http://kariera.mk

5 ushqimet që një person që ka pësuar infarkt në zemër nuk duhet t’i konsumojë

para 2 muajve - Gazeta Telegraf

Më poshtë do gjeni pesë ushqimet që nuk duhet të konsumoni në qoftë se keni pësuart të paktën për një herë infarkt. 1.Kripa Kur keni pësuar infarkt zemre ju duhet me patjetër të shmangni kripën. Kripa...

Dietat po marrin 1 në 5 jetë çdo vit

para 2 muajve - Gazeta Monitor

Ushqimi po çon para kohe në varr plot 11 milionë persona çdo vit. Në këtë përfundim ka arritur një studim i publikuar në revistën mjekësore me më shumë ndikim “The Lancet”. Studimi ka zbuluar se dieta...

5 ushqimet që nuk duhet të konsumojë një person që ka pësuar infarkt në zemër

para 2 muajve - LajmiFundit

Djetat ushqimore janë tepër të rëndësishme sidomos në momentin që kemi probleme shëndetësore. Më poshtë do gjeni pesë ushqimet që nuk duhet të konsumoni në qoftë se keni pësuart të paktën për një herë...

Meshkujt që konsumojnë më pak mish, jetojnë më gjatë!

para 2 muajve - Top Channel

Sipas shkencëtarëve finlandezë, meshkujt që konsumojnë më shumë se gjysmë kg mish, kanë 23 % më shumë gjasa që të jetojnë më gjatë sesa të tjerët. Këtu bëhet fjalë për mishin e kuq, për mishin e pulës...

Meshkujt që konsumojnë më pak mish, jetojnë më gjatë!

para 2 muajve - Koha Jone

Sipas shkencëtarëve finlandezë, meshkujt që konsumojnë më shumë se gjysmë kg mish, kanë 23 % më shumë gjasa që të jetojnë më gjatë sesa të tjerët. Këtu bëhet fjalë për mishin e kuq, për mishin e pulës...

Ja 5 ushqimet që një person që ka pësuar infarkt në zemër nuk duhet t’i konsumojë

para 2 muajve - LajmiFundit

Kur keni pësuar infarkt zemre ju duhet me patjetër të shmangni kripën. Kripa depërton edhe në ushqimet që ngjajnë më të shëndetshme si gjiza. Nëse keni probleme me zemrën  në fillim duhet të hiqni kripën...

Meshkujt që konsumojnë më pak mish, jetojnë më gjatë!

para 2 muajve - Gazeta e re

Sipas shkencëtarëve finlandezë, meshkujt që konsumojnë më shumë se gjysmë kg mish, kanë 23 % më Meshkujt që konsumojnë më pak mish, jetojnë më gjatë!shumë gjasa që të jetojnë më gjatë sesa të tjerët. Këtu...

Meshkujt që konsumojnë më pak mish, jetojnë më gjatë!

para 2 muajve - KosovaPress

Këtu bëhet fjalë për mishin e kuq, për mishin e pulës por edhe për të brendshmet e kafshëve dhe shpendëve. Prandaj, një dietë e pasur me mish mund të jetë tepër e dëmshme për jetëgjatësinë. Shkencëtarët...

Dietat e gabuara, 11 milionë viktima në vit

para 2 muajve - Koha.mk

Kequshqyerja si pasojë e mbajtjes së dietave të gabuara shkakton 11 milionë viktima në vit. Revista mjekësore “Lancet” raporton se bëhet fjalë për 1 në 5 njerëz që humbasin jetën për shkak të dietave dhe...

Personat që kanë pësuar infarkt nuk duhet t’i konsumojnë këto ushqime

para 2 muajve - Koha.mk

Janë disa ushqime të cilat nuk duhet të konsumohen nëse keni pësuar infarkt në zemër KRIPA. Kur keni pësuar infarkt zemre ju duhet me patjetër të shmangni kripën. Kripa depërton edhe në ushqimet që ngjajnë...

Ushqimet që duhet t’i shmangin personat që kanë pësuar infarkt

para 2 muajve - Tetova Sot

Janë disa ushqime të cilat nuk duhet të konsumohen nëse keni pësuar infarkt në zemer. 1.Kripa Kur keni pësuar infarkt zemre ju duhet me patjetër të shmangni kripën. Kripa depërton edhe në ushqimet që ngjajnë...

Ushqimi jo i shëndetshëm shkurton jetëgjatësinë

para 2 muajve - Gazeta Monitor

Analiza, që u publikua në Lancet, zbuloi se dieta jonë e përditshme është një vrasëse më e madhe sesa pirja e duhanit dhe tani është përfshirë në një në pesë vdekje në mbarë botën. Kripa – qoftë me bukë,...

Personat që ka pësuar infarkt në zemër nuk duhet t’i konsumojë këto ushqime

para 2 muajve - Antpress

1.Kripa Kur keni pësuar infarkt zemre ju duhet me patjetër të shmangni kripën. Kripa depërton edhe në ushqimet që ngjajnë më të shëndetshme si gjiza. Nëse keni probleme me zemrën në fillim duhet të hiqni...

Personat që kanë pësuar infarkt nuk duhet t’i konsumojnë këto ushqime

para 2 muajve - Koha.net

Janë disa ushqime të cilat nuk duhet të konsumohen nëse keni pësuar infarkt në zemer. 1.Kripa Kur keni pësuar infarkt zemre ju duhet me patjetër të shmangni kripën. Kripa depërton edhe në ushqimet që ngjajnë...

Personat që ka pësuar infarkt në zemër nuk duhet t’i konsumojë këto ushqime

para 2 muajve - Gazeta e re

1.Kripa Kur keni pësuar infarkt zemre ju duhet me patjetër të shmangni kripën. Kripa depërton edhe në ushqimet që ngjajnë më të shëndetshme si gjiza. Nëse keni probleme me zemrën në fillim duhet të hiqni...

Personat që ka pësuar infarkt në zemër nuk duhet t’i konsumojë këto ushqime

para 2 muajve - Infokusi

1.Kripa Kur keni pësuar infarkt zemre ju duhet me patjetër të shmangni kripën. Kripa depërton edhe në ushqimet që ngjajnë më të shëndetshme si gjiza. Nëse keni probleme me zemrën në fillim duhet të hiqni...

Personat që kanë pësuar infarkt në zemër nuk duhet t’i konsumojnë këto ushqime

para 2 muajve - Sovrani

1.Kripa Kur keni pësuar infarkt zemre ju duhet me patjetër të shmangni kripën. Kripa depërton edhe në ushqimet që ngjajnë më të shëndetshme si gjiza. Nëse keni probleme me zemrën në fillim duhet të hiqni...

Personat që kanë pësuar infarkt në zemër nuk duhet t’i konsumojnë këto ushqime

para 2 muajve - Periskopi

1.Kripa Kur keni pësuar infarkt zemre ju duhet me patjetër të shmangni kripën. Kripa depërton edhe në ushqimet që ngjajnë më të shëndetshme si gjiza. Nëse keni probleme me zemrën në fillim duhet të hiqni...

Personat që ka pësuar infarkt në zemër nuk duhet t’i konsumojë këto ushqime

para 2 muajve - KosovaPress

Zgjidhni me kujdes ushqimet tuaja, pasi ju nuk e keni idenë se sa shumë kripë kanë kornflekset ose ajo soda dietike që pini me idenë se janë të shëndetshme. Nëse hani në restorant, gjithmonë kërkoni që...

Personat që ka pësuar infarkt në zemër nuk duhet t’i konsumojë këto ushqime

para 2 muajve - Insajderi

Zgjidhni me kujdes ushqimet tuaja, pasi ju nuk e keni idenë se sa shumë kripë kanë kornflekset ose ajo soda dietike që pini me idenë se janë të shëndetshme. Nëse hani në restorant, gjithmonë kërkoni që...

Personat që ka pësuar infarkt në zemër nuk duhet t’i konsumojnë këto ushqime

para 2 muajve - Periskopi

1.Kripa Kur keni pësuar infarkt zemre ju duhet me patjetër të shmangni kripën. Kripa depërton edhe në ushqimet që ngjajnë më të shëndetshme si gjiza. Nëse keni probleme me zemrën në fillim duhet të hiqni...

Një në pesë veta në botë vdes nga dieta e keqe

para 2 muajve - Sovrani

Studimi shqyrtoi prirjen e konsumit dhe të sëmundjeve midis viteve 1990-2017. Konsumimi i tepërt i sheqerit, kripës dhe mishit po vret çdo vit miliona njerëz në mbarë botën. Sipas një studimi të botuar...

Një në pesë veta në botë vdes nga dieta e keqe

para 2 muajve - Gazeta Observer

Studimi shqyrtoi prirjen e konsumit dhe të sëmundjeve midis viteve 1990-2017. Konsumimi i tepërt i sheqerit, kripës dhe mishit po vret çdo vit miliona njerëz në mbarë botën. Sipas një studimi të botuar...

Ja 5 ushqimet që një person që ka pësuar infarkt në zemër nuk duhet t’i konsumojë

para 2 muajve - Koha Jone

1.Kripa Kur keni pësuar infarkt zemre ju duhet me patjetër të shmangni kripën. Kripa depërton edhe në ushqimet që ngjajnë më të shëndetshme si gjiza. Nëse keni probleme me zemrën  në fillim duhet të hiqni...

Kequshqyerja: Faktori më rrezikues i shëndetit në botë

para 2 muajve - Arbresh

Sipas një studimi të ri shkencor, kequshqyerja është përgjegjëse për më shumë vdekje në nivel global sesa duhani, presioni i lartë i gjakut ose ndonjë rrezik tjetër shëndetësor. Konsumi i ultë i ushqimeve...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK