http://kariera.mk

6 nonsenset e çmendura të një presidenti

para 3 muajve - Gazeta Tema

Në një tjetër përpjekje për të avokuar vendimmarrjen e tij mbi ç’dekretimin e zgjedhjeve të 30 qershorit, plot dyshime e diskutime, politike e juridike bashkë, presidenti Meta ofroi një tjetër shfaqje...

Argumentet e mjera juridike të Ramës kundër Presidentit

para 3 muajve - Koha Jone

Nga Arian Starova Prej një dialogu politik shumë shpesh të tejnxehtë, siç ka ndodhur përgjatë thuajse tridhjetëve vjetëve të shkuar në Shqipëri, sigurisht që nuk mund të pritej të ndodhte ndryshe, përveçse...

6 nonsenset e çmendura të një presidenti

para 3 muajve - Lexo

Në një tjetër përpjekje për të avokuar vendimmarrjen e tij mbi ç’dekretimin e zgjedhjeve të 30 qershorit, plot dyshime e diskutime, politike e juridike bashkë, presidenti Meta ofroi një tjetër shfaqje...

“Urtësia për t’i dhënë fund marrëzisë”

para 3 muajve - Standard

Nga Shezai Rrokaj Qëndrimi i Presidentit të Republikës është tregues i rastit kur përgjegjësia anon nga shteti dhe jo nga pushteti. Dallimi kryesor midis një burri shteti dhe një politikani është se burri...

“Urtësia për t’i dhënë fund marrëzisë”

para 3 muajve - Koha Jone

Nga Shezai Rrokaj Qëndrimi i Presidentit të Republikës është tregues i rastit kur përgjegjësia anon nga shteti dhe jo nga pushteti. Dallimi kryesor midis një burri shteti dhe një politikani është se burri...

Edi Rama, kërcënimi i paqes sociale

para 3 muajve - BalkanWeb

Në 3 dekada demokraci, ky vend ka kaluar shumë, por kurrë më parë, nuk ka njohur një konflikt politik e institucional, që ka nxitje për t’u thelluar. Puçi kushtetues që ka inicuar kryeministri ilegjitim,...

Edi Rama, kërcënimi i paqes sociale

para 3 muajve - Medial

Në 3 dekada demokraci, ky vend ka kaluar shumë, por kurrë më parë, nuk ka njohur një konflikt politik e institucional, që ka nxitje për t’u thelluar. Puçi kushtetues që ka inicuar kryeministri ilegjitim,...

KRIZA/ Meta: 6 nonsenset e çmendura të një presidenti (përfshirë dhe konfliktin e interesit)

para 3 muajve - Te Sheshi

Në një tjetër përpjekje për të avokuar vendimmarrjen e tij mbi ç’dekretimin e zgjedhjeve të 30 qershorit, plot dyshime e diskutime, politike e juridike bashkë, presidenti Meta ofroi një tjetër shfaqje...

PARALELE/ Kriza: Meta, “Pranvera arabe”, Erdogani dhe Sudani

para 3 muajve - Gazeta e re

Kur presidenti Meta kumtoi ç’dekretimin e zgjedhjeve, të gjithë, zëra mediatikë e politikë, edhe mazhoranca madje, iu qasën aspektit juridik dhe konstitucional. Në fakt, më shumë se kaq, Meta shpalli dje,...

Presidenti merr rolin e kryetarit të opozitës, kërkon largimin e Ramës si kryeministër, thirrje mazhorancës të plotësojë kushtet e PD-LSI

para 3 muajve - Sot News

Nuk ka më asnjë dyshim se presidenti Ilir Meta është tashmë në rresht me opozitën. Prej javësh ai po sulmon me të gjitha mënyrat qeverinë, ndërsa me shtyrjen e zgjedhjeve vulosi se është krah Berishës,...

PARALELE/ Kriza: Meta, “Pranvera arabe”, Erdogani dhe Sudani

para 3 muajve - Te Sheshi

Kur presidenti Meta kumtoi ç’dekretimin e zgjedhjeve, të gjithë, zëra mediatikë e politikë, edhe mazhoranca madje, iu qasën aspektit juridik dhe konstitucional. Në fakt, më shumë se kaq, Meta shpalli dje,...

Për ta shpëtuar Shqipërinë, të shkarkohet Ilir Meta

para 3 muajve - PortaliOnline

BATON HAXHIU Presidenti Meta foli si hoxhë, ose si prift – e jo si president. Nga prizmi moral nuk mund të flasë presidenti që moralin nuk e ka pasur asnjëherë virtyt dhe as model të komunikimit publik....

Ilir Meta, ky Ivanov shqiptar

para 3 muajve - Gazeta Tema

Nga Ardit Rada Republikë Presidenciale apo Republikë Parlamentare? Kjo është dilema në të cilën përplaset sot Shqipëria, kur kryetari i shtetit Ilir Meta ka marrë përsipër të kthejë mbrapsht rrotën e zgjedhjeve...

Të shkarkohet Ilir Meta!

para 3 muajve - Gazeta Tema

Baton Haxhiu Presidenti Meta foli si hoxhë, ose si prift – e jo si president. Nga prizmi moral nuk mund të flasë presidenti që moralin nuk e ka pasur asnjëherë virtyt dhe as model të komunikimit publik....

Të shkarkohet Ilir Meta

para 3 muajve - Java News

Nga Baton Haxhiu Presidenti Meta foli si hoxhë, ose si prift – e jo si president. Nga prizmi moral nuk mund të flasë presidenti që moralin nuk e ka pasur asnjëherë virtyt dhe as model të komunikimit publik....

SHËNIM/ Ilir Meta nuk duhet lejuar të fus në kaos Shqipërinë

para 3 muajve - Gazeta Tema

Presidenti I Republikës Ilir Meta ka tërhequr dekretin për zhvillimin e zgjedhjeve më 30 Qershor dhe ka lënë pa datë zhvillimin e zgjedhjeve vendore, duke shkelur rënd Kushtetutën e Shqipërisë që saktëson...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK