http://kariera.mk

Çka ndodh kur e keni njërin fëmijë të preferuar

para 2 muajve - Insajderi

Me siguri se ideja e të pasurit një fëmijë të preferuar ju nervozon. Megjithatë, pavarësisht kësaj, 85% e pjesëmarrësve në një studim besojnë se nënat e tyre në të vërtetë e preferojnë njërin fëmijë më...

Çka ndodh kur e keni njërin fëmijë të preferuar – efektet janë shkatërruese

para 2 muajve - Gazeta Monitor

Me siguri se ideja e të pasurit një fëmijë të preferuar ju nervozon. Megjithatë, pavarësisht kësaj, 85% e pjesëmarrësve në një studim besojnë se nënat e tyre në të vërtetë e preferojnë njërin fëmijë më...

Çka ndodh kur e keni njërin fëmijë të preferuar – efektet janë shkatërruese

para 2 muajve - Tetova Sot

Me siguri se ideja e të pasurit një fëmijë të preferuar ju nervozon. Megjithatë, pavarësisht kësaj, 85% e pjesëmarrësve në një studim besojnë se nënat e tyre në të vërtetë e preferojnë njërin fëmijë më...

3 gjëra që duhet t’i kërkoni nga puna juaj e parë

para 2 muajve - Ekonomia Online

Gjetja e punës së parë nuk është e lehtë dhe shpeshherë ne duhet të zgjedhim midis pak alternativave. Sidoqoftë gjatë kërkimit për punë duhet të keni parasysh 3 elementë të rëndësishëm për të zgjedhur...

Këto ushtrime mund t’i bëni edhe kur jeni në punë

para 2 muajve - Portalb

Në një javë tipike të punës, njerëzit shpenzojnë pjesën më të madhe të ditës së tyre të ulur në tavolinat e tyre. Kur dikujt i thoni se punoni në kompjuter mund të tingëllojë si puna më e relaksuar në...

Çka ndodh kur e keni njërin fëmijë të preferuar – efektet janë shkatërruese

para 2 muajve - Periskopi

Me siguri se ideja e të pasurit një fëmijë të preferuar ju nervozon. Megjithatë, pavarësisht kësaj, 85% e pjesëmarrësve në një studim besojnë se nënat e tyre në të vërtetë e preferojnë njërin fëmijë më...

E dinit? Ky është profesioni ideal për ju, sipas shenjës tuaj të Horoskopit!

para 2 muajve - Periskopi

Dashi Puna ideale për një Dash është ajo e cila ofron adrenalinë, është e mbushur plot me sfida dhe kurrsesi monotone. Jeni tepër energjikë dhe të gatshëm për të ndërmarrë risqe, fillime apo biznese te...

Kështu mbahet gjallë një lidhje në distancë

para 2 muajve - Periskopi

Lidhjet në distancë mund të jenë të vështira. Nëse keni kohë që jeni pjesë e saj- ose nuk e dini me siguri kur kjo largësi do të marrë fund, mund të jetë dyfish edhe më e vështirë për ta mbajtur gjallë...

Mësoni si të jeni të lumtur në një lidhje në distancë

para 2 muajve - Antpress

Lidhjet në distancë mund të jenë të vështira, pasi është e vështirë komunikimi me njëri-tjetrin për shumë arsye. Mund të ndodhë që kjo situatë mund të jetë shumë e vështirë për ju pasi ju nuk keni idenë...

Unë vishem vetë !

para 2 muajve - InfoMagazin

Prindër, kur te jeni duke i blerë veshje fëmijëve tuaj, lejojuni atyre qe ti zgjedhin vetë rrobat. Një sjellje e tillë ndaj fëmijëve i ndihmon ata që rrisin besimin në vetvete. Kjo nuk vlen vetëm për moshat...

Si të jeni të lumtur në një lidhje në distancë

para 2 muajve - Ina

Lidhjet në distancë mund të jenë të vështira, pasi është e vështirë komunikimi me njëri-tjetrin për shumë arsye. Mund të ndodhë që kjo situatë mund të jetë shumë e vështirë për ju pasi ju nuk keni idenë...

Më shumë se 50 mijë të mitur në Shqipëri shfrytëzohen në punë

para 2 muajve - Albeu

Ky 14-vjeçar nga Librazhdi çdo ditë pasi mbaron mësimin punon në bujqësi. Prindërit e shohin si ndihmë për të ardhurat e familjes. Ky nuk është i vetmi rast ku të miturit angazhohen në punë. Statistikat...

Mos i bëni edhe ju gabimet që bëjnë disa prindër

para 2 muajve - Gazeta Monitor

Të gjithë prindërit duan që fëmijët e tyre të kenë jetën më të mirë të mundshme. Shumë prej tyre punojnë në mënyrë që të jenë në gjendje të blejnë lodra të reja për ta, të tjerët janë të rreptë sepse duan...

Si të jeni të lumtur në një lidhje në distancë

para 2 muajve - Vizion Plus

Lidhjet në distancë mund të jenë të vështira, pasi është e vështirë komunikimi me njëri-tjetrin për shumë arsye.  Mund të ndodhë që kjo situatë mund të jetë shumë e vështirë për ju pasi ju nuk keni idenë...

Kështu mbahet gjallë një lidhje në distancë

para 2 muajve - Iliria News

Lidhjet në distancë mund të jenë të vështira. Nëse keni kohë që jeni pjesë e saj- ose nuk e dini me siguri kur kjo largësi do të marrë fund, mund të jetë dyfish edhe më e vështirë për ta mbajtur gjallë...

Kthimi në punë pas pushimeve, çfarë duhet të bëni

para 2 muajve - Gazeta Monitor

Pjesa më e vështirë që vjen pas periudhës së festave të fundvitit është kthimi në rutinën e mëparshme. Të nisësh sërish punën, projektet dhe sfida të reja pas një periudhe disa ditore pushimesh. Puna,...

Më shumë se 50 mijë të mitur në Shqipëri shfrytëzohen në punë

para 2 muajve - LajmiFundit

Ky 14-vjeçar nga Librazhdi çdo ditë pasi mbaron mësimin punon në bujqësi. Prindërit e shohin si ndihmë për të ardhurat e familjes. Ky nuk është i vetmi rast ku të miturit angazhohen në punë. Statistikat...

Kështu mbahet gjallë një lidhje në distancë

para 2 muajve - Lajmi.net

Lidhjet në distancë mund të jenë të vështira. Nëse keni kohë që jeni pjesë e saj- ose nuk e dini me siguri kur kjo largësi do të marrë fund, mund të jetë dyfish edhe më e vështirë për ta mbajtur gjallë...

Si të mos e humbni një lidhje në distancë?

para 2 muajve - Lexo

Lidhjet në distancë mund të jenë të vështira. Nëse keni kohë që jeni pjesë e saj- ose nuk e dini me siguri kur kjo largësi do të marrë fund, mund të jetë dyfish edhe më e vështirë për ta mbajtur gjallë...

Kështu mbahet gjallë një lidhje në distancë

para 2 muajve - Klan Kosova

Lidhjet në distancë mund të jenë të vështira. Nëse keni kohë që jeni pjesë e saj- ose nuk e dini me siguri kur kjo largësi do të marrë fund- mund të jetë dyfish edhe më e vështirë për ta mbajtur gjallë...

FËMIJA NUK HAN ASGJË? JA SE SI DUHET TË VEPRONI

para 2 muajve - Sovrani

Ushqimi i shëndetshëm jo gjithmonë është i preferuar për fëmijët, por ju mund ta bëni atë shumë atraktiv. Gjëja e parë që ju duhet të bëni është ta merrni fëmijën pranë dhe ti shpjegoni për të mirat shëndetësore...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK