http://kariera.mk

Kërpaçi-Ramës: Nuk ia mbyll dot gojën rinisë, me urdher te Rames, policia ndalon studenten…

para 3 muajve - Standard

Kryetarja e LRI, Floida Kërpaçi ka reaguar për ndalimin e studentes Viosana Kokla nga policia. Në një mesazh në rrjetet sociale, Kërpaçi shprehet se kryeministri Edi Rama nuk ka për t’ja mbyllur gojën...

Parulla në shtëpinë e Borchard, shoqërohet në Polici një tjetër studente (Emri)

para 3 muajve - Sot News

Është shoqëruar në polici, studentja Viosana Kokla për t’u pyetur lidhur me parullën në shtëpinë e Borchard. Lajmi është dhënë nga ish-deputeti i LSI-së Petrit Vasili. Është shoqëruar në polici, studentja...

Vasili: Turp dhe skandal, policia sapo ndaloi një tjetër studente për Borchardt

para 3 muajve - Koha Jone

Parrulla në banesën e Ambasadorit të OSBE Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka denoncuar një tjetër ndalim të Policisë së Tiranës për parullën në pallatin ku banon ambasadori i OSBE, në Tiranë. Në një...

Kryetarja e LRI, Ramës: Nuk ia mbyll dot gojën rinisë

para 3 muajve - Koha Jone

Kryetarja e LRI, Floida Kërpaçi ka reaguar për ndalimin e studentes Viosana Kokla nga policia. Në një mesazh në rrjetet sociale, Kërpaçi shprehet se kryeministri Edi Rama nuk ka për t’ja mbyllur gojën...

Kryetarja e LRI, Ramës: Nuk ja mbyll dot gojën rinisë

para 3 muajve - Koha Jone

Kryetarja e LRI, Floida Kërpaçi ka reaguar për ndalimin e studentes Viosana Kokla nga policia. Në një mesazh në rrjetet sociale, Kërpaçi shprehet se kryeministri Edi Rama nuk ka për t’ja mbyllur gojën...

Vasili: Turp dhe skandal, policia sapo ndaloi një tjetër studente për Borchard

para 3 muajve - Koha Jone

Parrulla në banesën e Ambasadorit të OSBE Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka denoncuar një tjetër ndalim të Policisë së Tiranës për parullën në pallatin ku banon ambasadori i OSBE, në Tiranë. Në një...

Turp!!! SKANDAL/ Policia sapo ndaloi një tjetër studente për Borchard…

para 3 muajve - Standard

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka denoncuar një tjetër ndalim të Policisë së Tiranës për parullën në pallatin ku banon ambasadori i OSBE, në Tiranë. Në një postim në Faceook, Vasili shprehet se studentja...

Vasili: Turp dhe skandal, policia sapo ndaloi një tjetër studente për Borchard

para 3 muajve - Koha Jone

Parrulla në banesën e Ambasadorit të OSBE Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka denoncuar një tjetër ndalim të Policisë së Tiranës për parullën në pallatin ku banon ambasadori i OSBE, në Tiranë. Në një...

E shoqëruara për parullën ndaj Borchard: Unë zgjedh të mos hesht

para 3 muajve - Opinion

Parulla e shkruar në ambientet e pallatit ku banon Ambasadori i OSBE-së bëri xhiron e mediave ditët e fundit. “Borchard të të vijë turp” ,shkruajtën një grup të rinjsh pas protestës së pestë të frontit...

Thirrjet kundër ambasadorit Borchard, Ana Azizaj: Shqipëria e shqiptarëve, nuk do të hesht!

para 3 muajve - Shekulli

Ana Azizaj ishte në mesin e të shoqëruarve nga Policia e Shtetit, pasi së bashku me disa të rinj të tjerë i shkuan në shtëpi ambasadorit të OSBE në Tiranë dhe lëshuan thirrjet “Borchard të të vijë turp”....

Thirrjet kundër Borchard/ E reja që u shoqërua nga policia: Nuk do të ndalem

para 3 muajve - Top Channel

Një grup të rinjsh pas protestës së pestë kombëtare të frontit opozitar zgjodhën të shprehnin pakënaqësitë ndaj ndërkombëtarëve teksa i shkuan në shtëpi ambasadorit të OSBE në Tiranë dhe lëshuan thirrjet...

U shoqërua për thirrjet kundër Borchard, e reja: Nuk do të ndalem

para 3 muajve - Medial

TIRANË Protestat e opozitës së bashkuar janë shoqëruar me reagime të forta edhe nga ndërkombëtarët, të cilët bën thirrje që tubimi i qytetarëve të zhvillohet pa dhunë dhe në formë demokratike. Por, një...

U shoqërua për thirrjet kundër Borchard, e reja: Nuk do të ndalem

para 3 muajve - BalkanWeb

Protestat e opozitës së bashkuar janë shoqëruar me reagime të forta edhe nga ndërkombëtarët, të cilët bën thirrje që tubimi i qytetarëve të zhvillohet pa dhunë dhe në formë demokratike. Por, një grup të...

”E arrestoi” Borchardt, Ana Azizaj: Turp të kesh

para 3 muajve - Koha Jone

Nga: Ana Azizaj “Turp të kesh!”-Kjo fjali kaq e shkurtër bëri të ndahej Shqipëria në dy opionione kundër ndërkombëtarëve dhe pro ndërkombëtarëve, kundër qeverisë dhe pro qeverisë. Pavarësisht se parulla...

Parulla ndaj Borchardt, shoqërohet në polici aktivistja që debatoi me Ramën

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

“Turp! Skandal! Policia sapo ndaloi studenten Viosana Kokla për Borchardt”. – Ky është denoncimi që sapo ka bërë në rrjetet sociale, Petrit Vasili, nënkryetari i LSI. “Studentja Viosana Kokla ndalohet...

Ish- të përndjekurit e diktaturës/ Pas arrestimit të studentes dhe të riut, flasin Cakrani,Çika, Islami dhee Kripa: Rama rikthen ligjin e agjitacionit

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Forumi tek gazeta “Telegraf”/ Flasin: Av. Kujtim Cakrani, Nebil Çika, Reshat Kripa: Rama ka rikthyer ligjin e agjitacionit E drejtë kushtetuese është të protestosh edhe ndaj ambasadorëve që bëhen palë...

Parullat në banesën e Borchardt, policia ndalon një tjetër studente

para 3 muajve - LajmiFundit

“Turp! Skandal! Policia sapo ndaloi studenten Viosana Kokla për Borchardt”. – Ky është denoncimi që sapo ka bërë në rrjetet sociale, Petrit Vasili, nënkryetari i LSI. “Studentja Viosana Kokla ndalohet...

‘E arrestoi’ Borchardt, flet Ana Zizaj: Po, turp të kesh!

para 3 muajve - Standard

“Turp të kesh!” – Kjo fjali kaq e shkurtër bëri të ndahej Shqipëria në dy opionione kundër ndërkombëtarëve dhe pro ndërkombëtarëve, kundër qeverisë dhe pro qeverisë. Pavarësisht se parulla nuk është shkruar...

“Guerrilsja” e LSI që u shoqërua në polici për sulmin ndaj Borchard: Turp të keni, duhet të keni frikë

para 3 muajve - Gazeta Tema

Aktivistja e LSI-së, Ana Azizaj, e cila u shoqërua në polici pas parullës që u shkruajt poshtë pallatit ku jeton ambasadori i OSBE-së, Bernd Borchardt, ka deklaruar se shprehja në mur nuk është shkruar...

Borchard turp të kesh/ Flet studentja e arrestuar: E them përsëri

para 3 muajve - LajmiFundit

Studentja, Ana Azizaj, e cila u arrestua për parullën e shkruar në shtëpinë  e ambasadorit të OSBE-së Bernd Boschardt është lënë e lirë ditën e djeshme. Ditën e sotme përmes një postimi në rrjetet social,...

‘E arrestoi’ Borchardt, flet Ana Azizaj: Po, turp të kesh!

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Nga Ana Azizaj. “Turp të kesh!” – Kjo fjali kaq e shkurtër bëri të ndahej Shqipëria në dy opionione kundër ndërkombëtarëve dhe pro ndërkombëtarëve, kundër qeverisë dhe pro qeverisë. Pavarësisht se parulla...

Miku im Borchardt, si të përdorën kështu?

para 3 muajve - Standard

Nga Besnik Mustafaj Shkas për këtë shkrim u bë telefonata e një miku të vjetër, anëtar i Parlamentit Europian prej shumë vitesh. Ai ka mbajtur disa herë edhe poste ministrore në një nga vendet e mëdha...

E kaloi natën në qeli, flet për herë të parë LRI-stja që u arrestua për kërcënimin e ambasadorit të OSBE dhe nxjerr prapaskenat: Qeveria t’i trembet popullit!

para 3 muajve - Sot News

Aktivistja e LSI-së, Ana Azizaj e cila u mbajt për një natë në polici pas parullës që u shkruaj poshtë pallatit ku jeton ambasadori i OSBE-së Bernd Borchardt, ka deklaruar së fundmi se shprehja në mur...

Rama po rikthen ligjin e agjitacionit!

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

E drejtë kushtetuese është të protestosh edhe ndaj ambasadorëve që bëhen palë me qeverinë e korruptuar Forumi tek gazeta “Telegraf”/ Flasin: Av. Kujtim Cakrani, Nebil Çika, Reshat Kripa, Av. Zaçe Islami...

Besnik Mustafaj: Miku im Borchardt, si të përdorën kështu?

para 3 muajve - Koha Jone

Nga Besnik Mustafaj – Shkas për këtë shkrim u bë telefonata e një miku të vjetër, anëtar i Parlamentit Europian prej shumë vitesh. Ai ka mbajtur disa herë edhe poste ministrore në një nga vendet e mëdha...

Miku im Borchardt, si të përdorën kështu?

para 3 muajve - Standard

Nga Besnik Mustafaj Shkas për këtë shkrim u bë telefonata e një miku të vjetër, anëtar i Parlamentit Europian prej shumë vitesh. Ai ka mbajtur disa herë edhe poste ministrore në një nga vendet e mëdha...

“Ambasadori Borchardt nuk është kërcënuar, pranoi rolin e viktimës”

para 3 muajve - Opinion

Nga Besnik Mustafaj Shkas për këtë shkrim u bë telefonata e një miku të vjetër, anëtar i Parlamentit Europian prej shumë vitesh. Ai ka mbajtur disa herë edhe poste ministrore në një nga vendet e mëdha...

Pas një nate në qeli/ Zbardhet dëshmia e studentes: Nuk e kam shkruar unë…

para 3 muajve - Standard

Pas një nate në qeli është lënë e lirë Ana Azizaj e cila shkroi me bojë të zezë parrullën “Borchardt, Turp të të vijë” në hyrjen e pallatit ku jeton ambasadori i OSBE-së, Bernd Borchardt. Mësohet se ajo...

“Borchard turp të kesh”/ Studentja e shoqëruar kandidate për deputete e LSI-së

para 3 muajve - Top Channel

Policia e Shtetit ka marrë në mbrojtje ambasadorin e OSBE, Borchard, që pas incidentit me parrullën “Borchard turp të kesh”. Ndërkohë që për ngjarjen policia shoqëroi një studente. mësohet se studentja...

Kush është LRI-stja që i vajti tek dera e shtëpisë Borchard-it, ja lidhjet me Metën dhe Kryemadhin, e nxjerrin ‘zbuluar’ fotot (Zbardhet deklarata e aktivistet)

para 3 muajve - Sot News

Pas një nate në qeli është lënë e lirë Ana Azizaj e cila shkroi me bojë të zezë parrullën “Borchardt, Turp të të vijë” në hyrjen e pallatit ku jeton ambasadori i OSBE-së, Bernd Borchardt. Mësohet se ajo...

“Borchardt, turp të kesh”, lirohet ish-kandidatja për deputete e LSI

para 3 muajve - Vizion Plus

Është lënë e lirë nga Policia e Tiranës studentja Ana Azizaj e cila u thirr për të dëshmuar në lidhje me mbishkrimet në banesën e ambasadorit të OSBE, Bernd Borchardt. Në lidhje me shoqërimin në polici...

Kush është LRI-stja që i vajti tek dera e shtëpisë Borchard-it, ja lidhjet me Metën dhe Kryemadhin, Anën e nxjerrin ‘zbuluar’ fotot

para 3 muajve - Sot News

Pas një nate në qeli është lënë e lirë Ana Azizaj e cila shkroi me bojë të zezë parrullën “Borchardt, Turp të të vijë” në hyrjen e pallatit ku jeton ambasadori i OSBE-së, Bernd Borchardt. Mësohet se ajo...

Lirohet studentja që shkroi parrullën në banesën e Borchardt-it

para 3 muajve - Koha Jone

Pas një nate në qeli është lënë e lirë Ana Azizaj, studentja e cila shkroi me bojë parrullën “Borchardt turp të të vijë” në banesën ku jeton ambasadori i OSBE-së, Bernd Borchardt. Mësohet Ana Azizaj është...

Lirohet studetja Azizaj, e arrestuar për bojën ndaj ambasadorit

para 3 muajve - Albeu

Është liruar nga policia Ana Azizaj , studentja e cila u arrestua mbrëmjen e djeshme për protestën që u zhvillua të shtunën e 11 Majit përpara shtëpisë së ambasadorit të OSBE-së, Bern Borchart. Ajo është...

I hodhi bojë ambasadorit, merret vendimi për studenten

para 3 muajve - Sot News

Është liruar nga policia Ana Azizaj, studentja e cila u arrestua mbrëmjen e djeshme për protestën që u zhvillua të shtunën e 11 Majit përpara shtëpisë së ambasadorit të OSBE-së, Bern Borchart. Ajo është...

‘ Borchardt shame on you’, lihet e lirë simpatizantja e LSI

para 3 muajve - Lexo

tudentja Ana Hazizaj është lënë e lirë nga Policia e Tiranës, pasi u thirr për t’u pyetur në lidhje me parullën në banesën e ambasadorit të OSBE Bernd Borchardt. Pas deklaratave të këtij të fundit, ku...

U ndalua për mbishkrimet kundër Boschardt, reagon LSI: Diktatura po riinstalohet

para 3 muajve - Medial

Ndalimi i vajzës që bëri mbishkrimet në apartamentin e ambasdorit Bernd Borchardt ka sjellë dhe reagimin e përfaqësuesëve të LSI. Nënkryetari I LSI, Petrit Vasili e ka cilësuar si një turp të vërtetë shoqërimin...

Ndalimi i studentes/ Turp për policinë dhe qeverinë!! Xhixho: Askush nuk i mbyll dot gojen rinise…

para 3 muajve - Standard

Ndalimi i studentes, Ana Azizaj në mesnatë nga Policia e Tiranës, e dyshuar për parullën në pallatin ku banon ambasadori i OSBE ka sjellë reagime të forta. Nënkryetarja e LSI, Erisa Xhixho e cilëson turp...

Kërcënimi nga LSI? Alarmi i Vasilit: Skandal, studentja thirret në mesnantë në polici për Borchard!

para 3 muajve - Gazeta Tema

Efektivë të komisariatit numër 1 në kryeqytet kanë shoqëruar mbrëmjen e së martës (14 maj) studenten Ana Azizaj, për shkak të parullës pranë banesës ky jeton ambasadori i OSBE në Tiranë, Bernd Boschardt....

Kërcënimi nga LSI? Alarmi i Vasilit: Skandal, studentja thirret në mesnantë në polici për Borchard!

para 3 muajve - Gazeta Tema

Efektivë të komisariatit numër 1 në kryeqytet kanë shoqëruar mbrëmjen e së martës (14 maj) studenten Ana Azizaj, për shkak të parullës pranë banesës ky jeton ambasadori i OSBE në Tiranë, Bernd Boschardt....

Kërcënohet për herë të dytë ambasadori Borchardt…

para 3 muajve - Standard

Me nje status ne Facebook Genc Sejko ka reaguar duke ironizuar Borchardt. Pas një parulle të shkruar në hollin e pallatit ku jetonte ambasadori i OSBE-së. Në murin e pallatit shkruhej: Borchardt turp për...

Ja pse EULEX përjashtoi nga Kosova, Borchardt-in në 2014-n

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Bernd Borchardt, shkarkohet nga Shefi i EULEX-it në Kosovë, ndërsa Soros e sjell si ambasador të OSBE-së në Tiranë, si mikun tij dhe të Edi Ramës Bernd Borchardt, ambasadori i OSBE-së në Shqipëri me deklaratat...

U ndalua për mbishkrimet kundër Borchardt, reagon LSI: Diktatura po riinstalohet

para 3 muajve - Vizion Plus

Ndalimi i vajzës që bëri mbishkrimet në apartamentin e ambasdorit Bernd Borchardt ka sjellë dhe reagimin e përfaqësuesëve të LSI. Nënkryetari I LSI, Petrit Vasili e ka cilësuar si një turp të vërtetë shoqërimin...

Ironia: kërcënohet sërish ambasadori Borchardt

para 3 muajve - Koha Jone

“Kërcënimi” që i është bërë ambasadorit të OSBE-së në Tiranë, Benrd Borchardt, ka shkaktuar mjaft reagime në skenën e politikës dhe jo vetëm. Por në rrjetet sociale vijon ironia për këtë ngjarje. Genc...

U ndalua për mbishkrimet kundër Boschardt, reagon LSI: Diktatura po riinstalohet

para 3 muajve - Vizion Plus

Ndalimi i vajzës që bëri mbishkrimet në apartamentin e ambasdorit Bernd Borchardt ka sjellë dhe reagimin e përfaqësuesëve të LSI. Nënkryetari I LSI, Petrit Vasili e ka cilësuar si një turp të vërtetë shoqërimin...

U arrestua për bojën ndaj ambasadorit të OSBE-së, lirohet studentja Azizaj

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Pas një nate në qeli është lënë e lirë Ana Azizaj, studentja e cila shkroi me bojë parullën “Borchardt turp të të vijë” në banesën ku jeton ambasadori i OSBE-së, Bernd Borchardt. Mësohet Ana Azizaj është...

Reagon Kërpaçi pas arrestimit të studentes: Ana është frymëzimi i të gjithë të rinjve…

para 3 muajve - Standard

Kryetarja e LRI, Floida Kërpaçi ka reaguar në orët e para të mëngjesit të së mërkurës për shoqërimin në polici të studentes. Kërpaçi shprehet se policia po i bën presione një studenteje të shkëlqyer me...

Arrestimi i studentes/ Reagon ashpër gazetari: Ky palaço dhe të gjithë ata që mendojnë që mund të trembin rininë…

para 3 muajve - Standard

Pas shoqërimit absurd dhe të turpshëm në polici të studentes Ana Azizaj ka reaguar edhe gazetari Dritan Kaba. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Kaba shkruan se vajza në fjalë është një studente e...

Vajza që shkroi ‘Borchardt shame on you’ thirret në polici, Vasili: Skandal, e morën në mes të natës

para 3 muajve - Sovrani

Ish- kryetari i LSI-së, Petrit Vasili shkruan se efektivë të komisariatit numër 1 në kryeqytet kanë shoqëruar mbrëmjen e djeshme studenten Ana Azizaj, për shkak të parullës pranë banesës ky jeton ambasadori...

“Sulmi” ndaj shtëpisë së ambasadorit të OSBE-së, kush është studentja që u shoqërua nga policia mbrëmjen e djeshme

para 3 muajve - Sot News

Ditën e djeshme është shoqëruar në polici studentja Ana Hazizaj, e cila shkroi me bojë të zezë parullën “Boschardt, “Turp të të vijë” në banesën ku jeton ambasadori i OSBE-së, Bernd Borchardt. Studentja,...

“Sulmi” ndaj shtëpisë së ambasadorit të OSBE-së, kush është studentja që u arrestua mbrëmjen e djeshme

para 3 muajve - Sot News

Ditën e djeshme është shoqëruar në polici studentja Ana Azizaj, e cila shkroi me bojë të zezë parullën “Boschardt, “Turp të të vijë” në banesën ku jeton ambasadori i OSBE-së, Bernd Borchardt. Studentja,...

Ndalimi i studentes/ Reagon gazetari: Nuk ia mbyllin dot gojën Anës dhe rinisë

para 3 muajve - Koha Jone

Pas shoqërimit absurd në polici të studentes Ana Azizaj ka reaguar edhe gazetari Dritan Kaba. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Kaba shkruan se vajza në fjalë është një studente e shkëlqyer dhe kurajoze...

Erisa Xhixho: Ndalimi i studentes, turp për shtetin dhe turp për ata që heshtin

para 3 muajve - Koha Jone

Ndalimi i studentes, Ana Azizaj në mesnatë nga Policia e Tiranës, e dyshuar për parullën në pallatin ku banon ambasadori i OSBE ka sjellë reagime të forta. Nënkryetarja e LSI, Erisa Xhixho e cilëson turp...

Erisa Xhixho: Ndalimi i studentes, trup për shtetin dhe turp për ata që heshtin

para 3 muajve - Koha Jone

Ndalimi i studentes, Ana Azizaj në mesnatë nga Policia e Tiranës, e dyshuar për parullën në pallatin ku banon ambasadori i OSBE ka sjellë reagime të forta. Nënkryetarja e LSI, Erisa Xhixho e cilëson turp...

Ndalimi i studentes/Kërpaçi: Ana është sot frymëzimi i të gjithë të rinjve

para 3 muajve - Koha Jone

Kryetarja e LRI, Floida Kërpaçi ka reaguar në orët e para të mëngjesit të së mërkurës për shoqërimin në polici të studentes. Kërpaçi shprehet se policia po i bën presione një studenteje të shkëlqyer me...

Erisa Xhixho: Ndalimi i studentes, tup për shtetin dhe turp për ata që heshtin

para 3 muajve - Koha Jone

Ndalimi i studentes, Ana Azizaj në mesnatë nga Policia e Tiranës, e dyshuar për parullën në pallatin ku banon ambasadori i OSBE ka sjellë reagime të forta. Nënkryetarja e LSI, Erisa Xhixho e cilëson turp...

Nga Erisa Xhixho: TURP! Shoqërohet në polici studentja për “krimin” se protestoi!

para 3 muajve - Standard

Nga Erisa Xhixho Turp per ju. Shoqerohet ne mesnate ne polici nje studente e shkelqyer dhe qytetare e lire pasi krimin me te madh qe ka bere eshte te protestoje per te drejtat e saj kunder kesaj qeverie...

FOTOLAJM/ Ja studentja që u ‘arrestua’ për Borchardt

para 3 muajve - Koha Jone

Studentja Ana Azizaj është shoqëruar sot në mbrëmje në polici vetëm për shkak të parullës pranë banesës ky jeton ambasadori i OSBE në Tiranëm, Bernd Boschardt. Ana Azizaj është marrë nga policia në mes...

Shoqërohet në polici një vajzë për parrullat ndaj ambasadorit (FOTO LAJM)

para 3 muajve - Albeu

Ish-kryetari i grupit të LSI-së Petrit Vasili denoncon në faqen e tij në rrjetet sociale se një nga personat që shkroi parullën " Borchardt shame on you" ( Borchardt turp për ju) poshtë banesës së tij,...

Shpërthen Petrit Vasili: E thirrën në mes të natës. Skandal, ky është turp i vërtetë

para 3 muajve - Sot News

Ish-deputeti Petrit Vasili denoncon në faqen e tij në rrjetet sociale se një nga personat që shkroi parullën "Borchardt shame on you" (Borchardt turp për ju) poshtë banesës së tij, është thirrur në polici...

Denoncon Vasili: Studentja në mes të natës në polici për Borchard!

para 3 muajve - Standard

Nenkryetari i LSI ka denoncuar nje rast te rende sonte ne mnremje ne adresen e tij ne rrjetin social facebook. Me poshte statusi i plote Nga Petrit Vasili SKANDAL STUDENTJA NE POLICI PER BORCHARD!!! Policia...

“Borschardt turp të vijë”, Vasili: Policia shoqëron studenten

para 3 muajve - BalkanWeb

Ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili thotë se policia ka shoqëruar një studente për parrullat ndaj ambasadorit të OSBE. SKANDAL STUDENTJA NE POLICI PER BORCHARD!!! Policia e Rajonit Nr.1...

Protestoi para pallatit të ambasadorit, studentja thirret në polici

para 3 muajve - Opinion

Një nga studentët që shkoi tek hyrja e pallatit të ambasadorit OSBE-së në Tiranë, Borchardt, pas protestës të së shtunës është thirrur në polici. Bëhet fjalë për studenten Ana Hazizaj, pjesë e LRI-së....

Vasili: Skandal, studentja thirret në polici për Borchard!

para 3 muajve - Koha Jone

Parrulla në banesën e Ambasadorit të OSBE Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili denoncon policinë e shtetit se ka thirrur në mesnate një studente për ti bërë presion lidhur me protestën e zhvilluar pranë pallatit...

Elisa Spiropali: Ata që kërcënuan ambasadorin, paramilitarë

para 3 muajve - Opinion

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali pati një koment për “kërcënimin”, që iu bë ambasadorit të OSBE-së në Tiranë, Borchardt. Ajo tha se ky ishte një rast i paprecedentë...

Shpërthen Shkullaku ndaj ambasadorit Borschardt: Të të vij turp që çke me të!

para 3 muajve - Standard

Një parrullë e shkruar nga një grup qytetarësh të revoltuar në afërsi të banesës ku jeton ambasadori i OSBE në Tiranë, Berndt Borschardt, po reklamohet si kërcënim nga mazhoranca dhe jo vetëm. Por analisti...

Nënkryetari i PD, Paloka: Borchardt-it ja bëmë mirë, si guxon ai!

para 3 muajve - Java News

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka mbajtur një qëndrim ndryshe nga ai zyrtar i parties, në lidhje me parullën e shkuar në hyrje të apartamentit ku banon ambasadori i OSBE, ku shkruhej “Borchardt shame on...

Nënkryetari i PD: Borchardt-it ja bëmë mirë, si guxon ai të lëshojë deklarata të turpshme kundra nesh

para 3 muajve - Gazeta Tema

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka mbajtur një qëndrim ndryshe nga ai zyrtar i parties, në lidhje me parullën e shkuar në hyrje të apartamentit ku banon ambasadori i OSBE, ku shkruhej “Borchardt shame on...

Kërcënimi i ambasadorit të OSBE, numri 2 i PD bën deklaratën e papritur

para 3 muajve - Sot News

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka mbajtur një qëndrim ndryshe nga ai zyrtari partisë në lidhje me parullën e shkuar në hyrje të apartamentit ku banon ambasadori i OSBE, ku shkruhej "Borchardt shame on you"....

Kërcënimi i ambasadori të OSBE, numri 2 i PD bën deklaratën e papritur

para 3 muajve - Sot News

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka mbajtur një qëndrim ndryshe nga ai zyrtari partisë në lidhje me parullën e shkuar në hyrje të apartamentit ku banon ambasadori i OSBE, ku shkruhej "Borchardt shame on you"....

“Borchardt shame on you”, Paloka qëndrim ndryshe nga PD

para 3 muajve - Koha Jone

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka mbajtur një qëndrim ndryshe nga ai zyrtari partisë në lidhje me parullën e shkuar në hyrje të apartamentit ku banon ambasadori i OSBE, ku shkruhej “Borchardt shame on you”....

Protestuesit i shkuan ambasadorit të OSBE te hyrja e pallati, policia bën lëvizjen urgjente

para 3 muajve - Sot News

Një grup të rinjsh të PD dhe LSI, protestuan para pallatit ku banon ambasadori i OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchard. Në hyrjen e pallatit, ishte shkruar edhe parrulla, “Borchard turp të kesh”. Veprimi...

Policia merr në ruajtje ambasadorinFshihen parullat itimiduese në hyrje të pallatit

para 3 muajve - Top Channel

Një grup të rinjsh të PD dhe LSI, protestuan para pallatit ku banon ambasadori i OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchard. Në hyrjen e pallatit, ishte shkruar edhe parrulla, “Borchard turp të kesh”. Veprimi...

Rikthehet normaliteti në pallatin e ambasadorit të OSBE, policia merr në mbrojtje Borchardt

para 3 muajve - Java News

Policia e Tiranës ka marrë në ruajtje ambasadorin e OSBE-së, Bernd Borchardt, ndërkohë që parullat intimiduese në brendësi të pallatit të tij janë fshirë. Një grup të rinjsh të PD dhe LSI, protestuan para...

Shkullaku për Borchardt: Nëse një diplomat shndërrohet në kloun, t’i vijë turp!

para 3 muajve - Gazeta Tema

Gazetari Armand Shkullaku ka komentuar debatin lidhur me atë që qeveria e quan “kërcënim ndaj ambasadorit të OSBE, Bernd Borchardt”, ku disa persona të paidentifikuar shkruan anglisht në hyrje të banesës...

Deklarata e turpshme në emër të OSBE-së, protestuesit i shkojnë Borchard në shtëpinë e ndërtuar nga Papuli

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Ëngjëll Musai, Drejtori i “Telegraf” ‘Borchard turp të të vijë’ – i kanë shkruar qytetarët në murin e pallatit, ku ka shtëpinë kreu i OSBE-së, banesë e ndërtuar nga Papuli, një biznesmen pranë Ramës, që...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK