http://kariera.mk

Deputetët thonë se organizata dhe media fiktive përfituan miliona nga Telekomi

para 3 muajve - Koha.net

Është miratuar lista shtesë e dëshmitarëve të cilët do të thirren në intervistim para Komisionit parlamentar hetimor për gjendjen në PTK dhe Vala.

Dardan Sejdiu me reagim të ‘ashpër’ ndaj Avdullah Hotit

para 3 muajve - OraInfo

Dardan Sejdiu ka bërë një reagim ndaj Avdullah Hotit. Ai e bëri këtë reagim, duke deklaruar se “paaftësinë e tij në bashkërendimin opozitar nuk mund ta maskojë me faktin se me Kadri Veselin ka pasur bashkëqeverisje...

Sejdiu: Sul.met e Hotit ndaj PSD-së s’e maskojnë partneritetin e djeshëm të LDK-së me Veselin

para 3 muajve - Medial

Shefi i deputetëve të PSD-së, Dardan Sejdiu, i është përgjigjur kritikave të homologut të tij nga LDK-ja, Avdullah Hoti, që tha sot në një konferencë për shtyp se pushteti po arrin të kalojë në Kuvend...

Sejdiu, Hotit: Me Kadri Veselin ju keni pasur bashkëqeverisje, jo PSD-ja

para 3 muajve - Klan Kosova

Deputeti nga radhët e PSD-së, Dardan Sejdiu, ka reaguar pas deklaratës së Avdullah Hotit i cili tha se në Kuvend kalojnë vetëm ato pikat që Kadri Veseli arrin t’i dakordojë me PSD-në. Sejdiu tha Hoti ka...

Sejdiu reagon ndaj Hotit: Me Kadri Veselin ju keni pasur bashkëqeverisje e jo Partia Socialdemokrate

para 3 muajve - Klan Kosova

Deputeti nga radhët e PSD-së, Dardan Sejdiu, ka reaguar pas deklaratës së Avdullah Hotit i cili tha se në Kuvend kalojnë vetëm ato pikat që Kadri Veseli arrin t’i dakordojë me PSD-në. Sejdiu tha Hoti ka...

Dardan Sejdiu i kundërpërgjigjet Avdullah Hotit

para 3 muajve - GazetaBlic

Shefi i deputetëve të PSD-së, Dardan Sejdiu i është përgjigjur kritikave të homologut të tij nga LDK-ja, Avdullah Hoti, që tha sot në një konferencë për shtyp se pushteti po arrin të kalojë në Kuvend vetëm...

Sejdiu: Sulmet e Hotit ndaj PSD-së s’e maskojnë partneritetin e djeshëm të LDK-së me Veselin

para 3 muajve - Koha.net

Shefi i deputetëve të PSD-së, Dardan Sejdiu i është përgjigjur kritikave të homologut të tij nga LDK-ja, Avdullah Hoti, që tha sot në një konferencë për shtyp se pushteti po arrin të kalojë në Kuvend vetëm...

Lista e plotë e dëshmitarëve për Telekomin, figuron edhe Thaçi, Haradinaj e Blerim Devolli

para 3 muajve - Iliria News

Në listën finale të dëshmitarëve figuron emri i Blerim Devollit, nuk mungojnë as emrat e krerëve më të lartë shtetëror. Blerim Devolli është pronari i kompanisë Z-mobile. E ai do të duhet të paraqitet...

Vetëm pak deputetë e kryejnë punën e tyre

para 3 muajve - Klan Kosova

Në seancën e sotme në rend dite ishin 61 pika të tetë seancave të kaluara. Mirëpo, më shumë se gjysma e deputetëve të Kuvendit të Kosovës nuk dolën në punë. Kryeparlamentari Kadri Veseli i përballur me...

Sejdiu ia përkujton Hotit: Me Kadri Veselin ka pasur bashkëqeverisje LDK-ja, e jo PSD

para 3 muajve - Ekonomia Online

Deputeti nga radhët e PSD-së, Dardan Sejdiu, ka reaguar ndaj deklaratave të Shefit të grupit parlamentar, Avdullah Hoti, i cili ka thënë se ‘në Kuvendin e Kosovës kalojnë vetëm pikat e pozitës, natyrisht...

Dardan Sejdiu e quanë të paaftë Avdullah Hotin

para 3 muajve - Infokusi

Shefi i deputetëve të Partisë Socialdemokrate, Dardan Sejdiu, i është përgjigjur kritikave të homologut të tij nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Avdullah Hoti, që tha sot në një konferencë për shtyp se...

Dardan Sejdiu me reagim të ‘ashpër’ ndaj Avdullah Hotit

para 3 muajve - Arbresh

Dardan Sejdiu ka bërë një reagim ndaj Avdullah Hotit. Ai e bëri këtë reagim, duke deklaruar se “paaftësinë e tij në bashkërendimin opozitar nuk mund ta maskojë me faktin se me Kadri Veselin ka pasur bashkëqeverisje...

Deputetët thonë se organizata dhe media fiktive përfituan miliona nga Telekomi

para 3 muajve - Koha.net

Është miratuar lista shtesë e dëshmitarëve të cilët do të thirren në intervistim para Komisionit parlamentar hetimor për gjendjen në PTK dhe Vala. Në këtë mbledhje të Komisionit, u pa shqetësuese se si...

Kuvendi shënoi edhe një dështim, pa u diskutuar mbetën 50 pika të rendit të ditës

para 3 muajve - Koha.net

Edhe njëherë, Projektligji për automjetet nuk kaloi në Kuvend. Kështu, ra poshtë propozimi i deputetit të Partisë Demokratike të Kosovës, Mërgim Lushtaku, për zgjatjen e kohës së importit të veturave deri...

Dështon vazhdimi i seancës së Kuvendit

para 3 muajve - RTV 21

Rreth 60 pika presin për t’u votuar Ka dështuar të vazhdojë punimet seanca plenare e Kuvendit të Kosovës, e cila ka në rend të ditës 59 pika. Në mungesë të vullnetit të deputetëve e pastaj në mungesë kuorumi...

Sejdiu i reagon Hotit: Deri dje ju keni pasur partneritet me Veselin, jo PSD’ja

para 3 muajve - Periskopi

Shefi i deputetëve të PSD-së, Dardan Sejdiu i është përgjigjur kritikave të homologut të tij nga LDK-ja, Avdullah Hoti, që tha sot në një konferencë për shtyp se pushteti po arrin të kalojë në Kuvend vetëm...

Dardan Sejdiu ia kujton Avdullah Hotit bashkëqeverisjen me Kadri Vaselin

para 3 muajve - KosovaPress

Postimi i plotë i Sejdiut në Facebook: Si shef i GP të LDK-së, Avdullah Hoti paska bërë edhe një përpjekje për ta maskuar paaftësinë e tij në sfidimin e qeverisë duke e sulmuar PSD-në. Paaftësinë e tij...

“Rasti PTK”: Komisioni parlamentar ka rënë në telashe!

para 3 muajve - RTV 21

Komisioni hetimor për PTK dhe Vala Komisioni parlamentar hetimor për gjendjen në PTK dhe Vala miratoi listën shtesë të dëshmitarëve, të cilët do të japin dëshmi për komisionin hetimor. Deputetët ngritën...

Raportet PSD-Pushtet, Sejdiu i reagon Hotit

para 3 muajve - Gazeta Observer

Shefi i deputetëve të Partisë Socialdemokrate, Dardan Sejdiu, i është përgjigjur kritikave të homologut të tij nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Avdullah Hoti, që tha sot në një konferencë për shtyp se...

Hoti: Jemi të vendosur të bëjmë opozitë deri në rrëzimin e këtij koalicioni të dëmshëm për vendin

para 3 muajve - Klan Kosova

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, në një konferencë për media të thirrur pas mbledhjes së Grupit Parlamentar të LDK-së, ka folur për seancën e sotme të Kuvendit...

Dardan Sejdiu i është kundërpërgjigjur akuzave të Avdullah Hotit

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Dardan Sejdiu nga Partia Socialdemokrate i është kundërpërgjigjur akuzave të Avdullah Hotit nga Lidhja Demokratike e Kosovës. Ai ka thënë Hoti nuk mund ta maskojë partneritetin me Kadri Veselin si dhe...

Dardan Sejdiu thumbon Avdullah Hotin me Kadri Veselin

para 3 muajve - Insajderi

Dardan Sejdiu nga Partia Socialdemokrate i është kundërpërgjigjur akuzave të Avdullah Hotit nga Lidhja Demokratike e Kosovës. Ai ka thënë Hoti nuk mund ta maskojë partneritetin me Kadri Veselin si dhe...

Hoti: Në Kuvend po kalojnë vetëm pikat e pozitës

para 3 muajve - RTV 21

Hoti thotë se Veseli nuk po merr përgjegjësi për kaosin Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës Avdullah Hoti ka deklaruar sot se në Kuvendin e Kosovës po kalojnë vetëm pikat e pozitës....

Hoti thotë se pushteti është i paralizuar në Kuvend pa opozitën

para 3 muajve - OraInfo

Avdullah Hoti thotë se Kuvendi i paralizuar, po kalojnë vetëm pikat që do opozita. Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti përmes një postimi të publikuar në faqen e...

Hoti: Në Kuvend kalojnë vetëm pikat e PAN-it, kur e ka përkrahjen e PSD-së

para 3 muajve - Koha.net

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka deklaruar sot se në Kuvendin e Kosovës po kalojnë vetëm pikat e pozitës. Në një konferencë për media, Hoti ka thënë se kryeparlamentari...

Hoti: Veseli e ka futur Kuvendin në kaos

para 3 muajve - GazetaBlic

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës Avdullah Hoti ka deklaruar sot se në Kuvendin e Kosovës po kalojnë vetëm pikat e pozitës. Në një konferencë për media, Hoti ka thënë se kryeparlamentari...

Senaca plenare nuk vazhdon – shkak mungesa e deputetëve

para 3 muajve - Klan Kosova

Senaca plenare e Kuvendit të Kosovës e cila ishte paraparë që të vazhdojë në ora 1 e 30 pas një pauze është ndërprerë për shkak të mungesës së deputetëve, njofton Klan Kosova. Këtë e bëri të ditur nënkryetarja...

Gjetjet e Komisionit Hetimor: Ja kush mori miliona euro nga Telekomi

para 3 muajve - Medial

Komisioni parlamentar hetimor për gjendjen në PTK dhe Vala sot ka miratuar listën shtesë të dëshmitarëve, të cilët do të japin dëshmi për komisionin hetimor në ditët e ardhshme. Deputetët në këtë mbledhje...

Ndërpritet seanca e Kuvendit

para 3 muajve - RTV 21

S’ka mungesë kuorumi Në mungesë kuorumi është ndërprerë seanca e Kuvendit. Kjo seancë ishte paraparë të fillojë në orën 13:30. Kryesuesja e seancës, Aida Dërguti tha se seanca e sotme ndërpritet për shkak...

Deputetëve nuk u intereson Kuvendi, seanca dështon për të dytën herë radhazi

para 3 muajve - GazetaBlic

Edhe pse nisi me 1 orë vonesë seanca plenare e paraparë për t’i shqyrtuar rreth 59 pika të lënë gjysmë nga seancat e kaluara është shtyrë për shkak të mungesës së kuorumit për në orën 13:30. E gjithë kjo...

Hoti: Veseli e ka futur Kuvendin në kaos

para 3 muajve - Infokusi

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës Avdullah Hoti ka deklaruar sot se në Kuvendin e Kosovës po kalojnë vetëm pikat e pozitës. Në një konferencë për media, Hoti ka thënë se kryeparlamentari...

Lista e plotë e dëshmitarëve për Telekomin, figuron edhe Thaçi, Haradinaj e Blerim Devolli

para 3 muajve - Arbresh

Në listën finale të dëshmitarëve figuron emri i Blerim Devollit, nuk mungojnë as emrat e krerëve më të lartë shtetëror. Blerim Devolli është pronari i kompanisë Z-mobile. E ai do të duhet të paraqitet...

Hoti: Në Kuvend kalojnë vetëm ato pika të cilat Kadri Veseli arrin t’i dakordojë me PSD-në

para 3 muajve - Gazeta e re

Në Kuvendin e Kosovës po kalojnë vetëm pikat në të cilat kryeparlamentari Kadri Veseli arrin të dakordohet me PSD-në. Lidhja Demokratike e Kosovës do të vazhdojë të luajë në mënyrë aktive rolin e opozitës...

Shefi i Grupit Palamentar të LDK-së flet për aleancën në mes të Kadri Veselit dhe PSD-së

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka reaguar në lidhje me dështimin e seancës së sotme të Kuvendin të Kosovës, shkruan Gazeta Monitor. Hoti është shprehur se Kuvendi është paralizuar....

Organizata dhe media fiktive kanë përfituar miliona euro nga PTK-ja

para 3 muajve - Koha.net

Komisioni Parlamentar Hetimor për gjendjen në PTK dhe Vala sot ka miratuar listën shtesë të dëshmitarëve, të cilët do të japin dëshmi për komisionin hetimor në ditët e ardhshme. Deputetët në këtë mbledhje...

Hoti: Në Kuvend kalojnë vetëm ato pika të cilat Kadri Veseli arrin t’i dakordojë me PSD-në

para 3 muajve - KosovaPress

Lidhja Demokratike  e Kosovës do të vazhdojë të luajë në mënyrë aktive rolin e opozitës në Kuvendin e Kosovës, në mënyrë që të rrëzoj koalicionin PAN. Kështu ka deklaruar shefi i Grupit Parlamentar të...

Hoti: Institucionet e Kosovës po udhëhiqen në mënyrë jodemokratike

para 3 muajve - Epoka e Re

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti, ka bërë me dije se të mërkurën ka mbledhur deputetët e kësaj partie për të diskutuar për situatën në Kuvend, pas dështimit...

Gjetjet e Komisionit Hetimor: Ja kush mori miliona euro nga Telekomi

para 3 muajve - GazetaBlic

Komisioni parlamentar hetimor për gjendjen në PTK dhe Vala sot ka miratuar listën shtesë të dëshmitarëve, të cilët do të japin dëshmi për komisionin hetimor në ditët e ardhshme. Deputetët në këtë mbledhje...

Hoti: Veseli e ka futur Kuvendin në kaos

para 3 muajve - Gazeta e re

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka deklaruar sot se në Kuvendin e Kosovës po kalojnë vetëm pikat e pozitës. Në një konferencë për media, Hoti ka thënë se kryeparlamentari...

Hoti: Veseli nuk po merr përgjegjësi për kaosin e krijuar në Kuvend

para 3 muajve - Bota Press

Botapress 15 Maj – Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës Avdullah Hoti ka deklaruar sot se në Kuvendin e Kosovës po kalojnë vetëm pikat e pozitës.Në një konferencë për media, Hoti...

Hoti: Veseli e ka futur Kuvendin në kaos

para 3 muajve - Bota Press

Botapress 15 Maj – Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës Avdullah Hoti ka deklaruar sot se në Kuvendin e Kosovës po kalojnë vetëm pikat e pozitës.Në një konferencë për media, Hoti...

Hoti: Veseli e ka futur Kuvendin në kaos

para 3 muajve - Gazeta Observer

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës Avdullah Hoti ka deklaruar sot se në Kuvendin e Kosovës po kalojnë vetëm pikat e pozitës. Në një konferencë për media, Hoti ka thënë se kryeparlamentari...

Hoti kritikon Veselin: E ka futur Kuvendin në kaos

para 3 muajve - Sovrani

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës Avdullah Hoti ka deklaruar sot se në Kuvendin e Kosovës po kalojnë vetëm pikat e pozitës. Në një konferencë për media, Hoti ka thënë se kryeparlamentari...

Gjetjet e Komisionit Hetimor: Ja kush mori miliona euro nga Telekomi

para 3 muajve - GazetaBlic

Komisioni parlamentar hetimor për gjendjen në PTK dhe Vala sot ka miratuar listën shtesë të dëshmitarëve, të cilët do të japin dëshmi për komisionin hetimor në ditët e ardhshme. Deputetët në këtë mbledhje...

Avdullah Hoti: Në Kuvend kalojnë vetëm pikat që Kadri Veseli arrin t’i dakordojë me PSD-në

para 3 muajve - Periskopi

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka reaguar në lidhje me dështimin e seancës së sotme të Kuvendin të Kosovës. Ai ka thënë se Kuvendi është paralizuar ndërsa ka thënë ndër të tjera sethënë...

Hoti: Kuvendi ka kohë që është paralizuar, fajtor për këtë janë Kadri Vesli dhe PSD

para 3 muajve - Arbresh

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot konferencë për medie në lidhje me seancën e mbajtur sot në Kuvendin e Kosovës, shkruan arbresh.info Shefi i Grupit Parlamentar të kësaj partie, Avdullah Hoti,...

Deputetët nuk shkojnë në Kuvend, shtyhet seanca

para 3 muajve - OraInfo

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk janë të interesuar që të shkojnë në seanca. Edhe pse nisi me 1 orë vonesë seanca plenare e paraparë për t’i shqyrtuar rreth 59 pika të lënë gjysmë nga seancat e kaluara...

Kuvendi shkon në pauzë deri në orën 13:30

para 3 muajve - Kallxo

Edhe pse filloi punimet me vonesë, Kuvendi i Kosovës nuk ka mundur të votojë shumicën e projektligjeve dhe raporteve për shkak të mungesës së kuorumit në vendimmarrje. Seanca plenare është duke u mbajtur për...

Hoti: Veseli e ka futur Kuvendin në kaos

para 3 muajve - KosovaPress

Në një konferencë për media, Hoti ka thënë se kryeparlamentari Kadri Veseli nuk po merr përgjegjësi për kaosin e krijuar në Kuvend. Teksa ka shtuar se si opozitë do të vazhdojnë të luajnë rolin e vet deri...

Hoti: Në Kuvend po kalojnë vetëm pikat e pozitës, ka mungesë të demokracisë

para 3 muajve - Ekonomia Online

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, në një konferencë për media ka thënë se Kuvendi po vazhdon me seanca të dështuara, ndërsa për këtë ka thënë se kryeparlamentari nuk po merr përgjegjësi,...

Mungesa e deputetëve shtyn seancën plenare

para 3 muajve - GazetaBlic

Edhe pse nisi me 1 orë vonesë seanca plenare e paraparë për t’i shqyrtuar rreth 59 pika të lënë gjysmë nga seancat e kaluara është shtyrë për shkak të mungesës së kuorumit për në orën 13:30. E gjithë kjo...

Shtyhet seanca plenare

para 3 muajve - RTV 21

Seanca është paraparë të fillojë në orën 13:30 Edhe pse nisi me 1 orë vonesë seanca plenare e paraparë për t’i shqyrtuar rreth 59 pika të lënë gjysmë nga seancat e kaluara, është shtyrë për shkak të mungesës...

S’ka kush i çon deputetët në Kuvend, dështon seanca

para 3 muajve - Gazeta Observer

Filloi me një orë vonesë e deputetët shpejt shkuan në pauzë pasi nuk kishte kuorum, tani ka dështuar seanca. Ka dështuar seanca e Kuvendit të Kosovës ku ishte paraparë të votoheshin pikat e papërfunduara...

3 emra që mund të dëshmojnë për Telekomin sipas Milaim Zekës

para 3 muajve - OraInfo

Është mbajtur mbledhja e Komisionit Hetimor për gjendjen në PTK dhe Vala. Milaim Zeka, anëtar i këtij komisioni parlamentar ka propozuar 3 emra. Sipas tij ka ekzistuar një departament në PTK që është quajtur...

S’ka kush i çon deputetët në Kuvend, dështon seanca

para 3 muajve - Sovrani

Filloi me një orë vonesë e deputetët shpejt shkuan në pauzë pasi nuk kishte kuorum, tani ka dështuar seanca. Ka dështuar seanca e Kuvendit të Kosovës ku ishte paraparë të votoheshin pikat e papërfunduara...

Seanca të dy Komisioneve parlamentare

para 3 muajve - Medial

Shkup, 15 maj 2019 (MEDIAL) – Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot seanca do të mbajnë Komisionet për çështje ekonomike dhe punë e politikë sociale. Në rend dite të Komisionit për çështje...

Milaim Zeka ‘shpërthen’ sërish: Këta tre emra mund të tregojnë çka ka ndodhë në Telekom

para 3 muajve - GazetaBlic

Sot është mbajtur mbledhja e Komisionit Hetimor për gjendjen në PTK dhe Vala. Është përpiluar lista e dëshmitarëve që do të intervistohen nga Komisioni Hetimor. Milaim Zeka, anëtar i këtij komisioni parlamentar...

Në mungesë të deputetëve, Kuvendi shtyn punimet ‘për disa minuta’

para 3 muajve - Kallxo

Seanca plenare e cila ishte paraparë që të filloj në orën 10:00 është shtyrë të vazhdojë pas disa minutave. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, tha se në mungesë të deputetëve punimet do të fillojnë...

Seanca të dy Komisioneve parlamentare

para 3 muajve - Koha.mk

Shkup, 15 maj – Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot seanca do të mbajnë Komisionet për çështje ekonomike dhe punë e politikë sociale. Në rend dite të Komisionit për çështje ekonomike është...

Komisioni për Telekomin diskuton për emrat që do të dëshmojnë gjatë hetimit parlamentar

para 3 muajve - Kallxo

Komisioni parlamentar për hetimin e PTK-së ka mbajtur mbledhjen e radhës, ku është diskutuar për emrat që do të dëshmojnë në këtë komision gjatë hetimit të nisur. Kryetari i komisionit, Visar Ymeri, ka...

Finalizohet lista e dëshmitarëve nga Komisioni për Telekomin

para 3 muajve - OraInfo

Komisioni për Telekomin pa medie merr vendim për finalizimin e listës së dëshmitarëve. Komisioni Hetimor për gjendjen në “PTK” dhe “Vala” ka finalizuar listën e dëshmitarëve, ku nga deputetët pati edhe...

Ndërpritet seanca, s’ka kuorum

para 3 muajve - Epoka e Re

Në mungesë kuorumi është ndërprerë seanca e sotme e Kuvendit të Kosovës. Kryesuesja e seancës, Aida Dërguti, ka deklaruar se seanca e sotme ndërpritet për shkak se nuk ka kuorum. Kuvendi ishte në pauzë...

Dështon vazhdimi i seancës së Kuvendit, s’bëhet kuorumi

para 3 muajve - Ekonomia Online

Në mungesë kuorumi, nuk ka vazhduar punimet seanca e Kuvendit e paraparë për orën 13:30, raporton Ekonomia Online. Vazhdimi i seancës u shty për një ditë tjetër. Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Aida...

Mungojnë deputetët, ndërpritet seanca

para 3 muajve - KosovaPress

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Aida Dërguti, tha se për shkak të mungesës së kuorumit duhet të ndërpresë seancën dhe se për vazhdimin e saj do të vendoset në mbledhjen e radhës të Kryesisë së Kuvendit....

Shtyhet seanca plenare, shkak mungesa e kuorumit

para 3 muajve - Arbresh

Rreth dy orë më parë u vendos që seanca plenatë e Kuvendit të Kosovës për shtyhet për mungesë kourimi. Por edhe pas pauzës deputetët nuk po marrin pjesë në seancë, shkruan arbresh.info. Kryesuesja e kësaj...

Seanca ndërpritet sepse deputetët nuk shkuan në Kuvend

para 3 muajve - Periskopi

Në mungesë kuorumi është ndërprerë seanca e Kuvendit të Kosovës e cila nisi në orën 10 të mëngjesit. Kryesuesja e seancës Aida Dërguti, tha se seanca e sotme ndërpritet për shkak se s’ka kuorum, raporton...

Mungesa e deputetëve shtyn seancën plenare

para 3 muajve - Infokusi

Edhe pse nisi me 1 orë vonesë seanca plenare e paraparë për t’i shqyrtuar rreth 59 pika të lënë gjysmë nga seancat e kaluara është shtyrë për shkak të mungesës së kuorumit për në orën 13:30. E gjithë kjo...

Komisioni për Telekomin finalizon listën e dëshmitarëve

para 3 muajve - Klan Kosova

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me gjendjen në PTK dhe Vala sot do të mbajë mbledhjen e tij të radhës. Në këtë takim, pikë e rendit të ditës është finalizimi i listës së dëshmitarëve dhe diskutim...

Mungesa e deputetëve shtyn seancën plenare

para 3 muajve - Gazeta Fjala

Edhe pse nisi me 1 orë vonesë seanca plenare e paraparë për t’i shqyrtuar rreth 59 pika të lënë gjysmë nga seancat e kaluara është shtyrë për shkak të mungesës së kuorumit për në orën 13:30. E gjithë kjo...

Sot finalizohet lista e dëshmitarëve për Telekomin

para 3 muajve - Koha.net

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me gjendjen në PTK dhe Vala sot do të mbajë mbledhjen e tij të radhës. Në këtë takim, pikë e rendit të ditës është finalizimi i listës së dëshmitarëve dhe diskutim...

Sot finalizohet listëa e dëshmitarëve për Telekomin

para 3 muajve - Koha.net

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me gjendjen në PTK dhe Vala sot do të mbajë mbledhjen e tij të radhës. Në këtë takim, pikë e rendit të ditës është finalizimi i listës së dëshmitarëve dhe diskutim...

Komisioni: Shumë organizata dhe media kanë përfituar miliona euro nga PTK-ja

para 3 muajve - Gazeta e re

Komisioni parlamentar hetimor për gjendjen në PTK dhe Vala sot ka miratuar listën shtesë të dëshmitarëve, të cilët do të japin dëshmi për komisionin hetimor në ditët e ardhshme. Deputetët në këtë mbledhje...

Gjetjet e Komisionit Hetimor: Ja kush mori miliona euro nga Telekomi

para 3 muajve - Gazeta Observer

Komisioni parlamentar hetimor për gjendjen në PTK dhe Vala sot ka miratuar listën shtesë të dëshmitarëve, të cilët do të japin dëshmi për komisionin hetimor në ditët e ardhshme. Deputetët në këtë mbledhje...

Vazhdon seanca plenare e Kuvendit

para 3 muajve - Klan Kosova

Kuvendi i Kosovës sot do të vazhdoj seancën plenare, njofton Klan Kosova. Sipas njoftimit për media, seanca plenare do të nis në ora 10:00. Në rend dite janë pikat e papërfunduara të tetë seancave te kaluara.

Organizata dhe media fiktive kanë përfituar miliona euro nga PTK-ja

para 3 muajve - KosovaPress

Deputetët në këtë mbledhje ngritën si shqetësim se disa media organizata përfituan miliona euro nga PTK-ja, edhe pse ishin inekzistuese ose fiktive. Përveç, krerëve të shtetit, kryeministrit, Ramush Haradinaj,...

Milaim Zeka thotë se janë tre persona që mund të tregojnë për keqpërdorimet në Telekom

para 3 muajve - Infokusi

Sot është mbajtur mbledhja e Komisionit Hetimor për gjendjen në PTK dhe Vala. Është përpiluar lista e dëshmitarëve që do të intervistohen nga Komisioni Hetimor. Milaim Zeka, anëtar i këtij komisioni parlamentar...

Komisioni për Telekomin sot finalizon listën e dëshmitarëve

para 3 muajve - RTV 21

Mbledhja e Komisionit Hetimor Parlamentar Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me gjendjen në PTK dhe Vala sot do të mbajë mbledhjen e tij të radhës. Në këtë takim, pikë e rendit të ditës është finalizimi...

Komisioni për Telekomin merr vendim për finalizimin e listës së dëshmitarëve

para 3 muajve - Infokusi

Komisioni Hetimor për gjendjen në “PTK” dhe “Vala” ka finalizuar listën e dëshmitarëve, ku nga deputetët pati edhe propozime shtesë për dëshmitarë. Kryesuesi i komisionit, Visar Ymeri, propozoi që të thirren...

Mungesa e deputetëve shtyn seancën plenare

para 3 muajve - Gazeta e re

Edhe pse nisi me 1 orë vonesë seanca plenare e paraparë për t’i shqyrtuar rreth 59 pika të lënë gjysmë nga seancat e kaluara është shtyrë për shkak të mungesës së kuorumit për në orën 13:30. E gjithë kjo...

Shtyhet seanca e Kuvendit për shkak të mungesës së deputetëve

para 3 muajve - Insajderi

E gjithë kjo ndodhi për shkak të mos kalimit të pikave të rendit të ditës për arsye të mos arritjes së numrit të nevojshëm të votave. Pas një konsultimi me shefat e grupeve parlamentare, kryesuesja e Kuvendit...

Deputetët mungojnë, shtyhet seanca plenare

para 3 muajve - Periskopi

Edhe pse nisi me 1 orë vonesë seanca plenare e paraparë për t’i shqyrtuar rreth 59 pika të lënë gjysmë nga seancat e kaluara është shtyrë për shkak të mungesës së kuorumit për në orën 13:30. E gjithë kjo...

Komisioni për Telekomin sot finalizon listën e dëshmitarëve

para 3 muajve - Gazeta e re

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me gjendjen në PTK dhe Vala sot do të mbajë mbledhjen e tij të radhës, transmeton Gazeta e Re. Në këtë takim, pikë e rendit të ditës është finalizimi i listës së...

Mungesa e deputetëve shtyn seancën plenare

para 3 muajve - KosovaPress

E gjithë kjo ndodhi për shkak të mos kalimit të pikave të rendit të ditës për arsye të mos arritjes së numrit të nevojshëm të votave. Pas një konsultimi me shefat e grupeve parlamentare, kryesuesja e Kuvendit...

Milaim Zeka propozon 3 emra që mund të dëshmojnë për keqpërdorimet në PTK

para 3 muajve - Sovrani

Sot është mbajtur mbledhja e Komisionit Hetimor për gjendjen në PTK dhe Vala. Është përpiluar lista e dëshmitarëve që do të intervistohen nga Komisioni Hetimor. Milaim Zeka, anëtar i këtij komisioni parlamentar...

Kuvendi shkon në pauze, s’ka kuorum

para 3 muajve - Arbresh

Kuvendi i Kosovës nuk ka mundur të votojë shumicën e projektligjeve dhe raporteve për shkak të mungesës së kuorumit në vendimmarrje. Kuvendi ka miratuar vetëm kërkesën e Fondit të Kursimeve Pensionale...

Kuvendi shkon në pauzë deri në orën 13:30, shkak mungesa e kuorumit

para 3 muajve - Ekonomia Online

Kuvendi i Kosovës nuk ka mundur të votojë shumicën e projektligjeve dhe raporteve për shkak të mungesës së kuorumit në vendimmarrje, raporton Ekonomia Online. Kuvendi ka miratuar vetëm kërkesën e Fondit...

Seanca të dy komisioneve kuvendare në Maqedoni

para 3 muajve - Republika

Në Kuvendin e Maqedonisë sot seanca do të mbajnë Komisioni për Çështje Ekonomike dhe Komisioni për Punë dhe Politikë Sociale. Në rend dite në Komisionin për Çështje Ekonomike është raporti vjetor i punës...

Fillon seanca e Kuvendit të Kosovës

para 3 muajve - Arbresh

Ka filluar seanca e Kuvendit të Kosovës pas më shumë se një ore vonesë. Kuvendi i Kosovës pritet të mbajë seancë plenare për vazhdimin e 59 pikave të papërfunduara nga muaji janar, shkurt, mars dhe prill.

Veseli-deputetëve: Po me detyroni me shty seancën

para 3 muajve - Arbresh

Seanca plenare e cila ishte paraparë që të filloj në orën 10:00 është shtyrë të vazhdojë pas disa minutave. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, tha se në mungesë të deputetëve punimet do të fillojnë...

Veseli-deputetëve: Po më detyroni me shty seancën

para 3 muajve - Arbresh

Seanca plenare e cila ishte paraparë që të filloj në orën 10:00 është shtyrë të vazhdojë pas disa minutave. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, tha se në mungesë të deputetëve punimet do të fillojnë...

Nuk ka kuorum, Veseli thotë se nëse nuk vijnë deputetët seanca do të mbyllet

para 3 muajve - Insajderi

Kuvendi i Kosovës nuk ka filluar ende seancën plenare të paraparë për orën 10:00. Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli,  fillimisht ka dhënë 15 minuta pauzë e pastaj edhe 15 të tjerë, ku ka njoftuar se nëse...

S’ka kuorum, Veseli thotë se nëse nuk vijnë deputetët seanca do të mbyllet

para 3 muajve - Ekonomia Online

Kuvendi i Kosovës nuk ka filluar ende seancën plenare të paraparë për orën 10:00, raporton Ekonomia Online. Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli,  fillimisht ka dhënë 15 minuta pauzë e pastaj edhe 15 të tjerë,...

Kuvendi detyrohet të shtyjë seancën, mungojnë deputetët

para 3 muajve - Arbresh

Seanca plenare e cila ishte paraparë që të filloj në orën 10:00 është shtyrë të vazhdojë pas disa minutave. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, tha se në mungesë të deputetëve punimet do të fillojnë...

Milaim Zeka propozon tre emra që mund të dëshmojnë për keqpërdorimet në PTK

para 3 muajve - Gazeta Observer

Sot është mbajtur mbledhja e Komisionit Hetimor për gjendjen në PTK dhe Vala. Është përpiluar lista e dëshmitarëve që do të intervistohen nga Komisioni Hetimor. Milaim Zeka, anëtar i këtij komisioni parlamentar...

Seanca të dy komisioneve kuvendare në Maqedoni

para 3 muajve - InfoMagazin

Në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut sot seanca do të mbajnë Komisioni për Çështje Ekonomike dhe Komisioni për Punë dhe Politikë Sociale. Në rend dite në Komisionin për Çështje Ekonomike është raporti vjetor...

Komisioni për Telekomin merr vendim për finalizimin e listës së dëshmitarëve

para 3 muajve - Periskopi

Komisioni Hetimor për gjendjen në “PTK” dhe “Vala” ka finalizuar listën e dëshmitarëve, ku nga deputetët pati edhe propozime shtesë për dëshmitarë. Kryesuesi i komisionit, Visar Ymeri, propozoi që të thirren...

Milaim Zeka propozon 3 emra që mund të dëshmojnë për Telekomin

para 3 muajve - Periskopi

Sot është mbajtur mbledhja e Komisionit Hetimor për gjendjen në PTK dhe Vala. Milaim Zeka, anëtar i këtij komisioni parlamentar ka propozuar 3 emra. Sipas tij ka ekzistuar një departament në PTK që është...

Komisioni për Telekomin merr vendim për finalizimin e listës së dëshmitarëve

para 3 muajve - Periskopi

Komisioni Hetimor për gjendjen në “PTK” dhe “Vala” ka finalizuar listën e dëshmitarëve, ku nga deputetët pati edhe propozime shtesë për dëshmitarë. Kryesuesi i komisionit, Visar Ymeri, propozoi që të thirren...

Miratohet lista e dëshmitarëve për gjendjen në Telekom

para 3 muajve - Arbresh

Rreth dy muaj pas krijimit të Komisionit Hetimor për Telekomin e Kosovës, anëtarët e këtij komisioni kanë bërë publik propozimet e tyre të përfshira në listën e dëshmitarëve për gjendjen në këtë ndërmarrje....

Komisioni për Telekomin pa media merr vendim për finalizimin e listës së dëshmitarëve

para 3 muajve - Insajderi

Komisioni Hetimor për gjendjen në “PTK” dhe “Vala” ka finalizuar listën e dëshmitarëve, ku nga deputetët pati edhe propozime shtesë për dëshmitarë. Kryesuesi i komisionit, Visar Ymeri, propozoi që të thirren...

Komisioni për Telekomin pa medie merr vendim për finalizimin e listës së dëshmitarëve

para 3 muajve - Ekonomia Online

Komisioni Hetimor për gjendjen në “PTK” dhe “Vala” ka finalizuar listën e dëshmitarëve, ku nga deputetët pati edhe propozime shtesë për dëshmitarë, raporton Ekonomia Online. Kryesuesi i komisionit, Visar...

Komisioni për Telekomin sot finalizon listën e dëshmitarëve

para 3 muajve - Infokusi

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me gjendjen në PTK dhe Vala sot do të mbajë mbledhjen e tij të radhës. Në këtë takim, pikë e rendit të ditës është finalizimi i listës së dëshmitarëve dhe diskutim...

Sot finalizohet lista e dëshmitarëve për Telekomin

para 3 muajve - Gazeta Observer

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me gjendjen në PTK dhe Vala sot do të mbajë mbledhjen e tij të radhës. Në këtë takim, pikë e rendit të ditës është finalizimi i listës së dëshmitarëve dhe diskutim...

Finalizohet sot lista e dëshmitarëve për Telekomin

para 3 muajve - Arbresh

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me gjendjen në PTK dhe Vala sot do të mbajë mbledhjen e tij të radhës. Në këtë takim, pikë e rendit të ditës është finalizimi i listës së dëshmitarëve dhe diskutim...

Sot finalizohet lista e dëshmitarëve për Telekomin

para 3 muajve - Insajderi

Në këtë takim, pikë e rendit të ditës është finalizimi i listës së dëshmitarëve dhe diskutim rreth angazhimit te ekspertëve. Mbledhja do të mbahet në Kuvendin e Kosovës me fillim në ora 09:00. Kujtojmë...

Komisioni për Telekomin sot finalizon listën e dëshmitarëve

para 3 muajve - KosovaPress

Në këtë takim, pikë e rendit të ditës është finalizimi i listës së dëshmitarëve dhe diskutim rreth angazhimit te ekspertëve. Mbledhja do të mbahet në Kuvendin e Kosovës me fillim në ora 09:00. Kujtojmë...

Pozitë e opozitë përplasen për gjendjen në Telekom

para 3 muajve - RTV 21

Seanca e jashtëzakonshmë për Telekomin Kuvendi i Kosovës ka mbajtur seancë të jashtëzakonshme për gjendjen në Telekomin e Kosovës dhe masat që i ka ndërmarrë Qeveria për zbatimin e rezolutës së vitit të...

Deputetët e pushtetit dhe opozitës fajësojnë njëri-tjetrin për punësimet në Telekom

para 3 muajve - Koha.net

Në një tjetër seancë të jashtëzakonshme të Kuvendit, pushteti e opozita kanë bërë fajtorë njëra-tjetrën, këtë herë për krizën në Telekom. Në seancën që zgjati rreth 4 orë u përmend krimi i organizuar si...

Debate e polemika, por pa zgjidhje për shpëtimin e Telekomit

para 3 muajve - GazetaBlic

Kuvendi i Kosovës ka zhvilluar një seancë të jashtëzakonshme për gjendjen në Telekomin e Kosovës, kompani kjo e cila ndodhet në prag të falimentimit. Në seancë janë dëgjuar akuza reciproke në mes deputetëve...

Përfundon pa rezultat seanca e jashtëzakonshme për Telekomin

para 3 muajve - Ina

Kuvendi i Kosovës, pa rezultat i ka mbyllur punimet e seancës së sotme të jashtëzakonshme për gjendjen në Telekomin e Kosovës. Pas përfundimit të debatit, mungesa e kuorumit pamundësoi votimin e një rezolutë...

Haradinaj: E pranoj fajin që e kam për gjendjen e Telekomit

para 3 muajve - RTV 21

Sipas Haradinaj gjendja e Telekomit është e vështirë por jo e pashpresë Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj thotë se është përgjegjës për gjendjen e Telekomi të Kosovës, që nga koha kur ka filluar...

“Z-Mobile ka përfituar 100 milionë euro pa investuar asnjë cent në Telekom”

para 3 muajve - OraInfo

Kuvendi i Kosovës po mban seancë të jashtëzakonshme për gjendjen në Telekom. Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka folur sot në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit...

Haradinaj ‘lavdron’ Devollët për punësime, Konjufca e kritikon për ikje të përgjegjësisë

para 3 muajve - Kallxo

Në seancën e jashtëzakonshme për zbatimin e Rezolutës për gjendjen në Telekom, kreu i ekzekutivit, Ramush Haradinaj u përkujdes që edhe një herë të i jep ‘llogari’ deputetëve të Kuvendit të Kosovës. “Unë...

Përfundon pa rezultat seanca e jashtëzakonshme për Telekomin

para 3 muajve - Kallxo

Kuvendi i Kosovës, pa rezultat i ka mbyllur punimet e seancës së sotme të jashtëzakonshme për gjendjen në Telekomin e Kosovës. Pas përfundimit të debatit, mungesa e kuorumit pamundësoi votimin e një rezolutë...

Hoti me akuza ndaj Thaçit: Ai ka bërë presion që të nënshkruhej kontrata me Z-Mobile

para 3 muajve - Medial

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti në seancën e jashtëzakonshme për Telekomin e Kosovës, tha se Kuvendi për herë të dytë sot po debaton për këtë kompani. Hoti tha se më 12 korrik 2018...

Deputeti: Kam listën e familjarëve të 42 politikanëve të punësuar në Telekom

para 3 muajve - Iliria News

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga AAK, Shkumbin Demaliaj e ka quajtur prishje të hetimeve thirrjen e seancës së jashtëzakonshme për gjendjen ne Telekom. Ai po ashtu ka thënë se kjo është bërë në qëllim,...

Debate e polemika, por pa zgjidhje për shpëtimin e Telekomit

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Kuvendi i Kosovës po zhvillon një seancë të jashtëzakonshme për gjendjen në Telekomin e Kosovës, kompani kjo e cila ndodhet në prag të falimentimit. Në seancë janë dëgjuar akuza reciproke në mes deputetëve...

Veseli – Konjufces: Ndoshta edhe ti ke qenë në PDK

para 3 muajve - Klan Kosova

Në seancën e jashtëzakonshme parlamentare për Telekomin, shefi i grupit parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka drejtuar akuza drejtë kryeparlamentarin Kadri Veselin se ka miq të Partisë...

​Veseli dhe Konjufca përplasen për Telekomin

para 3 muajve - RTV 21

Konjufca mohoi të ketë të punësuar familjarë në Telekom Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli sot në seancën e jashtëzakonshme për Telekomin e Kosovës, theksoi se të gjithë punonjësit e kësaj kompanie...

Akuzat e deputetëve për Telekomin e Kosovës

para 3 muajve - Klan Kosova

Në seancën e jashtëzakonshme që po mbahet në Kuvendin e Kosovës  në lidhje me Telekomin e Kosovës, ka pasur shumë akuza të deputetëve karshi njëri tjetrit. Avdullah Hoti ka dhënë disa arsye që sipas tij...

Haradinaj: Punësime partiake ka por ato nuk i kam bërë unë

para 3 muajve - Insajderi

Sot është mbajtur seanca e Kuvendit të Kosovës ku temë pati çështjen e Telekomit dhe rrezikut të falimentimit, shkruan Insajderi.com Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, në këtë seancë, ka folur për...

Veseli – Glaukut: Ndoshta edhe ti ke qenë në PDK

para 3 muajve - Klan Kosova

Në seancën e jashtëzakonshme parlamentare për Telekomin, shefi i grupit parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka drejtuar akuza drejtë kryeparlamentarin Kadri Veselin se ka miq të Partisë...

Debati për Telekomin, Veseli: S’do të ketë shkarkime nga foltorja e kuvendit

para 3 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli, ka folur rreth çështjes së Telekomit të Kosovës duke thënë se se nuk do të ketë shkarkime nga foltorja, njofton Klan Kosova. “Janë diku rreth pesë mijë familje...

Kadri Veseli, Glauk Konjufcës: Ndoshta ke qenë në PDK

para 3 muajve - Kallxo

Kadri Veseli nga PDK-ja dhe Glauk Konjufca i LVV-së, janë përfshirë në polemika në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit për gjendjen në Telekomin e Kosovës. Duke iu përgjigjur akuzave të shefit të GP...

‘Përplasje’ në Kuvend mes Veselit e Konjufcës

para 3 muajve - OraInfo

Gjatë seancës së jashtëzakonshme për Telekomin, pati përplasje mes Kadri Veselit dhe Glauk Konjufcës. Në fjalën e tij, Veseli ka thëën se Glauku nuk bën mirë që të ngutet pasi që mund të dalë, që deputeti...

Haradinaj: Interesin publik nuk e dëmtoj për hatër të Blerim Devollit

para 3 muajve - Iliria News

Kuvendi i Kosovës është duke e mbajtur seancën për gjendjen e Telekomit të Kosovës dhe masat që i ka ndërmarrë Qeveria e Kosovës në zbatimin e Rezolutës së vitit 2018 lidhur me gjendjen finanfiare në Telekom...

Hoti me akuza ndaj Thaçit: Ai ka bërë presion që të nënshkruhej kontrata me Z-Mobile

para 3 muajve - GazetaBlic

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti në seancën e jashtëzakonshme për Telekomin e Kosovës, tha se Kuvendi për herë të dytë sot po debaton për këtë kompani. Hoti tha se më 12 korrik 2018...

Veseli – Glaukut: Ndoshta edhe ti ke qenë në PDK

para 3 muajve - GazetaBlic

Në seancën e jashtëzakonshme parlamentare për Telekomin, shefi i grupit parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka drejtuar akuza drejtë kryeparlamentarin Kadri Veselin se ka miq të Partisë...

Veseli kritikon VV-në dhe LDK-në për qasjen ndaj gjendjes në Telekom

para 3 muajve - Kallxo

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, njëherësh lideri i PDK-së, e kritikoi opozitën në diskutimet që po bëhen për gjendjen në Telekomin e Kosovës. “Të gjithë punonjësit e  Telekomit i kanë sytë...

Telekomi pranë falimentimit, deputetët akuzojnë rënd njëri tjetrin…

para 3 muajve - Gazeta e re

Nga një kompani që sillte fitime me qindra miliona euro, Posta dhe Telekomi i Kosovës (PTK), është shndërruar në një kompani që ka humbje të shumta, aq sa ta çojnë në buzë të falimentimit. Pikërisht për...

Kadaj-Bujupi: I kemi punësuar në Telekom katër-pesë anëtarë

para 3 muajve - GazetaBlic

Deputetja e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi, ka ftuar autoritetet që të fillojnë hetimet e për të gjetur nëse kanë pasur ndikim për punësimin e anëtarëve të familjes në Telekom, apo nëse punësimi i tyre përbën...

Veseli: Çështja e Telekomit zgjidhet jashtë politikës

para 3 muajve - RTV 21

Seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit Kuvendi i Kosovës në seancën e jashtëzakonshme të thirrur me kërkesë të GP të Lëvizjes Vetëvendosje dhe mbështetur edhe nga LDK-ja ka nisur diskutimet lidhur me gjendjen...

Glauk Konjufca ia bën bajat Kadri Veselit – I tregon me fakte se PDK ka kontrolluar ndër vite Telekomin

para 3 muajve - GazetaBlic

Shefi i deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, i është kundërpërgjigjur kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, për atë se kush e kontrollon Telekomin e Kosovës. Konjufca ia ka përplasur për...

Veseli: Po ta kishte Vetëvendosje pushtetin tim, ku me e ditë çka kishin ba

para 3 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka akuzuar Lëvizjen Vetëvendosje dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës lidhur me seancën e e jashtëzakonshme lidhur me Telekomin e Kosovës, shkruan Gazeta Blic....

Kadaj-Bujupi e pranon hapur se kanë punësuar familjarë në Telekom

para 3 muajve - OraInfo

Kuvendi i Kosovës po mbanë seancë të jashtëzakonshme për Telekomin. Deputetja e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi, e ka pranuar hapur se kanë punësuar disa familjarë në Postën dhe Telekomin e Kosovës, duke ftuar...

Donika Kadaj: Mbi 1000 punësime kanë qenë në Telekom në vitin 2008 kur LDK-ja ishte në pushtet

para 3 muajve - Kallxo

Deputetja e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi në seancën për Telekomin, ka thënë që kjo është hera e parë që një kryeministër përgjigjet për rezolutat e Kuvendit. “Ky kuvend i ka nxjerrë dikund 150 rezoluta...

Debati për Telekomin, Konjufca akuzon Haradinajn, ai thotë se deri tash krejt kanë hangër bashkë

para 3 muajve - Gazeta e re

Në seancën ku u diskutua për gjendjen në Telekom, shefi i deputetëve të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca i ka thënë kryeministrit të Kosovës se nuk ka vullnet që të ndalë kontratën me Z-Mobile. Ai e ka quajtur...

Haradinaj: Nuk jap para për kompani që është para falimentimit

para 3 muajve - RTV 21

Po diskutohet për Telekomin Kuvendi i Kosovës në seancën e jashtëzakonshme të thirrur me kërkesë të GP të Lëvizjes Vetëvendosje dhe mbështetur edhe nga LDK-ja ka nisur diskutimet lidhur me gjendjen në...

Glauk Konjufca paralajmëron Rezolutë të re në Kuvend për gjendjen e Telekomit

para 3 muajve - Klan Kosova

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka thënë se ky subjekt partiak së shpejti do të paraqes një rezolutë të re në lidhje me hapat e mëtejshëm të cilët duhet të ndërmerren...

Haradinaj: Nuk jap para për kompani që është para falimentimit

para 3 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë se nuk guxon që të japë para një kompani që është para falimentimit. Ai bëri thirrje që mos të nënshkruajnë kontrata që janë të dëmshme për kompaninë. Sipas...

Haradinaj, zyrtarëve në Telekom: Mos nënshkruani kontrata të dëmshme!

para 3 muajve - Kallxo

Kryeminstri Ramush Haradinaj tha se dalja nga gjendja në Telekom duhet të jetë e saktë dhe pa bërë gabime. Kryeminsitri, ndër të tjera, u ka bërë thirrje zyrtarëve në Telekom të mos nënshkruajnë kontratë...

Avdullah Hoti thotë se Telekomi po falimenton për shkak të punësimeve pa kritere

para 3 muajve - OraInfo

Po vazhdon seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës për Telekomin. Avdullah Hoti, Shef i Grupit Parlamentar të LDK-së, tha se Telekomi ka nevojë për auditim ndërkombëtar për të nxjerrë kontratat...

Debati për Telekomin, Haradinaj thotë se deri tash krejt kanë hangër bashkë

para 3 muajve - KosovaPress

Ai e ka quajtur atë kontratë kriminale, por kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se për këtë duhet të flas gjykata. Në debatin për Telekomin, deputeti Glauk Konjufca ka thënë se kryeministri po i ikë...

Konjufca: Telekomi buzë falimentimit me protagonistët, Thaçin dhe PDK-në

para 3 muajve - RTV 21

Në Kuvend po diskutohet për gjendjen në Telekom Kuvendi i Kosovës në seancën e jashtëzakonshme të thirrur me kërkesë të GP të Lëvizjes Vetëvendosje dhe mbështetur edhe nga LDK-ja ka nisur diskutimet lidhur...

Haradinaj: Kam respekt për Blerim Devollin mirëpo interesin publik nuk e dëmtoj për hatër të tij

para 3 muajve - Kallxo

Kuvendi i Kosovës është duke mbajtur seancën e jashtëzakonshme për gjendjen në Telekomin e Kosovës dhe masat që i ka ndërmarrë Qeveria e Kosovës në zbatimin e Rezolutës së vitit 2018 lidhur me gjendjen...

Haradinaj: E njoh mirë dhe e respektoj shumë Blerim Devollin

para 3 muajve - GazetaBlic

Kryeministri Ramush Haradinaj në seancën e jashtëzakonshme për Telekomin, tha se e njeh mirë Blerim Devollin dhe e respekton shumë. Por Haradinaj, tha se ‘asnjë sipërmarrës nuk do të lejohet ta dëmtojë...

Haradinaj: Nëse dikush bën kontratë në dëm të Telekomit do të përballet me ligjin

para 3 muajve - OraInfo

Është duke u mbajtur seanca e jashtëzakonshme për gjendjen në Telekom. Kryeministri i Kosovës, në seancën e jashtëzakonshëm për gjendjen ne Telekomin e Kosovës ka njoftuar për hapat që ka ndërmarr Qeveria...

LDK: Punësimi në Telekom është rritur mbi baza nepotike dhe politike

para 3 muajve - Kallxo

Shefi i Grupit Parlamentar i LDK-së, Avdullah Hoti, tha se kriza në Telekom vetëm sa është thelluar. “Është rritur punësimi mbi baza të pastra nepotiste dhe politike. Auditim nuk është bërë dhe kryeminsitri...

Rezoluta tri pikëshe e VV-së për Telekomin e Kosovës

para 3 muajve - GazetaBlic

Ka nisur seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit ku po diskutohet për gjendjen në Telekomin e Kosovës. Deputeti i Vetëvendosjes, Glauk Konjufca ka thënë se do të paraqesin një Rezolutë në të cilën përfshihen...

Konjufca prezanton tri pika për shpëtimin e Telekomit

para 3 muajve - OraInfo

Ka nisur seanca e jashtëzakonshme për Telekomin. Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, në hapjen e seancës së jashtëzakonshme të Kuvendit për Telekomin, ka fajësuar ish-qeverisjen...

Konjufca: Telekomi buzë falimentimit nga skema e mashtrimit mafioz

para 3 muajve - Kallxo

Me 42 deputetë në sallë dhe me 1 orë vonesë ka nisur seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit për gjendjen në Telekomin e Kosovës. Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, si propozues i seancës,...

Haradinaj: Gjendja në Telekom nuk është e pashpresë

para 3 muajve - Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, duke folur për gjendjen në Telekomin e Kosovës ka thënë se është i vetëdijshëm për gjendjen problematike të vështirë në këtë ndërmarrje, por tha se ende ka shpresë, raporton...

Kjo është përplasja e plotë mes Kadri Veselit e Glauk Konjufcës

para 3 muajve - Infokusi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në seancën e jashtëzakonshme për Telekomin e Kosovës, theksoi se të gjithë punonjësit e kësaj kompanie sot i kanë sytë nga Kuvendi i Kosovës dhe mendojnë se...

Pas rreth 5 orësh llafe të kota, përfundon seanca për Telekomin

para 3 muajve - Periskopi

Seanca e jashtëzakonshme e cila u mbajt sot në Kuvendin e Kosovës lidhur me gjendjen në Telekomin e Kosovës dhe masat që i ka ndërmarrë Qeveria për zbatimin e Rezolutës lidhur me gjendjen financiare në...

Veseli – Konjufcës: Po harron krejt çka ke fol, po lypi leje prej teje me marr fjalën!

para 3 muajve - GazetaBlic

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, në seancën e Kuvendit ku po flitet për gjendjen e Telekomit tha se autorët e falimentimit e kësaj dnërmarreje, janë pushtetarët. “Autorët...

Hoti: Thaçi kishte bërë presion të nënshkruhej kontrata me Z-Mobile

para 3 muajve - Infokusi

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti në seancën e jashtëzakonshme për Telekomin e Kosovës, tha se Kuvendi për herë të dytë sot po debaton për këtë kompani. Hoti tha se më 12 korrik 2018...

​Haradinaj e pranon fajin për gjendjen në Telekom

para 3 muajve - KosovaPress

“Përgjithësimi është i lejuar në politikë, fjalori frontal është i lejuar, por atribuoni cilat faje i kam, nëse i ka kjo Qeveri. E ki fajin e nepotizmit, se është punësuar një familjar, ose disa aktivistë...

Përfundon seanca për Telekomin, s’ka kuorum për votimin e rezolutës

para 3 muajve - Epoka e Re

Ka përfunduar pa ndonjë rezultat seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës në të cilën është diskutuar për gjendjen në Telekomin e Kosovës. Në këtë seancë nuk ka arritur të dalë në votim rezoluta...

Avdullah Hoti: Z-Mobile ka përfituar 100 milionë euro pa investuar asnjë cent në Telekom

para 3 muajve - Gazeta Fjala

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka folur sot në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendi të Kosovës, lidhur me krizën në Telekomin e Kosovës. Hoti ka folur  për...

Debate e polemika, por pa zgjidhje për shpëtimin e Telekomit

para 3 muajve - Gazeta e re

Kuvendi i Kosovës po zhvillon një seancë të jashtëzakonshme për gjendjen në Telekomin e Kosovës, kompani kjo e cila ndodhet në prag të falimentimit. Në seancë janë dëgjuar akuza reciproke në mes deputetëve...

Deputeti Demaliaj: E kam listën me 42 politikanë që kanë të punësuar në Telekom

para 3 muajve - Epoka e Re

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Shkumbin Demaliaj, ka bërë me dije se e posedon listën me emrat e 42 politikanëve të cilët kanë familjarë të tyre të punësuar në Telekomin e Kosovës....

Pak deputetë në sallë, vonohet nisja e seancës

para 3 muajve - Kallxo

Kuvendi i Kosovës ka thirrur seancë të jashtëzakonshme për sot në orën 10:00. Mirëpo pak deputetë po shihen në sallën plenare, në kohën kur do të duhej të niste seanca e jashtëzakonshme. Legjislativi sot...

Veseli-Konjufcës: Mos u gut se ba vaki që të dalin ma shumë familjarë të punësum sesa mu

para 3 muajve - Gazeta Observer

Kanë vazhduar sërish replikat në mes Shefit të Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufces dhe Kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veselit. Veseli dhe Konjufca janë përplasur me njëri...

Donika Kadaj thotë se do e largonte burrin nga Telekomi nëse kompania do të shpëtonte

para 3 muajve - Infokusi

Deputetetja e AAK-së Donika Kadaj-Bujupaj folura rrethe punësimit të familjareve në PTK. “Po breh janë punesu 4 -5 punëtore tanë në PTK, le te fillon prokuroria të bënë hetimet , jemi të hapur” ka thënë...

Haradinaj: Shumë e respektoj Blerim Devollin

para 3 muajve - Infokusi

Kryeministri Ramush Haradinaj duke folur për gjendjen në Telekom dhe problemin e saj me Z-Mobile, ka deklaruar se e respekton shumë Blerim Devollin. Haradinaj ka thënë se megjithatë kjo nuk ndikon që ai...

Glauk Konjufca ia bën bajat Kadri Veselit – I tregon me fakte se PDK ka kontrolluar ndër vite Telekomin

para 3 muajve - Gazeta Fjala

Shefi i deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, i është kundërpërgjigjur kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, për atë se kush e kontrollon Telekomin e Kosovës. Konjufca ia ka përplasur për...

Shkumbin Demaliaj: Kam listën e familjarëve të 42 politikanëve të punësuar në Telekom

para 3 muajve - Arbresh

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga AAK, Shkumbin Demaliaj e ka quajtur prishje të hetimeve thirrjen e seancës së jashtëzakonshme për gjendjen ne Telekom. Ai po ashtu ka thënë se kjo është bërë në qëllim,...

Kadaj-Bujupi fton autoritetet të nisin hetimet për nepotizmin në Telekom

para 3 muajve - Ekonomia Online

Deputetja e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi, ka ftuar autoritetet që të fillojnë hetimet për të gjetur nëse kanë pasur ndikim për punësimin e anëtarëve të familjes në Telekom, apo nëse punësimi i tyre përbën konflikt...

Veseli dhe Konjufca përplasen për Telekomin

para 3 muajve - KosovaPress

Sipas Veselit, shqetësimi i Kuvendit, është  veç ta komplikojë edhe më shumë situatën. Ai tha se problemi në Telekom zgjidhet pa politikë. Ndërsa, shtoi se mundet me ndodhë që Glauk Konjufca ka më shumë...

Deputeti i AAK’së: E kam listën me 42 politikanë që kanë të punësuar në Telekom

para 3 muajve - Bota Press

Po vazhdon seanca e Kuvendit të Kosovës ku po diskutohet për gjendjen në Telekom. Me këtë rast, deputeti i AAK’së, Shkumbin Demaliaj tha se posedon listën me emrat e 42 politikanëve të cilët kanë familjarë...

Debati për Telekomin, Veseli: S’do të ketë shkarkime nga foltorja e Kuvendit

para 3 muajve - Epoka e Re

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka folur rreth çështjes së Telekomit të Kosovës duke thënë se nuk do të ketë shkarkime nga foltorja e këtij institucioni. “Janë diku rreth pesë mijë familje...

Demaliaj: Nuk e ngoj Avdullah Hotin në televizor se s’ka çka thotë

para 3 muajve - Periskopi

Deputeti i AAK’së, Shkumbin Demaliaj ka thënë se seanca e sotme e thirrur nga LDK dhe VV është tendencë me i prishë hetimet e Komisionit Parlamentar. “Nëse e dojmë Postën, kjo seancë është për me i prishë...

Konjofca: Z-mobile e ka ngrënë Telekomin

para 3 muajve - Infokusi

Deputeti i VV-së në gjatë mbledhjes së Kuvendit ka thënë se Z-mobile është duke ngrënë Telekomine Kosovës. Ai ka thënë që Z- mobile nuk ka sjelle asnjë përfitimi Telekomit përveç qe e ka shkatërruar atë....

Hoti thotë se Thaçi bëri presion të nënshkruhej kontrata me Z-Mobile

para 3 muajve - Periskopi

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti në seancën e jashtëzakonshme për Telekomin e Kosovës, tha se Kuvendi për herë të dytë sot po debaton për këtë kompani. Hoti tha se më 12 korrik 2018...

Veseli-Konjufces: Edhe ti je kanë PDK, je djalë i mirë, e i mençëm

para 3 muajve - Insajderi

Seanca për të cilën është thirrur si gjithmonë kalon në debate personale në mes deputetëve të Kuvendit të Kosovës, shkruan Gazeta Insajderi. Një debat i tillë është zhvilluar në mes Kryetarit të Kuvendit...

Veseli kërkon të ndahen miliona euro për Telekomin

para 3 muajve - Bota Press

Kryeparlamentari Kadri Veseli në seancën plenare të Kuvendit të Kosovës tha se nëse është nevoja duhet të jepen edhe dhjetëra miliona euro që të shpëtohet Telekomi i Kosovës. “Është mirë që t’i ndihmohet...

Konjufca për Telekomin: Falimentimi po bëhet qëllimisht

para 3 muajve - Infokusi

Ka nisur seanca Kuvendit ku po diskutohet për gjendjen e Telekomit të Kosovës. I pari që është duke folur është shefi i grupit parlamentar të Vetëvedosjes, Glauk Konjufca i cili ka thënë se e gjithë situata...

Hoti: Telekomi po falimenton për shkak të punësimeve pa kritere

para 3 muajve - Arbresh

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti gjatë debatit në Kuvend ku po flitet për gjendjen e krijuar në Telekomin e Kosovës, ka thënë se kriza në këtë kompani është thelluar...

Polemika mes Veselit e Konjufcës, ky i fundit akuzohet se ishte pjesë e PDK-së

para 3 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, duke folur në seancën e thirrur për gjendjen në Telekom, tha se nëse do ishte shqetësim, deputetët duhet të prisnin Komisionin Hetimor e pastaj të futeshin në debat, raporton...

Polemika mes Veselit e Konjufcës, ky i fundit akuzohet se ishte pjesë e PDK-së

para 3 muajve - Sovrani

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka folur sot në seancën e Parlementit ku po diskutohet për gjendjen në Telekomin e Kosovës. Ai aty ka thënë se janë rreth 5 mijë familje të cilat preken drejtpërdrejtë...

Konjufca: Prapa Telekomit qëndron PDK-ja dhe kryetari i kësaj partie

para 3 muajve - Insajderi

Shefi i Grupit Parlamentar të VV-së, Glauk Konjufca, ka thënë se kryeparlamentari Kadri Veseli, miqtë e tij dhe partia e tij e kanë orkestruar Telekomin e Kosovës. Ai ka thënë se nuk ka asnjë familjar...

Veseli: Po ta kishte Vetëvendosje pushtetin tim, ku me e ditë çka kishin ba

para 3 muajve - Gazeta Observer

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka akuzuar Lëvizjen Vetëvendosje dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës lidhur me seancën e e jashtëzakonshme për Telekomin e Kosovës. Ai në fjalimin e tij në...

Hoti: Thaçi kishte bërë presion të nënshkruhej kontrata me Z-Mobile

para 3 muajve - KosovaPress

Hoti tha se më 12 korrik 2018 ky Kuvend i ka kërkuar Qeverisë për marrjen e masave të nevojshme për të nxjerr Telekomin nga gjendja e rëndë financiare. Ai tha se në atë rezolutë është kërkuar jo më shumë,...

Veseli – Konjufces: Mos u gut, se ba vaki t’dalin familjarë të punësum ma shumë se mu

para 3 muajve - Insajderi

Veseli dhe Konjufca janë përplasur me njëri tjetrin për punësimet partiake. Gjatë fjalimit të tij në foltore të Kuvendit, Veseli i ka thënë Konjufces që mos të ngutet sepse gabon se ndoshta ai mundet me...

Veseli – Konjufcës: Ndoshta edhe ti ke qenë në PDK

para 3 muajve - Periskopi

Kryeparlamentari Kadri Veseli dhe shefi i GP të VV’së, Glauk Konjufca, kanë shkëmbyer replika me njëri – tjetrin lidhur me gjendjen në Telekom. Veseli ka kritikuar deputetin e VV’së Glauk Konjufca, duke...

Veseli: Çështja e Telekomit të zgjidhet jashtë sferës politike

para 3 muajve - Insajderi

“Janë mbi 2mijë e 500 familje që preken nga Telekomi i Kosovës, ajo çka është kryesore është se të gjithë punonjësit e Telekomit i kanë sytë në Kuvend se çfarë do të bëhet me ta. Nuk ka të bëjë kjo fare...

Veseli: Mos u ngut Glauk, ndoshta ti ke më shumë se unë familjarë në Telekom

para 3 muajve - Periskopi

Kryetari i PDK’së dhe kryeparlamentari Kadri Veseli, thotë se është keq që familjarët e të punësuarve në Telekom, sot presin që Kuvendi do të bëjë një zgjidhje, por kjo nuk do të ndodh, thotë ai, “Nuk...

Konjufca: Telekomi është në buzë të falimentimit me protagonistët, Thaçin dhe PDK-në

para 3 muajve - Gazeta e re

Kuvendi i Kosovës në seancën e jashtëzakonshme të thirrur me kërkesë të GP të Lëvizjes Vetëvendosje, dhe mbështetur edhe nga LDK-ja, ka nisë diskutimet lidhur me gjendjen në Telekomin e Kosovës dhe masat...

Kadaj-Bujupi e pranon: Po bre, i kemi punësuar në Telekom katër-pesë anëtarë

para 3 muajve - Bota Press

Deputetja e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi, e ka pranuar hapur se kanë punësuar disa familjarë në Postën dhe Telekomin e Kosovës, duke ftuar kështu autoiretet që të fillojnë hetimet e për të gjetur nëse kanë...

Hoti: Punësimi në baza familjare po thellohet edhe më shumë në Telekom

para 3 muajve - Gazeta e re

Shefi i Grupit Paralamentar, Avdullah Hoti ka thënë se kriza në Telekomin e Kosovës po thellohet çdo ditë e më shumë, transmeton Gazeta e Re. Sipas tij në Telekom çdo ditë e më shumë po rritet punësimi...

Donika Kadaj: Na keni lodhë, mjaftë ose do t’i publikojmë edhe ne punësimet tuaja në Telekom

para 3 muajve - Arbresh

“Na keni lodhë, edhe ne kemi emra të familjeve tuaj të punësuar në Telekom” Kështu i është drejtuar deputetëve të opozitës, deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Donika Kadaj Bujupi, shkruan...

Haradinaj: Qeveria ka filluar të ndërmerr masa për gjendjen në Telekom

para 3 muajve - Sovrani

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës, ku po shqyrtohet gjendja e krijuar në Telekom ka thënë se ka filluar të ndërmerren masa për gjendjen në këtë...

Hoti: Telekomi po falimenton për shkak të punësimeve pa kritere

para 3 muajve - Bota Press

Botapress 14 Maj- Avdullah Hoti, Shef i Grupit Parlamentar të LDK-së, tha se Telekomi ka nevojë për auditim ndërkombëtar për të nxjerrë kontratat e dëmshme “Telekomi po dështon për shkak të kontratave...

Haradinaj: Kam respekt për Blerim Devollin mirëpo interesin publik nuk e dëmtoj për hatër të tij

para 3 muajve - Sovrani

Kuvendi i Kosovës është duke mbajtur seancën e jashtëzakonshme për gjendjen në Telekomin e Kosovës dhe masat që i ka ndërmarrë Qeveria e Kosovës në zbatimin e Rezolutës së vitit 2018 lidhur me gjendjen...

Hoti: Telekomi po falimenton për shkak të punësimeve pa kritere

para 3 muajve - Gazeta Observer

Avdullah Hoti, shef i Grupit Parlamentar të LDK-së, tha se Telekomi ka nevojë për auditim ndërkombëtar për të nxjerrë kontratat e dëmshme. “Telekomi po dështon për shkak të kontratave të dëmshme. Kontrata...

Haradinaj: Nuk jap para për kompani që është para falimentimit

para 3 muajve - KosovaPress

Ai bëri thirrje që mos të nënshkruajnë kontrata që janë të dëmshme për kompaninë. Sipas Haradinajt kushdo që e nënshkruan ndonjë marrëveshje të tillë do të përballet me ligjin. Këto deklarime Haradinaj...

Haradinaj: Kam respekt për Blerim Devollin mirëpo interesin publik nuk e dëmtoj për hatër të tij

para 3 muajve - Gazeta Observer

Kuvendi i Kosovës është duke mbajtur seancën e jashtëzakonshme për gjendjen në Telekomin e Kosovës dhe masat që i ka ndërmarrë Qeveria e Kosovës në zbatimin e Rezolutës së vitit 2018 lidhur me gjendjen...

Haradinaj: E njoh Blerim Devollin e respektoj shumë, sipërmarrës i zoti

para 3 muajve - Insajderi

Haradinaj është shprehur se ai është një sipërmarrës i zoti. Mirëpo ka shtuar se nuk interesin e kompanisë publike nuk ja ka borxh askujt, raporton Gazeta Insajderi. “E njoh Blerim Devollin, e respektoj...

Hoti: Telekomi po falimenton për shkak të punësimeve pa kritere

para 3 muajve - Ekonomia Online

Avdullah Hoti, Shef i Grupit Parlamentar të LDK-së, tha se Telekomi ka nevojë për auditim ndërkombëtar për të nxjerrë kontratat e dëmshme, raporton Ekonomia Online. “Telekomi po dështon për shkak të kontratave...

Konjufca: Telekomi është në buzë të falimentimit me protagonistët, Thaçin dhe PDK-në

para 3 muajve - KosovaPress

Shefi i Grupit Parlamentar të VV-së, Glauk Konjufca tha se falimentimi i Telekomit është bërë qëllimshëm me një skenar të autorit të këtij krimi të organizuar me përfitime qindra milionëshe nga akterët...

Haradinaj tregon masat që po ndërmarrin për shpëtimin e PTK-së

para 3 muajve - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, në seancën e jashtëzakonshëm për gjendjen ne Telekomin e Kosovës ka njoftuar për hapat që ka ndërmarr Qeveria e Kosovës për shpëtimin e kësaj ndërmarrje publike. Haradinaj ka thënë...

Konjufca thotë se Telekomi u shkatërrua qëllimshëm, paralajmëron rezolutë të re

para 3 muajve - Ekonomia Online

Kuvendi i Kosovës po mban seancë të jashtëzakonshme lidhur me gjendjen në Telekomin e Kosovës dhe masat që i ka ndërmarrë Qeveria për zbatimin e Rezolutës lidhur me gjendjen financiare në Telekom dhe Postën...

Përplasja në mes Konjufces dhe Veselit – “A pe sheh po harron edhe çka po fol”

para 3 muajve - Insajderi

Pas përfundimit të fjalimit të deputetit Konjufca, Veseli është shprehur i gatshëm që të replikojë ndaj Konjufces pasi që gjatë fjalimit të tij ai kishte përmendur emrin e tij, raporton Gazeta Insajderi....

Rezoluta tri pikëshe e VV-së për Telekomin e Kosovës

para 3 muajve - Gazeta Observer

Ka nisur seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit ku po diskutohet për gjendjen në Telekomin e Kosovës. Deputeti i Vetëvendosjes, Glauk Konjufca ka thënë se do të paraqesin një Rezolutë në të cilën përfshihen...

Hoti: PTK-ja po falimenton për shkak të punësimeve të militantëve

para 3 muajve - Epoka e Re

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti, ka thënë se kriza në Telekomin e Kosovës është thelluar nga punësimet pa kritere. Hoti ka theksuar se PTK-ja është na...

Konjufca: Hashim Thaçi e fundosi Telekomin, këto janë tri pikat që do ta shpëtonin

para 3 muajve - Bota Press

Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, ka fajësuar ish-qeverisjen Thaçi për shkatërrim të Telekomit teksa ka prezantuar tri pika për shpëtimin e Telekomit nga falimentimi. “Telekomi...

Haradinaj: Kjo Qeveri nuk ka marrë pare prej Telekomit, nuk ka pasë as çka me marrë

para 3 muajve - Periskopi

Në seancën e jashtëzakonshme e cila u thirr lidhur me gjendjen në Telekomin e Kosovës dhe masat që i ka ndërmarrë Qeveria për zbatimin e Rezolutës lidhur me gjendjen financiare në Telekom dhe Postën e...

Konjufca paraqet rezolutë me tri pika për Telekomin e Kosovës

para 3 muajve - Epoka e Re

Ka nisur seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit ku po diskutohet për gjendjen në Telekomin e Kosovës. Deputeti i Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, ka thënë se do të paraqesin një rezolutë në të cilën përfshihen...

Haradinaj: E njoh dhe e respektoj Blerim Devollin, është shumë i zoti

para 3 muajve - Periskopi

Kryeministri Ramush Haradinaj në seancën e jashtëzakonshme për Telekomin, tha se e njeh mirë Blerim Devollin dhe e respekton shumë. Por Haradinaj, tha se ‘asnjë sipërmarrës nuk do të lejohet ta dëmtojë...

Konjufca prezanton tre hapa për të respektuar rezoluten për Telekomin e Kosovës

para 3 muajve - Insajderi

Në seancë e jashtëzakonshme për Telekomin e Kosovës e thirrur nga VV dhe Lidhja Demokratike e Kosovës ( LDK), Konjufca ka thënë se kjo çfarë është duke i ndodhur Telekomit është një shkatërrim i madh,...

LVV propozon rezolutë për Telekomin

para 3 muajve - Arbresh

Ka nisur seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit ku po diskutohet për gjendjen në Telekomin e Kosovës. Deputeti i Vetëvendosjes, Glauk Konjufca ka paraqitur një rezolutë në të cilën përfshihen tri pika për...

Veseli – Konjufcës: Po harron krejt çka ke fol, po lypi leje prej teje me marrë fjalën

para 3 muajve - Gazeta Observer

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, në seancën e Kuvendit ku po flitet për gjendjen e Telekomit tha se autorët e falimentimit e kësaj dnërmarreje, janë pushtetarët. “Autorët...

Konjufca: Autorët e krimit të organizuar në Telekom janë pushtetarët

para 3 muajve - Gazeta Observer

Shefi i GP të VV’së, Glauk Konjufca, thotë se autorët e falimentimit të Telekomit, janë pushtetarët. “Autorët e këtij krimi të organizuar janë akterët e pushtetit. Pushtetarët kanë vendosur edhe deri në...

Fillon seanca e Kuvendit për Telekomin

para 3 muajve - Arbresh

Ka filluar seanca e jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës  lidhur me gjendjen në Telekomin e Kosovës dhe masat që i ka ndërmarrë Qeveria për zbatimin e Rezolutës lidhur me gjendjen financiare në Telekom...

Konjufca: Autorët e krimit të organizuar në Telekom janë pushtetarët

para 3 muajve - Periskopi

Shefi i GP të VV’së, Glauk Konjufca, thotë se autorët e falimentimit të Telekomit, janë pushtetarët. “Autorët e këtij krimi të organizuar janë akterët e pushtetit. Pushtetarët kanë vendosur edhe deri në...

Haradinaj u bënë thirrje ministrave të marrin pjesë në seancën për Telekomin

para 3 muajve - Arbresh

Pas përfundim të mbledhjes së rregullt të Qeverisë së Kosovës, kryeministri, Ramush Haradinaj u ka bërë thirrje ministrave të marrin pjesë në seancën e sotme të Kuvendit. “Ju e dini se tani kemi seancë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK