http://kariera.mk

Moskë, arrestohen qindra protestues mbështetës të gazetarit Golunov

më 6.2019 - Klan Kosova

Qindra njerëz janë arrestuar në një tubim në Moskë, ku po kërkonin dënim për policët që arrestuan një gazetar i cili zbuloi aferat e korrupsionit. Zyrtarët në këtë tubim u përleshën me protestuesit gjatë...

Protesta në Moskë në mbrojtje të gazetarit, qindra të arrestuar

më 6.2019 - Koha Jone

Qindra persona janë arrestuar në një protestë të organizuar për dënimin e policëve që ndaluan gazetarin anti-korrupsion Ivan Golunov. Ndër 200 të arrestuarit janë koleg gazetarë dhe kreu i opozitës Alexei...

Arrestohen qindra protestues mbështetës të gazetarit Golunov

më 6.2019 - Tetova Sot

Qindra njerëz janë arrestuar në një tubim në Moskë, ku po kërkonin dënim për policët që arrestuan një gazetar i cili zbuloi aferat e korrupsionit. Zyrtarët në këtë tubim u përleshën me protestuesit gjatë...

Arrestohen qindra protestues mbështetës të gazetarit Golunov

më 6.2019 - Periskopi

Qindra njerëz janë arrestuar në një tubim në Moskë, ku po kërkonin dënim për policët që arrestuan një gazetar i cili zbuloi aferat e korrupsionit. Zyrtarët në këtë tubim u përleshën me protestuesit gjatë...

Arrestohen qindra protestues mbështetës të gazetarit Golunov

më 6.2019 - Arbresh

Qindra njerëz janë arrestuar në një tubim në Moskë, ku po kërkonin dënim për policët që arrestuan një gazetar i cili zbuloi aferat e korrupsionit. Zyrtarët në këtë tubim u përleshën me protestuesit gjatë...

Arrestohen qindra protestues mbështetës të gazetarit Golunov

më 6.2019 - Arbresh

Qindra njerëz janë arrestuar në një tubim në Moskë, ku po kërkonin dënim për policët që arrestuan një gazetar i cili zbuloi aferat e korrupsionit. Zyrtarët në këtë tubim u përleshën me protestuesit gjatë...

Arrestimi i gazetarit Ivan Golunov, një pikë kthese në shoqërinë ruse

më 6.2019 - Portalb

Точка кипения: kjo shprehje ruse që do të thotë pikë vlimi – pika kur ka arritur kulmi – është ndoshta mënyra më e mirë për të përshkruar se si një numër në rritje i rusëve ndjehen për arrestimin e Ivan...

Policia ruse arreston rreth 100 vetë dhe kreun e opozitës, Navalni

më 6.2019 - Zëri i Amerikës

Policia ruse ka arrestuar kreun e opozitës Aleksei Navalny dhe rreth 100 njerëz të tjerë gjatë një proteste në Moskë, ku u bënë thirrje për ndëshkime ndaj policisë, e cila thuhet se sajoi akuza të rreme...

Protestat në Rusi, policia ndalon liderin e opozitës

më 6.2019 - Opinion

94 persona janë ndaluar nga policia, gjatë protestave të zhvilluara në Rusi. Mes të ndaluarve ndodhet dhe lideri i opozitës Alexei Navalny, i cili së bashku me përkrahësit e tij protestuan në mbështetje...

Arrestohen qindra njerëz në protestën për gazetarin rus

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Qindra njerëz janë arrestuar gjatë një mitingu në Moskë, të cilët kërkuan dënim për policët që arrestuan gazetarin Ivan Golunov. Sikurse shkruan “BBC”, policët u përleshën me protestuesit gjatë marshimit...

Pranga liderit të opozitës ruse, organizoi protesta për gazetarin e burgosur

më 6.2019 - Java News

Policia ruse ndaloi të paktën 94 persona, përfshirë liderin e opozitës Alexei Navalny, në protestën e mbajtur në Moskë në mbështetje të një gazetari, ndaj të cilit ishin ngritur akuza false. Manifestuesit...

RUSI – Vijon saga e arrestimit të opozitarit Navalny

më 6.2019 - Medial

MOSKË, 12 qershor /MEDIAL-AFP-ANSA/ – Opozitari kryesor i Kremlinit, Aleksei Navalny u arrestua sot nga policia gjatë një marshimi në Moskë në mbështetje të gazetarit Ivan Golunov, i akuzuar për trafik...

Vijon saga e arrestimit të opozitarit rus Navalny

më 6.2019 - Koha.net

Opozitari kryesor i Kremlinit, Aleksei Navalny u arrestua sot nga policia gjatë një marshimi në Moskë në mbështetje të gazetarit Ivan Golunov, i akuzuar për trafik droge përpara se të shpallej i pafajshëm...

Qindra të arrestuar në protestën për gazetarin rus

më 6.2019 - Arbresh

Qindra njerëz janë arrestuar në Moskë nga forcat e sigurisë. Protestuesit po kërkojnë që të dënohen policët që e arrestuan gazetarin hulumtues, Ivan Golunov. Në mesin e personave të arrestuar janë disa...

Rusia liron gazetarin e pavarur Ivan Golunov

më 6.2019 - Zhurnal

Rusia ka hedhur poshtë të gjitha akuzat kundër një gazetari hulumtues i akuzuar për shitjen e substancave narkotike, pas një proteste masive të publikut për këtë rast. Në një shfaqje të rrallë mbështetëse...

Rusia liron gazetarin e pavarur Ivan Golunov

më 6.2019 - Alsat-M

Rusia ka hedhur poshtë të gjitha akuzat kundër një gazetari hulumtues i akuzuar për shitjen e substancave narkotike, pas një proteste masive të publikut për këtë rast. Në një shfaqje të rrallë mbështetëse...

Vijon saga e arrestimit të opozitarit Navalny

më 6.2019 - KosovaPress

Navalny është arrestuar dhe liruar disa herë nga drejtësia ruse. ”Aleksei Navalny është arrestuar”, shkruante  në një postim në Twitter zëdhënësja e opozitarit, Kira Iarmych. Të paktën 94 manifestues u...

Rusia liron gazetarin e pavarur Ivan Golunov

më 6.2019 - Lajm

Rusia ka hedhur poshtë të gjitha akuzat kundër një gazetari hulumtues i akuzuar për shitjen e substancave narkotike, pas një proteste masive të publikut për këtë rast. Në një shfaqje të rrallë mbështetëse...

Rusia liron gazetarin dhe njofton se do të hetohen rrethanat e arrestimit të tij

më 6.2019 - Insajderi

Në një deklaratë të Ministrisë së Brendshme thuhet se oficerët e policisë që u përfshinë në arrestimin e gazetarit gjenden tashmë të pezulluar nga detyra. Ministri Kolokoltsev tha se “rezultatet e testimeve...

Video/ Lirohet gazetari investigativ në Rusi

më 6.2019 - Top Channel

Gazetari rus i cili u arrestua para pak ditëve nën akuzat për shitje droge është liruar sot. Ivan Golunov doli sot nga stacioni i policisë i përlotur kur pa që kishte një publik të gjerë që e priste jashtë....

Rusia liron gazetarin dhe njofton se do të hetohen rrethanat e arrestimit të tij

më 6.2019 - Zëri i Amerikës

Ministri i Brendshëm i Rusisë, Vladimir Kolokoltsev, njoftoi se gazetari investigativ Ivan Golunov është tashmë në gjendje të lirë dhe jo më në arrest shtëpie. Ministri Golunov gjithashtu njoftoi se autoritetet...

Rusi, regjimi dorëzohet para irritimit publik

më 6.2019 - Medial

Shteti rus është dorëzuar përpara indinjimit publik që shkaktoi arrestimi i një gazetari, që denonconte korrupsionin, duke vendosur lirimin e tij. Reporteri Ivan Golunov ishte arrestuar nën akuzën e trafikut...

Rusia liron gazetarin e pavarur Ivan Golunov

më 6.2019 - Klan Kosova

Rusia ka hedhur poshtë të gjitha akuzat kundër një gazetari hulumtues i akuzuar për shitjen e substancave narkotike, pas një proteste masive të publikut për këtë rast. Në një shfaqjë të rrallë mbështetëse...

Rusi, gazetaria profesion i rrezikshëm

më 6.2019 - Zëri i Amerikës

Organizata për lirinë e medias Gazterët Pa Kufinj, e radhit Rusinë në vendin e 149-të në Indeksin e saj të vitit 2019 për Lirinë e Shtypit në Botë, mes Venezuelës dhe Bangladeshit dhe rreth 100 vende poshtë...

Rusia liron gazetarin e pavarur Ivan Golunov

më 6.2019 - Ekonomia Online

Rusia ka hedhur poshtë të gjitha akuzat kundër një gazetari hulumtues i akuzuar për shitjen e substancave narkotike, pas një proteste masive të publikut për këtë rast. Në një shfaqjë të rrallë mbështetëse...

Rusi, u arrestua për trafik droge, testi i gazetarit del negativ

më 6.2019 - BalkanWeb

Asnjë gjurmë droge nuk është gjetur në kampionet e marra nga Ivan Golunov, një gazetar investigativ, i cili u akuzua për trafikim droge të dielën në një çështje kontraversale. Ai pretendon se iu ngrit...

Rusia e liron nga akuzat gazetarin Golunov

më 6.2019 - Arbresh

Ministria e Brendshme e Rusisë ka njoftuar se autoritetet e drejtësisë në këtë vend i kanë hedhur poshtë akuzat ndaj gazetarit Ivan Golunov dhe se ai do të lirohet edhe nga arresti shtëpiak. Golunov në...

Rusia e liron nga akuzat gazetarin Golunov

më 6.2019 - Insajderi

Ministria e Brendshme e Rusisë ka njoftuar se autoritetet e drejtësisë në këtë vend i kanë hedhur poshtë akuzat ndaj gazetarit Ivan Golunov dhe se ai do të lirohet edhe nga arresti shtëpiak. Golunov në...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK