http://kariera.mk

Gjenerali Clark tregon se çka i kishte thënë Solana pasi rusët kishin arritur në Prishtinë më 1999

para 3 muajve - Ina

1st April 1999 Joint Press Conference with NATO Secretary General, Dr. Javier Solana (right) and General Wesley Clark, SACEUR (left) concerning the crisis in Kosovo. Ish-komandanti super i Forcave Aleate...

Clark zbulon bisedën me Solanën pasi rusët kishin arritur në Prishtinë

para 3 muajve - Tetova Sot

Ish-komandanti super i Forcave Aleate të NATO-s, Wesley Clark, ka kujtuar 12 qershorin e vitit 1999, ditën kur NATO nisi intervenimin në Kosovë. Në Konferencën Ndërkombëtare të Sigurisë “20 vjet liri:...

Clark zbulon bisedën me Solanën pasi rusët kishin arritur në Prishtinë

para 3 muajve - GazetaBlic

Ish-komandanti super i Forcave Aleate të NATO-s, Wesley Clark, ka kujtuar 12 qershorin e vitit 1999, ditën kur NATO nisi intervenimin në Kosovë. Në Konferencën Ndërkombëtare të Sigurisë “20 vjet liri:...

Gjenerali Clark kujton intervenimin e NATO-s: Ushtarët kanë hyrë të armatosur, por kanë ardhur për paqe

para 3 muajve - Klan Kosova

Ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, sot ka rrëfyer ngjarjen e 12 qershorit të vitit 1999 kur morën vendimin për intervenimin në luftën e Kosovës. “Më kujtohet...

Clark zbulon bisedën me Solanën pasi rusët kishin arritur në Prishtinë

para 3 muajve - Koha.net

Ish-komandanti super i Forcave Aleate të NATO-s, Wesley Clark, ka kujtuar 12 qershorin e vitit 1999, ditën kur NATO nisi intervenimin në Kosovë. Në Konferencën Ndërkombëtare të Sigurisë “20 vjet liri:...

Këngëtarja e njohur: Sot në Kosovë kanë ateruar tre engjëjt mbrojtës

para 3 muajve - RTV 21

Sot u shënua 20-vjetori i çlirimit të Kosovës Sot në kryeqytet në sheshin “Skëndërbeu” është mbajtur tubimi qendror për shënimin e 20-vjetotit të çlirimit të Kosovës, ku të pranishëm ishin edhe ish-presidenti...

Gjenerali Clark kujton intervenimin e NATO-s: Ushtarët kanë hyrë të armatosur, por kanë ardhur për paqe

para 3 muajve - Medial

Ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, sot ka rrëfyer ngjarjen e 12 qershorit të vitit 1999 kur morën vendimin për intervenimin në luftën e Kosovës. “Më kujtohet...

Gjenerali Clark : Ushtarët kanë hyrë të armatosur, por kanë ardhur për paqe

para 3 muajve - GazetaBlic

Ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, sot ka rrëfyer ngjarjen e 12 qershorit të vitit 1999 kur morën vendimin për intervenimin në luftën e Kosovës. “Më kujtohet...

Clark zbulon bisedën me Solanën, pasi rusët kishin arritur në Prishtinë

para 3 muajve - Albinfo

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s, Wesley Clark, ka kujtuar 12 qershorin e vitit 1999, ditën kur NATO nisi intervenimin në Kosovë. Në Konferencën Ndërkombëtare të Sigurisë “20 vjet liri: Një vizion...

Clark: Po shoh rezultate të përziera në Kosovë

para 3 muajve - RTV 21

Clark: NATO hyri e armatosur, por erdhi të krijojë paqe Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, tha se 12 qershori i vitit 1999 filloi me një telefonatë në orën 01:00...

Clark zbulon bisedën me Solanën pasi rusët kishin arritur në Prishtinë

para 3 muajve - Arbresh

Ish-komandanti super i Forcave Aleate të NATO-s, Wesley Clark, ka kujtuar 12 qershorin e vitit 1999, ditën kur NATO nisi intervenimin në Kosovë. Në Konferencën Ndërkombëtare të Sigurisë “20 vjet liri:...

Clark zbulon bisedën me Solanën pasi rusët kishin arritur në Prishtinë

para 3 muajve - Bota Press

Ish-komandanti super i Forcave Aleate të NATO-s, Wesley Clark, ka kujtuar 12 qershorin e vitit 1999, ditën kur NATO nisi intervenimin në Kosovë. Në Konferencën Ndërkombëtare të Sigurisë “20 vjet liri:...

Clark tregon si Solana i telefonoi për ndërhyrjen në Kosovë: Forcat erdhën…

para 3 muajve - Sovrani

Ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Ëesley Clark, sot ka rrëfyer ngjarjen e 12 qershorit të vitit 1999 kur morën vendimin për intervenimin në luftën e Kosovës. “Më kujtohet...

Clark: Po shoh rezultate të përziera në Kosovë

para 3 muajve - Gazeta Observer

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, tha se 12 qershori i vitit 1999 filloi me një telefonatë në orën 01:00 të mëngjesit, kur telefonoi sekretari, Javier Solana...

Vizita e parë e komandantit të NATO-s në Kosovën e lirë dhe takimi me Rugovën dhe Thaçin

para 3 muajve - GazetaBlic

Vetëm pak ditë, pasi forcat e NATO-s, bombarduan Serbinë, kishte ardhur për vizitë në Kosovë, komandanti suprem i forcës euroatlantike, Wesley Clark’s, shkruan Gazeta Blic. Ai në këtë vizitë ishte takuar...

Edhe gjenerali Wesley Clark vjen sot në Kosovë

para 3 muajve - Kallxo

Ish-komandanti i NATO-s gjatë bombardimeve kundër caqeve serbe më 1999, gjenerali i pensionuar, Wesley Clark, do të qëndrojë të mërkurën në Kosovë, në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës. Gjenerali Clark...

Në 20 vjetorin e çlirimit

para 3 muajve - Gazeta e re

Me rastin e njëzet vjetorit të çlirimit të vendit nga forcat okupatore militare e paramilitare serbe, do të ndodhin aktivitete të shumta. Kosovën në këtë përvjetor po e nderojnë figura të njohura ndërkombëtare,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK