.mk

Në Liverpool kanë filluar të besojnë se ky është sezoni i duhur për të rikthyer titullin kampion në qytet, pas 28 vitesh mungesë, por për të bërë realitet këtë ëndërr, duhet fillimisht të llogaritin përballjen...

Crystal Palace – Mancester City, mbyllet me këtë rezultat

para 2 muajve - Infokusi

Manchester City ka shënuar fitore shumë të rëndësishme si mysafir i Crystal Palaces me rezultat 1-1, në duelin e vlefshëm për javën e 33-të në Premier League, shkruan Gazeta inFokus. Golat për skuadrën...

Liverpooli shënon dy gola të shpejtë ndaj Chelseat

para 2 muajve - Epoka e Re

Liverpooli ka shënuar dy gola të shpejtë në pjesë e dytë ndaj Chelseat. Autor të golave ishin Sadio Mane dhe Mohamed Salah.

Salah është “terrorist” – ylli egjiptian sapo “bombardoi” portën e Chelseat [VIDEO]

para 2 muajve - Periskopi

Liverpooli ka befasuar Chelsean në pjesën e dytë dhe ka shënuar dy gola të shpejtë. Fillimisht Sadio Mane (51′) shënoi me kokë, ndërsa Mohamed Salah (53′) dyfishoi gjithçka me një supergol. Kujtojmë se...

Dy gola të shpejtë në derbin Liverpool – Chelsea

para 2 muajve - Sovrani

Liverpooli ka kaluar në avantazh të dyfishtë ndaj Chelseat me golat e Sadio Mane dhe Mohamed Salah, trasnemton Sovrani.info. Golat Facebook Twitter Google Plus

Formacionet zyrtare: Crystal Palace – Manchester City

para 2 muajve - Lajmi.net

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Crystal Palace – Manchester City. Për mysafirët, tri pikët janë jetike në këtë përballje, për të ruajtur vendin e parë në klasifikimin në tabelë, shkruan...

Formacionet zyrtare: Liverpool – Chelsea

para 2 muajve - Infokusi

Liverpooli dhe Chelsea takohen në kuadër të javës së 34-të në Premier League, shkruan Gazeta inFokus. Kjo super ndeshje zhvillohet në stadiumin “Anfield Road” në Liverpool, dhe nisë nga ora 17:30. Kjo...

Liverpool – Chelsea, ndeshja që mund ta vendos titullin në Premier Ligë

para 2 muajve - GazetaBlic

Në Liverpool kanë filluar të besojnë se ky është sezoni i duhur për të rikthyer titullin kampion në qytet, pas 28 vitesh mungesë, por për të bërë realitet këtë ëndërr, duhet fillimisht të llogaritin përballjen...

Ylli i Crystal Palace me deklaratë befasuese para ndeshjes me Manchester Cityn

para 2 muajve - OraInfo

Skuadra e Manchester Cityt do të ndeshet me Crystal Palace. Ylli i Crystal Palace, Wilfried Zaha, është shprehur shumë optimist para ndeshjes me Manchester City. Një nga anësorët më të mirë në Premierligë...

City vazhdon me fitore, për pak çaste rrëmben kreun në Premierligë

para 2 muajve - Arbresh

Manchester City ka fituar 1-3 në udhëtim te Crystal Palace, për të rrëmbyer kreun e Premierligës dhe tani do të presin se çfarë do të bëjë rivali kryesor për titull, Liverpooli, që në “Anfield” pret Chelsean...

Kompany paralajmëron shokët e skuadrës: ‘Nuk mund ta përballojmë një tjetër humbje’

para 2 muajve - Lajmi.net

Vincent Kompany ka bërë thirrje tek shokët e skuadrës që ta marrin me qetësi ndeshjen që e luajnë në udhëtim, kundër Crystal Palace. Kapiteni i skuadrës ka thënë se skuadra do të luajë lojën e tyre sulmuese...

Liverpooli kërkon ta harrojë rrëshqitjen famëkeqe të Gerrard dhe ta mundë Chelsean në luftë për titull

para 2 muajve - Iliria News

Chelsea e viziton Anfieldin sot me synim për t’i prishur punë Liverpoolit në ndjekje të titullin në Premierligë. Skuadra e Jurgen Kloppit do të kërkojë ta harrojë rrëshqitjen famëkeqe të kapitenit të atëhershëm,...

City s’gabon ndaj Crystal Palace, merr pozitën e parë

para 2 muajve - Epoka e Re

Skuadra e Manchester Cityt vazhdon fuqishëm garën për titull në Premier Ligë, pasi sot e mposhti Crystal Palace (1-3). Dy gola në këtë ndeshje për kampionat aktual të Anglisë i shënoi Raheem Sterling,...

Formacionet zyrtare: Liverpool – Chelsea

para 2 muajve - Gazeta Observer

Liverpool dhe Chelsea do të jetë ndeshja kryesore e javës së 34-të në Premierligë. Liverpool dhe Chelsea do të përballen në kuadër të Premierligës, ndeshja kjo që fillon nga ora 17:30. Derbi që zhvillohet...

Sterling i pandalshëm, City rikthehet në krye

para 2 muajve - Periskopi

Manchester City e ka vazhduar formën fantastike edhe ndaj Crystal Palace, duke u rikthyer në maje të Premier Ligës. ‘Qytetarët’ mposhtën ‘Shqiponjat’ me rezultat 1-3, falë përformancës fantastike të Raheem...

Liverpool beson te titulli, por duhet të kalojë pengesën Chelsea

para 2 muajve - Albeu

Në Liverpool kanë filluar të besojnë se ky është sezoni i duhur për të rikthyer titullin kampion në qytet, pas 28 vitesh mungesë, por për të bërë realitet këtë ëndërr, duhet fillimisht të llogaritin përballjen...

Formacionet zyrtare: Crystal Palace – Manchester City

para 2 muajve - Infokusi

Manchester City luan në udhëtim të Crystal Palace, në duelin e vlefshëm për javën e 33-të në Premier League, shkruan Gazeta inFokus. Në duelin e parë të zhvilluar në “Etihad Stadium”, Crystal Palace kishte...

Liverpooli kërkon t’i hakmerret Chelseat dhe të vazhdojë ëndrrën drejt titullit

para 2 muajve - Arbresh

Chelsea e viziton “Anfieldin” sot me synim për t’i prishur punë Liverpoolit në ndjekje të titullin në Premierligë. Skuadra e Jurgen Kloppit do të kërkojë ta harrojë rrëshqitjen famëkeqe të kapitenit të...

Tifozët të harrojnë gabimin e Gerrardit, Liverpool kërkon fitore me Chelsean në luftë për titull

para 2 muajve - Java News

Chelsea e viziton Anfieldin sot me synim për t’i prishur punë Liverpoolit në ndjekje të titullin në Premierligë. Skuadra e Jurgen Kloppit do të kërkojë ta harrojë rrëshqitjen famëkeqe të kapitenit të atëhershëm,...

Zaha e di ‘ilaçin’ për ta mposhtur Man Cityn

para 2 muajve - Lajmi.net

Ylli i Crystal Palace, Wilfried Zaha, është shprehur shumë optimist para ndeshjes me Manchester City. Një nga anësorët më të mirë në Premierligë beson se skuadra e tij mund t’i hapë probleme skuadrës së...

Klopp kërkon ‘armën speciale’ për ndeshjen kundër Chelsea

para 2 muajve - Medial

Liverpool do ta ketë sot testin më të vështirë të mbetur në garën për titullin e Premierligës. Me fillim nga ora 17:30, në ‘Anfield’, skuadra e Jurgen Klopp do të zbres për ndeshjen kundër skuadrës së...

Sterling shënon, City lider momental në Premier Ligë

para 2 muajve - Gazeta Observer

Raheem Sterling ka realizuar golin e parë për Manchester Cityn në duelin kundër Crystal Palace që po zhvillohet në Selhurst Park. Anglezi konvertoi një asistim të mirë të Kevin de Bruyne për të realizuar...

Sterling shënon, City lider momental në Premier Ligë

para 2 muajve - Gazeta Observer

Raheem Sterling ka realizuar golin e parë për Manchester Cityn në duelin kundër Crystal Palace që po zhvillohet në Selhurst Park. Anglezi konvertoi një asistim të mirë të Kevin de Bruyne për të realizuar...

Ndeshja kundër Chelseas, ja ҫfarë po bën Klopp

para 2 muajve - OraInfo

Skuadra e Liverpoolit do të ndeshet me Chelseas. Liverpool do ta ketë sot testin më të vështirë të mbetur në garën për titullin e Premierligës. Me fillim nga ora 17:30, në ‘Anfield’, skuadra e Jurgen Klopp...

Publikohen formacionet zyrtare: Crystal Palace – Manchester City

para 2 muajve - KosovaPress

Për mysafirët, tri pikët janë jetike në këtë përballje, për të ruajtur vendin e parë në klasifikimin në tabelë, shkruan lajmi.net. Manchester City do ta ketë në kujtesë humbjen që Palace ia ka shkaktuar...

Liverpool përballë testit më të vështirë për titullin, City udhëton sërish në Londër

para 2 muajve - SuperSport

Në Liverpool kanë filluar të besojnë se ky është sezoni i duhur për të rikthyer titullin kampion në qytet, pas 28 vitesh mungesë, por për të bërë realitet këtë ëndërr, duhet fillimisht të llogaritin përballjen...

Man City kërkon hakmarrje kundër Crystal Palace

para 2 muajve - Gazeta Observer

Në ndeshjen e parë që ishte zhvilluar në Etihad Stadium, Crystal Palace e kishte mposhtur 3-2 Manchester Cityn, duke i shkaktuar disfatën e parë në shtëpinë e vet. Sot skuadra e Pep Guardiolas do të kërkoj...

Legjenda angleze: Liverpool fiton titullin kampion

para 2 muajve - Albeu

Paul Ince beson se pritja 29 vjeçare për titullin e kampionit do të marr fund këtë sezon, duke cilësuar lojtarët e Klopp si favoritët ndaj Man City. Sipas Ince , gjithçka është në anën e "The Reds", të...

Përveç derbit Liverpool-Chelsea, këto janë ndeshjet tjera që zhvillohen sot

para 2 muajve - GazetaBlic

Sot luhet java e 32 e kampionateve më elitare të botës. Ndeshja e cila spikat më shumë është ajo mes Liverpool dhe Chelsea. Ekipin i Klopp kërkon të marrë 3 pikë në mënyrë që të mbajë vendin e parë në...

Klopp kërkon ‘armën speciale’ për ndeshjen kundër Chelsea

para 2 muajve - Lajmi.net

Liverpool do ta ketë sot testin më të vështirë të mbetur në garën për titullin e Premierligës. Me fillim nga ora 17:30, në ‘Anfield’, skuadra e Jurgen Klopp do të zbres për ndeshjen kundër skuadrës së...

Kush do rrëshqasë kësaj here për Liverpoolin?

para 2 muajve - Periskopi

Liverpool dhe Chelsea luajnë kryendeshjen e kësaj fundjave. Të dy ekipet zbresin në fushë me objektiva të ndryshëm, me vendasit që kërkojnë të vazhdojnë luftën për titull e mysafirët duan të luajnë në...

Formacionet: Liverpool – Chelsea

para 2 muajve - Epoka e Re

Derbi i madh i Premier Ligës në mes Liverpoolit dhe Chelseta zhvillohet sot nga ora 17:30. Edhe në këtë ndeshje nuk pritet të jetë titullari futbollisti shqiptar nga Zhegra e Gjilanit, Xherdan Shaqiri. /Epoka e re/

Kloppi u kërkon tifozëve ta harrojnë rrëshqitjen e Gerrardit

para 2 muajve - PortaliOnline

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, u ka kërkuar tifozëve të klubit të tij ta harrojnë dështimin në garën për titullin e Premierligës në sezonin 2013/14, përkundër ngjashmërive që ai sezon ka me këtë...

Reali synon yllin e Liverpoolit

para 2 muajve - KosovaPress

Gjiganti spanjoll është në kërkim të lojtarëve të rinj dhe vera duket të jetë e ngjeshur me transfere. Sipas El Confidencial, los blancos kanë sytë tek ylli i Liverpoolit, Sadio Mane. Mbetet të shihet...

Liverpool-Chelsea, ja ndeshjet tjera që luhen sot

para 2 muajve - Periskopi

Sot luhet java e 32 e kampionateve më elitare të botës. Ndeshja e cila spikat më shumë është ajo mes Liverpool dhe Chelsea. Ekipin i Klopp kërkon të marrë 3 pikë në mënyrë që të mbajë vendin e parë në...

Liverpool-Chelsea, ja ndeshjet tjera që luhen sot

para 2 muajve - KosovaPress

Ndeshja e cila spikat më shumë është ajo mes Liverpool dhe Chelsea. Ekipin i Klopp kërkon të marrë 3 pikë në mënyrë që të mbajë vendin e parë në garën për titull me Manchester City-n. Nga ana tjetër Chelsea...

“Gara për titull i takon skuadrës së Liverpoolit”

para 2 muajve - GazetaBlic

Ish ylli i Liverpool beson se gjithçka po shkon për shtatin e ish skuadrës së tij në garën për titullin e Premierligës. Paul Ince beson se pritja 29 vjeçare për titullin e kampionit do të marr fund këtë...

‘Gara për titullin e gjitha në favor të Liverpool’

para 2 muajve - Lajmi.net

Ish ylli i Liverpool beson se gjithçka po shkon për shtatin e ish skuadrës së tij në garën për titullin e Premierligës. Paul Ince beson se pritja 29 vjeçare për titullin e kampionit do të marr fund këtë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK