http://kariera.mk

Shpërndahet parlamenti në Greqi, zgjedhjet më 7 korrik

më 6.2019 - Alsat-M

Një dekret presidencial shpërndau parlamentin grek i hapi zyrtarisht rrugën periudhës së fushatës elektorale të zgjedhjeve të përgjithshme më 7 korrik. Presidenti grek, Prokopios Pavlopulos miratoi një...

Shpërndahet parlamenti, zgjedhjet e përgjithshme më 7 korrik

më 6.2019 - KosovaPress

Presidenti grek, Prokopios Pavlopulos miratoi një kërkesë të bërë zyrtarisht nga kryeministri Aleksis Cipras, pas humbjes së këtij të fundit të zgjedhjeve europiane. Sesioni i ri parlamentar do të hapet...

Zgjedhjet në Greqi, Varufaqis përjashton çdo aleancë me Ciprasin

më 6.2019 - Alsat-M

Kryeministri grek, Aleksis Cipras nuk mund të sigurojë mbështetjen e ish-ministrit të tij Janis Varufaqis, i cili përjashtoi një ditë më parë çdo aleancë me partinë në pushtet, SYRIZA, në sfondin e zgjedhjeve...

Greqia në zgjedhje të parakohshme kombëtare

më 6.2019 - Portalb

Greqia do të mbajë zgjedhje në korrik, pasi presidenti i këtij vendi, Prokopis Pavlopoulos , e miratoi kërkesën e kryeministrit Alexis Tsipras për zgjedhje të parakohshme, raporton REL . Zgjedhjet pritet...

Zgjedhjet në Greqi, Varufaqis përjashton çdo aleancë me Ciprasin

më 6.2019 - Lajm

Kryeministri grek, Aleksis Cipras nuk mund të sigurojë mbështetjen e ish-ministrit të tij Janis Varufaqis, i cili përjashtoi një ditë më parë çdo aleancë me partinë në pushtet, SYRIZA, në sfondin e zgjedhjeve...

Cipras: Koha që grekët të jetojnë më mirë

më 6.2019 - Alsat-M

Është hera e parë në një dekadë që një qeveri greke ka luksin të diskutojë planin e vet për katër vitet e ardhshme, një program që do të miratohet nga populli grek dhe jo nga trojka e huadhënësve të Greqisë,...

Greqia në zgjedhje të parakohshme kombëtare

më 6.2019 - Evropa e Lirë

Greqia do të mbajë zgjedhje në korrik, pasi presidenti i këtij vendi, Prokopis Pavlopoulos, e miratoi kërkesën e kryeministrit Alexis Tsipras për zgjedhje të parakohshme. Zgjedhjet pritet të zhvillohen...

Cipras: Koha që grekët të jetojnë më mirë

më 6.2019 - Lajm

Është hera e parë në një dekadë që një qeveri greke ka luksin të diskutojë planin e vet për katër vitet e ardhshme, një program që do të miratohet nga populli grek dhe jo nga trojka e huadhënësve të Greqisë,...

Zgjedhjet e parakohshme, Tsipras takim për shpërndarjen e parlamentit

më 6.2019 - Gazeta e re

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras, pritet të kërkojë sot shpërndarjen e parlamentit. Ky veprim vjen pas vendimit, se me 7 korrik në Greqi do mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Mandati i kryeministrit...

Greqia nuk është Shqipëri: shpërndahet parlamenti, qetë e qetë në zgjedhje të parakohshme

më 6.2019 - Te Sheshi

Presidenti grek pranoi kërkesën e kryeministrit Alexis Tsipras për të shpërndarë parlamentin, i cili është një hap formal ndaj zgjedhjeve të parakohshme, të cilat Tsipras i ka thirrur për në korrik, pas...

Cipras: Koha që grekët të jetojnë më mirë

më 6.2019 - KosovaPress

Duke paraqitur planin e SYRIZA-s, Cipras tha se kjo është vetëm për faktin se ‘’qeveria e nxori vendin nga memorandumi i kredisë, kur shumë besuan se ne nuk do ia dilnim dot, por populli grek besoi tek...

Tsipras: Greqia duhet të mbajë zgjedhje të menjëhershme

më 6.2019 - BalkanWeb

Greqia duhet të mbajë zgjedhje të menjëhershme për të shmangur një periudhë të zgjatur të pasigurisë politike që mund të dëmtojë rimëkëmbjen e saj ekonomike, tha kryeministri Alexis Tsipras të hënën. Tsipras...

Greqia shkon në zgjedhje të parakohshme, njihuni me datën

më 6.2019 - Top Channel

Pas humbjes me një diferencë prej 9.3% në zgjedhjet për Paralmentin Europian si dhe ato për pushtetin lokal, në 26 Maj, kryeministri grek Aleksis Tsipras ashtu siç kishte deklaruar, ka vizituar presidentin...

Greqia shkon në zgjedhje të parakohshme, caktohet edhe data

më 6.2019 - Ekonomia Online

Pas humbjes me një diferencë prej 9.3% në zgjedhjet për Parlamentin Europian si dhe ato për pushtetin lokal, në 26 maj, kryeministri grek Aleksis Tsipras ashtu siç kishte deklaruar, ka vizituar presidentin...

Tsipras: Greqia duhet të mbajë zgjedhje të menjëhershme

më 6.2019 - Tetova Sot

Greqia duhet të mbajë zgjedhje të menjëhershme për të shmangur një periudhë të zgjatur të pasigurisë politike që mund të dëmtojë rimëkëmbjen e saj ekonomike, tha kryeministri Alexis Tsipras të hënën. Tsipras...

Tsipras kërkon shpërndarjen e Parlamentit

më 6.2019 - Medial

Në 7 Korrik Greqia shkon në zgjedhje të parakohshme. Për këtë arsye Tsipras pritet të shpërndajë parlamentin, dhe më pas të takohet me presidentin e vendit. Në një intervistë për mediat greke Tsipras premtoi...

Cipras i kërkon presidentit shpërndarjen e Parlamentit

më 6.2019 - Alsat-M

Pas rezultatit në zgjedhjet e europiane, ku partia e kryeministrit grek humbi ndaj partisë opozitare Demokracia e Re e Kryriakos Mtsotakis, Alexis Cipras i ka kërkuar sot presidentit grek, Prokopis Pavlopulos...

Zgjedhjet e parakohshme/ Tsipras takim për shpërndarjen e parlamentit

më 6.2019 - Lexo

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras, pritet të kërkojë sot shpërndarjen e parlamentit. Ky veprim vjen pas vendimit, se me 7 korrik në Greqi do mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Mandati i kryeministrit...

Tsipras kërkon shpërndarjen e Parlamentit

më 6.2019 - Java News

Në 7 Korrik Greqia shkon në zgjedhje të parakohshme. Për këtë arsye Tsipras pritet të shpërndajë parlamentin, dhe më pas të takohet me presidentin e vendit. Në një intervistë për mediat greke Tsipras premtoi...

Vjen lëvizja e fundit, kryeministri i kërkon presidentit shpërndarjen e Parlamentit

më 6.2019 - Aktuale

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras, ka kërkuar sot shpërndarjen e parlamentit.Ky veprim vjen pas vendimit, se me 7 korrik në Greqi do mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Mandati i kryeministrit...

Cipras i kërkon presidentit shpërndarjen e Parlamentit

më 6.2019 - Lajm

Pas rezultatit në zgjedhjet e europiane, ku partia e kryeministrit grek humbi ndaj partisë opozitare Demokracia e Re e Kryriakos Mtsotakis, Alexis Cipras i ka kërkuar sot presidentit grek, Prokopis Pavlopulos...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK