http://kariera.mk

Haradinaj: Mogherini dhe Hahn dëmtuan Kosovën e rajonin

para 3 muajve - Koha Jone

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ndryshe nga presidenti Thaçi është shprehur me tone të ashpra për përfaqësuesen e Bashkimit Europian, Frederica Mogherini dhe për komisionerin për Zgjerim, Johannes...

Haradinaj i kritikon Hahnin dhe Mogherinin

para 3 muajve - Klan Kosova

Sot kryeministri Ramush Haradinaj ka marrë pjesë në dy manifestimet përkujtimore në Sllovi dhe Zhegovc. Në fjalimet e tij pati kritika edhe për europianët Federika Mogherinin e Johannes Hanin, njofton...

Haradinaj: Territori  është i  pa negociueshëm

para 3 muajve - RTV 21

Thaçi për Guardian: Marrëveshja me Serbinë e mundshme sivjet.-Hahn: Shkëmbimi i territorit mund të jetë pjesë e dialogut.- Haradinaj: Mogherini dhe Hahn e kanë dëmtuar dialogun Kryeministri Ramush Haradinaj...

Haradinaj: Mogherini dhe Hahn dëmtuan Kosovën e rajonin

para 3 muajve - BalkanWeb

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ndryshe nga presidenti Thaçi është shprehur me tone të ashpra për përfaqësuesen e Bashkimit Europian, Frederica Mogherini dhe për komisionerin për Zgjerim, Johannes...

Ramush Haradinaj: Hahn e Mogherini dëmtuan Kosovën dhe rajonin

para 3 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj mendon se deklaratat e Johanes Hahn dhe Federicha Mogherinit rreth ndryshimit të kufijve kanë dëmtuar Kosovën dhe rajonin. Më herët gjatë së hënës, Hahn u shpreh...

Haradinaj: Mogherini dhe Hahn dëmtuan Kosovën e rajonin

para 3 muajve - Shekulli

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj u shpreh me tone të ashpra ndaj përfaqësueses së Bashkimit Europian, Frederica Mogherini dhe për komisionerin për Zgjerim, Johannes Hahn. Dëmtimi i Kosovës dhe...

Ramush Haradinaj: Hahn e Mogherini dëmtuan Kosovën dhe rajonin

para 3 muajve - Lexo

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj mendon se deklaratat e Johanes Hahn dhe Federicha Mogherinit rreth ndryshimit të kufijve kanë dëmtuar Kosovën dhe rajonin. Më herët gjatë së hënës, Hahn u shpreh...

Tërheqja e Uashingtonit nga Ballkani, Hahn: Aspak problem!

para 3 muajve - Antpress

Nuk ka qenë e vështirë të vërehet se roli i Shteteve të Bashkuara në Ballkan nuk është më si dikur. Por, e përditshmja prestigjioze “Washington Post” shkruan se, për Komisionerin europian të Zgjerimit,...

Hahn: Marrëveshja e Prespës, sukses i BE-së dhe SHBA-së

para 3 muajve - Flaka

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ishte në Washington javën e kaluar për të diskutuar për Lindjen e Mesme, Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor me...

Han nuk e ka problem që SHBA tërhiqet nga Ballkani, dëshiron “Prespa” të zgjerohet

para 3 muajve - Portalb

Eurokomesari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, Johanes Han, vlerëson se Uashingtoni është me “interes” dhe i jep mbështetje Bashkimit Evropian në planin e Ballkanit Perëndimor, por edhe ka kaluar koha...

Haradinaj i ashpër: Mogherini dhe Hahn dëmtuan Kosovën e rajonin

para 3 muajve - Gazeta Liria

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është shprehur me tone të ashpra për përfaqësuesen e Bashkimit Europian, Frederica Mogherini dhe për komisionerin për Zgjerim, Johannes Hahn. Sipas Haradinajt,...

Haradinaj akuzon Mogherinin e Hahnin për deklaratat rreth korrigjimit të kufijve

para 3 muajve - TelegrafiMk

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i kanë...

Haradinaj: Hahn dhe Mogherini dëmtuan Kosovën dhe rajonin

para 3 muajve - Opinion

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj mendon se deklaratat e Johanes Hahn dhe Federicha Mogherinit rreth ndryshimit të kufijve kanë dëmtuar Kosovën dhe rajonin. Haradinaj theksoi se nuk ka mundësi për...

Tërheqja e Amerikës nga Ballkani, Hahn: Aspak problem

para 3 muajve - InfoShqip

Nuk ka qenë e vështirë të vërehet se roli i Shteteve të Bashkuara në Ballkan nuk është më si dikur. Por, e përditshmja prestigjioze “Washington Post” shkruan se, për Komisionerin europian të Zgjerimit,...

Tërheqja e SHBA-së nga Ballkani? Hahn mesazh të rëndësishëm: Drejtimin e ka Brukseli

para 3 muajve - Sot News

E përditshmja prestigjioze “Washington Post” shkruan se për Komisionerin Europian të Zgjerimit, Johannes Hahn, tërheqja e SHBA-ve nga Ballkani nuk përbën një problem. “Që prej luftërave të viteve ’90,...

Tërheqja e Uashingtonit nga Ballkani, Hahn: Aspak problem!

para 3 muajve - Top Channel

Nuk ka qenë e vështirë të vërehet se roli i Shteteve të Bashkuara në Ballkan nuk është më si dikur. Por, e përditshmja prestigjioze “Washington Post” shkruan se, për Komisionerin europian të Zgjerimit,...

Haradinaj reagon ashpër ndaj BE-së: Një ide monstruoze

para 3 muajve - Sot News

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sërish është treguar i ashpër në raport me Bashkimin Evropian, ku ka drejtuar akuza ndaj përfaqësueses së BE-së, Federica Mogherini dhe komisionarit evropian për...

Hahn: Dialogu Kosovë-Serbi të vazhdojë shumë shpejtë

para 3 muajve - GazetaBlic

Johanes Hahn, Komisionari për Zgjerim nga Bashkimi Evropian, ka treguar se për çfarë ka biseduar sot me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi në takimin e tyre në Bruksel. Përmes një postimi në llogarinë...

SHBA tërhiqet nga Ballkani, Hahn: Nuk përbën problem

para 3 muajve - Opinion

E përditshmja prestigjioze “Washington Post” shkruan se, për Komisionerin Europian të Zgjerimit, Johannes Hahn, fakti se roli i Shteteve të Bashkuara në Ballkan nuk është më si dikur, nuk përbën problem....

Kryeministri Haradinaj sërish i ashpër me Mogherinin e Hahnin

para 3 muajve - OraInfo

Kryeministri Ramush Haradinaj është shprehur i ashpër me Mogherinin e Hahnin, kërkon nga BE-ja të refuzojë thirrjet për tragjedi të reja në Ballkan. Haradinaj sërish është treguar i ashpër në raport me...

Haradinaj reagon ashpër ndaj BE-së: Shkëmbimi i kufijve, një ide monstruoze

para 3 muajve - Albeu

Kryeministri i Kosovës , Ramush Haradinaj sërish është treguar i ashpër në raport me Bashkimin Evropian, ku ka drejtuar akuza ndaj përfaqësueses së BE-së, Federica Mogherini dhe komisionarit evropian për...

Haradinaj i reagon Hahn-it: Deklarata për shkëmbim territoresh, shkatërruese

para 3 muajve - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar ndaj deklaratave të komisionarit të BE, Johannes Hahn, për shkëmbim territoresh me Serbinë. Ai përmes një shkrimi në rrjetin social në Twitter ka thënë...

BE, përmes Hahn, i kthehet sërish idesë për ndryshim kufijsh Kosovë – Serbi

para 3 muajve - Kallxo

Johannes Hahn-it, komisionerit të Bashkimit Evropian për Politikën e Fqinjësisë dhe Negociatat për Zgjerim, i duket Uashingtoni “interesant”, raporton The Washington Post . Ballkani perëndimor dallon edhe...

Kosovë-Serbi, ja çfarë thotë Hahn për marrëveshjen finale

para 3 muajve - Vizion Plus

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Hahn, ishte në Washington javën e kaluar...

Tërheqja e Uashingtonit nga Ballkani, Hahn: Aspak problem!

para 3 muajve - Ina

Nuk ka qenë e vështirë të vërehet se roli i Shteteve të Bashkuara në Ballkan nuk është më si dikur. Por, e përditshmja prestigjioze “Washington Post” shkruan se, për Komisionerin europian të Zgjerimit,...

Haradinaj akuzon Mogherinin e Hahn për deklaratat rreth korrigjimit të kufijve

para 3 muajve - Alsat-M

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i kanë...

Deklaratat rreth kufijve – Haradinaj kritikon Mogherinin e Hahnin

para 3 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka kritikuar përfaqësuesen e lartë të BE-së, Frederica Mogherini dhe komisionerit për Zgjerim, Johannes Hahn. Sipas tij, sikur mos të kishin folur për kufijtë dhe...

Haradinaj akuzon Mogherinin e Hahn për deklaratat rreth korrigjimit të kufijve

para 3 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i kanë...

Haradinaj: Hahn po përpiqet që ndarja të jetë temë diskutimi në Berlin

para 3 muajve - Infokusi

Këshilltarja e kryeministrit, Meliza Haradinaj Stublla ka thënë se deklaratat e sotme të komisionarit Hahn janë vazhdimësi e qasjes jokonstruktive për të arritur të zgjidhja e nyjës Kosovë – Serbi dhe...

Haradinaj: Me Mogherinin e Hanin po shkojmë veç mbrapa

para 3 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i kanë...

Haradinaj akuzon Mogherinin e Hahn për deklaratat rreth korrigjimit të kufijve

para 3 muajve - RTV 21

Hahn kishte thënë se mund të bisedohet për korrigjimin e kufijve nëse pajtohet pala kosovare dhe ajo serbe Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së, Federica Mogherini...

Haradinaj akuzon Mogherinin e Hahnin për deklaratat rreth korrigjimit të kufijve

para 3 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka kritikuar përfaqësuesen e lartë të BE-së, Frederica Mogherini dhe komisionerit për Zgjerim, Johannes Hahn. Sipas tij, sikur mos të kishin folur për kufijtë dhe...

Haradinaj: Me Mogerenin e Hanin po shkojmë veç mbrapa

para 3 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i kanë...

Hahn flet për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi – a mund të jetë brenda saj edhe çështja e shkëmbimit të territoreve?

para 3 muajve - Aktuale

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ishte në Washington javën e kaluar për të diskutuar për Lindjen e Mesme, Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor me...

Haradinaj akuzon Mogherinin e Hahnin për deklaratat rreth korrigjimit të kufijve

para 3 muajve - Koha.net

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i kanë...

Hardainaj: Me Mogerenin e Hanin po shkojmë veç mbrapa

para 3 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i kanë...

Haradinaj ‘godet’ edhe njëherë Mogherinin e Hahnin për deklaratat rreth korrigjimit të kufijve

para 3 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i kanë...

Hahn flet për shkëmbimin e territoreve Kosovë-Serbi

para 3 muajve - RTV 21

Hahn shprehet optimist se zgjidhja e mosmarrëveshjes së emrit të Maqedonisë do të shërbejë si pararendës për zgjidhjen e konflikteve të tjera në Ballkanin Perëndimor Komisioneri për Politikat Evropiane...

SHBA tërhiqet nga Ballkani, Hahn: Nuk përbën problem

para 3 muajve - InfoMagazin

E përditshmja prestigjioze “Washington Post” shkruan se, për Komisionerin Europian të Zgjerimit, Johannes Hahn, fakti se roli i Shteteve të Bashkuara në Ballkan nuk është më si dikur, nuk përbën problem....

Hahn flet për shkëmbimin e territoreve

para 3 muajve - RTV 21

Hahn shprehet optimist se zgjidhja e mosmarrëveshjes së emrit të Maqedonisë do të shërbejë si pararendës për zgjidhjen e konflikteve të tjera në Ballkanin Perëndimor Komisioneri për Politikat Evropiane...

Hahn flet për shkëmbimin e territoreve: Mund të jetë si një pjesë e marrëveshjes Kosovë – Serbi

para 3 muajve - GazetaBlic

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ishte në Washington javën e kaluar për të diskutuar për Lindjen e Mesme, Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor me...

Haradinaj akuzon Mogherinin e Hahnin për deklaratat rreth korrigjimit të kufijve

para 3 muajve - PortaliOnline

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka kritikuar përfaqësuesen e lartë të BE-së, Frederica Mogherini dhe komisionerit për Zgjerim, Johannes Hahn. Sipas tij, sikur mos të kishin folur për kufijtë dhe...

Hahn: Shkëmbim territoresh, nëse duan liderët e Kosovës e Serbisë

para 3 muajve - BalkanWeb

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Hahn, ishte në Washington javën e kaluar...

Haradinaj: Hahn dhe Mogherini dëmtuan Kosovën dhe rajonin

para 3 muajve - InfoMagazin

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj mendon se deklaratat e Johanes Hahn dhe Federicha Mogherinit rreth ndryshimit të kufijve kanë dëmtuar Kosovën dhe rajonin. Haradinaj theksoi se nuk ka mundësi për...

Hahn flet për shkëmbimin e territoreve: Mund të diskutohet nëse duan…

para 3 muajve - Koha.net

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Komisioneri për Politikat Evropiane...

Kosovës-Serbi, ja çfarë thotë Hahn për marrëveshjen finale

para 3 muajve - Vizion Plus

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Hahn, ishte në Washington javën e kaluar...

Hahn: Çështja e shkëmbimit të territoreve mund të jetë pjesë e marrëveshjes Kosovë – Serbi

para 3 muajve - Klan Kosova

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ishte në Washington javën e kaluar për të diskutuar për Lindjen e Mesme, Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor me...

Marrëveshja finale Kosovës- Serbi, ja çfarë thotë Hahn

para 3 muajve - Vizion Plus

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Hahn, ishte në Washington javën e kaluar...

Hahn flet për shkëmbimin e territoreve: Mund të diskutohet nëse duan …

para 3 muajve - Koha Jone

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Komisioneri për Politikat Evropiane...

Haradinaj i ashpër me Mogherinin e Hahnin, kërkon nga BE-ja të refuzojë thirrjet për tragjedi të reja në Ballkan

para 3 muajve - InfoMagazin

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sërish është treguar i ashpër në raport me Bashkimin Evropian, ku ka drejtuar akuza ndaj përfaqësueses së BE-së, Federica Mogherini dhe komisionarit evropian për...

Hahn thotë se ka marrëveshje finale Kosovë-Serbi, por a përfshihet shkëmbimi i territoreve?

para 3 muajve - Albeu

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn , ishte në Washington javën e kaluar për të diskutuar për Lindjen e Mesme, Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor...

Haradinaj akuzon Mogherinin e Hahn

para 3 muajve - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i kanë...

Hahn flet për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi

para 3 muajve - Politiko

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Komisioneri për Politikat Evropiane...

Hahn thyen heshtjen flet për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi

para 3 muajve - OraInfo

Johannes Hahn flet për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi – a mund të jetë brenda saj edhe çështja e shkëmbimit të territoreve? Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit,...

Hahn tregon se çfarë ka biseduar në takim me Thaçin

para 3 muajve - Insajderi

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Twitter, Hahn ka shkruar se gjatë këtij takimi kanë folur rreth dialogut në mes Kosovës dhe Serbisë dhe qëndrimit të Bashkimit Evropian lidhur me taksën që ka vendosur...

Haradinaj akuzon Mogherinin e Hahnin për deklaratat rreth korrigjimit të kufijve

para 3 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka kritikuar përfaqësuesen e lartë të BE-së, Frederica Mogherini dhe komisionerit për Zgjerim, Johannes Hahn. Sipas tij, sikur mos të kishin folur për kufijtë dhe...

Haradinaj: Hahni dhe Mogherini po na largojnë nga marrëveshja me Serbinë

para 3 muajve - Periskopi

Shpërndaje në:

Hahn flet për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi

para 3 muajve - Lajmi.net

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Komisioneri për Politikat Evropiane...

Haradinaj i akuzon Mogherinin e Hahnin për deklaratat rreth korrigjimit të kufijve

para 3 muajve - Illyria

Prishtinë, 15 prill 2019 – Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë ndoshta do të mund të arrihej tashmë, sikur të mos hapej tema e ndryshimit të kufijve...

Hahn: Shkëmbimi i territoreve mund të diskutohet nëse duan palët

para 3 muajve - Illyria

Uashington, 15 prill 2019 – Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ka folur rreth një marrëveshjeje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. “Tani...

Tërheqja e Uashingtonit nga Ballkani, Hahn: Aspak problem!

para 3 muajve - 24 ore

Nuk ka qenë e vështirë të vërehet se roli i Shteteve të Bashkuara në Ballkan nuk është më si dikur. Por, e përditshmja prestigjioze “Washington Post” shkruan se, për Komisionerin europian të Zgjerimit,...

Haradinaj thumbon Tusk thotë se ka ide monstruoze për shkëmbim të territoreve

para 3 muajve - Insajderi

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Twitter, ka shkruar se rikthimi i idesë së shkëmbimit të territoreve nga Hahn, raporton Insajderi. Rikthimi i idesë monstruoze të shkëmbimit të territoreve nga...

Hahn: Shkëmbimi i territoreve mund të diskutohet nëse duan liderët e Kosovës e Serbisë

para 3 muajve - Lajm

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ka folur rreth një marrëveshjeje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Komisioneri për Politikat Evropiane...

Hahn: Shkëmbimi i territoreve mund të jetë si një pjesë e vogël e marrëveshjes Kosovë – Serbi

para 3 muajve - Infokusi

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ishte në Washington javën e kaluar për të diskutuar për Lindjen e Mesme, Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor me...

Haradinaj: Hahni dhe Mogherini me idetë e tyre, po na largojnë nga marrëveshja me Serbinë

para 3 muajve - Gazeta Liria

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i kanë...

Hahn: Shkëmbim territoresh, nëse duan liderët e Kosovës e Serbisë

para 3 muajve - Lexo

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Hahn, ishte në Washington javën e kaluar...

Ndryshimi i kufijve, Hahn: Mund të diskutohet nëse duan liderët e Kosovës e Serbisë

para 3 muajve - Java News

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Komisioneri për Politikat Evropiane...

Haradinaj sërish godet Federica Mogherinin dhe Johannes Hahnin – na e humbën 1 vit me deklaratat për kufijtë

para 3 muajve - Gazeta Observer

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i kanë...

Haradinaj akuzon Mogherinin dhe Hahn për deklaratat rreth korigjimit të kufijve

para 3 muajve - Sovrani

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i kanë...

Washington Post: Hahn nuk e sheh problem braktisjen e Ballkanit nga SHBA

para 3 muajve - Gazeta e re

Komisionari Evropian për Zgjerimin Johannes Hahn tha se shkëmbimi i territorit midis Serbisë dhe Kosovës mund të jetë pjesë e një marrëveshjeje të detyrueshme ligjore, duke theksuar se parakushti i vetëm...

Haradinaj kritikon Mogherinin e Hahnin: Po të mos kishin folur për kufijtë, do të kishim marrëveshje

para 3 muajve - Ekonomia Online

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka kritikuar përfaqësuesen e lartë të BE-së, Frederica Mogherini dhe komisionerit për Zgjerim, Johannes Hahn, raporto Ekonomia Online. Sipas tij, sikur mos të kishin...

Haradinaj akuzon Mogherinin e Hahn për deklaratat rreth korrigjimit të kufijve

para 3 muajve - Bota Press

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i kanë...

Hahn: Zgjidhja e emrit të Maqedonisë së Veriut shpresë për konfliktet tjera

para 3 muajve - Lajm

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ishte në Washington javën e kaluar për të diskutuar për Lindjen e Mesme, Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor me...

Hahn: Marrëveshja e Prespës, sukses i BE-së dhe SHBA-së

para 3 muajve - Shenja

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ishte në Washington javën e kaluar për të diskutuar për Lindjen e Mesme, Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor me...

Haradinaj: Hahni dhe Mogherini me idetë e tyre, po na largojnë nga marrëveshja me Serbinë

para 3 muajve - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i kanë...

Haradinaj akuzon Mogherinin e Hahn për deklaratat rreth korrigjimit të kufijve

para 3 muajve - KosovaPress

Sipas tij, nëse nuk do të flitej për këtë temë, ndoshta marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë do të mund të arrihej. Këto komente i ka bërë kur është pyetur për deklaratën e komisionarit Hahn, se nuk e përjashton...

Haradinaj akuzon Mogherinin e Hahn për deklaratat rreth korrigjimit të kufijve

para 3 muajve - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i kanë...

Hahn flet për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi

para 3 muajve - Tetova Sot

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Komisioneri për Politikat Evropiane...

Hahn flet për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi

para 3 muajve - Infokusi

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Komisioneri për Politikat Evropiane...

Washington Post: Hahn nuk e sheh problem braktisjen e Ballkanit nga SHBA

para 3 muajve - Gazeta Observer

Komisionari Evropian për Zgjerimin, Johannes Hahn, tha se shkëmbimi i territorit midis Serbisë dhe Kosovës mund të jetë pjesë e një marrëveshjeje të detyrueshme ligjore, duke theksuar se parakushti i vetëm...

Hahn: Zgjidhja e emrit të Maqedonisë së Veriut shpresë për konfliktet tjera

para 3 muajve - Shenja

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ishte në Washington javën e kaluar për të diskutuar për Lindjen e Mesme, Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor me...

Hahn: Zgjidhja e emrit të Maqedonisë së Veriut shpresë për zgjidhjen e konflikteve tjera

para 3 muajve - InfoMagazin

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ishte në Washington javën e kaluar për të diskutuar për Lindjen e Mesme, Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor me...

Washington Post: Hahn nuk e sheh problem braktisjen e Ballkanit nga SHBA

para 3 muajve - KosovaPress

Në një bisedë për Washington Post, gjatë një vizite të kohëve të fundit në SHBA, Hahn shprehu shpresën se zgjidhja e mosmarrëveshjes së emrit të Maqedonisë do të shërbejë si pararendës për zgjidhjen e...

Hahn flet për shkëmbimin e territoreve: Mund të jetë si një pjesë e marrëveshjes Kosovë – Serbi

para 3 muajve - Bota Press

Botapress, 15 Prill-Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ishte në Washington javën e kaluar për të diskutuar për Lindjen e Mesme, Ukrainën dhe Ballkanin...

Hahn: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë shembull për rajonin

para 3 muajve - InfoShqip

Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë shembull për rajonin. Ky është konstatimi i eurokomisarit për zgjerim, Johanes Hahn i cili lidhjen e BE-së me Ballkanin Perëndimor e vlerëson si të rëndësisë së veçantë....

Hahni: Çështja e shkëmbimit të territoreve mund të jetë pjesë e marrëveshjes Kosovë – Serbi

para 3 muajve - Epoka e Re

Komisionari për zgjerimit i Bashkimit Evropian (BE), Johannes Hahn, javën e kaluar ka qenë në Uashington për të diskutuar për Lindjen e Mesme, Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor me homologët e tij të ShBA-ja....

Hahn: Shkëmbimi i territoreve mund të diskutohet nëse duan liderët e Kosovës e Serbisë

para 3 muajve - PortaliOnline

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Komisioneri për Politikat Evropiane...

Hahn: Shkëmbimi i territoreve mund të diskutohet nëse…

para 3 muajve - Sovrani

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Komisioneri për Politikat Evropiane...

Hahn: Shkëmbimi i territoreve mund të diskutohet nëse duan liderët e Kosovës e Serbisë

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Komisioneri për Politikat Evropiane...

Hahn flet për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi – a mund të jetë brenda saj edhe çështja e shkëmbimit të territoreve?

para 3 muajve - Periskopi

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ishte në Washington javën e kaluar për të diskutuar për Lindjen e Mesme, Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor me...

Hahn flet për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi

para 3 muajve - Arbresh

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Komisioneri për Politikat Evropiane...

Hahn: Shkëmbimi i territorit Kosovë-Serbi mund të jetë pjesë e marrëveshjes finale

para 3 muajve - Insajderi

Në këtë kontekst, siç shkruan The Washington Post, ai ka folur edhe rreth marrëveshjes ndërmjet Greqisë dhe asaj që quhet sot Maqedonia Veriore, duke thënë se bashkë, SHBA dhe BE-ja u treguan të suksesshme....

Hahn flet për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi

para 3 muajve - Ekonomia Online

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ishte në Washington javën e kaluar për të diskutuar për Lindjen e Mesme, Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor me...

Han: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria, shembull për rajonin

para 3 muajve - InfoMagazin

Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë shembull për rajonin. Ky është konstatimi i eurokomisarit për zgjerim, Johanes Hahn i cili lidhjen e BE-së me Ballkanin perëndimorë e vlerëson si të rëndësisë së veçantë....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK