http://kariera.mk

Ramush Haradinaj: Dijeni shumë mirë një gjë, asnjë borxh nuk ia kam Serbisë

para 3 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj thotë se Kosova nuk i ka asgjë borxh Serbisë, dhe se po vazhdojnë dialogun me ta për ta siguruar njohjen. Haradinaj në Debat Plus në Tv Dukagjini ka thënë se më...

Ahmet Isufi i AAK-së: Serbia njëherë ta njeh Kosovën, pastaj mund të flitet për korrigjim kufijsh

para 3 muajve - GazetaBlic

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Ahmeti Isufi, ka thënë se ideja për ndryshim kufijsh me Serbinë mund të vlejë vetëm kur të dyja shtetet e njohin njëra-tjetrën. “Pa e njohur Serbia Kosovën, si është...

Haradinaj e deklaron “të vdekur” opsionin e ndarjes së Kosovës

para 3 muajve - Koha Jone

Kryeministri i Kosovws, Ramush Haradinaj ka thënë se me prekjen e kufijve, Rusia do të ftohej të rrisë ndikimin e saj në Ballkan. Ai gjithashtu ka folur për dialogun, marrëdhëniet me SHBA-të e çështje...

Haradinaj: Opsionet për ndarjen e Kosovës kanë “vdekur”

para 3 muajve - Shekulli

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj gjatë një interviste në RTV Dukagjini ka thënë se hapja e kufijve do të ishte një ftesë për Rusinë për t’i dhënë më shumë rol në rajon. Haradinaj ka pohuar se me...

Haradinaj i revoltuar: Kush promovon iden për ndarjen e Kosovës ka “vdekur” realisht

para 3 muajve - Standard

Kryeministri Ramush Haradinaj në emisionin “Debat Plus”, ka thënë se me prekjen e kufijve, Rusia do të ftohej të rris ndikimin e saj në Ballkan. Ai gjithashtu ka folur për dialogun, marrëdhëniet me SHBA-të...

Haradinaj: Opsioni për të ndarë Kosovën është “i vdekur”

para 3 muajve - BalkanWeb

Kryeministri Ramush Haradinaj në emisionin “Debat Plus”, ka thënë se me prekjen e kufijve, Rusia do të ftohej të rris ndikimin e saj në Ballkan. Ai gjithashtu ka folur për dialogun, marrëdhëniet me SHBA-të...

Haradinaj kërcënon Thaçin me shkarkim nëse shkel kushtetutën

para 3 muajve - Infokusi

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka kërcënuar të gjithë ata që shkelin kushtetutën se nuk do të shpëtojnë pa pasoja. Duke folur për mundësinë e shkëmbimit të territoreve dhe presidentin Hashim Thaci...

Korrigjimi i kufijve dhe dialogu me Serbinë, ja ҫfarë thotë Haradinaj

para 3 muajve - OraInfo

Ideja për korrigjimin e kufijve si dhe dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, vazhdojnë të jenë tema shumë të përfolura në vend dhe jo vetëm. Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se me prekjen e kufijve, Rusia...

Haradinaj: Ndryshimi i kufijve? Do të përfitonte Rusia

para 3 muajve - Java News

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ndryshimin e kufijve në Kosovë e sheh si një mundësi që do i krijohej Rusisë për të tentuar ndikimin e saj në Ballkan. Një një intervistë për RTV Dukagjini, kreu...

Haradinaj: Kurrë më mirë marrëdhëniet Kosovë-Amerikë nuk kanë qenë

para 3 muajve - Sovrani

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është pyetur se si janë marrëdhëniet mes tij dhe udhëheqësve të tjerë të institucioneve të vendit. Ai tha se marrëdhëniet mes institucioneve i ka obligim, si me...

Haradinaj: Serbisë s’i kam borxh asgjë

para 3 muajve - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj thotë se Kosova nuk i ka asgjë borxh Serbisë, dhe se po vazhdojnë dialogun me ta për ta siguruar njohjen – raporton Periskopi. Haradinaj në Debat Plus në Tv Dukagjini...

Haradinaj kritika sërish Thaçit: Ideja e kufijve çon në luftë civile

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri Ramush Haradinaj vazhdon ta kundërshtoi presidentin Hashim Thaçi sa i përket korrigjimit të kufijve me Serbinë. Sipas tij hapja e kufijve do të ishte një ftesë për Rusinë për t’i dhënë më...

Kryeministri Haradinaj e deklaron “të vdekur” opsionin e ndarjes së Kosovës

para 3 muajve - Periskopi

Kryeministri Ramush Haradinaj në emisionin “Debat Plus”, ka thënë se me prekjen e kufijve, Rusia do të ftohej të rris ndikimin e saj në Ballkan. Ai gjithashtu ka folur për dialogun, marrëdhëniet me SHBA-të...

Ramush Haradinaj thotë se ideja e Hashim Thaçit mund të çojë në luftë civile

para 3 muajve - Insajderi

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se me prekjen e kufijve, Rusia do të ftohej të rris ndikimin e saj në Ballkan. Ai gjithashtu ka folur për dialogun, marrëdhëniet me SHBA-të e çështje tjera. Kryeministri...

Historia njëvjeçare e përplasjeve në mes të Thaçit e Haradinajt

para 3 muajve - OraInfo

‘Lufta’ njëvjeçare mes presidentit Hashim Thaçit e kryeministrit Ramush Haradinajt. Ideja për korrigjim të kufirit Kosovë – Serbi ka bërë që presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj të...

‘Lufta’ njëvjeçare mes Thaçit e Haradinajt

para 3 muajve - GazetaBlic

Ideja për korrigjim të kufirit Kosovë – Serbi ka bërë që presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj të mos reshtin së përplasuri deklarativisht gjatë dhjetë muajve të fundit. Derisa Thaçi...

“Lufta” njëvjeçare mes Thaçit e Haradinajt

para 3 muajve - Gazeta Observer

Ideja për korrigjim të kufirit Kosovë – Serbi ka bërë që presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj të mos reshtin së përplasuri deklarativisht gjatë dhjetë muajve të fundit. Derisa Thaçi...

“Lufta” njëvjeçare mes Thaçit e Haradinajt

para 3 muajve - Ekonomia Online

Ideja për korrigjim të kufirit Kosovë – Serbi ka bërë që presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj të mos reshtin së përplasuri deklarativisht gjatë dhjetë muajve të fundit. Derisa Thaçi...

Deda: Ende ka lobim të fortë në perëndim për korrigjim të kufijve

para 3 muajve - Koha.net

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ilir Deda, ka thënë se ideja e korrigjimit të kufijve nuk është në tavolinën e bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë, por, sipas tij ende nuk është e vdekur. “Pozicioni gjerman...

Deda: Ideja e korrigjimit të kufijve s`është në tavolinë, por s`ka vdekur

para 3 muajve - GazetaBlic

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ilir Deda, ka thënë se ideja e korrigjimit të kufijve nuk është në tavolinën, por nuk është e vdekur. Ai ka folur kështu të martën në një intervistë për RTK. “Pozicioni...

Deda thotë se nuk ka vdekur ideja e Thaçit për kufijtë

para 3 muajve - Gazeta Fjala

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ilir Deda, ka thënë se ideja e korrigjimit të kufijve nuk është në tryezë të bisedimeve, por nuk është e vdekur. “Pozicioni gjerman konfirmon se nuk vjen në konsiderim korrigjimi...

Deda thotë se nuk ka vdekur ideja e Thaçit për kufijtë

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ilir Deda, ka thënë se ideja e korrigjimit të kufijve nuk është në tryezë të bisedimeve, por nuk është e vdekur. “Pozicioni gjerman konfirmon se nuk vjen në konsiderim korrigjimi...

Deda: Ideja e korrigjimit të kufijve s`është në tavolinë, por s`ka vdekur

para 3 muajve - Gazeta Observer

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ilir Deda, ka thënë se ideja e korrigjimit të kufijve nuk është në tavolinën, por nuk është e vdekur. Ai ka folur kështu të martën në një intervistë për RTK. “Pozicioni...

Deputeti thotë se për idenë e Thaçit po lobohet ende në perëndim

para 3 muajve - Insajderi

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ilir Deda, ka thënë se ideja e korrigjimit të kufijve nuk është në tavolinën e bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë, por, sipas tij ende nuk është e vdekur. “Pozicioni gjerman...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK