http://kariera.mk

SHBA – Trump: Polonia do të ngrejë një bazë për trupat amerikane dhe do të blejë avionë F-35

para 3 muajve - Medial

UASHINGTON, 12 qershor /MEDIAL-DPA/ – Presidenti amerikan, Donald Trump deklaroi se Polonia ka pranuar të ngrejë një bazë për 1000 trupa amerikane, që do të paguhet krejtësisht nga Varshava. Presidenti...

Trump: SHBA do të dërgojnë 1000 trupa shtesë në Poloni

para 3 muajve - BalkanWeb

Presidenti Donald Trump tha se Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë 1000 trupa të tjera në Poloni. Ai foli për dërgimin e trupave shtesë gjatë një konference për shtyp në Shtëpinë e Bardhë me presidentin...

Trump: SHBA mund të dërgojë 2,000 trupa nga Gjermania në Poloni

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë të mërkurën se ai është duke konsideruar dërgimin e 2,000 trupave amerikane nga Gjermania në Poloni, hap i kërkuar nga Varshava për të ndalur agresionin eventual...

SHBA mund të dërgojnë trupa në Poloni

para 3 muajve - Opinion

Presidenti i SHBA, Donald Trump tha të mërkurën se do të diskutonte mbi NATO-n dhe tregtinë me presidentin polak Andrzej Duda gjatë bisedimeve në Shtëpinë e Bardhë dhe shtoi se po vazhdonin diskutimet...

SHBA mund të dërgojnë trupa në Poloni

para 3 muajve - Zëri i Amerikës

Presidenti i SHBA, Donald Trump tha të mërkurën se do të diskutonte mbi NATO-n dhe tregtinë me presidentin polak Andrzej Duda gjatë bisedimeve në Shtëpinë e Bardhë dhe shtoi se po vazhdonin diskutimet...

Trump: Do të dërgojmë 1 mijë trupa shtesë në Poloni

para 3 muajve - Periskopi

Presidenti Donald Trump tha se Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë 1000 trupa të tjera në Poloni. Ai foli për dërgimin e trupave shtesë gjatë një konference për shtyp në Shtëpinë e Bardhë me presidentin...

Pazari me rusët u mbyll, rrezikon sanksione nga SHBA

para 3 muajve - Respublica

"Nuk po them se do të blejmë nga Rusia S-400, po them që Turqia  tashmë i ka blerë ato. Kjo është një punë e kryer " -deklaroi Erdogan teksa këmbënguli se sistemi i mbrojtjes raketore do të dorëzohet muajin...

Trump: SHBA do të dërgojnë 1000 trupa shtesë në Poloni

para 3 muajve - Arbresh

Presidenti Donald Trump tha se Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë 1000 trupa të tjera në Poloni. Ai foli për dërgimin e trupave shtesë gjatë një konference për shtyp në Shtëpinë e Bardhë me presidentin...

Uashingtoni dërgon trupa shtesë dhe dronë në Poloni

para 3 muajve - Tetova Sot

SHBA-ja pritet të njoftojë sot dërgimin e gati 1000 ushtarëve të tjerë dhe të një skuadroni me dronë të tipit “Reaper” në Poloni për të përforcuar aftësitë e mbrojtjes së Varshavës nën sfondin e shqetësimeve...

Trump: SHBA mund të dërgojë 2 mijë trupa nga Gjermania në Poloni

para 3 muajve - Java News

Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë të mërkurën se ai është duke konsideruar dërgimin e 2,000 trupave amerikane nga Gjermania në Poloni, hap i kërkuar nga Varshava për të ndalur agresionin eventual...

Uashingtoni dërgon trupa shtesë dhe dronë në Poloni

para 3 muajve - Arbresh

SHBA-ja pritet të njoftojë sot dërgimin e gati 1000 ushtarëve të tjerë dhe të një skuadroni me dronë të tipit “Reaper” në Poloni për të përforcuar aftësitë e mbrojtjes së Varshavës nën sfondin e shqetësimeve...

Polonia kërkon bazë të përhershme ushtarake të ShBA-së

para 3 muajve - Arbresh

Presidenti i Polonisë, Andrzej Duda, do ta realizojë vizitën e dytë të tij në Shtëpinë e Bardhë brenda më pak se një viti. Ai po e kërkon një bazë të përhershme ushtarake të Shteteve të Bashkuara në vendin...

SHBA-të po vendosin trupa në Poloni, Rusia i përgjigjet

para 3 muajve - Lajm

Washingtoni ka bërë një strategji të kujdesshme për vendosjen e trupave në këtë vend. Por kjo ka ndërruar qe prej se Donald Trump ka ardhur në pushtet. Për më shumë se një vjet, SHBA dhe Polonia janë në...

SHBA-të po vendosin trupa në Poloni

para 3 muajve - Zhurnal

Washingtoni ka bërë një strategji të kujdesshme për vendosjen e trupave në këtë vend. Por kjo ka ndërruar qe prej se Donald Trump ka ardhur në pushtet. Për më shumë se një vjet, SHBA dhe Polonia janë...

SHBA-të po vendosin trupa në Poloni, përgjigjet Rusia

para 3 muajve - Arbresh

Polonia ka kohë që ka kërkuar një prezencë më të madhe ushtarake nga SHBA-ja në mënyrë që kjo të shërbejë si pengesë nga ndikimi rus. Washingtoni ka bërë një strategji të kujdesshme për vendosjen e trupave...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK