http://kariera.mk

Policia përdor plumba gome ndaj protestuesve në Hong Kong

para 3 muajve - Zhurnal

Policia ka shtënë me plumba gome dhe ka lëshuar gaz lotsjellës në Hong Hong, teksa janë përshkallëzuar protestat rreth një projektligji të ri për ekstradim. Kjo ka qenë hera e parë në disa dekada që, policia...

Protestuesit në Hong Kong kërkojnë tërheqjen e Ligjit për ekstradim

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Mijëra protestues kanë dalur në rrugët e Hong Kong-ut duke shprehur zemërimin për një projektligj që do të lejonte ekstradimin në gjykatat në Kinë të personave të akuzuar për krime. Protestuesit, disa...

Policia përdor plumba gome ndaj protestuesve në Hong Kong

para 3 muajve - TV21

Policia ka shtënë me plumba gome dhe ka lëshuar gaz lotsjellës në Hong Hong, teksa janë përshkallëzuar protestat rreth një projektligji të ri për ekstradim. Kjo ka qenë hera e parë në disa dekada që, policia...

Policia përdor plumba gome ndaj protestuesve në Hong Kong

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Policia ka shtënë me plumba gome dhe ka lëshuar gaz lotsjellës në Hong Hong, teksa janë përshkallëzuar protestat rreth një projektligji të ri për ekstradim. Kjo ka qenë hera e parë në disa dekada që, policia...

VIDEO+FOTO/ Përshkallëzohet dhuna në Hong Kong, protestuesit marshojnë drejt Parlamentit

para 3 muajve - Java News

Tensionohet situata në Hong Kong. Policia përdori gaz lotsjellës dhe shkopa gome kundër protestuesve që mësynë Parlamentin, mes zemërimit në rritje për një projektligj që lejon ekstradimin në Kinë. Protestuesit...

Protesta kundër ekstradimit, rrethohen godinat qeveritare në Hong Kong

para 3 muajve - TV21

Protestuesit në Hong Kong kanë rrethuar ndërtesat qeveritare; me maska në fytyrë e helmeta në kokë ata bllokuan rrugët përreth godinave në fjalë. Policia ka ndërhyre duke përdorur gaz lotsjellës dhe ia...

Përshkallëzohen protestat në Hong Kong, rrethohet parlamenti

para 3 muajve - Opinion

Protestat kundër projektligjit të ekstradimit kanë vazhduar në Hong Kong. Pas protestës të së dielës ku morën pjesë më shumë se 1 milion persona, sot turma rrethoi parlamentin i cili është duke shqyrtuar...

Hong Kong/Protesta kundër ekstradimit, rrethohen godinat qeveritare

para 3 muajve - Top Channel

Protestuesit në Hong Kong kanë rrethuar ndërtesat qeveritare; me maska në fytyrë e helmeta në kokë ata bllokuan rrugët përreth godinave në fjalë. Policia ka ndërhyre duke përdorur gaz lotsjellës dhe ia...

Policia përdor plumba gome ndaj protestuesve në Hong Kong

para 3 muajve - Ekonomia Online

Policia ka shtënë me plumba gome dhe ka lëshuar gaz lotsjellës në Hong Hong, teksa janë përshkallëzuar protestat rreth një projektligji të ri për ekstradim. Kjo ka qenë hera e parë në disa dekada që, policia...

Dita e tretë e protestave masive kundër ligjit për ekstradim në Hong Kong

para 3 muajve - Zhurnal

Mijëra protestues kanë pushtuar rrugët e Hong Kong-ut për të tretën ditë rresht duke kunërshtuar projektligjin që do të lejonte ekstradimet në territorin e Kinës. Protestuesit, një pjesë e të cilëve të...

Ndërmarrësit e Hong Kongut kundërshtojnë Ligjin për Ekstradim në Kinë

para 3 muajve - Ekonomia Online

Hong Kongu po përgatitet për protesta të reja kundër Ligjit të planifikuar të Ekstradimit. Ndërkohë, edhe përfaqësues të shquar të biznesit e kundërshtojnë publikisht Ligjin. Ata kanë frikë për ekonominë....

Situatë e tensionuar në Hong Kong, protestuesit rrethojnë selinë qeveritare

para 3 muajve - Ekonomia Online

Mijëra protestues dhe policë në Hong Kong janë të angazhuar në një protestë, ndërsa zemërimi rritet mbi një projekt-ligj që do të lejonte ekstradimin në territorin e Kinës. Sot (të mërkurën) protestuesit,...

Ligji për ekstradimet në Kinë, mijëra protestues bllokojnë rrugët në Hong Kong

para 3 muajve - Vizion Plus

Mijëra protestues kanë pushtuar rrugët e Hong Kong-ut për të tretën ditë rresht duke kunërshtuar projektligjin që do të lejonte ekstradimet në territorin e Kinës. Protestuesit, një pjesë e të cilëve të...

Ligji kundër ekstradimit, protestuesit ballafaqohen me policinë në Hong Kong

para 3 muajve - GazetaBlic

Hong Kongu është vërshuar nga protestuesit ku mijëra persona marshuan në Hong Kong për të kundërshtuar projektligjin e ekstradimit drejt pjesës kontinentale të Kinës, raporton BBC. Protestuesit të veshur...

Ligji kundër ekstradimit, protestuesit ballafaqohen me policinë në Hong Kong

para 3 muajve - Klan Kosova

Hong Kongu është vërshuar nga protestuesit ku mijëra persona marshuan në Hong Kong për të kundërshtuar projektligjin e ekstradimit drejt pjesës kontinentale të Kinës, raporton BBC, transmeton Klan Kosova....

Hong Kong, protestuesit bllokojnë rrugët drejt ndërtesave qeveritare

para 3 muajve - Te Sheshi

Ende nuk ka mbaruar zemërimi hongkongas lidhur me miratimin e një ligji që do të lejonte ekstradimin në territorin kinez. Dhjetëra mijëra protestues janë përfshirë në protestat e reja në Hong Kong, ku...

Protestuesit rrethojnë qeverinë në Hong Kong

para 3 muajve - KosovaPress

Protestuesit, disa të veshur me maskë fytyre dhe helmeta, bllokuan rrugët kyçe rreth ndërtesave qeveritare. Policia në marshin e trazirave u përgjigj duke përdorur topat e ujit dhe gaz lotsjellës mbi protestuesit...

Protesta masive në Hong Kong, shkak projektligji për ekstradim

para 3 muajve - Arbresh

Mijëra protestues dhe policia janë përfshirë në një përleshje në Hong Kong, për shkak të zemërimi mbi projektligjin që do të lejonte ekstradimin në Kinë. Protestuesit, disa prej tyre me maska dhe helmeta,...

Ligji kundër ekstradimit, protestuesit ballafaqohen me policinë në Hong Kong

para 3 muajve - Periskopi

Hong Kongu është vërshuar nga protestuesit ku mijëra persona marshuan në Hong Kong për të kundërshtuar projektligjin e ekstradimit drejt pjesës kontinentale të Kinës, raporton BBC. Protestuesit të veshur...

Udhëheqësja e Hong Kongut mbron ligjin për ekstradim, pavarësisht protestave

para 3 muajve - Shenja

Udhëheqësja e Hong Kongut, Carrie Lam, tha se nuk do të heqë dorë nga një ligj kontrovers që do të lejonte ekstradimin në Kinë, pavarësisht protestave. Të dielën, qindra-mijëra njerëz u mblodhën kundër...

Protesta kundër ekstradimeve; Hong Kong, në rrugë kundër ligjit të imponuar nga Kina

para 3 muajve - Top Channel

Plani polemizues për lejimin e ekstradimeve në Kinë ka shkaktuar protesta massive në Hong-Kong, megjithatë liderja e tij Carrie Lam ka zgjedhur te mos lëkundet përballë valës së indinjatës popullore. Qindra...

Pamje spektakolare të turmës masive në Hong Kong, më shumë se një milion protestues

para 3 muajve - InfoShqip

Më shumë se 1 milion protestues u përleshën në rrugët e Hong Kong-ut me policinë pas një marshimi protestues kundër një ligji për ekstradim që po shqyrtohet të kalojë në parlament. Ky ligj do ti lejojë...

Protesta në Hong Kong

para 3 muajve - Zëri i Amerikës

Demonstratat vazhduan gjatë gjithë natës në Hong Kong ku qindra mijëra njerëz protestuan të dielën kundër një projektligji polemik të ekstradimit që do të lejonte që kriminelët e dyshuar të dërgoheshin...

Hong Kong, në rrugë kundër ligjit të imponuar nga Kina

para 3 muajve - Arbresh

Plani polemizues për lejimin e ekstradimeve në Kinë ka shkaktuar protesta massive në Hong-Kong, megjithatë liderja e tij Carrie Lam ka zgjedhur te mos lëkundet përballë valës së indinjatës popullore. Qindra...

Ligji për ekstradimin, qeveria e Hong Kongut sfidon protestuesit

para 3 muajve - Vizion Plus

Udhëheqësja e Hong Kongut, Carrie Lam, tha se nuk do të heqë dorë nga një ligj kontrovers që do të lejonte ekstradimin në Kinë, pavarësisht protestave. Të dielën, qindra-mijëra njerëz u mblodhën kundër...

Udhëheqësja e Hong Kongut mbron ligjin për ekstradim, pavarësisht protestave

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Udhëheqësja e Hong Kongut, Carrie Lam, tha se nuk do të heqë dorë nga një ligj kontrovers që do të lejonte ekstradimin në Kinë, pavarësisht protestave. Të dielën, qindra-mijëra njerëz u mblodhën kundër...

Pavarësisht protestave iiderja e Hong Kongut mbron ligjin për ekstradim

para 3 muajve - Insajderi

Të dielën, qindra-mijëra njerëz u mblodhën kundër ligjit, për të cilin kritikët druajnë se do t’i mundësojë Kinës të shënjestrojë kundërshtarët politikë në rajon. Duke folur për gazetarët të hënën, Lam...

Me gjithë protestat, Qeveria e Hong-Kongut zotohet ta kalojë ligjin për ekstradime

para 3 muajve - Ekonomia Online

Liderja e Qeverisë në Hong Kong ka thënë të hënën se vazhdon të jetë e përkushtuar për miratimin e ligjit të propozuar për ekstradim, përkundër marshit masiv protestues që mblodhi të dielën me qindra mijëra...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK