http://kariera.mk

“Shpërthimi i Ebola-s në Kongo vërtet i frikshëm”

para 3 muajve - Klan Kosova

Kreu i një bamirëse të madhe kërkimore mjekësore e ka quajtur shpërthimin e fundit të Ebola-s në Afrikën Qendrore “me të vërtetë të frikshme”. Afër 1,400 njerëz kanë vdekur në Republikën Demokratike të...

Vdes pesëvjeçari nga Ebola në Ugandë

para 3 muajve - Klan Kosova

Një djalë pesëvjeçar në Ugandë ka vdekur nga Ebola, kanë thënë zyrtarët e shëndetësisë. Vdekja është e para në Ugandë, mes një shpërthimi vdekjeprurës në Republikën Demokratike të Kongos. Zyrtarët thanë...

Ebola kalon kufirin e epiqendrës, tani kërcënim në nivel global

para 3 muajve - Koha.net

Autoritetet e Ugandës kanë konfirmuar një infeksion te dy pacientë të tjerë që janë gjithashtu nën trajtim, dhe zyrtarët po konsiderojnë shpalljen e një kërcënimi global, raporton Guardian. Një djalë pesëvjeçar,...

Ebola përhapet edhe në Ugandë

para 3 muajve - Shenja

Epidemia e Ebolës, si pasojë e së cilës vdiqën mijëra njerëz në Afrikë, u përhap edhe në Ugandë, transmeton AA. Sipas të dhënave të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), deri tani në Ugandë janë...

Uganda, ebola i merr jetën 5-vjeçarit

para 3 muajve - BalkanWeb

Një djalë 5-vjeçar ka humbur jetën si pasojë  e Ebola dhe 2 raste të reja janë konfirmuar në Uganda ndërsa ethet u përhapën në një lagje në Republikën Demokratike të Kongos. Zyrtarët e shëndetit thanë...

Ebola kalon kufirin e epiqendrës duke kërcënuar në nivel global

para 3 muajve - KosovaPress

Një djalë pesëvjeçar, rasti i parë i konfirmuar i ebolës jashtë Republikës Demokratike të Kongos gjatë epidemisë së tanishme, vdiq të martën mbrëma në Ugandë. Sipas autoriteteve të Ugandës, vëllai i tij...

Vdes një fëmijë nga virusi i Ebolas në Ugandë

para 3 muajve - Ekonomia Online

Zyrtarët shëndetësorë të Ugandës njoftuan se një djalosh 5-vjeçar ka vdekur nga virusi Ebola në këtë shtet. Ai është viktima e parë në Ugandë në kohën kur Republika Demokratike e Kongos po përballet me...

Ebola përhapet edhe në Ugandë

para 3 muajve - Arbresh

Epidemia e Ebolës, si pasojë e së cilës vdiqën mijëra njerëz në Afrikë, u përhap edhe në Ugandë, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas të dhënave të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), deri tani...

OBSH jep alarmin: Po shpërthejnë epidemi vdekjeprurëse

para 3 muajve - Tetova1

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka dhënë alarmin për epidemitë e reja vdekjeprurëse. OBSH merr shkas nga shpërthimi masiv që ka ndodhur me Ebolan, ku tani kanë kapur shifra alarmante. Republika Demokratike...

OBSH-ja jep alarmin për epidemi vdekjeprurëse

para 3 muajve - Alsat-M

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka dhënë alarmin për epidemitë e reja vdekjeprurëse. OBSH merr shkas nga shpërthimi masiv që ka ndodhur me Ebolan, ku tani kanë kapur shifra alarmante. Republika Demokratike...

OBSH: Po shpërthejnë epidemi vdekjeprurëse

para 3 muajve - Zhurnal

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka dhënë alarmin për epidemitë e reja vdekjeprurëse. OBSH merr shkas nga shpërthimi masiv që ka ndodhur me Ebolan, ku tani kanë kapur shifra alarmante. Republika Demokratike...

OBSH: Po shpërthejnë epidemi vdekjeprurëse

para 3 muajve - Alsat-M

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka dhënë alarmin për epidemitë e reja vdekjeprurëse. OBSH merr shkas nga shpërthimi masiv që ka ndodhur me Ebolan, ku tani kanë kapur shifra alarmante. Republika Demokratike...

Organizata Botërore e Shëndetësisë jep alarmin: Po shpërthejnë epidemi vdekjeprurëse

para 3 muajve - Top Channel

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka dhënë alarmin për epidemitë e reja vdekjeprurëse. OBSH merr shkas nga shpërthimi masiv që ka ndodhur me Ebolan, ku tani kanë kapur shifra alarmante. Republika Demokratike...

OBSH jep alarmin: Po shpërthejnë epidemi vdekjeprurëse

para 3 muajve - Klan Kosova

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka dhënë alarmin për epidemitë e reja vdekjeprurëse. OBSH merr shkas nga shpërthimi masiv që ka ndodhur me Ebolan, ku tani kanë kapur shifra alarmante. Republika Demokratike...

OBSH jep alarmin: Po shpërthejnë epidemi vdekjeprurëse

para 3 muajve - GazetaBlic

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka dhënë alarmin për epidemitë e reja vdekjeprurëse. OBSH merr shkas nga shpërthimi masiv që ka ndodhur me Ebolan, ku tani kanë kapur shifra alarmante. Republika Demokratike...

OBSH jep alarmin: Po shpërthejnë epidemi vdekjeprurëse

para 3 muajve - Shenja

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka dhënë alarmin për epidemitë e reja vdekjeprurëse. OBSH merr shkas nga shpërthimi masiv që ka ndodhur me Ebolan, ku tani kanë kapur shifra alarmante. Republika Demokratike...

OBSH jep alarmin: Po shpërthejnë epidemi vdekjeprurëse

para 3 muajve - Arbresh

Organizata Botërore e Shëndetësisë merr shkas nga shpërthimi masiv që ka ndodhur me Ebolan, ku tani kanë kapur shifra alarmante. Republika Demokratike Kongos po përjeton shpërthimin e dytë më të madh në...

Organizata Botërore e Shëndetësisë jep alarmin: Po shpërthejnë epidemi vdekjeprurëse

para 3 muajve - Infokusi

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka dhënë alarmin për epidemitë e reja vdekjeprurëse. OBSH merr shkas nga shpërthimi masiv që ka ndodhur me Ebolan, ku tani kanë kapur shifra alarmante. Republika Demokratike...

Organizata Botërore e Shëndetësisë jep alarmin: Po shpërthejnë epidemi vdekjeprurëse

para 3 muajve - Ekonomia Online

OBSH merr shkas nga shpërthimi masiv që ka ndodhur me Ebolan, ku tani kanë kapur shifra alarmante.Republika Demokratike Kongos po përjeton shpërthimin e dytë më të madh në gjithë historinë e saj, transmeton...

OBSH: Po shpërthejnë epidemi vdekjeprurëse

para 3 muajve - Periskopi

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka dhënë alarmin për epidemitë e reja vdekjeprurëse. OBSH merr shkas nga shpërthimi masiv që ka ndodhur me Ebolan, ku tani kanë kapur shifra alarmante. Republika Demokratike...

OBSH: Shpërthimet e mëdha epidemike “normalja e re”

para 3 muajve - Klan Kosova

Bota po hyn në një fazë e re, ku shpërthimet e mëdha të sëmundjeve vdekjeprurëse si Ebola janë shndërruar në “normale të re”, ka paralajmëruar Organizata Botërore e Shëndetësisë. Shpërthimet e mëparshme...

Kontrollimi i Ebola-s në Kongo mund t’i marrë dy vjet kohë

para 3 muajve - Klan Kosova

Në skenarin më të keq, shpërthimi aktual i Ebola-s në Republikën Demokratike të Kongos mund të zgjasë deri në dy vjet për të përfunduar, tha një zyrtar i Organizatës Botërore të Shëndetësisë. Shpërthimi,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK