http://kariera.mk

8 shenjat që tregojnë se nuk është trupi juaj i lodhur, por shpirti juaj

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Një në pesë njerëz ndihen të lodhur dhe të rraskapitur gjatë gjithë kohës. Ritmi i kësaj bote përfshin një punë konstante, stres, tension si dhe pagjumësi. E gjitha kjo ndikon në gjendjen tuaj shpirtërore....

Këto shprehje nuk duhet t’ua thoni asnjëherë fëmijëve

para 3 muajve - Portalb

Fëmijët duhet të rriten më dashuri dhe përkujdesje. Ndonjëherë, prindërit “harrojnë” se ata mund të kuptojnë njësoj si të rriturit. Asnjëherë nuk duhet t’i nënvlerësoni fëmijët tuaj, pasi ata do të kenë...

Kaltrina Gashi: Ndikimi i stresit në familje

para 3 muajve - Bota Press

Familja është gjëja më e shtrenjtë dhe më e bukur që mund të ketë dikush. Sa herë përmendet emri familje , mendoj një parajsë ku egziston vetëm mirësia, dashuria , lumturia dhe gëzimi. Nëse dikush lëndohet...

Simptomat e stresit

para 3 muajve - Alsat-M

Përkujdesja e përditshme dhe mënyra e jetesës së ulur lënë pasoja të përhershme. Ndonjëherë përpiqemi të kalojmë kufirin tonë, i cili është jashtëzakonisht egoist ndaj trupit dhe arsyes sonë. Këto janë...

8 mënyra për ta çliruar trurin nga stresi

para 3 muajve - Ekonomia Online

Të qenit ndërmarrës nuk është e lehtë. Ka shumë ulje dhe ngritje dhe shpesh duket se gjithçka do të shkojë keq dhe do të eksplodojë në fytyrën tuaj. Do të ketë pengesa, bllokime të pa planifikuara, argumente...

Simptomat e stresit

para 3 muajve - Sovrani

Përkujdesja e përditshme dhe mënyra e jetesës së ulur lënë pasoja të përhershme. Ndonjëherë përpiqemi të kalojmë kufirin tonë, i cili është jashtëzakonisht egoist ndaj trupit dhe arsyes sonë. Këto janë...

Simptomat e stresit

para 3 muajve - Periskopi

Përkujdesja e përditshme dhe mënyra e jetesës së ulur lënë pasoja të përhershme. Ndonjëherë përpiqemi të kalojmë kufirin tonë, i cili është jashtëzakonisht egoist ndaj trupit dhe arsyes sonë, transmeton...

Simptomat e stresit

para 3 muajve - KosovaPress

Ndonjëherë përpiqemi të kalojmë kufirin tonë, i cili është jashtëzakonisht egoist ndaj trupit dhe arsyes sonë, transmeton KosovaPress. Këto janë disa nga treguesit se ju vuani nga stresi dhe keni ngadalësuar...

10 shenja të qarta që tregojnë se stresi po të mbyt

para 3 muajve - Ekonomia Online

Gjithkush ka ato momentet e veta që mund të ndihet keq. Por nëse ka diçka që vazhdimisht ju ka shqetësuar për disa kohë, duhet ta merrni seriozisht shëndetin tuaj. Ndoshta e gjitha ka të bëje me stresin....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK