http://kariera.mk

“Haradinaj në Berlin të thotë se ideja e Thaçit për territore nuk kalon”

para 2 muajve - GazetaBlic

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka shprehur edhe njëherë qëndrimin e tij dhe të partisë që përfaqëson, kundër idesë për shkëmbimin e territoreve. Ai ka thënë se në një veprim të tillë,...

Konjufca: Haradinaj në Berlin të thotë se ideja e Thaçit për territore nuk kalon

para 2 muajve - Koha.net

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka shprehur edhe njëherë qëndrimin e tij dhe të partisë që përfaqëson, kundër idesë për shkëmbimin e territoreve. Ai ka thënë se në një veprim të tillë,...

Makron dhe Merkel pritet të dalin me propozim konkret për Serbinë dhe Kosovën

para 2 muajve - RTV 21

Çka do të sjell takimi Haradinaj-Vuçiq më 29 prill Takimi i 29 prillit do të ketë ekskluzivitete shumë më serioze se përballja Haradinaj – Vuçiq. Aty pritet që, nën patronatin e Merkelit e Makronit, të...

Makron dhe Merkel pritet të dalin me propozim konkret për Serbinë dhe Kosovën

para 2 muajve - GazetaBlic

Takimi i 29 prillit do të ketë ekskluzivitete shumë më serioze se përballja Haradinaj – Vuçiq. Aty pritet që, nën patronatin e Merkelit e Makronit, të propozohet një marrëveshje mes Kosovës e Serbisë....

Takimi në Berlin, Makron dhe Merkel me propozim për Kosovën dhe Serbinë

para 2 muajve - OraInfo

Me 29 prill do të mbahet një takim i krerëve të Ballkanit Perëndimor. Takimi i 29 prillit do të ketë ekskluzivitete shumë më serioze se përballja Haradinaj – Vuçiq. Aty pritet që, nën patronatin e Merkelit...

Macron dhe Merkel pritet të dalin me propozim konkret për Serbinë dhe Kosovën

para 2 muajve - Infokusi

Takimi i 29 prillit do të prodhojë zhvillime shumë më serioze se përballja Haradinaj – Vuçiq. Aty pritet që, nën patronatin e Merkelit e Macronit, të propozohet një marrëveshje mes Kosovës e Serbisë. Në...

Macron dhe Merkel pritet të dalin me propozim konkret për Serbinë dhe Kosovën

para 2 muajve - Gazeta Fjala

Takimi i 29 prillit do të prodhojë zhvillime shumë më serioze se përballja Haradinaj – Vuçiq. Aty pritet që, nën patronatin e Merkelit e Macronit, të propozohet një marrëveshje mes Kosovës e Serbisë. Në...

Makron dhe Merkel pritet të dalin me propozim konkret për Serbinë dhe Kosovën

para 2 muajve - Periskopi

Takimi i 29 prillit do të ketë ekskluzivitete shumë më serioze se përballja Haradinaj – Vuçiq. Aty pritet që, nën patronatin e Merkelit e Makronit, të propozohet një marrëveshje mes Kosovës e Serbisë....

Macron dhe Merkel me propozim konkret për Serbinë dhe Kosovën

para 2 muajve - Bota Press

Takimi i 29 prillit do të ketë ekskluzivitete shumë më serioze se përballja Haradinaj – Vuçiq. Aty pritet që, nën patronatin e Merkelit e Macronit, të propozohet një marrëveshje mes Kosovës e Serbisë....

Çështja e Kosovës, beteja e fundit e Angela Merkel

para 2 muajve - Klan Kosova

Në konfliktin mes Kosovës dhe Serbisë është në lojë trashëgimia e kancelares Merkel në politikën e jashtme, stabiliteti i Europës, por edhe e ardhmja e aleancës perëndimore, mendon Bodo Weber. Në negociatat...

DW: Beteja e fundit e Merkelit do të jetë Kosova

para 2 muajve - GazetaBlic

Në konfliktin mes Kosovës dhe Serbisë është në lojë trashëgimia e kancelares Merkel në politikën e jashtme, stabiliteti i Europës, por edhe e ardhmja e aleancës perëndimore, mendon Bodo Weber. Në negociatat...

DW: Beteja e fundit e Merkelit do të jetë Kosova

para 2 muajve - Koha.net

Në konfliktin mes Kosovës dhe Serbisë është në lojë trashëgimia e kancelares Merkel në politikën e jashtme, stabiliteti i Europës, por edhe e ardhmja e aleancës perëndimore, mendon Bodo Weber. Në negociatat...

Në Samitin e Berlinit të bëhet e qartë se territori i Kosovës nuk negociohet, thonë analistët

para 2 muajve - Gazeta Fjala

Takimi mes liderëve të Ballkanit Perëndimor, i cili është organizuar nga kancelarja gjermane, Angela Merkel, si dhe presidenti francez, Emanuel Macron, po cilësohet si një moment shumë i rëndësishëm. Taulant...

Çështja e Kosovës, beteja e fundit e Angela Merkel

para 2 muajve - Infokusi

Në konfliktin mes Kosovës dhe Serbisë është në lojë trashëgimia e kancelares Merkel në politikën e jashtme, stabiliteti i Europës, por edhe e ardhmja e aleancës perëndimore, mendon Bodo Weber. Në negociatat...

DW: Beteja e fundit e Angela Merkelit do të jetë Kosova

para 2 muajve - Arbresh

Në konfliktin midis Kosovës dhe Serbisë, është gjithashtu në lojë edhe trashëgimia e politikës së jashtme të Angela Merkelit, por edhe stabiliteti i Evropës dhe e ardhmja e aleancës perëndimore, raporton...

Beteja e fundit e Angela Merkel ka të bëjë me shqiptarët, ja cila është

para 2 muajve - InfoShqip

Në konfliktin mes Kosovës dhe Serbisë është në lojë trashëgimia e kancelares Merkel në politikën e jashtme, stabiliteti i Europës, por edhe e ardhmja e aleancës perëndimore, mendon Bodo Ëeber. Në negociatat...

Qeveria e Kosovës e gatshme që në Berlin të diskutojë për të gjitha temat me Serbinë

para 2 muajve - TelegrafiMk

Në Samitin e Berlinit do të tentohet t’i jepet shtytje dialogut Kosovë-Serbi, që aktualisht është në bllokadë. Ende nuk është zbardhur agjenda dhe nuk dihet nëse presidenti dhe kryeministri i Kosovës do...

DW: Beteja e fundit e Angela Merkel do të jetë Kosova

para 2 muajve - Insajderi

Bashkëpunëtori i lartë i Këshillit për Politikë të Demokratizimit, të Qendrës Transatlantike Hulumtuese me seli në Berlin, Bodo Weber, përkujton se në negociatat në mes të Kosovës dhe Serbisë mbi marrëveshjen...

DW: Beteja e fundit e Merkelit do të jetë Kosova

para 2 muajve - Insajderi

Në negociatat e drejtuara nga Bashkimi Europian mes Kosovës dhe Serbisë për një marrëveshje gjithëpërfshirëse e përfundimitare për normalizimin e plotë të marrëdhënies së dyanshme vihet re që nga fillimi...

DW: Beteja e fundit e Merkelit do të jetë Kosova

para 2 muajve - Ekonomia Online

Në konfliktin mes Kosovës dhe Serbisë është në lojë trashëgimia e kancelares Merkel në politikën e jashtme, stabiliteti i Europës, por edhe e ardhmja e aleancës perëndimore, mendon Bodo Weber. Në negociatat...

Beteja e fundit e Merkelit do të jetë Kosova

para 2 muajve - Bota Press

Në konfliktin mes Kosovës dhe Serbisë është në lojë trashëgimia e kancelares Merkel në politikën e jashtme, stabiliteti i Europës, por edhe e ardhmja e aleancës perëndimore, mendon Bodo Weber. Në negociatat...

Qeveria e gatshme për të diskutuar të gjitha temat, përfshirë tregtinë e lirë

para 2 muajve - Lajmi.net

Dialogu nuk është tema kryesore të cilën synon ta shtrojë për diskutim kryeministri Haradinaj në Samitin e Berlinit. Në Samitin e Berlinit do të tentohet t’i jepet shtytje dialogut Kosovë-Serbi, që aktualisht...

Kosova do të jetë beteja e fundit e Angela Merkel

para 2 muajve - Periskopi

Në konfliktin mes Kosovës dhe Serbisë është në lojë trashëgimia e kancelares Merkel në politikën e jashtme, stabiliteti i Europës, por edhe e ardhmja e aleancës perëndimore, mendon Bodo Ëeber. Në negociatat...

Qeveria e gatshme për të diskutuar të gjitha temat, përfshirë tregtinë e lirë

para 2 muajve - Koha.net

Në Samitin e Berlinit do të tentohet t’i jepet shtytje dialogut Kosovë-Serbi, që aktualisht është në bllokadë. Ende nuk është zbardhur agjenda dhe nuk dihet nëse presidenti dhe kryeministri i Kosovës do...

Qeveria është e gatshme të diskutojë për të gjitha temat, përfshirë tregtinë e lirë

para 2 muajve - Illyria

Prishtinë, 15 prill 2019 – Në Samitin e Berlinit do të tentohet t’i jepet shtytje dialogut Kosovë-Serbi, që aktualisht është në bllokadë. Presidenti  i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe Kryeministri Ramush Haradinaj,...

Qeveria e gatshme për të diskutuar të gjitha temat, përfshirë tregtinë e lirë

para 2 muajve - Gazeta Observer

Dialogu nuk është tema kryesore të cilën synon ta shtrojë për diskutim kryeministri Haradinaj në Samitin e Berlinit. Në Samitin e Berlinit do të tentohet t’i jepet shtytje dialogut Kosovë-Serbi, që aktualisht...

Qeveria e gatshme për të diskutuar të gjitha temat, përfshirë tregtinë e lirë

para 2 muajve - Ekonomia Online

Në Samitin e Berlinit do të tentohet t’i jepet shtytje dialogut Kosovë-Serbi, që aktualisht është në bllokadë. Ende nuk është zbardhur agjenda dhe nuk dihet nëse presidenti dhe kryeministri i Kosovës do...

Qeveria e gatshme që në Berlin të diskutojë për të gjitha temat me Serbinë

para 2 muajve - Periskopi

Në Samitin e Berlinit do të tentohet t’i jepet shtytje dialogut Kosovë-Serbi, që aktualisht është në bllokadë. Ende nuk është zbardhur agjenda dhe nuk dihet nëse presidenti dhe kryeministri i Kosovës do...

Vuçiq i shqetësuar për takimin në Berlin

para 2 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë sot se ndjehet i shqetësuar lidhur me gjërat në Kosovë. Në veçanti Vuçiq ka shprehur shqetësimin e tij lidhur me takimin në Berlin, më 29 prill me udhëheqësit...

Vuçiqi i “brengosur për papërgjegjësinë e liderëve” të Kosovës

para 2 muajve - Portalb

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçqi ka thënë sot se “është shumë i brengosur për çdo në Kosovë si dhe për takimin e ardhshëm në Berlin”, transmeton Koha.net. „Brengosem për çdo gjë dhe për takimin në...

Vuçiq deklarohet për takimin në Berlin, e frikëson “papërgjegjshmëria e liderëve kosovarë”

para 2 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë sot se ndjehet i shqetësuar lidhur me gjërat në Kosovë. Në veçanti Vuçiq ka shprehur shqetësimin e tij lidhur me takimin në Berlin, më 29 prill me udhëheqësit...

Vuçiç merret me Kosovën: Hiqni taksën që të vazhdojë dialogu!

para 2 muajve - Koha.mk

Aleksandar Vuçiç ka përsëritur dje se nuk do të ketë vazhdim të dialogut me Kosovën, përsa kohë Prishtina nuk e tërheq taksën. Takimi i Berlinit në 29 prill do të jetë jashtëzakonisht i vështirë për Serbinë,...

Vuçiq i shqetësuar për takimin e Berlinit dhe Kosovën

para 2 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është shprehur i shqetësuar për takimin e Berlinit. Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, është shprehur i shqetësuar për takimin e Liderëve të Ballkanit Perëndimor...

Para samitit/ Aleksandar Vuçiç: Më shqetëson takimi në Berlin

para 2 muajve - BalkanWeb

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç thotë se është shumë i shqetësuar për gjithçka që po ndodh aktualisht si dhe për shkak të takimit të ardhshëm në Berlin. “Unë jam i shqetësuar për gjithçka dhe për...

Vuçiqi i “brengosur për papërgjegjësinë e liderëve” të Kosovës

para 2 muajve - Koha.net

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçqi ka thënë sot se “është shumë i brengosur për çdo në Kosovë si dhe për takimin e ardhshëm në Berlin”, transmeton Koha.net. „Brengosem për çdo gjë dhe për takimin në...

Aleksandar Vuçiç: Më shqetëson takimi në Berlin

para 2 muajve - Albeu

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç thotë se është shumë i shqetësuar për gjithçka që po ndodh aktualisht si dhe për shkak të takimit të ardhshëm në Berlin . “Unë jam i shqetësuar për gjithçka dhe për...

Takimi i liderëve në Berlin, Vuҫiq shprehet i shqetësuar

para 2 muajve - OraInfo

Me 29 prill pritet që të mbahet një takim në Berlin, midis krerëve të Ballkanit Perëndimor. Presidenti serb, Aleksander Vuçiq ka thënë se është i shqetësuar për Kosovën dhe takimin e ardhshëm të liderëve...

Franca dhe Gjermania bashkojnë Thaçin e Vuçiçin në Berlin

para 2 muajve - TelegrafiMk

Udhëheqësit e Kosovës dhe ata të Serbisë pritet të marrin pjesë, në një takim joformal në Berlin. Organizatorë të takimit pritet të jetë kancelarja gjermane, Angela Merkel, si dhe presidenti francez,...

Vuçiq: Më shqetëson takimi në Berlin

para 2 muajve - Shenja

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq thotë se është shumë i shqetësuar për gjithçka që po ndodhë aktualisht si dhe për shkak të takimit të ardhshëm në Berlin. “Unë jam i shqetësuar për gjithçka dhe për...

Marrëveshja Kosovë-Serbi, beteja e fundit e Merkelit zhvillohet në Ballkan

para 2 muajve - Gazeta Tema

Në konfliktin mes Kosovës dhe Serbisë është në lojë trashëgimia e kancelares Merkel në politikën e jashtme, stabiliteti i Europës, por edhe e ardhmja e aleancës perëndimore, mendon Bodo Weber. Në negociatat...

Vuçiqi, i shqetësuar për takimin në Berlin

para 2 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka thënë se ndjehet i shqetësuar lidhur me gjërat në Kosovë. Në veçanti Vuçiqi ka shprehur shqetësimin e tij lidhur me takimin në Berlin, më 29 prill me udhëheqësit...

Vuçiq i shqetësuar për takimin e Berlinit dhe Kosovën

para 2 muajve - Gazeta Observer

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është shprehur i shqetësuar për takimin e Berlinit. Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, është shprehur i shqetësuar për takimin e Liderëve të Ballkanit Perëndimor...

Vuçiq i shqetësuar për takimin në Berlin

para 2 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë sot se ndjehet i shqetësuar lidhur me gjërat në Kosovë. Në veçanti Vuçiq ka shprehur shqetësimin e tij lidhur me takimin në Berlin, më 29 prill me udhëheqësit...

Weber: Ideja e ndryshimit të kufijve u propagandua nga Thaçi e Vuçiqi

para 2 muajve - Lajm

Lidhur me diskutimin për shkëmbim të mundshëm territoresh si zgjidhje e konfliktit të Kosovës, eksperti për Ballkanin pranë Këshillit të Politikave për Demokratizimin, Bodo Weber, i tregon edhe njëherë...

Eksperti gjerman: Beteja e fundit e Merkel zhvillohet në Ballkan

para 2 muajve - BalkanWeb

Në konfliktin mes Kosovës dhe Serbisë është në lojë trashëgimia e kancelares Merkel në politikën e jashtme, stabiliteti i Europës, por edhe e ardhmja e aleancës perëndimore, mendon Bodo Weber. Në negociatat...

Ndryshimi i kufijve, eksperti i Ballkanit e quan ide të propagandua nga Thaçi e Vuçiqi

para 2 muajve - OraInfo

Eksperti i Ballkanit, Bodo Weber e ka quajtur ide të propaganduar nga Thaçi e Vuçiqi, iden e ndryshimit të kufijve. Ëeber në një kolumne për DË-në ka theksuar se në negociatat e drejtuara nga Bashkimi...

Frikësohet Vucic: Më shqetëson takimi në Berlin

para 2 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq thotë se është shumë i shqetësuar për gjithçka që po ndodhë aktualisht si dhe për shkak të takimit të ardhshëm në Berlin. “Unë jam i shqetësuar për gjithçka dhe për...

Vuçiq frikësohet nga takimi në Berlin, ku do të jetë edhe Kosova

para 2 muajve - Periskopi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq thotë se është shumë i shqetësuar për gjithçka që po ndodhë aktualisht si dhe për shkak të takimit të ardhshëm në Berlin. “Unë jam i shqetësuar për gjithçka dhe për...

Vuçiqi i “brengosur për papërgjegjësinë e liderëve” të Kosovës

para 2 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçqi ka thënë sot se “është shumë i brengosur për çdo në Kosovë si dhe për takimin e ardhshëm në Berlin”, transmeton Koha.net. „Brengosem për çdo gjë dhe për takimin në...

Frikësohet Vucic: Më shqetëson takimi në Berlin

para 2 muajve - Bota Press

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq thotë se është shumë i shqetësuar për gjithçka që po ndodhë aktualisht si dhe për shkak të takimit të ardhshëm në Berlin. “Unë jam i shqetësuar për gjithçka dhe për...

Weber: Ideja e ndryshimit të kufijve u propagandua nga Thaçi e Vuçiqi

para 2 muajve - Ina

Lidhur me diskutimin për shkëmbim të mundshëm territoresh si zgjidhje e konfliktit të Kosovës, eksperti për Ballkanin pranë Këshillit të Politikave për Demokratizimin, Bodo Weber, i tregon edhe njëherë...

Vuçiç merret me Kosovën: Hiqni taksën që të vazhdojë dialogu!

para 2 muajve - Top Channel

Aleksandar Vuçiç ka përsëritur sot se nuk do të ketë vazhdim të dialogut me Kosovën, përsa kohë Prishtina nuk e tërheq taksën. Takimi i Berlinit në 29 prill do të jetë jashtëzakonisht i vështirë për Serbinë,...

Vuçiq: Jam i shqetësuar për takimin në Berlin

para 2 muajve - Arbresh

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq thotë se është shumë i shqetësuar për gjithçka që po ndodhë aktualisht si dhe për shkak të takimit të ardhshëm në Berlin. “Unë jam i shqetësuar për gjithçka dhe për...

Mogherini “e paaftë” si negociatore, propozohet Merkel

para 2 muajve - GazetaBlic

Bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë u iniciuan nga kancelarja gjermane, Angela Merkel në vitin 2012-të. Por, në vitet e fundit vërehet një ofensivë e diplomacisë amerikane në dialog, shkruan analisti, Bodo...

Vuçiq: Hiqni taksën që të vazhdojë dialogu!

para 2 muajve - GazetaBlic

Aleksandar Vuçiq ka përsëritur sot se nuk do të ketë vazhdim të dialogut me Kosovën, përsa kohë Prishtina nuk e tërheq taksën. Takimi i Berlinit në 29 prill do të jetë jashtëzakonisht i vështirë për Serbinë,...

Vuçiç: Hiqni taksën që të vazhdojë dialogu!

para 2 muajve - GazetaBlic

Aleksandar Vuçiç ka përsëritur sot se nuk do të ketë vazhdim të dialogut me Kosovën, përsa kohë Prishtina nuk e tërheq taksën. Takimi i Berlinit në 29 prill do të jetë jashtëzakonisht i vështirë për Serbinë,...

Europa ime: Beteja e fundit e Merkelit zhvillohet në Ballkan

para 2 muajve - DW

Në konfliktin mes Kosovës dhe Serbisë është në lojë trashëgimia e kancelares Merkel në politikën e jashtme, stabiliteti i Europës, por edhe e ardhmja e aleancës perëndimore, mendon Bodo Weber. Në negociatat...

Weber: Marrëveshja Kosovë-Serbi, beteja e fundit e Merkelit në Ballkan

para 2 muajve - Koha Jone

Analisti gjerman Bodo Weber mendon se në konfliktin mes Kosovës dhe Serbisë është në lojë trashëgimia e kancelares Merkel në politikën e jashtme, stabiliteti i Europës, por edhe e ardhmja e aleancës perëndimore....

Beteja e fundit e Merkelit në Ballkan

para 2 muajve - Lexo

Në konfliktin mes Kosovës dhe Serbisë është në lojë trashëgimia e kancelares Merkel në politikën e jashtme, stabiliteti i Europës, por edhe e ardhmja e aleancës perëndimore, mendon Bodo Weber. Në negociatat...

Europa ime: Beteja e fundit e Merkelit në Ballkan

para 2 muajve - DW

Në konfliktin mes Kosovës dhe Serbisë është në lojë trashëgimia e kancelares Merkel në politikën e jashtme, stabiliteti i Europës, por edhe e ardhmja e aleancës perëndimore, mendon Bodo Weber. Në negociatat...

Phillips “shuplakë” Serbisë: Nuk mund të uleni në tryezë me Kosovën derisa vazhdojnë thumbat diplomatik ndaj Kosovës

para 2 muajve - Bota Press

Botapress 14 Prill- Eksperti i marrëdhënieve ndërkombëtare në Universitetin e Kolumbias në Nju Jork David Phillips, ka deklaruar se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, mund të vazhdojë, nëse Serbia merr qasje...

Takimi Thaçi-Vuçiq në Berlin: Zbulohet skenari, ja çfarë pritet të ndodhë

para 2 muajve - InfoShqip

Udhëheqësit e Kosovës dhe Serbisë, do të takohen më 29 prill në Berlin, me ftesë të Gjermanisë dhe Francës. Njohësi i zhvillimeve politike në vend, Nexhat Haziri, në një prononcim për gazetën “Bota sot”,...

Mogherini “e paaftë” si negociatore, propozohet Merkel

para 2 muajve - Tetova Sot

Bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë u iniciuan nga kancelarja gjermane, Angela Merkel në vitin 2012-të. Por, në vitet e fundit vërehet një ofensivë e diplomacisë amerikane në dialog, shkruan analisti, Bodo...

“Marrëveshja Kosovë-Serbi, beteja e fundit e Merkelit në Ballkan”

para 2 muajve - Java News

Analisti gjerman Bodo Weber mendon se në konfliktin mes Kosovës dhe Serbisë është në lojë trashëgimia e kancelares Angela Merkel në politikën e jashtme, stabiliteti i Evropës, por edhe e ardhmja e aleancës...

Weber: Marrëveshja Kosovë-Serbi, beteja e fundit e Merkelit në Ballkan

para 2 muajve - Shenja

Analisti gjerman Bodo Weber mendon se në konfliktin mes Kosovës dhe Serbisë është në lojë trashëgimia e kancelares Merkel në politikën e jashtme, stabiliteti i Europës, por edhe e ardhmja e aleancës perëndimore....

Weber: Marrëveshja Kosovë-Serbi, beteja e fundit e Merkelit në Ballkan

para 2 muajve - InfoMagazin

Analisti gjerman Bodo Weber mendon se në konfliktin mes Kosovës dhe Serbisë është në lojë trashëgimia e kancelares Angela Merkel në politikën e jashtme, stabiliteti i Evropës, por edhe e ardhmja e aleancës...

Vuçiç, me “dy këmbët e para” drejt Berlinit: nuk do merremi për budallenj!

para 2 muajve - Te Sheshi

Aleksandar Vuçiç komentoi samitin e pritshëm të Berlinit nën inisiativën e dyshes Merkel – Macron, e ku shpresohet për një kthesë në dialogun e ngecur mes Kosovës dhe Serbisë, kjo për shkak të taksës ndaj...

Beteja e fundit e Merkelit zhvillohet në Ballkan

para 2 muajve - KDPolitik

Në konfliktin mes Kosovës dhe Serbisë është në lojë trashëgimia e kancelares Merkel në politikën e jashtme, stabiliteti i Europës, por edhe e ardhmja e aleancës perëndimore. Shkruan: Bodo Weber Në negociatat...

“Ideja e ndryshimit të kufijve u propagandua nga Thaçi e Vuçiq”

para 2 muajve - Insajderi

Weber, në një kolumne për DW, ka theksuar se në negociatat e drejtuara nga Bashkimi Europian mes Kosovës dhe Serbisë për një marrëveshje gjithëpërfshirëse e përfundimtare për normalizimin e plotë të marrëdhënies...

Dialogu Kosovë-Serbi, beteja e fundit e Angela Merkel

para 2 muajve - Gazeta Observer

Bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë u iniciuan nga kancelarja gjermane, Angela Merkel në vitin 2012-të. Por, në vitet e fundit vërehet një ofensivë e diplomacisë amerikane në dialog, shkruan analisti, Bodo...

Eksperti i Ballkanit: Ideja e ndryshimit të kufijve u propagandua nga Thaçi e Vuçiq

para 2 muajve - Bota Press

Botapress  14Prill- Lidhur me diskutimin për shkëmbim të mundshëm territoresh si zgjidhje e konfliktit të Kosovës, eksperti pë Ballkanin pranë Këshillit të Politikave për Demokratizimin, Bodo Weber, tregon...

ANALIZA/ Europa ime: Beteja e fundit e Merkelit zhvillohet në Ballkan

para 2 muajve - Te Sheshi

Në konfliktin mes Kosovës dhe Serbisë është në lojë trashëgimia e kancelares Merkel në politikën e jashtme, stabiliteti i Europës, por edhe e ardhmja e aleancës perëndimore, mendon Bodo Webe, studiues...

Weber: Marrëveshja Kosovë-Serbi, beteja e fundit e Merkelit në Ballkan

para 2 muajve - Arbresh

Analiati gjerman Bodo Weber mendon se në konfliktin mes Kosovës dhe Serbisë është në lojë trashëgimia e kancelares Merkel në politikën e jashtme, stabiliteti i Europës, por edhe e ardhmja e aleancës perëndimore....

Kosova e Serbia duhet caktuar parime të reja negociuese në takimin e Berlinit

para 2 muajve - Arbresh

Kosova e Serbia duhet caktuar parime të reja negociuese në takimin e Berlinit vlerësojnë analistët, shkruan arbresh.info. Takimi i 29 prillit në Berlin, është iniciativë e kancelarës gjermane Angela Merkel...

Kosova, temë thelbësore e Samitit të Berlinit

para 2 muajve - Koha.net

Zgjidhja e problemit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të jetë çështja thelbësore që do të diskutohet në një takim që kryeministrat e vendeve të Ballkanit Perëndimor do ta realizojnë pas dy javësh në Berlin,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK