http://kariera.mk

Për 14 vite Google ka ruajtur miliona fjalëkalime në tekst të lexueshëm

para 4 muajve - Medial

Në një postim në blog ditën e sotme Google zbuloi se së fundi kishte mësuar rreth një problemi sigurie i cili kishte bërë që fjalëkalimet e përdoruesve të G Suite të ruhen në tekst të lexueshëm. Në fakt...

Në 14 vitet e fundit, Google ka ruajtur disa fjalëkalime të bizneseve, në tekst të thjeshtë

para 4 muajve - Ekonomia Online

Integriteti i një llogarie në internet përcaktohet nga fuqia e fjalëkalimit të saj. Nëse përdorni fjalëkalime si “123456”, nuk do të kishte nevojë as për një haker që ta gjejë. Natyrisht, jo vetëm që fjalëkalimet...

Për 14 vite Google ka ruajtur miliona fjalëkalime në tekst të lexueshëm

para 4 muajve - Insajderi

Në fakt alarmant bëhet zbulimi kur mësojnë se kjo ka ndodhur që prej 2005 ndërsa Google thotë se nuk ka gjetur prova që fjalëkalimi i dikujt të jetë aksesuar si rezultat i kësaj ndodhie. Në një postim...

Në 14 vitet e fundit, Google ka ruajtur disa fjalëkalime të bizneseve

para 4 muajve - Gazeta Observer

Integriteti i një llogarie në internet përcaktohet nga fuqia e fjalëkalimit të saj. Nëse përdorni fjalëkalime si “123456”, nuk do të kishte nevojë as për një haker që ta gjejë. Natyrisht, jo vetëm që fjalëkalimet...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK