http://kariera.mk

Shpëton struktura e katedrales Notre Dame, fillon mbledhja e fondeve për rindërtimin

para 3 muajve - Top Channel

Pas më shumë se 9 orësh betejë me flakët, zjarrfikësit arritën të vënë nën kontroll zjarrin që përfshiu një pjesë të madhe të katedrales Notre Dame de Paris. Autoritetet franceze thanë se arritën të shpëtojnë...

Macron premton rindërtimin e Notre Dame pas zjarrit

para 3 muajve - Klan Kosova

Presidenti francez Emmanuel Macron u zotua të rindërtojë katedralen mesjetare të Notre-Dame pasi një zjarr i madh pjesërisht e shkatërroi. Zjarrfikësit arritën të shpëtonin strukturën kryesore të gurit...

Macron: Do ta rindërtojmë katedralen Notre-Dame

para 3 muajve - RTV 21

Vitin e kaluar Kisha Katolike në Francë kërkoi renovimin e karedrales Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, u zotua se do ta rindërtojë katedralen mesjetare Notre-Dame, pasi një zjarr i madh shkatërroi...

Shpëton struktura e Notre Dame

para 3 muajve - GazetaBlic

Pas më shumë se 9 orësh betejë me flakët, zjarrfikësit arritën të vënë nën kontroll zjarrin që përfshiu një pjesë të madhe të katedrales Notre Dame de Paris. Autoritetet franceze thanë se arritën të shpëtojnë...

Video/ Dalin pamjet brenda Notre-Dame në Paris pas zjarrit shkatërrues

para 3 muajve - Sot News

Zjarri po shkatërron katedralen e Notre Dame në Paris, por struktura e jashtme “do të shpëtojë” thonë autoritetet franceze ndërsa flakët ende vazhdojnë. Mbi 400 zjarrfikës po luftojnë që të vënë  flakët...

Do ta rindërtojmë katedralen Notre-Dame, thotë Macron

para 3 muajve - Kallxo

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, u zotua se do ta rindërtojë katedralen mesjetare Notre-Dame, pasi një zjarr i madh shkatërroi pjesërisht simbolin e Parisit. Zjarrfikësit arritën të shpëtojnë strukturën...

Do ta rindërtojmë katedralen Notre-Dame, thotë Macron

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, u zotua se do ta rindërtojë katedralen mesjetare Notre-Dame, pasi një zjarr i madh shkatërroi pjesërisht simbolin e Parisit . Zjarrfikësit arritën të shpëtojnë strukturën...

Shpëton struktura e Notre Dame, Macron: Do ta rindërtojmë katedralen

para 3 muajve - Infokusi

Pas më shumë se 9 orësh betejë me flakët, zjarrfikësit arritën të vënë nën kontroll zjarrin që përfshiu një pjesë të madhe të katedrales Notre Dame de Paris. Autoritetet franceze thanë se arritën të shpëtojnë...

‘Notre Dame’ në zjarr, pesë fakte rreth simbolit të Parisit

para 3 muajve - Gazeta Observer

Katedralja e famshme e Parisit, Notre Dame është përfshirë nga flakët, që kanë shkatërruar simbolin parisian,  një humbje e madhe kjo për Francën. Më poshtë janë pesë fakte rreth kryeveprës Gotike, e cila...

Macron: Do ta rindërtojmë katedralen Notre-Dame

para 3 muajve - Arbresh

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, u zotua se do ta rindërtojë katedralen mesjetare Notre-Dame, pasi një zjarr i madh shkatërroi pjesërisht simbolin e Parisit. Zjarrfikësit arritën të shpëtojnë strukturën...

Shpëton struktura e Notre Dame, Macron: Do ta rindërtojmë katedralen

para 3 muajve - KosovaPress

Autoritetet franceze thanë se arritën të shpëtojnë nga djegia dy nga kullat e katedrales dhe strukturën shkëmbore të godinës Gotike, 850-vjeçare. Shkaqet e zjarrit nuk bëhen të ditura ende, por hetuesit...

Macron: Ne do ta rindërtojmë Notre-Dame, ky qe fati ynë

para 3 muajve - Te Sheshi

Francezët do të rindërtojnë katedralen e djegur e Notre-Dame në Paris, sepse ajo pritet tashmë nga ne dhe ky është fati ynë – tha presidenti Macron nën një dëshpërim të thellë pas tragjedisë kulturore...

FOTO| Parizienët të trishtuar për Notre Dame, arti dhe historia u shkatërrua para tyre

para 3 muajve - Antpress

Sot Katedralja e Notre Damit, është përfshirë nga flakët, duke e lënë të djegur pjesën më të madhe të saj. Një dëshmitarë tha se “Arti dhe historia shekullore u shkatërrua para syve tanë. Kjo ndërtesë...

HISTORI/ Përzhitja e Notre-Dame, ç’përfaqson katedralja e famshme për Parisin dhe arkitekturën botërore

para 3 muajve - Te Sheshi

Katedreaja Notre-Dame në Parus, e cila të hënën u përzhit nën flakë të tmerrshme, duke shkaktuar dhe shembjen e një kulle të saj monumentale, konsiderohet si një nga simbolet e arkitekturës gotike franceze...

Struktura e katedrales Notre Dame shpëton nga shkatërrimi i plotë

para 3 muajve - Alsat-M

“Tani mund të themi sigurt se struktura e Notre Dame është ruajtur nga shkatërrimi i plotë”, tha një zyrtar i zjarrfikësve që po luftoi me zjarrin e madh që goditi katedralen e famshme. Një zjarrfikës...

Macron: Ne do ta rindërtojmë katedralen e Notre Dame së bashku

para 3 muajve - BalkanWeb

Presidenti francez Emmanuel Macron sapo njoftoi se, duke filluar nga e marta, ai do të nisë një fushatë ndërkombëtare për mbledhjen e fondeve për të rindërtuar Katedralen e Notre Dame. Macron, duke folur...

Për ndërtimin e saj janë dashur 100 vite, kurse u shkatërrua për vetëm dy orë – historia e katedrales 850 vite

para 3 muajve - Antpress

Katedralja e Parisit, Notre Dame, e cila sot është përfshirë nga zjarri ku si pasojë është shembur çatia, konsiderohet si një nga shembujt më të mirë të arkitekturës gotike të Francës. Ndërtimi i saj kishte...

Macron shpall Emergjencën Kombëtare, zjarrfikësit të pashpresë: Ferri nuk mund të ndalet!

para 3 muajve - Top Channel

Zjarrfikësit francezë kanë paralajmëruar se zjarri që ka përfshirë katedralen Notre Dame në Paris pasditen e së hënës “nuk mund të ndalet”. Një zyrtar i Ministrisë së Brendshme ka thënë se nuk është i...

Macron jep lajmin e madh, Notre Dame nuk do të bjerë!

para 3 muajve - Antpress

Në një deklaratë për mediat presidenti i Frances – Emmanuel Macron bëri me dije se katedralja e Notre Dame nuk do te bjere. Ajo do të rindërtohet dhe do ketë të njejtën rëndësi per te gjithë besimtaret...

Zjarrfikësit të pashpresë, Macron shpall Emergjencën Kombëtare

para 3 muajve - Alsat-M

Zjarrfikësit francezë kanë paralajmëruar se zjarri që ka përfshirë katedralen Notre Dame në Paris pasditen e së hënës, nuk mund të ndalet. Një zyrtar i Ministrisë së Brendshme ka thënë se nuk është i sigurt...

Liderët botërorë të pikëlluar pas zjarrit në Notre Dame

para 3 muajve - Klan Kosova

Vende të ndryshme dhe liderë botërorë po ofrojnë mbështetje për Francën pas zjarrit të madh që po shkatërron sot katedralen e njohur Notre Dam në Paris – simbol kulturor e fetar i Francës. Vatikani ka...

‘Notre Dame’/ Autoritetet franceze: Zjarri po dobësohet

para 3 muajve - BalkanWeb

Të dy kullat e katedrales së Notre Dame “janë të sigurta”, deklaroi pak çaste më parë Laurent Nunez, sekretar i ministrit të brendshëm të Francës, disa orë pasi një zjarr i madh shkatërroi dhe dogji pjesën...

FOKUS – Notrë Dam, simboli i Francës dhe Europës

para 3 muajve - Medial

TIRANË, 15 prill /MEDIAL/ – Katedralja Notrë Dam në Paris, shkurt Notrë Dam, është katedralja e dioqezës së kryepeshkopit të Parisit, në Francë. Ajo ndodhet në lindje të Ishullit të Qytetit, në lagjen...

Zjarri në Notre Dame, zjarrfikësit të pashpresë: Ferri nuk mund të ndalet!

para 3 muajve - Top Channel

Zjarrfikësit francezë kanë paralajmëruar se zjarri që ka përfshirë katedralen Notre Dame në Paris pasditen e së hënës “nuk mund të ndalet”. Një zyrtar i Ministrisë së Brendshme ka thënë se nuk është i...

Shkatërrimi i Notre Dame përmes fotografive

para 3 muajve - Koha.mk

Katedralja e famshme Notre Dame në Paris të Francës është përfshirë nga flakët. Ky zjarr i madh që ka shpërthyer pasditen e sotme ka bërë që të rrëzohet kulmi i kësaj katedrale. E ndërtuar në shekullin...

Shpëtohet struktura kryesore e Katedrales Notre Dame

para 3 muajve - Klan Kosova

Struktura kryesore e Katedrales Notre Dame është ruajtur nga shkatërrimi. “Tani mund të themi se struktura e Notre-Dame është ruajtur nga shkatërrimi total”, ka thënë një zyrtar i ekipit francez të zjarrfikësve...

Emmanuel Macron i trishtuar pas djegies së Katedrales Notre Dame

para 3 muajve - Klan Kosova

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka thënë se është i trishtuar për djegien e Katedrales Notre Dame në Paris. Ai ka thënë se bashkëndjenë me të gjithë katolikët dhe popullin francez, njofton Klan Kosova....

Merkel: Notrë Dam simbol i Francës dhe kulturës tonë europiane

para 3 muajve - BalkanWeb

Gjermania i jep mbështetjen e saj Francës pas zjarrit të madh që po shkatërron sot katedralen e Notrë Dam në Paris, simbol i Francës, që godet gjithashtu zemrat e gjermanëve. “Këto imazhe të tmerrshme...

Pamjet nga lart, dëmet që ka shkaktuar zjarri në Notre Dame

para 3 muajve - Opinion

Gazetari i Radio Francës, Alexandre Fremont, ka publikuar një foto e bërë nga droni, që tregon dëme të konsiderueshme të katedrales Notre Dame. Ndërkohë një zyrtar francez i ka thënë Reuters se një zjarrfikës...

Çfarë simbolizon katedralja Notrë Dam

para 3 muajve - Alsat-M

Katedralja Notrë Dam në Paris, shkurt Notrë Dam, është katedralja e dioqezës së kryepeshkopit të Parisit, në Francë. Ajo ndodhet në lindje të Ishullit të Qytetit, në lagjen numër 4 të Parisit dhe është...

Bota reagon për djegien e “Notre Damet” në Paris

para 3 muajve - Koha.mk

Zjarri në katedralen “Notre Dame” të Parisit ka nxitur reagimin e liderëve botërorë. Së fundmi reagoi edhe kryeministria britanike, Theresa May. Ajo ka thënë se mendimet e saj janë me Francën, pas zjarrit...

Haradinaj i trishtuar për zjarrin në Katedralen Notre Dame

para 3 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, e ka shprehur trishtimin e tij për zjarrin që e ka kapluar Katedralen Notre Dame në Paris. Ai ka thënë se zjarri në monumentin 850 vjeccar prek miliona njerëz....

Presidenti Thaçi: Fatkeqësi e madhe përfshirja në zjarr e Katedrales Notre Dame

para 3 muajve - Klan Kosova

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se është fatkeqësi e madhe përfshirja në zjarr e Katedrales historike Notre Dame në Paris. Ai e ka quajtur këtë incident si një fatkeqësi kulturore me përmasa...

Zjarri në 'Notre Dame', ngjarja po trajtohet si emergjencë kombëtare

para 3 muajve - Sot News

Zjarri i rënë në katedralen historike të Parisit, 'Notre Dame' ka qënë shkatërrues për një pjesë të madhe të katedrales. Së fundmi sipas mediave franceze presidenti i Francës, Macron po e trajton ngjarjen...

Dy kullat e Notre Dame tani janë të sigurta, një zjarrfikës është lënduar rëndë

para 3 muajve - Lajmi.net

Të dy kullat e katedrales Notre Dame tani janë të sigurta. CNN raporton se zjarri në Notre Dame ka filluar të lokalizohet, përcjell lajmi.net. Këtë e ka bërë të ditur sekretari i ministrit të Brendshëm...

Zjarri në Katedrale, Macron shpall emergjencën kombëtare

para 3 muajve - BalkanWeb

Presidenti Macron ka shpallur emergjencën kombëtare pas zjarrit shkatërrues që ka rënë në Katedralen e Notre-Dame. Pamjet tregojnë tymin e bardhë dhe flakët që vazhdojnë ende në strukturë. ‘Po digjet gjithçka...

Notre Dame i mbijetoi Revolucionit Francez dhe sulmeve naziste, por jo zjarrit të sotëm

para 3 muajve - Lajmi.net

Të intriguar nga tregimet e Kuazimodos, të fascinuar nga kokat e ullukut, më shumë se 13 milionë njerëz grumbulloheshin çdo vit për të parë monumentin historik më të popullarizuar të Evropës. Katedralja...

Zjarri në katedralen e famshme/ Meta: Solidaritet me popullin francez

para 3 muajve - Top Channel

Pas zjarrit të rënë ditën e sotme në katedralen e famshme Notre Dame në Paris, flakët e të cilit dogjën edhe majën simbol të saj, ka reaguar presidenti Meta. Në një postim në facebook, Meta shpreh trishtimin...

E hidhur/ Momenti kur Parisit i ndryshoi përgjithmonë peizazhi, ja ngjarjet historike që u përjetuan në Katedralen Notre Dame

para 3 muajve - Sot News

Katedralja e Notre Damit në Paris, një ndër ikonat e ndërtimtarisë religjioze, të hënën është përfshirë në flakë masive, duke bërë që të ketë reagime nga gjithë bota. Kjo katedrale, filloi ndërtimin në...

‘Notre Dame’ 850-vjeçar i shpëtoi Revolucionit Francez dhe sulmeve naziste

para 3 muajve - Lajmi.net

Të intriguar nga tregimet e Kuazimodos, të fascinuar nga kokat e ullukut, më shumë se 13 milionë njerëz grumbulloheshin çdo vit për të parë monumentin historik më të popullarizuar të Evropës. Katedralja...

Katedralja Notre-Dame ishte më e vizituar se Kulla Eiffel

para 3 muajve - Kallxo

Katedralja e Notre-Damit është atraksioni turistik më i vizituar në Paris. Të gjithë e mendojnë se Kulla Eiffel, është më e vizituara, por sipas të dhënave, Notre-Dami është ndërtesa më e vizituar në tërë...

Katedraja Notre-Dame në Paris në flakë, shembet kulmi i vjetër 850-vjeçar

para 3 muajve - Ina

Një zjarr i madh përfshiu katedralen e famshme Notre-Dame në Paris. Shkaku i zjarrit nuk është ende i qartë, por zyrtarët thanë se mund të lidhet me punët e rinovimit. Operacioni i zjarrfikësve është në...

Haradinaj i trishtuar për zjarrin në Notre Dame

para 3 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka shprehur trishtimin e tij për zjarrin që e ka kapluar Katedralen Notre Dame në Paris. Ai ka thënë se zjarri në monumentin 850 vjeçar prek miliona njerëz. Postimi...

Zjarri në Katedrale, Margariti: Lutemi për Notre Dame de Paris

para 3 muajve - Medial

TIRANË, 15 prill /MEDIAL – Një zjarr i madh ka përfshirë pasditen e sotme katedralen e famshme të Notre Damë në Paris. Sipas informacioneve të para besohet që zjarri ka rënë në pjesën ku po bëhen restaurimet...

SHBA – Trump: Është e tmerrshme të shohësh zajarrin në Notrë Dam në Paris

para 3 muajve - Medial

UASHINGTON, 15 prill /MEDIAL-AFP/ – Presidenti amerikan, Donald Trump e konsideroi të tmerrshme të shohësh zjarrin e madh që po shkatërron sot katedralen emblematike të Notrë Dam në Paris, duke këshilluar...

Shkatërrimi i Notre Dame përmes fotografive

para 3 muajve - Klan Kosova

Katedralja e famshme Notre Dame në Paris të Francës është përfshirë nga flakët. Ky zjarr i madh që ka shpërthyer pasditen e sotme ka bërë që të rrëzohet kulmi i Katedrales Notre Dame. E ndërtuar në shekullin...

Trump: Është e tmerrshme të shohësh zjarrin në Notre Dame, duhet vepruar shpejt

para 3 muajve - Alsat-M

Presidenti amerikan, Donald Trump e konsideroi të tmerrshme të shohësh zjarrin e madh që po shkatërron sot katedralen emblematike të Notrë Dam në Paris, duke këshilluar zjarrfikësit të reagojnë sa më shpejt....

Notre-Dame në flakë, reagon Macron

para 3 muajve - Top Channel

Pjesa e sipërme e katedrales më të famshme në Bote, Notre Dame në Paris është shkatërruar nga zjarri i frikshëm që ra fillimisht në një skelë në përdorim për restaurimin e saj. Maja e katedrales u rrafshua...

Haradinaj: I trishtuar për zjarrin në Katedralen Notre Dame

para 3 muajve - RTV 21

“Bashkëndjej me Kryeministrin francez, Edouard Philippe dhe popullin e vendit mik, për këtë humbje të madhe” Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj u shpreh se ndihet i trishtuar për zjarrin që përfshiu...

Kosova bashkëndjen me fatkeqësinë në Paris që dogji katedralen Notre Dame

para 3 muajve - Koha.net

Kosova i është bashkuar dhimbjes pas fatkeqësisë nga e cila pësoi katedralja Notre Dame në Paris. Kreu i shtetit, Hashim Thaçi ka thënë se është “fatkeqësi e madhe përfshirja në zjarr e katedrales historike...

Haradinaj: I trishtuar për zjarrin që përfshiu gjatë ditës së sotme Katedralën Notre Dame

para 3 muajve - RTV 21

“Bashkëndjej me Kryeministrin francez, Edouard Philippe dhe popullin e vendit mik, për këtë humbje të madhe” Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ndihet i trishtuar për zjarrin që përfshiu...

Thaçi thotë se zjarri në Notre Dame është fatkeqësi kulturore me përmasa botërore

para 3 muajve - Lajmi.net

Katedralja Notre Dame në Paris sot është përfshirë nga zjarri. Për këtë ka reaguar edhe presidenti i vendit, Hashim Thaçi duke e quajtur fatkeqësi të madhe. Ai e ka quajtur këtë incident si një fatkeqësi...

Zjarri përfshiu Notre Dame, ja këshilla e Trumpit

para 3 muajve - Top Channel

Flakët e zjarrit kanë pushtuar katedralen e famshme në Paris, Notre Dame. Kjo ngjarje ka sjellë reagimin e liderëve botërorë. Presidenti amerikan Donald Trump, përmes një postimi në Twitter, ka shprehur...

Thaçi: Fatkeqësi e madhe përfshirja nga zjarri e katedrales historike

para 3 muajve - RTV 21

Reagimi i Thaçit pas përfshirjes nga zjarri të katedrales në Paris Presidenti Hashim Thaçi reagoi pasi zjarri përfshiu sot katedralen e famshme Notre-Dame në Paris. Thaçi përmes një postimi në facebook...

Haradinaj: I trishtuar për zjarrin që përfshiu Katedralen Notre Dame

para 3 muajve - OraInfo

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se është i trishtuar për zjarrin që përfshiu katedralen Notre Dame në Paris. Haradinaj në një status në llogarinë e tij në Facebook, ka shkruar se kjo...

Fotolajm/ Flakët përpijnë Katedralen e Notre Dame

para 3 muajve - Medial

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë njërën prej katedraleve më emblematike në botë, atë Notre Dam në Paris. Zjarri ka përfshirë pjesën e çatisë së katedrales së famshme që gjendet në zemër të kryeqytetit...

Zjarri në katedralen e Notre-Dame, Macron shpall emergjencën kombëtare

para 3 muajve - Opinion

Pas zjarrit masiv që përfshiu ditën e sotme  në katedralen e Notre-Dame në Parisë, ka bërë që Presidenti Emmanuel Macron të shpall emergjencën kombëtare. Me herët, zëdhënësi i katedrales Andre Finot, është...

Merkel: Nottre Dam, simbol i Francës dhe kulturës tonë evropiane

para 3 muajve - Klan Kosova

Gjermania i jep mbështetjen e saj Francës pas zjarrit të madh që po shkatërron sot katedralen e Notre Dam në Paris, simbol i Francës. “Këto imazhe të tmerrshme të Notre Dam në zjarr të trishtojnë. Notre...

Reagon edhe Hashim Thaçi

para 3 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes profileve të tij në Facebook, Twitter dhe Instagram ka reaguar pasi një zjarr ka kapluar njërën ndër katedralet me historike në botë “Notre Dame” në Paris. “Fatkeqësi...

Macron për Notre Damin: Një pjesë e jona po digjet

para 3 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka ndarë dhimbjen e tij me të gjithë katolikët dhe qytetarët e Francës, duke e përshkruan djegien e Katedrales në Paris me fjalët ‘një pjesë e jona po digjet’. “Zonja...

Reagon edhe Thaçi

para 3 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes profileve të tij në Facebook, Twitter dhe Instagram ka reaguar pasi një zjarr ka kapluar njërën ndër katedralet me historike në botë “Notre Dame” në Paris. “Fatkeqësi...

Pas djegies së katedrales, reagojnë liderët botëror

para 3 muajve - GazetaBlic

Vëmendja e botës është e përqendruar në ngjarjen makabre të Parisit, kur katedralja shumë e njohur Notre Damit është përfshirë nga zjarri. Katedralja e Notre Damit në Paris, një ndër ikonat e ndërtimtarisë...

Ky është reagimi i Thaçit pasi zjarri përfshiu Katedralen Notre Dame

para 3 muajve - OraInfo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas përfshirjes në zjarr të katedrales Notre Dame në Paris. Thaçi në një status në llogarinë e tij në Facebook, ka shkruar se përfshirja në zjarr e katedrales...

Pas djegjes së katedrales, reagojnë liderët botëror

para 3 muajve - GazetaBlic

Vëmendja e botës është e përqendruar në ngjarjen makabre të Parisit, kur katedralja shumë e njohur Notre Damit është përfshirë nga zjarri. Katedralja e Notre Damit në Paris, një ndër ikonat e ndërtimtarisë...

Djegia e Notre Dame, francezët i reagojnë Trumpit: Gabohesh!

para 3 muajve - RTV 21

“… Ndoshta duhet të përdoren avionë me ujë që të shuhet. Duhet të veprohet shpejtë”, kishte shkruar Tramp Agjencia për mbrojtje civile dhe menaxhimin e krizave në Francë, ka refuzuar propozimin e presidentit...

Digjet katedralja Notre Dame në Paris (VIDEO – LIVE)

para 3 muajve - TelegrafiMk

Digjet katedralja Notre Dame në Paris, njëri ndër objektet më të vjetra dhe më markante në Francë. Presidenti Makron u shpreh se sonte të gjithë qytetarëve të Francës iu dogj një pjesë e shpirtit të tyre...

“Notre Dame” në zjarr, pesë fakte rreth simbolit të Parisit

para 3 muajve - Koha.net

Katedralja e famshme e Parisit, Notre Dame është përfshirë nga flakët, që kanë shkatërruar simbolin parisian, e një humbje e madhe për Francën. Më poshtë janë pesë fakte rreth kryeveprës Gotike, e cila...

Frikë në Paris, e pamundur të shpëtohet Katedralja Notre-Dame

para 3 muajve - Opinion

Zjarrfikësit frikësohen se mund të jetë e pamundur të shpëtohet Katedralja Notre-Dame, thotë zyrtari francez i Ministrisë së Brendshme. Një zëdhënës i departamentit të zjarrfikësve në Paris tha se nëse...

Meta: Solidaritet me popullin francez

para 3 muajve - Lajmi.net

Pas zjarrit të rënë ditën e sotme në katedralen e famshme Notre Dame në Paris, flakët e të cilit dogjën edhe majën simbol të saj, ka reaguar presidenti Meta. Në një postim në facebook, Meta shpreh trishtimin...

Historia në flakë. Rrëzohet kulla e Katedrales 850-vjeçare të Parisit

para 3 muajve - Top Channel

Kulla e Katedrales së famshme të Parisit, Notre Dame, është rrëzuar pasi një zjarr i madh shpërtheu në katedrale pasditen e së hënës. Sipas “Le Monde”, zjarri nisi në papafingon e monumentit përpara se...

Shkrumbimi i Notre-Dame, Macron: Një pjesë e jona u dogj sot

para 3 muajve - Shekulli

Pamjet e zjarrit të frikshëm që shkrumboi katedralen Notre Dame po qarkullojnë të mbarë botën. Një nga godinat më të famshme franceze por jo vetëm, që me 12 milionë turistë është objekti më i vizituar...

Zjarri në Notre Dam, Merkel: Simbol i Francës dhe kulturës tonë evropiane

para 3 muajve - Alsat-M

Merkel: Notre Dam simbol i kulturës tonë evropiane Gjermania i jep mbështetjen e saj Francës pas zjarrit të madh që po shkatërron sot katedralen e Notre Dam në Paris, simbol i Francës. “Këto imazhe të...

Bota reagon për djegien e “Notre Damet” në Paris

para 3 muajve - Koha.net

Zjarri në katedralen “Notre Dame” të Parisit ka nxitur reagimin e liderëve botërorë. Së fundmi reagoi edhe kryeministria britanike, Theresa May. Ajo ka thënë se mendimet e saj janë me Francën, pas zjarrit...

Macron: Jam i trishtuar me pamjet që po shoh!

para 3 muajve - RTV 21

Reagimi i Macron Një zjarr ka shpërthyer në katedralen e famshme të Notre Dame në Paris. Sipas raportimit të BBC, shkaku nuk është ende i qartë, por zyrtarët thonë se kjo mund të lidhet me punën e rinovimit....

“Është e tmerrshme të shihet zjarri masiv në katedralen Notre-Dame”

para 3 muajve - RTV 21

Reagimet pas zjarrit në katedralen Notre-Dame Presidenti i SHBA-së, Donald Trump reagoi pasi zjarri përfshiu sot katedralen e famshme Notre-Dame në Paris. “Është aq e tmerrshme të shihet zjarri masiv në...

Shkrumbohet “zemra” e Parisit, Katedralja Notre-Dame bie në tokë/VIDEO

para 3 muajve - Vizion Plus

Pamje të tmerrshme nga zemra e Parisit këtë mbrëmje. Katedralja mesjetare e shekullit të 13-të, Notre Dam është përfshirë nga flakët të cilat kanë shkrumbuar një pjesë të konsiderueshme të saj. Pamjet...

Macron: Po digjet një pjesë e secilit prej nesh

para 3 muajve - Alsat-M

Presidenti francez Emanuel Macron ka shkruar në twitter se është “tejet emocionuese për të gjithë kombin”për atë cfarë po ndodh me katedralen e Notre Dame. “Si të gjithë bashkatdhetarët e mi, unë jam i...

Zjarri në Notre Dame, Meta: I trishtuar, uroj sa më pak dëme!

para 3 muajve - BalkanWeb

Presidenti i vendit Ilir Meta ka reaguar pas zjarrit apokaliptik që ka përpirë katedralen e famshme të Parist Notre Dame, duke shkatërruar majën e saj. Ndërsa zjarrfikësit po luftojnë me flakët dhe gjithë...

Reagimi i Macron për zjarrin në katedralen Notre Dame në Paris

para 3 muajve - RTV 21

Reagimi i Macron Një zjarr ka shpërthyer në katedralen e famshme të Notre Dame në Paris. Sipas raportimit të BBC, shkaku nuk është ende i qartë, por zyrtarët thonë se kjo mund të lidhet me punën e rinovimit....

Djegia e Katedrales, francezët i reagojnë Trumpit: Gabohesh

para 3 muajve - GazetaBlic

Agjencia për mbrojtje civile dhe menaxhimin e krizave në Francë, ka refuzuar propozimin e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, se duhet të përdoren avionë me ujë për ta shuar...

Shkatërrohet Notre Dame, momenti kur bie kulmi i katedrales

para 3 muajve - Klan Kosova

Katedralja e famshme Notre Dame në Paris të Francës është përfshirë nga flakët. Shkaku nuk ishte menjëherë i qartë, por zyrtarët thonë se kjo mund të lidhet me punën e rinovimit. Një operacion i madh është...

Zjarri në Notre Dame të Parisit, Meta: Uroj sa më pak dëme

para 3 muajve - Opinion

Presidenti Ilir Meta përmes një postimi në rrjetet sociale ka shprehur solidaritet me popullin francez pas zjarrit të madh që ra në Katedralen Notre Dame. Meta uron që simboli Parisit të ketë pësuar nga...

Historia në flakë. Rrëzohet kulla e Katedrales 850-vjeçare të Parisit

para 3 muajve - Antpress

Kulla e Katedrales së famshme të Parisit, Notre Dame, është rrëzuar pasi një zjarr i madh shpërtheu në katedrale pasditen e së hënës. Sipas “Le Monde”, zjarri nisi në papafingon e monumentit përpara se...

Pamjet live nga zjarri në Katedralen e Notre Dame në Paris

para 3 muajve - Alsat-M

Loading...

“Asgjë s’do mbetet”, dëshmia e frikshme pas zjarrit në Notre Dame

para 3 muajve - BalkanWeb

Pjesa e sipërme e katedrales më të famshme në Bote, Notre Dame në Paris është shkatërruar nga zjarri i frikshëm që ra fillimisht në një skelë në përdorim për restaurimin e saj. Maja e katedrales u rrafshua...

Arti dhe historia u shkatërrua para tyre, flasin dëshmitarët për djegien e Notre Dame

para 3 muajve - Tetova Sot

Sot Katedralja e Notre Damit, është përfshirë nga flakët, duke e lënë të djegur pjesën më të madhe të saj. Një dëshmitarë tha se “Arti dhe historia shekullore u shkatërrua para syve tanë. Kjo ndërtesë...

Djegia e Katedrales, francezët i reagojnë Trumpit: Gabohesh

para 3 muajve - GazetaBlic

Agjencia për mbrojtje civile dhe menaxhimin e krizave në Francë, ka refuzuar propozimin e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, se duhet të përdoren avionë me ujë për ta shuar...

​Merkel: Notre Dam, simbol i Francës dhe kulturës tonë evropiane

para 3 muajve - RTV 21

“Këto imazhe të tmerrshme të Notre Dam në zjarr të trishtojnë” Gjermania i jep mbështetjen e saj Francës pas zjarrit të madh që po shkatërron sot katedralen e Notre Dam në Paris, simbol i Francës. “Këto...

Edhe Shqipëria reagon për zjarrin që ka rënë në Notre Dame

para 3 muajve - Albeu

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka reaguar me anë të një statusi na Facebook ku ka shprehur keqardhjen e tij për zjarrin e rënë ne katedralen historike të Parisit , 'Notre Dame '. Ndër të tjera Meta...

U dogj për një ditë, por u deshën shekuj që të ndërtohej Katedralja e Notre Damit

para 3 muajve - GazetaBlic

Katedralja e Notre-Damit është atraksioni turistik më i vizituar në Paris. Të gjithë e mendojnë se Kulla Eiffel, është më e vizituara, por sipas të dhënave, Notre-Dami është ndërtesa më e vizituar në tërë...

Zjarri shkrumboi “Notre Dame”, reagon presidenti Trump: E tmerrshme!

para 3 muajve - Shekulli

Katedralja e famshme “Notre Dame” në Paris u shkrumbua në pak minuta. E ashtuquajtura “Zonja jonë e Parisit”, konsiderohet si një shembull i mirë i arkitekturës gotike franceze. Një ndër kishat më të vizituara...

LAJMI I FUNDIT: Zjarr në Katedralen Notre Dame në Paris

para 3 muajve - Koha.mk

Katedralja e famshme Notre Dame në Paris të Francës, është kapluar nga zjarri. Ekipet e zjarrfikëzve të Parisit kanë njoftuar se katedralja 850 vjeçare u kaplua nga flakët pasditen e sotme. Shkaktarët...

Reagon Presidenti Meta për “Notre Dame”

para 3 muajve - Koha Jone

Për ngjarjen e Parisit ka reaguar edhe Presidenti Meta. Ai shkruan se “I trishtuar nga zjarri i rënë në Katedralen Notre Dame, këtë simbol të Parisit dhe Francës, por edhe të trashëgimisë kulturore europiane...

Shembet kupola qendrore e katedrales Notre Dame

para 3 muajve - Alsat-M

Zjarri në Katedralen Notre Dame është duke u përhapur me intensitet të madh. Si pasojë e zjarrit të madh është shembur kupola qendrore e katedrales. Kryebashkiaku i Parisit, Ana Hidalgo e përshkroi rastin...

Paris, zjarri në katedralen e Notre-Dame, reagon Emmanuel Macron

para 3 muajve - BalkanWeb

Një zjarr i madh ka përfshirë pasditen e sotme katedralen e famshme të Notre-Dame në Paris. Pamjet e shpërndara në rrjetet sociale tregojnë tymin e madhe që del nga çatia e katedrales. Tymi i bardhe që...

Zjarri shkatërron katedralen, ja momenti kur bie kulmi i Notre Dame

para 3 muajve - OraInfo

Shkatërrohet Notre Dame. Katedralja e famshme Notre Dame në Paris të Francës është përfshirë nga flakët. Shkaku nuk ishte menjëherë i qartë, por zyrtarët thonë se kjo mund të lidhet me punën e rinovimit....

Merkel: Notre Dam, simbol i Francës dhe kulturës tonë evropiane

para 3 muajve - GazetaBlic

Gjermania i jep mbështetjen e saj Francës pas zjarrit të madh që po shkatërron sot katedralen e Notre Dam në Paris, simbol i Francës. “Këto imazhe të tmerrshme të Notre Dam në zjarr të trishtojnë. Notre...

Foto Galeri/ Katedralja e Parisit para dhe pas flakëve

para 3 muajve - Opinion

Kulla e Katedrales së famshme të Parisit, Notre Dame, është rrëzuar pasi një zjarr i madh shpërtheu në katedrale pasditen e sotme.

Notre-Dame “përpihet” nga flakët

para 3 muajve - Top Channel

Një zjarr i madh ka shpërthyer ditën e sotme në katedralen Notre-Dame në Paris. Imazhet tregojnë një tym të bardhë që vjen nga çatia e strukturës. Nuk dihen ende shkaqet e zjarrit, ndërsa mendohet se ai...

Macron shpreh keqardhje për djegien e Notre Dame

para 3 muajve - Lajmi.net

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka thënë se ndihet keq për incidentin e sontëm në katedralen Notre Dame në Paris. Marcron përmes një postimi në Tëitter ka thënë se është i trishtuar që po e sheh këtë...

Merkel: Notre Dam, simbol i Francës dhe kulturës tonë evropiane

para 3 muajve - GazetaBlic

Gjermania i jep mbështetjen e saj Francës pas zjarrit të madh që po shkatërron sot katedralen e Notre Dam në Paris, simbol i Francës. “Këto imazhe të tmerrshme të Notre Dam në zjarr të trishtojnë. Notre...

Zjarri rrëzoi majën e “Notre-Dame”, reagon Trump: E tmerrshme!

para 3 muajve - BalkanWeb

Zjarri është treguar i pamëshirshëm me katedralen e famshme  ‘Notre-Dame’  në Paris. Kanë mjaftuar disa minuta, që flakët të hedhin në tokë majën e kishës më të vizituar në kontinentin e Europës. Pjesa...

Zjarrfikësit mund të mos jenë në gjendje të shpëtojnë Katedralen Notre Dame

para 3 muajve - Lajm

Ministri i Brendshëm i Francës Christopher Castaner, ka deklaruar se nuk është e sigurt nëse autoritetet e menaxhimit të krizave do ta shpëtojnë Notre-Damin, thuhet në një raport të AFP. Kjo deklaratë...

Lajm i keq nga Parisi: Katedralja Notre Dame mund te mos shpëtojë dot

para 3 muajve - Tetova Sot

Ministria e Brendshme franceze ka dhënë një lajm të keq. Katedralja Notre Dame mund të mos shpëtohet dot, pavarësisht se vazhdojnë përpjekjet e zjarrfikësve për të vënë zjarrin nën kontroll. Zjarri shpërtheu...

Katedralja Notre Dame në Paris kaplohet nga zjarri

para 3 muajve - GazetaBlic

Në katedralen Notre Dame në Paris ka shpërthyer një zjarr i madh, kanë njoftuar ekipet emergjente të Francës. Siç raporton Reuters duke u thirrur në deklaratat e dëshmitarëve okularë, në këto momente po...

Foto/ Historia në flakë, si u ndërtua katedralja Notre Dame

para 3 muajve - Opinion

Kulla e Katedrales së famshme të Parisit, Notre Dame, është rrëzuar pasi një zjarr i madh shpërtheu pasditen e së hënës. Sipas “Le Monde”, zjarri nisi në papafingon e monumentit përpara se të përhapej...

Shpëton dhe ruhet struktura kryesore e Notre Damit

para 3 muajve - Infokusi

Sot gjatë fillimit të mbrëmjes, katedralja e Notre-Damit në Paris u përfshi nga flakët, të cilat më pas u përhapën në të gjithë çatinë, duke e bërë të vështirë ndaljen e flakëve. E gjithë çatia ishte rrënuar,...

Emmanuel Macron: Po digjet një pjesë e jona

para 3 muajve - Bota.al

Një zjarr i madh ka përfshirë pasditen e sotme katedralen e famshme të Notre-Dame në Paris. Pamjet e shpërndara në rrjetet sociale tregojnë tymin e madhe që del nga çatia e katedrales. Tymi i bardhe që...

Zjarri në katedralen Notre-Dame, Macron: Jam i pikëlluar

para 3 muajve - Opinion

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron anuloi fjalimin drejtuar kombit, njoftoi një zyrtar i Pallatit Elysee, pasi një zjarr i madh shpërtheu ditën e sotme në katedralen Notre-Dame në Paris. Shkaku i zjarrit...

Zjarri përfshin katedralen Notre-Dame në Paris

para 3 muajve - Portalb

Një zjarr i madh përfshiu katedralen e famshme Notre-Dame në Paris, tranmseton REL. Shkaku i zjarrit nuk është ende i qartë, por zyrtarët thanë se mund të lidhet me punët e rinovimit. Fotograftë në mediat...

Zjarr i tmerrshëm në katedralen Notre-Dame në Paris

para 3 muajve - DW

Në një prej katedraleve më të njohura në botë, Notre-Dame në Paris, sot pasidte ka shpërthyer një zjarr i madh. Shkaku i zjarrit, sipas informacioneve të para, punimet në meremetimin e katedrales. Një...

Parisi në flakë, Franca në zi kulturore, bota mban frymën

para 3 muajve - Koha Jone

Parisi në flakë, Franca në zi kulturore, bota mban frymën. Një zjarr ra gjatë ditës së sotme në katedralen emblematike të “Notre Dame” në Paris, që me shumë mundësi ka lidhje me punimet që po zhvillohen...

Djegia e “Notre-Dame” në Paris, reagon Donald Trump

para 3 muajve - Opinion

Një zjarr masiv ka përfshirë ditën e sotme katedralen e famshme  ‘Notre-Dame’  në Paris. Për pak minuta zjarri ka rrëzuar majën katedrales, duke shkaktuar dëme të konsiderueshme. Lidhur e ngjarjen ka reaguar...

Presidenti Thaçi reagon për djegien e katedrales Notre Dame: Fatkeqësi botërore

para 3 muajve - InfoShqip

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar për zjarrin që përfshiu katedralen “Notre Dame” në Paris. Thaçi në një postim në facebook ka shkruar se është fatkeqësi botërore, shkruan arbresh.info. “Fatkeqësi...

Çfarë simbolizon katedralja Notrë Dam

para 3 muajve - Lajm

Katedralja Notrë Dam në Paris, shkurt Notrë Dam, është katedralja e dioqezës së kryepeshkopit të Parisit, në Francë. Ajo ndodhet në lindje të Ishullit të Qytetit, në lagjen numër 4 të Parisit dhe është...

Momenti kur bie çatia e katedrales Notre Dame

para 3 muajve - Lajmi.net

Katedralja Notre Dame në Paris sot është përfshirë nga zjarri. Pjesët më të mëdha të çatisë janë djegur duke u rrëzuar përtokë. Ndërkohë policia franceze i ka larguar njerëzit nga vendi i ngjarjes dhe...

Momenti kur mori flakë katedralja e Notre Dame

para 3 muajve - Lajmi.net

Katedralja Notre Dame në Paris sot është përfshirë nga zjarri. Pjesët më të mëdha të çatisë janë djegur duke u rrëzuar përtokë. Ndërkohë policia franceze i ka larguar njerëzit nga vendi i ngjarjes dhe...

Konstrukcioni i Katedrales “Notre Dame” i shpëton zjarrit

para 3 muajve - Illyria

Paris, 15 prill 2019 – Katedralja “Notre Dame”, në qendër të Parisit, ka pësuar dëme të mëdha nga zjarri që e ka kapluar sot, rreth orës 19, por kjo vepër monumentale ka shpëtuar nga shkatërrimi i plotë....

Paris, zjarri përfshin katedralen e famshme të Notre-Dame

para 3 muajve - BalkanWeb

Një zjarr i madh ka përfshirë pasditen e sotme katedralen e famshme të Notre-Dame në Paris. Pamjet e shpërndara në rrjetet sociale tregojnë tymin e madhe që del nga çatia e katedrales. Tymi i zi që del...

Katedralja Notre Dame kaplohet nga zjarri

para 3 muajve - Alsat-M

Katedralja Notre Dame është kapluar nga zjarri, sipas shërbimit të zjarrfikësve të Parisit dhe dëshmitarëve. Pamjet e postuara në internet tregojnë për një zjarr të madh që ka kapluar pjesën e epërme të...

Katedralja në flakë, vjen reagimi i menjëhershëm i presidentit francez

para 3 muajve - Sot News

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka reaguar pas zjarrit që përfshiu dhe dogji katedralen e njohur në Paris. "Notre-Dame de Paris në flakë. Emocioni i një kombi të tërë. Mendimet e mia shkojnë për të...

LIVE/ ZJARR APOKALIPTIK NE KATEDRALEN E PARISIT

para 3 muajve - Koha Jone

Digjet Katedralja e Parisit. Sipas, “The New York Times”, një ndër Katedralet më të famshme, Notre Dame në Paris është përfshirë nga flakët. Shkaku është ende i panjohur, megjithëse zëri të ndryshëm pohojnë...

Zjarri në Katedralen e Notre Dame, flet kryetarja e Parisit

para 3 muajve - Aktuale

Anne Hidalgo, kryetarja e Parisit ka thënë se zjarrfikësit po mundohen që ta kontrollojnë zjarrin në Katedralen Notre Dame dhe se kërkon mirëkuptimin e njerëzve. “Një zjarr i tmerrshëm ka filluar në katedralen...

LIVE/ Digjet katedralja Notre-Dame në Francë

para 3 muajve - Opinion

Katedralja Notre-Dame në Paris është përfshirë nga zjarri ditën e sotme. Mediat vendase, raportojnë se deri më tani nuk ka pasur persona të lënduar, ndërsa zjarrfikëset po punojnë për vënien nën kontroll...

VIDEO/ Momenti i rënies së kulmit të katedrales së ‘Notre Dame’ të Parisit

para 3 muajve - Lexo

E gjithë bota i ka kthyer sytë nga Parisi, pas zjarrit të rënë në katedralen shekullore ‘Notre Dame’. Edhe pse kanë kaluar rreth tre orë që flakët shkrumbojnë ‘Notre Damin’ zjarri ende nuk është neutralizuar....

Historia e katedrales Notre-Dame, ikonës së Parisit që nuk është më

para 3 muajve - Tetova1

Një zjarr i madh shpërtheu këtë të hënë në katedralen Notre-Dame në Paris. Imazhet që tregonin një tym të bardhë që vjen nga çatia e strukturës u shpërndanë në të gjitha mediat dhe rrjetet sociale. Nuk...

LAJMI I FUNDIT: Zjarr në Katedralen Notre Dame në Paris

para 3 muajve - Klan Kosova

Katedralja e famshme Notre Dame në Paris të Francës, është kapluar nga zjarri. Ekipet e zjarrfikëzve të Parisit kanë njoftuar se katedralja u kaplua nga flakët pasditen e sotme. Shkaktarët ende nuk janë...

"E tmerrshme...duhet vepruar shpejt", vjen reagimi urgjent i Presidentit Donald Trump

para 3 muajve - Sot News

Zjarri që ka përfshirë katedralen e Parisit 'Notre Dame' po merr vëmendjen e mabrë botës. Një regim në lidhje me këtë ngjarje të rëndë e ka bërë edhe presidenti i Amerikës, Donald Trump i cili ka thënë...

Zjarrfikësit mund të mos jenë në gjendje të shpëtojnë Katedralen Notre Dame

para 3 muajve - Tetova Sot

Ministri i Brendshëm i Francës Christopher Castaner, ka deklaruar se nuk është e sigurt nëse autoritetet e menaxhimit të krizave do ta shpëtojnë Notre-Damin, thuhet në një raport të AFP. Kjo deklaratë...

Zjarri përfshin katedralen Notre-Dame në Paris

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Një zjarr i madh përfshiu katedralen e famshme Notre-Dame në Paris. Shkaku i zjarrit nuk është ende i qartë, por zyrtarët thanë se mund të lidhet me punët e rinovimit. Fotograftë në mediat sociale tregojnë...

Përfshihet nga zjarri katedralja Notre Dame në Paris

para 3 muajve - RTV 21

Shkaku nuk është ende i qartë Një zjarr ka shpërthyer në katedralen e famshme të Notre Dame në Paris, thonë zjarrfikësit. Sipas raportimit të BBC, shkaku nuk është ende i qartë, por zyrtarët thonë se kjo...

Katedralja me famë botërore Notre-Dame në Paris është në zjarr

para 3 muajve - TelegrafiMk

Parisi nuk po e përjeton njërën nga mbrëmjet më të mira pasi katedralen me famë botërore, Notre-Dame e ka kapluar një zjarr i madh Katedralja me famë botërore Notre-Dame në Paris është kapluar nga zjarri...

Shpërthen në flakë katedralja e 'Notre-Dame' në Paris

para 3 muajve - Sot News

Një zjarr i madh ka përfshirë Katedralen 'Notre Damit' në Paris. Siç duket në pamjet e publikuar nga mediat ndërkombëtare shihet se çatia e  kësaj katedralje nxjerr shtëllunga të mëdha tymi. Raportimet...

Trump: Është e tmerrshme të shohësh zjarrin në Notre Dame, duhet vepruar shpejt

para 3 muajve - Lajm

Presidenti amerikan, Donald Trump e konsideroi të tmerrshme të shohësh zjarrin e madh që po shkatërron sot katedralen emblematike të Notrë Dam në Paris, duke këshilluar zjarrfikësit të reagojnë sa më shpejt....

Zjarri në Notre Dame, reagon edhe Angela Merkel

para 3 muajve - Tetova Sot

Gjermania i jep mbështetjen e saj Francës pas zjarrit të madh që po shkatërron sot katedralen e Notre Dame në Paris, simbol i Francës. “Këto imazhe të tmerrshme të Notre Dame në zjarr të trishtojnë. Notre...

Zjarri shkatërron kornizën e katedrales Notre Dam

para 3 muajve - Infokusi

E gjithë korniza e katedrales Notre Dam në Paris është djegur, nga një zjarr që ra gjatë ditës së sotme, deklaroi zëdhënësi i katedrales. “Gjithçka është duke u djegur. Nga korniza, që njëra pjesë është...

Katedralja Notre Dame përfshihet nga zjarri

para 3 muajve - Zëri i Amerikës

Katedralja e famshme Notre Dame e Parisit është përfshirë nga flakët. Nuk është ende e qartë se çfarë e ka shkaktuar zjarrin. Agjencia franceze e lajmeve tha se sipas zjarrfiksëve, flaka mund të ketë lidhje...

E FUNDIT/Simboli i Parisit, Katedralja “Notre Dame”, eshte perfshire nga flaket,

para 3 muajve - Gazeta Tema

Simboli i Parisit, Katedralja “Notre Dame”, eshte perfshire nga flaket, konfirmojne burime te policise franceze…

Zjarr në Katedralen Notre Dame në Paris

para 3 muajve - Lajmi.net

Katedralja e famshme Notre Dame në Paris të Francës, është kapluar nga zjarri. Ekipet e zjarrfikësve të Parisit kanë njoftuar se katedralja 850 vjeçare u kaplua nga flakët pasditen e sotme. Shkaktarët...

Përfshihet nga zjarri katedralja Notre-Dame në Francë

para 3 muajve - Opinion

Katedralja Notre-Dame në Paris është përfshirë nga zjarri ditën e sotme. Mediat vendase, raportojnë se deri më tani nuk ka pasur persona të lënduar, ndërsa zjarrfikëset po punojnë për vënien nën kontroll...

Përfshihet nga zjarri katedralja Notre Dame në Paris

para 3 muajve - Kallxo

Një zjarr ka shpërthyer në katedralen e famshme të Notre Dame në Paris, thonë zjarrfikësit. Sipas raportimit të BBC , shkaku nuk është ende i qartë, por zyrtarët thonë se kjo mund të lidhet me punën e...

Paris, në flakë katedralja e Notre-Dame

para 3 muajve - Shekulli

Një zjarr ka përfshirë katedralen e famshme të Notre-Dame në Paris, raportojnë mediat ndërkombëtare. Ende mbeten të paqarta shkaqet e rënies së flakëve, por zyrtarët vendas thonë se incidenti mund të lidhet...

Djegia e Katedrales në Paris, francezët i reagojnë presidentit Trump: Je gabim

para 3 muajve - InfoShqip

Agjencia për mbrojtje civile dhe menaxhimin e krizave në Francë, ka refuzuar propozimin e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, se duhet të përdoren avionë me ujë për ta shuar...

Djegia e Katedrales, francezët i reagojnë Trumpit: Je gabim

para 3 muajve - Infokusi

Agjencia për mbrojtje civile dhe menaxhimin e krizave në Francë, ka refuzuar propozimin e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, se duhet të përdoren avionë me ujë për ta shuar...

Zjarri/Bota mban frymën për Notre Dame. Dëshmia: Asgjë s’mbetet!

para 3 muajve - Bota.al

Pjesa e sipërme e katedrales më të famshme në Bote, Notre Dame në Paris është shkatërruar nga zjarri i frikshëm që ra fillimisht në një skelë në përdorim për restaurimin e saj. Maja e katedrales u rrafshua...

Zjarr në katedralen “Notre Dame” në Paris

para 3 muajve - Koha.net

Një zjarr ka shpërthyer brenda katedrales “Notre Dame” në qendër të Parisit në Francë të hënën në mesditë, ka njoftuar shërbimi i zjarrfikësve, raporton Reuters. Tym i madh është parë duke dalë nga katedralja,...

Trump: E tmerrshme të shohësh Notre Dame në zjarr

para 3 muajve - Arbresh

E gjithë bota po vëzhgon me pikëllim djegien e katedrales Notre Dame të Parisit e cila konsiderohet simbol i Francës dhe kulturës evopiane. Objekt ky 850 vjeçar i cili është përfshirë i tëri nga zjarri...

Macron shpall Emergjencën Kombëtare

para 3 muajve - KosovaPress

Një zyrtar i Ministrisë së Brendshme ka thënë se nuk është i sigurt nëse do të mund të shpëtohet ndërtesa 850-vjeçare, pasi u shemb një nga kulmet e saj dhe një pjesë e çatisë. Ndërsa një zëdhënës i katedrales...

Shpëtohet struktura kryesore e Katedrales Notre Dame

para 3 muajve - Epoka e Re

Struktura kryesore e Katedrales Notre Dame është ruajtur nga shkatërrimi. “Tani mund të themi se struktura e Notre-Dame është ruajtur nga shkatërrimi total”, ka thënë një zyrtar i ekipit francez të zjarrfikësve...

​Notre Dam - simboli i Francës dhe Evropës

para 3 muajve - KosovaPress

Ajo ndodhet në lindje të Ishullit të Qytetit, në lagjen numër 4 të Parisit dhe është objekti kulturor më i famshëm në Evropë. Ndërtimi i saj filloi me kërkesë të peshkopit Maurice de Sully dhe zgjati për...

U dogj për një ditë, por u deshën shekuj që të ndërtohej Katedralja e Notre Damit

para 3 muajve - Tetova Sot

Katedralja e Notre-Damit është atraksioni turistik më i vizituar në Paris. Të gjithë e mendojnë se Kulla Eiffel, është më e vizituara, por sipas të dhënave, Notre-Dami është ndërtesa më e vizituar në tërë...

Reagon edhe Trump për zjarrin në katedralen në Paris, jep këshilla për ndaljen e zjarrit

para 3 muajve - Tetova Sot

Presidenti Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka shkruar në Twitter për zjarrin që po ndodh në Paris. Ai shkroi në Twitter se ndoshta duhet të përdoren avionë me rezerva uji për ta ndalur...

Presidenti Meta: ‘Uroj sa më pak dëme…’

para 3 muajve - Java News

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka reaguar me anë të një statusi  na Facebook ku ka shprehur keqardhjen e tij për zjarrin e rënë ne katedralen historike të Parisit, ‘Notre Dame’. Ndër të tjera Meta...

Haradinaj reagon për zjarrin që përfshiu katedralen Notre Dame në Paris

para 3 muajve - Epoka e Re

“I trishtuar për zjarrin që përfshiu gjatë ditës së sotme, monumentin 850-vjeçar të qytetërimit, Katedralën Notre-Dame de Paris!”, ka shkruar kryeministri Ramush Haradinaj në llogarinë e vet në “Facebook”....

Reagimet pas përfshirjes nga flakët të katedrales Notre-Dame

para 3 muajve - Albinfo

Krerë të lartë të institucioneve ndërkombëtare dhe kosovare kanë reaguar pas përfshirjes nga flakët të katedrales Notre Dame të Parisit. Kancelarja gjermane Angela Merkel ka bashkëndjerë me miqtë francez....

Presidenti Thaçi: Fatkeqësi e madhe përfshirja në zjarr e Katedrales Notre Dame

para 3 muajve - Gazeta Observer

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se është fatkeqësi e madhe përfshirja në zjarr e Katedrales historike Notre Dame në Paris. Ai e ka quajtur këtë incident si një fatkeqësi kulturore me përmasa...

Shpëtohen strukturat kryesore të Notre Dame, por zjarrfikësit u plagosën rëndë

para 3 muajve - Periskopi

Struktura kryesore e Notre Dame është ka shpëtuar nga shkatërrimi, por mediat ndërkombëtare raportojnë se një zjarrëfikës është plagosur rëndë “Tani mund të themi se struktura e Notre-Dame është ruajtur...

Shqipëria reagon për zjarrin që ka rënë në Notre Dame

para 3 muajve - LajmiFundit

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka reaguar me anë të një statusi na Facebook ku ka shprehur keqardhjen e tij për zjarrin e rënë ne katedralen historike të Parisit, ‘Notre Dame’. Ndër të tjera Meta ka...

VIDEO/ Ndiqeni LIVE zjarrin që po shkrumbon Katedralen Notre Dame

para 3 muajve - LajmiFundit

Katedralja e famshme në gjithë botën Notre Dame në Paris është përfshirë nga flakët dhe zjarrëfikësit po luftojnë me flakët që ta shpëtojnë këtë vlerë historike. Anne Hidalgo, kryetarja e Parisit ka thënë...

Macron: Po digjet një pjesë e secilit prej nesh

para 3 muajve - Lajm

Presidenti francez Emanuel Macron ka shkruar në twitter se është “tejet emocionuese për të gjithë kombin”për atë cfarë po ndodh me katedralen e Notre Dame. “Si të gjithë bashkatdhetarët e mi, unë jam i...

​Thaçi: Përfshirja në zjarr e katedrales, fatkeqësi kulturore me përmasa botërore

para 3 muajve - KosovaPress

“Fatkeqësi e madhe përfshirja në zjarr e katedrales historike Notre Dame në Paris. Një fatkeqësi kulturore me përmasa jo vetëm evropiane, por edhe botërore. Shpresoj që zjarri të shuhet dhe dëmi të riparohet...

​Merkel: Notre Dame, simbol i Francës dhe kulturës tonë evropiane

para 3 muajve - Arbresh

Gjermania po mbështet Francën pas zjarrit të madh në katedralen e Notre Dame në Paris, e cila është simboli i Francës. Zëdhënësi i kancelares Angela Merkel, Steffen Seiber ka shkruar në Twitter duke thënë:...

Thaçi: Fatkeqësi e madhe përfshirja në zjarr e katedrales Notre Dame në Paris

para 3 muajve - Epoka e Re

Një zjarr i madh ka përfshirë katedralen e famshme Notre Dame në Paris. Shkaku i zjarrit nuk është ende i qartë, por zyrtarët thanë se mund të lidhet me punët e rinovimit. “Fatkeqësi e madhe përfshirja...

Trump iu dha këshilla francezëve se si ta shuajnë zjarrin në Notre Dame. Ia kthejnë: E ke gabim

para 3 muajve - Periskopi

Agjencia për mbrojtje civile dhe menaxhimin e krizave në Francë, ka refuzuar propozimin e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, se duhet të përdoren avionë me ujë për ta shuar...

Katedralja e famshme e Parisit përfshihet nga flakët

para 3 muajve - InfoShqip

Notre-Dami, katedralja e cila është në mesin e katedraleve më të famshme të botës, është përfshirë nga flakët gjatë ditës së sotme, thuhet nga shërbimi i zjarrfikësve dhe dëshmitarëve. Pamjet e publikuara...

Edhe Haradinaj reagon për zjarrin në katedralen “Notre Dame”

para 3 muajve - Arbresh

Edhe kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar për zjarrin që përfshiu katedralen “Notre Dame” në Paris. Haradinaj përmes një postimi në facebook ka shkruar se është i trishtuar nga kjo ngjarje,...

Pamje dramatike nga Parisi, momenti kur bie çatia e Katedrales

para 3 muajve - Tetova Sot

Photo: NYtimesShembet kupola qendrore e katedrales Notre DameAlsat 2019-04-15T20:28:53+02:00 Zjarri në Katedralen Notre Dame është duke u përhapur me intensitet të madh. Si pasojë e zjarrit të madh është...

Katedralja e Parisit në flakë

para 3 muajve - Respublica

Një zjarr masiv ka rënë në katedralen e Parisit, të famshmen Notre Dame që sipas të dhënave të deritanishme mund ta çojë atë në shkatërrim. Qytetarë të kryeqytetit francez janë mbledhur për t’u lutur,...

Haradinaj i trishtuar për zjarrin në katedralen Notre Dame

para 3 muajve - Periskopi

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, e ka shprehur trishtimin e tij për zjarrin që e ka kapluar katedralen Notre Dame në Paris. Ai ka thënë se zjarri në monumentin 850 vjeçar prek miliona njerëz. “I...

Presidenti Thaçi: Fatkeqësi e madhe përfshirja në zjarr e katedrales Notre Dame

para 3 muajve - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes profileve të tij në Facebook, Twitter dhe Instagram ka reaguar pasi një zjarr ka kapluar njërën ndër katedralet më me vlera historike në botë “Notre Dame” në...

Haradinaj i trishtuar për zjarrin në Katedralen Notre Dame

para 3 muajve - Gazeta Liria

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, e ka shprehur trishtimin e tij për zjarrin që e ka kapluar Katedralen Notre Dame në Paris. Ai ka thënë se zjarri në monumentin 850 vjeçar prek miliona njerëz. “I...

​Merkel: Notre Dame, simbol i Francës dhe kulturës tonë evropiane

para 3 muajve - Republika

Gjermania i jep mbështetjen e saj Francës pas zjarrit të madh që po shkatërron sot katedralen e Notre Dame në Paris, simbol i Francës. “Këto imazhe të tmerrshme të Notre Dame në zjarr të trishtojnë. Notre...

Haradinaj i trishtuar për zjarrin në Katedralen Notre Dame

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, e ka shprehur trishtimin e tij për zjarrin që e ka kapluar Katedralen Notre Dame në Paris. Ai ka thënë se zjarri në monumentin 850 vjeçar prek miliona njerëz. “I...

Shembet çatia e katedrales Notre Dame, publikohen pamjet rrëqethëse (Foto/Video)

para 3 muajve - Republika

Zjarri në Katedralen Notre Dame është duke u përhapur me intensitet të madh. Si pasojë e zjarrit të madh është shembur kupola qendrore e katedrales. Kryebashkiaku i Parisit, Ana Hidalgo e përshkroi rastin...

Bota reagon për djegien e katedrales “Notre Damet” në Paris

para 3 muajve - Gazeta e re

Zjarri në katedralen “Notre Dame” të Parisit ka nxitur reagimin e liderëve botërorë. Së fundmi reagoi edhe kryeministria britanike, Theresa May. Ajo ka thënë se mendimet e saj janë me Francën, pas zjarrit...

Reagon edhe Trump për zjarrin në katedralen në Paris, jep këshilla për ndaljen e zjarrit

para 3 muajve - Infokusi

Presidenti Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka shkruar në Twitter për zjarrin që po ndodh në Paris. Ai shkroi në Twitter se ndoshta duhet të përdoren avionë me rezerva uji për ta ndalur...

Thaçi për djegien e katedrales Notre Dame : Fatkeqësi botërore

para 3 muajve - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar për zjarrin që përfshiu katedralen “Notre Dame” në Paris. Thaçi në një postim në facebook ka shkruar se është fatkeqësi botërore, shkruan arbresh.info. “Fatkeqësi...

Për zjarrin në Notre Dame reagon edhe Thaçi, fatkeqësi botërore

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes profileve të tij në Facebook, Twitter dhe Instagram ka reaguar pasi një zjarr ka kapluar njërën ndër katedralet më me vlera historike në botë “Notre Dame” në...

Presidenti i vendit me kulturë të shkatërruar ndjenë dhembshuri për Notre Dame të Parisit

para 3 muajve - Insajderi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar për fatkeqësinë në Pairs, ku katedralja Notre Dame u përfshi nga një zjarr shkatërrues, shkruan  Insajderi. Ai ka ndarë dhembshurinë e tij përmes një postimi...

Shikoni momentin kur bie kulmi i katedrales

para 3 muajve - Bota Press

Katedralja e famshme Notre Dame në Paris të Francës është përfshirë nga flakët. Shkaku nuk ishte menjëherë i qartë, por zyrtarët thonë se kjo mund të lidhet me punën e rinovimit. Një operacion i madh është...

Reagon Macron për Notre Damin: Një pjesë e jona po digjet

para 3 muajve - Gazeta Observer

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka ndarë dhimbjen e tij me të gjithë katolikët dhe qytetarët e Francës, duke e përshkruan djegien e Katedrales në Paris me fjalët ‘një pjesë e jona po digjet’. “Zonja...

Shkatërrohet nga zjarri një nga simbolet më të rëndësishme të Krishterimit, ja pesë fakte për “Notre Dame“

para 3 muajve - Gazeta e re

Katedralja e famshme e Parisit, Notre Dame është përfshirë nga flakët, që kanë shkatërruar simbolin parisian, e një humbje e madhe për Francën. Më poshtë janë pesë fakte rreth kryeveprës Gotike, e cila...

E FUNDIT: Simboli i Parisit, katedralja “Notre Dame” përfshihet nga flakët

para 3 muajve - Lexo

Një zjarr i madh ka shpërthyer ditën e sotme në katedralen Notre-Dame në Paris. Imazhet tregojnë një tym të bardhë që vjen nga çatia e strukturës. Nuk dihen ende shkaqet e zjarrit, ndërsa mendohet se ai...

Për zjarrin në Notre Dame reagon edhe Thaçi, fatkeqësi botërore

para 3 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes profileve të tij në Facebook, Twitter dhe Instagram ka reaguar pasi një zjarr ka kapluar njërën ndër katedralet më me vlera historike në botë “Notre Dame” në...

Përfshihet nga flakët katedralja e famshme “Notre-Dame” në Paris

para 3 muajve - Blitz

Një zjarr i madh ka përfshirë pasditen e sotme një ndër simbolet më të njohura të Parisit, katedralen e famshme të” Notre-Dame”. Pamjet e shpërndara në rrjetet sociale tregojnë tymin e madh që del nga...

Trump i jep mend Francës se si duhet të ndalet zjarri në katedralen “Notre Dame”, ja se si përgjigjet Franca…

para 3 muajve - Gazeta e re

Franca i përgjigjet Trumpit për sugjerimin si të ndalet zjarri në “Notre Dame” Agjencia franceze për sigurinë civile “Securite Civile” i është përgjigjur presidentit amerikan, Donald Trump, për sugjerimin...

Foto/ Historia në flakë, si u ndërtua katedralja Notre Dame

para 3 muajve - InfoMagazin

Kulla e Katedrales së famshme të Parisit, Notre Dame, është rrëzuar pasi një zjarr i madh shpërtheu pasditen e së hënës. Sipas “Le Monde”, zjarri nisi në papafingon e monumentit përpara se të përhapej...

Parisi hyn në orën vendimtare për të parë nëse mund ta ndalë zjarrin në “Notre Dame”

para 3 muajve - Gazeta e re

Zëdhënësi i departamentit të zjarrfikësve në Paris ka thënë se Franca ka hyrë në orën vendimtare për të parë nëse zjarri në katedralen “Notre Dame” mund të ndalet. Zjarri ka disa orë që ka përfshirë simbolin...

Flakët në ‘Notre Dame’, Presidenti Macron anulon fjalimin

para 3 muajve - Java News

Presidenti francez Emmanuel Macron shtyu një fjalim të planifikuar sonte për shkak të zjarrit që po shkrumbon katedralen e Parist ‘Notre Dame’. Një zëdhënës i Pallatit të Eliseut ka deklaruar: “Për shkak...

Pas zjarrit, shembet kupola qendrore e katedrales Notre Dame

para 3 muajve - Albinfo

Zjarri në Katedralen Notre Dame është duke u përhapur me intensitet të madh. Si pasojë e zjarrit të madh është shembur kupola qendrore e katedrales. Kryebashkiaku i Parisit, Ana Hidalgo e përshkroi rastin...

Paris – Katedralja 850 vjeçare bëhet ‘shkrum e zi’

para 3 muajve - Gazeta e re

Një zjarr i madh ka përfshirë katedralen Notre-Dame në qendër të Parisit të hënën në mesditë. Nuk dihej fillimisht se çka shkaktoi zjarrin. Televizioni “France 2” raporton se policia po e trajton incidentin...

Përfshihet nga flakët katedralja e Notre-Damit në Paris

para 3 muajve - Tetova Sot

Notre-Dami, katedralja e cila është në mesin e katedraleve më të famshme të botës, është përfshirë nga flakët gjatë ditës së sotme, thuhet nga shërbimi i zjarrfikësve dhe dëshmitarëve. Pamjet e publikuara...

Pas zjarrit, shembet kupola qendrore e katedrales Notre Dame

para 3 muajve - Albinfo

Zjarri në Katedralen Notre Dame është duke u përhapur me intensitet të madh. Si pasojë e zjarrit të madh është shembur kupola qendrore e katedrales. Kryebashkiaku i Parisit, Ana Hidalgo e përshkroi rastin...

Bota, me sytë nga Parisi! Shkrumbohet nga flakët katedralja “Notre Dame”

para 3 muajve - Java News

Një zjarr ra gjatë ditës së sotme në katedralen emblematike të “Notre Dame” në Paris, që me shumë mundësi ka lidhje me punimet që po zhvillohen për rinovimin e godinës, njoftuan zjarrfikësit. Sipas zjarrfikësve,...

Zjarr në katedralen e Notrë Dam në Paris

para 3 muajve - Lexo

Një zjar ra gjatë ditës së sotme në katedralen emblematike të Notrë Dam në Paris, që me shumë mundësi ka lidhje me punimet që po zhvillohen për rinovimin e godinës, njoftuan zjarrfikësit. Sipas zjarrfikësve,...

U dogj për një ditë, por u deshën shekuj që të ndërtohej Katedralja e Notre Damit

para 3 muajve - Bota Press

Katedralja e Notre-Damit është atraksioni turistik më i vizituar në Paris. Të gjithë e mendojnë se Kulla Eiffel, është më e vizituara, por sipas të dhënave, Notre-Dami është ndërtesa më e vizituar në tërë...

Përfshihet nga flakët katedralja e Notre-Damit në Paris

para 3 muajve - Infokusi

Notre-Dami, katedralja e cila është në mesin e katedraleve më të famshme të botës, është përfshirë nga flakët gjatë ditës së sotme, thuhet nga shërbimi i zjarrfikësve dhe dëshmitarëve. Pamjet e publikuara...

​Merkel: Notre Dame, simbol i Francës dhe kulturës tonë evropiane

para 3 muajve - Periskopi

Gjermania i jep mbështetjen e saj Francës pas zjarrit të madh që po shkatërron sot katedralen e Notre Dame në Paris, simbol i Francës. “Këto imazhe të tmerrshme të Notre Dame në zjarr të trishtojnë. Notre...

Katedralja Notre Dame kaplohet nga zjarri

para 3 muajve - Flaka

Katedralja Notre Dame është kapluar nga zjarri, sipas shërbimit të zjarrfikësve të Parisit dhe dëshmitarëve. Pamjet e postuara në internet tregojnë për një zjarr të madh që ka kapluar pjesën e epërme të...

Zjarr në Katedralen ‘Notre Dame’, Meta solidarizohet me popullin francez

para 3 muajve - Gazeta Observer

Presidenti i vendit Ilir Meta ka reaguar pas zjarrit apokaliptik që ka përpirë katedralen e famshme të Parist Notre Dame, duke shkatërruar majën e saj. Ndërsa zjarrfikësit po luftojnë me flakët dhe gjithë...

Djegia e Katedrales, francezët i reagojnë Trumpit: Gabohesh

para 3 muajve - Gazeta Observer

Agjencia për mbrojtje civile dhe menaxhimin e krizave në Francë, ka refuzuar propozimin e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, se duhet të përdoren avionë me ujë për ta shuar...

Zjarri në “Notre Dame”, reagon edhe Angela Merkel

para 3 muajve - Epoka e Re

Gjermania i jep mbështetjen e saj Francës pas zjarrit të madh që po shkatërron sot katedralen e Notre Dam në Paris, simbol i Francës. “Këto imazhe të tmerrshme të Notre Dam në zjarr të trishtojnë. Notre...

Momenti kur flakët përpijnë Katedralen 850-vjeçare ‘Notre-Dame’ në Paris

para 3 muajve - Sovrani

Zjarri i rënë është raportuar nga qytetarët në rrjetet sociale ku shiheshin shtëllunga të mëdha tymi. Por brenda pak minutash zjarri ka përfshirë pjesën më të madhe të katedrales që është një nga simbolet...

Katedralja Notre Dame kaplohet nga zjarri

para 3 muajve - Lajm

Katedralja Notre Dame është kapluar nga zjarri, sipas shërbimit të zjarrfikësve të Parisit dhe dëshmitarëve. Pamjet e postuara në internet tregojnë për një zjarr të madh që ka kapluar pjesën e epërme të...

Përfshihet nga flakët katedralja 850 vjeçare në Paris

para 3 muajve - Shenja

Ka shpërthyer një zjarr i madh në katedralen Notre Dame në Paris të Francës. Arsyet ende nuk dihen por zyrtarët thonë se zjarri mund të jet shkaktuar gjatë punës për rinovimin e katedrales. Katedralja...

Djegia e Katedrales, francezët i reagojnë Trumpit: Gabohesh

para 3 muajve - Gazeta Fjala

Agjencia për mbrojtje civile dhe menaxhimin e krizave në Francë, ka refuzuar propozimin e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, se duhet të përdoren avionë me ujë për ta shuar...

Macron shpreh keqardhje për djegien e Notre Dame

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka thënë se ndihet keq për incidentin e sontëm në katedralen Notre Dame në Paris. Marcron përmes një postimi në Tëitter ka thënë se është i trishtuar që po e sheh këtë...

Zjarri në “Notre Dame”, reagon edhe Angela Merkel

para 3 muajve - Insajderi

“Këto imazhe të tmerrshme të Notre Dam në zjarr të trishtojnë. Notre Dam është një simbol i Francës dhe kulturës tonë evropiane. Ne jemi në mendime me miqtë francezë”, shkruan në “Twitter” zëdhënësi i...

Shqipëria reagon për zjarrin që ka rënë në Notre Dame

para 3 muajve - LajmiFundit

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka reaguar me anë të një statusi na Facebook ku ka shprehur keqardhjen e tij për zjarrin e rënë ne katedralen historike të Parisit, ‘Notre Dame’. Ndër të tjera Meta ka...

Zjarri në katedralen e Notre Dame/ Reagon Presidenti Meta: I trishtuar nga ngjarja

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Notre Dame, Katedralja e famshme e Parisit është përfshirë nga flakët pasditen e kësaj të hëne. Shkaqet nuk janë ende të qarta, megjithatë zyrtarët thotë se zjarri mund të ketë ardhur si pasojë e punës...

Zjarri në katedralen e Notre Dame/ Reagon presidenti Meta: I trishtuar nga ngjarja

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Notre Dame, Katedralja e famshme e Parisit është përfshirë nga flakët pasditen e kësaj të hëne. Shkaqet nuk janë ende të qarta, megjithatë zyrtarët thotë se zjarri mund të ketë ardhur si pasojë e punës...

Shkatërrohet Notre Dame, shikoni momentin kur bie kulmi i katedrales

para 3 muajve - Periskopi

Katedralja e famshme Notre Dame në Paris të Francës është përfshirë nga flakët. Shkaku nuk ishte menjëherë i qartë, por zyrtarët thonë se kjo mund të lidhet me punën e rinovimit. Një operacion i madh është...

Historia në flakë. Rrëzohet kulla e Katedrales 850-vjeçare të Parisit

para 3 muajve - Fakti Ditor

Kulla e Katedrales së famshme të Parisit, Notre Dame, është rrëzuar pasi një zjarr i madh shpërtheu në katedrale pasditen e së hënës. Sipas “Le Monde”, zjarri nisi në papafingon e monumentit përpara se...

Zjarri shkrumbon Katedralen e famshme Notre-Dame në Paris

para 3 muajve - LajmiFundit

Perfshihet nga flaket katedralja Notre-Dame në Paris. Deri në këto momente nuk janë regjistruar të lënduar apo viktima, ndërsa zjarrfikëset po punojnë për shuarjen e flakëve. Zëvendës kryetari i parë i...

VIDEO/ Ndiqeni LIVE zjarrin që po shkrumbon Katedralen Notre Dame

para 3 muajve - LajmiFundit

Katedralja e famshme në gjithë botën Notre Dame në Paris është përfshirë nga flakët dhe zjarrëfikësit po luftojnë me flakët që ta shpëtojnë këtë vlerë historike. Anne Hidalgo, kryetarja e Parisit ka thënë...

Zjarri në Paris, rrëzohet pjesa e sipërme e Katedrales “Notre Dame”

para 3 muajve - LajmiFundit

Zjarri që ra këtë pasdite në Paris, ka shkatërruar pjesën e sipërme të Katedrales “Notre Dame”. Ngjarja shokuese ka nxirur edhe reagimin e presidentit, Emanuel Macron, që ka thënë se “Notre-Dame de Paris...

Zjarri, rrëzohet kulla e Katedrales 850-vjeçare të Parisit

para 3 muajve - LajmiFundit

.Pas renies se zjarrit Kulla e Katedrales së famshme të Parisit, Notre Dame, është rrëzuar pasditen e së hënës. “Le Monde” shkruan se zjarri filloi në papafingon e monumentit përpara se të përhapej në...

Zjarri shkatërron kornizën e katedrales Notre Dam

para 3 muajve - KosovaPress

“Gjithçka është duke u djegur. Nga korniza, që njëra pjesë është e shekullit XIX dhe pjesa tjetër e shekullit XIII, nuk do të mbetet më asgjë”, u shpreh me keqrdhje Andre Finot. “Tani duhet të shohim nëse...

​Merkel: Notre Dam, simbol i Francës dhe kulturës tonë evropiane

para 3 muajve - KosovaPress

“Këto imazhe të tmerrshme të Notre Dam në zjarr të trishtojnë. Notre Dam është një simbol i Francës dhe kulturës tonë evropiane. Ne jemi në mendime me miqtë francezë”, shkruan në “Twitter” zëdhënësi i...

Reagon Melania Trump për zjarrin në katedralen e Notre Dame

para 3 muajve - Insajderi

Ajo kishte shprehur keqardhjen e saj për këtë tragjedi. “Më thyhet zemra për njerëzit në Paris duke parë zjarrin në katedralen Notre Dame. Lutem që të gjithë të jenë të sigurt”- kishte thënë ajo. Katedralja...

Bie çatia e katedrales “Notre Dame”

para 3 muajve - Epoka e Re

Si pasojë e zjarrit të madh ka rënë totalisht çatia e katedrales “Notre Dame” në Paris të Francës. Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka thënë se është tejet i pikëlluar për djegien e “Notre Damet”....

Zjarri në Katedralen e Notre Dame, flet kryetarja e Parisit

para 3 muajve - Epoka e Re

Anne Hidalgo, kryetarja e Parisit ka thënë se zjarrfikësit po mundohen që ta kontrollojnë zjarrin në Katedralen Notre Dame dhe se kërkon mirëkuptimin e njerëzve. “Një zjarr i tmerrshëm ka filluar në katedralen...

Pamje të frikshme nga Notre Dame, Makron i dëshpëruar

para 3 muajve - Lajme.al

Një zjarr ka shpërthyer në katedralen e famshme të Notre-Dame në Paris dhe është përhapur me shpejtësi në të gjithë ndërtesën. Shkaku nuk ishte menjëherë i qartë, por zyrtarët thonë se kjo mund të lidhet...

Trump shokohet nga djegia e Notre Dame, jep këshilla si të shuhet zjarri

para 3 muajve - Lajme.al

Presidenti Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka shkruar në Twitter për zjarrin që po ndodh në Paris. Ai shkroi në Twitter se ndoshta duhet të përdoren avionë me rezerva uji për ta ndalur...

Trump vuan zjarrin në Notre Dame: të shuhet me ujë nga ajri (foto & video)

para 3 muajve - Te Sheshi

Presidenti Trump e ka vuajtur zjarrin e rënë në katedralen Notre-Dame në Paris, deri dhe duke sugjeruar se si mund të shuhen flakët. “Është kaq e tmerrshme të shikosh një zjarr të madh në katedralen Notre-Dame...

LIVE/ Digjet katedralja Notre-Dame në Francë

para 3 muajve - InfoMagazin

Katedralja Notre-Dame në Paris është përfshirë nga zjarri ditën e sotme. Mediat vendase, raportojnë se deri më tani nuk ka pasur persona të lënduar, ndërsa zjarrfikëset po punojnë për vënien nën kontroll...

Trump kërkon që të ndalet zjarri në katedralen e Notre Damit

para 3 muajve - KosovaPress

Trump shkroi në Twitter se ndoshta duhet të përdoren avionë me rezerva uji për ta ndalur zjarrin. “Shumë e tmerrshme të shikosh zjarrin masiv në katedralen e Notre Damit në Paris. Ndoshta avionët me rezerva...

Trump jep këshilla se si të ndalet zjarri në katedralen e Notre-Damit

para 3 muajve - Insajderi

Ai shkroi në Tëitter se ndoshta duhet të përdoren avionë me rezerva uji për ta ndalur zjarrin. “Shumë e tmerrshme të shikosh zjarrin masiv në katedralen e Notre-Damit në Paris. Ndoshta avionët me rezerva...

Momenti kur bie çatia e katedrales Notre Dame

para 3 muajve - Sovrani

Katedralja Notre Dame në Paris sot është përfshirë nga zjarri. Pjesët më të mëdha të çatisë janë djegur duke u rrëzuar përtokë. Ndërkohë policia franceze i ka larguar njerëzit nga vendi i ngjarjes dhe...

Zjarr në Katedralen e Parisit

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Sipas, “The New York Times”, një ndër Katedralet më të famshme, Notre Dame në Paris është përfshirë nga flakët. Shkaku është ende i panjohur, megjithëse zëri të ndryshëm pohojnë se mund të jetë provokuar...

Zjarr në Katedralen Notre Dame në Paris, evakuohen personat

para 3 muajve - LajmiFundit

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë Katedralen Notre Dame, në Paris të Francës. Sipas mediave atje, flakët janë të përmasave të mëdha, ndërsa për momentin nuk flitet për të lënduar në njerëz. Zjarri...

TRISHTIM/ Franca e bota në shok: zjarri përfshin katedralen e famshme Notre-Dame në Paris

para 3 muajve - Te Sheshi

Një zjarr i madh ka shpërthyer në katedralen e famshme Notre-Dame në Paris, duke përflakur qiellin e kryeqytetit francez e nxirrë atë nga tymi i zi. Flakët përfshinë kulmin e katedrales gotike, e cila...

Katedralja ‘Notre-Dame’ që gjendët në Paris është kapluar nga flakët.

para 3 muajve - Fakti Ditor

Katedralja ‘Notre-Dame’ që gjendët në Paris është kapluar nga flakët. Në fotografitë e publikuara në rrjetet sociale shihet se si qielli i Parisit është mbuluar nga tymi, transmeton Indeksonline. Qytetarët...

Zjarr në Notre-Dame në Paris

para 3 muajve - Albinfo

Një zjarr ka shpërthyer në katedralen e famshme të Notre-Dame në Paris. Shkaku i zjarrit nuk ishte i qartë, por zyrtarët thonë se kjo mund të lidhet me punën e rinovimit. Imazhet në mediat sociale tregojnë...

Zjarr i madh në Katedralen “Notre Dame” në Paris

para 3 muajve - Illyria

Paris, 15 prill 2019 – Një zjarr i madh e ka përfshirë katedralen “Notre-Dame”, në qendër të Parisit, të hënën në mesditë, raportojnë të gjitha mediet më të mëdha ndërkombëtare. Një ekip i madh i zjarrfikësve...

LIVE/ Si po digjet Katedralja e famshme Notre Dame në Paris

para 3 muajve - LajmiFundit

Fire breaks out at Notre Dame cathedral BREAKING: A fire has broken out at the Notre Dame cathedral in Paris, one of the city's most iconic sights. abcn.ws/2UG6dGH Gepostet von ABC News Live am Montag,...

Zjarr i madh në katedralen e famshme në Paris

para 3 muajve - Insajderi

Zjarri, fillimisht përfshihu papafingon e katedrales, monumentin historik më të vizituar në Evropë, tha një nga zjarrfikësit. Imazhe të shumta janë shpërndarë nëpër rrjete sociale të ndryshme, ku shihet...

Katedralja Notre Dame kaplohet nga zjarri

para 3 muajve - Arbresh

Katedralja Notre Dame është kapluar nga zjarri, sipas shërbimit të zjarrfikësve të Parisit dhe dëshmitarëve. Pamjet e postuara në internet tregojnë për një zjarr të madh që ka kapluar pjesën e epërme të...

Zjarr në Katedralen Notre Dame në Paris

para 3 muajve - Gazeta Observer

Katedralja e famshme Notre Dame në Paris të Francës, është kapluar nga zjarri. Ekipet e zjarrfikësve të Parisit kanë njoftuar se katedralja 850 vjeçare u kaplua nga flakët pasditen e sotme. Shkaktarët...

Zjarr në katedralen Notre Dame në Paris

para 3 muajve - LajmiFundit

Notre-Dame de Paris totalement en flammes… pic.twitter.com/90kM4ybITU — Raphael Grably (@GrablyR) April 15, 2019 Një zjarr i madh ka përfshirë Katedralen Notre Dame në Paris. Sipas njoftimeve të para,...

Zjarr në Katedralen Notre Dame në Paris

para 3 muajve - Ekonomia Online

Katedralja e famshme Notre Dame në Paris të Francës, është kapluar nga zjarri. Ekipet e zjarrfikëzve të Parisit kanë njoftuar se katedralja 850 vjeçare u kaplua nga flakët pasditen e sotme. Shkaktarët...

Zjarr i madh në katedralen e famshme

para 3 muajve - Insajderi

Zjarri, fillimisht përfshihu papafingon e katedrales, monumentin historik më të vizituar në Evropë, tha një nga zjarrfikësit. Në fotografitë e publikuara në rrjetet sociale, se si është kapluar dhe çfarë...

Përfshihet nga flakët katedralja e Notre-Damit në Paris

para 3 muajve - Sovrani

Notre-Dami, katedralja e cila është në mesin e katedraleve më të famshme të botës, është përfshirë nga flakët gjatë ditës së sotme, thuhet nga shërbimi i zjarrfikësve dhe dëshmitarëve. Pamjet e publikuara...

Katedralja Notre Dame kaplohet nga zjarri

para 3 muajve - KosovaPress

Pamjet e postuara në internet tregojnë për një zjarr të madh që ka kapluar pjesën e epërme të katedrales. Një zëdhënës i qytetit të Parisit ka bërë të ditur përmes Twitter se ndërkohë po zhvillohet operacioni...

Digjet katedralja më e famshme e Parisit

para 3 muajve - Periskopi

Katedralja me famë botërore Notre-Dame në Paris është kapluar nga zjarri para pak minutash Parisi nuk po e përjeton njërën nga mbrëmjet më të mira pasi katedralen me famë botërore, Notre-Dame e ka kapluar...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK