http://kariera.mk

Johnson: Alternativa e fundit në tavolinë mbetet BREXIT pa marrëveshje

para 3 muajve - Klan Kosova

Boris Johnson, i cili është njëri nga favoritët në garën për të pasuar kryeministren britanike, Theresa May ka nisur fushatën të mërkurën. Johnson para gazetarëve tha për BREXIT se objektivi i tij nuk...

Parlamenti britanik kundërshton planin e laburistëve për Brexit

para 3 muajve - BalkanWeb

Ligjvënësit opozitarë në Britani të Madhe, kanë dështuar të miratojnë një masë e cila, do të siguronte se Mbretëria e Bashkuar nuk mund të largohet nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje. Deputetët e parlamentit...

May synon të qëndrojë deputete pas largimit si kryeministre

para 3 muajve - BalkanWeb

Kryeministrja, Theresa May njoftoi sot se planifikon të qëndrojë anëtare e Parlamentit britanik në dhomën e Komuneve, pasi të largohet nga detyra muajin e ardhshëm. “Sigurisht që do të qëndrojë pasi do...

Parlamenti britanik kundërshton planin e laburistëve për Brexit-in

para 3 muajve - Opinion

Ligjvënësit opozitarë në Britani të Madhe, kanë dështuar të miratojnë një masë e cila, do të siguronte se Mbretëria e Bashkuar nuk mund të largohet nga Bashkim i Evropian pa marrëveshje. Deputetët e parlamentit...

Parlamenti britanik kundërshton planin e laburistëve për Brexit-in

para 3 muajve - Kallxo

Ligjvënësit opozitarë në Britani të Madhe, kanë dështuar të miratojnë një masë e cila, do të siguronte se Mbretëria e Bashkuar nuk mund të largohet nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje. Deputetët e parlamentit...

Parlamenti britanik kundërshton planin e laburistëve për Brexit-in

para 3 muajve - Alsat-M

Ligjvënësit opozitarë në Britani të Madhe, kanë dështuar të miratojnë një masë e cila, do të siguronte se Mbretëria e Bashkuar nuk mund të largohet nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje. Deputetët e parlamentit...

Parlamenti britanik kundërshton planin e laburistëve për Brexit-in

para 3 muajve - Zhurnal

Ligjvënësit opozitarë në Britani të Madhe, kanë dështuar të miratojnë një masë e cila, do të siguronte se Mbretëria e Bashkuar nuk mund të largohet nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje. Deputetët e parlamentit...

Parlamenti britanik kundërshton planin e laburistëve për Brexit-in

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Ligjvënësit opozitarë në Britani të Madhe, kanë dështuar të miratojnë një masë e cila, do të siguronte se Mbretëria e Bashkuar nuk mund të largohet nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje. Deputetët e parlamentit...

May synon të qëndrojë deputete pas largimit si kryeministre

para 3 muajve - Tetova Sot

Kryeministrja britanike, Theresa May, njoftoi sot se planifikon të qëndrojë anëtare e Parlamentit britanik në dhomën e Komuneve, pasi të largohet nga detyra muajin e ardhshëm. “Sigurisht që do të qëndrojë...

Parlamenti britanik kundërshton planin e laburistëve për Brexit-in

para 3 muajve - Lajm

Ligjvënësit opozitarë në Britani të Madhe, kanë dështuar të miratojnë një masë e cila, do të siguronte se Mbretëria e Bashkuar nuk mund të largohet nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje. Deputetët e parlamentit...

Boris Johnson nuk synon ta largojë Britaninë nga BE-ja pa marrëveshje

para 3 muajve - Shenja

Boris Johnson ka thënë se ai nuk synon të largojë Britaninë pa marrëveshje nga Bashkimi Evropian, teksa ka nisur fushatën e tij si kandidat për kryeministër të Britanisë. Ai ka thënë se largimi pa marrëveshje...

May synon të qëndrojë deputete pas largimit si kryeministre

para 3 muajve - Infokusi

Kryeministrja britanike, Theresa May, njoftoi sot se planifikon të qëndrojë anëtare e Parlamentit britanik në dhomën e Komuneve, pasi të largohet nga detyra muajin e ardhshëm. “Sigurisht që do të qëndrojë...

Johnson nis fushatën, kërkon kreun e konservatorëve dhe kryeministrinë

para 3 muajve - Top Channel

Boris Johnson pati një mesazh për Brexitin përpara nisjes së fushatës së tij për t’u bërë kryetar e i Partisë Konservatore dhe kryeministër i ardhshëm i Britanisë: Shtyrje të mëtejshme, nuk mund të ketë!...

Boris Johnson nuk synon ta largojë Britaninë nga BE-ja pa marrëveshje

para 3 muajve - Koha.net

Boris Johnson ka thënë se ai nuk synon të largojë Britaninë pa marrëveshje nga Bashkimi Evropian, teksa ka nisur fushatën e tij si kandidat për kryeministër të Britanisë. Ai ka thënë se largimi pa marrëveshje...

Boris Johnson: Britania nuk do largohet pa marrëveshje nga BE

para 3 muajve - Vizion Plus

Boris Johnson ka thënë se ai nuk synon të largojë Britaninë pa marrëveshje nga Bashkimi Evropian, teksa ka nisur fushatën e tij si kandidat për kryeministër të Britanisë. Ai ka thënë se largimi pa marrëveshje...

Parlamenti britanik kundërshton planin e laburistëve për Brexit’in

para 3 muajve - Arbresh

Ligjvënësit opozitarë në Britani të Madhe, kanë dështuar të miratojnë një masë e cila, do të siguronte se Mbretëria e Bashkuar nuk mund të largohet nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje. Deputetët e parlamentit...

Boris Johnson: Britania mund të bëjë më shumë se një largim pa marrëveshje

para 3 muajve - Opinion

Boris Johnson tha se ai nuk synon të largojë Britaninë pa marrëveshje nga Bashkimi Evropian, teksa ka nisur fushatën e tij si kandidat për kryeministër të Britanisë. Ai shtoi se Mbretëria e Bashkuar mund...

BE: Britania të përmbushë përgjegjësitë ndaj buxhetit

para 3 muajve - Shenja

Bashkimi Evropian (BE), njoftoi se Britania edhe në situatën e ndarjes pa marrëveshje duhet të përmbushë detyrimet financiare ndaj buxhetit të unionit, transmeton AA. Komisioni i BE-së ka publikuar një...

May synon të qëndrojë deputete pas largimit si kryeministre

para 3 muajve - Arbresh

Kryeministrja britanike, Theresa May, njoftoi sot se planifikon të qëndrojë anëtare e Parlamentit britanik në dhomën e Komuneve, pasi të largohet nga detyra muajin e ardhshëm. “Sigurisht që do të qëndrojë...

​BE: Londra duhet të paguajë edhe në rast Brexit pa marrëveshje

para 3 muajve - KosovaPress

Kjo deklaratë ishte bërë nga Komisioni Evropian në një dokument ku bëhej një përmbledhje e masave emergjente që duheshin marrë në rast se Brexit përfundonte pa marrëveshje. Brukseli e rithekson këtë pozicion,...

​BE: Londra duhet të paguajë edhe në rast Brexit pa marrëveshje

para 3 muajve - Insajderi

Kjo deklaratë ishte bërë nga Komisioni Evropian në një dokument ku bëhej një përmbledhje e masave emergjente që duheshin marrë në rast se Brexit përfundonte pa marrëveshje. Brukseli e rithekson këtë pozicion,...

​BE: Londra duhet të paguajë edhe në rast të Brexit pa marrëveshje

para 3 muajve - Periskopi

Londra duhet të respektojë angazhimet e saj financiare me BE-në, edhe në rastin e një ndarje pa një marrëveshje, nëse dëshiron të zhvillojë negociata partneriteti në të ardhmen. Kjo deklaratë ishte bërë...

Boris Johnson nuk synon ta largojë Britaninë nga BE-ja pa marrëveshje

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Boris Johnson ka thënë se ai nuk synon të largojë Britaninë pa marrëveshje nga Bashkimi Evropian, teksa ka nisur fushatën e tij si kandidat për kryeministër të Britanisë. Ai ka thënë se largimi pa marrëveshje...

May synon të qëndrojë deputete pas largimit si kryeministre

para 3 muajve - Ekonomia Online

Kryeministrja britanike Theresa May njoftoi sot se planifikon të qëndrojë anëtare e Parlamentit britanik, pasi të largohet nga detyra muajin e ardhshëm. “Sigurisht që do të qëndrojë pasi do të vazhdoj...

May synon të qëndrojë deputete pas largimit si kryeministre

para 3 muajve - KosovaPress

“Sigurisht që do të qëndrojë pasi do të vazhdoj të jem anëtare e Parlamentit për zonën time elektorale”, tha May para deputetëve pasi u pyet në lidhje me planet e saj të ardhshme në politikë. Ajo e mohoi...

Juncker: Brexit nuk rinegociohet

para 3 muajve - Alsat-M

Kam respektin më të madh për Britaninë e Madhe, pohoi kryetari i Komisionit Europian Jean-Claude Juncker, në një intervistë për Politico.eu, ku shprehu edhe keqardhjen për mosmarrjen pjesë në fushatën...

Boris Johnson nuk synon ta largojë Britaninë nga BE-ja pa marrëveshje

para 3 muajve - Ekonomia Online

Boris Johnson ka thënë se ai nuk synon të largojë Britaninë pa marrëveshje nga Bashkimi Evropian, teksa ka nisur fushatën e tij si kandidat për kryeministër të Britanisë. Ai ka thënë se largimi pa marrëveshje...

Johnson nuk dëshiron Brexit pa marrëveshje

para 3 muajve - Insajderi

Ai ka thënë se largimi pa marrëveshje në tavolinë do të ishte mënyrë vitale e të negociuarit, mirëpo Mbretëria e Bashkuar mund të bëjë më shumë. “Vonesa nënkupton humbje”, ka thënë ai duke përmendur se...

Boris Johnson nuk synon ta largojë Britaninë nga BE-ja pa marrëveshje

para 3 muajve - Ekonomia Online

Boris Johnson ka thënë se ai nuk synon të largojë Britaninë pa marrëveshje nga Bashkimi Evropian, teksa ka nisur fushatën e tij si kandidat për kryeministër të Britanisë. Ai ka thënë se largimi pa marrëveshje...

Johnson nis zyrtarisht fushatën elektorale për postin e kryeministrit

para 3 muajve - KosovaPress

Nga ana e tyre, deputetët e opozitës të mbështetur nga deputetë konservatorë do t’i kërkojnë parlamentit për të vënë një afat kohor në dispozicion për të debatuar sërish për skenarin e një shkëputje ”brutale”...

Boris Johnson angazhohet për të nxjerrë Britaninë në tetor nga BE

para 3 muajve - BalkanWeb

Boris Johnson, kandidat për të pasuar kryeministren Theresa May, do të angazhohet të mërkurën për të nxjerrë Britaninë nga Bashkimi Europian më 31 tetor, duke paralajmëruar se “vonesa do të thotë humbje”...

‘Brexit’, kryeministri irlandez: Britania po i bën llogaritë gabim

para 3 muajve - BalkanWeb

Kryeministri i Irlandës i paralajmëroi ligjvënësit britanik kundër bërjes së një “llogaritje të tmerrshme politike” duke menduarit se refuzimi i marrëveshjes së Brexit do të thotë se ata do të fitojnë...

KE: Lideri i ri nuk do të ndryshojë asgjë në qëndrimin e BE-së për Brexit

para 3 muajve - Alsat-M

Një zëdhënës i Komisionit Europian bëri të ditur se zgjedhja e pasuesit të kryeministres britanike,  Theresa May nuk do të ketë ndikim në përmbajtjen e marrëveshjes së divorcit të nënshkruar ndërkohë nga...

Dhjetë kandidatë për kryeministër të Britanisë

para 3 muajve - Koha.mk

Dhjetë kandidatë do të garojnë për postin e kryetarit të Partisë Konservatore në Mbretërinë e Bashkuar dhe rrjedhimisht të kryeministrit, konfirmoi të hënën komiteti i kësaj partie. Kryetarja e deritashme,...

LONDËR – KE: Lideri i ri nuk do të ndryshojë asgjë në qëndrimin e BE-së për Brexit

para 3 muajve - Medial

LONDËR, 11 qershor /MEDIAL-AFP/ – Një zëdhënës i Komisionit Europian bëri të ditur se zgjedhja e pasuesit të kryeministres britanike,  Theresa May nuk do të ketë ndikim në përmbajtjen e marrëveshjes së...

KE: Lideri i ri s’ndryshon asgjë në qëndrimin e BE-së për Brexit

para 3 muajve - BalkanWeb

Një zëdhënës i Komisionit Europian bëri të ditur se zgjedhja e pasuesit të kryeministres britanike, Theresa May nuk do të ketë ndikim në përmbajtjen e marrëveshjes së divorcit të nënshkruar ndërkohë nga...

“Marrëveshja për Brexit-in nuk ndryshon me kryeministrin e ri britanik”

para 3 muajve - Medial

Bashkimi Evropian ka vënë në dukje se bashkë me kryeministrin e ri që do të zgjidhet në Britani të Madhe nuk do të ketë ndryshime në marrëveshjen për Brexit-in, transmeton Anadolu Agency (AA). Kryezëdhënësi...

BE: Marrëveshja për Brexit-in nuk ndryshon me kryeministrin e ri britanik

para 3 muajve - Shenja

Bashkimi Evropian ka vënë në dukje se bashkë me kryeministrin e ri që do të zgjidhet në Britani të Madhe nuk do të ketë ndryshime në marrëveshjen për Brexit-in, transmeton AA. Kryezëdhënësi i Komisionit...

Qëndrimi i BE-së për Brexit nuk do të ndryshojë as me ardhjen e liderëve të rinj

para 3 muajve - Java News

Një zëdhënës i Komisionit Europian bëri të ditur se zgjedhja e pasuesit të kryeministres britanike, Theresa May nuk do të ketë ndikim në përmbajtjen e marrëveshjes së divorcit të nënshkruar ndërkohë nga...

Brexit/ Presion BE-së me 44 miliardë euro?

para 3 muajve - Top Channel

Pas largimit të Theresa Mayt filloi gara për postin drejtues të partisë konservatore Tory dhe vendin vakant të kryeministres. Por disa mëkate të së shkuarës u hapin probleme rivalëve. Ndërkohë Boris Johnson...

Kush janë 11 kandidatët për kryeministër të Britanisë së Madhe (Emrat dhe foto)

para 3 muajve - Gazeta e re

Kryeministrja e Britanisë së Madhe tanimë nuk është më kryetare e Partisë Konservatore, ndërsa do të vijojë të jetë në postin e kryeministres deri me datën 22 korrik, kur të zgjidhet kryetari dhe kryeministri...

Dhjetë kandidatë do të garojnë për kryeministër të Britanisë

para 3 muajve - Insajderi

Kryetarja e deritashme, Theresa May, ka dhënë dorëheqje javën e kaluar, ndërsa do të mbetet në krye të qeverisë, derisa të zgjidhet kryeministri i ri. Kryeministër i Mbretërisë së Bashkuar bëhet me automatizëm...

Kjo 10-shja që pretendon udhëheqjen e Britanisë së Madhe post-May

para 3 muajve - Te Sheshi

Dhjetë kandidatë kanë hyrë në garë për të pasuar Theresa May si udhëheqëse e Partisë Konservatore dhe kryeministre, njoftoi Komiteti i Partisë Kandidatët përfshijnë: Ish-ministri i jashtëm, Boris Johnson...

Dhjetë kandidatë do të garojnë për kryeministër të Britanisë

para 3 muajve - Epoka e Re

Dhjetë kandidatë do të garojnë për postin e kryetarit të Partisë Konservatore në Mbretërinë e Bashkuar dhe rrjedhimisht të kryeministrit, konfirmoi të hënën komiteti i kësaj partie. Kryetarja e deritashme,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK