http://kariera.mk

Vetëm pak deputetë e kryejnë punën e tyre

para 3 muajve - Klan Kosova

Në seancën e sotme në rend dite ishin 61 pika të tetë seancave të kaluara. Mirëpo, më shumë se gjysma e deputetëve të Kuvendit të Kosovës nuk dolën në punë. Kryeparlamentari Kadri Veseli i përballur me...

Deputetët thonë se organizata dhe media fiktive përfituan miliona nga Telekomi

para 3 muajve - Koha.net

Është miratuar lista shtesë e dëshmitarëve të cilët do të thirren në intervistim para Komisionit parlamentar hetimor për gjendjen në PTK dhe Vala. Në këtë mbledhje të Komisionit, u pa shqetësuese se si...

Kuvendi shënoi edhe një dështim, pa u diskutuar mbetën 50 pika të rendit të ditës

para 3 muajve - Koha.net

Edhe njëherë, Projektligji për automjetet nuk kaloi në Kuvend. Kështu, ra poshtë propozimi i deputetit të Partisë Demokratike të Kosovës, Mërgim Lushtaku, për zgjatjen e kohës së importit të veturave deri...

Dështon vazhdimi i seancës së Kuvendit

para 3 muajve - RTV 21

Rreth 60 pika presin për t’u votuar Ka dështuar të vazhdojë punimet seanca plenare e Kuvendit të Kosovës, e cila ka në rend të ditës 59 pika. Në mungesë të vullnetit të deputetëve e pastaj në mungesë kuorumi...

“Rasti PTK”: Komisioni parlamentar ka rënë në telashe!

para 3 muajve - RTV 21

Komisioni hetimor për PTK dhe Vala Komisioni parlamentar hetimor për gjendjen në PTK dhe Vala miratoi listën shtesë të dëshmitarëve, të cilët do të japin dëshmi për komisionin hetimor. Deputetët ngritën...

Hoti: Jemi të vendosur të bëjmë opozitë deri në rrëzimin e këtij koalicioni të dëmshëm për vendin

para 3 muajve - Klan Kosova

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, në një konferencë për media të thirrur pas mbledhjes së Grupit Parlamentar të LDK-së, ka folur për seancën e sotme të Kuvendit...

Hoti: Në Kuvend po kalojnë vetëm pikat e pozitës

para 3 muajve - RTV 21

Hoti thotë se Veseli nuk po merr përgjegjësi për kaosin Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës Avdullah Hoti ka deklaruar sot se në Kuvendin e Kosovës po kalojnë vetëm pikat e pozitës....

Hoti thotë se pushteti është i paralizuar në Kuvend pa opozitën

para 3 muajve - OraInfo

Avdullah Hoti thotë se Kuvendi i paralizuar, po kalojnë vetëm pikat që do opozita. Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti përmes një postimi të publikuar në faqen e...

Hoti: Në Kuvend kalojnë vetëm pikat e PAN-it, kur e ka përkrahjen e PSD-së

para 3 muajve - Koha.net

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka deklaruar sot se në Kuvendin e Kosovës po kalojnë vetëm pikat e pozitës. Në një konferencë për media, Hoti ka thënë se kryeparlamentari...

Hoti: Veseli e ka futur Kuvendin në kaos

para 3 muajve - GazetaBlic

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës Avdullah Hoti ka deklaruar sot se në Kuvendin e Kosovës po kalojnë vetëm pikat e pozitës. Në një konferencë për media, Hoti ka thënë se kryeparlamentari...

Senaca plenare nuk vazhdon – shkak mungesa e deputetëve

para 3 muajve - Klan Kosova

Senaca plenare e Kuvendit të Kosovës e cila ishte paraparë që të vazhdojë në ora 1 e 30 pas një pauze është ndërprerë për shkak të mungesës së deputetëve, njofton Klan Kosova. Këtë e bëri të ditur nënkryetarja...

Kosova s’lejon importimin e veturave më të vjetra se 10 vjet

para 3 muajve - Albinfo

Në mungesë të kuorumit, Kuvendi i Kosovës nuk ka mundur të vazhdojë seancën e sotme, ku në rend dite ishin pikat e mbetura nga seancat e kaluara. Në mëngjes, seanca nisi me një orë vonesë dhe që në nisje...

Gjetjet e Komisionit Hetimor: Ja kush mori miliona euro nga Telekomi

para 3 muajve - Medial

Komisioni parlamentar hetimor për gjendjen në PTK dhe Vala sot ka miratuar listën shtesë të dëshmitarëve, të cilët do të japin dëshmi për komisionin hetimor në ditët e ardhshme. Deputetët në këtë mbledhje...

Dështon seanca në mungesë të deputetëve

para 3 muajve - Kallxo

Kuvendi i Kosovës ka ndërprerë punimet në seancën e sotme plenare. Pas rreth një ore e gjysmë pauzë, Kuvendi nuk arriti që t’i mbledh deputetët që formohet kuorumi. Nënkryetarja e Kuvendit, Aida Derguti...

Ndërpritet seanca e Kuvendit

para 3 muajve - RTV 21

S’ka mungesë kuorumi Në mungesë kuorumi është ndërprerë seanca e Kuvendit. Kjo seancë ishte paraparë të fillojë në orën 13:30. Kryesuesja e seancës, Aida Dërguti tha se seanca e sotme ndërpritet për shkak...

Deputetëve nuk u intereson Kuvendi, seanca dështon për të dytën herë radhazi

para 3 muajve - GazetaBlic

Edhe pse nisi me 1 orë vonesë seanca plenare e paraparë për t’i shqyrtuar rreth 59 pika të lënë gjysmë nga seancat e kaluara është shtyrë për shkak të mungesës së kuorumit për në orën 13:30. E gjithë kjo...

Hoti: Veseli e ka futur Kuvendin në kaos

para 3 muajve - Infokusi

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës Avdullah Hoti ka deklaruar sot se në Kuvendin e Kosovës po kalojnë vetëm pikat e pozitës. Në një konferencë për media, Hoti ka thënë se kryeparlamentari...

Hoti: Në Kuvend kalojnë vetëm ato pika të cilat Kadri Veseli arrin t’i dakordojë me PSD-në

para 3 muajve - Gazeta e re

Në Kuvendin e Kosovës po kalojnë vetëm pikat në të cilat kryeparlamentari Kadri Veseli arrin të dakordohet me PSD-në. Lidhja Demokratike e Kosovës do të vazhdojë të luajë në mënyrë aktive rolin e opozitës...

Shefi i Grupit Palamentar të LDK-së flet për aleancën në mes të Kadri Veselit dhe PSD-së

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka reaguar në lidhje me dështimin e seancës së sotme të Kuvendin të Kosovës, shkruan Gazeta Monitor. Hoti është shprehur se Kuvendi është paralizuar....

Organizata dhe media fiktive kanë përfituar miliona euro nga PTK-ja

para 3 muajve - Koha.net

Komisioni Parlamentar Hetimor për gjendjen në PTK dhe Vala sot ka miratuar listën shtesë të dëshmitarëve, të cilët do të japin dëshmi për komisionin hetimor në ditët e ardhshme. Deputetët në këtë mbledhje...

Hoti: Në Kuvend kalojnë vetëm ato pika të cilat Kadri Veseli arrin t’i dakordojë me PSD-në

para 3 muajve - KosovaPress

Lidhja Demokratike  e Kosovës do të vazhdojë të luajë në mënyrë aktive rolin e opozitës në Kuvendin e Kosovës, në mënyrë që të rrëzoj koalicionin PAN. Kështu ka deklaruar shefi i Grupit Parlamentar të...

Importimi i veturave të vjetra deri në 15 vjet, ky është vendimi i fundit

para 3 muajve - OraInfo

Dështon nisma për importimin e veturave të vjetra deri në 15 vjet. Kuvendi i Kosovës është mbledhur sot sërish për të vazhduar seancën plenare me pikat e lëna përgjysmë nga seancat e kaluara, gjithsej...

Hoti: Institucionet e Kosovës po udhëhiqen në mënyrë jodemokratike

para 3 muajve - Epoka e Re

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti, ka bërë me dije se të mërkurën ka mbledhur deputetët e kësaj partie për të diskutuar për situatën në Kuvend, pas dështimit...

Gjetjet e Komisionit Hetimor: Ja kush mori miliona euro nga Telekomi

para 3 muajve - GazetaBlic

Komisioni parlamentar hetimor për gjendjen në PTK dhe Vala sot ka miratuar listën shtesë të dëshmitarëve, të cilët do të japin dëshmi për komisionin hetimor në ditët e ardhshme. Deputetët në këtë mbledhje...

Dështon nisma për importimin e veturave të vjetra deri në 15 vjet

para 3 muajve - OraInfo

Ka dështuar nisma për importimin e veturave të vjetra deri në 15 vjet. Kuvendi i Kosovës është mbledhur sot sërish për të vazhduar seancën plenare me pikat e lëna përgjysmë nga seancat e kaluara, gjithsej...

Hoti: Veseli e ka futur Kuvendin në kaos

para 3 muajve - Gazeta e re

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka deklaruar sot se në Kuvendin e Kosovës po kalojnë vetëm pikat e pozitës. Në një konferencë për media, Hoti ka thënë se kryeparlamentari...

Hoti: Veseli nuk po merr përgjegjësi për kaosin e krijuar në Kuvend

para 3 muajve - Bota Press

Botapress 15 Maj – Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës Avdullah Hoti ka deklaruar sot se në Kuvendin e Kosovës po kalojnë vetëm pikat e pozitës.Në një konferencë për media, Hoti...

Hoti: Veseli e ka futur Kuvendin në kaos

para 3 muajve - Bota Press

Botapress 15 Maj – Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës Avdullah Hoti ka deklaruar sot se në Kuvendin e Kosovës po kalojnë vetëm pikat e pozitës.Në një konferencë për media, Hoti...

Hoti: Veseli e ka futur Kuvendin në kaos

para 3 muajve - Gazeta Observer

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës Avdullah Hoti ka deklaruar sot se në Kuvendin e Kosovës po kalojnë vetëm pikat e pozitës. Në një konferencë për media, Hoti ka thënë se kryeparlamentari...

Hoti kritikon Veselin: E ka futur Kuvendin në kaos

para 3 muajve - Sovrani

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës Avdullah Hoti ka deklaruar sot se në Kuvendin e Kosovës po kalojnë vetëm pikat e pozitës. Në një konferencë për media, Hoti ka thënë se kryeparlamentari...

Dështon nisma e Lushtakut për importimin e veturave të vjetra

para 3 muajve - RTV 21

Kjo nismë nuk mori votat e mjaftueshme Kuvendi i Kosovës është mbledhur sot sërish për të vazhduar seancën plenare me pikat e lëna përgjysmë nga seancat e kaluara, gjithsej 59 sosh. Fillimisht është bërë...

Gjetjet e Komisionit Hetimor: Ja kush mori miliona euro nga Telekomi

para 3 muajve - GazetaBlic

Komisioni parlamentar hetimor për gjendjen në PTK dhe Vala sot ka miratuar listën shtesë të dëshmitarëve, të cilët do të japin dëshmi për komisionin hetimor në ditët e ardhshme. Deputetët në këtë mbledhje...

Avdullah Hoti: Në Kuvend kalojnë vetëm pikat që Kadri Veseli arrin t’i dakordojë me PSD-në

para 3 muajve - Periskopi

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka reaguar në lidhje me dështimin e seancës së sotme të Kuvendin të Kosovës. Ai ka thënë se Kuvendi është paralizuar ndërsa ka thënë ndër të tjera sethënë...

Hoti: Kuvendi ka kohë që është paralizuar, fajtor për këtë janë Kadri Vesli dhe PSD

para 3 muajve - Arbresh

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot konferencë për medie në lidhje me seancën e mbajtur sot në Kuvendin e Kosovës, shkruan arbresh.info Shefi i Grupit Parlamentar të kësaj partie, Avdullah Hoti,...

Dështon nisma e Lushtakut për importimin e veturave të vjetra deri në 15 vjet

para 3 muajve - GazetaBlic

Kuvendi i Kosovës është mbledhur sot sërish për të vazhduar seancën plenare me pikat e lëna përgjysmë nga seancat e kaluara, gjithsej 59 sosh. Fillimisht është bërë shkëputja nga rendi i ditës për pika...

Deputetët nuk shkojnë në Kuvend, shtyhet seanca

para 3 muajve - OraInfo

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk janë të interesuar që të shkojnë në seanca. Edhe pse nisi me 1 orë vonesë seanca plenare e paraparë për t’i shqyrtuar rreth 59 pika të lënë gjysmë nga seancat e kaluara...

Kuvendi shkon në pauzë deri në orën 13:30

para 3 muajve - Kallxo

Edhe pse filloi punimet me vonesë, Kuvendi i Kosovës nuk ka mundur të votojë shumicën e projektligjeve dhe raporteve për shkak të mungesës së kuorumit në vendimmarrje. Seanca plenare është duke u mbajtur për...

Hoti: Veseli e ka futur Kuvendin në kaos

para 3 muajve - KosovaPress

Në një konferencë për media, Hoti ka thënë se kryeparlamentari Kadri Veseli nuk po merr përgjegjësi për kaosin e krijuar në Kuvend. Teksa ka shtuar se si opozitë do të vazhdojnë të luajnë rolin e vet deri...

Hoti: Në Kuvend po kalojnë vetëm pikat e pozitës, ka mungesë të demokracisë

para 3 muajve - Ekonomia Online

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, në një konferencë për media ka thënë se Kuvendi po vazhdon me seanca të dështuara, ndërsa për këtë ka thënë se kryeparlamentari nuk po merr përgjegjësi,...

Mungesa e deputetëve shtyn seancën plenare

para 3 muajve - GazetaBlic

Edhe pse nisi me 1 orë vonesë seanca plenare e paraparë për t’i shqyrtuar rreth 59 pika të lënë gjysmë nga seancat e kaluara është shtyrë për shkak të mungesës së kuorumit për në orën 13:30. E gjithë kjo...

Shtyhet seanca plenare

para 3 muajve - RTV 21

Seanca është paraparë të fillojë në orën 13:30 Edhe pse nisi me 1 orë vonesë seanca plenare e paraparë për t’i shqyrtuar rreth 59 pika të lënë gjysmë nga seancat e kaluara, është shtyrë për shkak të mungesës...

S’ka kush i çon deputetët në Kuvend, dështon seanca

para 3 muajve - Gazeta Observer

Filloi me një orë vonesë e deputetët shpejt shkuan në pauzë pasi nuk kishte kuorum, tani ka dështuar seanca. Ka dështuar seanca e Kuvendit të Kosovës ku ishte paraparë të votoheshin pikat e papërfunduara...

3 emra që mund të dëshmojnë për Telekomin sipas Milaim Zekës

para 3 muajve - OraInfo

Është mbajtur mbledhja e Komisionit Hetimor për gjendjen në PTK dhe Vala. Milaim Zeka, anëtar i këtij komisioni parlamentar ka propozuar 3 emra. Sipas tij ka ekzistuar një departament në PTK që është quajtur...

S’ka kush i çon deputetët në Kuvend, dështon seanca

para 3 muajve - Sovrani

Filloi me një orë vonesë e deputetët shpejt shkuan në pauzë pasi nuk kishte kuorum, tani ka dështuar seanca. Ka dështuar seanca e Kuvendit të Kosovës ku ishte paraparë të votoheshin pikat e papërfunduara...

Z-Mobile e Telekomi nuk përfillin Kuvendin, negociojnë për marrëveshje të re

para 3 muajve - Infokusi

Të martën në Kuvendin e Kosovës është diskutuar për gjendjen e Telekomit të Kosovës. Anëtarë të komisionit hetimor parlamentar për gjendjen në këtë ndërmarrje kërkuan që të ndalen negociatat për marrëveshjen...

Milaim Zeka ‘shpërthen’ sërish: Këta tre emra mund të tregojnë çka ka ndodhë në Telekom

para 3 muajve - GazetaBlic

Sot është mbajtur mbledhja e Komisionit Hetimor për gjendjen në PTK dhe Vala. Është përpiluar lista e dëshmitarëve që do të intervistohen nga Komisioni Hetimor. Milaim Zeka, anëtar i këtij komisioni parlamentar...

Në mungesë të deputetëve, Kuvendi shtyn punimet ‘për disa minuta’

para 3 muajve - Kallxo

Seanca plenare e cila ishte paraparë që të filloj në orën 10:00 është shtyrë të vazhdojë pas disa minutave. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, tha se në mungesë të deputetëve punimet do të fillojnë...

Komisioni për Telekomin diskuton për emrat që do të dëshmojnë gjatë hetimit parlamentar

para 3 muajve - Kallxo

Komisioni parlamentar për hetimin e PTK-së ka mbajtur mbledhjen e radhës, ku është diskutuar për emrat që do të dëshmojnë në këtë komision gjatë hetimit të nisur. Kryetari i komisionit, Visar Ymeri, ka...

Finalizohet lista e dëshmitarëve nga Komisioni për Telekomin

para 3 muajve - OraInfo

Komisioni për Telekomin pa medie merr vendim për finalizimin e listës së dëshmitarëve. Komisioni Hetimor për gjendjen në “PTK” dhe “Vala” ka finalizuar listën e dëshmitarëve, ku nga deputetët pati edhe...

Ndërpritet seanca, s’ka kuorum

para 3 muajve - Epoka e Re

Në mungesë kuorumi është ndërprerë seanca e sotme e Kuvendit të Kosovës. Kryesuesja e seancës, Aida Dërguti, ka deklaruar se seanca e sotme ndërpritet për shkak se nuk ka kuorum. Kuvendi ishte në pauzë...

Dështon vazhdimi i seancës së Kuvendit, s’bëhet kuorumi

para 3 muajve - Ekonomia Online

Në mungesë kuorumi, nuk ka vazhduar punimet seanca e Kuvendit e paraparë për orën 13:30, raporton Ekonomia Online. Vazhdimi i seancës u shty për një ditë tjetër. Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Aida...

Mungojnë deputetët, ndërpritet seanca

para 3 muajve - KosovaPress

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Aida Dërguti, tha se për shkak të mungesës së kuorumit duhet të ndërpresë seancën dhe se për vazhdimin e saj do të vendoset në mbledhjen e radhës të Kryesisë së Kuvendit....

Nuk votohet propozimi që do ua mundësonte kosovarëve të importojnë vetura më të vjetra se 10 vjet

para 3 muajve - Infokusi

Kuvendi i Kosovës është mbledhur sot sërish për të vazhduar seancën plenare me pikat e lëna përgjysmë nga seancat e kaluara, gjithsej 59 sosh. Fillimisht është bërë shkëputja nga rendi i ditës për pika...

Shtyhet seanca plenare, shkak mungesa e kuorumit

para 3 muajve - Arbresh

Rreth dy orë më parë u vendos që seanca plenatë e Kuvendit të Kosovës për shtyhet për mungesë kourimi. Por edhe pas pauzës deputetët nuk po marrin pjesë në seancë, shkruan arbresh.info. Kryesuesja e kësaj...

Seanca ndërpritet sepse deputetët nuk shkuan në Kuvend

para 3 muajve - Periskopi

Në mungesë kuorumi është ndërprerë seanca e Kuvendit të Kosovës e cila nisi në orën 10 të mëngjesit. Kryesuesja e seancës Aida Dërguti, tha se seanca e sotme ndërpritet për shkak se s’ka kuorum, raporton...

Mungesa e deputetëve shtyn seancën plenare

para 3 muajve - Infokusi

Edhe pse nisi me 1 orë vonesë seanca plenare e paraparë për t’i shqyrtuar rreth 59 pika të lënë gjysmë nga seancat e kaluara është shtyrë për shkak të mungesës së kuorumit për në orën 13:30. E gjithë kjo...

Komisioni për Telekomin finalizon listën e dëshmitarëve

para 3 muajve - Klan Kosova

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me gjendjen në PTK dhe Vala sot do të mbajë mbledhjen e tij të radhës. Në këtë takim, pikë e rendit të ditës është finalizimi i listës së dëshmitarëve dhe diskutim...

Z-Mobile e Telekomi nuk përfillin Kuvendin, negociojnë për marrëveshje të re

para 3 muajve - Gazeta Fjala

Të martën në Kuvendin e Kosovës është diskutuar për gjendjen e Telekomit të Kosovës. Anëtarë të komisionit hetimor parlamentar për gjendjen në këtë ndërmarrje kërkuan që të ndalen negociatat për marrëveshjen...

Mungesa e deputetëve shtyn seancën plenare

para 3 muajve - Gazeta Fjala

Edhe pse nisi me 1 orë vonesë seanca plenare e paraparë për t’i shqyrtuar rreth 59 pika të lënë gjysmë nga seancat e kaluara është shtyrë për shkak të mungesës së kuorumit për në orën 13:30. E gjithë kjo...

Seancë plenare, në rend dite 59 pika

para 3 muajve - RTV 21

Seanca do të mbahet në orën 10:00 Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sërish sot për të vijuar seancat plenare të lëna përgjysmë. Në rend dite sot janë 59 pika, të cilat do të kërkojnë diskutime...

Kuvendi vazhdon seancën sot në orën 10

para 3 muajve - Koha.net

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sërish sot në orën 10:00 për të vijuar seancat plenare të lëna përgjysmë. Në rend dite sot janë 59 pika të cilat do të kërkojnë diskutime dhe votat e ligjvënësve...

Kuvendi vazhdon seancën plenare, në rend dite 59 pika

para 3 muajve - RTV 21

Diskutime në Kuvend Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sërish sot për të vijuar seancat plenare të lëna përgjysmë. Në rend dite sot janë 59 pika, të cilat do të kërkojnë diskutime dhe votat...

Sot finalizohet lista e dëshmitarëve për Telekomin

para 3 muajve - Koha.net

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me gjendjen në PTK dhe Vala sot do të mbajë mbledhjen e tij të radhës. Në këtë takim, pikë e rendit të ditës është finalizimi i listës së dëshmitarëve dhe diskutim...

Sot finalizohet listëa e dëshmitarëve për Telekomin

para 3 muajve - Koha.net

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me gjendjen në PTK dhe Vala sot do të mbajë mbledhjen e tij të radhës. Në këtë takim, pikë e rendit të ditës është finalizimi i listës së dëshmitarëve dhe diskutim...

Komisioni: Shumë organizata dhe media kanë përfituar miliona euro nga PTK-ja

para 3 muajve - Gazeta e re

Komisioni parlamentar hetimor për gjendjen në PTK dhe Vala sot ka miratuar listën shtesë të dëshmitarëve, të cilët do të japin dëshmi për komisionin hetimor në ditët e ardhshme. Deputetët në këtë mbledhje...

Gjetjet e Komisionit Hetimor: Ja kush mori miliona euro nga Telekomi

para 3 muajve - Gazeta Observer

Komisioni parlamentar hetimor për gjendjen në PTK dhe Vala sot ka miratuar listën shtesë të dëshmitarëve, të cilët do të japin dëshmi për komisionin hetimor në ditët e ardhshme. Deputetët në këtë mbledhje...

Dështon nisma për importimin e veturave të vjetra deri në 15 vjet

para 3 muajve - Insajderi

Kuvendi i Kosovës është mbledhur sot sërish për të vazhduar seancën plenare me pikat e lëna përgjysmë nga seancat e kaluara, gjithsej 59 sosh. Fillimisht është bërë shkëputja nga rendi i ditës për pika...

Nuk votohet propozimi për importimin e veturave më të vjetra se 10 vjet

para 3 muajve - Periskopi

Kuvendi i Kosovës është mbledhur sot sërish për të vazhduar seancën plenare me pikat e lëna përgjysmë nga seancat e kaluara, gjithsej 59 sosh. Fillimisht është bërë shkëputja nga rendi i ditës për pika...

Vazhdon seanca plenare e Kuvendit

para 3 muajve - Klan Kosova

Kuvendi i Kosovës sot do të vazhdoj seancën plenare, njofton Klan Kosova. Sipas njoftimit për media, seanca plenare do të nis në ora 10:00. Në rend dite janë pikat e papërfunduara të tetë seancave te kaluara.

Dështon nisma e Lushtakut për importimin e veturave të vjetra

para 3 muajve - Gazeta Observer

Kuvendi i Kosovës është mbledhur sot sërish për të vazhduar seancën plenare me pikat e lëna përgjysmë nga seancat e kaluara, gjithsej 59 sosh. Fillimisht është bërë shkëputja nga rendi i ditës për pika...

Organizata dhe media fiktive kanë përfituar miliona euro nga PTK-ja

para 3 muajve - KosovaPress

Deputetët në këtë mbledhje ngritën si shqetësim se disa media organizata përfituan miliona euro nga PTK-ja, edhe pse ishin inekzistuese ose fiktive. Përveç, krerëve të shtetit, kryeministrit, Ramush Haradinaj,...

Dështon nisma për importimin e veturave të vjetra deri në 15 vjet

para 3 muajve - Arbresh

Kuvendi i Kosovës është mbledhur sot sërish për të vazhduar seancën plenare me pikat e lëna përgjysmë nga seancat e kaluara, gjithsej 59 sosh. Fillimisht është bërë shkëputja nga rendi i ditës për pika...

Nuk votohet propozimi i Mërgim Lushtakut për importimin e veturave të vjetra

para 3 muajve - Bota Press

Kuvendi i Kosovës është mbledhur sot sërish për të vazhduar seancën plenare me pikat e lëna përgjysmë nga seancat e kaluara, gjithsej 59 sosh. Fillimisht është bërë shkëputja nga rendi i ditës për pika...

Milaim Zeka thotë se janë tre persona që mund të tregojnë për keqpërdorimet në Telekom

para 3 muajve - Infokusi

Sot është mbajtur mbledhja e Komisionit Hetimor për gjendjen në PTK dhe Vala. Është përpiluar lista e dëshmitarëve që do të intervistohen nga Komisioni Hetimor. Milaim Zeka, anëtar i këtij komisioni parlamentar...

Dështon nisma e Lushtakut për importimin e veturave të vjetra deri në 15 vjet

para 3 muajve - Gazeta e re

Kuvendi i Kosovës është mbledhur sot sërish për të vazhduar seancën plenare me pikat e lëna përgjysmë nga seancat e kaluara, gjithsej 59 sosh. Fillimisht është bërë shkëputja nga rendi i ditës për pika...

Komisioni për Telekomin sot finalizon listën e dëshmitarëve

para 3 muajve - RTV 21

Mbledhja e Komisionit Hetimor Parlamentar Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me gjendjen në PTK dhe Vala sot do të mbajë mbledhjen e tij të radhës. Në këtë takim, pikë e rendit të ditës është finalizimi...

Komisioni për Telekomin merr vendim për finalizimin e listës së dëshmitarëve

para 3 muajve - Infokusi

Komisioni Hetimor për gjendjen në “PTK” dhe “Vala” ka finalizuar listën e dëshmitarëve, ku nga deputetët pati edhe propozime shtesë për dëshmitarë. Kryesuesi i komisionit, Visar Ymeri, propozoi që të thirren...

Mungesa e deputetëve shtyn seancën plenare

para 3 muajve - Gazeta e re

Edhe pse nisi me 1 orë vonesë seanca plenare e paraparë për t’i shqyrtuar rreth 59 pika të lënë gjysmë nga seancat e kaluara është shtyrë për shkak të mungesës së kuorumit për në orën 13:30. E gjithë kjo...

Dështon nisma e Lushtakut për importimin e veturave të vjetra deri në 15 vjet

para 3 muajve - KosovaPress

Fillimisht është bërë shkëputja nga rendi i ditës për pika të caktuara.  Me këtë rast në lidhje me  projektligjin për automjete, u kërkua që një amendament i riformuar të jetë që veturat që importohen...

Shtyhet seanca e Kuvendit për shkak të mungesës së deputetëve

para 3 muajve - Insajderi

E gjithë kjo ndodhi për shkak të mos kalimit të pikave të rendit të ditës për arsye të mos arritjes së numrit të nevojshëm të votave. Pas një konsultimi me shefat e grupeve parlamentare, kryesuesja e Kuvendit...

Deputetët mungojnë, shtyhet seanca plenare

para 3 muajve - Periskopi

Edhe pse nisi me 1 orë vonesë seanca plenare e paraparë për t’i shqyrtuar rreth 59 pika të lënë gjysmë nga seancat e kaluara është shtyrë për shkak të mungesës së kuorumit për në orën 13:30. E gjithë kjo...

Komisioni për Telekomin sot finalizon listën e dëshmitarëve

para 3 muajve - Gazeta e re

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me gjendjen në PTK dhe Vala sot do të mbajë mbledhjen e tij të radhës, transmeton Gazeta e Re. Në këtë takim, pikë e rendit të ditës është finalizimi i listës së...

Milaim Zeka propozon 3 emra që mund të dëshmojnë për keqpërdorimet në PTK

para 3 muajve - Sovrani

Sot është mbajtur mbledhja e Komisionit Hetimor për gjendjen në PTK dhe Vala. Është përpiluar lista e dëshmitarëve që do të intervistohen nga Komisioni Hetimor. Milaim Zeka, anëtar i këtij komisioni parlamentar...

Kuvendi shkon në pauze, s’ka kuorum

para 3 muajve - Arbresh

Kuvendi i Kosovës nuk ka mundur të votojë shumicën e projektligjeve dhe raporteve për shkak të mungesës së kuorumit në vendimmarrje. Kuvendi ka miratuar vetëm kërkesën e Fondit të Kursimeve Pensionale...

Vazhdon seanca e Kuvendit, këto janë pikat e rendit të ditës

para 3 muajve - GazetaBlic

Sot do të vazhdojë Seanca plenare,ë e Kuvendit të Kosovës, në rend dite për diskutim janë dhjetëra pika. Rendi i ditës I. Pikat e papërfunduara nga Seanca plenare, mbajtur me 30 janar 2019: 1. Votimi i...

Vazhdon seanca e Kuvendit, listë e gjatë e punëve të pakryera në rend dite

para 3 muajve - Kallxo

Sot do të vazhdojë Seanca plenare e Kuvendit të Kosovës, në rend dite për diskutim janë një listë e gjatë e pikave të pakryera. Rendi i ditës Pikat e papërfunduara nga Seanca plenare, mbajtur me 30 janar...

Kuvendi shkon në pauzë deri në orën 13:30, shkak mungesa e kuorumit

para 3 muajve - Ekonomia Online

Kuvendi i Kosovës nuk ka mundur të votojë shumicën e projektligjeve dhe raporteve për shkak të mungesës së kuorumit në vendimmarrje, raporton Ekonomia Online. Kuvendi ka miratuar vetëm kërkesën e Fondit...

Fillon seanca e Kuvendit të Kosovës

para 3 muajve - Arbresh

Ka filluar seanca e Kuvendit të Kosovës pas më shumë se një ore vonesë. Kuvendi i Kosovës pritet të mbajë seancë plenare për vazhdimin e 59 pikave të papërfunduara nga muaji janar, shkurt, mars dhe prill.

Veseli-deputetëve: Po me detyroni me shty seancën

para 3 muajve - Arbresh

Seanca plenare e cila ishte paraparë që të filloj në orën 10:00 është shtyrë të vazhdojë pas disa minutave. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, tha se në mungesë të deputetëve punimet do të fillojnë...

Veseli-deputetëve: Po më detyroni me shty seancën

para 3 muajve - Arbresh

Seanca plenare e cila ishte paraparë që të filloj në orën 10:00 është shtyrë të vazhdojë pas disa minutave. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, tha se në mungesë të deputetëve punimet do të fillojnë...

Nuk ka kuorum, Veseli thotë se nëse nuk vijnë deputetët seanca do të mbyllet

para 3 muajve - Insajderi

Kuvendi i Kosovës nuk ka filluar ende seancën plenare të paraparë për orën 10:00. Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli,  fillimisht ka dhënë 15 minuta pauzë e pastaj edhe 15 të tjerë, ku ka njoftuar se nëse...

S’ka kuorum, Veseli thotë se nëse nuk vijnë deputetët seanca do të mbyllet

para 3 muajve - Ekonomia Online

Kuvendi i Kosovës nuk ka filluar ende seancën plenare të paraparë për orën 10:00, raporton Ekonomia Online. Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli,  fillimisht ka dhënë 15 minuta pauzë e pastaj edhe 15 të tjerë,...

Kuvendi detyrohet të shtyjë seancën, mungojnë deputetët

para 3 muajve - Arbresh

Seanca plenare e cila ishte paraparë që të filloj në orën 10:00 është shtyrë të vazhdojë pas disa minutave. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, tha se në mungesë të deputetëve punimet do të fillojnë...

Milaim Zeka propozon tre emra që mund të dëshmojnë për keqpërdorimet në PTK

para 3 muajve - Gazeta Observer

Sot është mbajtur mbledhja e Komisionit Hetimor për gjendjen në PTK dhe Vala. Është përpiluar lista e dëshmitarëve që do të intervistohen nga Komisioni Hetimor. Milaim Zeka, anëtar i këtij komisioni parlamentar...

Komisioni për Telekomin merr vendim për finalizimin e listës së dëshmitarëve

para 3 muajve - Periskopi

Komisioni Hetimor për gjendjen në “PTK” dhe “Vala” ka finalizuar listën e dëshmitarëve, ku nga deputetët pati edhe propozime shtesë për dëshmitarë. Kryesuesi i komisionit, Visar Ymeri, propozoi që të thirren...

Milaim Zeka propozon 3 emra që mund të dëshmojnë për Telekomin

para 3 muajve - Periskopi

Sot është mbajtur mbledhja e Komisionit Hetimor për gjendjen në PTK dhe Vala. Milaim Zeka, anëtar i këtij komisioni parlamentar ka propozuar 3 emra. Sipas tij ka ekzistuar një departament në PTK që është...

Komisioni për Telekomin merr vendim për finalizimin e listës së dëshmitarëve

para 3 muajve - Periskopi

Komisioni Hetimor për gjendjen në “PTK” dhe “Vala” ka finalizuar listën e dëshmitarëve, ku nga deputetët pati edhe propozime shtesë për dëshmitarë. Kryesuesi i komisionit, Visar Ymeri, propozoi që të thirren...

Miratohet lista e dëshmitarëve për gjendjen në Telekom

para 3 muajve - Arbresh

Rreth dy muaj pas krijimit të Komisionit Hetimor për Telekomin e Kosovës, anëtarët e këtij komisioni kanë bërë publik propozimet e tyre të përfshira në listën e dëshmitarëve për gjendjen në këtë ndërmarrje....

Komisioni për Telekomin pa media merr vendim për finalizimin e listës së dëshmitarëve

para 3 muajve - Insajderi

Komisioni Hetimor për gjendjen në “PTK” dhe “Vala” ka finalizuar listën e dëshmitarëve, ku nga deputetët pati edhe propozime shtesë për dëshmitarë. Kryesuesi i komisionit, Visar Ymeri, propozoi që të thirren...

Komisioni për Telekomin pa medie merr vendim për finalizimin e listës së dëshmitarëve

para 3 muajve - Ekonomia Online

Komisioni Hetimor për gjendjen në “PTK” dhe “Vala” ka finalizuar listën e dëshmitarëve, ku nga deputetët pati edhe propozime shtesë për dëshmitarë, raporton Ekonomia Online. Kryesuesi i komisionit, Visar...

Kuvendi mban seancë, në rend dite 59 pika

para 3 muajve - Bota Press

Kuvendi i Kosovës sot do të vazhdoj sot seancën plenare. Sipas njoftimit për media, seanca plenare do të nis në ora 10:00, ku në rend dite janë pikat e papërfunduara  nga tetë seancat e kaluara. Rendi...

Komisioni për Telekomin sot finalizon listën e dëshmitarëve

para 3 muajve - Infokusi

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me gjendjen në PTK dhe Vala sot do të mbajë mbledhjen e tij të radhës. Në këtë takim, pikë e rendit të ditës është finalizimi i listës së dëshmitarëve dhe diskutim...

Vazhdon seanca plenare e Kuvendit të Kosovës

para 3 muajve - Infokusi

Sot do të vazhdojë Seanca plenare,ë e Kuvendit të Kosovës, në rend dite për diskutim janë dhjetëra pika. Rendi i ditës I. Pikat e papërfunduara nga Seanca plenare, mbajtur me 30 janar 2019: 1. Votimi i...

Sot finalizohet lista e dëshmitarëve për Telekomin

para 3 muajve - Gazeta Observer

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me gjendjen në PTK dhe Vala sot do të mbajë mbledhjen e tij të radhës. Në këtë takim, pikë e rendit të ditës është finalizimi i listës së dëshmitarëve dhe diskutim...

Kuvendi mban seancë, ky është rendi i ditës

para 3 muajve - Gazeta Observer

Kuvendi i Kosovës sot do të vazhdoj seancën plenare. Sipas njoftimit për media, seanca plenare do të nis në ora 10:00 Në rend dite janë pikat e papërfunduara të tetë seancave te kaluara. Pikat e papërfunduara...

Finalizohet sot lista e dëshmitarëve për Telekomin

para 3 muajve - Arbresh

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me gjendjen në PTK dhe Vala sot do të mbajë mbledhjen e tij të radhës. Në këtë takim, pikë e rendit të ditës është finalizimi i listës së dëshmitarëve dhe diskutim...

Sot finalizohet lista e dëshmitarëve për Telekomin

para 3 muajve - Insajderi

Në këtë takim, pikë e rendit të ditës është finalizimi i listës së dëshmitarëve dhe diskutim rreth angazhimit te ekspertëve. Mbledhja do të mbahet në Kuvendin e Kosovës me fillim në ora 09:00. Kujtojmë...

Kuvendi sot vazhdon seancën plenare, 59 pika në rend dite

para 3 muajve - Insajderi

Në rend dite sot janë 59 pika të cilat do të kërkojnë diskutime dhe votat e ligjvënësve kosovarë. Pikat e papërfunduara janë nga seancat e 30 janarit, 28 shkurtit, 7, 12, 13 dhe 28 marsit si dhe 11 e 12...

Kuvendi mban seancë, në rend dite 59 pika

para 3 muajve - Periskopi

Kuvendi i Kosovës sot do të vazhdoj sot seancën plenare. Sipas njoftimit për media, seanca plenare do të nis në ora 10:00, ku në rend dite janë pikat e papërfunduara nga tetë seancat e kaluara. Rendi i...

Kuvendi vazhdon seancën plenare, në rend dite 59 pika

para 3 muajve - KosovaPress

Në rend dite sot janë 59 pika të cilat do të kërkojnë diskutime dhe votat e ligjvënësve kosovarë. Pikat e papërfunduara janë nga seancat e 30 janarit, 28 shkurtit, 7, 12, 13 dhe 28 marsit si dhe 11 e 12...

Kuvendi mban seancë edhe sot, këto janë pikat e rendit të ditës

para 3 muajve - Arbresh

Sot do të vazhdojë Seanca plenare,ë e Kuvendit të Kosovës, në rend dite për diskutim janë dhjetëra pika. Rendi i ditës I. Pikat e papërfunduara nga Seanca plenare, mbajtur me 30 janar 2019: Votimi i Projektligjit...

Komisioni për Telekomin sot finalizon listën e dëshmitarëve

para 3 muajve - KosovaPress

Në këtë takim, pikë e rendit të ditës është finalizimi i listës së dëshmitarëve dhe diskutim rreth angazhimit te ekspertëve. Mbledhja do të mbahet në Kuvendin e Kosovës me fillim në ora 09:00. Kujtojmë...

Pozitë e opozitë përplasen për gjendjen në Telekom

para 3 muajve - RTV 21

Seanca e jashtëzakonshmë për Telekomin Kuvendi i Kosovës ka mbajtur seancë të jashtëzakonshme për gjendjen në Telekomin e Kosovës dhe masat që i ka ndërmarrë Qeveria për zbatimin e rezolutës së vitit të...

Debate e polemika, por pa zgjidhje për shpëtimin e Telekomit

para 3 muajve - GazetaBlic

Kuvendi i Kosovës ka zhvilluar një seancë të jashtëzakonshme për gjendjen në Telekomin e Kosovës, kompani kjo e cila ndodhet në prag të falimentimit. Në seancë janë dëgjuar akuza reciproke në mes deputetëve...

Tetë OJQ: Transparenca financiare e subjekteve politike drejt përkeqësimit

para 3 muajve - Koha.net

Tetë organizata të shoqërisë civile janë bërë bashkë për të shkruar një editorial rreth transparencës financiare të subjekteve politike. E kanë vlerësuar se kjo po shkon drejt përkeqësimit. “Amendamentimet...

Nesër në Kuvend diskutohet edhe për ikjen e qytetarëve nga Kosova

para 3 muajve - Koha.net

Kuvendi i Kosovës nesër do të mbajë seancë me disa pika të rendit të ditës, në mesin e tyre edhe për largimin e të rinjve nga Kosova, si rreziku më i madh që po i kanoset. Seanca nis në ora 10:00, derisa...

Përfundon pa rezultat seanca e jashtëzakonshme për Telekomin

para 3 muajve - Ina

Kuvendi i Kosovës, pa rezultat i ka mbyllur punimet e seancës së sotme të jashtëzakonshme për gjendjen në Telekomin e Kosovës. Pas përfundimit të debatit, mungesa e kuorumit pamundësoi votimin e një rezolutë...

“Z-Mobile ka përfituar 100 milionë euro pa investuar asnjë cent në Telekom”

para 3 muajve - OraInfo

Kuvendi i Kosovës po mban seancë të jashtëzakonshme për gjendjen në Telekom. Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka folur sot në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit...

Përfundon pa rezultat seanca e jashtëzakonshme për Telekomin

para 3 muajve - Kallxo

Kuvendi i Kosovës, pa rezultat i ka mbyllur punimet e seancës së sotme të jashtëzakonshme për gjendjen në Telekomin e Kosovës. Pas përfundimit të debatit, mungesa e kuorumit pamundësoi votimin e një rezolutë...

Hoti me akuza ndaj Thaçit: Ai ka bërë presion që të nënshkruhej kontrata me Z-Mobile

para 3 muajve - Medial

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti në seancën e jashtëzakonshme për Telekomin e Kosovës, tha se Kuvendi për herë të dytë sot po debaton për këtë kompani. Hoti tha se më 12 korrik 2018...

Transparenca financiare e subjekteve politike drejt përkeqësimit

para 3 muajve - Koha.net

Tetë organizata kanë kërkuar nga Kuvendi i Kosovës të refuzojë projektligjin për financimin e subjekteve politike, pasi amendamentet e propozuara paraqesin regres në krahasim me ligjin aktual në fuqi dhe...

Debate e polemika, por pa zgjidhje për shpëtimin e Telekomit

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Kuvendi i Kosovës po zhvillon një seancë të jashtëzakonshme për gjendjen në Telekomin e Kosovës, kompani kjo e cila ndodhet në prag të falimentimit. Në seancë janë dëgjuar akuza reciproke në mes deputetëve...

Transparenca financiare e subjekteve politike drejt përkeqësimit

para 3 muajve - GazetaBlic

Amendamentimet e projektligjit nga ana e deputetëve, krijojnë përshtypjen se zyrtarët për financa të subjekteve kryesore politike i kanë ndryshuar dispozitat të cilat ju shkaktojnë kokëçarje atyre gjatë...

Edhe nesër seancë, diskutohet edhe ikja e qytetarëve nga Kosova

para 3 muajve - Periskopi

Kuvendi i Kosovës nesër do të mbajë seancë me disa pika të rendit të ditës, në mesin e tyre edhe për largimin e të rinjve nga Kosova, si rreziku më i madh që po i kanoset. Seanca nis në ora 10:00, derisa...

Shtyhet mbledhja e Komisionit për financim të partive

para 3 muajve - Koha.net

Mbledhja e Komisionit për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit e paraparë të mbahet sot është shtyrë për një ditë tjetër pasi aty nuk...

Akuzat e deputetëve për Telekomin e Kosovës

para 3 muajve - Klan Kosova

Në seancën e jashtëzakonshme që po mbahet në Kuvendin e Kosovës  në lidhje me Telekomin e Kosovës, ka pasur shumë akuza të deputetëve karshi njëri tjetrit. Avdullah Hoti ka dhënë disa arsye që sipas tij...

Hoti me akuza ndaj Thaçit: Ai ka bërë presion që të nënshkruhej kontrata me Z-Mobile

para 3 muajve - GazetaBlic

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti në seancën e jashtëzakonshme për Telekomin e Kosovës, tha se Kuvendi për herë të dytë sot po debaton për këtë kompani. Hoti tha se më 12 korrik 2018...

Përfundon senca për Telekomin

para 3 muajve - Infokusi

Ka përfunduar seanca e Kuvendit të Kosovës për gjendjen në Telekom. Tema kryesore që përplasi deputetët e pozitës e të opozitës ishte kontrata e Telekomit me Z-Mobile. Në kohën kur deputetët debatuan për...

Telekomi pranë falimentimit, deputetët akuzojnë rënd njëri tjetrin…

para 3 muajve - Gazeta e re

Nga një kompani që sillte fitime me qindra miliona euro, Posta dhe Telekomi i Kosovës (PTK), është shndërruar në një kompani që ka humbje të shumta, aq sa ta çojnë në buzë të falimentimit. Pikërisht për...

Ymeri, deputetëve: Bëni më shumë pyetje për gjendjen në Telekom

para 3 muajve - Kallxo

Deputeti Visar Ymeri nga Partia Socialdemokrate, tha se gjendja në Telekomin e Kosovës është jashtëzakonisht e rëndë. “Këtu si Kuvend, do të dëshiroja që ky debat të jetë ndihmesë për punën e Komisionit...

Haradinaj: Nuk jap para për kompani që është para falimentimit

para 3 muajve - RTV 21

Po diskutohet për Telekomin Kuvendi i Kosovës në seancën e jashtëzakonshme të thirrur me kërkesë të GP të Lëvizjes Vetëvendosje dhe mbështetur edhe nga LDK-ja ka nisur diskutimet lidhur me gjendjen në...

Haradinaj: Nuk jap para për kompani që është para falimentimit

para 3 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë se nuk guxon që të japë para një kompani që është para falimentimit. Ai bëri thirrje që mos të nënshkruajnë kontrata që janë të dëmshme për kompaninë. Sipas...

Ekskluzive: Deputetët vajtojnë Telekomin, Devollët bëjnë negociata sekrete me menaxhmentin (Dokument)

para 3 muajve - Infokusi

Derisa në Kuvendin e Kosovës po diskutohet për ta gjetur një zgjidhje për Telekomin e Kosovës, menaxhmenti i kësaj ndërmarrje po zhvillon diskutime të fshehta me kompaninë “Z-mobile”, për t’ia zgjatur...

Haradinaj, zyrtarëve në Telekom: Mos nënshkruani kontrata të dëmshme!

para 3 muajve - Kallxo

Kryeminstri Ramush Haradinaj tha se dalja nga gjendja në Telekom duhet të jetë e saktë dhe pa bërë gabime. Kryeminsitri, ndër të tjera, u ka bërë thirrje zyrtarëve në Telekom të mos nënshkruajnë kontratë...

Avdullah Hoti thotë se Telekomi po falimenton për shkak të punësimeve pa kritere

para 3 muajve - OraInfo

Po vazhdon seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës për Telekomin. Avdullah Hoti, Shef i Grupit Parlamentar të LDK-së, tha se Telekomi ka nevojë për auditim ndërkombëtar për të nxjerrë kontratat...

Dështon Komisioni, shkak mungesa e deputetëve

para 3 muajve - Kallxo

Mbledhja e Komisionit për Zhvillim Ekonomik, Infrastrukturë, Tregti, Industri dhe Zhvillim Rajonal për shkak të mungesës së kuorumit. Të pranishëm në këtë mbledhje ishin vetëm tre deputetë, kryetarja Sala...

LDK: Punësimi në Telekom është rritur mbi baza nepotike dhe politike

para 3 muajve - Kallxo

Shefi i Grupit Parlamentar i LDK-së, Avdullah Hoti, tha se kriza në Telekom vetëm sa është thelluar. “Është rritur punësimi mbi baza të pastra nepotiste dhe politike. Auditim nuk është bërë dhe kryeminsitri...

Hoti: Thaçi kishte bërë presion të nënshkruhej kontrata me Z-Mobile

para 3 muajve - Infokusi

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti në seancën e jashtëzakonshme për Telekomin e Kosovës, tha se Kuvendi për herë të dytë sot po debaton për këtë kompani. Hoti tha se më 12 korrik 2018...

Transparenca financiare subjekteve politike drejt përkeqësimit!

para 3 muajve - Insajderi

Transparenca e partive politike është një prej themeleve të partive politike demokratike. Financimi, shpenzimi dhe auditimi i partive politike zë vend të pazëvendësueshëm brenda transparencës politike...

Përfundon seanca për Telekomin, s’ka kuorum për votimin e rezolutës

para 3 muajve - Epoka e Re

Ka përfunduar pa ndonjë rezultat seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës në të cilën është diskutuar për gjendjen në Telekomin e Kosovës. Në këtë seancë nuk ka arritur të dalë në votim rezoluta...

Avdullah Hoti: Z-Mobile ka përfituar 100 milionë euro pa investuar asnjë cent në Telekom

para 3 muajve - Gazeta Fjala

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka folur sot në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendi të Kosovës, lidhur me krizën në Telekomin e Kosovës. Hoti ka folur  për...

Debate e polemika, por pa zgjidhje për shpëtimin e Telekomit

para 3 muajve - Gazeta e re

Kuvendi i Kosovës po zhvillon një seancë të jashtëzakonshme për gjendjen në Telekomin e Kosovës, kompani kjo e cila ndodhet në prag të falimentimit. Në seancë janë dëgjuar akuza reciproke në mes deputetëve...

Ekskluzive: Deputetët vajtojnë Telekomin, Devollët bëjnë negociata sekrete me menaxhmentin (Dokument)

para 3 muajve - Gazeta Fjala

Derisa në Kuvendin e Kosovës po diskutohet për ta gjetur një zgjidhje për Telekomin e Kosovës, menaxhmenti i kësaj ndërmarrje po zhvillon diskutime të fshehta me kompaninë “Z-mobile”, për t’ia zgjatur...

Pak deputetë në sallë, vonohet nisja e seancës

para 3 muajve - Kallxo

Kuvendi i Kosovës ka thirrur seancë të jashtëzakonshme për sot në orën 10:00. Mirëpo pak deputetë po shihen në sallën plenare, në kohën kur do të duhej të niste seanca e jashtëzakonshme. Legjislativi sot...

Shtyhet mbledhja e Komisionit për financim të partive

para 3 muajve - Arbresh

Mbledhja e Komisionit për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit e paraparë të mbahet sot është shtyrë për një ditë tjetër pasi aty nuk...

Transparenca financiare e subjekteve politike drejt përkeqësimit

para 3 muajve - KosovaPress

Sipas tyre, amendamentet e bëra nga komisionet përkatëse në Kuvend dëmtojnë frymën kushtetuese të ligjit, për shkak të dispozitave kontradiktore që rregullojnë marrëdhënien midis subjektit politik dhe...

Komisioni për Legjislacion s’shqyrton Projektligjin për financimin e partive, s’ka kuorum

para 3 muajve - Ekonomia Online

Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit nuk e ka shqyrtuar raportin me amendamente për Projektligjin për ndryshimin e ligjit...

Komisioni për Legjislacion s’shqyrton Projektligjin për financimin e partive, s’ka kuorum

para 3 muajve - Ekonomia Online

Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit nuk e ka shqyrtuar raportin me amendamente për Projektligjin për ndryshimin e ligjit...

Hoti thotë se Thaçi bëri presion të nënshkruhej kontrata me Z-Mobile

para 3 muajve - Periskopi

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti në seancën e jashtëzakonshme për Telekomin e Kosovës, tha se Kuvendi për herë të dytë sot po debaton për këtë kompani. Hoti tha se më 12 korrik 2018...

Hoti: Telekomi po falimenton për shkak të punësimeve pa kritere

para 3 muajve - Arbresh

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti gjatë debatit në Kuvend ku po flitet për gjendjen e krijuar në Telekomin e Kosovës, ka thënë se kriza në këtë kompani është thelluar...

Mbahet seancë e jashtëzakonshme për gjendjen në Telekom dhe Postë

para 3 muajve - Medial

Sot do të mbahet seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Republikës së Kosovës. R e n d i  i  d i t ë s1. Gjendja në Telekomin e Kosovës dhe masat që i ka ndërmarrë Qeveria e Kosovës në zbatimin e Rezolutës...

Hoti: Thaçi kishte bërë presion të nënshkruhej kontrata me Z-Mobile

para 3 muajve - KosovaPress

Hoti tha se më 12 korrik 2018 ky Kuvend i ka kërkuar Qeverisë për marrjen e masave të nevojshme për të nxjerr Telekomin nga gjendja e rëndë financiare. Ai tha se në atë rezolutë është kërkuar jo më shumë,...

Mblidhen tri komisione parlamentare

para 3 muajve - RTV 21

Në kalendarin e takimeve, sot janë paraparë tri mbledhje të tri komisioneve të ndryshme parlamentare Prej orës 10:00 është paralajmëruar takimi i Komisionit për Buxhet dhe Financa, ku do të diskutohen...

Sot Kuvendi diskuton për Telekomin

para 3 muajve - Koha.net

Kuvendi i Kosovës sot mban seancë të jashtëzakonshme me fillim prej orës 10:00, ku do të shqyrtojë gjendjen e krijuar në Telekom. “Gjendja në Telekomin e Kosovës dhe masat që i ka ndërmarrë Qeveria e Kosovës...

Kuvendi sot diskuton për gjendjen e Telekomit të Kosovës

para 3 muajve - Klan Kosova

Kuvendi i Kosovës sot mban seancë të jashtëzakonshme. Në këtë seancë do të shqyrtohen punimet rreth  gjendjes së krijuar në Telekomin e Kosovës, njofton Klan Kosova. “Gjendja në Telekomin e Kosovës dhe...

Hoti: Punësimi në baza familjare po thellohet edhe më shumë në Telekom

para 3 muajve - Gazeta e re

Shefi i Grupit Paralamentar, Avdullah Hoti ka thënë se kriza në Telekomin e Kosovës po thellohet çdo ditë e më shumë, transmeton Gazeta e Re. Sipas tij në Telekom çdo ditë e më shumë po rritet punësimi...

Hoti: Telekomi po falimenton për shkak të punësimeve pa kritere

para 3 muajve - Bota Press

Botapress 14 Maj- Avdullah Hoti, Shef i Grupit Parlamentar të LDK-së, tha se Telekomi ka nevojë për auditim ndërkombëtar për të nxjerrë kontratat e dëmshme “Telekomi po dështon për shkak të kontratave...

Seancë e jashtëzakonshme, diskutohet për Telekomin

para 3 muajve - RTV 21

Seanca është paraparë të fillojë në orën 10:00 Kuvendi i Kosovës sot mban seancë të jashtëzakonshme, ku do të shqyrtojë gjendjen e krijuar në Telekom. “Gjendja në Telekomin e Kosovës dhe masat që i ka...

Hoti: Telekomi po falimenton për shkak të punësimeve pa kritere

para 3 muajve - Gazeta Observer

Avdullah Hoti, shef i Grupit Parlamentar të LDK-së, tha se Telekomi ka nevojë për auditim ndërkombëtar për të nxjerrë kontratat e dëmshme. “Telekomi po dështon për shkak të kontratave të dëmshme. Kontrata...

Haradinaj: Nuk jap para për kompani që është para falimentimit

para 3 muajve - KosovaPress

Ai bëri thirrje që mos të nënshkruajnë kontrata që janë të dëmshme për kompaninë. Sipas Haradinajt kushdo që e nënshkruan ndonjë marrëveshje të tillë do të përballet me ligjin. Këto deklarime Haradinaj...

Tri komisione parlamentare do të mblidhen gjatë ditës

para 3 muajve - GazetaBlic

Në kalendarin e takimeve, sot janë parapara tri mbledhje të tri komisioneve të ndryshme parlamentare. Prej orës 10:00 është paralajmëruar takimi i Komisionit për Buxhet dhe Financa ku do të diskutohen...

Hoti: Telekomi po falimenton për shkak të punësimeve pa kritere

para 3 muajve - Ekonomia Online

Avdullah Hoti, Shef i Grupit Parlamentar të LDK-së, tha se Telekomi ka nevojë për auditim ndërkombëtar për të nxjerrë kontratat e dëmshme, raporton Ekonomia Online. “Telekomi po dështon për shkak të kontratave...

Kuvendi mblidhet sot për krizën në Telekom

para 3 muajve - Kallxo

Kuvendi i Republikës së Kosovës do të mblidhet sot në seancë të jashtëzakonshme për të diskutuar lidhur me gjendjen në Telekomin e Kosovës dhe masat që i ka ndërmarrë Qeveria e Kosovës në zbatimin e Rezolutës...

Hoti: PTK-ja po falimenton për shkak të punësimeve të militantëve

para 3 muajve - Epoka e Re

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti, ka thënë se kriza në Telekomin e Kosovës është thelluar nga punësimet pa kritere. Hoti ka theksuar se PTK-ja është na...

S’votohet vendimi i Qeverisë për privatizimin e Telekomit, dështon mbledhja e Komisionit

para 3 muajve - Ekonomia Online

Komisioni për Zhvillim Ekonomik, Infrastrukturë, Tregti, Industri dhe Zhvillim Rajonal nuk ka mbjatur mbledhjen e radhës në mungesë të kuorumit, raporton Ekonomia Online. Në rend dite në komision ishte...

Mbahet seancë e jashtëzakonshme – Del rendi i ditës

para 3 muajve - GazetaBlic

Sot do të mbahet seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Republikës së Kosovës. R e n d i i d i t ë s 1. Gjendja në Telekomin e Kosovës dhe masat që i ka ndërmarrë Qeveria e Kosovës në zbatimin e Rezolutës...

Fillon seanca e Kuvendit për Telekomin

para 3 muajve - Arbresh

Ka filluar seanca e jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës  lidhur me gjendjen në Telekomin e Kosovës dhe masat që i ka ndërmarrë Qeveria për zbatimin e Rezolutës lidhur me gjendjen financiare në Telekom...

Haradinaj u bënë thirrje ministrave të marrin pjesë në seancën për Telekomin

para 3 muajve - Arbresh

Pas përfundim të mbledhjes së rregullt të Qeverisë së Kosovës, kryeministri, Ramush Haradinaj u ka bërë thirrje ministrave të marrin pjesë në seancën e sotme të Kuvendit. “Ju e dini se tani kemi seancë...

Sekretari i Kuvendit jashtë shtetit, nuk shqyrtohet raporti i shpenzimeve

para 3 muajve - Ekonomia Online

Komisioni për Buxhet dhe Financa ka mbajtur mbledhjen e radhës ku si pikë rendi të ditës ka pasur shqyrtimin e raportit për shpenzimet për tre muajt e parë të vitit 2019 të Kuvendit të Kosovës, raporton...

Mblidhen tri komisione parlamentare

para 3 muajve - Infokusi

Në kalendarin e takimeve, sot janë parapara tri mbledhje të tri komisioneve të ndryshme parlamentare. Prej orës 10:00 është paralajmëruar takimi i Komisionit për Buxhet dhe Financa ku do të diskutohen...

Mbahet seancë e jashtëzakonshme për gjendjen në Telekom dhe Postë

para 3 muajve - Sovrani

Sot do të mbahet seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Republikës së Kosovës. R e n d i  i  d i t ë s Gjendja në Telekomin e Kosovës dhe masat që i ka ndërmarrë Qeveria e Kosovës në zbatimin e Rezolutës...

Kuvendi i Kosovës diskuton për gjendjen në PTK

para 3 muajve - Infokusi

Kuvendi i Kosovës sot mban seancë të jashtëzakonshme, ku do të shqyrtojë gjendjen e krijuar në Telekom. “Gjendja në Telekomin e Kosovës dhe masat që i ka ndërmarrë Qeveria e Kosovës në zbatimin e Rezolutës...

Sot mbahet seancë e jashtëzakonshme e Kuvendit

para 3 muajve - Insajderi

Kuvendi i Kosovës sot mban seancë të jashtëzakonshme, ku do të shqyrtojë gjendjen e krijuar në Telekom. “Gjendja në Telekomin e Kosovës dhe masat që i ka ndërmarrë Qeveria e Kosovës në zbatimin e Rezolutës...

Mblidhen tri komisione parlamentare

para 3 muajve - Periskopi

Në kalendarin e takimeve, sot janë parapara tri mbledhje të tri komisioneve të ndryshme parlamentare. Prej orës 10:00 është paralajmëruar takimi i Komisionit për Buxhet dhe Financa ku do të diskutohen...

Kuvendi i Kosovës diskuton për gjendjen në PTK

para 3 muajve - Periskopi

Kuvendi i Kosovës sot mban seancë të jashtëzakonshme, ku do të shqyrtojë gjendjen e krijuar në Telekom. “Gjendja në Telekomin e Kosovës dhe masat që i ka ndërmarrë Qeveria e Kosovës në zbatimin e Rezolutës...

Veseli viziton vendin ku pritet të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit

para 3 muajve - KosovaPress

Kryekuvendari propozoi që ky muze të ndërtohet në vendin që njihet si ish-tjegullorja në kryeqytet. Kjo hapësirë prej 9 hektarësh aktualisht menaxhohet nga AKP. Gjithashtu, Veseli paralajmëroi inicimin...

Mblidhen tri komisione parlamentare

para 3 muajve - KosovaPress

Prej orës 10:00 është paralajmëruar takimi i Komisionit për Buxhet dhe Financa ku do të diskutohen mbi 7 pika të rendit të ditës. Ndër to është edhe shqyrtimi i Projektligjit për Ratifikimin e Marrëveshjes...

Kuvendi diskuton për krizën në Telekomin e Kosovës

para 3 muajve - Arbresh

Kuvendi i Republikës së Kosovës do të mblidhet sot në seancë të jashtëzakonshme për të diskutuar lidhur me gjendjen në Telekomin e Kosovës dhe masat që i ka ndërmarrë Qeveria e Kosovës në zbatimin e Rezolutës...

Kuvendi i Kosovës diskuton për gjendjen në PTK

para 3 muajve - KosovaPress

“Gjendja në Telekomin e Kosovës dhe masat që i ka ndërmarrë Qeveria e Kosovës në zbatimin e Rezolutës nr.06-R-013, dt.12.07.2018 lidhur me gjendjen financiare në Telekom dhe Postën e Kosovës”, thuhet në...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK