http://kariera.mk

Për poetët, librat dhe fashizmin

para 4 muajve - Sovrani

Për poetët, librat dhe fashizmin Si sot, 20-vjet ma përpara, rreth orës 9, forcat serbe kanë rrethuar sh’pinë tonë në Hajvali dhe më kanë marr rob lufte… Halil Matoshi 1. Kur gjatë majit ‘99 u intensifikue...

Për poetët, librat dhe fashizmin

para 4 muajve - 24 ore

Si sot, 20-vjet ma përpara, rreth orës 9, forcat serbe kanë rrethuar sh’pinë tonë në Hajvali dhe më kanë marr rob lufte… Halil Matoshi 1. Kur gjatë majit ‘99 u intensifikue fushata ajrore e NATO-s, pas...

Për poetët, librat dhe fashizmin

para 4 muajve - Medial

Kur gjatë majit ‘99 u intensifikue fushata ajrore e NATO-s, pas ofensivës së forcave serbe në Gallap, e dija me saktësi se librat janë anmiqtë ma t’mdhaj të secilit fashist, kudo dhe kurdo. E dija se nuk...

PËR POETËT, LIBRIN DHE FASHIZMIN

para 4 muajve - KDPolitik

Si sot, 20-vjet ma përpara, rreth orës 9, forcat serbe kanë rrethuar sh’pinë tonë në Hajvali dhe më kanë marr rob lufte… Shkruan: Halil Matoshi 1. Kur gjatë majit ‘99 u intensifikue fushata ajrore e NATO-s,...

Halil Matoshi: Për poetët, librat dhe fashizmin

para 4 muajve - Bota Press

Si sot, 20-vjet ma përpara, rreth orës 9, forcat serbe kanë rrethuar sh’pinë tonë në Hajvali dhe më kanë marr rob lufte. Kur gjatë majit ‘99 u intensifikue fushata ajrore e NATO-s, pas ofensivës të forcave...

“Poetja vlonjate që derdh në vargje pikëllimin e humbjes së të afërmve”

para 4 muajve - Shekulli

Kritiku i artit Miho Gjini sjell historinë e shkrimtares Mimoza Eliona Osmani. Brengat njerëzore të humbjeve të mëdha të vlonjates që shkrihet në tre librat e saj për dramën komplekse të realitetit tonë...

Një libër elitar del nga shtypi

para 4 muajve - Epoka e Re

Libri i poetes me prejardhje nga Tropoja, e martuar në Shkodër, Elida Rustës, me titull “Engjëjt nuk mbahen për dore”, ka dalë nga shtypi nën përkujdesjen e shtëpisë botuese “Armagedoni”. Në këtë libër...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK