http://kariera.mk

Shkencëtarët prezantojnë për herë të parë zemrën artificiale

para 2 muajve - Koha.mk

Shkencëtarët në Izrael kanë prezantuar të hënën një printim 3D të një zemre me inde dhe enë gjaku njerëzore. Ky zbulim po cilësohet një “përparim i madh mjekësor” që po ndodhë për herë të parë, njofton...

MJEKËSI – Paraqitet prototipi i zemrës në 3D

para 2 muajve - Medial

TEL AVIV, 15 prill /MEDIAL-AFP/ – Një grup shkencëtarësh paraqitën sot në Tel Aviv, një prototip të zemrës së njeriut, të printuar në 3D, e përbërë nga indet e njeriut dhe me enë gjaku, një arritje e madhe...

Shkencëtarët izraelitë printojnë zemrën e njeriut në format 3D

para 2 muajve - Opinion

Disa shkencëtarë izraelitë kanë printuar për herë të parë në historinë e botës, në format 3D, zemrën e njeriut. Profesori Tal Dvir nga Universiteti i Biologjisë Molekulare dhe Bioteknologjisë thotë se...

Shkencëtarët izraelit paraqesin prototip të zemrës në 3D

para 2 muajve - Alsat-M

Një grup shkencëtarësh paraqitën sot në Tel Aviv, një prototip të zemrës së njeriut, të printuar në 3D, e përbërë nga indet e njeriut dhe me enë gjaku, një arritje e madhe sipas tyre në kurimin e sëmundjeve...

Shkencëtarët izraelitë printojnë zemrën e njeriut në format 3D

para 2 muajve - Koha Jone

Israeli scientist Tal Dvir from Tel Aviv University holds a transparent cup containing what the university says is the world?s first 3D-printed, vascularised engineered heart, during a demonstration at...

Shkencëtarët printojnë për herë të parë zemrën në 3D

para 2 muajve - GazetaBlic

Shkencëtarët pohojnë se kanë printuar për herë të parë zemrën në 3D, së bashku me indet njerëzore dhe enët e gjakut. Megjithëse organi është sa madhësia e qershisë dhe nuk mund të pompojë gjakun, ekspertët...

Shkencëtarët printojnë për herë të parë zemrën në 3D

para 2 muajve - Lajmi.net

Shkencëtarët pohojnë se kanë printuar për herë të parë zemrën në 3D, së bashku me indet njerëzore dhe enët e gjakut. Megjithëse organi është sa madhësia e qershisë dhe nuk mund të pompojë gjakun, ekspertët...

Paraqitet prototipi i zemrës në 3D

para 2 muajve - BalkanWeb

Një grup shkencëtarësh paraqitën sot në Tel Aviv, një prototip të zemrës së njeriut, të printuar në 3D, e përbërë nga indet e njeriut dhe me enë gjaku, një arritje e madhe sipas tyre në kurimin e sëmundjeve...

Paraqitet prototipi i zemrës në 3D

para 2 muajve - Koha.net

Një grup shkencëtarësh paraqitën sot në Tel Aviv, një prototip të zemrës së njeriut, të printuar në 3D, e përbërë nga indet e njeriut dhe me enë gjaku, një arritje e madhe sipas tyre në kurimin e sëmundjeve...

Shkencëtarët prezantojnë për herë të parë zemrën artificiale, cilësohet progres në mjekësi

para 2 muajve - Klan Kosova

Shkencëtarët në Izrael kanë prezantuar të hënën një printim 3D të një zemre me inde dhe enë gjaku njerëzore. Ky zbulim po cilësohet një “përparim i madh mjekësor” që po ndodhë për herë të parë, njofton...

Shkencëtarët zbulojnë për herë të parë zemrën artificiale, cilësohet progres në mjekësi

para 2 muajve - Klan Kosova

Shkencëtarët në Izrael zbuluan të hënën një printim 3D të një zemre me inde dhe enë njerëzore. Ky zbulim po cilësohet një “përparim i madh mjekësor” që po ndodhë për herë të parë, njofton Klan Kosova....

Shkencëtarët sjellin për herë të parë zemrën artificiale

para 2 muajve - Klan Kosova

Shkencëtarët në Izrael zbuluan të hënën një printim 3D të një zemre me inde dhe enë njerëzore. Ky zbulim po cilësohet një “përparim i madh mjekësor” që po ndodhë për herë të parë, njofton Klan Kosova....

Shkencëtarët izraelitë printojnë zemrën e njeriut në format 3D

para 2 muajve - Arbresh

Shkencëtarët izraelitë kanë printuar për herë të parë në botë, në format 3D zemrën e njeriut. Profesor Tal Dvir nga Universiteti i Biologjisë Molekulare dhe Bioteknologjisë thotë se “Kjo është hera e parë...

Paraqitet prototipi i zemrës në 3D

para 2 muajve - Shenja

Një grup shkencëtarësh paraqitën sot në Tel Aviv, një prototip të zemrës së njeriut, të printuar në 3D, e përbërë nga indet e njeriut dhe me enë gjaku, një arritje e madhe sipas tyre në kurimin e sëmundjeve...

Paraqitet prototipi i zemrës në 3D

para 2 muajve - Ekonomia Online

Një grup shkencëtarësh paraqitën sot në Tel Aviv, një prototip të zemrës së njeriut, të printuar në 3D, e përbërë nga indet e njeriut dhe me enë gjaku, një arritje e madhe sipas tyre në kurimin e sëmundjeve...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK