http://kariera.mk

“Qeveria teknike e Bashës ishte budallik”, Dash Shehi i nxjerr 'bojën' kreut të PD: Ministra e drejtorë të vdekur!

para 3 muajve - Sot News

Aleati i Lulzim Bashës, Dashamir Shehi thotë se ministrat e PD në qeverinë teknike të vitit 2017, ishin një lëvizje e gabuar. I ftuar tek emisioni “Arena” në Ora News, Shehi tha se qeveria ishe një budallallëk...

Aleati i Lulzim Bashës: Sot ankohet se iu vodhën zgjedhjet, por ministrat e tij teknikë qendruan në qeveri me Ramën edhe 2 muaj pas zgjedhjeve

para 3 muajve - Gazeta Tema

Kreu i LZHK-së Dashamir Shehi i ftuar në emisionin “Arena” në RTV Ora tha se qëndrimi i ministrave teknikë të PD, në qeveri me Ramën pas zgjedhjeve të 2017 ishin një budallik i madh. Hila : E di kush është...

Dash Shehi: Bashkëqeverisja PD-PS, një budallallëk! Basha mori ca drejtorë të vdekur…

para 3 muajve - Java News

Kreu i LZHK-së Dashamir Shehi i ftuar në emisionin “Arena” në RTV Ora tha se qëndrimi i ministrave teknikë të PD, në qeveri me Ramën pas zgjedhjeve të 2017 ishin një budallik i madh. Hila : E di kush është...

Opozita tjetër skenar serb, më 25 maj protestohet sërish pasdite, Basha nis tërheqjen nga bllokimi i rrugëve

para 3 muajve - Sot News

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka nisur ditën e djeshme diskutimet, sa i takon mënyrës se si do të vijohet me axhendën opozitare. Ditën e djeshme, kryedemokrati Basha ka zhvilluar një maratonë...

Aleati i Lulzim Bashës: Sot ankohet se iu vodhën zgjedhjet, por ministrat e tij teknikë qendruan në qeveri me Ramën edhe 2 muaj pas zgjedhjeve

para 3 muajve - Lexo

reu i LZHK-së Dashamir Shehi i ftuar në emisionin “Arena” në RTV Ora tha se qëndrimi i ministrave teknikë të PD, në qeveri me Ramën pas zgjedhjeve të 2017 ishin një budallik i madh. Hila: E di kush është...

PD në aksion, kjo është data e radhës kur do të zhvillohet protesta kundër Ramës

para 3 muajve - Arbresh

Ka nisur pak minuta më parë mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike ku pritet të vendoset për hapat e mëtejshëm për protestat e opozitës. Burime prane Partise Demokratike bejne me dije se data e protestes...

Dash Shehi: Qeveria PS-PD, budallik. Ministra të vdekur që ishin formalisht aty

para 3 muajve - Standard

Kreu i LZHK-së Dashamir Shehi i ftuar në emisionin “Arena” në RTV Ora tha se qëndrimi i ministrave teknikë të PD, në qeveri me Ramën pas zgjedhjeve të 2017 ishin një budallik i madh. Hila : E di kush është...

Opozita cakton protestën e radhës. Ja data dhe ora

para 3 muajve - Top Channel

Opozita ka caktuar protestën e saj të radhës. Ajo do të mbahet në datën 25 maj, ora 19:00. Vendimi u mor në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike. Top Channel

Opozita në Shqipëri ka caktuar protestën e radhës

para 3 muajve - Klan Kosova

Opozita në Shqipëri ka caktuar protestën e saj të radhës, transmeton Klan Kosova. Kjo protestë sipas Top Channel do të mbahet më 25 maj nga ora 19:00. Ky vendim thuhet se u mor në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike.

Çfarë nuk u pa nga mbledhja e Kryesisë së PD (FOTOT)

para 3 muajve - Sot News

Kryesia e PD ka vendosur që protesta e radhës e opozitës do të jetë në 25 maj në mbrëmje. Në përfundim të mbledhjes, kreu i PD, Lulzim Basha tha se vendi është në kushtet grushtit të shtetit. Në fotot...

A do të bashkëpunosh me kryeministrin Rama? Nard Ndoka jep përgjigjen e prerë

para 3 muajve - Sot News

Ish-deputeti Nard Ndoka, i ftuar pasditen e sotme në studion e ‘Top Talk’, ka folur për gjendjen politike në vend. Ndoka si një politikan që ka ndryshuar kahet politike, u pyet për besueshmërinë e qytetarëve...

Nga Basha tek Berisha, foto nga figurat e PD-së jashtë selisë

para 3 muajve - BalkanWeb

Partia Demokratike ka mbledhur këtë të mërkurë në orën 17:00 Kryesinë dhe grupin e saj. Kreyedemokrati Lulzim Basha pas diskutimit me figurat e selisë blu, do të mbajë edhe një fjalë para mediave, ku pritet ...

Zyrtare/ Protesta e 6 kombëtare e opozitës do mbahet më 25 maj

para 3 muajve - Vizion Plus

Konfirmohet data në të cilën opozita do të zhvilloje protesten e radhës kombëtare. Ashtu sic edhe kishte qarkulluar si informacion që nga paraditja e kësaj të mërkurë, PD ka vendosur pas mbledhjes se kryesise...

“Top Talk”/Ja çfarë thotë për moralin politik, Nard Ndoka, ish-aleati i Ramës, sot i Bashës

para 3 muajve - Top Channel

Në studion e “Top Talk”, ishte i ftuar kreu i PDK, ish aleat i kryeministrave Berisha dhe Rama, e tashmë aleat me Lulzim Bashën në opozitë. Si një politikan që ka ndryshuar kahet politike, kreu i PDK,...

E FUNDIT/ Opozita cakton ditën për protestën e radhës

para 3 muajve - Albeu

Pas mbledhjes së mbajtu opozita ka vendosur që protesta e radhës të mbahet në 25 maj duke filluar nga ora 18:30. Kreu demokrat Lulzim Basha ka mbledhur ditën e sotme kryesinë e Partisë Demokratike. Mbledhja...

Kur do të mbahet protesta e radhës? Opozita zbulon datën

para 3 muajve - Sot News

Kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar një takim sot me aleatët ku ka diskutuar dhe për datën e mundshme për protestën kombëtare të opozitës. Opozita cakton protestën e radhës, më 25 maj ora 19:30.

Në PD mblidhen për të ardhmen e protestave (FOTO LAJM)

para 3 muajve - Albeu

Ka nisur pak minuta më parë mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike ku pritet të vendoset për hapat e mëtejshëm për protestat e opozitës. Basha e kishte paralajmëruar këtë mbledhje një ditë më parë...

Nard Ndoka në “Top Talk”: Rama ka humbur lidhjen me realitetin, ka rënë nga sistemi

para 3 muajve - Top Channel

I ftuar në “Top Talk” këtë të mërkurë ka qenë i ftuar kreu i PDK, Nard Ndoka, i cili gjatë fjalës së tij nënvizoi se djegia e mandateve nxjerr nga sistemi edhe kryeministrin Rama, që sipas tij nuk po e...

Ndoka: Rama ka rënë nga sistemi

para 3 muajve - Koha Jone

I ftuar në “Top Talk” këtë të mërkurë ka qenë i ftuar kreu i PDK, Nard Ndoka, i cili gjatë fjalës së tij nënvizoi se djegia e mandateve nxjerr nga sistemi edhe kryeministrin Rama, që sipas tij nuk po e...

FOTOT: Gati për revolucionin e radhës

para 3 muajve - Gazeta Tema

Lulzim Basha ka mbledhur sot Kryesinë e Partisë Demokratike, për të vendosur se çfarë do të bëjnë më tej, duke qenë se vetëm protestat nuk po japin efekt. Në fotot e mëposhtme, drejtuesit e PD-së duke...

Ndoka në “Top Talk”: Ambasadat flasin ndryshe nga shtetet që përfaqësojnë

para 3 muajve - Top Channel

Përfaqësuesit e ambasadave në Tiranë, e jo vetëm, jo pak herë nuk e kanë përkrahur qëndrimin e opozitës jashtëparlamentare, madje pak orë para protestës së 13 majit, disa prej tyre patën në unison një...

Sërish protestë?PD mbledh Kryesinë, ja çfarë pritet të vendoset

para 3 muajve - BalkanWeb

Pas mbledhjes së kryesisë dhe grupit që do të nisë sot në orën 17:00 , kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të  mbajë një konferencë për mediat. Burime i thanë “BalkanWeb” se lideri i selisë...

"Në këtë moment ai duhet të shpallte zgjedhjet e parakohshme", aleati i Bashës sulmon ashpër Ramën

para 3 muajve - Sot News

Aleati i Bashës, Nard Ndoka  thekson se Rama e ka humbur lidhjen me realitetin, e se me djegien e mandateve nuk është opozita që ka dalë nga sistemi, por kryeministri ai që ka rënë nga sistemi. “Ne e kishim...

Mblidhet Kryesia e PD, ja çfarë pritet të vendoset pas orës 17:00

para 3 muajve - Sot News

Pas mbledhjes së kryesisë dhe grupit që do të nisë sot në orën 17:00 , kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të  mbajë një konferencë për mediat.Mësohet se lideri i PD pritet të komunikojë datën...

Sërish protestë? PD mbledh Kryesinë, ja çfarë pritet të vendoset

para 3 muajve - Standard

Pas mbledhjes së kryesisë dhe grupit që do të nisë sot në orën 17:00 , kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të  mbajë një konferencë për mediat. Burime i thanë “BalkanWeb” se lideri i selisë...

"Flasin ndryshe nga shtetet që përfaqësojnë", aleati i Bashës sulmon Ambasadat në Tiranë

para 3 muajve - Sot News

Përfaqësuesit e ambasadave në Tiranë,  pak orë para protestës së 13 majit, disa prej tyre patën në unison  patën një reagim të ashpër për dhunën e përdorur në protestën e 11 majit. Por kreu i PDK dhe njëkohësisht...

“Negociata, por edhe protestë”/ Opozita vendos sot ditën e protestës kombëtare

para 3 muajve - Top Channel

Opozita do të dalë sërish në protesta por data pritet të vendoset pasditen e sotme. Negociatat e ndërkombëtarëve për zgjidhjen e krizës do vijojnë njëherësh me aksionin kundër mbajtjes së zgjedhjeve me...

Pas “shuplakës” nga SHBA dhe vendet e BE, vjen shpjegimi i Nardit: Ambasadat flasin ndryshe nga shtetet që përfaqësojnë. Basha ka kontakte me personalitete

para 3 muajve - Gazeta Tema

Përfaqësuesit e ambasadave në Tiranë, e jo vetëm, jo pak herë nuk e kanë përkrahur qëndrimin e opozitës jashtëparlamentare, madje pak orë para protestës së 13 majit, disa prej tyre patën në unison një...

FOTOT/ Saliu para çuni i Fahriut mbrapa, gati për të rrëzuar Ramën

para 3 muajve - Lexo

Lulzim Basha ka mbledhur sot Kryesinë e Partisë Demokratike, për të vendosur se çfarë do të bëjnë më tej, duke qenë se vetëm protestat nuk po japin efekt. Në fotot e mëposhtme, drejtuesit e PD-së duke...

Basha paralajmëron protestën e radhës për 25 maj

para 3 muajve - Koha.mk

Ka përfunduar mbledhja e kryedemokratit Lulzim Basha me kryetarët e degëve të PD-së, transmeton Dita. Sipas mediave, protesta e radhës është diskutuar të mbahet në 25 maj. Basha do ta konsultojë datën...

Sërish protestë?PD mbledh Kryesinë, ja çfarë pritet të vendoset

para 3 muajve - Lexo

Pas mbledhjes së kryesisë dhe grupit që do të nisë sot në orën 17:00 , kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të mbajë një konferencë për mediat. Burime thonë se lideri i selisë blu pritet të...

Aleatët e PD në Fier: Zgjedhje të lira garantohen vetëm nga një qeveri tranzitore

para 3 muajve - Medial

Grupimi i Qendrës së Djathtë ka organizuar këtë të mërkurë në qytetin e Fierit forumin për Zgjedhje të Lira. Në takim ishin të pranishëm, kreu i LZHK, Dashamir Shehi, i PR, Fatmir Mediu, i PDK, Nard Ndoka,...

Çfarë po “gatuan” PD? Lulzim Basha mbledh Kryesinë

para 3 muajve - Java News

Kryetari i PD ka mbledhur pasditen e së mërkurës kryesinë e partisë së tij. Mbledhja në fjalë vjen pas takimit me aleatët, ku u vendos të vijojnë bisedimet me ndërkombëtarët. Sipas opozitës joparlamnetare,...

Opozita në Shqipëri ka caktuar protestën e radhës

para 3 muajve - Ekonomia Online

Opozita në Shqipëri ka caktuar protestën e saj të radhës. Kjo protestë sipas Top Channel do të mbahet më 25 maj nga ora 19:00. Ky vendim thuhet se u mor në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike.

PARADOKSI/ Edhe kërcënues zgjedhjesh, si mbahen në treg nga media politikanë të falimentuar

para 3 muajve - Te Sheshi

Spartak Ngjela shfaqet rregullisht studiove televizive me komentet e prognozat e tij. E bën duke u vetëmbajtur në jetën publike si analist, pasi si politikan ai përbën një dështim katastrofik. Ka bërë...

Përfundon mbledhja e Bashës me kryetarët e degëve, protesta e radhës pritet më…

para 3 muajve - Top Channel

Ka përfunduar mbledhja e kryedemokratit Lulzim Basha me kryetarët e degëve. Burime për Top Channel bëjnë me dije se data 25 maj po diskutohet për protestën e radhës masive. Basha do ta konsultojë datën...

Nardi nuk ndalet: Ambasadat e SHBA dhe vendet e BE flasin ndryshe nga shtetet që përfaqësojnë. Basha është kokë e madhe, ka kontakte me personalitete

para 3 muajve - Lexo

Përfaqësuesit e ambasadave në Tiranë, e jo vetëm, jo pak herë nuk e kanë përkrahur qëndrimin e opozitës jashtëparlamentare, madje pak orë para protestës së 13 majit, disa prej tyre patën në unison një...

Opozita cakton protestën e radhës. Ja data dhe ora

para 3 muajve - Arbresh

Opozita ka caktuar protestën e saj të radhës. Ajo do të mbahet në datën 25 maj, ora 19:00. Vendimi u mor në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike.

E FUNDIT/ PD në aksion, kjo është data e radhës kur do të zhvillohet protesta kundër Ramës

para 3 muajve - LajmiFundit

Ka nisur pak minuta më parë mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike ku pritet të vendoset për hapat e mëtejshëm për protestat e opozitës. Burime prane Partise Demokratike bejne me dije se data e protestes...

Opozita në Fier: Nuk do lejojmë zgjedhje më 30 qershor

para 3 muajve - Albeu

Pas Tiranës dhe Durrësit, ‘Forumi për zgjedhje të lira ’, i organizuar nga ‘Grupimi i Qendrës së Djathtë’, është ndalur në qytetin e Fierit. Aleatët historikë të Partisë Demokratike, Shehi, Ndoka, Mediu,...

Basha paralajmëron protestën e radhës për 25 maj

para 3 muajve - Koha.net

Ka përfunduar mbledhja e kryedemokratit Lulzim Basha me kryetarët e degëve të PD-së, transmeton Dita. Sipas mediave, protesta e radhës është diskutuar të mbahet në 25 maj Basha do ta konsultojë datën me...

Opozita e bashkuar cakton datën e protestës së madhe kombëtare

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Opozita e bashkuar ka caktuar protestën e madhe kombëtare më datë 25 Maj, ora 19:00. Vendimi u mor pas mbledhjes së sotme të Kryesisë së PD demokratike. Më herët lideri demokrat Basha zhvilloi një takim...

Opozita në Shqipëri thotë se s’do të lejojë mbajtjen e zgjedhjeve

para 3 muajve - Albinfo

Ky vendim u bë i ditur nga kreu i LZHK-së, Dash Shehu, pas takimit që pati me liderët e tjerë të opozitës. Shehu deklaroi se qysh sot ka filluar manipulimi zgjedhor, transmeton albinfo.ch. “Zgjedhjet kanë...

Kur do të mbahet protesta e radhës? Opozita zbulon datën

para 3 muajve - Sot News

Kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar një takim sot me aleatët ku ka diskutuar dhe për datën e mundshme për protestën kombëtare të opozitës. Burime bëjnë me dije se janë diskutuar dy data, 25 Maji ose...

Shqipëri, protesta e radhës e opozitës më 25 maj

para 3 muajve - Alsat-M

Ka përfunduar mbledhja e krye-demokratit Lulzim Basha me kryetarët e degëve. Mediat bëjnë me dije se data 25 maj po diskutohet për protestën e radhës masive. Basha do ta konsultojë datën me kryetarët e...

Takimi me aleatët/ Shehi: Zgjedhje më datë 30 nuk ka!

para 3 muajve - Top Channel

Kreu i LZHK-së Dashamir Shehi pas një takimi që pati në selinë e PD mes kreut të PD-së Lulzim Basha dhe aleatëve theksoi se zgjedhjet e 30 qershorit janë të rëna moralisht, por edhe me dokumente sepse...

Opozita e pavendosur për protestën e 25 majit

para 3 muajve - Albeu

Kreu i Partisë Demokratike,Lulzim Basha , ka pasur një të mërkurë të ngjeshur me takime. Paradite herët ai ka zhvilluar një mbledhje me aleatët dhe më pas me kryetarët e degëve të PD-së në rrethe. Burime...

Basha takon aleatët, protesta e radhës më 25 maj?

para 3 muajve - Vizion Plus

Kreu i Partisë Demokratike,Lulzim Basha, këtë të mërkurë  ka zhvilluar një mbledhje me aleatët dhe më pas me kryetarët e degëve të PD-së në rrethe. Informacionet paraprake nga mbledhja bëjnë me dije se...

Protestë kombëtare me 25 maj?!! Çfarë pritet…????

para 3 muajve - Standard

Kreu i Partisë Demokratike,Lulzim Basha, ka pasur një të mërkurë të ngjeshur me takime. Paradite herët ai ka zhvilluar një mbledhje me aleatët dhe më pas me kryetarët e degëve të PD-së në rrethe. Burime...

Zgjedhje më datë 30 qershor nuk ka! PS ka filluar manipulimin e zgjedhjeve që tani…

para 3 muajve - Standard

Nga deklarata për shtyp e z. Dashamir Shehi, kryetar i LZHK-së, dhënë mediave pas takimit me kreun e opozitës Lulzim Bashën. “Ne bëmë një takim të frytshëm me zotin Basha, ku siguruam solidaritetin tonë...

Protesta e opozitës më 25 maj

para 3 muajve - RTV 21

Diskutohet kjo datë për protestën kombëtare të opozitës Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka pasur një të mërkurë të ngjeshur me takime. Paradite herët ai ka zhvilluar një mbledhje me aleatët dhe...

PD me aleatët: Protesta deri në një zgjidhje, pa përjashtuar ndihmën e ndërkombëtarëve

para 3 muajve - Koha.net

Tiranë, 15 maj - Ka përfunduar mbledhja që po zhvillohej sot në selinë blu me aleatët e PD-së. Në një deklaratë për mediat, Dashamir Shehi, është shprehur se tema kryesore që është diskutuar ka qenë vijimi...

Opozita, protestë kombëtare me 25 maj?

para 3 muajve - Koha Jone

Kreu i Partisë Demokratike,Lulzim Basha, ka pasur një të mërkurë të ngjeshur me takime. Paradite herët ai ka zhvilluar një mbledhje me aleatët dhe më pas me kryetarët e degëve të PD-së në rrethe. Burime...

Shehi: Zgjedhje më 30 qershor s’ka, aksioni opozitar në 360 gradë

para 3 muajve - BalkanWeb

TIRANË Aleatët e Bashës janë në një mendje: zgjedhje më 30 qershor nuk do të ketë. Kështu deklaroi kreu i LZHK-së Dashamir Shehi pas një takimi që pati në selinë e PD mes kreut të PD-së Lulzim Basha dhe...

Fier, aleatët e Bashës: Zgjedhje të lira vetëm me qeveri tranzitore

para 3 muajve - Medial

FIER Pas Tiranës dhe Durrësit, ‘Forumi për zgjedhje të lira’, i organizuar nga ‘Grupimi i Qendrës së Djathtë’, është ndalur në qytetin e Fierit. Aleatët e Partisë Demokratike, Shehi, Ndoka, Mediu, Dule...

Takimi i Bashës me aleatët përfundon/ Shehi zbulon skenarin: Aksioni do spostohet në rrugë

para 3 muajve - Shekulli

Përfundon takimi i kreut të PD Lulzim Basha me aleatët në selinë blu. Pas mbledhjes, ka folur Dashamir Shehi i LZHK duke zbuluar dhe se çfarë do ndodhë në vazhdim. Shehi tha se për fat të keq, aksioni...

Përfundon takimi i Bashës me aletatët: Morali i zgjedhjeve ka rënë

para 3 muajve - Opinion

Ka përfunduar takimi në selinë blu mes Kryetarit të parties Demokratike Lulzim Basha dhe aleatëve të tij në koalicionin opozitar. Ka qenë kreu i LZHK, Dashamir Shehi, i cili është prononcuar për mediat...

Protestat do të vazhdojnë…Zgjedhje nuk bëhen me Edi Ramën në krye të qeverisë!

para 3 muajve - Standard

Aleatët e PD-së sapo kanë përfunduar takimin me kreun demokrat Lulzim Basha në selinë e PD. Kryetari i LZHK-së Dashamir Shehi dha një deklaratë për mediat menjëherë pas takimit, në të cilën tha: Do të...

Opozita ngul këmbë: Nuk do lejojmë zgjedhje me 30 qershor

para 3 muajve - Albeu

Ka përfunduar takimi i kreut të PD-së Lulzim Basha me aleatët e tij. Në mbyllje të takimit, kreu i LZHK-së Dashamir Shehi , u shpreh se i vetmi diskutim që është kryer ka të bëjë me bllokimin e zgjedhjeve...

Dash Shehi: Nuk heqim dorë nga rruga, do rrezistojmë me protesta deri sa të rrëzojmë Ramën që na vodhi votat

para 3 muajve - Gazeta Tema

Dash Shehi është shfaqur i revoltuar pas mbledhjes së aleatëve me kryedemokratin Lulzim Basha. Kreu i LZHK-së shprehet se nuk do të hiqet dorë nga protestat duke thënë se do të vazhdojë aksioni për të...

Përfundon takimi i Bashës me aleatët, Shehi zbulon vendimin e opozitës: Fatkeqësisht, ka ardhur koha për...

para 3 muajve - Sot News

Përfundon takimi i kreut të PD Lulzim Basha me aleatët në selinë blu. Pas mbledhjes, ka dolur Dashamir Shehi i LZHK ka zbuluar dhe se çfarë do ndodhë në vazhdim. Shehi tha se për fat të keq, aksioni opozitar...

E fundit/ Përfundon mbledhja e PD me aleatët! Dalin detajet. Flet Dashamir Shehu

para 3 muajve - Standard

Ka përfunduar mbledhja që po zhvillohej në selinë blu  me aleatët e PD. Në një deklaratë për mediat Dashamir Shehi është shprehur se tema kryesore që është diskutuar ka qenë vijimi i aksionit opozitar...

Aleatët e PD-së në Fier: Qeveria tranzitore, e përberë nga njerëz me integritet

para 3 muajve - Koha Jone

Pas Tiranës dhe Durrësit, ”Forumi për zgjedhje të lira”, i organizuar nga ”Grupimi i Qendrës së Djathtë”, është ndalur në qytetin e Fierit. Aleatët historikë të Partisë Demokratike, Shehi, Ndoka, Mediu,...

Fier, aleatët e Bashës: Zgjedhje të lira vetëm me qeveri tranzitore

para 3 muajve - BalkanWeb

Pas Tiranës dhe Durrësit, ‘Forumi për zgjedhje të lira’, i organizuar nga ‘Grupimi i Qendrës së Djathtë’, është ndalur në qytetin e Fierit. Aleatët e Partisë Demokratike, Shehi, Ndoka, Mediu, Dule dhe...

Çfarë pritet të ndodhë ditët në vijim? Basha takon aleatët, drejtuesit lokalë dhe kryesinë

para 3 muajve - Top Channel

Teska një ditë më parë, Lulzim Basha, paralajmëronte vijimin e protestave të ndrëthurur me ofertën për qeveri tranzitore, kreu i PD do të zhvillojë sot një sërë takimesh për të vendosur edhe si do të vijojë...

Cila është strategjia e Bashës, pas protestave çfarë do vijnë? Kryetari i PD mbledh kryesinë dhe aleatët në seli, do vendoset për…

para 3 muajve - Sot News

Siç njoftoi ditën e djeshme kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka filluar takimi mes aleatëve dhe anëtarët e kryesisë se PD, në selinë blu. Siç paralajmëroi një ditë më parë, sot do të diskutohet...

Dy mesazhet për Ramën dhe çfarë po ndodh sot, në shtabin e opozitës!

para 3 muajve - Koha Jone

Në dy ditë rresht, opozita e bashkuar dhe dhjetëra mijë protestues i dërguan kryeministrit Rama, dy mesazhe. Atë të 11 Majit, që tregoi se zemërimi popullor ka mbërritur në pikën e vlimit dhe atë të protestës...

Aleatët e PD në Fier: Zgjedhje të lira garantohen vetëm nga një qeveri tranzitore

para 3 muajve - Vizion Plus

Grupimi i Qendrës së Djathtë ka organizuar këtë të mërkurë në qytetin e Fierit forumin për Zgjedhje të Lira. Në takim ishin të pranishëm, kreu i LZHK, Dashamir Shehi, i PR, Fatmir Mediu, i PDK, Nard Ndoka,...

Basha mledh kryesinë dhe aleatët në seli, do diskutohet vijimi i aksionit opozitar

para 3 muajve - Albeu

Kreu i Partisë Demokratike , Lulzim Basha ashtu siç paralajmëroi një ditë parë ka mledhur aletatët në selinë blu për të diskutuar për vijimin e aksionit të mëtejshëm opozitar me protesta të mëdha. Dje...

Cila është strategjia e Bashës, pas protesta çfarë do vijnë? Kryetari i PD mbledh kryesinë dhe aleatët në seli, do vendoset për…

para 3 muajve - Sot News

Siç njoftoi ditën e djeshme kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka filluar takimi mes aleatëve dhe anëtarët e kryesisë se PD, në selinë blu. Siç paralajmëroi një ditë më parë, sot do të diskutohet...

Kriza politike/ Aleatët e Bashës zbarkojnë në Fier, zbardhet kërkesa

para 3 muajve - Sot News

Pas Tiranës dhe Durrësit, ‘Forumi për zgjedhje të lira’, i organizuar nga ‘Grupimi i Qendrës së Djathtë’, është ndalur në qytetin e Fierit. Aleatët e Partisë Demokratike,kreu i LZHK-së Dashamir Shehi,...

Basha takon aleatët, drejtuesit lokalë dhe kryesinë…

para 3 muajve - Standard

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, do të zhvillojë sot një sërë takimesh për të vendosur edhe si do të vijojë aksioni opozitar. Në 10:30 ai do të takohet me aleatët e tij. Ndërsa në 11:30 do zhvillohet në selinë...

Kriza politike në Shqipëri, Basha takime intensive me strukturat e partisë

para 3 muajve - Alsat-M

Kreu i Partisë Demokratike në Shqipëri, Lulzim Basha do të ketë sot një ditë të ngjeshur me takime, për vijimin e mëtejshëm të aksionit politik. Duke nisur nga ora 11:30 e ditës së sotme, Basha do të zhvillojë...

Një tjetër protestë kombëtare në 25 maj?

para 3 muajve - Java News

Opozita shqiptare po mendon që të mbajë një tjetër protestë kombëtare më 255 maj. Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka pasur një të mërkurë të ngjeshur me takime. Paradite herët ai ka zhvilluar...

Basha paralajmëron protestën e radhës për 25 maj

para 3 muajve - Arbresh

Ka përfunduar mbledhja e kryedemokratit Lulzim Basha me kryetarët e degëve të PD-së Sipas mediave, protesta e radhës është diskutuar të mbahet në 25 maj Basha do ta konsultojë datën me kryetarët e djathtë...

Basha takon aleatët, drejtuesit lokalë dhe kryesinë

para 3 muajve - Koha Jone

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, do të zhvillojë sot një sërë takimesh për të vendosur edhe si do të vijojë aksioni opozitar. Në 10:30 ai do të takohet me aleatët e tij. Ndërsa në 11:30 do zhvillohet në selinë...

Opozita në Fier: Nuk do lejojmë zgjedhje më 30 qershor

para 3 muajve - Gazeta Observer

Pas Tiranës dhe Durrësit, ‘Forumi për zgjedhje të lira’, i organizuar nga ‘Grupimi i Qendrës së Djathtë’, është ndalur në qytetin e Fierit. Aleatët historikë të Partisë Demokratike, Shehi, Ndoka, Mediu,...

Basha me krerët e degëve, zbulohet data e mundshme për protestën e radhës

para 3 muajve - Gazeta Observer

Në mbledhjen e sotme me kryetarët e degëve, lideri i PD-së, Lulzim Basha diskutoi për datën e mundshme të protestës. 25 maji mund të jetë data kur do të zhvillohet protesta e ardhshme kombëtare. Basha...

Basha paralajmëron protestën e radhës për 25 maj

para 3 muajve - Ekonomia Online

Ka përfunduar mbledhja e kryedemokratit Lulzim Basha me kryetarët e degëve të PD-së, transmeton Dita. Sipas mediave, protesta e radhës është diskutuar të mbahet në 25 maj Basha do ta konsultojë datën me...

Dash Shehi: Nuk heqim dorë nga rruga, do rrezistojmë me protesta deri sa të rrëzojmë Ramën që na vodhi votat

para 3 muajve - Lexo

Dash Shehi është shfaqur i revoltuar pas mbledhjes së aleatëve me kryedemokratin Lulzim Basha. Kreu i LZHK-së shprehet se nuk do të hiqet dorë nga protestat duke thënë se do të vazhdojë aksioni për të...

Përfundon mbledhja në selinë blu, Dashi flet në emër të opozitës: Nuk do të lejojmë zgjedhje më 30 qershor

para 3 muajve - Java News

Ka përfunduar mbledhja që po zhvillohej në selinë blu me aleatët e PD. Opozita mbetet e vendosur për të mos lejuar zgjedhje me 30 qershor tha në një deklaratë për mediat Dashamir Shehi është shprehur se...

Aleatët e Bashës njëzëri: Do bllokojmë zgjedhjet në të gjitha mënyrat

para 3 muajve - Lexo

Aleatët e Partisë Demokratike, Dashamir Shehi, Nard Ndoka, Fatmir Mediu dhe Vangjel Dule kanë deklaruar se opozita do të bllokojë zgjedhjet në të gjitha mënyrat. Në një takim në Fier, ‘Forumi për zgjedhje...

Përfundon mbledhja në selinë blu, opozita e vendosur: Nuk do të lejojmë zgjedhje më 30 qershor

para 3 muajve - Java News

Ka përfunduar mbledhja që po zhvillohej në selinë blu me aleatët e PD. Opozita mbetet e vendosur për të mos lejuar zgjedhje me 30 qershor tha në një deklaratë për mediat Dashamir Shehi është shprehur se...

Përfundon mbledhja në PD, caktohet data e protestës së radhës

para 3 muajve - LajmiFundit

Diten e sotme ka përfunduar mbledhja e kryetarit te PD Lulzim Basha me kryetarët e degëve ne rrethe. Burimet bëjnë me dije se data 25 maj po diskutohet për protestën e radhës kunder qeverise. Basha do...

Shqipëri – Protesta e radhës e opozitës më 25 maj

para 3 muajve - Gazeta e re

Ka përfunduar mbledhja e kryedemokratit Lulzim Basha me kryetarët e degëve. Burime për Top Channel bëjnë me dije se data 25 maj po diskutohet për protestën e radhës masive. Basha do ta konsultojë datën...

‘PS ka filluar manipulimin e zgjedhjeve që tani! Por ne nuk do të lejojmë zgjedhje më 30 qershor!’

para 3 muajve - LajmiFundit

Nga deklarata për shtyp e z. Dashamir Shehi, kryetar i LZHK-së, dhënë mediave pas takimit me kreun e opozitës Lulzim Bashën. “Ne bëmë një takim të frytshëm me zotin Basha, ku siguruam solidaritetin tonë...

Përfundon mbledhja e Bashës me kryetarët e degëve, protesta e radhës pritet më…

para 3 muajve - Fakti Ditor

Ka përfunduar mbledhja e kryedemokratit Lulzim Basha me kryetarët e degëve. Burime për Top Channel bëjnë me dije se data 25 maj po diskutohet për protestën e radhës masive. Basha do ta konsultojë datën...

Përfundon mbledhja e Bashës me kryetarët e degëve, protesta e radhës pritet më…

para 3 muajve - AlbPortali

Ka përfunduar mbledhja e kryedemokratit Lulzim Basha me kryetarët e degëve. Loading... Burime për Top Channel bëjnë me dije se data 25 maj po diskutohet për protestën e radhës masive. Basha do ta konsultojë...

Protesta e radhës e opozitës më 25 maj

para 3 muajve - KosovaPress

Burime për Top Channel bëjnë me dije se data 25 maj po diskutohet për protestën e radhës masive. Basha do ta konsultojë datën me kryetarët e djathtë të bashkive, me ish grupin parlamentar dhe këshillin kombëtar./Tch/ Loading...

Kriza politike në Shqipëri, Basha takime intensive me strukturat e partisë

para 3 muajve - Tetova Sot

Kreu i Partisë Demokratike në Shqipëri, Lulzim Basha do të ketë sot një ditë të ngjeshur me takime, për vijimin e mëtejshëm të aksionit politik. Duke nisur nga ora 11:30 e ditës së sotme, Basha do të zhvillojë...

Takimi me aleatët/ Shehi: Zgjedhje më datë 30 nuk ka

para 3 muajve - KosovaPress

“Mesazhi kryesor i takimit ishte se zgjedhje më datë 30 nuk ka. Kjo është e para mesazhi kryesor. Më shumë se 25 kandidatë nuk ka konkurrues. Kanë rënë që tani moralisht zgjedhjet. Do sajojnë kandidatë....

Aleatët e PD pas takimit me Bashën: Zgjedhje nuk bëhen me Edi Ramën në krye

para 3 muajve - LajmiFundit

Aleatët e PD-së sapo kanë përfunduar takimin me kreun demokrat Lulzim Basha në selinë e PD. Kryetari i LZHK-së Dashamir Shehi dha një deklaratë për mediat menjëherë pas takimit, në të cilën tha: Do të...

Opozita në Shqipëri: Aksion në rugë – Nuk do të lejojmë zgjedhje në 30 qershor

para 3 muajve - Illyria

Përfundon takimi i kreut të PD Lulzim Basha me aleatët në selinë blu. Pas mbledhjes, ka dolur Dashamir Shehi i LZHK duke zbuluar dhe se çfarë do ndodhë në vazhdim. Shehi tha se për fat të keq, aksioni...

Aksioni i opozitës, Basha mledh kryesinë dhe aleatët në seli

para 3 muajve - LajmiFundit

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ashtu siç paralajmëroi një ditë parë ka mledhur aletatët në selinë blu për të diskutuar për vijimin e aksionit të mëtejshëm opozitar me protesta të mëdha. Dje gjatë...

Çfarë pritet të ndodhë ditët në vijim? Basha takon aleatët, drejtuesit lokalë dhe kryesinë

para 3 muajve - 24 ore

Teska një ditë më parë, Lulzim Basha, paralajmëronte vijimin e protestave të ndrëthurur me ofertën për qeveri tranzitore, kreu i PD do të zhvillojë sot një sërë takimesh për të vendosur edhe si do të vijojë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK