http://kariera.mk

Gjonlekaj: Njëzet vjet pas, si u formua Batalioni i Atlantikut

para 3 muajve - Koha.mk

Në pranverë të vitit 1997 në Brooklyn të New Yorkut u zhvillua një mbledhje për themelimin e “Vendlindjes Thërret”, që kishte për qëllim kryesor mbështetjen e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, rikujton Gjekë...

Gjonaj: Shqipëria trazohet nga jashtë!

para 3 muajve - Ina

Në Tiranë është kremtuar 20-vjetori i themelimit të Batalionit Atlantik në të cilin u bashkuan me qindra shqiptaro-amerikanë, për të luftuar në çlirimin e Kosovës. Mark Gjonaj, i cili ka qenë anëtar i...

Gjonlekaj: Njëzet vjet pas, si u formua Batalioni i Atlantikut

para 3 muajve - Koha.net

Në pranverë të vitit 1997 në Brooklyn të New Yorkut u zhvillua një mbledhje për themelimin e "Vendlindjes Thërret", që kishte për qëllim kryesor mbështetjen e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, rikujton Gjekë...

Mark Gjonaj: Shqipëria trazohet nga jashtë!

para 3 muajve - Top Channel

Në Tiranë është kremtuar 20-vjetori i themelimit të Batalionit Atlantik në të cilin u bashkuan me qindra shqiptaro-amerikanë, për të luftuar në çlirimin e Kosovës. Mark Gjonaj, i cili ka qenë anëtar i...

Majko: “Batalioni i Atlantikut” tregon vlerën e të qenit shqiptar në diasporë

para 3 muajve - Koha.mk

Me rastin e 20-vjetorit të krijimit të “Batalionit të Atlantikut”, ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, priti sot një delegacion të tij. “Rasti i “Batalionit të Atlantikut” është një rast shumë...

Gjonaj: Shqipëria trazohet nga jashtë!

para 3 muajve - Top Channel

Në Tiranë është kremtuar 20-vjetori i themelimit të Batalionit Atlantik në të cilin u bashkuan me qindra shqiptaro-amerikanë, për të luftuar në çlirimin e Kosovës. Mark Gjonaj, i cili ka qenë anëtar i...

Gjonlekaj: Njëzet vjet pas, si u formua Batalioni i Atlantikut

para 3 muajve - Infokusi

Në pranverë të vitit 1997 në Brooklyn të New Yorkut u zhvillua një mbledhje për themelimin e “Vendlindjes Thërret”, që kishte për qëllim kryesor mbështetjen e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, rikujton Gjekë...

“Po trazohet nga jashtë”, Mark Gjonaj jep alarmin për Shqipërinë

para 3 muajve - Sot News

Në Tiranë është kremtuar 20-vjetori i themelimit të Batalionit Atlantik në të cilin u bashkuan me qindra shqiptaro-amerikanë, për të luftuar në çlirimin e Kosovës. Mark Gjonaj, i cili ka qenë anëtar i...

Flet ish-zëdhënësi i UÇK-së për Amerikë: Ja si u formua Batalioni i Atlantikut?

para 3 muajve - Bota Press

Botapress, 15 Prill – Në pranverë të vitit 1997 në Brooklyn të New Yorkut u zhvillua një mbledhje për themelimin e “Vendlindjes Thërret”, që kishte për qëllim kryesor mbështetjen e Ushtrisë Çlirimtare...

“Atlantiku” kthehet në Kosovë

para 3 muajve - RTV 21

Batalioni shqiptaro-amerikan i UÇK-së përkujton 20 vjetorin e luftës çlirimtare Djemtë dhe vajzat shqiptare nga Batalioni Atlantiku të cilët 20 më parë lanë Amerikën për t’iu bashkuar luftës çlirimtare...

Mark Gjonaj: Shqipëria po trazohet nga shtete të jashtme, që s’na e duan të mirën!

para 3 muajve - Gazeta Tema

Në Tiranë është kremtuar 20-vjetori i themelimit të Batalionit Atlantik në të cilin u bashkuan me qindra shqiptaro-amerikanë, për të luftuar në çlirimin e Kosovës. Mark Gjonaj, i cili ka qenë anëtar i...

Majko: “Batalioni i Atlantikut” tregon vlerën e të qenit shqiptar në diasporë

para 3 muajve - Klan Kosova

Me rastin e 20-vjetorit të krijimit të “Batalionit të Atlantikut”, ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, priti sot një delegacion të tij. “Rasti i “Batalionit të Atlantikut” është një rast shumë...

Mark Gjonaj: Shqipëria po trazohet nga shtete të jashtme, që s’na e duan të mirën!

para 3 muajve - Lexo

Në Tiranë është kremtuar 20-vjetori i themelimit të Batalionit Atlantik në të cilin u bashkuan me qindra shqiptaro-amerikanë, për të luftuar në çlirimin e Kosovës. Mark Gjonaj, i cili ka qenë anëtar i...

Mark Gjonaj: Shqipëria trazohet nga jashtë!

para 3 muajve - InfoMagazin

Në një intervistë për Top Channel, zoti Gjonaj flet për situatën politike në të cilën është futur Shqipëria: “Jam i shqetësuar nga situata tashmë e destabilizuar. Lidershipi politik shqiptar përdor standarte...

Ish-këshilltari i Nju Jorkut: Shqipëria trazohet nga jashtë!

para 3 muajve - Java News

Në Tiranë është kremtuar 20-vjetori i themelimit të Batalionit Atlantik në të cilin u bashkuan me qindra shqiptaro-amerikanë, për të luftuar në çlirimin e Kosovës. Mark Gjonaj, i cili ka qenë anëtar i...

20 vjet nga “Batalioni i Atlantikut”, shembull i veçantë në histori

para 3 muajve - Koha.net

Tiranë, 15 Prill -Me rastin e 20-vjetorit të krijimit të “Batalionit të Atlantikut”, ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, priti sot një delegacion të tij. “Rasti i “Batalionit të Atlantikut”...

Majko: Batalioni “Atlantiku”, shembull i veçantë në histori

para 3 muajve - Illyria

Tiranë, 15 prill 2019 – Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, priti sot një delegacion të “Batalionit të Atlantikut”, me rastin e 20-vjetorit të krijimit të tij. Majko e cilësoi formimin e këtij...

Majko: “Batalioni i Atlantikut” tregon vlerën e të qenit shqiptar në diasporë

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Me rastin e 20-vjetorit të krijimit të “Batalionit të Atlantikut”, ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, priti sot një delegacion të tij. “Rasti i “Batalionit të Atlantikut” është një rast shumë...

Majko: “Batalioni i Atlantikut” tregon vlerën e të qenit shqiptar në diasporë

para 3 muajve - Ekonomia Online

Me rastin e 20-vjetorit të krijimit të “Batalionit të Atlantikut”, ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, priti sot një delegacion të tij. “Rasti i “Batalionit të Atlantikut” është një rast shumë...

Majko: “Batalioni i Atlantikut” tregon vlerën e të qenit shqiptar në diasporë

para 3 muajve - Periskopi

Me rastin e 20-vjetorit të krijimit të “Batalionit të Atlantikut”, ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, priti sot një delegacion të tij. “Rasti i “Batalionit të Atlantikut” është një rast shumë...

Batalioni ‘Atlantiku’, rikujton shtigjet e luftës së para 20 viteve

para 3 muajve - Lajmi.net

Para dy dekadash një numër i madh i të rinjve shqiptaro-amerikanë, lanë gjithçka që kishin, duke filluar nga familja, shtëpitë dhe puna në SHBA, për t’iu bashkuar luftës çlirimtare të popullit të Kosovës....

Gjonaj: Shqiptarët duhet të rikthejnë vëmendjen tek lobizmi

para 3 muajve - Antpress

Udhëheqësit e Kosovës dhe Shqipërisë duhet ta përqëndrojnë vëmendjen tek lobimi në Uashington, sepse vitet e fundit Serbia ka bërë hapa të mëdha në këtë drejtim, thotë Mark Gjonaj anëtari i Këshillit Bashkiak...

Gjonaj: Edhe Kosova të shpenzojë para për lobim në SHBA sikur Serbia

para 3 muajve - InfoMagazin

Udhëheqësit e Kosovës dhe Shqipërisë duhet ta përqendrojnë vëmendjen tek lobimi në Washington, sepse vitet e fundit Serbia ka bërë hapa të mëdhenj në këtë drejtim, thotë Mark Gjonaj, anëtari i Këshillit...

Harry Bajraktari dhe Mark Gjonaj: Votoni Rekën për President

para 3 muajve - Bota Press

Dy shqiptaro-amerikanë, njëri biznesmen e tjetri politikan, Harry Bajraktari dhe Mark Gjonaj, kanë shfaqur mbështetjen e tyre për kandidatin për President, Blerim Rekën. Në një video-mesazh nga Shtetet...

Gjonaj: Edhe Kosova të shpenzojë para për lobim në SHBA sikur Serbia

para 3 muajve - Ina

Udhëheqësit e Kosovës dhe Shqipërisë duhet ta përqendrojnë vëmendjen tek lobimi në Washington, sepse vitet e fundit Serbia ka bërë hapa të mëdhenj në këtë drejtim, thotë Mark Gjonaj, anëtari i Këshillit...

‘Serbia shpenzon miliona për lobim në Washington, edhe shqiptarët duhet të bëjnë të njëjtën’

para 3 muajve - Periskopi

Udhëheqësit e Kosovës dhe Shqipërisë duhet ta përqendrojnë vëmendjen tek lobimi në Washington, sepse vitet e fundit Serbia ka bërë hapa të mëdhenj në këtë drejtim, thotë Mark Gjonaj, anëtari i Këshillit...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK