http://kariera.mk

Presidenti Xi Jinping kërkon përafrim mes shteteve në botë

para 3 muajve - BalkanWeb

Presidenti kinez, Xi Jinping ka bërë thirrje për përafrim të shteteve dhe ka cilësuar “budallallëk” supremacinë raciste, në kohën kur janë rritur tensionet tregtare me Shtetet e Bashkuara. Këto janë deklaratat...

Presidenti Donald Trump do të shtyjë vendimin për vendosjen e tarifave për makinat e importuara nga Europa dhe Japonia, duke shmangur kështu krijimin e një fronti të ri lufte tregtare pas atij me Kinën.

para 3 muajve - Medial

Presidenti Donald Trump do të shtyjë vendimin për vendosjen e tarifave për makinat e importuara nga Europa dhe Japonia, duke shmangur kështu krijimin e një fronti të ri lufte tregtare pas atij me Kinën....

Kërcënimi i Trump për taksën mbi automjetet europiane, mund të jetë një ‘Kalë Troje’

para 3 muajve - Gazeta Tema

Beteja e ardhshme e tregtisë së presidentit Donald Trump mund të përfshijë taksa të reja të SHBA-së për importin e automjeteve nga Europa, por kjo nuk do të ishte në të vërtetë qëllimi përfundimtar i Shtëpisë...

Presidenti kinez kërkon përafrim mes shteteve në botë

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti kinez, Xi Jinping ka bërë thirrje për përafrim të shteteve dhe ka cilësuar “budallallëk” supremacinë raciste, në kohën kur janë rritur tensionet tregtare me Shtetet e Bashkuara. Këto janë deklaratat...

Presidenti kinez: Nuk ka përplasje civilizimesh pavarësisht tensioneve me SHBA-në

para 3 muajve - Alsat-M

Nuk ka përplasje civilizimesh dhe çdo ide e superioritetit racor është abuzive, u shpreh sot presidenti kinez, Xi Jinping vendi i së cilit është përfshirë në një sprovë force tregtare me SHBA-në. Një zyrtare...

Presidenti kinez apelon për unitet midis kombeve aziatike

para 3 muajve - Shenja

Presidenti i Kinës, Xi Jinping, ka bërë thirrje për unitet midis kombeve aziatike mes luftës tarifore të vendit të tij me SHBA-të, transmeton AA. Në fjalimin e tij kryesor në konferencën mbi “Dialogun...

Bota që dëshiron Kina

para 3 muajve - Koha Jone

Nga F rederick K empe Udhëheqësit e Bashkimit Evropian , mor ë n pjes ë jav ë n e shkuar në Bruksel n ë nj ë samit me një Kinë , t ë cil ë n kohët e fundit e ka quajtur një “ rivale sistem ati ke ” , dhe...

Presidenti kinez: Nuk ka përplasje civilizimesh pavarësisht tensioneve me SHBA-në

para 3 muajve - Gazeta Tema

Nuk ka përplasje civilizimesh dhe çdo ide e superioritetit racor është abuzive, u shpreh sot presidenti kinez, Xi Jinping vendi i së cilit është përfshirë në një sprovë force tregtare me SHBA-në. Një zyrtare...

Presidenti kinez apelon për unitet midis kombeve aziatike

para 3 muajve - Medial

ANKARA (AA) – Presidenti i Kinës, Xi Jinping, ka bërë thirrje për unitet midis kombeve aziatike mes luftës tarifore të vendit të tij me SHBA-të, transmeton Anadolu Agency (AA). Në fjalimin e tij kryesor...

Presidenti kinez apelon për unitet midis kombeve aziatike kundër ShBA-së

para 3 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Kinës, Xi Jinping, ka bërë thirrje për unitet midis kombeve aziatike mes luftës tarifore të vendit të tij me SHBA-të. Në fjalimin e tij kryesor në konferencën mbi “Dialogun e qytetërimeve...

Trumpi kërkon dialog me Xi-në

para 3 muajve - DW

Megjithë shkallëzimin e mosmarrëveshjes tregtare me Kinën, Presidenti amerikan njoftoi për një takim me homologun e tij kinez. Nëse ai do të vendosë dogana të reja mbi importet kineze, këtë Trumpi e ka...

Kina i hakmerret SHBA-së, tarifa të reja mallrave amerikane

para 3 muajve - InfoShqip

Kina nuk ka vonuar shumë për t’iu përgjigjur Donald Trumpit. Pasi ky i fundit dyfishoi tarifat mbi mallrat kineze me vlerë 200 miliardë dollarë, Pekini tha se do të vendosë taksa mbi mallrat amerikane...

Trump thotë se tarifat ndaj Kinës sjellin përfitime

para 3 muajve - Zëri i Amerikës

Presidenti amerikan Donald Trump (tha të hënën) thotë se tarifat amerikane ndaj Kinës sjellin miliarda dollarë fitime për Shtetet e Bashkuara. Ai u shpreh se tarifat hakmarrëse të Kinës nuk mund të kenë...

Kina: Kurrë nuk do t’i përkulemi presionit të jashtëm

para 3 muajve - Shenja

Zëdhënësi i Ministrisë së Punëve të Jashtme të Kinës, Geng Shuang, ka deklaruar se vendi i tij nuk do t’i përkulet presionit të jashtëm me rivendosjen e tarifave amerikane për importet kineze, transmeton...

PEKIN – Kina: Asnjë informacion për një takim të ardhshëm Trump-Xi

para 3 muajve - Medial

PEKIN, 14 prill /MEDIAL-AFP/ – Kina nuk ka asnjë informacion në dispozicion për një takim të mundshëm mes presidentëve Donald Trump dhe Xi Jinping, ndërsa presidenti amerikan njoftoi një ditë më parë se...

Lufta tregtare SHBA-Kinë/ Tronditen bursat në Azi

para 3 muajve - Top Channel

Përshkallëzimi i luftës tregtare mes SHBA dhe Kinës ka tronditur tregjet e aksioneve. Trazirat në Wall Street u shtrinë në bursat aziatike , përfshirë atë të Hong Kongut dhe Japonisë, që mëngjesin e sotëm,...

Lufta tregtare SHBA-Kinë/ Tronditen bursat nga SHBA në Azi

para 3 muajve - Top Channel

Përshkallëzimi i luftës tregtare mes SHBA dhe Kinës ka tronditur tregjet e aksioneve. Trazirat në Wall Street u shtrinë në bursat aziatike , përfshirë atë të Hong Kongut dhe Japonisë, që mëngjesin e sotëm,...

Zbutet “lufta tregtare” mes SHBA’së dhe Kinës, fillojnë bisedimet

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Kina janë pajtuar që të vazhdojnë bisedimet për tregtinë mes dy vendeve, thuhet në njoftimin e qeverisë kineze këtë të martë, ndërsa presidenti i SHBA’së, Donald Trump...

Lufta tregtare SHBA-Kinë trondit bursat në Azi

para 3 muajve - Koha.net

Përshkallëzimi i luftës tregtare mes SHBA dhe Kinës ka tronditur tregjet e aksioneve. Trazirat në Wall Street u shtrinë në bursat aziatike , përfshirë atë të Hong Kongut dhe Japonisë, që mëngjesin e sotëm,...

Kina: Kurrë nuk do t’i përkulemi presionit të ShBA-së

para 3 muajve - Gazeta e re

Zëdhënësi i Ministrisë së Punëve të Jashtme të Kinës, Geng Shuang, ka deklaruar se vendi i tij nuk do t’i përkulet presionit të jashtëm me rivendosjen e tarifave amerikane për importet kineze. “Ne kemi...

Lufta tregtare SHBA-Kinë tronditë bursat në Azi

para 3 muajve - Epoka e Re

Përshkallëzimi i luftës tregtare mes SHBA dhe Kinës ka tronditur tregjet e aksioneve. Trazirat në “Wall Street” u shtrinë në bursat aziatike, përfshirë atë të Hong Kongut dhe Japonisë, që mëngjesin e sotëm,...

Tensionet e reja/ Kina i kundërpërgjigjet SHBA-së me tarifa

para 3 muajve - Java News

Kina thellon luftën tregtare me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, duke pralajmëruar se do tu vendosë tarifa mallrave amerikane në vlerë prej 60 miliardë dollarësh, duke nisur nga 1 qershori. Njoftimi vjen...

Kina “nuk do të dorëzohet” përballë presionit amerikan

para 3 muajve - Koha.net

Kina nuk do të dorëzohet kurrë përballë presionit nga jashtë, ka thënë të hënën qeveria e këtij shteti, ndonëse nuk është bërë e ditur se si do të përgjigjet Pekini pas kërcënimeve më të reja prej Washingtonit...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK