http://kariera.mk

Ky është plani i Ajaxit për ta ndalur Ronaldon

para 2 muajve - Lajmi.net

Ajaxi do ta zhvillojë nesër (e marte) ndeshje e dytë ndaj Juevtnusit në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ajax dhe Juventus barazuan në ndeshjen e parë 1 me 1 në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve,...

Pak para ndeshjes me Juventus, Ajax merr një lajm fantastik

para 2 muajve - OraInfo

Lajm i mirë për Ajaxin. Ajax ka marrë një lajm fantastik para ndeshjes kthyese ndaj Juventusit në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë në mes të Ajaxit dhe Juventusit kishte përfunduar 1 me 1,...

Lajm fenomenal për Ajaxin para ndeshjes me Juventusin

para 2 muajve - Lajmi.net

Ajax ka marrë një lajm fantastik para ndeshjes kthyese ndaj Juventusit në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë në mes të Ajaxit dhe Juventusit kishte përfunduar 1 me 1, ndërsa nesër (e marte),...

Allegri: Duhet të bëjmë më mirë se në ndeshjen e parë

para 2 muajve - Albeu

Në prag të Champions League , para ndeshjes Juventus – Ajax, ka folur trajneri i "Zonjës së Vjetër", Massimiliano Allegri. Ai ka prezantuar ndeshjen që pritet të luhet në skenën më elitare të futbollit...

Gardiani i Ajax: Juventus si Reali? Ne do ndjekim filozofinë tonë

para 2 muajve - Albeu

Vrastar në shtëpinë e Real Madrid , Ajax përgatitet të realizojë një tjetër mision të ngjashëm, tashmë në kështjellën e Juventus . Pikërisht në vigjilje të sfidës së dytë ndaj bardhezinjve, e vlefshme...

Juventus publikon listën anti Ajax

para 2 muajve - Lajmi.net

Juventus dhe Ajax do ta zhvillojnë nesër (e marte) përballjen e dytë në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë çerekfinale kishte përfunduar 1 me 1 në Holandë, gjersa nesër do të vendoset se kush...

Trajneri Ajax: Ronaldon do ta trajtojmë si çdo futbollist tjetër

para 2 muajve - Albeu

Pas barazimit të shkëlqyer 1-1 ndaj Juventus në ndeshjen e parë të luajtur në "Johan Cruyff Arena", trajneri i Juventus , Erik ten Hag ka folur në konferencën për mediat, mbi atë që pritet të manifestohet...

Para ndeshjes me Ajaxin, Juventusi merr lajmin e madh

para 2 muajve - OraInfo

Do të zhvillohet ndeshja mes Juventusit dhe Ajaxit. Juventus është duke u përgatitur për ndeshjen e dytë ndaj Ajaxit në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë përfundoi 1 me 1, gjersa Juvetnus do...

Lajm fantastik për Juventusin para ndeshjes me Ajaxin

para 2 muajve - Lajmi.net

Juventus është duke u përgatitur për ndeshjen e dytë ndaj Ajaxit në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë përfundoi 1 me 1, gjersa Juvetnus do ta kërkojë kalimin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve...

Ajaks:“Asnjë plan special për Ronaldon është si çdo futbollist tjetër”

para 2 muajve - Java News

Erik ten Hag thotë se s’do të bëjë asnjë taktikë speciale për ta ndalur Ronaldon. Ekipi do të zbresë në Torino për të luajtur futboll ashtu siç bën ndaj çdo kundërshtari. Pas barazimit të shkëlqyer 1-1...

Allegri jep sinjale se Juventusi mund të luajë me disa ndryshime kundër Ajaxit

para 2 muajve - Tetova Sot

Në prag të Champions League, para ndeshjes Juventus – Ajax, ka folur trajneri i “Zonjës së Vjetër”, Massimiliano Allegri. Ai ka prezantuar ndeshjen që pritet të luhet në skenën më elitare të futbollit...

“S’kemi asnjë plan special për Ronaldon, do ta trajtojmë si çdo futbollist tjetër”

para 2 muajve - Tetova Sot

Erik ten Hag thotë se s’do të bëjë asnjë taktikë speciale për ta ndalur Ronaldon. Ekipi do të zbresë në Torino për të luajtur futboll ashtu siç bën ndaj çdo kundërshtari. Pas barazimit të shkëlqyer 1-1...

Chiellini do t’i mungojë Juventusit për ndeshjen me Ajaxin

para 2 muajve - Telegrafi

Giorgio Chiellini. (Photo by Tullio M. Puglia/Getty Images)

Juventusi publikon listën e lojtarëve, ja mungesat përballë Ajaxit

para 2 muajve - Gazeta Telegraf

Juventusi ka publikuar listën e lojtarëve për duelin e kthimit kundër Ajaxit në Champions League. Mario Mandzukic nuk ka arritur të jetë gati, ndërsa te Juventusi do të mungojnë edhe Girgio Chiellini dhe...

Ky është lajmi i fundit nga Chiellini, për sfidën e kthimit me Ajaxin

para 2 muajve - Koha Jone

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, duket se nuk do të ketë të gatshëm Giorgio Chiellinin për ndeshjen e kthimit ndaj Ajaxit në “Allianz Stadium”. Gjithçka është e hapur në këtë përballje, pasi...

De Jong u dëmtua në ndeshjen e kampionatit, agjenti zbulon nëse do të luajë kundër Juventusit

para 2 muajve - Koha Jone

Frenki De Jong, mesfushori i Ajaksit është në listën e të grumbulluarve, në ndeshjen e kthimit që skuadra e tij do të luajë në Torino ndaj Juventusit. De Jong në ndeshjen me Exelsiorin, ka dalë nga fusha...

Lajm i keq për Juventusin, De Jong në skuadrën e Ajaxit

para 2 muajve - Iliria News

Frenkie de Jong është ftuar në skuadrën e Ajaxit për ndeshjen kundër Juventusit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve të martën. Për De Jong druhej se nuk do të mundë t’ia dilte shkaku i një shqetësime,...

Juventusi publikon skuadrën për Ajaxin, mungon edhe Mandzukic

para 2 muajve - Arbresh

Mario Mandzukic dhe Giorgio Chiellini nuk do të jenë në skuadrën e Juventusit për përballjen me Ajaxin të martën në Ligën e Kampionëve. Ndeshja e parë ishte mbyllur 1-1 në Amsterdam, ndërsa në Allianz...

Allegri zbulon listën e lojtarëve të grumbulluar ndaj Ajax, mungesës së Chiellinit i shtohet edhe sulmuesi kryesor

para 2 muajve - Newsport

Ndeshja më e rëndësishme e sezonit për Juventusin do të luhet ditën e nesërme në “Juventus Stadium”, ku do presin Ajax në ndeshjen e kthimit për Champions League. Skuadra e drejtuar nga Allegri ka mbullur...

Chiellini në dyshim

para 2 muajve - Koha.net

Mbrojtësi mund ta humbë ndeshjen kthyese ndaj Ajaxit Kapiteni i Juventusit, Giorgio Chiellini, mund ta humbasë edhe ndeshjen e dytë çerekfinale ndaj Ajaxit në Champions League. Sipas mediave italiane,...

​Chiellini mbanë në ankth Allegrin

para 2 muajve - GazetaBlic

Mbrojtësi italian është në dyshim për ndeshjen e nesërme ndaj Ajaxit. Juventusi do të presë nesër Ajaxin në ndeshjen e kthimit të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve. “Zonja e Vjetër”, ka marrë një rezultat...

Chiellini mbanë në ankth Allegrin

para 2 muajve - RTV 21

Mbrojtësi italian është në dyshim për ndeshjen e nesërme ndaj Ajaxit Juventusi do të presë nesër Ajaxin në ndeshjen e kthimit të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve. “Zonja e Vjetër”, ka marrë një rezultat...

Lajm i keq për Juventusin, De Jong në skuadrën e Ajaxit

para 2 muajve - Tetova Sot

Frenkie de Jong është ftuar në skuadrën e Ajaxit për ndeshjen kundër Juventusit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve të martën. Për De Jong druhej se nuk do të mundë t’ia dilte shkaku i një shqetësime,...

Lajm fantastik për Juventusin para ndeshjes me Ajaxin

para 2 muajve - Gazeta Observer

Juventus është duke u përgatitur për ndeshjen e dytë ndaj Ajaxit në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë përfundoi 1 me 1, gjersa Juvetnus do ta kërkojë kalimin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve...

‘Feston Ajaxi’, Juve nuk do të mund të llogarisë në Chiellinin

para 2 muajve - Lajmi.net

Trajneri i Juventus, Massimiliano Allegri, duket se nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e Giorgio Chiellini, për ndeshjen ndaj Ajax Amsterdam. Në ‘Allianz Stadium’, Juventus do të jetë nikoqir i Ajax...

Lajm i keq për Juventusin, Ajaxi me formacionin "bombë"

para 2 muajve - Albeu

Frenkie de Jong është thirrut në skuadrën e Ajaxit për ndeshjen kundër Juventusit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve të martën. Për De Jong ekzistonte frika se nuk do të mundë t’ia dilte për shkak të...

Frenkie de Jong përfshihet në skuadrën e Ajaxit për ndeshjen e dytë ndaj Juves

para 2 muajve - Telegrafi

Frenkie de Jong (Foto: Michael Steele/Getty Images/Guliver)

De Jong u dëmtua në ndeshjen e kampionatit, agjenti zbulon nëse do të luajë kundër Juventusit

para 2 muajve - Infokusi

Frenki De Jong, mesfushori i Ajaksit është në listën e të grumbulluarve, në ndeshjen e kthimit që skuadra e tij do të luajë në Torino ndaj Juventusit. De Jong në ndeshjen me Exelsiorin, ka dalë nga fusha...

Ish sulmuesi i njohur: Ajax mund ta fitojë Ligën e Kampionëve!

para 2 muajve - GazetaBlic

Ish-sulmuesi i Ajaxit, Kanu Nwankwo ka thënë se ai beson se Ajax mund të mundë Juventusin dhe të vazhdojë në fazën e ardhshme të Ligës së Kampionëve edhe pse kjo nuk do të jetë e lehtë. Kanu i cili fitoi...

“Dhimbje” koke për Allegrin, një mungesë e madhe ndaj Ajax

para 2 muajve - Newsport

Juventusi do të luajë ditën e nesërme sfidën e kthimit në Champions League ndaj Ajax. Bardhezinjtë barazuan në në takimin e parë në Holandë dhe do të kërkojnë kualifikimin në ndeshjen e kthimit. Ai që...

De Jong mund të mungojë ndaj Juventusit

para 2 muajve - GazetaBlic

Agjenti i Frenkie de Jong ka frikë se mesfushori i Ajax do të humbasë ndeshjen e dytë të çerekfinales së Ligës së Kampionëve ndaj Juventus. Ajax e deklasoi Excelsior 6-2 të shtunën, por rezultati u hodh...

Chiellini mbanë në ankth Allegrin

para 2 muajve - KosovaPress

Juventusi do të presë nesër Ajaxin në ndeshjen e kthimit të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve. “Zonja e Vjetër”, ka marrë një rezultat pozitiv 1-1 nga ndeshja e parë e zhvilluar në Amsterdam, shkruan...

‘Feston Ajaxi’, Juve nuk do të mund të llogarisë në Chiellinin

para 2 muajve - Gazeta Observer

Trajneri i Juventus, Massimiliano Allegri, duket se nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e Giorgio Chiellini, për ndeshjen ndaj Ajax Amsterdam. Në ‘Allianz Stadium’, Juventus do të jetë nikoqir i Ajax...

De Jong u dëmtua në ndeshjen e kampionatit, agjenti zbulon nëse do të luajë kundër Juventusit

para 2 muajve - KosovaPress

De Jong në ndeshjen me Exelsiorin, ka dalë nga fusha në minutën 28-të të sfidës, për shkak të dhimbjeve që ai kishte në kofshën e djathtë. Agjenti i tij, Ali Dersum, ka sqaruar gjithçka para mediave, duke...

De Jong mungon ndaj Juventusit? Lajm “i hidhur” për bardhezinjtë

para 2 muajve - Newsport

Frenkie de Jong mund të jetë i gatshëm për të luajtur që nga minuta e parë në ndeshjen mes Juventusit dhe Ajaksit nesër mbrëma. Skuadra hollandeze sapo ka arritur në Torino dhe de Jong ka fluturuar së...

Ajaksi të martën në Torino, Juventusi me mungesa

para 2 muajve - Opinion

Juventusi ka lënë pas krahëve humbjen 2-1 ndaj SPAL-it në kampionat, për t’u fokusuar plotësisht në ndeshjen e të martës kundër Ajaksit në “Allianz Stadium”. Trajneri Massimiliano Allegri ka besim se mund...

Optimizëm në shtëpinë e “Zonjës”, Allegri rikuperon pjesët!

para 2 muajve - Medial

Nuk ka kohë për të kthyer kokën pas, blofi kundër Spal nuk është një dramë, fundja titulli në Serie A është një çështje e mbyllur, e gjithë vëmendja e Juves është e përqendruar tek sfida kundër Ajax. Të...

Optimizëm në shtëpinë e “Zonjës”, Allegri rikuperon pjesët!

para 2 muajve - BalkanWeb

Nuk ka kohë për të kthyer kokën pas, blofi kundër Spal nuk është një dramë, fundja titulli në Serie A është një çështje e mbyllur, e gjithë vëmendja e Juves është e përqendruar tek sfida kundër Ajax. Të...

Ylli i Juventusit do të mungojë ndaj Ajaxit

para 2 muajve - GazetaBlic

Portieri i Juventusit, Mattia Perin do të mbetet jashtë skuadrës për ndeshjen me Ajaxin, ndërsa Giorgio Chiellini dhe Emre Can janë duke u rikuperuar dhe mund të ftohen nga Max Allegri. Ndeshja e parë...

Ylli i Juventus nuk ia del, mungon ndaj Ajaxit

para 2 muajve - InfoMagazin

Lajme aspak të mira për Juventusin, në prag të duelit të kthimit në çerekfinalen e UEFA Champions League ndaj Ajaxit. Mattia Perin do të jetë mungesa e madhe e bardhezinjve, i cili i bashkohet në infermieri...

Mesfushori i talentuar “tremb” Ajaxin, në dyshim prezenca e tij ndaj Juventusit

para 2 muajve - Newsport

Ajax do të luaj ndeshjen e kthimit në Torina ndaj Juventusit. Sfida e parë është mbyllur në barazim 1-1 ndërsa skuadra e Allegrit duket më e favorizuar për të kaluar më tej në raundin tjetër duke parë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK