http://kariera.mk

EURO 2020: NIS PËRGATITJET KOMBËTARJA

para 4 muajve - Klan Macedonia

Të hënën publikohet lista e plotë Kombëtarja e Shqipërisë nën drejtimin e trajnerit Edoardo Reja nga dita e djeshme ka filluar grumbullimin paraprak për ndeshjet dy eliminatore për Euro 2020, ndaj Islandës...

Strakosha në pritje të kontrolleve mjekësore, ja situata e dëmtimit

para 4 muajve - Koha.mk

Lajmi se Thomas Strakosha është i dëmtuar dhe nuk mund ta ndihmojë kombëtaren kuqezi në dy kualifikueset e qershorit, ndaj Islandës dhe Moldavisë, nuk ka ardhur si “rrufe në qiell të hapur”. Të paktën...

Tjetër lojtar i bashkohet sot KOMBËTARES, e zbulon Lorenc TRASHI

para 4 muajve - Newsport

Migjen Basha është bashkuar sot me Kombëtaren. Mesfushori i njohur ka “zbarkuar” në kompleksin “Tropikal”, aty ku kuqezinjtë janë vënë nën urdhrat e trajnerit Edi Reja. “Regjisori” i mesfushës së kombëtares...

Çështja e Strakoshës më Kombëtaren, flet babi i tij

para 4 muajve - Albeu

Portieri i Lazios, Thomas Strakosha , pritet që të humbasë dy ndeshjet e Kombëtares shqiptare atë ndaj Isalandës dhe Moldavisë. Straksoha në fakt ka një problem në "tendinin e Akilit" dhe për këtë rast...

Reja nis punën me Kombëtaren “para kohës”

para 4 muajve - Ina

Me një grumbullim paraprak ka nisur aktiviteti i Kombëtares së Shqipërisë në futboll para ndeshjeve të muajit qershor. Kështu përzgjedhësi i ri i kombëtares, italiani Edoardo (Edy) Reja, nis punën në mënyrë...

Reja nis punën me Kombëtaren "para kohës"

para 4 muajve - Koha.net

Me një grumbullim paraprak ka nisur aktiviteti i Kombëtares së Shqipërisë në futboll para ndeshjeve të muajit qershor. Kështu përzgjedhësi i ri i kombëtares, italiani Edoardo (Edy) Reja, nis punën në mënyrë...

Çështja Strakosha në Kombëtare, babai menaxher: Mjeku i dha ultimatum

para 4 muajve - Gazeta Telegraf

Në Kombëtare ka një çështje “Strakosha”. Kjo, për vetë faktin se portieri i Lacios ka një dëmtim në “tendinin e Akilit” që mund ta bëjë të humbasë edhe grumbullimin e radhës dhe të mos jetë i gatshëm për...

Lëvizje prej “MJESHTRI”, ja si Reja fiton zemrat e tifozëve SHQIPTARË

para 4 muajve - Newsport

Partizani u rikthye te titulli pas 26 vitesh. Skuadra kryeqytetase arriti që të mbyll diskutimin e titullit 3 javë përpara fundit, ku numëronte 10 pikë më shumë se Kukësi ndjekës. E kjo paraqitje e tyre...

Reja nis punën me Kombëtaren “para kohës”

para 4 muajve - Ekonomia Online

Me një grumbullim paraprak ka nisur aktiviteti i Kombëtares së Shqipërisë në futboll para ndeshjeve të muajit qershor. Kështu përzgjedhësi i ri i kombëtares, italiani Edoardo (Edy) Reja, nis punën në mënyrë...

Shqipëria pa Strakoshën në ndeshjet ndaj Islandës dhe Moldavisë

para 4 muajve - Flaka

Portieri i Lazios nuk do të mund të paraqitet në dy ndeshjet e radhës të kombëtares së Shqipërisë. Thomas Strakosha mbetet jashtë kombëtares për ndeshjet e muajit qershor që luan Shqipëria në kualifikimet...

Strakosha humbet dy ndeshjet eliminatore

para 4 muajve - Arbresh

Thomas Strakosha humbet dy ndeshjet e Kombëtares me Islandën dhe Moldavinë. Këtë herë nuk bëhet fjalë për një vendim të trajnerit, sikurse ndodhi me Panuccin për sfidat me Turqinë dhe Andorrën, por për...

Shqipëria pa Strakoshën në ndeshjet ndaj Islandës dhe Moldavisë

para 4 muajve - RTV 21

Thomasi nuk do t’ia dalë të rikuperohet në kohë Portieri i Lazios nuk do të mund të paraqitet në dy ndeshjet e radhës të kombëtares së Shqipërisë.

Shqipëria pa Strakoshën në dy ndeshjet kualifikuese

para 4 muajve - GazetaBlic

Thomas Strakosha humbet dy ndeshjet e Kombëtares me Islandën dhe Moldavinë. Këtë herë nuk bëhet fjalë për një vendim të trajnerit, sikurse ndodhi me Panuccin për sfidat me Turqinë dhe Andorrën, por për...

Stërvitja e parë e trajnerit Edi Reja, ushtrimet filmohen me dron

para 4 muajve - Gazeta Tema

Kombëtarja ka nisur përgatitjet në Durrës, në drejtimin e trajnerit Edi Reja, i cili ka nisur punën me dy lista, ku në të parën bëjnë pjesë 10 lojtarë të Kombëtares A dhe në tjetrën 12 lojtarë të ekipit...

E nis me batuta dhe dron/ Trajneri i ri i kombëtares bën ndryshime drastike në ekip

para 4 muajve - Medial

Kombëtarja shqiptare ka nisur sot zyrtarisht përgatitjet për dy ndeshjet e muajit qershor, ndaj Islandës dhe Moldavisë të vlefshme për kualifikueset e Europianit 2020.Pasditen e sotme, trajneri Edi Reja...

Kombëtarja kryen stërvitjen e parë nën drejtimin e Edy Reja-s

para 4 muajve - Koha Jone

Kombëtarja nën drejtimin e trajnerit Edy reja ka zhvilluar sot seancën e parë stërvitore në grumbullim paraprak. Në kompleksin “Tropikal” në Durrës, ku edhe po qëndron e grumbulluar Shqipëria, tekniku...

Shqipëria pa Strakoshën ndaj Islandës dhe Moldavisë, nis grumbullimi i futbollistëve

para 4 muajve - Koha.net

Portieri i Lazios, Thomas Strakosha nuk do të mund të paraqitet në dy ndeshjet e radhës të kombëtares së Shqipërisë ndaj Islandës e Moldavisë. 24-vjeçari nuk u grumbullua nga Simone Inzaghi për ndeshjen...

Lëndohet ylli i Shqipërisë, i humb dy ndeshjet kualifikuese

para 4 muajve - Infokusi

Thomas Strakosha humbet dy ndeshjet e Kombëtares me Islandën dhe Moldavinë. Këtë herë nuk bëhet fjalë për një vendim të trajnerit, sikurse ndodhi me Panuccin për sfidat me Turqinë dhe Andorrën, por për...

PANIK te SHQIPËRIA, titullari KUQEZI i dëmtuar, rrezikon dy ndeshjet e radhës me KOMBËTAREN

para 4 muajve - Newsport

Teksa grumbullimi te Shqipëria ka nisur me optimizëm, shqetësimet dhe ankthi nuk është larguar nga kombëtarja jonë. Gardiani kuqezi Thomas Strakosha është i dëmtuar. 24-vjeçari luajti me injeksione në...

Ylli i Kombëtares humb 2 ndeshjet kualifikuese

para 4 muajve - Albeu

Thomas Strakosha humbet dy ndeshjet e Kombëtares me Islandën dhe Moldavinë. Këtë herë nuk bëhet fjalë për një vendim të trajnerit, sikurse ndodhi me Panuccin për sfidat me Turqinë dhe Andorrën, por për...

Edi Reja publikon listën paraprake të të grumbulluarëve, respekton kampionët e Shqiëprisë

para 4 muajve - Blitz

Trajneri i kombëtares shqiptare, Edi Reja, ka publikuar listën paraprake të të grumbulluerve për dy sfidat e rradhës kundër Islandës dhe Moldavisë, në kualifikueset e “Euro 2020”. Nuk mungojnë surprizat...

Strakosha nuk luan ndaj Islandës dhe Moldavisë

para 4 muajve - Koha.mk

Thomas Strakosha humbet dy ndeshjet e Kombëtares me Islandën dhe Moldavinë. Këtë herë nuk bëhet fjalë për një vendim të trajnerit, sikurse ndodhi me Panuccin për sfidat me Turqinë dhe Andorrën, por për...

Reja publikon listë paraprake, i habit të gjithë

para 4 muajve - Koha.mk

73-vjeçari na ka habitur të gjithëve me emrat e grumbulluar, teksa bien në sy 12 lojtarët e rinj nga Kombëtarja U-21. Për sa i përket lojtarëve të Kombëtares A, në dispozicion të trajnerit ditën e sotme...

Shqipëria pa Strakoshën në dy ndeshjet kualifikuese

para 4 muajve - Gazeta Observer

Thomas Strakosha humbet dy ndeshjet e Kombëtares me Islandën dhe Moldavinë. Këtë herë nuk bëhet fjalë për një vendim të trajnerit, sikurse ndodhi me Panuccin për sfidat me Turqinë dhe Andorrën, por për...

​Shqipëria pa Strakoshën në ndeshjet ndaj Islandës dhe Moldavisë

para 4 muajve - KosovaPress

Thomas Strakosha mbetet jashtë kombëtares për ndeshjet e muajit qershor që luan Shqipëria në kualifikimet për Euro 2020. 24-vjeçari nuk u grumbullua nga Simone Inzaghi për ndeshjen e së hënës, Lazio –...

Strakosha mungon në dy ndeshjet e kombëtares ndaj Islandës dhe Moldavisë

para 4 muajve - Koha Jone

Thomas Strakosha nuk do të jetë as në grumbullimin e radhës së kombëtares me Islandën dhe Moldavinë. Këtë herë nuk bëhet fjalë për një vendim të trajnerit, sikurse ndodhi me Panuccin për sfidat me Turqinë...

Thomas Strakosha humbet eliminatoret me Islandën dhe Moldavinë

para 4 muajve - Gazeta Tema

Thomas Strakosha humbet dy ndeshjet e Kombëtares me Islandën dhe Moldavinë. Këtë herë nuk bëhet fjalë për një vendim të trajnerit, sikurse ndodhi me Panuccin për sfidat me Turqinë dhe Andorrën, por për...

Kombëtarja fillon stërvitjen, Edi Reja befason me lëvizjen e parë

para 4 muajve - Newsport

Ditën e sotme, kombëtarja shqiptare e futbollit është grumbulluar për herën e parë nën drejtimin e trajnerit Edi Reja në qytetin e Durrësit. Nën urdhërat e teknikut italian nuk ishin të pranishëm të gjithë...

Thomas Strakosha humbet eliminatoret me Islandën dhe Moldavinë

para 4 muajve - SuperSport

Thomas Strakosha humbet dy ndeshjet e Kombëtares me Islandën dhe Moldavinë. Këtë herë nuk bëhet fjalë për një vendim të trajnerit, sikurse ndodhi me Panuccin për sfidat me Turqinë dhe Andorrën, por për...

EKSKLUZIVE/ S’ka “divorc” me shkodranët, Edi REJA bën gati ftesën për sulmuesin e njohur

para 4 muajve - Newsport

Sindrit Guri pritet të jetë i ftuari i radhës në Kombëtare. Burime të besueshme pranë Federatës Shqiptare të Futbollit kanë bërë me dije për newsport.al që trajneri Edi Reja së bashku me ndihmësit e tij...

Edy Reja ia bënë sefte tek Shqipëria, fton disa kosovarë

para 4 muajve - GazetaBlic

Fillon ditën e sotme grumbullimi paraprak për ndeshjet zyrtare eliminatore drejt Euro 2020, ndaj Islandës në transfertë në 8 Qershor dhe Moldavisë në Elbasan Arena më datë 11 Qershor. Stërvitja e parë...

FSHF zbulon listën e kuqezinjve që nisin stërvitjen në Tropikal

para 4 muajve - SuperSport

Fillon ditën e sotme grumbullimi paraprak për ndeshjet zyrtare eliminatore të Euro 2020, ndaj Islandës në transfertë, në 8 qershor, dhe ndaj Moldavisë, në “Elbasan Arena”, më datë 11 Qershor. Stërvitja...

Lista paraprake/ Edi Reja na surprizon të gjithëve me disa nga lojtarët e grumbulluar në kombëtare

para 4 muajve - Medial

Kombëtarja shqiptare do të luajë pas pak ditësh dy ndeshjet e radhës kualifikuese të Europianit 2020, ndaj Islandës në transfertë në 8 Qershor dhe Moldavisë në Elbasan Arena më datë 11 Qershor. Është zbuluar...

Shqipëria publikon listën për dy ndeshjet e radhës

para 4 muajve - Albinfo

Trajneri i ri i Kombëtares së Shqipërisë, Edi Reja, e ka nisur zyrtarisht punën si trajner i “Kuq e zinjve”. Ai ka publikuar listën paraprake me 10 lojtarët e grumbulluar për dy ndeshjet  e radhës kundër...

Reja respekton kampionët, publikon listën paraprake

para 4 muajve - Medial

Edi Reja nis zyrtarisht punën në fushë, publikon listën paraprake me 10 lojtarët e grumbulluar për dy sfidat e radhës kundër Islandës dhe Moldavisë në kualifikueset e “Euro2020”. Tekniku italian suprizon...

Kualifikueset e “Euro 2020”, Edy Reja grumbullon Kombëtaren kuqezi

para 4 muajve - Top Channel

Kombëtarja shqiptare nis këtë të martë grumbullimin për dy ndeshjet e radhës për kualifikueset e “Euro 2020”, atë me Islandën më 8 qershor dhe ndeshjen me Moldavinë më 11 qershor, në “Elbasan Arena”. Trajneri...

Edi Reja befason me listën e shpalosur

para 4 muajve - Alsat-M

Edi Reja, trajnei i ri i kombëtares së Shqipërisë ka habitur të gjithëve me emrat e grumbulluar dhe në listën paraprake të tij shihet se ka shumë “futbollist të rinj”. Konfirmohet rikthimi i Kastriot Dërmakut,...

Befason Reja, emra të rinj dhe aromë Shkëndije tek Shqipëria

para 4 muajve - Vizion Plus

Edy Reja, tranjeri i ri i Kombëtares shqiptare, duket se ka filluar të bëj revulucion në ekipin kombëtar. Këtë të martë ka filluar grumbullimi paraprak për ndeshjet zyrtare eleminatore të Euro 2020, që...

Reja publikon listën paraprake, lojtarët që ka grumbulluar tek Kombëtarja

para 4 muajve - Opinion

Pak minuta më parë është publikuar lista paraprake e lojtarëve të grumbulluar nga trajneri Edi Reja për stërvitjen disa ditore që do të zhvillojë ekipi kombëtar. Në njoftimin zyrtar të FSHF-së shkruhet...

Reja respekton kampionët, publikon listën paraprake

para 4 muajve - BalkanWeb

Edi Reja nis zyrtarisht punën në fushë, publikon listën paraprake me 10 lojtarët e grumbulluar për dy sfidat e radhës kundër Islandës dhe Moldavisë në kualifikueset e “Euro2020”. Tekniku italian suprizon...

Euro 2020, Reja publikon listën e lojtarëve për ndeshjet ndaj Islandës dhe Moldavisë (FOTO LAJM)

para 4 muajve - Albeu

Trajneri i kombëtares shqiptare, Edi Reja ka përzgjedhur lojtarët që do luajnë në ndeshjet zyrtare eliminatore drejt Euro 2020, ndaj Islandës në transfertë në 8 Qershor dhe Moldavisë në Elbasan Arena më...

Publikohet lista: Edi Reja surprizon me lojtarët e grumbulluar

para 4 muajve - Gazeta Tema

Trajneri Edi Reja ka surprizuar me listën e lojtarëve të grumbulluar për ndeshjet e ardhshme eleminatore. Në listë ka shumë emra të rinj. Kjo nuk është lista përfundimtare e Rejës, pasi të hënën do të...

Lista paraprake/ Edi Reja na surprizon të gjithëve me disa nga lojtarët e grumbulluar në kombëtare

para 4 muajve - Sot News

Kombëtarja shqiptare do të luajë pas pak ditësh dy ndeshjet e radhës kualifikuese të Europianit 2020, ndaj Islandës në transfertë në 8 Qershor dhe Moldavisë në Elbasan Arena më datë 11 Qershor. Është zbuluar...

Reja respekton kampionët, publikon listën paraprake

para 4 muajve - Koha Jone

Edi Reja nis zyrtarisht punën në fushë, publikon listën paraprake me 10 lojtarët e grumbulluar për dy sfidat e radhës kundër Islandës dhe Moldavisë në kualifikueset e “Euro2020”. Tekniku italian suprizon...

Publikohet lista paraprake, këta janë lojtarët e grumbulluar nga tekniku Reja

para 4 muajve - Lexo

Edi Reja nis zyrtarisht punën në fushë, publikon listën paraprake me 10 lojtarët e grumbulluar për dy sfidat e radhës kundër Islandës dhe Moldavisë në kualifikueset e “Euro2020”. Tekniku italian suprizon...

Publikohet lista paraprake, këta janë lojtarët e grumbulluar nga tekniku Reja

para 4 muajve - Java News

Edi Reja nis zyrtarisht punën në fushë, publikon listën paraprake me 10 lojtarët e grumbulluar për dy sfidat e radhës kundër Islandës dhe Moldavisë në kualifikueset e “Euro2020”. Tekniku italian suprizon...

Edi Reja gjen lojtar në Superiore, godet me Telushin

para 4 muajve - Shekulli

Trajneri i kombëtares shqiptare, Edi Reja, i ka befasuar të gjithë, pasi do të grumbullojë në ekip Bruno Telushin e Lorenc Trashin.  Kombëtarja do luajë në radhë dy ndeshjet kualifikuese me Islandën dhe...

LISTA/ 4 titullarët e kuq grumbullohen në kombëtare, reagon klubi i PARTIZANIT

para 4 muajve - Newsport

Sezoni fantastik me kampionët në fuqi të Shqipërisë, Partizanin është shpërblyer nga trajneri i kombëtares shqiptare, Edi Reja, i cili ka grumbulluar 4 futbollistë të kryeqytetasve në listën paraprake...

Publikohet lista paraprake e Shqipërisë, Reja i habit të gjithë me lojtarët e grumbulluar

para 4 muajve - KosovaPress

73-vjeçari na ka habitur të gjithëve me emrat e grumbulluar, teksa bien në sy 12 lojtarët e rinj nga Kombëtarja U-21. Për sa i përket lojtarëve të Kombëtares A, në dispozicion të trajnerit ditën e sotme...

Publikohet lista paraprake, Edi Reja i habit të gjithë me lojtarët e grumbulluar në Kombëtare

para 4 muajve - Periskopi

73-vjeçari na ka habitur të gjithëve me emrat e grumbulluar, teksa bien në sy 12 lojtarët e rinj nga Kombëtarja U-21. Për sa i përket lojtarëve të Kombëtares A, në dispozicion të trajnerit ditën e sotme...

DEL LISTA me EMRA/ Ja cilët lojtarë ka grumbulluar trajneri i ri Edi Reja në kombëtare

para 4 muajve - Newsport

Fillon ditën e sotme grumbullimi paraprak për ndeshjet zyrtare eliminatore drejt Euro 2020, ndaj Islandës në transfertë në 8 Qershor dhe Moldavisë në Elbasan Arena më datë 12 Qershor. Stërvitja e parë...

Shqipëria fillon grumbullimin paraprak

para 4 muajve - KosovaPress

Stërvitja e parë për këtë grumbullim paraprak fillon në orën 17:00, në Kompleksin Tropikal, dhe në urdhërat e trajnerit Reja do të jenë 10 lojtarë. 10 lojtarët kanë përfunduar sezonin me klubet e tyre...

LISTA/ Risi në listën e Edi Rejës, TRAJNIM i jashtëzakonshëm për të siguruar KOMBËTAREN

para 4 muajve - Newsport

Fillon ditën e sotme grumbullimi paraprak për ndeshjet zyrtare eliminatore drejt Euro 2020, ndaj Islandës në transfertë në 8 Qershor dhe Moldavisë në Elbasan Arena më datë 12 Qershor. Stërvitja e parë...

LISTA/ Shqipëria fillon grumbullimin paraprak, RISI në listën e Edi Reja

para 4 muajve - Newsport

Fillon ditën e sotme grumbullimi paraprak për ndeshjet zyrtare eliminatore drejt Euro 2020, ndaj Islandës në transfertë në 8 Qershor dhe Moldavisë në Elbasan Arena më datë 12 Qershor. Stërvitja e parë...

Shqipëria fillon grumbullimin paraprak, shumë RISI nën urdhërat e trajnerit Reja

para 4 muajve - Newsport

Fillon ditën e sotme grumbullimi paraprak për ndeshjet zyrtare eliminatore drejt Euro 2020, ndaj Islandës në transfertë në 8 Qershor dhe Moldavisë në Elbasan Arena më datë 12 Qershor. Stërvitja e parë...

Grumbullimi i Kombëtares, fytyra të reja dhe rikthime të bujshme!

para 4 muajve - Medial

Ndonëse asgjë nuk është zyrtare, pasi lista ende nuk është bërë publike nga ana e Federatës Shqiptare të Futbollit, media të ndryshme në vend raportojnë emra të ndryshëm si pjesë e listës së trajnerit...

Reya fton edhe lojtarin e tretë nga Partizani në Kombëtare

para 4 muajve - Albeu

Trajneri i ri i Kombëtares, Edi Reja, duket se ka kthyer më shumë sytë nga lojtarët e kampionatit shqiptae, dhe në veçanti nga elementët e ekipit kampion, Partizanit . Pasi u konfirmuan ftesat për Bruno...

Tjetër prurje e re në Kombëtaren shqiptare

para 4 muajve - Iliria News

Përveç dy futbollistëve të Partizanit, Bruno Telushi dhe Lorenc Trashi, në kompleksin Tropikal në Durrës ka mbërritur një emër i ri për Kombëtaren. Bëhet fjalë për Klendro Lleshin, i cili luan me Leganes...

I pari që guxoi t’i dilte kundër Panuccit, ‘Djali i Shqipërisë’ ftohet përsëri në Kombëtare

para 4 muajve - Periskopi

Ermir Lenjani ishte futbollisti i parë që guxoi t’i dilte kundër trajnerit Panuçi, duke u shprehur se nuk do të vinte më te Shqipëria, përsa kohë nuk ndërrohej trajneri. “Dashuria ime për Shqipërinë është...

Grumbullimi i Kombëtares, fytyra të reja dhe rikthime të bujshme!

para 4 muajve - BalkanWeb

Ndonëse asgjë nuk është zyrtare, pasi lista ende nuk është bërë publike nga ana e Federatës Shqiptare të Futbollit, media të ndryshme në vend raportojnë emra të ndryshëm si pjesë e listës së trajnerit...

Reja thyen barrierat, rikthehet në kombëtare i përjashtuari i Panuccit

para 4 muajve - Gazeta Tema

Të gjithë muret që ndërtoi Christian Panucci po mundohet ti shembë Edoardo Reja. Trajneri i ri i kombëtares po përgatit ftesat e fundit për grumbullimin e lojtarëve në kombëtare në prag të dy ndeshjeve...

Futbollisti nga Kosova ftohet për herë të parë në Kombëtare nga Edi Reja

para 4 muajve - Gazeta Observer

Trajneri i ri i Kombëtares, Edi Reja, duket se ka kthyer më shumë sytë nga lojtarët e kampionatit shqiprae, dhe në veçanti nga elementët e ekipit kampion, Partizanit. Pasi u konfirmuan ftesat për Bruno...

Tjetër prurje e re në Kombëtaren shqiptare

para 4 muajve - Medial

Përveç dy futbollistëve të Partizanit, Bruno Telushi dhe Lorenc Trashi, në kompleksin Tropikal në Durrës ka mbërritur një emër i ri për Kombëtaren. Bëhet fjalë për Klendro Lleshin, i cili luan me Leganes...

Tjetër prurje e re në Kombëtaren shqiptare

para 4 muajve - Infokusi

Përveç dy futbollistëve të Partizanit, Bruno Telushi dhe Lorenc Trashi, në kompleksin Tropikal në Durrës ka mbërritur një emër i ri për Kombëtaren. Bëhet fjalë për Klendro Lleshin, i cili luan me Leganes...

Nuk e donte Panucci, Reja e rikthen në Kombëtare

para 4 muajve - Medial

Të gjithë muret që ndërtoi Christian Panucci po mundohet t’i shembë Edoardo Reja. Trajneri i ri i kombëtares po përgatit ftesat e fundit për grumbullimin e lojtarëve në kombëtare në prag të dy ndeshjeve...

Nuk e donte Panucci, Reja e rikthen në Kombëtare

para 4 muajve - Aktuale

Të gjithë muret që ndërtoi Christian Panucci po mundohet t’i shembë Edoardo Reja. Trajneri i ri i kombëtares po përgatit ftesat e fundit për grumbullimin e lojtarëve në kombëtare në prag të dy ndeshjeve...

Tjetër prurje e re në Kombëtaren shqiptare

para 4 muajve - GazetaBlic

Përveç dy futbollistëve të Partizanit, Bruno Telushi dhe Lorenc Trashi, në kompleksin Tropikal në Durrës ka mbërritur një emër i ri për Kombëtaren. Bëhet fjalë për Klendro Lleshin, i cili luan me Leganes...

Tjetër emër i ri në Kombëtare (FOTO LAJM)

para 4 muajve - Albeu

Përveç dy futbollistëve të Partizanit, Bruno Telushi dhe Lorenc Trashi, në kompleksin Tropikal në Durrës ka mbërritur një emër i ri për Kombëtaren. Bëhet fjalë për Klendro Lleshin, i cili luan me Leganes...

Panucci e la jashtë, Reya e rikthen në Kombëtare

para 4 muajve - Albeu

Të gjithë muret që ndërtoi Christian Panucci po mundohet t’i shembë Edoardo Reja. Trajneri i ri i kombëtares po përgatit ftesat e fundit për grumbullimin e lojtarëve në kombëtare në prag të dy ndeshjeve...

EMOCIONUESE/ Ngriti krye kundër PANUCCIT, REJA i jep sërish fanellën “rebelit” KUQEZI

para 4 muajve - Newsport

Ermir Lenjani do të jetë pjesë e Shqipërisë. Anësori i majtë kuqezi ka marrë ftesë te kombëtarja nga tekniku i ri Edi Reja. Lajmin e shumëpritur e ka konfirmuar 29-vjeçari për “Shqipëria.ch” në komunikim...

Klendro Lleshi i bashkohet Kombëtares shqiptare

para 4 muajve - KosovaPress

Futbollisti 19-vjeçar ka postuar në rrjetet sociale foto me fanellën kuqezi, teksa komenton me emocion edhe praninë e Hamdi Salihit në staf, si ndihmës të Edy Rejas. “Dikur e adhuroja si lojtar, tani kam...

Kleandro Lleshi në Tropikal, tjetër prurje e re në Kombëtare

para 4 muajve - SuperSport

Përveç dy futbollistëve të Partizanit, Bruno Telushi dhe Lorenc Trashi, në kompleksin Tropikal në Durrës ka mbërritur një emër i ri për Kombëtaren. Bëhet fjalë për Klendro Lleshin, i cili luan me Leganes...

E BUJSHME/ Tre klube të mëdha në “valle” për të, Edi REJA i hap derën futbollistit KUQEZI

para 4 muajve - Newsport

Trajneri i Shqipërisë Edi Reja po projekton një kombëtare me një listë të gjatë lojtarësh që nuk aktivizoheshin nën drejtimin e ish-trajnerit Christian Panuçi. Pas 3 lojtarëve të Partizanit, Trashi, Telushi,Mala...

Fituan titullin, Telushi dhe Trashi marrin ftesën kuqezi!

para 4 muajve - Gazeta Tema

Bruno Telushi dhe Lorenc Trashi marrin ftesë nga Kombëtarja për dy ndeshjet kualifikuese të Euro 2020 me Islandën dhe Moldavinë. Ky ka qenë vendim i trajneri Edy Reja, që e nisi me risi aventurën në krye...

Tjetër prurje e re në kombëtaren shqiptare

para 4 muajve - Arbresh

Përveç dy futbollistëve të Partizanit, Bruno Telushi dhe Lorenc Trashi, në kompleksin Tropikal në Durrës ka mbërritur një emër i ri për kombëtaren shqiptare. Bëhet fjalë për Klendro Lleshin, i cili luan...

Edy Reya rikthen lojtarin e Superiores në Kombëtare

para 4 muajve - Albeu

Shqipëria pritet të nisë grumbullimin për ndeshjet me Islandën dhe Moldavinë, ndërkohë që kuqezinjtë do të stërviten fillimisht në Durrës dhe më pas do të zhvendosen drejt Gjermanisë. Grupi do të jetë...

Fituan titullin me Partizanin, Telushi e Trashi marrin ftesën kuqezi

para 4 muajve - SuperSport

Bruno Telushi dhe Lorenc Trashi marrin ftesë nga Kombëtarja për dy ndeshjet kualifikuese të Euro 2020 me Islandën dhe Moldavinë. Ky ka qenë vendim i trajneri Edy Reja, që e nisi me risi aventurën në krye...

Partizani në “qiell të shtatë”, Edi REJA fton edhe futbollistin e tretë nga të kuqtë

para 4 muajve - Newsport

Pas Lorenc Trashit dhe Bruno Telushit, klubi i Partizanit ka marrë lajmin e radhës. Burime të besueshme pranë FSHF-së bëjnë me dije që Esat Mala është lojtari i tretë i ftuar nga Kombëtarja A. Trajneri...

PRONONCIMI/ U ftua në Kombëtare, flet “ushtari” i kuq: S’e prisja, mund të ketë ndikuar PARTIZANI

para 4 muajve - Newsport

Lojtari i Partizanit, Bruno Telushi ka marrë një ftesë nga kombëtarja shqiptare. I kontaktuar nga newsport.al , mesfushori është shprehur se nuk e priste diçka të tillë, por fakti që ka patur një sezon...

U ftua në Kombëtare, flet “ushtari” i kuq: S’e prisja, mund të ketë ndikuar PARTIZANI

para 4 muajve - Newsport

Lojtari i Partizanit, Bruno Telushi ka marrë një ftesë nga kombëtarja shqiptare. I kontaktuar nga newsport.al , mesfushori është shprehur se nuk e priste diçka të tillë, por fakti që ka patur një sezon...

E BUJSHME/ Lorenc TRASHI dhe Bruno TELUSHI në Kombëtare, surprizon trajneri Edi REJA

para 4 muajve - Newsport

Lorenc Trashi dhe Bruno Telushi janë dy ftesat e para të trajnerit Edi Reja në grumbullimin e Kombëtares për ndeshjen kundër Moldavisë. Dy lojtarët e Partizanit janë përzgjedhur nga tekniku italian për...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK