http://kariera.mk

Përfundon nata e parë e Eurovizionit, ja këngët finaliste

para 3 muajve - Standard

Është mbyllur nata e parë gjysmëfinaliste e Eurovizionin në Tel Aviv dhe në fund të janë janë zbuluar dhe 10 shtetet e para finaliste. Greqia, Bjellorusia, Serbia, Qipro, Estonia, Republika Çeke, Australia,...

Përfundon nata e parë e Eurovizionit, ja këngët finaliste

para 3 muajve - Sovrani

Është mbyllur nata e parë gjysmëfinaliste e Eurovizionin në Tel Aviv dhe në fund të janë janë zbuluar dhe 10 shtetet e para finaliste. Greqia, Bjellorusia, Serbia, Qipro, Estonia, Republika Çeke, Australia,...

Eurovizioni, nesër mësohen finalistët e fundit

para 3 muajve - Alsat-M

Nesër zhvillohet gjysmëfinalja e dytë e Festivalit Evropian të këngës ” Evrovision” ku merr pjesë edhe Shqipëria e përfaqësuar nga këngëtarja Jonida Maliqi me këngën “Ktheju Tokës”. Gjatë mbrëmjes së djeshme...

Ja cilat janë këngët finaliste të Eurovision 2019 të natës së parë

para 3 muajve - Portalb

Është mbyllur nata e parë gjysmëfinaliste e Eurosongut në Tel Aviv dhe në fund të janë janë zbuluar dhe 10 shtetet e para finaliste. Greqia, Bjellorusia, Serbia, Qipro, Estonia, Republika Çeke, Australia,...

Nata e parë gjysmëfinale e Eurovisionit, këto janë shtetet që u kualifikuan

para 3 muajve - Tetova Sot

Mbrëmjen e djeshme është mbajtur gjysëmfinalja e parë e  Festivalit Europian të këngës dhe ajo që e hapi ishte pikërisht kënga fituese që e solli Eurovisionin ne Israel Tel Aviv. Bëhet fjalë për “Toy”...

Gjysmëfinalet e “Eurovision”, kualifikohen 10 të parët. Shqipëria konkurron të enjten

para 3 muajve - Top Channel

Dhjetë vende, përfshirë Serbinë dhe Slloveninë, u kualifikuan për natën finale të Festivalit europian të Këngës, “Eurovision”. Në gjysmëfinalen e parë të festivalit morën pjesë 17 shtete, por më tej nuk...

Ja cilat janë këngët favorite, që mund të fitojnë Eurovisionin këtë vit

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Kanë filluar mbrëmë netët gjysmëfinale të Eurovision 2019. Mbrëmë kanë performuar gjysma e shteteve pjesëmarrëse, ndërsa të enjten do të mbahet nata e dytë, ku këndon edhe Shqipëria. Shteti shqiptar këtë...

Këto janë këngët favorite që mund të fitojnë Eurovizionin 2019

para 3 muajve - Arbresh

Kanë filluar mbrëmë netët gjysmëfinale të Eurovision 2019. Mbrëmë kanë performuar gjysma e shteteve pjesëmarrëse, ndërsa të enjten do të mbahet nata e dytë, ku këndon edhe Shqipëria. Shteti shqiptar këtë...

Nesër mësohen finalistët e fundit në Eurovizion

para 3 muajve - Arbresh

Nesër zhvillohet gjysmëfinalja e dytë e Festivalit Evropian të këngës ” Evrovision” ku merr pjesë edhe Shqipëria e përfaqësuar nga këngëtarja Jonida Maliqi me këngën “Ktheju Tokës”. Gjatë mbrëmjes së djeshme...

Përfundon nata e parë e Eurovizionit, ja 10 shtetet që u kualifikuan

para 3 muajve - Koha Jone

Mbrëmjen e kaluar u mbajt nata e para gjysmëfinale e Eurovizionit. Edicioni i 64 i Eurovision Song Contest u mbajt në Tel Aviv në Izrael. Dhe si gjithmonë mbrëmja ka nisur me performancën e këngëtares...

Finalistët e parë të Eurovizionit

para 3 muajve - Koha.net

Spektakël, muzikë dhe shumë argëtim ka përcjellë nata e parë e Festivalit Europian të Këngës që po zhvillohet në Tel Aviv të Izraelit. Fituesja e vitit të kaluar, këngëtarja vendase Netta, hapi shfaqen...

Eurovision, ja finalistët e natës së parë

para 3 muajve - Opinion

Mbrëmjen që lamë pas u zhvillua nata e parë e festivalit të Eurovision, ku kënduan gjysmë-finalistët e parë. Spektaklin e hapi këngëtarja Netta me këngën “Toy”, e cila ishte fituese e këtij kompeticioni...

Nata e parë gjysmëfinale e Eurovisionit, këto janë shtetet që u kualifikuan

para 3 muajve - Blitz

Mbrëmjen e djeshme është mbajtur gjysëmfinalja e parë e  Festivalit Europian të këngës dhe ajo që e hapi ishte pikërisht kënga fituese që e solli Eurovisionin ne Israel Tel Aviv. Bëhet fjalë për “Toy”...

Përfundon nata e parë e Eurovizionit, ja këngët finaliste

para 3 muajve - Aktuale

Është mbyllur nata e parë gjysmëfinaliste e Eurovizionin në Tel Aviv dhe në fund të janë janë zbuluar dhe 10 shtetet e para finaliste. Greqia, Bjellorusia, Serbia, Qipro, Estonia, Republika Çeke, Australia,...

Përfundon nata e parë e Eurovizionit, ja këngët finaliste

para 3 muajve - BalkanWeb

Është mbyllur nata e parë gjysmëfinaliste e Eurovizionin në Tel Aviv dhe në fund të janë janë zbuluar dhe 10 shtetet e para finaliste. Greqia, Bjellorusia, Serbia, Qipro, Estonia, Republika Çeke, Australia,...

Serbia dhe Sllovenia në mesin e vendeve finaliste të Eurovizionit

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Dhjetë vende, përfshirë Serbinë dhe Slloveninë, janë kualifikuar për natën finale të Festivalit Evropian të Këngës "Eurovizion". Në gjysëm-finalen e parë të festivalit morën pjesë 17 vende mirëpo për në...

Këto janë këngët finalistet natës së parë të Eurovisionit

para 3 muajve - Epoka e Re

Është mbyllur nata e parë gjysmëfinaliste e Eurovizionin në Tel Aviv dhe në fund të janë janë zbuluar dhe 10 shtetet e para finaliste. Greqia, Bjellorusia, Serbia, Qipro, Estonia, Republika Çeke, Australia,...

Nis Eurovision, Jonida Maliqi këndon në natën e dytë

para 3 muajve - Republika

Ka nisur edicioni i 64-të i Eurovisionit, i cili këtë vit po mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Këtë vit, Shqipëria do të përfaqësohet nga Jonida Maliqi me këngën “Ktheju Tokës”, e cila do të performojë nesër,...

Përfundon nata e parë e Festivalit Europian të Këngës. Ja finalistët

para 3 muajve - 24 ore

Spektakël, muzikë dhe shumë argëtim ka përcjellë nata e parë e Festivalit Europian të Këngës që po zhvillohet në Tel Aviv të Izraelit. Fituesja e vitit të kaluar këngëtarja vendase Netta, hapi shfaqen...

Ja finalistët e parë të Eurovizionit

para 3 muajve - KosovaPress

Fituesja e vitit të kaluar këngëtarja vendase Netta, hapi shfaqen me një variant të ri të këngës së saj “Toy” (Kukulla) duke ndezur atmosferën për orët në vazhdim. Përveç këngëve konkurruese nga Qipro,...

Përfundon nata e parë e Eurovizionit, ja këngët finaliste

para 3 muajve - Insajderi

Është mbyllur nata e parë gjysmëfinaliste e Eurovizionin në Tel Aviv dhe në fund të janë janë zbuluar dhe 10 shtetet e para finaliste. Greqia, Bjellorusia, Serbia, Qipro, Estonia, Republika Çeke, Australia,...

Serbia dhe Sllovenia në mesin e vendeve finaliste të Eurovizionit

para 3 muajve - Ekonomia Online

Dhjetë vende, përfshirë Serbinë dhe Slloveninë, janë kualifikuar për natën finale të Festivalit Evropian të Këngës “Eurovizion”. Në gjysëm-finalen e parë të festivalit morën pjesë 17 vende mirëpo për në...

Këto shtete janë kualifikuar në finale të “Eurovision 2019”

para 3 muajve - RTV 21

Në natën e parë të festivalit në garë ishin 17 shtete Sonte ka filluar edicioni i 64-të i “Eurovisionit”, i cili këtë vit mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Eurovisioni këtë vit do të prezantohet nga modelja...

Këto shtetet janë kualifikuar në finale të “Eurovision 2019”

para 3 muajve - RTV 21

Në natën e parë të festivalit në garë ishin 17 shtete Sonte ka filluar edicioni i 64-të i “Eurovisionit”, i cili këtë vit mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Eurovisioni këtë vit do të prezantohet nga modelja...

Këto shtetet janë kualifikuara në finale të “Eurovision 2019”

para 3 muajve - RTV 21

Në natën e parë të festivalit në garë ishin 17 shtete Sonte ka filluar edicioni i 64-të i “Eurovisionit”, i cili këtë vit mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Eurovisioni këtë vit do të prezantohet nga modelja...

Eurovizioni, sonte nata e parë – Jonida Maliqi performon nesër

para 3 muajve - GazetaBlic

Sonte është nata e parë e edicionit të 64-të të Eurovizionit, i cili këtë vit do të mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi e cila përfaqëson Shqipërinë do të performojë gjatë...

Eurovizioni, sonte nata e parë – Jonida Maliqi performon nesër

para 3 muajve - GazetaBlic

Sonte është nata e parë e edicionit të 64-të të Eurovizionit, i cili këtë vit do të mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi e cila përfaqëson Shqipërinë do të performojë gjatë...

Eurovizioni, sonte nata e parë – Jonida Maliqi performon nesër

para 3 muajve - Klan Kosova

Sonte është nata e parë e edicionit të 64-të të Eurovizionit, i cili këtë vit do të mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi e cila përfaqëson Shqipërinë do të performojë gjatë...

Këto janë shtetet që performojnë sonte “Eurovision 2019”

para 3 muajve - RTV 21

Nata e parë gjysmëfinale e festivalit Sonte ka filluar edicioni i 64-të i “Eurovisionit”, i cili këtë vit mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Eurovisioni këtë vit do të prezantohet nga modelja e njohur me...

Artistja shqiptare, befasia e natës së parë të Eurovision?

para 3 muajve - Prive

Sonte është nata e parë gjysmë finale e Eurovizion dhe këtë vit Shqipëria do ketë dy këngëtare në atë skenë por vetëm si përshëndetëse njëra. Eleni Fuereira për shkak të famës që mori me këngën që konkurroi...

Nis Eurovision, Jonida Maliqi këndon në natën e dytë

para 3 muajve - Tetova Sot

Ka nisur edicioni i 64-të i Eurovisionit, i cili këtë vit po mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Këtë vit, Shqipëria do të përfaqësohet nga Jonida Maliqi me këngën “Ktheju Tokës”, e cila do të performojë nesër,...

Nis Eurovisioni, Shqipëria në skenë natën e dytë

para 3 muajve - Koha.net

Ka nisur edicioni i 64-të i Eurovisionit, i cili këtë vit po mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Këtë vit, Shqipëria do të përfaqësohet nga Jonida Maliqi me këngën “Ktheju Tokës”, e cila do të performojë nesër,...

Artistja shqiptare, befasia e natës së parë të Eurovision?

para 3 muajve - GazetaBlic

Sonte është nata e parë gjysmë finale e Eurovizion dhe këtë vit Shqipëria do ketë dy këngëtare në atë skenë por vetëm si përshëndetëse njëra. Eleni Fuereira për shkak të famës që mori me këngën që konkurroi...

Nis Eurovision, Jonida Maliqi këndon në natën e dytë

para 3 muajve - Lajm

Ka nisur edicioni i 64-të i Eurovisionit, i cili këtë vit po mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Këtë vit, Shqipëria do të përfaqësohet nga Jonida Maliqi me këngën “Ktheju Tokës”, e cila do të performojë nesër,...

Fillon Eurovizioni, por Shqipëria prezentohet natën e ardhshme

para 3 muajve - Albinfo

Finalja e festivalit është më 18 maj, Sonte ka filluar edicioni i 64-të i Eurovisionit, i cili këtë vit do të mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Eurovisioni këtë vit do të prezantohet nga modelja e njohur...

Këta janë dhjetë finalistët e parë të Eurovizionit

para 3 muajve - Gazeta Observer

Spektakël, muzikë dhe shumë argëtim ka përcjellë nata e parë e Eurovision Song Contest që po zhvillohet në Tel Aviv të Izraelit. Fituesja e vitit të kaluar këngëtarja vendase Netta, hapi shfaqen me një...

Nis Eurovision, Jonida Maliqi këndon në natën e dytë

para 3 muajve - Fakti Ditor

Ka nisur edicioni i 64-të i Eurovisionit, i cili këtë vit po mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Këtë vit, Shqipëria do të përfaqësohet nga Jonida Maliqi me këngën “Ktheju Tokës”, e cila do të performojë nesër,...

Nis Eurovision, Jonida Maliqi këndon në natën e dytë

para 3 muajve - AlbPortali

Ka nisur edicioni i 64-të i Eurovisionit, i cili këtë vit po mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Loading... Këtë vit, Shqipëria do të përfaqësohet nga Jonida Maliqi me këngën “Ktheju Tokës”, e cila do të performojë...

Fillon Eurovizioni – mësojeni kur do të këndojë Jonida Maliqi

para 3 muajve - Insajderi

Ka nisur edicioni i 64-të i Eurovisionit, i cili këtë vit po mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Këtë vit, Shqipëria do të përfaqësohet nga Jonida Maliqi me këngën “Ktheju Tokës”, e cila do të performojë nesër,...

Nis Eurovision, Jonida Maliqi këndon në natën e dytë

para 3 muajve - Bota Press

Ka nisur edicioni i 64-të i Eurovisionit, i cili këtë vit po mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Këtë vit, Shqipëria do të përfaqësohet nga Jonida Maliqi me këngën “Ktheju Tokës”, e cila do të performojë nesër,...

Fillon nata e parë e Eurovizionit – Jonida Maliqi performon e 14-ta në natën e dytë

para 3 muajve - Insajderi

Shqipëria do të përfaqësohet nga këngëtarja Jonida Maliqi, e cila do të performojë e 14-ta në natën e dytë të festivalit. ‘Ktheju Tokës’ është kënga e Jonidës që flet për të gjithë ata që janë larguar...

Nis Eurovisioni, Shqipëria në skenë natën e dytë

para 3 muajve - Periskopi

Ka nisur edicioni i 64-të i Eurovisionit, i cili këtë vit po mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Këtë vit, Shqipëria do të përfaqësohet nga Jonida Maliqi me këngën “Ktheju Tokës”, e cila do të performojë nesër,...

Sonte nis Eurovisioni, Shqipëria prezantohet në natën e dytë

para 3 muajve - RTV 21

Finalja e festivalit është më 18 maj Sonte do të fillojë edicioni i 64-të i Eurovisionit, i cili këtë vit do të mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Eurovisioni këtë vit do të prezantohet nga modelja e njohur...

Eurovisioni sonte hap siparin

para 3 muajve - Koha Jone

Pas muajsh përgatitjesh, sonte fillon faza e parë e konkursit të 64-të të Eurovisionit, në të cilin artistët nga 17 vende të Europës do të performojnë në gjysmëfinalen e parë të Tel Avivit, ku 10 këngë...

Nis sonte Eurovizioni, Jonida Maliqi ngjitet në skenë në natën e dytë

para 3 muajve - Gazeta Observer

Sonte do të nis edicioni i 64-të i Eurovisionit, i cili këtë vit do të mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Erez Tal, Assi Azar, Lucy Ayoub dhe modelja me famë botërore Bar Rafaeli do të jenë prezantuesit e...

Sonte fillon Eurovizioni, Jonida do të performojë në natën e dytë

para 3 muajve - Arbresh

Sonte fillon edicioni i 64-të i Eurovisionit, i cili këtë vit do të mbahet në Tel Aviv të Izraelit. “Ktheju tokës” është kënga me të cilën do të përfaqësohet Shqipëria, të cilën do ta interpretojë Jonida...

Eurovision Song Contest: Jonida Maliqi, një nga zërat më të mirë në konkurrim

para 3 muajve - Koha.net

Në Tel Aviv, 41 vende do të marrin pjesë në edicionin e 64 të “Eurovision Song Contest”, ku pas dy gjysmë finaleve që do të mbahen të martën dhe të enjten, vetem 26 prej tyre do të jenë pjesë e finales...

Eurovision Song Contest: Jonida Maliqi, një nga zërat më të mirë në konkurrim

para 3 muajve - Gazeta Observer

Në Tel Aviv, 41 vende do të marrin pjesë në edicionin e 64 të “Eurovision Song Contest”, ku pas dy gjysmë finaleve që do të mbahen të martën dhe të enjten, vetem 26 prej tyre do të jenë pjesë e finales...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK