http://kariera.mk

“Facebook”, “Youtube” dhe “Google” bëhen bashkë, ja përmbajtjet që vendosën të eleminojnë nga interneti

para 3 muajve - Gazeta Tema

Gjigantët e internetit dhe medias sociale përfshirë “Facebook”, “Youtube” dhe “Google” nënshkruan sot kartën për të eliminuar publikimet me përmbajtje të dhunshme dhe ekstremiste nga interneti. “Christchurch...

Gjigantët e internetit nënshkruajnë kartë kundër publikimeve me përmbajte terroriste

para 3 muajve - Koha.net

Paris, 16 maj – Gjigantët e internetit dhe medias sociale përfshirë “Facebook”, “Youtube” dhe “Google” kanë nënshkruar dje kartën për të eliminuar publikimet me përmbajtje të dhunshme dhe ekstremiste nga...

Mediat sociale nënshkruajnë një kartë kundër publikimeve terroriste

para 3 muajve - Koha Jone

Gjigantët e internetit dhe medias sociale përfshirë “Facebook”, “Youtube” dhe “Google” nënshkruan sot kartën për të eliminuar publikimet me përmbajtje të dhunshme dhe ekstremiste nga interneti. “Christchurch...

Mediat sociale nënshkruajnë një kartë kundër publikimeve terroriste

para 3 muajve - BalkanWeb

Gjigantët e internetit dhe medias sociale përfshirë “Facebook”, “Youtube” dhe “Google” nënshkruan sot kartën për të eliminuar publikimet me përmbajtje të dhunshme dhe ekstremiste nga interneti. “Christchurch...

Facebook vjen me një tjetër ndryshim

para 3 muajve - InfoMagazin

Sulmet terroriste në Christchurch të Zelandës së Re, ku autori mundi të transmetonte “live” në rrjetin social Facebook “veprën” e tij, ka detyruar gjigantin e teknologjisë të kufizojë shërbimin “livestreaming”....

Facebook kufizon transmetimet “live”

para 3 muajve - Shprehja.com

Gjiganti teknologjik ka thënë se fillimisht do të ketë paralajmërime për shkelje të rregullave të reja të Facebook-ut. Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern, i ka konsideruar këto masa “si hapa...

Facebook kufizon transmetimet “live”

para 3 muajve - Top Channel

Rrjeti social Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtëpërdrejtë pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin “online”, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në...

Facebook kufizon mundësinë e transmetimit të drejtpërdrejtë

para 3 muajve - Vizion Plus

Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtëpërdrejtë pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në Kristçërç të Zelandës...

Facebook kufizon mundësinë e transmetimit të drejtpërdrejtë

para 3 muajve - Antpress

Rrjeti social, Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtëpërdrejtë pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në...

Facebook kufizon mundësinë e transmetimit të drejtpërdrejtë

para 3 muajve - Illyria

Rrjeti social Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtëpërdrejtë pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në...

Facebook kufizon mundësinë e transmetimit të drejtpërdrejtë

para 3 muajve - Medial

Rrjeti social, Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtëpërdrejtë pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në...

Facebook kufizon mundësinë e transmetimit të drejtpërdrejtë

para 3 muajve - Portalb

Rrjeti social, Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtëpërdrejtë pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në...

Videot “Live”, Facebook merr vendimin e rëndësishëm për këtë arsye

para 3 muajve - Blitz

Facebook, pas sulmeve terroriste kundër dy xhamijave në Zelandën e Re të transmetuar ‘live’ në këtë rrjet social, ka vendosur të marrë masa duke përdorur këtë funksion ndaj gjithë atyre që shkelin rregullin,...

Facebook ndryshon rregullat për transmetimet e drejpërdrejta

para 3 muajve - Arbresh

Facebook ka vendosur që të vendos kufizime të reja në përdorimin e transmetimet e drejtpërdrejta. Ky vendim vjen pas sulmit mbi xhamitë në Zelandën e Re, ku mbetën të vrarë 51 myslimanë. Kompania ka theksuar...

Franca dhe Zelanda e Re kërkojnë mobilizim botëror kundër dhunës në internet

para 3 muajve - Alsat-M

Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe kryeministrja neozelandeze, Jacinda Ardern lëshuan sot nga Parisi “thirrjen e Christchurch” kundër dhunës në internet, në çastin që “Facebook” por ngushton përdorimin...

PARIS – Franca dhe Zelanda e Re kërkojnë mobilizim botëror kundër dhunës në internet

para 3 muajve - Medial

PARIS, 15 maj /MEDIAL-AFP/ – Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe kryeministrja neozelandeze, Jacinda Ardern lëshuan sot nga Parisi “thirrjen e Christchurch” kundër dhunës në internet, në çastin që...

Facebook kufizon mundësinë e transmetimit të drejtpërdrejtë

para 3 muajve - Shekulli

Rrjeti social, Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtpërdrejtë pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në...

Franca dhe Zelanda e Re kërkojnë mobilizim botëror kundër dhunës në internet

para 3 muajve - Lajm

Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe kryeministrja neozelandeze, Jacinda Ardern lëshuan sot nga Parisi “thirrjen e Christchurch” kundër dhunës në internet, në çastin që “Facebook” por ngushton përdorimin...

VENDIMI: Nga sot Facebook kufizon transmetimin Live

para 3 muajve - Gazeta Tema

Nga sot facebook do të kufizojë transmetimet live për ata që dhunojnë disa rregulla sociale, përfshi edhe politikat e grupit dhe personave të rrezikshëm. E bëri të ditur facebook dhe vendimi vjen pak para...

VENDIMI: Nga sot Facebook kufizon transmetimin Live

para 3 muajve - Gazeta Tema

Nga sot facebook do të kufizojë transmetimet live për ata që dhunojnë disa rregulla sociale, përfshi edhe politikat e grupit dhe personave të rrezikshëm. E bëri të ditur facebook dhe vendimi vjen pak para...

Facebook vjen me një tjetër ndryshim

para 3 muajve - Opinion

Sulmet terroriste në Christchurch të Zelandës së Re, ku autori mundi të transmetonte “live” në rrjetin social Facebook “veprën” e tij, ka detyruar gjigantin e teknologjisë të kufizojë shërbimin “livestreaming”....

Facebook kufizon mundësinë e transmetimit të drejtpërdrejt

para 3 muajve - Alsat-M

Rrjeti social, Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtpërdrejt pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në Kristçërç...

Facebook kufizon mundësinë e transmetimit të drejtpërdrejtë

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Rrjeti social, Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtëpërdrejtë pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në...

Sulmet në Christchurch detyrojnë “Facebook”-un të kufizojë shërbimin “Livestream”

para 3 muajve - Shprehja.com

Vendimi është marrë përpara një samiti kundër ekstremizmit “online” në Paris, të thirrur pikërisht pas sulmeve në dy xhamitë e Christchurchit. Rrjeti më i madh social në botë ka shpallur politikën e ashtuquajtur...

Facebook kufizon mundësinë e transmetimit të drejtpërdrejt

para 3 muajve - Tetova Sot

Rrjeti social, Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtpërdrejt pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në Kristçërç...

Facebook kufizon mundësinë e transmetimit të drejtpërdrejt

para 3 muajve - InfoMagazin

Rrjeti social, Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtpërdrejt pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në Kristçërç...

Ky rrjet social merr vendim ekstrem

para 3 muajve - LajmiFundit

Pas sulmeve terroriste kundër dy xhamive në Zelandën e Re, të transmetuar ‘live’ në Facebook, kompania ka vendosur të marrë masa duke përdorur këtë funksion ndaj gjithë atyre që shkelin rregullin, përfshirë...

Facebook ndryshon rregullat e transmetimit direkt pas masakrës së Zelandës së Re

para 3 muajve - Alsat-M

Facebook ma vendosur të marrë masa pas masakrës së Zelandës së Re. Dy muaj pasi xhirimi masiv në një xhami në Zelandën e Re ishte transmetuar drejtpërdrejt nga i akuzuari i armatosur në Facebook, kompania...

Masakra e Christchurch, Faceboook merr një vendim me rëndësi

para 3 muajve - Java News

Sulmet terroriste në Christchurch të Zelandës së Re, ku autori i masakrës së marsit që shkaktoi 51 të vdekur mundi të transmetonte “live” në rrjetin social Facebook këtë krim, ka detyruar gjigantin e teknologjisë...

Facebook forcon rregullat në shërbimin “Live Streaming”

para 3 muajve - Gazeta Observer

Facebook ka njoftuar sot se do të prezantojë kufizimet në shërbimin “Live Streaming” (transmetim i drejtpërdrejtë), duke aplikuar një politikë “one strike”, pas sulmeve terroriste të Christchurch. Kujtojmë...

May vë në pah mangësitë në luftimin e urrejtjes në internet

para 3 muajve - Arbresh

Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May tha se do të kërkojë bashkëpunim të ngushtë mes qeverive dhe kompanive të internetit për të larguar përmbajtjen terroriste online në fillimin e samitit të...

Facebook kufizon videot live për ata që shkelin rregullat

para 3 muajve - BalkanWeb

Facebook, pas sulmeve terroriste kundër dy xhamijave në Zelandën e Re të transmetuar ‘live’ në këtë rrjet social, ka vendosur të marrë masa duke përdorur këtë funksion ndaj gjithë atyre që shkelin rregullin,...

Facebook kufizon videot live për ata që shkelin rregullat

para 3 muajve - Koha Jone

Facebook, pas sulmeve terroriste kundër dy xhamijave në Zelandën e Re të transmetuar ‘live’ në këtë rrjet social, ka vendosur të marrë masa duke përdorur këtë funksion ndaj gjithë atyre që shkelin rregullin,...

Sulmet në Christchurch detyrojnë “Facebook”-un të kufizojë shërbimin “Livestream”

para 3 muajve - Top Channel

Sulmet terroriste në Christchurch të Zelandës së Re, ku autori i ngjarjes së marsit që shkaktoi 51 të vdekur mundi të transmetonte “live” në rrjetin social Facebook “veprën” e tij, ka detyruar gjigantin...

Sulmet në Christchurch detyrojnë “Facebook”-un të kufizojë shërbimin “Livestream”

para 3 muajve - Koha.net

Sulmet terroriste në Christchurch të Zelandës së Re, ku autori i ngjarjes së marsit që shkaktoi 51 të vdekur mundi të transmetonte “live” në rrjetin social Facebook “veprën” e tij, ka detyruar gjigantin...

Facebook kufizon videot live për ata që shkelin rregullat

para 3 muajve - Ekonomia Online

Pas sulmeve terroriste kundër dy xhamijave në Zelandën e Re, sulme të cilat u transmetuan ‘live’ në ‘Facebook’, rrjeti social ka vendosur të marrë masa. ‘Facebook’ ka njoftuar që ka nënshkruar një tjetër...

Për shkak sulmit terrorist në Christchurch Facebook kufizon shërbimin “Livestream”

para 3 muajve - Shenja

Facebook njoftoi sot kufizimin e përdorimit të platformës së tij të transmetimit me video në kohë reale, një akses që u përdor nga terroristi i Christchurch në Zelandën e Re për transmetimin live të masakrës...

Sulmet në Christchurch detyrojnë “Facebook”-un të kufizojë shërbimin “Livestream”

para 3 muajve - Epoka e Re

Sulmet terroriste në Christchurch të Zelandës së Re, ku autori i ngjarjes së marsit që shkaktoi 51 të vdekur mundi të transmetonte “live” në rrjetin social “Facebook” “veprën” e tij, ka detyruar gjigantin...

Sulmet në Christchurch detyrojnë “Facebook”-un të kufizojë shërbimin “Livestream”

para 3 muajve - KosovaPress

Rrjeti social u kritikua ashpër për vonesën e ndërprerjes së transmetimit të videos, imazhet e tmerrshme u shpërndanë shumë shpejt në internet. Grupi premtoi se do të rishikonte kushtet e përdorimit të...

Facebook ndërron rregullat e transmetimit direkt për shkak të masakrës në Zelandën e Re

para 3 muajve - Insajderi

Duke filluar nga e mërkura, njerëzit që thyejnë rregullat më seriozë të Facebook do të përjashtohen nga përdorimi i Facebook Live për një periudhë. Facebook nuk ka specifikuar të gjitha rregullat që do...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK