http://kariera.mk

Alarmon OBSH: Trefishohen rastet e fruthit

para 2 muajve - Klan Kosova

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka ngritur alarmin lidhur me një rritje prej 300 për qind në rastet e fruthit globalisht, në tremujorin e parë të vitit 2019 krahasuar me vitin e kaluar. Deklarata...

GJENEVË – OBSH: Rriten me 300% rastet me fruth në botë

para 2 muajve - Medial

GJENEVË, 15 prill /MEDIAL-AFP/ – Rastet e prekjes nga fruthi në botë janë rritur me 300% gjatë tre muajve të parë të vitit, në raport me të njëjtën periudhë të një viti më parë, njoftoi sot OBSH-ja, duke...

Rriten për 300% rastet me fruth në botë

para 2 muajve - GazetaBlic

Janë rritur rastet e prekjes nga fruthi në botë me 300% gjatë tre muajve të parë të vitit, në raport me të njëjtën periudhë të një viti më parë, njoftoi sot OBSH-ja, duke treguar se në Afrikë rritja ka...

Alarmante! Rritet numri i rasteve të prekura nga fruthi

para 2 muajve - OraInfo

Duket se po vazhdon të rritet edhe më tej numri i të prekurve nga fruthi. Rastet e prekjes nga fruthi në botë janë rritur me 300% gjatë tre muajve të parë të vitit, në raport me të njëjtën periudhë të...

Rriten për 300% rastet me fruth në botë

para 2 muajve - Tetova Sot

Rastet e prekjes nga fruthi në botë janë rritur me 300% gjatë tre muajve të parë të vitit, në raport me të njëjtën periudhë të një viti më parë, njoftoi sot OBSH-ja, duke treguar se në Afrikë rritja ka...

OBSH: Rriten me 300% rastet me fruth në botë

para 2 muajve - Alsat-M

Rastet e prekjes nga fruthi në botë janë rritur me 300% gjatë tre muajve të parë të vitit, në raport me të njëjtën periudhë të një viti më parë, njoftoi sot OBSH-ja, duke treguar se në Afrikë rritja ka...

OBSH: Rriten me 300% rastet me fruth në botë

para 2 muajve - Lajm

Rastet e prekjes nga fruthi në botë janë rritur me 300% gjatë tre muajve të parë të vitit, në raport me të njëjtën periudhë të një viti më parë, njoftoi sot OBSH-ja, duke treguar se në Afrikë rritja ka...

OBSH: Rriten me 300% rastet me fruth në botë

para 2 muajve - KosovaPress

Deri në vitin 2016, kjo sëmundje ishte në rënie. “Deri tani, në 2019, 170 vende kanë sinjalizuar 112163 raste me fruth në OBSH. Vitin e kaluar në të njëjtën periudhë kishte 28124 raste me fruth në 163...

OBSH jep alarmin: Rriten me 300% rastet me fruth në botë

para 2 muajve - Java News

Rastet e prekjes nga fruthi në botë janë rritur me 300% gjatë tre muajve të parë të vitit, në raport me të njëjtën periudhë të një viti më parë, njoftoi sot OBSH-ja, duke treguar se në Afrikë rritja ka...

OBSH: Rriten për 300% rastet me fruth në botë

para 2 muajve - Insajderi

Deri në vitin 2016, kjo sëmundje ishte në rënie. “Deri tani, në 2019, 170 vende kanë sinjalizuar 112 163 raste me fruth në OBSH. Vitin e kaluar në të njëjtën periudhë kishte 28 124 raste me fruth në 163...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK