http://kariera.mk

20 vjetori i çlirimit përmes 20 fotografive

para 3 muajve - Koha.net

Mijëra qytetarë kanë pritur si heronj të martën më 12 qershor ish-presidentin e Amerikës, Bill Clinton, ish-sekretarja e shtetit amerikan, Madeleine Albright, ish-komandantit të NATO-s, Wesley Clark, në...

Gjenerali Clark ua prezanton Thaçin nipave të tij: Ky është heroi i Kosovës

para 3 muajve - Alsat-M

Gjenerali amerikan, Wesley Clark, i cili 20 vjet më parë udhëhoqi fushatën e bombardimeve kundër regjimit të Sllobodan Millosheviqit, është pritur sot nga liderët institucionalë të Kosovës. Në këtë përvjetor,...

Një plis si dhuratë për Clintonin

para 3 muajve - Aktuale

Një i moshuar në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë i ka dhuruar një plis ish-presidentit amerikan, Bill Clinton, i cili po qëndron në një vizitë në Kosovë prej dy ditësh. Clinton, gjatë parakalimit...

Vizita e Clinton dhe Albright në Kosovë përmes fotografive

para 3 muajve - BalkanWeb

Në ditën e madhe për popullin e Kosovës, në 20-vjetorin e çlirimit e ndërhyrjes së NATO-s, në Prishtinë ishin të pranishëm ish-presidenti Bill Clinton dhe ish-sekretarja amerikane Madeleine Albright. Në...

Thaçi e falënderon ish-kryeministrin britanik për kontributin për Kosovën

para 3 muajve - Vizion Plus

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka falenderuar ish-kryeministrin britanik, Tony Blair për kontributin e madh që ka dhënë për Kosovën. Përmes një postimi në rrjetin sociat Facebook, ai ka publikuar videomesazhin...

Ky është kamerieri kosovar që Clinton tha se i ra në gjunjë për ta falënderuar

para 3 muajve - GazetaBlic

Arben Hysenaj nga Katundi i Ri i Pejës është kosovari të cilin ish-presidenti amerikan, Bill Clinton e përmendi sot gjatë fjalimit të tij në ceremoninë e shënimit të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës....

Haradinaj: Vuçiq ta njohë Kosovën me kufijtë ekzistues

para 3 muajve - Koha.mk

Prishtinë, 12 qershor – Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka mbajtur fjalim në ceremoninë e Ditës së Çlirimit, ku vlerësoi lartë kontributin e ish-presidentin Bill Klinton, të cilin e falënderoi....

”Kosova e çliruar 20 vite më pas”, Ukshini: Përkulemi për njerëzit e lirisë që mundësuan kthesën historike

para 3 muajve - Medial

TIRANË, 12 qershor /MEDIAL/ Ambasada e Kosovës në Tiranë në bashkëpunim me Akademinë Shqiptare të Arteve dhe Shkencave dhe Muzeun Historik Kombëtar ka organizuar sot konferencën shkencore: “Kosova e çliruar...

Rrëfimi i kamerierit kosovar që u përmend sot nga ish- presidenti Bill Clinton

para 3 muajve - OraInfo

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton në fjalimin e tij sot veçoi një kosovar i cili i ka mbetur atij në memorie. Është kosovari Arben Hysenaj, ai i cili ishte ulur në gjunjë për ta falënderuar ish-presidentin...

Haradinaj: Clark simbolizonte shpresën për popullin tonë në ditët më të vështira

para 3 muajve - RTV 21

Haradinaj ka pritur në takim gjeneralin Wesley Clark Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka theksuar kujtimin që populli i Kosovës ruan për gjeneralin amerikan për angazhimin e tij gjatë luftës në...

Ky është video-mesazhi i Tony Blair për 20 vjetorin e çlirimit

para 3 muajve - Antpress

Presidenti Hashim Thaçi në profilin e tij në facebook ka publikuar një videomesazh të ish-kryeminsitrit britanik, Tony Blair. Thaçi shprehet se Blair ka dhënë kontribut shumë të madh për lirinë tonë. Blair...

Nuk mungon urimi i Tony Blair

para 3 muajve - Klan Kosova

Ish-kryeministri Tony Blair ka uruar kosovarët për 20 vjet liri përmes një videoje. Ai tha se arritja e paqes është e vështirë por se beson në njerëzit e Kosovës për të zgjidhur sfidat dhe problemet.

Dekorata për Clark e Albright

para 3 muajve - Klan Kosova

Në Kosovë sot qëndroi njeriu që drejtoi operacionin e sulmeve ajrore ndaj caqeve në ish-Jugosllavi, gjenerali Wesley Clark. Madje ai erdhi me familje për të ndarë gëzimin me kosovarët. Clark u dekorua...

Ecja e Lirisë, pak edhe me makina

para 3 muajve - Klan Kosova

Amerikanë e kosovarë sot bënë “Ecjen e lirisë” nëpër qendër të Prishtinës. Gjatë kësaj pjese të protokollit u zbulua busti i sekretares Madelein Albright dhe një pllakë tek shtatorja e ish-presidentit Bill Clinton.

Dita e lirisë së Kosovës/ Klinton dhe Albright në festën e madhe në Prishtinë

para 3 muajve - Top Channel

Kosova si asnjëherë më parë ka festuar çlirimin nga okupatori serb. Mijëra njerëz qysh në orët e hershme kishin marrë rrugën drejt sheshit “Skënderbeu” me qëllimin e vetëm për të shprehur falënderimet...

Raporti Kosovë – Serbi, mediat e Maqedonisë së Veriut vazhdojnë të keqinformojnë dhe ndezin situatën

para 3 muajve - Portalb

Ndërhyrja e policisë së Kosovës në Veri të Mitrovicës i përfshiu në propagandën serbe kundër Kosovës edhe mediat e Maqedonisë së Veriut, të cilat duke i pasur për burim të informacionit vetëm mediat serbe,...

Veseli takon gjeneralin Wesley Clark

para 3 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, është takuar sot me ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjeneralin Wesle​y Clark, i cili udhëhoqi operacionet ushtarake të Aleancës Veriatlantike kundër...

Ecja e Lirisë, pak edhe me makina

para 3 muajve - Medial

Amerikanë e kosovarë sot bënë “Ecjen e lirisë” nëpër qendër të Prishtinës. Gjatë kësaj pjese të protokollit u zbulua busti i sekretares Madelein Albright dhe një pllakë tek shtatorja e ish-presidentit...

Ky është kamerieri kosovar që Clinton tha se i ra në gjunjë për ta falënderuar

para 3 muajve - Tetova Sot

Arben Hysenaj, nga Katundi i Ri i Pejës, është kosovari të cilin ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, e përmendi sot gjatë fjalimit të tij në ceremoninë e shënimit të 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës....

Haradinaj: Përjetësisht e duam NATO-n në Kosovë

para 3 muajve - GazetaBlic

Gjatë fjalimit në konferencën Ndërkombëtare të Sigurisë “20 vjet liri-Një vizion për paqe të qëndrueshme” kryeministri i Kosovës është shprehur modeste për sigurinë në Kosovë dhe në rajon, raporton GazetaBlic....

Hillary Clinton dhe Tony Blair dërgojnë video-mesazh me rastin e 20-vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë

para 3 muajve - Alsat-M

Hillary Clinton: SHBA mbështet fuqishëm kauzat e Kosovës Përveç aktiviteteve të ndryshme që u shënuan sot për nder të 20-vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë, pasdite është mbajtur edhe Konferenca Ndërkombëtare...

20 vjetori i Çlirimit/ Vizita e Clinton dhe Albright në Kosovë përmes fotografive

para 3 muajve - Java News

Në ditën e madhe për popullin e Kosovës, në 20-vjetorin e çlirimit e ndërhyrjes së NATO-s, në Prishtinë ishin të pranishëm ish-presidenti Bill Clinton dhe ish-sekretarja amerikane Madeleine Albright. Në...

Haradinaj: Clark simbolizonte shpresën për popullin tonë në ditët më të vështira

para 3 muajve - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur në takim gjeneralin Wesley Clark, ish-komandant suprem i forcave të bashkuara të NATO-s për Europë. Haradinaj ka theksuar kujtimin që populli i Kosovës...

Nderohen Albrighti e Clarku, ata mezi presin ta shohin Kosovën në NATO e BE

para 3 muajve - Koha.net

Festa për Ditën e Çlirimit ka nisur me një medalje për ish-sekretaren e Shtetit, Madeleine Albright. Zonja që dha ndihmë të pakursyer për Kosovën, u dekorua me medaljen “Urdhri i Lirisë”, nga presidenti...

Konferenca e sigurisë: Roli i NATO-s në paqe dhe stabilitet në Kosovë

para 3 muajve - RTV 21

Konferenca u mbajt në kuadër të shënimit të 20 vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë Për të diskutuar për rolin e NATO-s në paqe dhe stabilitet në Kosovë dhe më gjerë u mbajt konferenca e sigurisë...

Thaçi dhe Veseli harruan ta përmendin familjen Jashari në ceremoninë e 20 vjetorit

para 3 muajve - Tetova Sot

Në ditën e madhe për popullin e Kosovës, në 20 vjetorin e çlirimit e ndërhyrjes së Nato-s, në vizitë zyrtare kanë qëndruar ish-presidenti Bill Clinton dhe ish-sekretarja amerikane Madeleine Albright. Në...

Gjenerali Clark ua prezanton Thaçin nipave të tij: Ky është heroi i Kosovës

para 3 muajve - Infokusi

Gjenerali amerikan, Wesley Clark, i cili 20 vjet më parë udhëhoqi fushatën e bombardimeve kundër regjimit të Sllobodan Millosheviqit, është pritur sot nga liderët institucionalë të Kosovës. Në këtë përvjetor,...

Clark: Dua ta shoh Kosovën në NATO

para 3 muajve - RTV 21

Albright dhe Clark Dekorohen me “Urdhërin e lirisë” Me rastin e 20 vjetorit të clirimit të Kosovës dhe ndërhyrjes së trupave të NATO-s në Kosovës, presidenti i Kosovës Hashim Thaci, priti në takim ish...

Haradinaj takohet me Clark: NATO-ja e ka vendin e përhershëm në Kosovë

para 3 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot është takuar me ish-komandantin suprem të NATO-së, Wesley Clark. Haradinaj tha se në këtë takim ai ka theksuar që Kosova ka arritur të çoj përpara agjenden...

Albright e bronztë në Prishtinë

para 3 muajve - RTV 21

Pranë bulevardit “Bill Clinton” përurohet pllaka për ish-presidentin amerikan Në kuadër të aktiviteteve për shënimin e 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë u zhvillua edhe “Ecja për liri”...

Wesley Clark takon Haradinajn dhe Veselin

para 3 muajve - OraInfo

Wesley Clark ka takuar Haradinajn e Veselin. Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s, Wesley Clark, ka takuar kryeministrin Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentarin Kadri Veseli. Clark ka falënderuar Kosovën...

Plaku i falë një plis Clintonit, kështu reagoi ish-presidenti amerikan

para 3 muajve - Ina

Presidenti Bill Clinton ka marrë një plis si dhuratë nga një i moshuar në sheshin e Prishtinës. Një i moshuar në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë i ka dhuruar një plis ish-presidentit amerikan, Bill...

Haradinaj i dhuron Clarkut librin e historisë së Kosovës

para 3 muajve - Alsat-M

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjeneralin Wesley Clark. Haradinaj i ka dhuruar Clarkut një pullë postare me figurën...

Muharremi: Busti i Madeleine Albright ngjanë me figurën e Titos

para 3 muajve - Gazeta Liria

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madeleine Albright, ka arritur sot në Kosovë. Ajo është pritur në aeroport nga ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga dhe më pas edhe nga krerët më të lartë të shtetit....

Ky është kamerieri kosovar që Clinton tha se i ra në gjunjë për ta falënderuar

para 3 muajve - Lajm

Arben Hysenaj nga Katundi i Ri i Pejës është kosovari të cilin ish-presidenti amerikan, Bill Clinton e përmendi sot gjatë fjalimit të tij në ceremoninë e shënimit të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës....

Veseli u takua me Wesley Clark

para 3 muajve - RTV 21

Veseli dhe Clark evokojnë kujtime gjatë intervenimit të NATO-s Pas takimit me ish-presidentin amerikan Bill Clinton, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, është takuar sot edhe me ish-komandantin e Forcave...

Kosova dhe qytetarët e saj i janë falënderues Clintonit e Albrightit, pritje madhështore në Prishtinë

para 3 muajve - Koha.net

20-vjetori i çlirimit u shënua me manifestimin kryesor në Prishtinë. Personalitete të shumta botërore iu bashkuan dekadës së dytë të lirë të Kosovës. Qytetarët i kanë quajtur engjëj shpëtimtarë ish-presidentin...

Tony Blair me videomeshazh për kosovarët: Ne jemi ende me ju sikurse ishim 20 vjet më parë

para 3 muajve - Klan Kosova

Ish-kryeministri Tony Blair ka uruar kosovarët për 20 vjet liri përmes një videoje. Ai tha se arritja e paqes është e vështirë por se beson në njerëzit e Kosovës për të zgjidhur sfidat dhe problemet, njoftom...

Tony Blair me videomesazh për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës

para 3 muajve - Koha.net

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, përmes një videomesazhi ka uruar popullin e Kosovës në 20-vjetorin e çlirimit. Duke kujtuar vendimin e NATO-s për intervenim në Kosovë, Blair ka thënë se nuk ishte...

Clinton dhe Albright, krenarë me vendimin për ta çliruar Kosovën nga Serbia

para 3 muajve - Koha.net

“Natën që filluan bombardimet, më thirri në mes të natës dhe më tha: Madeleine, aeroplanët janë nisur. Po bëjmë gjënë e duhur. Dhe i thashë: Po, z. President, po bëjmë gjënë e duhur”, ka thënë në Prishtinë,...

Rrëfimi i kamerierit kosovar të cilin e përmendi sot Bill Clinton në Prishtinë

para 3 muajve - Infokusi

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton në fjalimin e tij sot veçoi një kosovar i cili i ka mbetur atij në memorie. Është kosovari Arben Hysenaj, ai i cili ishte ulur në gjunjë për ta falënderuar ish-presidentin...

20-vjetori i çlirimit të Kosovës në fokus të mediave ndërkombëtare

para 3 muajve - Periskopi

Sot në Kosovë është shënuar 20 vjetori i çlirimit të Kosovës që erdhi pas luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës me forcat serbe që u përcoll me intervenimin e NATO-s mbi forcat serbe kur u pa se nuk...

Kadri Veseli pret ne takim ish-gjeneralin Wesley Clark

para 3 muajve - GazetaBlic

Ish-komandanti i Aleancës Veri-Atlantike – NATO-, Wesley Clark, sot ka qëndruar në Kosovë për nder të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Ai është mirëpritur nga krerët e shtetit dhe së fundi ai është...

Haradinaj takohet me Clark: NATO-ja e ka vendin e përhershëm në Kosovë

para 3 muajve - Medial

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot është takuar me ish-komandantin suprem të NATO-së, Wesley Clark. Haradinaj tha se në këtë takim ai ka theksuar që Kosova ka arritur të çoj përpara agjenden...

Clark: Kosova mund të jetë ambient për investimet amerikane

para 3 muajve - Shenja

Ish-komandanti i NATO-s, Wesley Clark tha se Kosova është vendi me mundësitë më të mira në Evropë për investimet nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Haradinaj: Kosova vjen si vlerë e shtuar për paqen në rajon- kërkojmë NATO-n përjetësisht këtu

para 3 muajve - Klan Kosova

Kryeministri Ramush Haradinaj në Konferencën Ndërkombëtare të Sigurisë “20 vjet liri: Një vizion për paqe të qëndrueshme” ka thënë se paqja është një sfidë duke shtuar se paqen e bëjnë ata që kanë guxim....

Clark takon liderët e Kosovës

para 3 muajve - Koha.net

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s, Wesley Clark, ka takuar kryeministrin Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentarin Kadri Veseli. Clark ka falënderuar Kosovën për aleancën me SHBA-në, ndërsa ka shtuar...

Veseli takon gjeneralin Wesley Clark

para 3 muajve - Gazeta Liria

Pas takimit me ish-presidentin amerikan Bill Clinton, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, është takuar sot edhe me ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjeneralin Wesle​y Clark, i cili...

Blair me videomesazh uron Kosovën në përvjetorin e çlirimit

para 3 muajve - Flaka

Ish-kryeministri, Tony Blair, ka uruar kosovarët për përvjetorin e 20-të të çlirimit nga Serbia. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka publikuar një video të Blair, ku ai ka uruar kosovarët. “Tony Blair,...

Clinton mbyll vizitën në Kosovë, niset për Amerikë

para 3 muajve - Albeu

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton , ka përfunduar vizitë n e tij dy ditore në Kosovë. Ai zhvilloi vizitë zyrtare për shënim të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s....

Haradinaj i dhuron Clarkut librin e historisë së Kosovës

para 3 muajve - Flaka

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjeneralin Wesley Clark. Haradinaj i ka dhuruar Clarkut një pullë postare me figurën...

Haradinaj: Mosarritja e marrëveshjes Kosovë – Serbi rrezikon rajonin

para 3 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se mosarritja e një marrëveshjeje mes Kosovës dhe Serbisë e rrezikon rajonin dhe është hapësirë e mrekullueshme që Rusia të shtrijë agjendën e vet në...

Haradinaj: Mosarritja e marrëveshjes Kosovë – Serbi rrezikon rajonin

para 3 muajve - Koha.net

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se mosarritja e një marrëveshjeje mes Kosovës dhe Serbisë e rrezikon rajonin dhe është hapësirë e mrekullueshme që Rusia të shtrijë agjendën e vet në...

Haradinaj i dhuron Clarkut librin e historisë së Kosovës

para 3 muajve - RTV 21

Clark pranon edhe pullën postare me figurën e tij Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjeneralin Wesley Clark. Haradinaj...

Një plis si dhuratë për Clintonin

para 3 muajve - Koha.mk

Një i moshuar në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë i ka dhuruar një plis ish-presidentit amerikan, Bill Clinton, i cili po qëndron në një vizitë në Kosovë prej dy ditësh. Clinton, gjatë parakalimit...

Pacolli: Kosova është përjetësisht mirënjohëse për kontributin e Presidentit Clinton

para 3 muajve - KosovaPress

“Sot, miku i Kosovës, njeriu më meritor për lirinë tonë, Presidenti Bill Klinton kreu vizitën dyditore në Kosovë. Kosova është përjetësisht mirënjohëse për kontributin e Presidentit Clinton”, ka shkruar...

Kryeparlamentari Veseli përcjell ish-presidentin Clinton në Aeroportin e Prishtinës

para 3 muajve - Aktuale

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar një takim të veçantë me ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, në kuadër të vizitës që ish-kreu i SHBA-ve...

Veseli takon Clintonin, flasin për zhvillimet aktuale dhe sfidat në të ardhmen

para 3 muajve - Klan Kosova

Kryeparlamentari Veseli takon presidentin Bill Clinton Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar një takim me ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, në kuadër...

Clark iu rrëfen nipave: Ky është Presidenti Thaçi, heroi i Kosovës

para 3 muajve - Sovrani

Gjenerali amerikan, Wesley Clark, i cili 20 vjet më parë udhëhoqi fushatën e bombardimeve kundër regjimit të Sllobodan Milloshevicit, është pritur sot nga liderët institucional të Kosovës. Madje, në këtë...

Kryeparlamentari Veseli takon presidentin Bill Clinton

para 3 muajve - Gazeta Liria

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar një takim të veçantë me ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, në kuadër të vizitës që ish-kreu i SHBA-ve...

Clinton niset për në SHBA, falënderon Kosovën për pritjen e mrekullueshme

para 3 muajve - Alsat-M

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar një takim me ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, në kuadër të vizitës që ish-kreu i SHBA-ve zhvilloi në Kosovë,...

Ky është kamarieri nga Kosova që Clinton tha se i ra në gjunjë për ta falënderuar

para 3 muajve - Koha.mk

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka treguar para qytetarëve të Kosovës ngjarje emocionale që kanë të bëjnë me Kosovën, shkruan “Bota sot”. Ai i ka shprehur si ndër gjërat më të mrekullueshme në jetën...

Haradinaj i dhuron Clarkut librin e historisë së Kosovës

para 3 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjeneralin Wesley Clark. Haradinaj i ka dhuruar Clarkut një pullë postare me figurën...

Kadri Veseli takohet me ish-presidentin Bill Clinton

para 3 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar një takim të veçantë me ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, në kuadër të vizitës që ish-kreu i SHBA-ve...

Presidenti falënderon Tony Blair: Shumë të rinj kosovarë bartin emrin e tij

para 3 muajve - Klan Kosova

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, e ka falënderuar ish-kryeministrin britanik, Tony Blair, për kontributin e madh që ka dhënë për Kosovën. Ai ka publikuar një video ku Blair jep një mesazh për shtetin...

Blair i drejtohet Kosovës, lë të kuptohet se mund të përfshihet në dialogun për paqe me Serbinë )

para 3 muajve - Tetova Sot

Ish-kryeministri i Britanisë Madhe, Tony Blair, në një mesazh drejtuar popullit të Kosovës me rastin e 20 vjetorit të lirisë, ka lënë të kuptohet se mund të përfshihet personalisht në procesin dhe dialogun...

Humor amerikan, Albright për bustin: Ju falënderoj që më bëtë kaq të gjatë

para 3 muajve - InfoShqip

Para pak minutave tek obelisku i “New Born”-it u përurua busti i ish-sekretares amerikane të shtetit, Madeleine Albright. Para të pranishmëve, sekretarja Albright i ka falënderuar qytetarët e Kosovës për...

Ky është kamerieri nga Kosova që Clinton tha se i ra në gjunjë

para 3 muajve - BalkanWeb

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka treguar para qytetarëve të Kosovës ngjarje emocionale që kanë të bëjnë me Kosovën. Ai i ka shprehur si ndër gjërat më të mrekullueshme në jetën e tij, duke përmendur...

“Ne kemi qenë në anën tuaj dhe do të jemi përsëri”

para 3 muajve - RTV 21

Konferenca “20 vite Liri: Një Vizion për Paqe të Qëndrueshme” Po mbahet konferenca ndërkombëtare e sigurisë me motot “20 vite Liri: Një Vizion për Paqe të Qëndrueshme”. Të pranishëm janë krerët e shtetit...

Clinton përfundon vizitën në Kosovë

para 3 muajve - GazetaBlic

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka përfunduar vizitën e tij dyditore në Kosovë, për shënimin e 20-vjetorit të çlirimit. Pas “Ecjes së Lirisë”, zbulimit të shtatores së ish-sekretares Madeleine Albright...

I moshuari ia fal një plis Clinton-it, ja si reagon ish presidenti amerikan

para 3 muajve - InfoShqip

Presidenti Bill Clinton ka marrë një plis si dhuratë nga një i moshuar në sheshin e Prishtinës. Një i moshuar në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë i ka dhuruar një plis ish-presidentit amerikan, Bill...

Albright: Edhe unë jam refugjate, jam krenare që jam këtu

para 3 muajve - Portalb

Para pak minutave tek obelesku i ‘New Bornit’ u përurua busti i Ish-sekretares amerikane të shtetit, Madeleine Albright. Para të pranishmëve sekretarja Albright i ka falënderuar qytetarët e Kosovës për...

Thaçi falënderon Tony Blair

para 3 muajve - RTV 21

Tanoy Blair i drejtohet me një  video- mesazh Koosvës Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka falënderuar ish kryeministrin e Britanisë, Tony Blair i cili iu është drejtuar me një video-mesazh popullit të...

Clinton përfundon vizitën, niset për Amerikë

para 3 muajve - Tetova Sot

Ish-presidenti i  Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, ka përfunduar vizitën e tij dy ditore në Kosovë. Ai qëndroi në Kosovë për shënim të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s. Clinton...

I moshuari ia fal një plis Clinton-it, kështu reagon ish presidenti amerikan

para 3 muajve - Tetova Sot

Presidenti Bill Clinton ka marrë një plis si dhuratë nga një i moshuar në sheshin e Prishtinës. Një i moshuar në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë i ka dhuruar një plis ish-presidentit amerikan, Bill...

Clark iu rrëfen nipave: Ky është Presidenti Thaçi, heroi i Kosovës

para 3 muajve - PortaliOnline

Gjenerali amerikan, Wesley Clark, i cili 20 vjet më parë udhëhoqi fushatën e bombardimeve kundër regjimit të Sllobodan Milloshevicit, është pritur sot nga liderët institucional të Kosovës. Madje, në këtë...

Clark: Dua ta shoh Kosovën në NATO

para 3 muajve - Periskopi

Shpërndaje në:

Sot në liri përcollëm Clintonin e Albrightin, dikur në luftë mirëpritëm NATO’n

para 3 muajve - Periskopi

Shpërndaje në:

Bill Clinton: Kosova është krenaria ime, e dua këtë vend

para 3 muajve - Periskopi

Shpërndaje në:

Veseli takon Clintonin, flasin për zhvillimet aktuale dhe sfidat në të ardhmen

para 3 muajve - Medial

Kryeparlamentari Veseli takon presidentin Bill Clinton Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar një takim me ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, në kuadër...

Thaçi në Ditëlindjen e Lirisë: Kosova është mburrja dhe krenaria jonë

para 3 muajve - Gazeta Liria

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në manifestimin qendror për shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s, ua ka uruar gjithë qytetarëve 12 qershorin, ditëlindjen e lirisë së...

Humori amerikan, Albright për bustin: Ju falënderoj që më keni bërë kaq të gjatë

para 3 muajve - Tetova Sot

Para pak minutave tek obelisku i “New Born”-it u përurua busti i ish-sekretares amerikane të shtetit, Madeleine Albright. Para të pranishmëve, sekretarja Albright i ka falënderuar qytetarët e Kosovës për...

Qytetarët me fjalë të mëdha për Clintonin, Albrightin e Clarkun në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës

para 3 muajve - Periskopi

Shpërndaje në:

Tony Blair me videomesazh uron Kosovën në 20 vjetorin e çlirimti

para 3 muajve - OraInfo

Kosova ka shënuar 20 vjetorin e çlirimit. Në ceremoninë e shënimit të kësaj ngjarje kanë marrë pjesë ish-presidenti amerikan, Bill Clinton dhe ish-sekretarja e shtetit amerikan Madeleine Albright. E për...

Clark ua prezanton nipave të tij Thaçin si hero të Kosovës

para 3 muajve - Gazeta Observer

Gjenerali amerikan, Wesley Clark, i cili 20 vjet më parë udhëhoqi fushatën e bombardimeve kundër regjimit të Sllobodan Milloshevicit, është pritur sot nga liderët institucional të Kosovës. Madje, në këtë...

Përfundon vizita e Clintonit dedikuar lirisë së Kosovës

para 3 muajve - Klan Kosova

Ka përfunduar vizita e ish-Presidentit amerikan, Bill Clinton, me rastin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Klan Kosova ka mësuar se pas takimit me Kryeparlamentarin Kadri Veseli, Bill Clinton është...

Ky është kamerieri kosovar që Clinton e përmendi në fjalim

para 3 muajve - Sovrani

Arben Hysenaj nga Katundi i Ri i Pejës është kosovari të cilin ish-presidenti amerikan, Bill Clinton e përmendi sot gjatë fjalimit të tij në ceremoninë e shënimit të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës....

Clinton niset për në SHBA

para 3 muajve - RTV 21

“Kjo është një ditë e mrekullueshme dhe duhet të jeni të lumtur, krenarë dhe të keni besim për të ardhmen” Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, zhvilloi një takim të veçantë me ish-presidentin...

Kryeparlamentari Veseli takon presidentin Bill Clinton

para 3 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar një takim të veçantë me ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, në kuadër të vizitës që ish-kreu i SHBA-ve...

Hoti: Clinton dhe Albright përherë të respektuar

para 3 muajve - Klan Kosova

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, dhe ish-sekretarja e shtetit, Madeline Albright, qëndruan në Kosovë me rastin e shënimit të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Dje ata...

Kryeparlamentari Veseli pret sekretaren Amerikane Madeleine Albright – e falënderon për gjithçka që ka bërë për Kosovën

para 3 muajve - Gazeta Liria

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, priti sot në takim ish-sekretaren amerikane të shtetit, Madeleine Albright, e cila po qëndron në vendin tonë, në kuadër të manifestimeve me rastin...

Pacolli: Clinton, Albright dhe Clark festuan me popullin e Kosovës 20 vjetorin e çlirimit

para 3 muajve - KosovaPress

“Sot, Presidenti Clinton, Sekretarja Albright dhe Gjenerali Clark në Kosovë, festuan me popullin e Kosovës 20 vjetorin e çlirimit të tonë.  Ishte lufta dhe fitorja e tyre për lirinë tonë, për t'i dhënë...

Thaçi: Blair, faleminderit për kontributin e madh që ke dhënë për Kosovën

para 3 muajve - GazetaBlic

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, nuk la pa e falënderuar edhe ish-kryeministrin britanik, Tony Blair për kontributin e madh që ka dhënë për Kosovën. Duke e publikuar videomesazhin e dërguar nga Blair,...

Thaçi falënderon Tony Balir

para 3 muajve - RTV 21

Tanoy Blair i drejtohet me një  video- mesazh Koosvës Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka falënderuar ish kryeministrin e Britanisë, Tony Blair i cili iu është drejtuar me një video-mesazh popullit të...

Bill Clinton largohet nga Kosova

para 3 muajve - OraInfo

Kosova ka shënuar 20 vjetorin e çlirimit dhe hyrjes së trupave të NATO-s. Në këtë festë të madhe ka marrë pjesë edhe ish-presidenti amerikan Bill Clinton. Pas “Ecjes së Lirisë”, zbulimit të shtatores së...

Veseli pret në takim Clintonin

para 3 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka pritur në takim ish-Presidentin e Shteteve të Bashkuara, Bill Clinton. Pas ceremonisë së 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, Veseli do ta përcjellë Clintonin për në...

Albright: Edhe unë jam refugjate, jam krenare që jam këtu

para 3 muajve - Antpress

Para pak minutave tek obelesku i ‘Neë Bornit’ u përurua busti i Ish-sekretares amerikane të shtetit, Madeleine Albright. Para të pranishmëve sekretarja Albright i ka falënderuar qytetarët e Kosovës për...

Haradinaj: Populli i Kosovës sot festoi me dinjitet

para 3 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Ramuash Haradinaj, ka thënë se populli dhe institucionet e Kosovës kanë festuar me dinjitet dhe qytetari të lartë në shënimin e 20 vjetorit të intervenimit të NATO-së. Këtë e tha...

Gjenerali Clark ua prezanton Thaçin nipave të tij: Ky është heroi i Kosovës

para 3 muajve - Periskopi

Gjenerali amerikan, Wesley Clark, i cili 20 vjet më parë udhëhoqi fushatën e bombardimeve kundër regjimit të Sllobodan Millosheviqit, është pritur sot nga liderët institucionalë të Kosovës. Në këtë përvjetor,...

Momenti kur plaku ia vë plisin në kokë Bill Clintonit

para 3 muajve - OraInfo

Kosova ka festuar sot 20 vjetorin e çlirimit dhe hyrjes së forcave të NATO-s. Gjatë “Ecjes për liri” që përfundoi me përurimin e bustit të ish-sekretares amerikane të shtetit Madeleine Albright, ish-presidenti...

Një i moshuar i dhuroi Bill Clintonit një plis

para 3 muajve - RTV 21

Ai e pranoi me kënaqësi dhuratën e të moshuarit Gjatë “Ecjes për liri” që përfundoi me përurimin e bustit të ish-sekretares amerikane të shtetit, Madeleine Albright, ish-presidenti Bill Clinton mori një...

Përfundon vizita e Clintonit dedikuar lirisë së Kosovës

para 3 muajve - Medial

Ka përfunduar vizita e ish-Presidentit amerikan, Bill Clinton, me rastin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Klan Kosova ka mësuar se pas takimit me Kryeparlamentarin Kadri Veseli, Bill Clinton është...

“20 vjet pas hijes të Serbisë”, Berisha: Clinton çliroi Kosovën

para 3 muajve - BalkanWeb

Ish-kryeministri shqiptar Sali Berisha përmes një statusi në “Facebook” ka kujtuar se sot ishte një ditë e madhe për shqiptarët, pasi ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka vizituar Kosovën. Berisha shprehet...

Hillary Clinton dhe Tony Blair dërgojnë video-mesazh me rastin e 20-vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë

para 3 muajve - Lajm

Përveç aktiviteteve të ndryshme që u shënuan sot për nder të 20-vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë, pasdite është mbajtur edhe Konferenca Ndërkombëtare e Sigurisë “20 Vite Liri: Një Vizion për Paqe...

Haradinaj: Vuçiq ta njohë Kosovën me kufijtë ekzistues

para 3 muajve - Gazeta Observer

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka mbajtur fjalim në ceremoninë e Ditës së Çlirimit, ku vlerësoi lartë kontributin e ish-presidentin Bill Klinton, të cilin e falënderoi. Ndër të tjera, Haradinaj...

Rrëfimi i kamerierit kosovar të cilin e përmendi sot Bill Clinton në Prishtinë

para 3 muajve - Bota Press

Botapress 12 Qershor – Ish-presidenti amerikan Bill Clinton në fjalimin e tij sot veçoi një kosovar i cili i ka mbetur atij në memorie. Është kosovari Arben Hysenaj, ai i cili ishte ulur në gjunjë për...

Rrëfimi i kamerierit kosovar të cilin e përmendi sot Bill Clinton në Prishtinë

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton në fjalimin e tij sot veçoi një kosovar i cili i ka mbetur atij në memorie. Është kosovari Arben Hysenaj, ai i cili ishte ulur në gjunjë për ta falënderuar ish-presidentin...

Kamarieri të cilin e përmendi sot Clinton rrëfen për takimin emocionues me të

para 3 muajve - Periskopi

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton në fjalimin e tij sot veçoi një kosovar i cili i ka mbetur atij në memorie. Është kosovari Arben Hysenaj, ai i cili ishte ulur në gjunjë për ta falënderuar ish-presidentin...

Dita e lirisë së Kosovës; Clinton dhe Albright në festën e madhe në Prishtinë

para 3 muajve - Top Channel

Kosova e shënoi në mënyrën më madhështore ditën e saj të lirisë: me ceremoni të shumta, por edhe emocionin e madh që ngjalli prania e ish presidentit amerikan Bill Clinton dhe ish-sekretares së Shtetit...

Një plis si dhuratë për Bill Clinton

para 3 muajve - Alsat-M

Gjatë “Ecjes për liri” në Prishtinë  që përfundoi me përurimin e bustit të ish-sekretares amerikane të shtetit Madeleine Albright, ish-presidenti Bill Clinton ka marrë një dhuratë të veçantë. Një i moshuar...

Haradinaj i dhuron Clarkut librin e historisë së Kosovës

para 3 muajve - Lajm

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjeneralin Wesley Clark. Haradinaj i ka dhuruar Clarkut një pullë postare me figurën...

Haradinaj: Paqen e bëjnë të guximshmit, ne guxojmë të pajtohemi

para 3 muajve - BalkanWeb

Në 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s dhe çlirimit të Kosovës, kryeministri Ramush Haradinaj i ka drejtuar një thirrje Serbisë për pajtim. Haradinaj tha se paqen e bëjnë të guximshmit dhe populli i Kosovës...

Ky është kamerieri që i ra në gjunjë Clintonit për ta falënderuar për Kosovën

para 3 muajve - Gazeta Tema

Arben Hysenaj nga Katundi i Ri i Pejës është shqiptari i Kosovës të cilin ish-presidenti amerikan, Bill Clinton e përmendi sot gjatë fjalimit të tij në ceremoninë e shënimit të 20 vjetorit të çlirimit...

Haradinaj: Mosarritja e marrëveshjes Kosovë – Serbi rrezikon rajonin

para 3 muajve - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se mosarritja e një marrëveshjeje mes Kosovës dhe Serbisë e rrezikon rajonin dhe është hapësirë e mrekullueshme që Rusia të shtrijë agjendën e vet në...

Clark takon liderët e Kosovës

para 3 muajve - Infokusi

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s, Wesley Clark, ka takuar kryeministrin Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentarin Kadri Veseli. Clark ka falënderuar Kosovën për aleancën me SHBA-në, ndërsa ka shtuar...

Blair i drejtohet Kosovës, lë të kuptohet se mund të përfshihet në dialogun për paqe me Serbinë

para 3 muajve - Infokusi

Ish-kryeministri i Britanisë Madhe, Tony Blair, në një mesazh drejtuar popullit të Kosovës me rastin e 20 vjetorit të lirisë, ka lënë të kuptohet se mund të përfshihet personalisht në procesin dhe dialogun...

Një plis si dhuratë për Clintonin

para 3 muajve - Koha.net

Gjatë “Ecjes për liri” që përfundoi me përurimin e bustit të ish-sekretares amerikane të shtetit Madeleine Albright, ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka marrë një dhuratë të veçantë. Një i moshuar...

Kryeministri Haradinaj falënderon qytetarët që festuat me dinjitet

para 3 muajve - OraInfo

Republika e Kosovës ka shënuar sot 20 vjetorin e çlirimit dhe hyrjen e trupave të NATO-s. Kryeministri Ramush Haradinaj nëpërmjet një postimi në Facebook ka shprehur falënderime për popullin e Kosovës...

Haradinaj: Paqen e bëjnë të guximshmit dhe ne guxojmë të pajtohemi me Serbinë

para 3 muajve - Shekulli

Në 20-vjetorin e shënimit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i ka bërë thirrje Serbisë për pajtim. Haradinaj ka thënë se populli i Kosovës guxon që të pajtohet...

Përlotet Bill Clinton, kamarieri kosovar në New York, ra në gjunjë dhe më falenderoj

para 3 muajve - Lajm

Ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton ka rrëfyer sot në Prishtinë një ngjarje në një nga restorantet e New York City. Kjo ndodhi pasi një ish- refugjat nga Kosova, i ra në gjunjë atij duke iu falënderuar...

Një plis si dhuratë për Bill Clinton

para 3 muajve - Aktuale

Gjatë “Ecjes për liri” në Prishtinë  që përfundoi me përurimin e bustit të ish-sekretares amerikane të shtetit Madeleine Albright, ish-presidenti Bill Clinton ka marrë një dhuratë të veçantë. Një i moshuar...

Goodbye Mr. President

para 3 muajve - Infokusi

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, ka përfunduar vizitën e tij dy ditore në Kosovë. Ai zhvilloi vizitë zyrtare për shënim të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s....

Zbulohet busti i saj në Prishtinë, Albright: Faleminderit që më keni bërë kaq të gjatë

para 3 muajve - OraInfo

Madeline Albright,është personalitet shumë i dashur për popullin kosovar. Në Prishtinë, para pak çastesh është zbuluar busti i ish-Sekretares së Shtetit, Madeline Albright. Para pak çastesh në sheshin...

Rrëfimi ekskluziv i kamerierit kosovar të cilin e përmendi sot ish-presidenti Bill Clinton në fjalimin në Prishtinë

para 3 muajve - Insajderi

Hysenaj, sot në një rrëfim ekskluziv për Insajderin, tregoi detajet e atij takimi me Clinton ku ai punonte si kamerier në njërin nga restorantet më të njohura në New York. “Ishte një takim shumë spontan...

Porosia që Clinton e dha për kosovarët pranë statujës së tij

para 3 muajve - TV21

Ish presidenti amerikan, Bill Clinton i cili po qëndron në Kosovë për të festuar 20 vjetorin e çlirimit ishte edhe pranë statujës së tij në Bulevardin “Bill Clinton” në Prishtinë . Aty u zbulua edhe një...

Zbulohet busti i Albright në qendër të Prishtinës

para 3 muajve - Klan Kosova

Këto momente siç ka qenë e paraparë është zbuluar busti i ish sekretares së Shtetit të Amerikës, Madeleine Albright. Këtë bust e ka zbuluar vet Albright, bashkë me ish Presidentin e SHBA-së, Bill Clinton, njofton Klan Kosova.

Zbulohet busti i Albright në Kosovë: Batuta e saj i shkrin të gjithë gazit

para 3 muajve - Albeu

Para pak minutave tek obelesku i ‘New Bornit’ u përurua busti i Ish-sekretares amerikane të shtetit, Madeleine Albright . Para të pranishmëve sekretarja Albright i ka falënderuar qytetarët e Kosovë s për...

Berisha i mahnitur nga Bill Clinton, ndan me ndjekësit fjalimin e tij

para 3 muajve - Albeu

Ish kryeministri Sali Berisha ka ndarë në Facebook fjalimin e mbajtur ditën e sotme nga ish presidenti Clinton në Kosovë, me rastin e 20 vjetorit të çlirimit. Por ndryshe nga çka u komentua në media, Berisha...

Porosia që Clinton e dha për kosovarët pranë statujës së tij

para 3 muajve - RTV 21

“Të mundet me dashuri urrejta” Ish presidenti amerikan, Bill Clinton i cili po qëndron në Kosovë për të festuar 20 vjetorin e çlirimit ishte edhe pranë statujës së tij në Bulevardin “Bill Clinton” në Prishtinë...

Haradinaj: Gjenerali Clark simbolizonte shpresën për popullin tonë në ditët më të vështira

para 3 muajve - Periskopi

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim gjeneralin Wesley Clark, ish-komandant suprem i forcave të bashkuara të NATO-s për Evropë. Kryeministri Haradinaj...

‘E dua këtë popull’, Sali Berisha poston fjalimin e Bill Clinton

para 3 muajve - Standard

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij në Facebook, pjesë nga fjalimi  i presidenti të SHBA-së në vitet 1993-2001, Bill Clinton, fjalë e mbajtur në Kosovën në 20 vjetorin e cclirimit...

Haradinaj: Gjenerali Clark ishte shpresë dhe shpëtim për popullin tonë

para 3 muajve - Insajderi

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim gjeneralin Wesley Clark, ish-komandant suprem i forcave të bashkuara të NATO-s për Evropë. Kryeministri Haradinaj...

Zbulohet busti i Madeline Albright në Prishtinë

para 3 muajve - OraInfo

Madeline Albright,është personalitet shumë i dashur për popullin kosovar. Në Prishtinë, para pak çastesh është zbuluar busti i ish-Sekretares së Shtetit, Madeline Albright. Para pak çastesh në sheshin...

Clinton niset për në SHBA, falënderon Kosovën për pritjen e mrekullueshme

para 3 muajve - Lajm

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar një takim me ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, në kuadër të vizitës që ish-kreu i SHBA-ve zhvilloi në Kosovë,...

Clinton përfundon vizitën, niset për Amerikë

para 3 muajve - Infokusi

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, ka përfunduar vizitën e tij dy ditore në Kosovë. Ai zhvilloi vizitë zyrtare për shënim të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s....

Kadri Veseli takon gjenerelin Clark

para 3 muajve - Sovrani

Pas takimit me ish-presidentin amerikan Bill Clinton, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, është takuar sot edhe me ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjeneralin Wesley Clark, i cili udhëhoqi...

Nis “Ecja për liri”

para 3 muajve - Klan Kosova

Në qendër të Prishtinës ka nisur “Ecja për liri” e personalisteve të larta ndërkombëtare dhe vendore. Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton dhe ish-sekretarja Madeleine Albright po i prijnë këtij parakalimi....

Haradinaj: Gjenerali Clark simbolizonte shpresën për popullin tonë në ditët më të vështira

para 3 muajve - KosovaPress

Kryeministri Haradinaj ka theksuar kujtimin që populli i Kosovës ruan për gjeneralin amerikan për angazhimin e tij gjatë luftës në ndalimin e operacioneve ushtarake serbe në Kosovë, për ndalimin e vrasjeve...

PRISHTINË: SHËNOHET 20-VJETORI I ÇLIRIMIT TË KOSOVËS

para 3 muajve - Klan Macedonia

Personalitete të shumta nga rajoni e bota morën pjesë në ceremoninë qendrore të shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Kështu u pritën nga qytetarët Ish-presidenti amerikan Bill...

Albright për bustin: Ju falënderoj që më keni bërë kaq të gjatë

para 3 muajve - GazetaBlic

Para pak minutave tek obelesku i ‘New Bornit’ u përurua busti i ish-sekretares amerikane të shtetit, Madeleine Albright. Para të pranishmëve sekretarja Albright i ka falënderuar qytetarët e Kosovës për...

Haradinaj: Paqes i duhet pajtimi, e Kosova guxon të pajtohet

para 3 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka thënë se trenat e vdekjes u ndalën nga avionët e jetës dhe se Presidenti amerikan Bill Clinton, i është përgjigjur vullnetit të popullit kosovarë. Ai ka shtuar...

Gjëja më e bukur pasi la Shtëpinë e Bardhë, Clinton tregon momentin prekës me kamarierin shqiptar

para 3 muajve - Koha Jone

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton ndodhet në Kosovë, si i ftuar nderi për 20-vjetorin e nisjes së bombardimeve të NATO-s, që i dhanë fund spastrimit etnik. Gjatë fjalës së tij Clinton tregoi edhe një...

Zbulohet kamerieri shqiptar, që Bill Clinton tha se i ra në gjunjë

para 3 muajve - Java News

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka treguar para qytetarëve të Kosovës ngjarje emocionale që kanë të bëjnë me Kosovën. Ai i ka shprehur si ndër gjërat më të mrekullueshme në jetën e tij, duke përmendur...

Meta për çlirimin e Kosovës: Falënderim dhe mirënjohje përjetë Presidentit Klinton

para 3 muajve - Portalb

Sot në Prishtinë u zhvillua ceremonia e 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë dhe çlirimi i vendit nga forcat serbe. ‘Gëzuar 20-vjetorin e lirisë Kosovë e dashur! Falënderim dhe mirënjohje përjetë...

Personalitete të larta vendore e ndërkombëtare ‘Ecin për liri’

para 3 muajve - RTV 21

Ecje nga “Swiss Diamond” deri te busti i Sekretares Albright Në shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë po zhvillohet “Ecje për liri”, ecje e personaliteteve të larta ndërkombëtare...

Kosova feston ditën e Çlirimit/ Clinton-Albright: Ne fituam luftën, ju paqen!

para 3 muajve - Vizion Plus

Zoti i bekoftë qytetarët e Kosovës , kështu uroi nga prishtina  ish-presidenti amerikan Bill Clinton në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës. BILL CLINTON ISH-PRESIDENT I SHBA NATO e fitoi luftën, ju paqen.Sot...

Meta përshëndet 20-Vjetorin e Hyrjes së Trupave të NATO-s në Kosovë

para 3 muajve - Vizion Plus

Presidenti i Republikës, Ilir Meta mori pjesë këtë të mërkurë në ceremoninë përkujtimore dhe festive shtetërore me rastin e 20-Vjetorit të Hyrjes së Trupave çlirimtare të NATO-s në Kosovë. Në prani të...

Clinton pranon dhuratë një plis

para 3 muajve - GazetaBlic

Para pak minutash në sheshet e Prishtinës ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, ish- sekretarja e shtetit, Madeliene Albright dhe personalitete të ndryshme nga shtete të ndryshme kanë filluar “Ecje për...

Bill Clinton përfundon vizitën në Kosovë

para 3 muajve - Illyria

Prishtinë, 12 qershor 2019 – Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, e  përfundoi vizitën e tij në Kosovë. Clinton mori pjesë në shënimin e 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Ai u shpreh...

Urimet e artistëve për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës

para 3 muajve - RTV 21

Sot shënohet 20-vjetori i çlirimit të Kosovës Sot në qytetin e Prishtinës, në sheshin “Skëndërbeu” është mbajtur tubimi qendror për shënimin e 20-vjetotit të çlirimit të Kosovës, ku të pranishëm ishin...

Ja ky është kamarieri kosovar që i ra në gjunj për ta falenderuar Bill Clintonin

para 3 muajve - OraInfo

Bill Clinton, sot ka vizituar Kosovën. Qeben Hysenaj nga Katundi i Ri i Pejës është kosovari të cilin ish-presidenti amerikan, Bill Clinton e përmendi sot gjatë fjalimit të tij në ceremoninë e shënimit...

"Ecje për liri", mijëra shqiptarë presin parakalimin e Clintonit dhe Albrightit (FOTO LAJM)

para 3 muajve - Albeu

Me rastin e shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë po zhvillohet ecje e personaliteteve të larta ndërkombëtare dhe vendore nga sheshi ‘Skenderbeu’ deri te busti i ish-sekretares,...

Përurimi i bustit të ish-sekretares, Madeleine Albright

para 3 muajve - RTV 21

Albright përjetësisht në Prishtinë! Po mbahet ceremonia e përurimit te bustit të ish-sekretares amerikane të shtetit, Madeleine Albright. Nga ora 14:00 është paraparë të fillojë “Ecja për liri”, për të...

Madhështore: Clinton del në sheshet e Prishtinës

para 3 muajve - GazetaBlic

Tashmë ka dalur në sheshet e Prishtinës, ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, ku po e presin mijëra qytetarë. Së bashku me të është edhe ish-sekretarja Medelinne Albright.

Thaçi e falënderon edhe ish-kryeminitrin britanik Tony Blair

para 3 muajve - Infokusi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, e ka falënderuar edhe ish-kryeministrin britanik Tony Blair për kontributin e madh që ka dhënë për Kosovën. Duke e publikuar videomesazhin e dërguar nga Blair, Thaçi...

Blair i drejtohet Kosovës, lë të kuptohet se mund të përfshihet në dialogun për paqe me Serbinë

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Ish-kryeministri i Britanisë Madhe, Tony Blair, në një mesazh drejtuar popullit të Kosovës me rastin e 20 vjetorit të lirisë, ka lënë të kuptohet se mund të përfshihet personalisht në procesin dhe dialogun...

Haradinaj i dhuron gjeneralit Clark librin e historisë së Kosovës

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjeneralin Wesley Clark. Haradinaj i ka dhuruar Clarkut një pullë postare me figurën...

Clark takon liderët e Kosovës

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s, Wesley Clark, ka takuar kryeministrin Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentarin Kadri Veseli. Clark ka falënderuar Kosovën për aleancën me SHBA-në, ndërsa ka shtuar...

Gjenerali Clark: SHBA do të vazhdojë mbështetjen për Kosovën

para 3 muajve - KosovaPress

Ai këto komente i bëri gjatë takimit me ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjeneralin Wesley Clark, i cili udhëhoqi operacionet ushtarake të Aleancës Veri-atlantike kundër Jugosllavisë...

Drejtpërdrejt- Personalitetet e larta vendore e ndërkombëtare në ‘Ecjen për liri’

para 3 muajve - GazetaBlic

Në shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë zhvillohet “Ecje për liri”, ecje e personaliteteve të larta ndërkombëtare dhe vendore nga hoteli “Swiss Diamond” deri te busti i Sekretares...

Ky është kamarieri kosovar që Clinton tha se i ra në gjunj për ta falenderuar

para 3 muajve - Albeu

Qeben Hysenaj nga Katundi i Ri i Pejës është kosovari të cilin ish-presidenti amerikan, Bill Clinton e përmendi sot gjatë fjalimit të tij në ceremoninë e shënimit të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës,...

Haradinaj: Paqen e bëjnë të guximshmit, ne guxojmë me u pajtu me Serbinë

para 3 muajve - Albeu

Në 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s dhe çlirimit të Kosovës , kryeministri Ramush Haradinaj i ka drejtuar një thirrje Serbisë për pajtim. Haradinaj tha se paqen e bëjnë të guximshmit dhe populli i...

Emocionuese se si plaku me plis e falënderon presidentin Clinton

para 3 muajve - RTV 21

Clinton: Dëshiroj të ju shoh duke festuar e duke u gëzuar Pritje me orë të tëra në temperatura të larta, duartrokitje e flamuj amerikan ishin vetëm disa mënyra që qytetarët e Kosovës kishin vendosur të...

Hillary Clinton: SHBA mbështet fuqishëm kauzat e Kosovës

para 3 muajve - KosovaPress

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, tha ndërhyrja e NATO-s 20 vjet më parë ishte pjesë e përpjekjeve të Aleancës për të parandaluar gjenocidin e regjimit të kryekriminelit Sllobodan Millosheviq...

Kadri Veseli: Respekt për UÇK-në dhe NATO-n e udhëhequr nga SHBA-të

para 3 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, me rastin e ditës së çlirimit të Kosovës, ka thënë se kujton edhe sakrificën kombëtare, mijëra jetë, të burrave dhe grave të Kosovës, të flijuara për lirinë. Ai ka thënë...

Meta për çlirimin e Kosovës: Falënderim dhe mirënjohje përjetë Presidentit Klinton

para 3 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka marr pjesë në Prishtinë në shënimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Kreu i shtetit shqiptar uroi Kosovën për dy dekada liri: “Gëzuar 20 vjetorin e lirisë Kosovë...

Festimet në Kosovë, Meta takim me Clinton dhe qytetarët

para 3 muajve - BalkanWeb

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka marrë pjesë në festimet për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës ku kanë qenë të pranishëm edhe liderë të tjerë rajonalë e botërorë. Nuk mungon momenti nga takimi i Kreut...

Muharremi: ‘Busti i Madeleine Albright ngjanë me figurën e Titos’

para 3 muajve - Tetova Sot

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madeleine Albright, ka arritur sot në Kosovë. Ajo është pritur në aeroport nga ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga dhe më pas edhe nga krerët më të lartë të shtetit....

Gjithçka është gati – Pas pak Clinton dhe Albright para qytetarëve në Prishtinë

para 3 muajve - GazetaBlic

Pas pak çastesh pritet të dalin në shesh edhe ish-presidenti amerikan, Bill Clinton dhe ish-sekretarja, Medelinne Albright, shkruan Gazeta Blic. Tashmë pothuajse shumica e të pranishmëve në hotelin ku...

Veseli u tregon nipërve te gjeneralit Clark historinë e Kosovës

para 3 muajve - Arbresh

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka takuar ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO-së, gjeneralin Wesley Clark. Në takim ishin të pranishëm edhe dy nipërit e gjeneralit Clark të cilëve Veseli...

Përurohet busti i ish-sekretares, Madeleine Albright

para 3 muajve - RTV 21

Albright përjetësisht në Prishtinë! Po mbahet ceremonia e përurimit te bustit të ish-sekretares amerikane të shtetit, Madeleine Albright. Nga ora 14:00 u parapa të fillojë “Ecja për liri”, për të vazhduar...

Haradinaj takon gjeneralin Clark, i ndan dekoratë

para 3 muajve - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pasditen e së martës ma takuar, gjeneralin amerikan, Wesley Clark. Gjatë takimit Haradinaj i ka dhuruar një dekoratë gjeneralit amerikan, shkruan arbresh.info....

Pas pak Clinton dhe Albright do të dalin në shesh – Snajperistët pozicionohen në ndërtesat e kryeqytetit

para 3 muajve - GazetaBlic

Teksa kanë mbetur edhe pak minuta nga momenti kur në sheshet e kryeqytetit do të dalin ish-presidenti Bill Clinton dhe ish-sekretarja, Medelinne Albright, po vazhdon edhe mobilizimi i Policisë për të mbajtur...

Veseli takohet me gjeneralin Wesley Clark

para 3 muajve - Periskopi

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka pritur në takim ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjeneralin Wesley Clark. Pas Konferencës së Sigurisë ku gjenerali Clark iu drejtua të pranishmëve...

Presidenti Thaçi: 12 Qershori – Ditëlindja e Lirisë së Kosovës

para 3 muajve - Klan Kosova

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se ditëlindja e lirisë së Kosovës është data 12 Qershor. Ai ka thënë se në këtë ditë kur u rilindëm si qytetarë të lirë në vendin tonë, transmeton Klan Kosova....

Haradinaj: Paqes i duhet pajtimi, e Kosova guxon të pajtohet

para 3 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj përmes një shkrimi në Facebook ka falënderuar edhe njëherë ish-presidentin e SHBA-ve, Bill Clinton për ndërhyrjen kundër gjenocidit mbi popullatën civile para 20...

Tony Blair: “Kosova duhet të ndërtojë shtetësinë e saj”

para 3 muajve - Illyria

Londër, 12 qershor 2019 – Në 20-vjetorin e hyrjes së NATO-s në Kosovë, përmes një video-mesazhi, të pranishmëve në Konferencën për Siguri që po mbahet në Prishtinë, u është drejtuar edhe ish-kryeministri...

Clintoni përfundon vizitën në Kosovë

para 3 muajve - Epoka e Re

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton ka përmbyllur vizitën e tij në Kosovë. Clinton ka marrë pjesë në shënimin e 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, ndërkaq para largimit, ai është përcjellë...

20 vite nga ndërhyrja në Kosovë, Meta: Mirënjohje përjetë SHBA, NATO-s dhe Presidentit Klinton

para 3 muajve - Standard

Sot shënohet 20-vjetori që kur trupat e NATO-s  u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Në ceremoninë shtetërore që u organizua sot në...

Haradinaj: NATO-ja e ka vendin e përhershëm në Kosovë

para 3 muajve - Epoka e Re

Kryeministri Ramush Haradinaj është takuar me ish-komandantin suprem të forcave të bashkuara të NATO-së për Evropë Wesley Clark. Kryeministri ka thënë se intervenimi i NATO-s dhe çlirimi i Kosovës janë...

Bill Clinton ka takuar edhe Kadri Veselin

para 3 muajve - PortaliOnline

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar një takim të veçantë me ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, në kuadër të vizitës që ish-kreu i SHBA-ve...

Blair: Ballkani ka nevojë për paqe të qëndrueshme

para 3 muajve - Epoka e Re

Në 20-vjetorin e hyrjes së NATO-s në Kosovë, përmes një video-mesazhi, të pranishmëve në Konferencën për Siguri që po mbahet në Prishtinë, u është drejtuar edhe ish-kryeministri britanik, Tony Blair. Ndërhyrja...

Presidenti Meta: ‘Gëzuar 20-vjetorin e lirisë Kosovë e dashur!

para 3 muajve - Standard

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka uruar të gjithë shqiptarët për 20 vjetorin e lirisë së Ksovoës. Sot në Prishtinë u zhvillua ceremonia e 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë dhe cclirimi i vendit...

Haradinaj falënderon qytetarët për festimin e sotëm me dinjitet dhe qytetari të lartë

para 3 muajve - Infokusi

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka deklaruar se qytetarët, institucionet tona të ndërtuara në shtetin e lirë të Kosovës, sot iu bashkuan me dinjitet për të festuar shënimin e 20 vjetori të intervenimit...

Meta për çlirimin e Kosovës: Falënderim dhe mirënjohje përjetë Presidentit Klinton

para 3 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka marr pjesë në Prishtinë në shënimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Kreu i shtetit shqiptar uroi Kosovën për dy dekada liri: “Gëzuar 20 vjetorin e lirisë Kosovë...

Një plis si dhuratë për Clintonin

para 3 muajve - Tetova1

Një plis si dhuratë për Clintonin Gjatë “Ecjes për liri” që përfundoi me përurimin e bustit të ish-sekretares amerikane të shtetit Madeleine Albright, ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka marrë një...

Tony Blair me videomesazh për kosovarët: Ne jemi ende me ju sikurse ishim 20 vjet më parë

para 3 muajve - Ekonomia Online

Ish-kryeministri Tony Blair ka uruar kosovarët për 20 vjet liri përmes një videoje. Ai tha se arritja e paqes është e vështirë por se beson në njerëzit e Kosovës për të zgjidhur sfidat dhe problemet. “Në...

Kadri Veseli takon ish-komandatin e NATO-s, Wesley Clark

para 3 muajve - Ekonomia Online

Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli ka pritur sot në takim ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjeneralin Wesley Clark. Ish-komandanti Clark ka ardhur sot në Kosovë ku pritet të qëndrojë deri neri nesër.

Bill Clinton tregon si një kamerier i ra në gjunjë për ta falënderuar

para 3 muajve - Klan Kosova

Ish-Presidenti amerikan, Bill Clinton, ka treguar në Prishtinë se si një kamerier shqiptar i ka rënë në gjunjë për ta falënderuar atë për kontributin e dhënë në çlirimin e Kosovës. Clinton e konsideron...

20 vite nga ndërhyrja në Kosovë, Meta: Mirënjohje përjetë SHBA, NATO-s dhe Presidentit Klinton

para 3 muajve - Koha Jone

Sot shënohet 20-vjetori që kur trupat e NATO-s  u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Në ceremoninë shtetërore që u organizua sot në...

Haradinaj i dhuron Clarkut librin e historisë së Kosovës

para 3 muajve - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjeneralin Wesley Clark. Haradinaj i ka dhuruar Clarkut një pullë postare me figurën...

Iu ul në gjunjë për ta falenderuar, ky është kamerieri shqiptar që emocionoi Bill Clinton në mes të New York

para 3 muajve - Lexo

E përmendi edhe sot në fjalimin e tij para liderëve kryesorë të Shqipërisë dhe Kosovës, dhe për Bill Clinton është një njeri i rrallë. Ai është Arben Hysenaj, shqiptari nga Peja, që u përmend nga Bill...

Tony Blair me videomesazh për kosovarët: Jemi me ju sikurse para 20 viteve

para 3 muajve - Insajderi

Ish-kryeministri Tony Blair ka uruar kosovarët për 20 vjet liri përmes një videoje. Ai tha se arritja e paqes është e vështirë por se beson në njerëzit e Kosovës për të zgjidhur sfidat dhe problemet. “Në...

Clinton përfundon vizitën, niset për Amerikë

para 3 muajve - Ekonomia Online

Ish-presidenti i  Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, ka përfunduar vizitën e tij dy ditore në Kosovë. Ai zhvilloi vizitë zyrtare për shënim të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s....

Bill Klinton shtrëngon dorën me Metën dhe injoron publikisht Ramën…Shihni videon!!!

para 3 muajve - Standard

Bill Klinton ka shtrënguar duart me krerët e shtetit të Kosovës pas fjalimit të mbajtur sot në Prishtinë si dhe me Presidentin e Shqipërisë Meta, por ka injoruar tërëisht Ramën, ndonëse ishte ngjitur me...

Haradinaj takon Clark-un, i dhuron pullën postare me imazhet e tij

para 3 muajve - Ekonomia Online

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur në takim ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjeneralin Wesley Clark. Ai i ka dhuruar Clark pullë postare me imazhet e këtij të fundit në të. Haradinaj...

Haradinaj i dhuron gjeneralit Clark librin e historisë së Kosovës

para 3 muajve - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjeneralin Wesley Clark. Haradinaj i ka dhuruar Clarkut një pullë postare me figurën...

Klinton tregon se si një kamerier shqiptar ra në gjunjë për ta falënderuar

para 3 muajve - Alsat-M

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, teksa ka mbajtur fjalimin e tij në ceremoninë zyrtare të shënimit të 20 vjetori të lirisë së Kosovës, ka ndarë një moment të veçantë që i kishte ndodhur derisa ishte...

Haradinaj në përvjetorin e çlirimit, i bën thirrje Serbisë për pajtim

para 3 muajve - Klan Kosova

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka thënë nga ceremonia e manifestimit të shënimit të 20 vjetorit të çlirimit po ngjason verës së vitit 1999 kur ne veçse ishim të çliruar, duke ju referuar kështu gëzimit...

Presidenti Thaçi: 12 Qershori – Ditëlindja e Lirisë së Kosovës

para 3 muajve - Medial

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se ditëlindja e lirisë së Kosovës është data 12 Qershor. Ai ka thënë se në këtë ditë kur u rilindëm si qytetarë të lirë në vendin tonë, transmeton Klan Kosova....

Haradinaj i dhuron Clarkut librin e historisë së Kosovës

para 3 muajve - KosovaPress

Haradinaj i ka dhuruar Clarkut një pullë postare me figurën e tij dhe një libër për historinë e Kosovës. Clark po qëndron në Kosovë në shënimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Clark udhëhiqte trupat...

Haradinaj: Kosovën e duam në NATO dhe NATO’n në Kosovë përjetësisht

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Ka nisur Konferenca Ndërkombëtare e Sigurisë “20 vjet liri: Një vizion për paqe të qëndrueshme”, në të cilën po marrin pjesë personalitete të njohura të vendit, zyrtarë të Qeverisë e krerë të lartë të...

Clinton përfundon vizitën, niset për Amerikë

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Ish-presidenti i  Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, ka përfunduar vizitën e tij dy ditore në Kosovë. Ai zhvilloi vizitë zyrtare për shënim të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s....

Mesazhi i fundit i Clintonit para nisjes: Këtu ka njerëz seriozë që mundohen të bëjnë gjëra të mira

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar një takim të veçantë me ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, në kuadër të vizitës që ish-kreu i SHBA-ve zhvilloi...

Clinton: Unë e dua këtë vend, është nder për mua të jem këtu

para 3 muajve - Kallxo

Ish-Presidenti i ShBA-ve, Bill Clinton në fjalimin e mbajtur në ceremoninë qendrore për 20 vjetorin e çlirimit ka falënderuar për pritjen e ngrohtë që i ka bërë shteti i Kosovës. Ai ka treguar për posterin...

Ky është kamerieri kosovar që Clinton tha se i ra në gjunjë për ta falënderuar

para 3 muajve - Tetova1

Arben Hysenaj nga Katundi i Ri i Pejës është kosovari të cilin ish-presidenti amerikan, Bill Clinton e përmendi sot gjatë fjalimit të tij në ceremoninë e shënimit të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës....

Haradinaj: Në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, i bëjmë thirrje për pajtim Serbisë

para 3 muajve - Alsat-M

Në fjalimin e tij në 20 vjetorin e Çlirimit të Kosovës, kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se Kosova është e interesuar për pajtim për Serbinë. Haradinaj ka thënë se Kosova i bën thirrje Serbisë për...

Bill Clinton: Kosova çdoherë ka qenë një temë e rëndësishme për Shtetet e Bashkuara

para 3 muajve - Klan Kosova

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Bill Clinton, ka thënë se Kosova çdoherë ka qenë një temë me rëndësi të madhe për vendin e tij. Ai ka theksuar se Shtetet e Bashkuara vazhdimisht e kanë përkrahur...

Haradinaj tregon për veprimet e Rusisë nëse nuk do të ketë marrëveshje Kosovë-Serbi

para 3 muajve - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka marrë pjesë në  Konferencën Ndërkombëtare të  Sigurisë “20 vjet liri. Gjatë fjalimit të tij para të pranishmëve Haradinaj ka shprehur falënderimin e tij për...

Klinton: Unë e dua këtë vend, është nder për mua të jem këtu

para 3 muajve - Kallxo

Ish-Presidenti i ShBA-ve, Bill Clinton në fjalimin e mbajtur në ceremoninë qendrore për 20 vjetorin e çlirimit ka falënderuar për pritjen e ngrohtë që i ka bërë shteti i Kosovës. Ai ka treguar për posterin...

Clinton përfundon vizitën, niset për Amerikë

para 3 muajve - Bota Press

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, ka përfunduar vizitën e tij dy ditore në Kosovë. Ai zhvilloi vizitë zyrtare për shënim të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s. Tashmë...

Clinton: NATO fitoi luftën, ju paqen

para 3 muajve - Klan Kosova

Ish Presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, ka mbajtur një fjalim të gjatë në ceremoninë për nder të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Ai iu ka drejtuar qytetarëve dhe politikanëve kosovarë që të kenë kurajën...

Haradinaj: Rusia do t’a shtrijë agjendën e saj në Ballkan, nëse s’ka marrëveshje me Serbinë

para 3 muajve - Bota Press

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka marrë pjesë në Konferencën Ndërkombëtare të Sigurisë “20 vjet liri. Gjatë fjalimit të tij para të pranishmëve Haradinaj ka shprehur falënderimin e tij për kohën...

Bill Clinton: Kamarieri shqiptar u ul në gjunjë për të më falenderuar

para 3 muajve - Opinion

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, teksa ka mbajtur fjalimin e tij me rastin e 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës nga forcat serbe, ka ndarë një moment të veçantë që i kishte ndodhur teksa qëndronte...

Haradinaj: Mosarritja e marrëveshjes mes Serbisë dhe Kosovës e rrezikon sigurinë në rajon!

para 3 muajve - Sovrani

Ka nisur Konferenca Ndërkombëtare e Sigurisë “20 vjet liri: Një vizion për paqe të qëndrueshme”, në të cilën po marrin pjesë personalitete të njohura të vendit, zyrtarë të Qeverisë e krerë të lartë të...

Kosova shënon Ditën e Lirisë

para 3 muajve - Illyria

Prishtinë, 12 qershor 2019 – Ish presidenti amerikan, Bill Clinton, tha të mërkurën në Prishtinë se ndjehet i nderuar që ka qëndruar me popullin e Kosovës “kundër spastrimit etnik dhe për lirinë e tij”....

Bill Clinton: Kosova është krenaria ime, e dua këtë vend

para 3 muajve - Antpress

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka ngritur të gjithë në këmbët kur mori fjalën. Ai tha se Kosova është krenaria e tij dhe se e do shumë këtë vend. Në fjalën e tij Clinton veç tjerash tha se ‘është...

Kryeparlamentari Veseli takon presidentin Bill Clinton

para 3 muajve - Gazeta Observer

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar një takim të veçantë me ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, në kuadër të vizitës që ish-kreu i SHBA-ve...

Clinton kujton një moment emocionues: Një kamarier shqiptar më ra në gjunjë për të më falënderuar

para 3 muajve - RTV 21

“Dëshiroj të ju shoh duke festuar e duke u gëzuar” Ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton mbajti fjalim në tubimin e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, në sheshin “Skënderbeu”....

Pamje para zbulimit të bustit të Madeleine Albright në Prishtinë

para 3 muajve - Klan Kosova

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madeleine Albright, ka arritur dje në Kosovë ku është pritur në aeroport nga ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga. Albright ka arritur në Kosovë pas ish-presidentit,...

Ceremonia e 20 vjetorit të çlirimit, Haradinaj i bën thirrje Serbisë për pajtim,

para 3 muajve - OraInfo

Republika e Kosovës ka organizuar ceremoninë shtetërore për nderë të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës dhe hyrjen e trupave të NATO-s. Para të pranishmeve kryeministri Ramush Haradinaj i ka bërë thirrje...

Clinton largohet nga Kosova, Veseli e shoqëron në Aeroport

para 3 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar një takim të veçantë me ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, në kuadër të vizitës që ish-kreu i SHBA-ve...

Haradinaj: Kosovën e duam në NATO dhe NATO’n në Kosovë përjetësisht

para 3 muajve - Periskopi

Ka nisur Konferenca Ndërkombëtare e Sigurisë “20 vjet liri: Një vizion për paqe të qëndrueshme”, në të cilën po marrin pjesë personalitete të njohura të vendit, zyrtarë të Qeverisë e krerë të lartë të...

“E dua këtë popull”, Bill Clinton: Çfarë më ndodhi në Kosovë

para 3 muajve - BalkanWeb

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton në kuadër ë 20-vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë iu bëri apel politikanëve kosovarë, që të punojnë fort për konsolidimin e vendit....

Ramush Haradinaj: Paqen e bëjnë të guximshmit dhe ne guxojmë me u pajtu me Serbinë

para 3 muajve - Gazeta Tema

Në 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s dhe çlirimit të Kosovës, kryeministri Ramush Haradinaj i ka drejtuar një thirrje Serbisë për pajtim. Haradinaj tha se paqen e bëjnë të guximshmit dhe populli i Kosovës...

Clinton: Lus Zotin të ju inspirojë të mendoni rreth asaj çfarë mund të arrini

para 3 muajve - RTV 21

“Çfarë duhet të bëni sot është që të falënderoni Zotin që mund të argumentoni me njëri-tjetrin në Kuvend…” Ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton sot në tubimin qendror në shënimin e 20 vjetorit të hyrjes...

Haradinaj ia mësyn hotelit ku po qëndron Clinton – A pritet të ketë takim mes tyre

para 3 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, me të përfunduar ceremonia e mbajtur sot në sheshin “Skenderbeu”, ia ka mësyrë në këmbë, hotelit ku po qëndron ish-presidenti amerikan, Bill Clinton. Gazeta Blic, ka siguruar pamjet,...

Kryeparlamentari Veseli takon presidentin Bill Clinton

para 3 muajve - Arbresh

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar një takim të veçantë me ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, në kuadër të vizitës që ish-kreu i SHBA-ve...

Kadri Veseli përcjell ish-presidentin Clinton në Aeroportin e Prishtinës

para 3 muajve - Insajderi

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar një takim të veçantë me ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, në kuadër të vizitës që ish-kreu i SHBA-ve...

“Para marrëveshjes me Serbinë…”, Thaçi: S’mund të harrojmë

para 3 muajve - BalkanWeb

“12 qershori është në themelet e identitetit tonë si qytetarë, si popull, si Kosovë, si pjesë e pandashme e Evropës dhe Perëndimit”,  – kështu u shpreh sot Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në fjalën...

20 vite nga hyrja e NATO-s në Kosovë, mesazhi i Clinton nga Prishtina

para 3 muajve - Koha.mk

Me rastin e 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, ish-Presidenti amerikan Bill Clinton, iu bashkua festimeve si i ftuar special në Prishtinë. “E kam në zyrën time një New York një fotografi...

Bill Clinton ndan emocionet, tregon momentin kur një kamerier shqiptar ra në gjunjë për ta falenderuar

para 3 muajve - Gazeta Tema

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, teksa ka mbajtur fjalimin e tij në ceremoninë zyrtare të shënimit të 20 vjetori të lirisë së Kosovës, ka ndarë një moment të veçantë që i kishte ndodhur derisa ishte...

The Guardian për KFOR-in: Largimi i tyre nga Kosova do të ishte çmenduri

para 3 muajve - Klan Kosova

Gazeta britanike “The Guardian”, i ka kushtuar një artikull 20 vjetorit të intervenimit të NATO-s në Kosovë. Edhe pas dy dekadave të çlirimit të vendit 3 mijë e 500 trupa të KFOR-it, janë ende të pranishme...

“Para marrëveshjes me Serbinë…”, Thaçi: S’mund të harrojmë

para 3 muajve - Koha Jone

“12 qershori është në themelet e identitetit tonë si qytetarë, si popull, si Kosovë, si pjesë e pandashme e Evropës dhe Perëndimit”,  – kështu u shpreh sot Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në fjalën...

Gazetarja e revoltuar, Policia nuk e lë të afrohet afër hotelit ku po qëndron Clinton

para 3 muajve - GazetaBlic

Policia e Kosovës ka qenë e “ashpër” sa u përket rrethit të sigurisë ku po qëndron ish- presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton dhe ish- sekretarja e shtetit, Madeliene Albright, raporton Gazeta Blic. E një...

Përlotet Bill Clinton, kamarieri kosovar në New York, ra në gjunjë dhe më falenderoj

para 3 muajve - Antpress

Ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton ka rrëfyer sot në Prishtinë një ngjarje në një nga restorantet e New York City. Kjo ndodhi pasi një ish- refugjat nga Kosova, i ra në gjunjë atij duke iu falënderuar...

Albright zbulon momente të jashtëzakonshme: Kështu e çliruam Kosovën me presidentin Clinton

para 3 muajve - Antpress

Me duartrokitje dhe brohoritje nga qytetarët ka marrë fjalën Madeline Albright. Ajo thotë se është e nderuar që është në Kosovë. “Ne kurrë nuk do të ju harrojmë. Ne do te ju përkrahim gjithmonë”. Ajo po...

Përvjetori i lirisë, Clinton dhe Albright: Kauza jonë ishte e drejtë

para 3 muajve - Opinion

Kosova shënoi sot 20-vjetorin e hyrjes ushtarake të NATO-s, përkatësisht trupave shumëkombëshe të KFOR-it. Kjo ditë, shënohet edhe si Dita e Çlirimit të Kosovës. Si datë e cilësuar historike, autoritetet...

Bill Clinton: Kosova është krenaria ime, e dua këtë vend

para 3 muajve - Alsat-M

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka ngritur të gjithë në këmbët kur mori fjalën. Ai tha se Kosova është krenaria e tij dhe se e do shumë këtë vend. Në fjalën e tij Clinton veç tjerash tha se ‘është...

Albright: Qytetarët e Kosovës kanë arsye për t’u mburrur

para 3 muajve - Klan Kosova

Ish-sekretarja e shtetit të Amerikës, Madeleine Albright, në manifestimin qendror për shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s, ka thënë se qytetarët e Kosovës kanë arsye për të qenë krenarë....

Clinton kujton momentin e veçantë: Një kamarier shqiptar ra në gjunjë për të më falënderuar

para 3 muajve - Shekulli

Gjatë fjalimit të tij në përvjetorin e 20-të të }lirimit të Kosovës, ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, ka ndarë për dëgjuesit e tij një histori shumë të veçantë. Ai tregoi se një kamarier shqiptar...

Haradinaj me mesazh për Thaçin rreth ‘ndryshimit të kufijve’

para 3 muajve - Kallxo

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, gjatë ceremonisë qendrore për 20 vjetorin e çlirimit tha se për shumë kohë populli i Kosovës e ka kërkuar lirinë. “Spastrimi etnik dhe trenat e vdekjes u ndalën...

Kryeparlamentari Veseli takon ish-presidentin Bill Clinton

para 3 muajve - Epoka e Re

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar një takim të veçantë me ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, në kuadër të vizitës që ish-kreu i SHBA-ve...

Albright e kujton momentin kur i kishte thënë Clinton’it: Po e bëjmë gjënë e duhur në Kosovë

para 3 muajve - Antpress

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright, me rastin e 20 vjetorit të hyrjes së Nato-s, po qëndon në Kosovë. Në ceremoninë e organizuar nga presidenca, Albright, iu drejtua qytetarëve me një...

Bill Clinton nuk e njeh Edi Ramën, video epike kur e injoron

para 3 muajve - Koha Jone

Ish-presidenti i SHBA-ve Bill Clinton ka injoruar sot kryeministrin Edi Rama, duke mos i dhënë dorën pas fjalës së tij në 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës. Teksa ka mbaruar fjalën e tij presidenti Clinton...

‘E dua këtë popull’, Bill Clinton: Pas 20 vitesh mendoj…

para 3 muajve - Standard

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton në kuadër ë 20-vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë iu bëri apel politikanëve kosovarë, që të punojnë fort për konsolidimin e vendit....

Haradinaj në përvjetorin e çlirimit, i bën thirrje Serbisë për pajtim

para 3 muajve - Medial

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka thënë nga ceremonia e manifestimit të shënimit të 20 vjetorit të çlirimit po ngjason verës së vitit 1999 kur ne veçse ishim të çliruar, duke ju referuar kështu gëzimit...

Humori amerikan, Albright për bustin: Ju falënderoj që më keni bërë kaq të gjatë

para 3 muajve - Infokusi

Para pak minutave tek obelesku i ‘New Bornit’ u përurua busti i Ish-sekretares amerikane të shtetit, Madeleine Albright. Para të pranishmëve sekretarja Albright i ka falënderuar qytetarët e Kosovës për...

Presidenti falënderon Tony Blair: Shumë të rinj kosovarë bartin emrin e tij

para 3 muajve - Gazeta Observer

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, e ka falënderuar ish-kryeministrin britanik, Tony Blair, për kontributin e madh që ka dhënë për Kosovën. Ai ka publikuar një video ku Blair jep një mesazh për shtetin...

Ja ku shkoi Clinton pas përfundimit të ceremonisë

para 3 muajve - GazetaBlic

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, sikurse ish-sekretarja Albright, janë kthyer në hotel, me të përfunduar ceremonia zyrtare në nderim të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Gazeta Blic, ka kapur pamjet...

Një i moshuar i dhuron presidentit Clinton një plis

para 3 muajve - PortaliOnline

Një i moshuar në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë i ka dhuruar një plis ish-presidentit amerikan, Bill Clinton, i cili po qëndron në një vizitë në Kosovë prej dy ditësh. Clinton, gjatë parakalimit...

Mesazhi i fundit i Clintonit para nisjes: Këtu ka njerëz seriozë që mundohen të bëjnë gjëra të mira

para 3 muajve - Periskopi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar një takim të veçantë me ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, në kuadër të vizitës që ish-kreu i SHBA-ve zhvilloi...

Clinton niset për në SHBA falënderon Kosovën për pritjen e mrekullueshme

para 3 muajve - KosovaPress

Ka qenë kryetari Veseli që e ka shoqëruar Presidentin Clinton në Aeroportin e Prishtinës në përfundim të vizitës së tij dyditore në Kosovë. Kryeparlamentari Veseli dhe ish-presidenti Clinton biseduan për...

Presidenti Thaçi e falënderon edhe ish-kryeminitrin britanik Tony Blair

para 3 muajve - Arbresh

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, e ka falënderuar edhe ish-kryeministrin britanik Tony Blair për kontributin e madh që ka dhënë për Kosovën, raporton arbresh.info . Duke e publikuar video mesazhin e...

I moshuari i falë një plis Clintonit, kështu në reagon Presidenti amerikan

para 3 muajve - Infokusi

Presidenti Bill Clinton ka marrë një plis si dhuratë nga një i moshuar në sheshin e Prishtinës. Një i moshuar në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë i ka dhuruar një plis ish-presidentit amerikan, Bill...

Kryeparlamentari Veseli takon ish-presidentin Bill Clinton

para 3 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar një takim të veçantë me ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, në kuadër të vizitës që ish-kreu i SHBA-ve...

“Paqen e bëjnë të guximshmit, e ne guxojmë me u pajtu me Serbinë”

para 3 muajve - RTV 21

Haradinaj: Kosova i bën thirrje për pajtim Serbisë, ta njohë Kosovën në kufijtë e vet Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në fillim të fjalimit të tij në tubimin qendror për shënimin e 20-vjetorit...

Albright rikthehet në hotel – Në këtë orë do të dalë sërish në shesh

para 3 muajve - GazetaBlic

Ish-sekretarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Medeline Albright, me të përfunduar ceremonia në sheshin “Skenderbeu”, është rikthyer në hotel, shkruan Gazeta Blic. Ajo mbajti fjalim në shënim të 20...

Clinton i emocionuar: Një kamarier shqiptar ra në gjunjë për t’më falënderuar

para 3 muajve - GazetaBlic

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, teksa ka mbajtur fjalimin e tij në ceremoninë zyrtare të shënimit të 20 vjetori të lirisë së Kosovës, ka ndarë një moment jashtëzakonisht të veçantë që i kishte ndodhur...

Presidenti Thaçi e falënderon edhe ish-kryeministrin britanik Tony Blair

para 3 muajve - Sovrani

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, e ka falënderuar edhe ish-kryeministrin britanik, Tony Blair për kontributin e madh që ka dhënë për Kosovën. Duke e publikuar videomesazhin e dërguar nga Blair, Thaçi...

Clinton: Ardhja në Kosovë, nder shumë i madh. Më kujtohen fytyrat tuaja para 20 vitesh, e dua këtë popull

para 3 muajve - Gazeta Tema

Ish presidenti amerikan, Bill Clinton, në fjalimin e tij në ceremoninë e 20 vjetorit të Ditës së Çlirimit, tha se “gjithmonë do të jetë nderi më i madh në jetë të qëndroj në Kosovë, në liri”. Përpara liderve...

Albright kujton bisedën me Clintonin: E kemi bërë gjënë e duhur për Kosovën

para 3 muajve - TV21

Ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright në tubimin qendror për shënimin e 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës u shpreh shumë e lumtur që është pjesë e ceremonisë. Kur doli para të pranishmëve,...

Albright në Prishtinë: Ne i thamë ‘Jo’ dëbimit të qytetarëve nga vendi i tyre

para 3 muajve - Kallxo

Ish-Sekretarja Amerikane e Shtetit, Madeleine Albright, në qendër të Prishtinës për nder të 20 vjetorit të Ditës së Çlirimit të Kosovës, tha se ka kënaqësinë që është në Kosovë me të gjithë qytetarët dhe...

Presidenti Thaçi e falënderon edhe ish-kryeministrin britanik Tony Blair

para 3 muajve - Periskopi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, e ka falënderuar edhe ish-kryeministrin britanik Tony Blair për kontributin e madh që ka dhënë për Kosovën. Duke e publikuar videomesazhin e dërguar nga Blair, Thaçi...

Thaçi: Sot është ditëlindja e lirisë së Kosovës – 12 qershori është themeli i identitetit tonë

para 3 muajve - Klan Kosova

Presidenti Hashim Thaçi, ka thënë nga ceremonia e manifestimit të shënimit të 20 vjetorit të çlirimit se sot shënohet ditëlindja e lirisë së Kosovës. “Secili nga ne që jetojnë në Kosovë e kemi ditën kur...

Drejtpërdrejt nga tubimi i 20-vjetorit të Çlirimit të Kosovë

para 3 muajve - Alsat-M

Në shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë mbahet tubimi qendror. Ky tubim po mbahet në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë, ku po marrin pjesë edhe ish presidenti amerikan Bill Clinton,...

Haradinaj në prani të Clinton-it dhe Albright-it ka një kërkesë për Aleksandër Vuçiqin

para 3 muajve - GazetaBlic

Kryeministri Ramush Haradinaj, në fjalimin e tij në ceremoninë e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, shkruan Gazeta Blic. Ai para të pranishmëve ka kërkuar nga Serbia dhe presidenti i saj, që ta njoh Kosovën,...

The Guardian për KFOR-in: Largimi i tyre nga Kosova do të ishte çmenduri

para 3 muajve - GazetaBlic

Gazeta britanike “The Guardian”, i ka kushtuar një artikull 20 vjetorit të intervenimit të NATO-s në Kosovë. Edhe pas dy dekadave të çlirimit të vendit 3 mijë e 500 trupa të KFOR-it, janë ende të pranishme...

Clinton: Lus Zotin që të përparoni për atë që mund ta arrini

para 3 muajve - RTV 21

“Çfarë duhet të bëni sot është që të falënderoni Zotin që mund të argumentoni me njëri-tjetrin në Kuvend…” Ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton sot në tubimin qendror në shënimin e 20 vjetorit të hyrjes...

Bill Clinton fjalim frymëzues në Kosovë: Mbaja në zyrë foton e luftës suaj, ju ia dolët!

para 3 muajve - Koha Jone

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka mbajtur një fjalim frymëzues në Kosovë, me rastin e 20-vjetorit të çlirimit të vendit, ku u shpreh se ndërhyrja e NATO-s ka qenë një nga vendimet më të rëndësishme...

Në prani të seketares Albright është zbuluar busti i saj

para 3 muajve - PortaliOnline

Është zbuluar busti i ish-sekretares së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeleine Albright. Me rastin e shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë është zhvilluar ecje e personaliteteve...

Bill Clinton-it i dhurohet një plis

para 3 muajve - Albinfo

Gjatë “Ecjes për liri” që përfundoi me përurimin e bustit të ish-sekretares amerikane të shtetit Madeleine Albright, ish-presidenti Bill Clinton ka marrë një dhuratë të veçantë. Një i moshuar tentoi që...

Presidenti Thaçi e falënderon edhe ish-kryeminitrin britanik Tony Blair

para 3 muajve - Periskopi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, e ka falënderuar edhe ish-kryeministrin britanik Tony Blair për kontributin e madh që ka dhënë për Kosovën. Duke e publikuar videomesazhin e dërguar nga Blair, Thaçi...

Tony Blair ka një mesazh për ju: Ishim në anën tuaj para 20 vitesh, jemi në anën tuaj edhe tash

para 3 muajve - Periskopi

Ish kryeministri britanik, Tony Blair, ka  dhënë një mesazh për popullin e Kosovës me rastin e 20 vjetorit të çlirimit të vendit. “Në fillim të vitit 1999, Nato-ja e mori një vendim historik që të intervenonte...

Thaçi: Nuk mund të harrojmë çfarë ndodhi

para 3 muajve - Albeu

“12 qershori është në themelet e identitetit tonë si qytetarë, si popull, si Kosovë, si pjesë e pandashme e Evropës dhe Perëndimit”, – kështu u shpreh sot Presidenti i Kosovë s"> Kosovë s, Hashim Thaçi...

Clinton kujton momentin emocionues: Një kamarier shqiptar mu ul në gjunjë

para 3 muajve - Albeu

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton , teksa ka mbajtur fjalimin e tij në ceremoninë zyrtare të shënimit të 20 vjetori të lirisë së Kosovës, ka ndarë një moment jashtëzakonisht të veçantë që i kishte...

“E dua këtë popull”, Bill Clinton: Çfarë më ndodhi në Kosovë

para 3 muajve - Medial

KOSOVË Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton në kuadër ë 20-vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë iu bëri apel politikanëve kosovarë, që të punojnë fort për konsolidimin...

Bill Clinton fjalim frymëzues në Kosovë: Mbaja në zyrë foton e luftës suaj, ju ja dolët!

para 3 muajve - Koha Jone

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka mbajtur një fjalim frymëzues në Kosovë, me rastin e 20-vjetorit të çlirimit të vendit, ku u shpreh se ndërhyrja e NATO-s ka qenë një nga vendimet më të rëndësishme...

Prishtinë: Clinton e Albright kryepersonazhe në “ecjen për liri”

para 3 muajve - PortaliOnline

Personalitetet e larta ndërkombëtare dhe vendore kanë ecur nëpër sheshet e Prishtinës. Me rastin e shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë është zhvilluar ecje e personaliteteve...

Përurohet busti i Madeleine Albright

para 3 muajve - Infokusi

Në këto qaste po përuohet në Prishtinë busti i ish-sekretares amerikane të shtetit, Madeleine Albright. Në Prishtinë, afër monumentit të NEWBORN’it, për nder të 20-vjetorit të çlirimit, po bëhet përurimi...

Clinton dhe Albright ecin në sheshet e Prishtinës

para 3 muajve - Infokusi

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton dhe ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, nën përcjelljen e udhëheqësve kosovarë, kanë ecur në sheshet e Prishtinës në atë që po quhet “Ecja e Lirisë”....

Clinton në Kosovë: Më pëlqejnë shqiptarët, ne kemi nevojë për ju

para 3 muajve - AlbPortali

Ish-presidenti i SHBA, Bill Clinton në ceremoninë për shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s, tha se është nderi më i madh i jetës pasi ka ndalur spastrimin etnik në Kosovë para 20 vitesh....

Albright tregon se çfarë i tha Clinton në ditën kur vendosën që të ndërhyjë NATO në Kosovë

para 3 muajve - Shekulli

Ish-Sekretarja Amerikane e Shtetit, Madeline Albright ka thënë se ndjehet e lumtur  që është prezentë në Kosovë. “Kam kënaqësinë që jam këtu me ju. Lufta në Kosovë ka qenë e rëndë… Ne ia dolëm sepse kauza...

Albright kujton bisedën me Clintonin: E kemi bërë gjënë e duhur për Kosovën

para 3 muajve - RTV 21

Filloi tubimi qendror në shënimin e 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës Ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright në tubimin qendror për shënimin e 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës u shpreh...

Albright: Ja çfarë i thashë Clinton ditën kur vendosën që NATO të ndërhyjë në Kosovë

para 3 muajve - Gazeta Tema

Ish-Sekretarja Amerikane e Shtetit, Madeline Albright ka thënë se ndjehet e lumtur  që është prezentë në Kosovë. “Kam kënaqësinë që jam këtu me ju. Lufta në Kosovë ka qenë një përballje mes vrasjeve barbare...

“Kamarieri shqiptar ra në gjunjë për të më falënderuar”, Bill Clinton jep mesazhin e fortë për politikanët shqiptarë: Më kujtohen fytyrat tuaja para 20 vitesh...

para 3 muajve - Sot News

Ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton mbajti në Prishtinë fjalimin me rastin e 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës nga forcat serbe. Përpara liderve të vendit dhe qindra qytetarëve të pranishëm, Clinton...

Hashim Thaçi nderon Albright dhe Clark me ”Çmimin e Lirisë”

para 3 muajve - Koha Jone

Në ditën e festimeve të përvjetorit të 20-të të hyrjes së forcave të NATO në Kosovë, Presidenti Hashim Thaçi priti sot në selinë e Presidencës ish-sekretaren amerikane të shtetit Madeline Albright. “Mirë...

Clinton tregon një moment emocionues: Një kamarier shqiptar ra në gjunjë për t’më falënderuar

para 3 muajve - OraInfo

Është duke u mbajtur ceremonia shtetërore për nderë të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës dhe hyrjen e trupave të NATO-s. Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, teksa ka mbajtur fjalimin e tij në ceremoninë...

Clinton takon edhe njëherë Veselin dhe prej aty niset drejt aeroportit

para 3 muajve - Periskopi

Ka përfunduar vizita e ish-Presidentit amerikan, Bill Clinton, me rastin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Pas takimit me Kryeparlamentarin Kadri Veseli, Bill Clinton është nisur drejt aeroportit të...

Clinton dhe Albright ecin në sheshet e Prishtinës

para 3 muajve - Infokusi

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton dhe ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, nën përcjelljen e udhëheqësve kosovarë, kanë ecur në sheshet e Prishtinës në atë që po quhet “Ecja e Lirisë”....

Klinton: NATO e nisi luftën, paqen e fituan qytetarët e Kosovës

para 3 muajve - Medial

Në nder të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, ish-presidenti i ShBA-së, Bill Klinton, ka mbajtur fjalim për këtë rast madhështor. Ai në fjalimin e tij ka thënë që NATO e ka fituar luftën, mirëpo paqja...

Albright: Edhe unë jam refugjate, jam krenare që jam këtu

para 3 muajve - Gazeta Observer

Para pak minutave tek obelesku i ‘New Bornit’ u përurua busti i Ish-sekretares amerikane të shtetit, Madeleine Albright. Para të pranishmëve sekretarja Albright i ka falënderuar qytetarët e Kosovës për...

Albright përlot: Momenti kur Clinton më tha se avionët për bombardimin e serbve ishin nisur

para 3 muajve - Albeu

Ish-sekratarja e shtetit amerikan, Madeleine Albright ka mbajtur një fjalim emocionues në shënimin e 20 vjetorit të climrimit të Kosovës duke kujtuar çastet kur nisi sulmi për parandlaimin e genocidit...

Albright: Qytetarët e Kosovës kanë arsye për t’u mburrur

para 3 muajve - Medial

Ish-sekretarja e shtetit të Amerikës, Madeleine Albright, në manifestimin qendror për shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s, ka thënë se qytetarët e Kosovës kanë arsye për të qenë krenarë....

Albright kujton bisedën me Clintonin: Po e bëjmë gjënë e duhur në Kosovë

para 3 muajve - RTV 21

Filloi tubimi qendror në shënimin e 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës Ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright në tubimin qendror për shënimin e 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës u shpreh...

Clinton dhe Albright nisen drejtë tubimit Qendror në sheshin të Prishtinës

para 3 muajve - Antpress

Në shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë ka nisur ceremonia zyrtare për shënimin e kësaj date. Ceremonia po mbahet në sheshin “Skënderbeu”, ku përveç personaliteteve vendore,...

Madeline Albright zbulon se çfarë i tha Clinton në ditën kur vendosën që të ndërhyjë NATO në Kosovë

para 3 muajve - OraInfo

Është duke u mbajtur ceremonia shtetërore për nderë të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës dhe hyrjen e trupave të NATO-s. Ish-Sekretarja Amerikane e Shtetit, Madeline Albright ka thënë se ndjehet e lumtur...

Ish-presidenti Clinton: Kosova është krenaria ime, e dua këtë vend

para 3 muajve - OraInfo

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka ngritur të gjithë në këmbët kur mori fjalën. Ai tha se Kosova është krenaria e tij dhe se e do shumë këtë vend. Në fjalën e tij Clinton veç tjerash tha se ‘është...

Snajperët kujdesën për sigurinë e Clinton, Albright e Clark

para 3 muajve - Antpress

Forcat të shumta të policisë janë angazhuar për të siguruar që vizita e presidentit amerikan Bill Clinton, ish-sekretares Madeleine Albright dhe gjeneralit Wesley Clark, të kalojë pa asnjë incident të...

Ky është kamarieri kosovar që Clinton tha se i ra në gjunj për ta falenderuar

para 3 muajve - Infokusi

Arben Hysenaj nga Katundi i Ri i Pejës është kosovari të cilin ish-presidenti amerikan, Bill Clinton e përmendi sot gjatë fjalimit të tij në ceremoninë e shënimit të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës,...

Clinton me mesazh të fuqishëm në Prishtinë

para 3 muajve - GazetaBlic

Ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton në manifestimin qendror për shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s, ka falënderuar gjithë qytetarët të cilët kanë dalur për ta falënderuar atë në sheshin...

Clinton përmend edhe një president të SHBA-së, që ndihmoi shumë Kosovën

para 3 muajve - GazetaBlic

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, ka mbajtur fjalimin e tij para të pranishmëve në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, përcjell Gazeta Blic. Ai para të pranishmëve ka thënë se Shtetet e Bashkuara të...

Thaçi: Kosova është mburrja dhe krenaria jonë

para 3 muajve - OraInfo

Ka nisur ceremonia shtetërore për nderë të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës dhe hyrjes së trupave të NATO-s. Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në manifestimin qendror për shënimin e 20...

Thaçi: 12 Qershori është ditëlindja e Kosovës

para 3 muajve - Kallxo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se 12 qershori 1999 është ditëlindja e Kosovës. Në manifestimin për 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, Presidenti Thaçi edhe njëherë u uroi mirëseardhje në Kosovë,...

Sot dita e çlirimit të Kosovës, 20 vjet nga hyrja e NATO-s

para 3 muajve - Bashke

Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe gjenocidit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte të ashpër...

S’i zënë sheshet, zyrtarët e MPJ’së përcjellin ceremonitë e Clintonit e Albrightit nga dritaret e ndërtesës

para 3 muajve - Periskopi

Qytetarë të shumtë i janë gëzuar tej mase vizitës së ish-presidentit amerikan në Kosovë, Bill Clinton dhe sekretares amerikane të shtetit, Madeleine Albright – raporton Periskopi. Sheshet e Prishtinës...

Ndiqni LIVE ceremoninë madhështore në sheshin e Prishtinës

para 3 muajve - Albeu

Ka filluar ceremonia e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Kjo ceremoni po mbahet në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë dhe po marrin pjesë edhe ish presidenti amerikan Bill...

Albright: Clinton më pyeti a po e bëjmë gjënë e duhur, kështu iu përgjigja

para 3 muajve - GazetaBlic

Ish-sekretarja e SHBA-së, Meddelyne Albright, ka mbajtur një fjalim madhështor para të pranishmëve në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, përcjell Gazeta Blic. Ajo fillimisht e ka falenderuar ish-presidentin...

Kryeministri Haradinaj në aktivitetin “Ecja për Liri”

para 3 muajve - KosovaLive360

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, bashkë me personalitete të larta vendore e ndërkombëtare mori pjesë në aktivitetin “Ecja për Liri”. Fillimisht, Haradinaj dhe personalitetet e larta...

20 vjet nga liria që e solli NATO-ja, Kosova në paqartësi

para 3 muajve - Bota Press

Deri tash në Kosovë, shpata ka funksionuar më mirë se plugu. Janë bërë saktësisht 20 vjet nga koha kur NATO-ja shkeli në ish-rajonin e Jugosllavisë, pasi bombardimet e shteteve aleate i dhanë fund dhunës...

Ish gjenerali Clark: Do të vijë prapë këtu për të festuar kur Kosova të anëtarësohet në NATO

para 3 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 12 qershor – Zhurnal.mk – Ish Komandanti i Aleancës Veri-Atlantike – NATO-, Wesley Clark, ka thënë se ndjehet i nderuar pas ndarjes së dekoratës “Urdhri i Lirisë” nga Presidenti i Kosovës, Hashim...

Wesley Clark: Kosova ka të ardhme, ka njerëz të guximshëm dhe të zgjuar

para 3 muajve - Koha.mk

Ish-gjenerali i NATO-s, amerikani Wesley Clark, ka thënë sot se e ardhmja e shtetit të Kosovës do të jetë e ndritur shkaku i zgjuarsisë dhe guximit të njerëzve të këtij shteti, transmeton Gazeta Metro....

Thaçi: Sot është ditëlindja e lirisë së Kosovës – 12 qershori është themeli i identitetit tonë

para 3 muajve - Medial

Presidenti Hashim Thaçi, ka thënë nga ceremonia e manifestimit të shënimit të 20 vjetorit të çlirimit se sot shënohet ditëlindja e lirisë së Kosovës. “Secili nga ne që jetojnë në Kosovë e kemi ditën kur...

Haradinaj: Sot u bashkuam me dinjitet dhe festuam me qytetari të lartë

para 3 muajve - Gazeta Observer

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se sot qytetarët e Kosovës, kanë festuar me dinjitet dhe qytetari të lartë. Postimi i plotë: Populli i Kosovës, qytetarët...

Thaçi: Nuk ka kush na ndalë në synimet tona euro-atlantike

para 3 muajve - Koha.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në manifestimin qendror për shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s, ua ka uruar gjithë qytetarëve 12 qershorin, ditëlindjen e lirisë së Kosovës. “12 qershori...

Sa të ketë Kosovë mbi këtë tokë do t’u jemi falënderues

para 3 muajve - RTV 21

Thaçi: Ishim bashkë dhe në periudhën më të rëndë Presidenti Hashim Thaçi, fjalimin e tij në ceremoninë e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë e filloi duke i falënderuar të gjithë të pranishmit...

LIVE nga Kosova, ceremonia për 20 vjetorin e çlirimit

para 3 muajve - Koha Jone

Kosova shënon sot 20-vjetorin e hyrjes ushtarake të NATO-s, përkatësisht trupave shumëkombëshe të KFOR-it. Kjo ditë, shënohet edhe si Dita e Çlirimit të Kosovës. Si datë e cilësuar historike, autoritetet...

Bill Clinton rrëfen: Një kamerier shqiptar mu ul në gjunjë për të më falënderuar

para 3 muajve - Java News

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, teksa ka mbajtur fjalimin e tij në ceremoninë zyrtare të shënimit të 20 vjetori të lirisë së Kosovës, ka ndarë një moment të veçantë që i kishte ndodhur derisa ishte...

Bill Clinton tregon si një kamerier i ra në gjunjë për ta falënderuar

para 3 muajve - InfoShqip

Ish-Presidenti amerikan, Bill Clinton, ka treguar në Prishtinë se si një kamerier shqiptar i ka rënë në gjunjë për ta falënderuar atë për kontributin e dhënë në çlirimin e Kosovës. Clinton e konsideron...

Ndiqeni LIVE tubimin për shënimin e 20-vjetorit të hyrjes së NATO-s

para 3 muajve - Antpress

Në shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë mbahet tubimi qendror. Ky tubim po mbahet në sheshin “Skënderbeu”, ku po marrin pjesë edhe ish presidenti amerikan Bill Clinton, ish-sekretarja...

Haradinaj: Sot u bashkuam me dinjitet dhe festuam me qytetari të lartë

para 3 muajve - Ekonomia Online

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se sot qytetarët e Kosovës, kanë festuar me dinjitet dhe qytetari të lartë. Postimi i plotë: Populli i Kosovës, qytetarët...

Madeleine Albright nderohet me “Urdhrin e Lirisë” në Kosovë

para 3 muajve - BalkanWeb

Ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara bën gjënë e duhur duke ndihmuar popullin e Kosovës që të fitojë lirinë. Ajo i bëri këto komente pasi u dekorua...

Thaçi: Po ju them si president i Republikës, faleminderit

para 3 muajve - GazetaBlic

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka mbajtur fjalim në ceremoninë e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, shkruan Gazeta Blic. Ai para të pranishmëve, ka thënë se 12 qershori është pjesë e pandashme e Kosovës,...

Shtyhet takimi i Haradinajt me gjeneralin Clark

para 3 muajve - Periskopi

Zyra e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se për shkak të agjendës së ngjeshur të aktiviteteve në kuadër të shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së NATO-s,...

Haradinaj: Faleminderit qytetarë të dashur, festuat me dinjitet

para 3 muajve - Periskopi

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka deklaruar se qytetarët, institucionet tona të ndërtuara në shtetin e lirë të Kosovës, sot iu bashkuan me dinjitet për të festuar shënimin e 20 vjetori të intervenimit...

Thaçi dekoron Gjeneralin Clark në 20 vjetorin e çlirimit

para 3 muajve - Kallxo

Presidenti Thaçi ka pritur sot në takim, në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, Gjeneralin Wesley Clark, që gjatë kohës së bombardimeve kishte qenë komandant suprem i Forcave të NATO-së në Europë. Presidenti...

Ceremonia e 20 vjetorit të Çlirimit

para 3 muajve - Evropa e Lirë

1 2 3 4 Trego më shumë Rekomandojmë Ceremonia e 20 vjetorit të Çlirimit Kosova në sytë e qytetarëve, 20 vjet pas çlirimit Lajmet e fundit Policia suedeze po heton një pako të dyshimtë Trump dhe Biden përfshihen...

“The Guardian”: Largimi i KFOR-it nga Kosova, çmenduri – Serbia po i numëron ushtarët

para 3 muajve - Alsat-M

Gazeta britanike, “The Guardian”, ka publikuar një shkrim për 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës nga Serbia me intervenimin e NATO-s. Njëzet vjet pas hyrjes së forcave të para tokësore të NATO-s në Kosovë...

KOSOVË: SHËNOHET 20 VJETORI I HYRJES SË TRUPAVE TË NATO-S

para 3 muajve - Klan Macedonia

Kosova e meriton në jetë në Bashkimin Evropian dhe në NATO ka thënë ish-presidenti i SHBA-së Bill Clinton në Prishtinë. Ai po qëndron në Kosovë në kuadër të shënimit të 20 vjetorit të trupave të NATO-s. Në...

20- vjetori i lirisë së Kosovës, Presidenti Meta: Mirënjohje përjetë SHBA-ve, NATO-s dhe Presidentit Klinton!

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti Ilir Meta në një postim në rrjetin e tij facebook uron 20-vjetorin e Lirisë së Kosovës Ja postimi i plotë: Gëzuar 20-vjetorin e lirisë Kosovë 🇽🇰 e dashur! Falënderim dhe mirënjohje përjetë...

Kur Bill Clinton mbante plisin

para 3 muajve - Infokusi

Fotografi i njohur kosovar Hazir Reka, në shenjë të 20 vjetorit të clirimit të Kosovës dhe vizitës së ish presidentit të SHBA-ve Bill Clinton në Kosovë, ka publikuar një fotografi të ish presidentit amerikan,...

Shtyhet takimi i Haradinajt me gjeneralin Wesley Clark

para 3 muajve - Arbresh

Zyra e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se për shkak të agjendës së ngjeshur të aktiviteteve në kuadër të shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së NATO-s,...

Haradinaj: Paqen e bëjnë të guximshmit, ne guxojmë të pajtohemi

para 3 muajve - Gazeta Observer

Në 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s dhe çlirimit të Kosovës, kryeministri Ramush Haradinaj i ka drejtuar një thirrje Serbisë për pajtim. Haradinaj tha se paqen e bëjnë të guximshmit dhe populli i Kosovës...

Prishtinë: Përurohet busti i Madeleine Albright

para 3 muajve - Albinfo

Sot në Prishtinë është zbuluar busti i ish-sekretares së shtetit amerikan, Madeleine Albright, përcjell albinfo.ch. Gjatë inagurimit ishte e pranishme edhe vetë Albright, e po ashtu edhe ish-presidenti...

Wesley Clark: Kosova e meriton të jetë pjesë e BE-së, SHBA pranë jush

para 3 muajve - Albeu

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi është takuar edhe me gjeneralin amerikan, Wesley Clark . Thaçi ka falënderuar Clark për kontributin e dhënë për lirinë e Kosovës. “ Faleminderit për punën tuaj të jashtëzakonshme....

Albright merr çmimin "Urdhri i Lirisë"

para 3 muajve - Albeu

Presidenti i Kosovë s, Hashim Thaçi ka ndarë çmimin “Urdhri I Lirisë” për ish-Sekretaren e shtetit amerikan Medeleine Albright . Thaçi duke falenderuar ish-Sekretaren Albright për kontributin në lirinë...

Sniperat blindojnë sheshin e Prishtinës: Ruajnë çdo cep për sigurinë e Clinton dhe Albright

para 3 muajve - Albeu

Forcat të shumta të policisë janë angazhuar për të siguruar që vizita e presidentit amerikan Bill Clinton , ish-sekretares Madeleine Albright dhe gjeneralit Wesley Clark, të kalojë pa asnjë incident të...

Urimi i Clarkut: Dua të e shohë Kosovën në NATO

para 3 muajve - OraInfo

Wesley Clark ka thënë se dëshiron ta shoh Kosovën në BE dhe NATO. Ish-gjenerali i forcave të NATO’s, Ëesley Clark, është nderuar sot me çmimin “Urdhëri i Lirisë”, nga presidenti i Kosovës Hashim Thaçi....

Albright: Kosova është ajo që më bën krenare

para 3 muajve - KosovaPress

Albright mori pjesë në ceremoninë e zbulimit të shtatores, që u bë në 20 vjetorin e ndërhyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Ish-sekretarja amerikane e Shtetit tha se angazhimi për Kosovën e bën të jetë...

Ndalohet gazetarja që deshi të futej në hotelin ku po qëndron Bill Clinton

para 3 muajve - Infokusi

Dy persona gjatë ditës së sotme janë ndaluar, pasi që tentuan të hyjnë në hotelin ku po qëndron ish-presidenti i SHBA-ve Bill Clinton. Një gazetare e Radiotelevizionit Shqiptar (RTSH) dhe një operator...

Kosova nderon Madeleine Albright me “Urdhrin e Lirisë”

para 3 muajve - Vizion Plus

Ish sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara bën gjënë e duhur duke ndihmuar popullin e Kosovës që të fitojë lirinë. Ajo i bëri këto komente pasi u dekorua...

Me snajperistë sigurohen Clinton, Albright e Clark

para 3 muajve - OraInfo

Snajperët kujdesën për sigurinë e Bill Clinton, Medline Albright e Wesley Clark. Forcat të shumta të policisë janë angazhuar për të siguruar që vizita e presidentit amerikan Bill Clinton, ish-sekretares...

FOTO- Snajperistët sigurojnë tubimin në sheshet e Prishtinës

para 3 muajve - Kallxo

Qytetarë të shumtë janë dukë marrë pjesë në manifestimin qendror që po mbahet në sheshet e kryeqytetit në nder të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. 20 vjet më parë në rrugët e Kosovës kishin hyrë trupat...

Haradinaj hedh një hap drejt Serbisë: Paqen e bëjnë të guximshmit dhe ne guxojmë të pajtohemi

para 3 muajve - Lexo

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi gjatë fjalës së tij në ceremoninë e 20-vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovës se paqen e bëjnë të guximshmit dhe populli i Kosovës e ka guximin të pajtohet...

Një plis si dhuratë për Bill Clinton

para 3 muajve - Gazeta e re

Gjatë “Ecjes për liri” që përundoi me përurimin e bustit të ish-sekretares amerikane të shtetit Madeleine Albright, ish-presidenti Bill Clinton ka marrë një dhuratë të veçantë. Një i moshuar tentoi që...

Ish gjenerali Clark: Do të vijë prapë këtu për të festuar kur Kosova të anëtarësohet në NATO

para 3 muajve - Klan Kosova

Ish Komandanti i Aleancës Veri-Atlantike – NATO-, Wesley Clark, ka thënë se ndjehet i nderuar pas ndarjes së dekoratës “Urdhri i Lirisë” nga Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. “Është mahnitëse  të vish...

Snajperistë të shumtë vendosen mbi ndërtesën e Kuvendit dhe qeverisë

para 3 muajve - GazetaBlic

Që siguria të jetë sa më në nivel, Policia e Kosovës, ka vendosur snajperistë të shumtë mbi ndërtesat përgjatë sheshit “Skenderbeu”, shkruan Gazeta Blic. Dy të tillë janë vendosur vetëm mbi ndërtesën e...

Clark: Dua ta shoh Kosovën në NATO

para 3 muajve - Koha.net

Ish-gjenerali i NATO-s Wesley Clark tha se është përvojë e jashtëzakonshme për të kthimi në Kosovë për të parë demokracinë, presidentin, kuvendin, udhëheqjen dhe ekonominë e Kosovës krahasuar me kohën...

“Urdhri i Lirisë” ndahet edhe për ish gjeneralin e Clark

para 3 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka ndarë dekoratën “Urdhri i Lirisë” për ish komandantin e NATO-së 20 vjet më parë, Wesley Clark, pasi këtë e ka bërë edhe me ish Presidentin e SHBA-së, Bill Clinton...

Mesiç arrin në ceremoninë për 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës

para 3 muajve - GazetaBlic

Ndër personalitetet e para që ka arritur në sheshin “Skenderbeu”, ku po mbahet ceremonia zyrtare e çlirimit të Kosovës, është ish-presidenti kroat, Stipe Mesiç, përcjell Gazeta Blic. Për pak minuta pritet...

Bill Clinton tregon si një kamerier i ra në gjunjë për ta falënderuar

para 3 muajve - Tetova Sot

Ish-Presidenti amerikan, Bill Clinton, ka treguar në Prishtinë se si një kamerier shqiptar i ka rënë në gjunjë për ta falënderuar atë për kontributin e dhënë në çlirimin e Kosovës. Clinton e konsideron...

Përvjetori/ Albright në Kosovë: Ndihem si në shtëpinë time

para 3 muajve - BalkanWeb

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në një takim të veçantë sekretaren amerikane, Madeline Albright. Kryeparlamentari ka falënderuar për gjithçka që SHBA-të kanë bërë për lirinë...

Ky është kamerieri kosovar që Clinton tha se i ra në gjunjë për ta falënderuar [Foto]

para 3 muajve - AlbPortali

Arben Hysenaj nga Katundi i Ri i Pejës është kosovari të cilin ish-presidenti amerikan, Bill Clinton e përmendi sot gjatë fjalimit të tij në ceremoninë e shënimit të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës....

20-vjetori i hyrjes së forcave të NATO-s në Kosovë

para 3 muajve - RTV 21

Mbahet tubim qendror në sheshin “Skënderbeu” Ka nisur tubimi qendror në shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë në sheshin “Skënderbeu”. Në kremtimin e ditës së çlirimit po marrin...

Një plis si dhuratë për Bill Clinton

para 3 muajve - KosovaPress

Një i moshuar tentoi që t’ia vendosë në kokë plisin ish-presidentit amerikan. Clinton e ka pranuar me kënaqësi dhuratën e të moshuarit duke e marrë me vete plisin. Ky veprim i të moshuarit duket edhe në...

Momenti kur Thaçi e vendos dorën në kokë pasi e zbulon bustin e Madeliene Albright

para 3 muajve - Insajderi

Në sheshin që mban emrin e saj, është zbuluar busti i ish- sekretares amerikane të shtetit amerikan, Madeliene Albright. Zbulimin e bustit e ka bërë presidenti Hashim Thaçi. Ndërsa pas zbulimit, Thaçi...

Pas pak Clinton del në sheshin e Prishtinës, qytetarët presin ta përshëndesin (FOTO LAJM)

para 3 muajve - Albeu

Sot në Kosovë shënohet 20-vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s, me ç’ rast do të marrin pjesë ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, ish-sekretarja Madeleine Albright dhe shumë personalitete tjera vendore...

Sot dita e çlirimit të Kosovës, 20 vjet nga hyrja e NATO-s

para 3 muajve - Aktuale

Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe gjenocidit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte të ashpër...

Ky është kamerieri kosovar që Clinton tha se i ra në gjunjë për ta falënderuar [Foto]

para 3 muajve - Fakti Ditor

Arben Hysenaj nga Katundi i Ri i Pejës është kosovari të cilin ish-presidenti amerikan, Bill Clinton e përmendi sot gjatë fjalimit të tij në ceremoninë e shënimit të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës....

Bill Clinton niset drejt Sheshit “Skenderbeu”

para 3 muajve - GazetaBlic

Ish-presidenti Bill Clinton, tashmë ka dalur nga hoteli dhe është nisur në drejtim të Sheshit “Skenderbeu”, ku do të mbahet ceremonia zyrtare për nder të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës.

I moshuari i falë një plis Clintonit, kështu në reagon Presidenti amerikan

para 3 muajve - Bota Press

Botapress 12 Qeshor- Presidenti Bill Clinton ka marrë një plis si dhuratë nga një i moshuar në sheshin e Prishtinës. Një i moshuar në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë i ka dhuruar një plis ish-presidentit...

Drejtpërdrejtë nga ceremonia zyrtare për Ditën e Çlirimit- Pjesëmarrës, zyrtarë të lartë të vendeve botërore

para 3 muajve - GazetaBlic

Kosovë po shënohet 20-vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s, me ç’rast po marrin pjesë ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, ish-sekretarja Madeleine Albright dhe shumë personalitete tjera vendore e...

Humori amerikan, Albright për bustin: Ju falënderoj që më keni bërë kaq të gjatë

para 3 muajve - Fakti Ditor

Para pak minutave tek obelesku i ‘New Bornit’ u përurua busti i Ish-sekretares amerikane të shtetit,  Madeleine Albright. Para të pranishmëve sekretarja Albright i ka falënderuar qytetarët e Kosovës për...

Albright për bustin : Ju falënderoj që më keni bërë kaq të gjatë

para 3 muajve - Sovrani

Para pak minutave tek obelesku i ‘New Bornit’ u përurua busti i ish-sekretares amerikane të shtetit, Madeleine Albright. Para të pranishmëve sekretarja Albright i ka falënderuar qytetarët e Kosovës për...

​Albright: Nuk do harroj kurrë kohën kur njerëzit brohorisnin “Faleminderit USA”

para 3 muajve - Alsat-M

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka nderuar ish sekretaren amerikane të Shtetit, Madeleine Albright me Urdhrin e Lirisë. Me këtë rast mikja e Kosovës Ablright ka thënë se ka dëshirë të merr çmime por...

Përvjetori i lirisë së Kosovës

para 3 muajve - Portalb

Kosova shënon sot 20-vjetorin e hyrjes ushtarake të NATO-s, përkatësisht trupave shumëkombëshe të KFOR-it. Kjo ditë, shënohet edhe si Dita e Çlirimit të Kosovës. njofton REL. Si datë e cilësuar historike,...

Festimet në Kosovë, Meta takim me Clinton dhe qytetarët

para 3 muajve - 24 ore

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka marrë pjesë në festimet për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës ku kanë qenë të pranishëm edhe liderë të tjerë rajonalë e botërorë. Nuk mungon momenti nga takimi i Kreut...

Edi Rama arrin në hotelin ku po qëndron Bill Clinton

para 3 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, sapo ka arritur në hotelin ku po qëndrojnë zyrtarët e lartë që do të marrin pjesë në 20 vjetorin e çlirimin e Kosovës, shkruan Gazeta Blic. Ai do të bashkohet me ish-presidentin...

Bill Klinton shtrëngon dorën me Metën dhe injoron publikisht Ramën

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Bill Klinton ka shtrënguar duart me krerët e shtetit të Kosovës pas fjalimit të mbajtur sot në Prishtinë si dhe me Presidentin e Shqipërisë Meta, por ka injoruar tërësisht Ramën, ndonëse ishte ngjitur...

Clark nderohet me Urdhrin e Lirisë

para 3 muajve - OraInfo

Gjenerali Wesley Clark nderohet nga presidenti Hashim Thaçi me Urdhrin e Lirisë. Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka dekoruar sot ish gjeneralin e forcave të NATO’s, Wesley Clark, me titullin...

Emocion i veçantë – pas 20 viteve liri, Clinton dhe Albright parakalojnë në sheshet e kryeqytetit [Foto]

para 3 muajve - Fakti Ditor

Me rastin e shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë është zhvilluar ecje e personaliteteve të larta ndërkombëtare dhe vendore nga sheshi ‘Skenderbeu’,  raporton lajmi.net. Qytetarë...

Veseli takohet me Albright, e falënderon për gjithçka që ka bërë për Kosovën

para 3 muajve - Klan Kosova

Kryekuvendari Kadri Veseli ka pritur sot në një takim të veçantë sekretaren Amerikane Madeline Albright të cilën e ka falënderuar për gjithçka që ShBA-ja kanë bërë për lirinë dhe shtetndërtimin e Kosovës....

Albright në Kosovë: Jam krenare për vajzat e vogla që kanë emrin Madeleine

para 3 muajve - Shekulli

Ish-sekretarja amerikane e Shtetit Madeleine Albright është pritur sot nga presidenti Hashim Thaçi, ndërkohë që Kosova feston 20-vjetorin e çlirimit. Gjatë konferencës për media ish-sekretarja e Shtetit...

Madeleine Albright nderohet me “Urdhrin e Lirisë” në Kosovë

para 3 muajve - Zëri i Amerikës

Ish sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara bën gjënë e duhur duke ndihmuar popullin e Kosovës që të fitojë lirinë. Ajo i bëri këto komente pasi u dekorua...

Albright rrëfen bisedën me Klinton natën kur nisën bombardimet në Kosovë

para 3 muajve - 24 ore

Në ceremoninë zyrtare të festimeve në kuadër të 20 vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë kundër genocidit serb, ish sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright rrëfeu nga Prishtina komunikimin...

Clinton fjalim emocionues në Kosovë: Pas 20 vitesh ju fituat paqen

para 3 muajve - 24 ore

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, ka mbajtur sot fjalimin e tij në ceremoninë zyrtare të shënimit të 20 vjetori të lirisë së Kosovës. Clinton u ka bërë apel politikanëve kosovarë, që të punojnë fort...

Albright: Kosova është shtet i pavarur dhe duhet të njihet si i tillë

para 3 muajve - Klan Kosova

Ish Sekretarja e Shtetit të Amerikës, Madaleine Albright, ka thënë se ndjehet e nderuar pasi iu nda çmimi “Urdhri i Lirisë” nga Presidenti Hashim Thaçi. “Më duhet të them se jam e nderuar dhe asgjë nuk...

Albright: Nuk do ta harrojë kurrë kohën kur njerëzit brohorisnin ‘Faleminderit SHBA’

para 3 muajve - Kallxo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka nderuar ish-sekretaren amerikane të Shtetit, Madeleine Albright me ‘Urdhrin e Lirisë’. Me këtë rast mikja e Kosovës Albright ka thënë se ka dëshirë të merr çmime,...

Bill Clinton ndan emocionet, tregon gjestin prekës që kamarieri shqiptar bëri për të

para 3 muajve - Lexo

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, teksa ka mbajtur fjalimin e tij në ceremoninë zyrtare të shënimit të 20 vjetori të lirisë së Kosovës, ka ndarë një moment të veçantë që i kishte ndodhur derisa ishte...

Albright falënderon kosovarët që e kanë bërë aq të gjatë

para 3 muajve - Insajderi

Para të pranishmëve sekretarja Albright i ka falënderuar qytetarët e Kosovës për mikpritjen që i bënë asaj në ceremoninë e 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës nga NATO. “Do të doja të ju falënderoja të...

Zbulohet busti i Madeleine Albrightit në qendër të Prishtinës

para 3 muajve - Epoka e Re

Në qendër të Prishtinës, pak metra larg “Newborn”-it, është zbuluar busti i ish-sekretares së Shtetit të Amerikës, Madeleine Albright Këtë bust e ka zbuluar vet Albright, bashkë me ish-presidentin e ShBA-së...

Ecja nëpër shesh, Clinton nuk ia lëshon dorën Albright’it

para 3 muajve - Bota Press

Ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, dhe ish-sekretarja amerikane, Madeleine Albright, kanë filluar së bashku ecjen nëpër sheshin qendror të Prishtinës, ceremoni e quajtur kjo “Ecja e Lirisë”. Gjatë...

Albright për bustin: Ju falënderoj që më keni bërë kaq të gjatë

para 3 muajve - Periskopi

Para pak minutave tek obelesku i ‘New Bornit’ u përurua busti i Ish-sekretares amerikane të shtetit, Madeleine Albright. Para të pranishmëve sekretarja Albright i ka falënderuar qytetarët e Kosovës për...

Ecja nëpër shesh, Clinton nuk ia lëshon dorën Albright’it

para 3 muajve - 24 ore

Ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, dhe ish-sekretarja amerikane, Madeleine Albright, kanë ecur së bashku në sheshin qendror të Prishtinës, ceremoni e quajtur kjo “Ecja e Lirisë”. Gjatë kësaj ecje,...

Dita e lirisë së Kosovës; Clinton dhe Albright në festën e madhe në Prishtinë

para 3 muajve - 24 ore

Kosova e shënoi në mënyrën më madhështore ditën e saj të lirisë: me ceremoni të shumta, por edhe emocionin e madh që ngjalli prania e ish presidentit amerikan Bill Clinton dhe ish-sekretares së Shtetit...

Wesley Clark: Do të vijë prapë këtu për të festuar kur Kosova të anëtarësohet në NATO

para 3 muajve - GazetaBlic

Ish Komandanti i Aleancës Veri-Atlantike – NATO-, Wesley Clark, ka thënë se ndjehet i nderuar pas ndarjes së dekoratës “Urdhri i Lirisë” nga Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. “Është mahnitëse të vish...

Bill Clinton në ora 11:00 del në sheshin kryesor të Prishtinës

para 3 muajve - OraInfo

Në ora 11:00 Clinton del në sheshin kryesor të Prishtinës, qytetarët kanë rast ti përshëndesin. Sot në Kosovë shënohet 20-vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s, me ç ‘rast do të marrin pjesë ish-presidenti...

Zbulohet busti i Madeleine Albright

para 3 muajve - Arbresh

Ish sekretarja amerikane e Shtetit, Madeleine Albright, po qëndron në Kosovë për të marrë pjesë në shënimin e 20 vjetorit të përfundimit të sulmeve ajrore të NATO-s dhe hyrjes së trupave tokësore, që mundësuan...

Zbulohet busti i ish-sekretares Albright: Faleminderit që më keni bë kaq të gjatë

para 3 muajve - Ekonomia Online

Është zbuluar busti i ish sekretares së Shtetit të Amerikës, Madeleine Albright në qendër të Prishtinës, raporton Ekonomia Online. Këtë bust e ka zbuluar vet Albright, bashkë me ish-presidentin e ShBA-së,...

Humori amerikan, Albright për bustin: Ju falënderoj që më keni bërë kaq të gjatë

para 3 muajve - Bota Press

Para pak minutave tek obelesku i ‘New Bornit’ u përurua busti i Ish-sekretares amerikane të shtetit,  Madeleine Albright. Para të pranishmëve sekretarja Albright i ka falënderuar qytetarët e Kosovës për...

Përurohet busti i Albrightin në Prishtinë

para 3 muajve - 24 ore

Eshtë përuruar sot në Prishtinë busti i ish-sekretares amerikane të shtetit, Madeleine Albright. Në Prishtinë, afër monumentit të NEWBORN’it, për nder të 20-vjetorit të çlirimit, u bë përurimi i bustit...

Clinton: NATO fitoi luftën, Kosova duhet ta fitojë paqen

para 3 muajve - Shenja

Ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, ka mbajtur një fjalim të gjatë në ceremoninë për nder të 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës. Ai iu ka drejtuar qytetarëve dhe politikanëve kosovarë që të kenë kurajën...

Veseli për Albright: Faleminderit për gjithçka që ke bërë për Kosovën

para 3 muajve - GazetaBlic

Kryekuvendari Kadri Veseli ka pritur sot në një takim të veçantë sekretaren Amerikane Madeline Albright të cilën e ka falënderuar për gjithçka që ShBA-ja kanë bërë për lirinë dhe shtetndërtimin e Kosovës....

Clinton dhe Albright po ecin në sheshet e Prishtinës

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton dhe ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, nën përcjelljen e udhëheqësve kosovarë, kanë ecur në sheshet e Prishtinës në atë që po quhet “Ecja e Lirisë”....

Ky është kamerieri kosovar që Clinton tha se i ra në gjunjë për ta falënderuar

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Arben Hysenaj nga Katundi i Ri i Pejës është kosovari të cilin ish-presidenti amerikan, Bill Clinton e përmendi sot gjatë fjalimit të tij në ceremoninë e shënimit të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës....

Ky është kamerieri kosovar që Clinton tha se i ra në gjunjë për ta falënderuar

para 3 muajve - Gazeta e re

Arben Hysenaj nga Katundi i Ri i Pejës është kosovari të cilin ish-presidenti amerikan, Bill Clinton e përmendi sot gjatë fjalimit të tij në ceremoninë e shënimit të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës....

Albright: Po ndihem sikur në shtëpinë time

para 3 muajve - Kallxo

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka pritur sot në një takim ish-Sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeleine Albright të cilën e ka falënderuar për gjithçka që SHBA-të kanë bërë për lirinë dhe...

Zbulohet busti i ish-sekretares Madeleine Albright

para 3 muajve - Ekonomia Online

Është zbuluar busti i ish sekretares së Shtetit të Amerikës, Madeleine Albright në qendër të Prishtinës, raporton Ekonomia Online. Këtë bust e ka zbuluar vet Albright, bashkë me ish-presidentin e ShBA-së,...

Përurohet busti i Madeleine Albright

para 3 muajve - Periskopi

Në këto qaste po përurohet në Prishtinë busti i ish-sekretares amerikane të shtetit, Madeleine Albright, raporton Gazeta Express. Në Prishtinë, afër monumentit të NEWBORN’it, për nder të 20-vjetorit të...

Clintoni dhe Albrighti përshëndetën me qytetarët shesheve të Prishtinës

para 3 muajve - Epoka e Re

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton dhe ish-sekretarja e shtetit Madeleine Albright nga sheshi “Skënderbeu” janë nisur këmbë nëpër sheshet e kryeqytetit për të marrë pjesë në zbulimin e bustit të Albrightit...

Thaçi ndan “Urdhrin e Lirisë” për Albright

para 3 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dekoruar me “Urdhrin e Lirisë” ish sekretaren e Shtetit të Amerikës, Madeleine Albright. Thaçi ka falënderuar ish sekretaren amerikane për ato që ka bërë 20 vjet...

Clark: Mezi po pres kur Kosova të anëtarësohet në BE dhe në NATO

para 3 muajve - RTV 21

Clark nderohet me Urdhrin e Lirisë Kreu i shtetit, Hashim Thaçi priti në takim ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjeneralin Wesley Clark. Në këtë takim, Thaçi e nderoi atë me medaljen...

Një filigran nga të gjithë njerëzit e Kosovës

para 3 muajve - RTV 21

Veseli priti në takim Albright Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka pritur në takim ish-Sekretaren amerikane, Madeleine Albright. Për gjatë këtij takimi, Veseli theksoi që shteti i Kosovës është...

“K9” kontrollon gjithçka që lëvizë afër hotelit ku po qëndron Bill Clinton

para 3 muajve - GazetaBlic

Pas Njësisë Speciale të Kosovës e cila ka filluar kontrollet dhe po përkujdeset për sigurinë e perimetrit ku po qëndron ish-presidenti i SHBA-ve dhe zyrtarë tjerë të vendeve të ndryshme në Prishtinë, ka...

Përurohet busti i Albright

para 3 muajve - Periskopi

Në këto qaste po përurohet në Prishtinë busti i ish-sekretares amerikane të shtetit, Madeleine Albright, raporton Gazeta Express. Në Prishtinë, afër monumentit të NEWBORN’it, për nder të 20-vjetorit të...

Dorë për dore: Clinton dhe Albright ecin shesheve të Prishtinës, saktësisht ku trupat amerikane hynë para 20 vjetësh

para 3 muajve - Periskopi

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton dhe ish-sekretarja amerikane Madeleine Albright, mes duartrokitjesh e brohoritjesh të qytetarëve ecin sheshit kryesor të Prishtinës. Numri i qytetarëve që kanë dalur...

Haradinaj thotë se Kosova ka guxim të pajtohet me Serbinë

para 3 muajve - Infokusi

Në fjalën e tij para të pranishmëve me rastin e e ceremonisë të 20-vjetorit të hyrjes së NATO’së në Kosovë, kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se Kosova është e gatshme që të pajtohet...

Përvjetori/ Albright në Kosovë: Ndihem si në shtëpinë time

para 3 muajve - Koha Jone

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në një takim të veçantë sekretaren amerikane, Madeline Albright. Kryeparlamentari ka falënderuar për gjithçka që SHBA-të kanë bërë për lirinë...

Albright: Nuk do ta harrojë kurrë kohën kur njerëzit brohorisinin ‘Faleminderit SHBA’

para 3 muajve - RTV 21

Thaçi e nderon Albrightin me Urdhrin e Lirisë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka nderuar ish sekretaren amerikane të Shtetit, Madeleine Albright me Urdhrin e Lirisë. Me këtë rast mikja e Kosovës Albright...

“K9” kontrollon gjithçka që lëvizë afër hotelit ku po qëndron Bill Clinton

para 3 muajve - GazetaBlic

Pas Njësisë Speciale të Kosovës e cila ka filluar kontrollet dhe po përkujdeset për sigurinë e perimetrit ku po qëndron ish-presidenti i SHBA-ve dhe zyrtarë tjerë të vendeve të ndryshme në Prishtinë, ka...

Thaçi ndan medalje për Wesley K. Clarkin

para 3 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka nderuar me medlje “Udhri i Lirisë” ish-Komandanti Suprem i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, Wesley K. Clark. Ndryshe, në ditën kur shënohet ndërhyrja e NATO-së...

Albrigjt: Ndihem krenare për atë që kemi bërë për Kosovën

para 3 muajve - OraInfo

Ish sekretarja Medline Albright është shprehur krenare për gjithçka që ka bërë për Kosovën. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-sekretaren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeline...

I moshuari në Prishtinë i bën një dhuratë Clintonit – ja si reagon ai

para 3 muajve - Insajderi

Një i moshuar në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë i ka dhuruar një plis ish-presidentit amerikan, Bill Clinton, i cili po qëndron në një vizitë në Kosovë prej dy ditësh. Clinton, gjatë parakalimit...

Clark: Mezi po e pres kur Kosova të anëtarësohet në BE dhe në NATO

para 3 muajve - RTV 21

Clark nderohet me Urdhrin e Lirisë Kreu i shtetit, Hashim Thaçi priti në takim ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjeneralin Wesley Clark. Në këtë takim, Thaçi e nderoi atë me medaljen...

“The Guardian”: Largimi i KFOR-it nga Kosova, çmenduri – Serbia po i numëron ushtarët

para 3 muajve - Koha.net

Gazeta britanike, “The Guardian”, ka publikuar një shkrim për 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës nga Serbia me intervenimin e NATO-s. Njëzet vjet pas hyrjes së forcave të para tokësore të NATO-s në Kosovë...

Kadri Veseli e falënderon sekretaren Albright për atë që bëri për Kosovën

para 3 muajve - OraInfo

Kadri Veseli pret sekretaren Albright – e falënderon për gjithçka që ka bërë për Kosovën. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka pritur sot në një takim të veçant sekretaren Amerikane Madeline...

Mysafirët i prin “Ecjes për liri”, për nder të shënimit të 20-vjetorit të çlirimit

para 3 muajve - Ekonomia Online

Me rastin e shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë është zhvilluar ecje e personaliteteve të larta ndërkombëtare dhe vendore nga hoteli “Swiss Diamond”, deri te busti i ish-sekretares...

Albright: Kosova është e pavarur, meriton të njihet nga të gjithë

para 3 muajve - Koha.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka nderuar ish sekretaren amerikane të Shtetit, Madeleine Albright me Urdhrin e Lirisë. Me këtë rast mikja e Kosovës Ablright ka thënë se ka dëshirë të merr çmime por...

Ky është kamerieri kosovar që Clinton tha se i ra në gjunjë për ta falënderuar

para 3 muajve - Bota Press

Arben Hysenaj nga Katundi i Ri i Pejës është kosovari të cilin ish-presidenti amerikan, Bill Clinton e përmendi sot gjatë fjalimit të tij në ceremoninë e shënimit të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës....

Ky është kamerieri kosovar që i ra në gjunjë Clintonit për ta falënderuar

para 3 muajve - Periskopi

Arben Hysenaj nga Katundi i Ri i Pejës është kosovari të cilin ish-presidenti amerikan, Bill Clinton e përmendi sot gjatë fjalimit të tij në ceremoninë e shënimit të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës...

Albright: Nuk do ta harroj kurrë kohën kur njerëzit brohorisinin ‘Faleminderit SHBA’

para 3 muajve - RTV 21

Thaçi e nderon Albrightin me Urdhrin e Lirisë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka nderuar ish sekretaren amerikane të Shtetit, Madeleine Albright me Urdhrin e Lirisë. Me këtë rast mikja e Kosovës Albright...

Albright përjetësisht në Prishtinë!

para 3 muajve - Arbresh

Po mbahet ceremonia e përurimit te bustit të ish-sekretares amerikane të shtetit, Madeleine Albright. Nga ora 14:00 u parapa të fillojë “Ecja për liri”, për të vazhduar drejt sheshit “Albright” afër American...

Albright: Nuk do harroj kurrë kohën kur njerëzit brohorisinin ‘Faleminderit SHBA’

para 3 muajve - RTV 21

Thaçi e nderon Albrightin me Urdhrin e Lirisë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka nderuar ish sekretaren amerikane të Shtetit, Madeleine Albright me Urdhrin e Lirisë. Me këtë rast mikja e Kosovës Albright...

Veseli priti në takim Albright

para 3 muajve - RTV 21

Veseli i dhuron filigran ish-Sekretares amerikane Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka pritur në takim ish-Sekretaren amerikane, Madeleine Albright. Për gjatë këtij takimi, Veseli theksoi që...

Presidenti Meta përshëndet 20-Vjetorin e Hyrjes së Trupave të NATO-s në Kosovë

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta mori pjesë sot në ceremoninë përkujtimore dhe festive shtetërore me rastin e 20-Vjetorit të Hyrjes së Trupave çlirimtare të NATO-s në Kosovë. Në prani të krerëve...

Me çmimin “Urdhëri i Lirisë” ndërohet Medeline Albright

para 3 muajve - OraInfo

Medeline Albrightit i jepet çmimi “Urdhëri i Lirisë”. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka ndarë çmimin “Urdhëri I Lirisë” për ish-Sekretaren e shtetit amerikan Medeleine Albright. Thaçi duke falenderuar...

Albright nderohet me medaljen “Urdhri i Lirisë”

para 3 muajve - TV21

Kreu i shtetit, Hashim Thaçi e ka nderuar me medaljen “Urdhri i Lirisë”, ish-sekretaren e shtetit amerikan, Madeleine Albright. “Jemi të bekuar si vend si popull që Clinton dhe ju jeni rikthyer në shtëpinë...

Thaçi ndan “Urdhrin e Lirisë” për Albright

para 3 muajve - Medial

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dekoruar me “Urdhrin e Lirisë” ish sekretaren e Shtetit të Amerikës, Madeleine Albright. Thaçi ka falënderuar ish sekretaren amerikane për ato që ka bërë 20 vjet...

“Ecje për Liri” – qytetarë të shumtë presin parakalimin e personaliteteve që e mundësuan këtë ditë

para 3 muajve - Fakti Ditor

Me rastin e shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë po zhvillohet ecje e personaliteteve të larta ndërkombëtare dhe vendore nga sheshi ‘Skenderbeu’ deri te busti i ish-sekretares,...

Thaçi poston fotografi të ceremonisë së shënimit të ditëlindjes së lirisë së Kosovës

para 3 muajve - Epoka e Re

Presidenti Hashim Thaçi përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook” ka postuar disa fotografi të ceremonisë lidhur me shënimin e 20-vjetorit të Ditës Çlirimit, 12 qershorit. “Ditëlindja e Lirisë...

Bill Clinton: Kosova është krenaria ime, e dua këtë vend

para 3 muajve - Lajm

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka ngritur të gjithë në këmbët kur mori fjalën. Ai tha se Kosova është krenaria e tij dhe se e do shumë këtë vend. Në fjalën e tij Clinton veç tjerash tha se ‘është...

Pas pak në qendër të Prishtinës politikanët marrin pjesë në ‘Ecjen për liri’

para 3 muajve - Periskopi

Në shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë do të zhvillohet “Ecje për liri”. Në këtë ecje pritet të pjesë personalitete të larta ndërkombëtare dhe vendore, të cilët nisën ecjen...

Thaçi: Sot është ditëlindja e lirisë së Kosovës- 12 qershori është themeli i identitetit tonë

para 3 muajve - AlbPortali

Presidenti, Hashim Thaçi, ka thënë nga ceremonia e manifestimit të shënimit të 20-vjetorit të çlirimit se sot shënohet ditëlindja e lirisë së Kosovës. “Secili nga ne që jetojnë në Kosovë e kemi ditën kur...

Clinton: Më pëlqen shumë, e dua këtë vend

para 3 muajve - KosovaPress

Kështu u tha në manifestimin qendror me rastin e 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Për të shënuar këtë përvjetor historik të Kosovës, në sheshin “Skënderbeu” të pranishëm ishin ish-presidenti...

Thaçi: Sot është ditëlindja e lirisë së Kosovës- 12 qershori është themeli i identitetit tonë

para 3 muajve - Fakti Ditor

Presidenti, Hashim Thaçi, ka thënë nga ceremonia e manifestimit të shënimit të 20-vjetorit të çlirimit se sot shënohet ditëlindja e lirisë së Kosovës. “Secili nga ne që jetojnë në Kosovë e kemi ditën kur...

Meta për çlirimin e Kosovës: Falënderim dhe mirënjohje përjetë Presidentit Clinton

para 3 muajve - Arbresh

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka marr pjesë në Prishtinë në shënimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Kreu i shtetit shqiptar uroi Kosovën për dy dekada liri: “Gëzuar 20 vjetorin e lirisë Kosovë...

Ky është kamarieri kosovar që Clinton tha se i ra në gjunj për ta falenderuar

para 3 muajve - Insajderi

Qeben Hysenaj nga Katundi i Ri i Pejës është kosovari të cilin ish-presidenti amerikan, Bill Clinton e përmendi sot gjatë fjalimit të tij në ceremoninë e shënimit të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës,...

Albright nderohet me medaljen “Urdhri i Lirisë”

para 3 muajve - RTV 21

Thaçi në takim me Albrightin Kreu i shtetit, Hashim Thaçi e ka nderuar me medaljen “Urdhri i Lirisë”, ish-sekretaren e shtetit amerikan, Madeleine Albright. “Jemi të bekuar si vend, që edhe pas 20 vjetësh...

Albright i shkoi në vizitë edhe Veselit

para 3 muajve - GazetaBlic

Ish-sekretarja amerikane, Madeline Albright, ka qëndruar për vizitë edhe në zyren e kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli.

Clinton zbulon një moment emocionues: Një kamarier shqiptar ra në gjunjë për t’më falënderuar

para 3 muajve - Infokusi

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, teksa ka mbajtur fjalimin e tij në ceremoninë zyrtare të shënimit të 20 vjetori të lirisë së Kosovës, ka ndarë një moment jashtëzakonisht të veçantë që i kishte ndodhur...

Bill Clinton: Kosova është krenaria ime, e dua këtë vend

para 3 muajve - Infokusi

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka ngritur të gjithë në këmbët kur mori fjalën. Ai tha se Kosova është krenaria e tij dhe se e do shumë këtë vend. Në fjalën e tij Clinton veç tjerash tha se ‘është...

Përvjetori i lirisë

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Përmbledhja Kosova shënon sot 20-vjetorin e hyrjes ushtarake të NATO-s, përkatësisht trupave shumëkombëshe të KFOR-it. Kjo ditë, shënohet edhe si Dita e Lirisë apo Çlirimit të Kosovës. Si datë e cilësuar...

Albright nderohet me çmimin “Urdhëri i Lirisë”

para 3 muajve - RTV 21

Kreu i shtetit, Hashim Thaçi e ka nderuar me çmimin “Urdhëri i Lirisë”, ish-sekretaren e shtetit amerikan, Madeleine Albright. Thaçi e ka falënderuar Albrightin që po qëndron në Kosovë, për të shënuar...

Albright i shkoi në vizitë edhe Veselit

para 3 muajve - GazetaBlic

Ish-sekretarja amerikane, Madeline Albright, ka qëndruar për vizitë edhe në zyren e kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli.

Agjenda e Ceromonisë Shtetërore për 20 vjetorin e hyrjes së NATO-s

para 3 muajve - Kallxo

Edhe sot do të vazhdojë Ceremonia Shtetërore për Shënimin e 20-vjetorit të Hyrjes së Trupave të NATO-s në Kosovë. Në dallim prej ditës së djeshme sot do të bëhet përurimi i ish-sekretares Madeline Albright...

Albright zbulon bisedën me Clinton: Më telefonoi natën dhe më tha për ndërhyrjen e NATO-s

para 3 muajve - Java News

Ish-Sekretarja Amerikane e Shtetit, Madeline Albright ne fjalimin e mbajtur sot ne ceremonine ne Prishtine per nder te 20 vjetorit te hurjes se NATO ne kete shtet, ka dhene mesazhe te forta para te pranishmeve....

Thaçi: Kosova është krenaria jonë, vendimi i NATO-s i drejtë

para 3 muajve - Java News

Presidenti i vendit Hashim Thaçi në tubimin për shënimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, u ka uruar mirëseardhje ish-presidentit amerikan Bill Clinton, ish-sekretares së shtetit Medeleine Albright,...

Madeleine Albright tregon momentet pas luftës: Nuk harroj kohën kur isha në Prishtinë: Traumat e njerëzve dhe brohoritjet faleminderit Amerikë

para 3 muajve - Lexo

Kështu u shpreh ish sekretarja amerikane e Shtetit, Madeleine Albright e cila është kthyer në Kosovë për të marrë pjesë në ceremoninë e 20 vjetorit të çlirimit të vendit nga forcat serbe, pas ndërhyrjes...

Hashim Thaçi nderon Albright dhe Clark me ‘Çmimin e Lirisë’

para 3 muajve - Lexo

Në ditën e festimeve të përvjetorit të 20-të të hyrjes së forcave të NATO në Kosovë, Presidenti Hashim Thaçi priti sot në selinë e Presidencës ish-sekretaren amerikane të shtetit Madeline Albright. “Mirë...

Clinton me mesazh të fuqishëm në Prishtinë

para 3 muajve - Infokusi

Ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton në manifestimin qendror për shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s, ka falënderuar gjithë qytetarët të cilët kanë dalur për ta falënderuar atë në sheshin...

Kur Bill Clinton mbante plisin

para 3 muajve - Insajderi

Fotografi i njohur kosovar Hazir Reka, në shenjë të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës dhe vizitës së ish presidentit të SHBA-ve Bill Clinton në Kosovë, ka publikuar një fotografi të ish presidentit amerikan,...

Ky është kamarieri kosovar që Clinton tha se i ra në gjunj duke e falenderuar për çlirimin e Kosovës

para 3 muajve - Insajderi

Qeben Hysenaj nga Katundi i Ri i Pejës është kosovari të cilin e përmendi ish-presidenti amerikan, Bill Clinton gjatë fjalimit të tij në ceremoninë e shënimit të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, shkruan...

Ish-komandanti i NATO-s, Wesley Clark në festën e çlirimit të Kosovës

para 3 muajve - Ina

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës. Clark do të pritet nga kreu i shtetit, Hashim Thaçi në një...

Ish-sekretarja amerikane Madeleine Albright sot në Prishtinë për 20 vjetorin e çlirimit

para 3 muajve - Ina

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-sekretaren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeline Albright në kabinetin e tij. Albright është duke qëndruar në Kosovë në shënim të përvejtorit...

Sot dita e çlirimit të Kosovës, 20 vjet nga hyrja e NATO-s

para 3 muajve - Ina

Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe gjenocidit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte të ashpër...

Ja çka shkruajnë mediat ndërkombëtare për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës

para 3 muajve - Ina

Si para 20 vitesh kur Kosova zuri ballinat e medieve ndërkombëtare, njëjtë edhe sot ka marr vëmendjen e ndërkombëtarëve. Gazeta britanike “The Guardian” në ballinën e saj ka vendosur një artikull ku shkruan...

THE GUARDIAN: A po largohet KFOR-i nga Kosova? Shqiptarëve nuk iu vyen asgjë, serbëve po

para 3 muajve - Periskopi

Njëzet vjet pasi trupat tokësore të NATO-s u futën në Kosovë në fund të bombardimeve ajrore 78 ditëshe, 3,500 trupa ende mbeten në kombin e ri ku konflikti ende nuk është zgjidhur përfundimisht. Sot, KFOR-i...

Presidenti Thaçi pret në takim ish-sekretaren amerikane, Madeleine Albright

para 3 muajve - Klan Kosova

Presidenti Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-sekretaren e ShBA-së, Madeleine Albright, njofton Klan Kosova.

Albright: Kosova është e pavarur, meriton të njihet nga të gjithë

para 3 muajve - InfoShqip

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka nderuar ish sekretaren amerikane të Shtetit, Madeleine Albright me Urdhrin e Lirisë. Me këtë rast mikja e Kosovës Ablright ka thënë se ka dëshirë të merr çmime por...

Kur Bill Clinton mbante plisin

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Fotografi i njohur kosovar Hazir Reka, në shenjë të 20 vjetorit të clirimit të Kosovës dhe vizitës së ish presidentit të SHBA-ve Bill Clinton në Kosovë, ka publikuar një fotografi të ish presidentit amerikan,...

Wesley Clark në festën e çlirimit të Kosovës

para 3 muajve - OraInfo

Kosova po e shënon 20 vjetorin e çlirimit dhe hyrjen e trupave të NATO-s. Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Ëesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të 20 vjetorin e çlirimit...

Meta për çlirimin e Kosovës: Falënderim dhe mirënjohje përjetë presidentit Klinton

para 3 muajve - Gazeta Observer

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka marrë pjesë në Prishtinë në shënimin e 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës. Kreu i shtetit shqiptar uroi Kosovën për dy dekada liri: “Gëzuar 20 vjetorin e lirisë Kosovë...

Mbahet Ecja për Liri në 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-s

para 3 muajve - Arbresh

Sot Kosova ka shënuar 20 vjetorin e çlirimit me aktivitete të ndryshme. E njëra prej tyre është edhe ecja e personaliteteve ndërkombëtare dhe vendore nga hoteli “Swiss Diamond”, deri te busti i ish-sekretares...

Albright tregon se çfarë i tha Clinton në ditën kur vendosën që të ndërhyjë NATO në Kosovë

para 3 muajve - Infokusi

Ish-Sekretarja Amerikane e Shtetit, Madeline Albright ka thënë se ndjehet e lumtur  që është prezentë në Kosovë. “Kam kënaqësinë që jam këtu me ju. Lufta në Kosovë ka qenë e rëndë… Ne ia dolëm sepse kauza...

Presidenti Meta: Kosovë, gëzuar 20 vjetorin e lirisë

para 3 muajve - LajmiFundit

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka uruar të gjithë shqiptarët për 20 vjetorin e lirisë së Ksovoës. Sot në Prishtinë u zhvillua ceremonia e 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë dhe cclirimi i vendit...

Meta për çlirimin e Kosovës: Falënderim dhe mirënjohje përjetë Presidentit Klinton

para 3 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka marr pjesë në Prishtinë në shënimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Kreu i shtetit shqiptar uroi Kosovën për dy dekada liri: “Gëzuar 20 vjetorin e lirisë Kosovë...

Kur Bill Clinton mbante plisin

para 3 muajve - Bota Press

Fotografi i njohur kosovar Hazir Reka, në shenjë të 20 vjetorit të clirimit të Kosovës dhe vizitës së ish presidentit të SHBA-ve Bill Clinton në Kosovë, ka publikuar një fotografi të ish presidentit amerikan,...

Gjenerali që dha urdhër për bombardoimin e Serbisë, flet para ardhjes në Kosovë

para 3 muajve - GazetaBlic

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të përvjetorit të njëzet të çlirimit të Kosovës. Clark përmes një postimi në Twitter, i është drejtuar...

Kështu shkruajnë mediat ndërkombëtare për 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës

para 3 muajve - OraInfo

Kosova po e shënon 20 vjetorin e çlirimit dhe hyrjen e NATO-s. Si para 20 vitesh kur Kosova zuri ballinat e medieve ndërkombëtare, njëjtë edhe sot ka marr vëmendjen e ndërkombëtarëve. Gazeta britanike...

The Guardian për KFOR-in: Largimi i tyre nga Kosova do të ishte çmenduri

para 3 muajve - Fakti Ditor

Gazeta britanike “The Guardian”, i ka kushtuar një artikull 20-vjetorit të intervenimit të NATO-s në Kosovë. Edhe pas dy dekadave të çlirimit të vendit 3 mijë e 500 trupa të KFOR-it, janë ende të pranishme...

Edhe mediet ndërkombëtare shkruajnë për 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës

para 3 muajve - Medial

Si para 20 vitesh kur Kosova zuri ballinat e medieve ndërkombëtare, njëjtë edhe sot ka marr vëmendjen e ndërkombëtarëve. Gazeta britanike “The Guardian” në ballinën e saj ka vendosur një artikull ku shkruan...

Turma në shesh shpërthen kur përmendet emri i Bill Clinton

para 3 muajve - Infokusi

Ka nisur ceremonia qendrore për nderë rë 20-vjetorit kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe gjenocidit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Kur përfundoi himni i Kosovës...

Bill Clinton tregon si një kamerier i ra në gjunjë për ta falënderuar

para 3 muajve - Sovrani

Ish-Presidenti amerikan, Bill Clinton, ka treguar në Prishtinë se si një kamerier shqiptar i ka rënë në gjunjë për ta falënderuar atë për kontributin e dhënë në çlirimin e Kosovës. Clinton e konsideron...

‘E dua këtë popull’, Bill Clinton: Pas 20 vitesh mendoj se ju keni arritur të fitoni paqen

para 3 muajve - LajmiFundit

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton në kuadër ë 20-vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë iu bëri apel politikanëve kosovarë, që të punojnë fort për konsolidimin e vendit....

Presidenti ​Thaçi pret ish-sekretaren e SHBA-së Madeleine Albright

para 3 muajve - OraInfo

Madeline Albright po qëndron në Kosovë. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-sekretaren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeline Albright në kabinetin e tij. Albright është duke...

Thaçi në takim me Albrightin

para 3 muajve - RTV 21

Albright po qëndron në Kosovë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi priti në takim ish-sekretaren e shtetit amerikan, Madeleine Albright. Albright po qëndron në Kosovë për shënimin e 20-vjetorit të hyrjes...

Presidenti Thaçi pret në takim ish-sekretaren amerikane, Madeleine Albright

para 3 muajve - Medial

Presidenti Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-sekretaren e ShBA-së, Madeleine Albright, njofton Klan Kosova. Burimi: https://klankosova.tv/

Fjalimi i ish-sekretares amerikane Madeline Albright

para 3 muajve - Bota Press

Ish-Sekretarja Amerikane e Shtetit, Madeline Albright ka thënë se ndjehet e lumtur  që është prezentë në Kosovë. “Kam kënaqësinë që jam këtu me ju. Lufta në Kosovë ka qenë një përballje mes vrasjeve barbare...

SPECIALE: 20 vjet çlirim

para 3 muajve - Klan Kosova

Sot Kosova shënon 20 vjetorin e çlirimit. Për ta kremtuar këtë përvjetor bashkë me qytetarët dekadën e dytë të hyrjes së trupave të NATO-s , në Kosovë po qëndrojnë ish-presidenti i SHBA-së Bill Clinton,...

Thaçi në takim me Madeleine Albright

para 3 muajve - RTV 21

Albright po qëndron në Kosovë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi priti në takim ish-sekretaren e shtetit amerikan, Madeleine Albright. Albright po qëndron në Kosovë për shënimin e 20-vjetorit të hyrjes...

Albright: Clinton më telefonoi natën, ja çfarë më tha kur vendosën që NATO të ndërhynte në Kosovë

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Ish-Sekretarja Amerikane e Shtetit, Madeline Albright në fjalimin e mbajtur sot në ceremoninë në Prishtinë për nder të 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s në këtë shtet, ka dhënë mesazhe të forta para të pranishmeve....

Mediat serbe shkruajnë për vizitën e Clinton-it në Kosovë

para 3 muajve - GazetaBlic

Ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton dhe ish-sekretarja, Madeleine Albright po qëndrojnë në Kosovë me rastin e shënimit të 20 vjetorit të çlirimit kur trupat e NATO-s u futën për t’i dhënë fund masakrave...

Pas Bill Clinton edhe Madeleine Albright nderohet me “Urdhrin e Lirisë” në Kosovë

para 3 muajve - Java News

Pas Bill Clinton, një tjetër amerikane u dekorua me  “Urdhrin e Lirisë” nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, tha sot se Shtetet e Bashkuara bën...

Busti i Medeleine Albright zbulohet sot, kështu po duket

para 3 muajve - Alsat-M

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright bashkë me ish-presidentin Bill Clinton gjenden në Kosovë për nder të shënimit të 20 vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s dhe çlirimit të vendit. Albright...

Thaçi: Liria e Kosovës është vlerë e përbashkët e të gjithë neve

para 3 muajve - KosovaLive360

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në manifestimin qendror për shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s, ua ka uruar gjithë qytetarëve 12 qershorin, ditëlindjen e lirisë së...

Mediat serbe shkruajnë për vizitën e Clinton-it në Kosovë- “Kosova është një shembull për botën”

para 3 muajve - GazetaBlic

Ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton dhe ish-sekretarja, Madeleine Albright po qëndrojnë në Kosovë me rastin e shënimit të 20 vjetorit të çlirimit kur trupat e NATO-s u futën për t’i dhënë fund masakrave...

Haradinaj: Në shenjë mirënjohje ndaj SHBA-ve, këtë jemi të gatshëm ta bëjmë ndaj Serbisë

para 3 muajve - Bota Press

Në 20-vjetorin e shënimit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, kryeministri Ramush Haradinaj i ka bërë thirrje Serbisë për pajtim.Haradinaj ka thënë se populli i Kosovës guxon që të pajtohet me Serbinë....

Ja krejt çfarë tha presidenti Thaçi në manifestimin qendror të 12 Qershorit

para 3 muajve - PortaliOnline

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në manifestimin qendror për shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s, ua ka uruar gjithë qytetarëve 12 qershorin, ditëlindjen e lirisë së...

Clinton: NATO fitoi luftën, ju paqen

para 3 muajve - Bota Press

Ish Presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, ka mbajtur një fjalim të gjatë në ceremoninë për nder të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Ai iu ka drejtuar qytetarëve dhe politikanëve kosovarë që të kenë kurajën...

SPECIALE: 20 vjet çlirim

para 3 muajve - Medial

Sot Kosova shënon 20 vjetorin e çlirimit. Për ta kremtuar këtë përvjetor bashkë me qytetarët dekadën e dytë të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë po qëndrojnë ish-presidenti amerikan, Bill Clinton,...

Ish-komandanti i NATO-s, Wesley Clark në festën e çlirimit të Kosovës

para 3 muajve - Alsat-M

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës. Clark do të pritet nga kreu i shtetit, Hashim Thaçi në një...

Clark: Do të vijë prapë këtu për të festuar kur Kosova të anëtarësohet në NATO

para 3 muajve - AlbPortali

Ish-komandanti i Aleancës Veri-Atlantike-NATO, Wesley Clark, ka thënë se ndjehet i nderuar pas ndarjes së dekoratës “Urdhri i Lirisë” nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. “Është mahnitëse të vish në...

Qytetarët festojnë 20 vjetorin e çlirimit të Kosovë me flamurin kombëtar dhe atë amerikan

para 3 muajve - Arbresh

Flamuri gjigant gjysmë kombëtar e gjysmë amerikan  po qëndron mes turmës së qytetarëve në organizimin për festimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Veç tij, qytetarët për disa minuta kanë thirrur...

Rikthimi emocionues dhe triumfues i Bill Clinton

para 3 muajve - Insajderi

Emri i Bill Clinton është i lidhur ngushtë me historinë e Kosovës. Presidenti i 42 i Shteteve të Bashkuara të Amerikës para 20 vitesh vendosi që avionët e vendit të tij duhej t’i prinin atyre të NATO-s...

Rikthimi emocionues dhe triumfues i Bill Clinton

para 3 muajve - KosovaPress

Populli shqiptar gjithnjë i ka shprehur mirënjohjen dhe nuk ishte ndryshe as kësaj radhe. Që prej kur mbërriti në Prishtinë për të shënuar 20-vjetorin e lirisë së Kosovës, aty ku kishin mundësi, qytetarët...

Clark: Do të vijë prapë këtu për të festuar kur Kosova të anëtarësohet në NATO

para 3 muajve - Fakti Ditor

Ish-komandanti i Aleancës Veri-Atlantike-NATO, Wesley Clark, ka thënë se ndjehet i nderuar pas ndarjes së dekoratës “Urdhri i Lirisë” nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. “Është mahnitëse të vish në...

Haradinaj, ish-presidentit Clinton: Sot populli ju falënderon për jetë

para 3 muajve - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se Kosova është e gatshme që të pajtohet me Serbinë shtet ky i cili para dy dekadave kreu gjenocid në Kosovë. Haradinaj u shpreh se paqen e bëjnë...

Clinton tregon se si një kamarier shqiptar ra në gjunjë për t’më falënderuar

para 3 muajve - Bota Press

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, teksa ka mbajtur fjalimin e tij në ceremoninë zyrtare të shënimit të 20 vjetori të lirisë së Kosovës, ka ndarë një moment jashtëzakonisht të veçantë që i kishte ndodhur...

20 vjet nga hyrja e NATO-s në Kosovë

para 3 muajve - Fakti Ditor

Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte të...

Haradinaj: Paqen e bëjnë të fuqishmit, e ne guxojmë me u pajtu me Serbinë

para 3 muajve - Insajderi

Haradinaj deklaroi se është nder për Kosovën të jenë kështu si sot bashkë me aleatët ndërkombëtar. “Kjo ditë ngjason jo qershorit, por verës 99-të kur jemi bashkë të lirë në Kosovë. Ka qenë kënaqësi me...

Falënderime e nderime të veçanta për njerëzit e veçantë

para 3 muajve - Gazeta e re

Organizatorët e menduan një plan simbolik në vendosjen e ulëseve. Nga perspektiva e zogut, të ftuarit që u ulën në to, i ngjanin yllit katërcepësh të NATO-s. Personalitete të njohura nga vendi, rajoni...

Presidenti Thaçi në Ditëlindjen e Lirisë: Kosova është mburrja dhe krenaria  jonë

para 3 muajve - Te Sheshi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në manifestimin qendror për shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s, ua ka uruar gjithë qytetarëve 12 qershorin, ditëlindjen e lirisë së...

Haradinaj i bën thirrje Serbisë për pajtim në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës

para 3 muajve - Arbresh

I pari i Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj në organizimin për shënimin e 20 vjetorit të çlirimit i ka bërë thirrje Serbisë për pajtim. “Kosova është e gatshme për t’u pajtuar me Serbinë dhe i bëjmë...

Rrëfimi i Clintonit për kamerierin shqiptar që iu ul në gjunjë për ta falënderuar

para 3 muajve - Periskopi

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton gjatë mbajtjes së fjalimit të tij ka treguar disa ngjarje të tij jetëore që i k përjetuar me kombin shqiptar. Clinton ka treguar një ngjarje kur një kamerier shqiptar...

Albright e kujton momentin kur i kishte thënë Clinton-it: Po e bëjmë gjënë e duhur në Kosovë

para 3 muajve - Insajderi

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright, me rastin e 20 vjetorit të hyrjes së Nato-s, po qëndron në Kosovë. Në ceremoninë e organizuar nga presidenca, Albright, iu drejtua qytetarëve me një...

Haradinaj: Paqen e bëjnë të guximshmit, e ne guxojmë të pajtohemi me Serbinë

para 3 muajve - Ekonomia Online

Kryeministri Ramush Haradinaj në ceremoninë zyrtare me rastin e 20 – vjetorit të çlirimit ka thënë se përderisa NATO-ja me aleatët ditën ta fitojnë luftën, kosovarët do ta fitojnë paqen. Madje për këtë...

Përvjetori, 20 vite nga ndërhyrja e NATO-s në Kosovë

para 3 muajve - Koha Jone

Sot shënohet 20-vjetori që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte...

Haradinaj: Vuçiqi ta njohë Kosovën në këta kufij

para 3 muajve - KosovaPress

Haradinaj u shpreh se paqen e bëjnë të guximshmit, andaj Kosova sipas tij ka guxim që të pajtohet me Serbinë. Kryeministri i vendit i ka bërë thirrje Serbisë dhe Vuçiqit  që ta njohin Kosovën në kufijtë...

Ish-komandanti i NATO-s, Wesley Clark në festën e çlirimit të Kosovës

para 3 muajve - Klan Kosova

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës. Clark do të pritet nga kreu i shtetit, Hashim Thaçi në një...

2 dekada nga ndërhyrja e NATO-s në Kosovë

para 3 muajve - Albeu

Sot shënohet 20-vjetori që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovë s"> Kosovë s. Hyrja e trupave të NATO-s në Kosovë,...

Në këtë orë Clinton e Albright dalin nëpër rrugët e Prishtinës

para 3 muajve - OraInfo

Sot po festohet 20 vjetori i çlirimit të Kosovës dhe hyrjes së NATO-s. Në këtë manifestim do të marrin pjesë ish-presidenti i SHBA-së Bill Clinton, ish-sekretarja Madeleine Albright, dhe shumë personalitete...

Clinton me mesazh të fuqishëm në Prishtinë

para 3 muajve - Bota Press

Ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton në manifestimin qendror për shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s, ka falënderuar gjithë qytetarët të cilët kanë dalur për ta falënderuar atë në sheshin...

Haradinaj: Në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, i bëjmë thirrje për pajtim Serbisë

para 3 muajve - Periskopi

Në fjalimin e tij në 20 vjetorin e Çlirimit të Kosovës, kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se Kosova është e interesuar për pajtim për Serbinë – raporton Periskopi. Haradinaj ka thënë se Kosova i bën...

Përvjetori, 20 vite nga ndërhyrja e NATO-s në Kosovë

para 3 muajve - BalkanWeb

Sot shënohet 20-vjetori që kur trupat e NATO-s  u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte...

Sot zbulohet shtatorja e Madeleine Albright, ja si duket ajo

para 3 muajve - OraInfo

Sot po festohet 20 vjetori i çlirimit të Kosovës dhe hyrjes së NATO-s. Gjatë ditës së sotme në Prishtinë do të zbulohet shtatorja e ish-sekretares amerikane Madeleine Albright. Ajo dje ka ardhur në Kosovë...

Rrëfimi i Clintonit për kamerierin shqiptar që ju ul në gjunjë për ta falënderuar

para 3 muajve - Insajderi

Clinton ka treguar një ngjarje kur një kamerier shqiptar i kishte rënë në gjunjë për t’iu falënderuar. “Që 19 vjet që prej kur kam dalë nga Shtëpia e Bardhë, gjëja më e mrekullueshme që më ndodh, është...

Dëshironi ta takoni presidentin Clinton? – ky është vendi dhe koha

para 3 muajve - Insajderi

Qytetarët e Kosovës do të mund ta takojnë presidentin historik të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton me fillim nga ora 14:30 në sheshin “Skenderbeu” në Prishtinë. Njeriu vendimtar që kishte...

20 vite nga ndërhyrja e NATO-s në Kosovë

para 3 muajve - BalkanWeb

Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s  u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte të...

Bill Clinton: Kosova është krenaria ime, e dua këtë vend

para 3 muajve - Sovrani

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka ngritur të gjithë në këmbët kur mori fjalën. Ai tha se Kosova është krenaria e tij dhe se e do shumë këtë vend. Në fjalën e tij Clinton veç tjerash tha se ‘është...

Veseli: Kosova është këtu falë vendosmërisë së Clintonit, Albrightit dhe Clarkut

para 3 muajve - Epoka e Re

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se Kosova është këtu falë vendosmërisë së ish-presidentit amerikan, Bill Clinton, ish-sekretares Medeliene Albright dhe ish-gjeneralit të NATO-s,...

Clinton mbanë fjalim në Prishtine, tregon si u falënderua nga një kamarier shqiptar në New York

para 3 muajve - Albinfo

Ish-presidenti amerikan , Bill Clinton, ka mbajtur fjalimin e tij para të pranishmëve në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës Ai para të pranishmëve ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës , e kanë ndihmuar...

20 vjet nga hyrja e NATO-s në Kosovë

para 3 muajve - Koha.net

Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe gjenocidit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte të ashpër...

Përlotet Bill Clinton, kamarieri kosovar në New York, ra në gjunjë dhe më falenderoj

para 3 muajve - Gazeta Liria

Ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton ka rrëfyer sot në Prishtinë një ngjarje në një nga restorantet e New York City. Kjo ndodhi pasi një ish- refugjat nga Kosova, i ra në gjunjë atij duke iu falënderuar...

20 vite nga çlirimi i Kosovës…

para 3 muajve - Standard

Sot shënohet 20-vjetori që kur trupat e NATO-s  u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte...

Albright kujton takimin me një nënë kosovare të cilës i kishte vdekur djali duke ikur nga lufta

para 3 muajve - Insajderi

Ish-sekretarja e shtetit amerikan, Madelenie Albright, në ceremoninë e organizuar nga presidenca, iu drejtua qytetarëve me një fjalë rasti. Ish-sekretarja tha se ndihet krenare me atë që është bërë para...

The Guardian për KFOR-in: Largimi i tyre nga Kosova do të ishte çmenduri

para 3 muajve - Gazeta Observer

Gazeta britanike “The Guardian”, i ka kushtuar një artikull 20-vjetorit të intervenimit të NATO-s në Kosovë. Edhe pas dy dekadave të çlirimit të vendit 3 mijë e 500 trupa të KFOR-it, janë ende të pranishme...

Albright: Clinton më telefonoi natën, i thash PO z. kryetar, po bëjmë gjënë e duhur

para 3 muajve - PortaliOnline

Ish-Sekretarja Amerikane e Shtetit, Madeline Albright ne fjalimin e mbajtur sot ne ceremonine ne Prishtine per nder te 20 vjetorit te hurjes se NATO ne kete shtet, ka dhene mesazhe te forta para te pranishmeve....

Albright: Qytetarët e Kosovës kanë arsye për t’u mburrur

para 3 muajve - Gazeta Liria

Ish-sekretarja e shtetit të Amerikës, Madeleine Albright, në manifestimin qendror për shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s, ka thënë se qytetarët e Kosovës kanë arsye për të qenë krenarë....

Clinton tregon se si një kamerier shqiptar ra në gjunjë për ta falënderuar

para 3 muajve - KosovaPress

Ai ka treguar se si një kamerier shqiptar, i kishte rënë në gjunjë për ta falënderuar për gjithçka që kishte bërë për Kosovën. Clinton ka thënë se kësi momente i ndodhin çdo kund, megjithatë thotë se një...

Albright: E kemi bërë gjënë e duhur për Kosovën

para 3 muajve - Gazeta e re

Ish-sekretarja e shtetit amerikan, Madelenie Albright, në ceremoninë e organizuar nga presidenca, iu drejtua qytetarëve me një fjalë rasti. Ish-sekretarja tha se ndihet krenare me atë që është bërë para...

Albright rrëfen momentin e vendimit: I thash presidentit ne po e bëjmë gjënë e duhur

para 3 muajve - Arbresh

Ish-sekretarja e shtetit amerikan, Madeline Albright, ka mbajtur një fjalim emocionues në shënimin e 20- vjetorit të çlirimit të Kosovës. Me këtë rast mikja e Kosovës Ablright ka thënë se ka dëshirë të...

Fjalim emocionues i ish-presidentit Clinton, kujton gëzimin e kosovarëve të para 20 viteve

para 3 muajve - Arbresh

Ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton ka mbajtur një fjalim prekës para popullit të Kosovës në sheshin ‘Skenderbeu’. Me këtë rrastë Bill Clinton ka thënë se ndihet krenar që ka kontribuuar në çlirimin...

Njësia Speciale vendoset në çdo cep të hotelit ku po që qëndrojnë Clinton dhe Albright

para 3 muajve - GazetaBlic

Forca të shumta të Njësisë Speciale po vazhdojnë të qëndrojë në të gjitha skajet e hotelit në të cilin janë duke qëndruar personalitete të larta të politikës ndërkombëtare. Ish-presidenti amerikan, Bill...

Sot dita e çlirimit të Kosovës, shënohet 20 vjetori nga hyrja e NATO-s

para 3 muajve - InfoShqip

Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe gjenocidit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. > Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte të...

20 vjet nga hyrja e NATO-s në Kosovë

para 3 muajve - Klan Kosova

Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte të...

Albright: Kosova të njihet ashtu siç është, shtet i pavarur

para 3 muajve - Shenja

Presidenti Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-Sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeline Albright. Presidenti i ka ndarë medaljen “Urdhri i Lirisë”, sekretares Albright për kontributin e saj në lirinë...

Albright: E kemi bërë gjënë e duhur për Kosovën

para 3 muajve - KosovaPress

Ish-sekretarja tha se ndihet krenare me atë që është bërë para dy dekadave. Ajo tha se Kosova ka zhvilluar bazat e demokracisë, ka media të pavarura, sistem gjyqësor, qeveri etj. Albright u shpreh e lumtur...

Bill Clinton: Kosova është krenaria ime, e dua këtë vend

para 3 muajve - AlbPortali

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka ngritur të gjithë në këmbët kur mori fjalën. Ai tha se Kosova është krenaria e tij dhe se e do shumë këtë vend. Në fjalën e tij Clinton veç tjerash tha se ‘është...

Festë e madhe me rastin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës

para 3 muajve - OraInfo

Kosova sot po e shënon 20 vjetorin e çlirimit dhe hyrjen e trupave të NATO-s. Ky përvjetor historik i Kosovës do të shënohet bashkë me miqtë dhe aleatët tonë me të cilët ndajmë vlerat e paqes, lirisë dhe...

Thaçi: Secili nga ne e kemi ditën kur lindëm, por 12 qershori është ditëlindja jonë

para 3 muajve - Insajderi

Presidenti Hashim Thaçi, ka thënë nga ceremonia e manifestimit të shënimit të 20 vjetorit të çlirimit se sot shënohet ditëlindja e lirisë së Kosovës. “Secili nga ne që jetojnë në Kosovë e kemi ditën kur...

‘Blindohen’ sheshet e Prishtinës nga trupat e shumta policore

para 3 muajve - GazetaBlic

Teksa kanë mbetur edhe pak orë nga ceremonia zyrtare për nder të 20 vjetorit t çlirimit të Kosovës, Policia e Kosovës, ka shtuar masat e sigurisë në sheshet e kryeqytetit, ku dhe do të mbahet ceremonia,...

Clinton në Prishtinë: Kosova e vogël ishte më e madhe se sa vetja jonë, më 1999

para 3 muajve - PortaliOnline

Ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton ka mbajtur një fjalim prekës para popullit të Kosovës në sheshin ‘Skenderbeu’. Clinton ka thënë se ndihet krenar që ka kontribuuar në çlirimin e Kosovës dhe kundër...

Bill Clinton: Kosova është krenaria ime, e dua këtë vend

para 3 muajve - Fakti Ditor

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka ngritur të gjithë në këmbët kur mori fjalën. Ai tha se Kosova është krenaria e tij dhe se e do shumë këtë vend. Në fjalën e tij Clinton veç tjerash tha se ‘është...

Heronjtë e çlirimit të Kosovës

para 3 muajve - Shekulli

Prof.Dr.Mehdi HYSENI Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi me rastin e 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës nga Serbia pushtuese gjenocidale,më 12 qershor 2019, patjetër, do të duhej ta nderonte presidentin...

Thaçi: Sot është ditëlindja e lirisë së Kosovës – 12 qershori është themeli i identitetit tonë

para 3 muajve - Arbresh

Presidenti Hashim Thaçi, ka thënë nga ceremonia e manifestimit të shënimit të 20 vjetorit të çlirimit se sot shënohet ditëlindja e lirisë së Kosovës. “Secili nga ne që jetojnë në Kosovë e kemi ditën kur...

Clinton: Më kujtohen fytyrat e qytetarëve kur i takova para 20 vitesh

para 3 muajve - Insajderi

Ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton në manifestimin qendror për shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, ka falënderuar qytetarët të cilët kanë dalur për ta falënderuar atë në...

Ish-presidenti Clinton: NATO fitoi luftën, ju fituat paqen

para 3 muajve - Ekonomia Online

Ish – presidenti i SHBA-së, Bill Klinton në fjalën e tij në ceremoninë e 20 –vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë, ka rrëfyer qaste rreth vendimit për ndërhyrjen në Kosovën, raporton EkonomiaOnline....

Thaçi: Sot është ditëlindja e lirisë së Kosovës- 12 qershori është themeli i identitetit tonë

para 3 muajve - Gazeta Observer

Presidenti, Hashim Thaçi, ka thënë nga ceremonia e manifestimit të shënimit të 20-vjetorit të çlirimit se sot shënohet ditëlindja e lirisë së Kosovës. “Secili nga ne që jetojnë në Kosovë e kemi ditën kur...

Ish-komandanti i NATO-s, Wesley Clark në festën e çlirimit të Kosovës

para 3 muajve - Medial

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës. Clark do të pritet nga kreu i shtetit, Hashim Thaçi në një...

Albright: Kosova është vend i pavarur dhe si e tillë duhet të njihet

para 3 muajve - Infokusi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-Sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeline Albright. Presidenti i ka ndarë medaljen “Urdhri i Lirisë”, sekretares Albright për kontributin e saj...

Veseli pret Albright, e falënderon për gjithçka që ka bërë për Kosovën

para 3 muajve - Infokusi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka pritur sot në një takim të veçant sekretaren Amerikane Madeline Albright të cilën e ka falënderuar për gjithçka që SHBA-të kanë bërë për lirinë dhe shtetndërtimin...

Clintoni: Kosova qëndronte diçka më e madhe se vetja jonë

para 3 muajve - Epoka e Re

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Bill Clinton, ka thënë se pas 20 viteve, Kosova ka arritur ta fitojë paqen. “Për këto 20 vite është mbajtur paqja dhe nuk ka pasur dhunë”, ka...

Përse e duan kosovarët aq shumë Madeleine Albright?

para 3 muajve - Infokusi

Madeleine Albright femra e parë në postin e sekretarit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, politikane dhe diplomate amerikane, është mjaft e dashur për kosovarët. Ajo është ish sekretarja e pare femër...

Veseli pret ish-Sekretaren Medeleine Albright

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Kryeparlamentari, Kadri Veseli ka pritur ish-Sekretaren amerikane Medeleine Albright. Veseli ka falenderuar Albrightin për gjithçka që ka bërë për Kosovën. “Kryeparlamentari Veseli falënderoi ish-sekretaren...

Albright e kujton momentin kur i kishte thënë Clinton’it: Po e bëjmë gjënë e duhur në Kosovë

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright, me rastin e 20 vjetorit të hyrjes së Nato-s, po qëndon në Kosovë. Në ceremoninë e organizuar nga presidenca, Albright, iu drejtua qytetarëve me një...

The Guardian: Largimi i KFOR-it nga Kosova, çmenduri – Serbia po i numëron ushtarët

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Gazeta britanike, “The Guardian”, ka publikuar një shkrim për 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës nga Serbia me intervenimin e NATO’s. Njëzet vjet pas hyrjes së forcave të para tokësore të NATO-s në Kosovë...

Albright tregon se çfarë i tha Clinton në ditën kur vendosën që NATO të ndërhyjë në Kosovë

para 3 muajve - Ekonomia Online

Ish-sekretarja e shtetit amerikan, Madeline Albright, ka mbajtur një fjalim emocionues në shënimin e 20- vjetorit të çlirimit të Kosovës, raporton Ekonomia Online. Ajo ka thënë se ndjehet e lumtur që është prezente...

Bill Clinton rrëfen për foton që mban në zyrën e tij: Ma kujton çdo ditë Kosovën

para 3 muajve - Periskopi

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka ngritur të gjithë në këmbët kur mori fjalën. Ai tha se Kosova është krenaria e tij dhe se e do shumë këtë vend. Ai ka treguar se në zyrën e tij mban një fotografi...

Bill Clinton: Kosova është krenaria ime, e dua këtë vend

para 3 muajve - Periskopi

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka ngritur të gjithë në këmbët kur mori fjalën. Ai tha se Kosova është krenaria e tij dhe se e do shumë këtë vend. Në fjalën e tij Clinton veç tjerash tha se ‘është...

The Guardian: Largimi i KFOR-it nga Kosova, çmenduri – Serbia po i numëron ushtarët

para 3 muajve - Insajderi

Gazeta britanike, “The Guardian”, ka publikuar një shkrim për 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës nga Serbia me intervenimin e NATO’s. Njëzet vjet pas hyrjes së forcave të para tokësore të NATO-s në Kosovë...

Wesley Clark: Dua ta shoh Kosovën në NATO

para 3 muajve - Gazeta e re

Ish-gjenerali i NATO-s Wesley Clark tha se është përvojë e jashtëzakonshme për të kthimi në Kosovë për të parë demokracinë, presidentin, kuvendin, udhëheqjen dhe ekonominë e Kosovës krahasuar me kohën...

Thaçi: Kosova është mburrja jonë, është krenaria jonë, është fati ynë

para 3 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i vendit Hashim Thaçi në një adresim para shumë mysafirëve me rastin e 20 – vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë, ka falënderuar të gjithë miqtë që ndihmuan Kosovën. duke vlerësuar si hap...

Snajperët kujdesën për sigurinë e Clinton, Albright e Clark

para 3 muajve - Sovrani

Forcat të shumta të policisë janë angazhuar për të siguruar që vizita e presidentit amerikan Bill Clinton, ish-sekretares Madeleine Albright dhe gjeneralit Wesley Clark, të kalojë pa asnjë incident të...

Veseli pret ish sekretaren Albright, shprehet falënderues ndaj gjithë angazhimit të saj për Kosovën

para 3 muajve - Gazeta e re

Në kuadër të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, kryeparlamentari Kadri Veseli ka pritur në takim ish-Sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeleine Albright për të cilën tha se i gjithë kombi shqiptar është...

20 vite nga ndërhyrja e NATO-s në Kosovë

para 3 muajve - Medial

KOSOVË Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s  u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte...

Clark në Kosovë, merr pjesë në festën e çlirimit të Kosovës

para 3 muajve - RTV 21

Clark do të takohet me krerët e lartë shtetëror Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të përvjetorit të njëzetë të çlirimit të Kosovës....

Festës së çlirimit të Kosovës i bashkohet edhe personi që dha urdhër të bombardohet Serbia

para 3 muajve - GazetaBlic

​Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të përvjetorit të njëzet të çlirimit të Kosovës. Fillimisht, Clark do të pritet nga kreu i shtetit,...

Thaçi: Ndërhyrja e NATO-s, shpëtimtare për ne, nuk ka kush të na ndalë

para 3 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i vendit Hashim Thaçi në një adresim para shumë mysafirëve me rastin e 20 – vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë, ka falënderuar të gjithë miqtë që ndihmuan Kosovën. duke vlerësuar si hap...

Thaçi pret në takim ish-sekretaren amerikane, Madeleine Albright

para 3 muajve - Lajm

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-sekretaren e SHBA-së, Madeleine Albright. Albright po qëndron në Kosovë për 20 vjetorin e çlirimit të vendit. Pas takimit me Thaçin, ajo do të takohet...

Presidenti Thaçi në Ditëlindjen e Lirisë: Kosova është mburrja dhe krenaria jonë

para 3 muajve - KosovaPress

“12 qershori është në themelet e identitetit tonë si qytetarë, si popull, si Kosovë, si pjesë e pandashme e Evropës dhe Perëndimit”, ka thënë presidenti Thaçi. Kreu i shtetit ka thënë se ajo çfarë bëri...

Presidenti Thaçi në Ditëlindjen e Lirisë: Kosova është mburrja dhe krenaria jonë

para 3 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në manifestimin qendror për shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s, ua ka uruar gjithë qytetarëve 12 qershorin, ditëlindjen e lirisë së...

Thaçi: 12 qershori është ditëlindja e Kosovës

para 3 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se 12 qershori është ditëlindja e Kosovës. Thaçi në manifestimin qendror me rastin e 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës, ka thënë se në këtë ditë qytetarët...

Presidenti Thaçi në Ditëlindjen e Lirisë: Kosova është mburrja dhe krenaria  jonë

para 3 muajve - Periskopi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në manifestimin qendror për shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s, ua ka uruar gjithë qytetarëve 12 qershorin, ditëlindjen e lirisë së...

20 vjet nga hyrja e NATO-s në Kosovë

para 3 muajve - Medial

Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte të...

Krejt çka ndodhi pas arritjes së ish-Presidentit Clinton dhe ish-Sekretares Albright

para 3 muajve - GazetaBlic

Në shënimin e 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, po mbahen një sërë aktivitetesh për ta përkujtuar këtë ditë kur filloi çlirimi i Kosovës nga forcat serbe. Pas mbajtjes së ceremonisë...

20 vjet nga hyrja e NATO-s në Kosovë

para 3 muajve - RTV 21

Ngjarje që ka shënuar kthesë të madhe në histori Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja...

Snajperët kujdesën për sigurinë e presidentit Clinton

para 3 muajve - Arbresh

Forcat të shumta të policisë janë angazhuar për të siguruar që vizita e presidentit amerikan Bill Clinton, ish-sekretares Madeleine Albright dhe gjeneralit Wesley Clark, të kalojë pa asnjë incident të...

Në këtë mënyrë të veçantë Wesley Clark e konfirmoi ardhjen e tij në Kosovë

para 3 muajve - Infokusi

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të përvjetorit të njëzet të çlirimit të Kosovës. Clarke konfirmoi ardhjen në Kosovë përmes një postimi...

Clintonin dhe Albrightin i pret një vajzë e vogël me plis në kokë

para 3 muajve - Periskopi

Në momentin kur ish presidenti Bill Clinton dhe ish sekretarja amerikane Albright kanë arritur në sheshin kryesor ku mbahet tubimi qendror për nder të 20 vjetorit të hyrjes së NATO’së në Kosovë, qytetarët...

E priti Jahjaga, por ky është lideri i cili do ta përcjellë Clintonin në aeroport

para 3 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli do të zhvilloj sot takim të veçant me ish-Presidentin e SHBA-së Bill Clinton. Sipas agjendës së paralajmëruar, Veseli do ta zhvilloj takimin me Presidentin Clinton...

20 vite nga hyrja e NATO-s në Kosovë

para 3 muajve - GazetaBlic

Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte të...

Wesley Clark: Dua ta shoh Kosovën në NATO

para 3 muajve - Epoka e Re

Ish-gjenerali i NATO-s, Wesley Clark, ka thënë se është përvojë e jashtëzakonshme për të kthimi në Kosovë për të parë demokracinë, presidentin, Kuvendin, udhëheqjen dhe ekonominë e Kosovës krahasuar me...

Snajperët kujdesën për sigurinë e Clinton e Albright

para 3 muajve - Periskopi

Forcat të shumta të policisë janë angazhuar për të siguruar që vizita e presidentit amerikan Bill Clinton, ish-sekretares Madeleine Albright dhe gjeneralit Wesley Clark, të kalojë pa asnjë incident të...

Ja çka shkruajnë mediat ndërkombëtare për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës

para 3 muajve - Infokusi

Si para 20 vitesh kur Kosova zuri ballinat e medieve ndërkombëtare, njëjtë edhe sot ka marr vëmendjen e ndërkombëtarëve. Gazeta britanike “The Guardian” në ballinën e saj ka vendosur një artikull ku shkruan...

Snajperët kujdesën për sigurinë e presidentit Clinton

para 3 muajve - Insajderi

Forcat të shumta të policisë janë angazhuar për të siguruar që vizita e presidentit amerikan Bill Clinton, ish-sekretares Madeleine Albright dhe gjeneralit Wesley Clark, të kalojë pa asnjë incident të...

Ish-sekretarja amerikane: Kosova është e pavarur dhe duhet të njihet si e tillë

para 3 muajve - Epoka e Re

Ish-sekretarja amerikane e Shtetit, Madeleine Albright, ka thënë se Kosova është shtet i pavarur dhe si i tillë duhet të njihet. Ajo pas pranimit të “Urdhrit të Lirisë” nga presidenti Hashim Thaçi, ka...

Veseli pret ish sekretaren Albright, shprehet falënderues ndaj gjithë angazhimit të saj për Kosovën

para 3 muajve - KosovaPress

Për këtë Veseli pati dhe një dhuratë të veçantë për Albright “Zonja sekretare nëse ju nuk do të ishit, ne nuk do të ishim këtu. Kombi im është shumë falënderues ndaj juve, presidentit Clinton, Shteteve...

Drejtpërdrejt manifestimi për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës

para 3 muajve - Epoka e Re

Sot shënohet 20-vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, ku për pak minuta do të nisë edhe manifestimi për këtë përvjetor në sheshin “Skënderbeu”. Në këtë manifestim do të marrin pjesë ish-presidenti...

Sot zbulohet busti i ish-sekretares së ShBA-ve, Madelenie Albright

para 3 muajve - Kallxo

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright, dje ka arritur në Kosovë. Albright ka arritur në Kosovë pas ish-presidentit Bill Clinton dhe do të marrë pjesë bashkë me të në ceremoninë e shënimit...

Njësia Speciale vendoset në çdo cep të hotelit ku po që qëndrojnë Clinton dhe Albright

para 3 muajve - Infokusi

Forca të shumta të Njësisë Speciale po vazhdojnë të qëndrojë në të gjitha skajet e hotelit në të cilin janë duke qëndruar personalitete të larta të politikës ndërkombëtare. Ish-presidenti amerikan, Bill...

Wesley Clark: Dua ta shoh Kosovën në NATO

para 3 muajve - KosovaPress

“Pres me padurim kohën kur Kosova do të anëtarësohet në Bashkimin Evropian dhe NATO-n...Dua ta shoh këtë vend si anëtar të NATO-s sepse NATO është për ata njerëz që besojnë në liri,” tha Gjenerali Clark...

​Thaçi pret Madeleine Albright

para 3 muajve - Infokusi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-sekretaren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeline Albright në kabinetin e tij. Albright është duke qëndruar në Kosovë në shënim të përvejtorit...

Veseli: Falënderoj Albright për gjithçka që ka bërë për Kosovën

para 3 muajve - KosovaLive360

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, priti sot në takim ish-sekretaren amerikane të shtetit, Madeleine Albright, e cila po qëndron në vendin tonë, në kuadër të manifestimeve me rastin...

Clinton e Albright shëtisin në rrugët e Prishtinës, kjo është koha

para 3 muajve - GazetaBlic

Nesër shënohet 20-vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, ku do të marrin pjesë ish-presidenti i SHBA-së Bill Clinton, ish-sekretarja Madeleine Albright, dhe shumë personalitete tjera vendore...

Albright : Jam krenare për vajzat e vogla kosovare që e kanë emrin Madeleine

para 3 muajve - Insajderi

Ish-sekretarja amerikane e Shtetit Madeleine Albright është pritur sot nga presidenti Hashim Thaçi, ndërkohë që Kosova feston 20-vjetorin e çlirimit. Gjatë konferencës për media ish-sekretarja e Shtetit...

Albright: Asgjë nuk më bën më të lumtur sesa që jam pjesë e Kosovës

para 3 muajve - Albinfo

Ish-Sekretarja e Shtetit të Amerikës, Madaleine Albright, ka thënë se ndjehet e nderuar pasi iu nda çmimi “Urdhri i Lirisë” nga Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. “Më duhet të them se jam e nderuar dhe...

Veseli pret sekretaren Albright – e falënderon për gjithçka që ka bërë për Kosovën

para 3 muajve - PortaliOnline

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka pritur sot në një takim të veçant sekretaren Amerikane Madeline Albright të cilën e ka falënderuar për gjithçka që SHBA-të kanë bërë për lirinë dhe shtetndërtimin...

Emocionuese: Qytetarët presin Clintonin për ta përshëndetur

para 3 muajve - Periskopi

Qytetarë të shumtë kanë dalë rrugës që përshkon shehsin kryesor të Prishtinës. Ata presin ta përshëndesin ish-presidentin amerikan Bill Clinton dhe figura të tjera botërore që janë në vendin tonë. Ndërkohë,...

Clark: Do të vijë për të festuar kur Kosova të anëtarësohet në NATO

para 3 muajve - Sovrani

Ish Komandanti i Aleancës Veri-Atlantike – NATO-, Wesley Clark, ka thënë se ndjehet i nderuar pas ndarjes së dekoratës “Urdhri i Lirisë” nga Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. “Është mahnitëse  të vish...

Këtu mund ta ndiqni drejtpërdrejt tubimin e shënimit të 20-vjetorit të çlirimit

para 3 muajve - Arbresh

Në kryeqytet po mbahet tubimi qendror për shënimin e 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Tubimi po mbahet në sheshin “Skënderbeu”, me pjesëmarrës të tillë si ish presidenti amerikan Bill...

Kështu do të duket shtatorja e Madeleine Albright e cila do të zbolohet sot

para 3 muajve - GazetaBlic

Gjatë ditës së sotme në Prishtinë do të zbulohet shtatorja e ish-sekretares amerikane Madeleine Albright. Ajo dje ka ardhur në Kosovë në nder të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Bashkë me të në një...

Në 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-s Kosova nderon aleatët

para 3 muajve - Kallxo

Sot Republika e Kosovës shënon 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-së. E veçanta e këtij përvjetori është sepse ky përvjetor historik të Kosovës do të shënohet bashkë me miqtë dhe aleatët tonë me të...

Foto nga tubimi qendror i shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë

para 3 muajve - Periskopi

Sot në Kosovë shënohet 20-vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s, me ç ‘rast do të marrin pjesë ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, ish-sekretarja Madeleine Albright, dhe shumë personalitete tjera vendore...

Albright: Po ndihem si në shtëpinë time

para 3 muajve - KosovaPress

Nga shteti i pavarur i Kosovës ajo u nderua me Urdhrin e Lirisë në shenjë falënderimi për kontributin  e dhënë për çlirimin e Kosovës. Albright tha se është krenare për krejt çka ka bërë për popullin e...

Kështu duket sheshi kryesor në Prishtinë për 20 vjetorin e çlirimit

para 3 muajve - Periskopi

Sot në Kosovë shënohet 20-vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s, me ç ‘rast do të marrin pjesë ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, ish-sekretarja Madeleine Albright, dhe shumë personalitete tjera vendore...

Haradinaj dekoron Madeline Albright

para 3 muajve - Arbresh

Ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeline Albright mëngjesin e të hënës është takuar me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj. Gjatë takimit Albright është shprehur e privilegjuar që ma punuar për...

Clark: Do të vijë prapë këtu për të festuar kur Kosova të anëtarësohet në NATO

para 3 muajve - Gazeta Observer

Ish-komandanti i Aleancës Veri-Atlantike-NATO, Wesley Clark, ka thënë se ndjehet i nderuar pas ndarjes së dekoratës “Urdhri i Lirisë” nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. “Është mahnitëse të vish në...

Albright pason Clintonin: Kosova, nderi dhe krenaria ime!

para 3 muajve - Te Sheshi

Ish-Sekretarja amerikane e Shetit Madeline Albright, ka pasuar ish-eprorin e saj Bill Cliton në marrjen e “Urdhërit të Lirisë” nga presidenti Thaçi, në kuadër të një vizite të tyre në Kosovë, me rastin...

Kanë kaluar 20 vjet, por Madelene Albright nuk e harron këtë detaj nga viti 1999 në Kosovë

para 3 muajve - Insajderi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka nderuar ish sekretaren amerikane të Shtetit, Madeleine Albright me Urdhrin e Lirisë. Me këtë rast mikja e Kosovës Ablright ka thënë se ka dëshirë të merr çmime por...

Presidenti Thaçi ka nderuar me “Urdhërin e Lirisë” edhe bombarduesin e Serbisë, Clark

para 3 muajve - PortaliOnline

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka nderuar me medalje “Urdhri i Lirisë” ish-Komandantit Suprem i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, Wesley K. Clark. “Dëshiroj ta falënderoj gjeneralin Clark për ardhjen...

Ish-gjenerali Clark: E ardhmja e Kosovës do të jetë e ndritur, për këto arsye

para 3 muajve - Insajderi

Ish-gjenerali i NATO-s, amerikani Welsey Clark, ka thënë sot se e ardhmja e shtetit të Kosovës do të jetë e ndritur shkaku i zgjuarsisë dhe guximit të njerëzve të këtij shteti. Clark ka deklaruar se ndihet...

Veseli pret sekretaren Albright – e falënderon për gjithçka që ka bërë për Kosovën

para 3 muajve - Insajderi

Kryeparlamentari Veseli falënderoi ish-sekretaren Albright që u është bashkuar qytetarëve të Kosovës në kremten e 20-vjetorit të çlirimit të vendit. Kreu i Kuvendit të Kosovës tha se falë mbështetjes së...

Në orën 11:00 Clinton del në sheshin kryesor të Prishtinës, qytetarët e kanë rastin ta përshëndesin

para 3 muajve - Insajderi

Me këtë rast, nga ora 11:00, në sheshin “Skënderbeu” do të mbahet tubimi qendror i shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Aty do të ketë shumë qytetarë të cilët do të mundë t’i...

“Urdhri i Lirisë” edhe për ish-gjeneralin Wesley Clark

para 3 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka ndarë dekoratën “Urdhri i Lirisë” për ish-komandantin e NATO-s 20 vjet më parë, Wesley Clark, pasi këtë e ka bërë edhe me ish-presidentin e ShBA-së, Bill Clinton...

Kështu duket sheshi kryesor në Prishtinë

para 3 muajve - Periskopi

Sot në Kosovë shënohet 20-vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s, me ç ‘rast do të marrin pjesë ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, ish-sekretarja Madeleine Albright, dhe shumë personalitete tjera vendore...

Kryeministri Haradinaj ka pritur ish sekretaren Albright

para 3 muajve - PortaliOnline

Kryeministri Ramush Haradinaj pret në takim ish-sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeleine Albright.

Wesley Clark: Njerëzit e Kosovës kanë guximin të marrin vendimin e duhur

para 3 muajve - Arbresh

Presidenti Hashim Thaçi ka pritur në takim edhe ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjeneralin Wesley Clark. “Është një eksperiencë e jashtëzakonshme të vij sot në Kosovë. Njëzet vjet...

Presidenti Thaçi nderon ish-sekretaren Albright me “Urdhrin e Lirisë”

para 3 muajve - PortaliOnline

Presidenti Thaçi është takuar me ish-sekretaren e SHBA-së, Madeline Albright. Presidenti Thaçi nderon ish-sekretaren Albright me “Urdhrin e Lirisë”. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka nderuar ish sekretaren...

Wesley Clark: Dua ta shoh Kosovën në NATO sepse jeni vend që e do paqen

para 3 muajve - Periskopi

Ish-komandanti i NATO’s, gjenerali Wesley Clark, në takim me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se ai e sheh Kosovën në NATO shumë shpejt, pasi Kosova po ndërton paqe dhe aty janë vendet që e...

Madeleine Albright: Asgjë s’më bën me të nderuar se të jem pjesë e Kosovës

para 3 muajve - Periskopi

Presidenti Hashim Thaçi ka pritur ish-sekretaren e SHBA-së, Madeleine Albright, shkruan Periskopi. Gjatë konferencës për media Thaçi i tha Albright se keni qenë dhe mbeteni heroinë e Kosovës. “Keni qenë,...

Madeleine Albright nderohet me “Urdhrin e Lirisë”

para 3 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim ish-sekretaren amerikane të Shtetit, Madeleine Albright, të cilën e ka dekoruar me “Urdhrin e Lirisë”. Me këtë rast, mikja e Kosovës Ablright...

Ish-komandanti i NATO-s: Dua ta shoh Kosovën pjesë të aleancës, do të jem këtu për të festuar

para 3 muajve - Ekonomia Online

Ish-komandanti i NATO-s, Wesley Clark pas takimit me presidenti Hashim Thaçi, tha se njerëzit e Kosovës kanë guxim të marrin vendime të duhura, raporton Ekonomia Online. Prandaj sipas tij, Kosova e ka...

Albright: Kosova është vend i pavarur prandaj meriton të njihet

para 3 muajve - Insajderi

Gjatë dekorimit të saj me Urdhrin e Lirisë, nga Presidenti i vendt, Hashim Thaçi, Albright është shprehur se Kosova është vend i pavarur dhe meriton të njihet. “Jam krenare për gjithçka që keni bërë ju...

Thaçi ndan “Urdhrin e Lirisë” për Wesley Clark

para 3 muajve - Ekonomia Online

Ish-komandanti i NATO-s, Wesley Clark, është pritur në takim nga presidenti Hashim Thaçi, raporton Ekonomia Online. Në këtë takim Thaçi e ka falënderuar ish-komandantin, Wesley Clark për kontributin e...

Veseli pret Albrightin, e falënderon për gjithçka që ka bërë për Kosovën

para 3 muajve - Epoka e Re

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në një takim ish-sekretaren amerikane Madeleine Albright, të cilën e ka falënderuar për gjithçka që ShBA-të kanë bërë për lirinë dhe shtetndërtimin...

Thaçi: Keni qenë dhe mbeteni heroi i Kosovës

para 3 muajve - Gazeta Observer

Presidenti Hashim Thaçi ka pritur ish-sekretaren e SHBA-së, Madeline Albright. Gjatë konferencës për media Thaçi i tha Albright se keni qenë dhe mbetin hero i Kosovës. “Keni qenë, jeni dhe do të mbeteni...

Wesley Clarkit i jepet çmimi “Urdhëri i Lirisë”

para 3 muajve - Periskopi

Presidenti Hashim Thaçi ka pritur Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, shkruan Periskopi. Presidenti Thaçi e ka falënderuar, ish-komandantin Clark për kontributin...

Ish-sekretarja e SHBA-së, Madeline Albright, dekorohet me “Urdhrin e lirisë”

para 3 muajve - Arbresh

Presidenti, Hashim Thaçi, ka dekoruar ish-sekretaren e SHBA-së, Madeline Albright, me titullin “Urdhri i lirisë”. “Ju keni qenë dhe do të mbeteni hero për angazhimin tuaj për parandalimin e spastrimit...

Haradinaj priti në takim ish-sekretaren Madeline Albright

para 3 muajve - Ekonomia Online

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur në takim ish-sekretaren amerikane të shtetit, Madeline Albright,shkruan EkonomiaOnline. Kujtomë se Albright do të marrë pjesë në shënimin e 20-vjetorit të çlirimit...

Ish-komandanti i NATO-s në Kosovë për të festuar 20-vjetorin e çlirimit

para 3 muajve - Shenja

Ish-Komandanti Suprem i Forcave Aleate të NATO-s në Europë, Wesley K. Clark po qëndron për vizitë në Kosovë. Në ditën kur shënohet ndërhyrja e NATO-së në Kosovë dhe clirimi i popullit, Clark do të jetë...

Albright: Kosova është e pavarur dhe duhet të njihet si e tillë

para 3 muajve - Arbresh

Ish-sekretarja e SHBA-së, Madeline Albright, thotë se Kosova është e pavarur dhe duhet të njihet si e tillë. “Me pëlqen kur nderohem, por asgjë nuk më bënë më të lumtur se sa të jem në Kosovë. Jam shumë...

Thaçi ndan “Urdhrin e Lirisë” për Albright

para 3 muajve - Sovrani

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dekoruar me “Urdhrin e Lirisë” ish sekretaren e Shtetit të Amerikës, Madeleine Albright. Thaçi ka falënderuar ish sekretaren amerikane për ato që ka bërë 20 vjet...

Kadri Veseli pret sekretaren Amerikane Madeleine Albright - e falënderon për gjithçka që ka bërë për Kosovën

para 3 muajve - KosovaPress

Veseli e ka falënderuar zonjën Albright që sot në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës ka ardhur në Prishtinë për të festuar bashk me qytetarët çlirimin e Kosovës. “Faleminderit shumë për pritjen zotëri kryetar....

Veseli pret ish-sekretaren amerikane, e falënderon për gjithçka që ka bërë për Kosovën

para 3 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka pritur sot në një takim të veçant sekretaren Amerikane Madeline Albright të cilën e ka falënderuar për gjithçka që ShBA-ja kanë bërë për lirinë dhe shtetndërtimin...

Albright: Nuk do harroj kurrë kohën kur njerëzit brohorisinin ‘Faleminderit USA’

para 3 muajve - KosovaPress

Me këtë rast mikja e Kosovës Ablright ka thënë se ka dëshirë të merr çmime por asgjë nuk e gëzon më shumë se të jetë pjesë e Kosovës. “Jam krenare për gjithçka që keni bërë ju dhe ne për t’i arritur këto...

Labi bën thirrje të dalin të gjithë në shesh për t’i nderuar Bill Clintonin dhe Madeleine Albright

para 3 muajve - Arbresh

Bill Clinton dhe Madeleine Albright dje kanë arritur në Kosovë. Me rastin e 20-vjetorit të çlirimit të vendit, në sheshin “Skënderbej” sot organizohet ceremoni shtetërore, me të ftuar special personalitete...

LIVE: Kadri Veseli pret në takim ish-sekretaren e SHBA-së, Madeleine Albright

para 3 muajve - Periskopi

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka pritur në takim ish-sekretaren e SHBA-së, Madeleine Albright, shkruan Periskopi. Gjatë takimit Veseli i ka dhënë asaj një dhuratë, një filigran të Prizrenit. Ndërsa...

LIVE: Kadri Veseli pret në takim ish-sekretaren e SHBA-së, Madeline Albright

para 3 muajve - Periskopi

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka pritur në takim sh-sekretaren e SHBA-së, Madeline Albright, shkruan Periskopi. Gjatë takimit Veseli i ka dhënë asaj një dhuratë ‘filigran i Prizrenit’. Ndërsa Albright...

Ish-komandanti i NATO-s, Wesley Clark në takim me Thaçin

para 3 muajve - Ekonomia Online

Ish-komandanti i NATO-s, Wesley Clark është pritur në takim nga presidenti Hashim Thaci, raporton Ekonomia Online. Më pas, ai do të marrë pjesë në tubimin qendror në shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së...

Sot 20 vjet filloi hyrja e trupave të NATO-së në Kosovë

para 3 muajve - PortaliOnline

Sot në Prishtinë dhe qytete të tjera të Kosovës do të shënohet 20-vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s. Shënimi i kësaj dite të rëndësishme për Kosovën do të mbahet në qendër të Prishtinës e ku do të...

Albright: Kosova është vend i pavarur, prandaj meriton të njihet

para 3 muajve - Ekonomia Online

Ish-sekretarja e ShBA-së, Madeline Albright, Kosova është vend i pavarur, prandaj meriton të njihet, raporton Ekonomia Online “Kam dëshirë të marr çmime por asgjë nuk më gëzon më shumë se sa që të jem...

Njësia Speciale vendoset në çdo cep të hotelit ku po që qëndrojnë Clinton dhe Albright [Video]

para 3 muajve - Fakti Ditor

Forca të shumta të Njësisë Speciale po vazhdojnë të qëndrojë në të gjitha skajet e hotelit në të cilin janë duke qëndruar personalitete të larta të politikës ndërkombëtare. Ish-presidenti amerikan, Bill...

Ja çka shkruajnë mediat ndërkombëtare për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës

para 3 muajve - AlbPortali

Si para 20 vitesh kur Kosova zuri ballinat e medieve ndërkombëtare, njëjtë edhe sot ka marr vëmendjen e ndërkombëtarëve. Gazeta britanike “The Guardian” në ballinën e saj ka vendosur një artikull ku shkruan...

Thaçi nderon ish-sekretaren Albright me “Urdhrin i Lirisë”

para 3 muajve - Ekonomia Online

Presidenti Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-sekretaren e ShBA-së, Madeline Albright, në 10-vjetorin e çlirimit të Kosovës, raporton Ekonomia Online. Ai ka falënderuar atë për kontributin e pakursyer...

Thaçi pret në takim Medeleine Albright

para 3 muajve - Gazeta Observer

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-sekretaren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeline Albright në kabinetin e tij. Albright është duke qëndruar në Kosovë në shënim të përvejtorit...

Dita e çlirimit, 20 vite nga hyrja e NATO-s në Kosovë

para 3 muajve - Java News

Sot bëhen 20 vjet nga koha kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte...

Ja çka shkruajnë mediat ndërkombëtare për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës

para 3 muajve - Fakti Ditor

Si para 20 vitesh kur Kosova zuri ballinat e medieve ndërkombëtare, njëjtë edhe sot ka marr vëmendjen e ndërkombëtarëve. Gazeta britanike “The Guardian” në ballinën e saj ka vendosur një artikull ku shkruan...

Madeleine Albright përjetësisht në Prishtinë

para 3 muajve - Infokusi

Ish-sekretarja e Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeleine Albright, i është bashkangjitur popullit të Kosovës në shënimin e 20 vjetorit të lirisë. Mirëpo, prej sot, ajo do të jetë përjetësisht...

Presidenti Thaçi pret ish-sekretaren amerikane, Madeleine Albright

para 3 muajve - Sovrani

Presidenti Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-sekretaren e ShBA-së, Madeleine Albright, njoftojnë mediat. Thaçi po pret ish Sekretaren me rastin e 20 vjetorit të  çlirimit të kryeqytetit, që është datë...

Ja çka shkruajnë mediat ndërkombëtare për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës

para 3 muajve - Bota Press

Botapress 12 Qeshor- Si para 20 vitesh kur Kosova zuri ballinat e medieve ndërkombëtare, njëjtë edhe sot ka marr vëmendjen e ndërkombëtarëve. Gazeta britanike “The Guardian” në ballinën e saj ka vendosur...

Kështu shkruajn mediat ndërkombëtare për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës

para 3 muajve - Periskopi

Si para 20 vitesh kur Kosova zuri ballinat e medieve ndërkombëtare, njëjtë edhe sot ka marr vëmendjen e ndërkombëtarëve. Gazeta britanike “The Guardian” në ballinën e saj ka vendosur një artikull ku shkruan...

Wesley Clark në festën e çlirimit të Kosovës

para 3 muajve - Infokusi

​Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të përvjetorit të njëzet të çlirimit të Kosovës. Fillimisht, Clark do të pritet nga kreu i shtetit,...

Thaçi pret në takim ish-sekretaren e SHBA-së, Madeline Albright

para 3 muajve - Arbresh

Me ceremoni shtetërore,  presidenti Hashim Thaçi ka pritur  ish-sekretaren e SHBA-së, Madeline Albright. Ajo po qëndron në Kosovë  me rastin e 20 vjetorit të hyrjes së NATO-së, shkruan arbresh.info. Takimi...

​Thaçi pret ish-sekretaren e SHBA-së Madeleine Albright

para 3 muajve - Bota Press

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-sekretaren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeline Albright në kabinetin e tij. Albright është duke qëndruar në Kosovë në shënim të përvejtorit...

Thaçi takon ish-sekretaren amerikane, Madeleine Albright

para 3 muajve - Insajderi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-sekretaren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeline Albright në kabinetin e tij. Albright është duke qëndruar në Kosovë në shënim të përvejtorit...

Wesley Clark sot në Kosovë: Po pres t’iu bashkohem në këtë rast të veçantë

para 3 muajve - Ekonomia Online

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të përvjetorit të njëzet të çlirimit të Kosovës. Clark përmes një postimi në Twitter, i është drejtuar...

Njësia Speciale vendoset në çdo cep të hotelit ku po qëndrojnë Clinton dhe Albright

para 3 muajve - Insajderi

Forca të shumta të Njësisë Speciale po vazhdojnë të qëndrojë në të gjitha skajet e hotelit në të cilin janë duke qëndruar personalitete të larta të politikës ndërkombëtare. Ish-presidenti amerikan, Bill...

LIVE: Nis takimi Thaçi – Albright

para 3 muajve - Periskopi

Presidenti Hashim Thaçi ka pritur ish-sekretaren e SHBA-së, Madeline Albright, shkruan Periskopi. Në fotografitë e Periskopi, shihet momenti kur Albright arrinë në presidencë. Albright po qëndron në Kosovë...

Mediat ndërkombëtare shkruajnë për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës

para 3 muajve - Insajderi

Gazeta britanike “The Guardian” në ballinën e saj ka vendosur një artikull ku shkruan për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës nga forcat e armatosura serbe. “Ende është e nevojshme”: NATO shënon 20 vjet...

20 vite nga hyrja e NATO-s në Kosovë

para 3 muajve - Bota Press

Botapress 12 Qeshor- Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu...

Njësia Speciale vendoset në çdo cep të hotelit ku po që qëndrojnë Clinton dhe Albright

para 3 muajve - Bota Press

Forca të shumta të Njësisë Speciale po vazhdojnë të qëndrojë në të gjitha skajet e hotelit në të cilin janë duke qëndruar personalitete të larta të politikës ndërkombëtare. Ish-presidenti amerikan, Bill...

Thaçi pret në takim ish-sekretaren amerikane, Madeline Albright

para 3 muajve - Ekonomia Online

Presidenti Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-sekretaren e ShBA-së, Madeline Albright, raporton Ekonomia Online. Albright do të marrë pjesë në shënimin e 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës. Për të shënuar...

Edhe Wesley Clark në festimet e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës

para 3 muajve - Illyria

Prishtinë, 12 qershor 2019 – Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali amerikan Wesley Clark, do të marrë pjesë në festimet e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Clark do të marrë...

E priti Jahjaga, por ky është lideri i cili do ta përcjellë Clintonin në aeroport

para 3 muajve - Gazeta Observer

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli do të zhvilloj sot takim të veçant me ish-Presidentin e SHBA-së Bill Clinton. Sipas agjendës së paralajmëruar, Veseli do ta zhvilloj takimin me Presidentin Clinton...

Festës së çlirimit të Kosovës i bashkohet edhe personi që dha urdhër të bombardohet Serbia

para 3 muajve - Gazeta Observer

​Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të përvjetorit të njëzet të çlirimit të Kosovës.Fillimisht, Clark do të pritet nga kreu i shtetit,...

20 vite nga hyrja e NATO-s në Kosovë

para 3 muajve - Infokusi

Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte të...

20-vjet liri, qytetarët ftohen për të festuar në sheshin “Skënderbeu”

para 3 muajve - Infokusi

Sot shënohet 20-vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, ku do të marrin pjesë ish-presidenti i SHBA-së Bill Clinton, ish-sekretarja Madeleine Albright, dhe shumë personalitete tjera vendore e...

Qytetarët ftohen për të festuar në sheshin “Skënderbeu” për 20-vjetorin e çlirimit

para 3 muajve - Epoka e Re

Sot shënohet 20-vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, ku do të marrin pjesë ish-presidenti i SHBA-së Bill Clinton, ish-sekretarja Madeleine Albright, dhe shumë personalitete tjera vendore e...

Wesley Clark në festën e çlirimit të Kosovës

para 3 muajve - Epoka e Re

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës. Clark do të pritet nga kreu i shtetit, Hashim Thaçi në një...

Wesley Clark sot në Kosovë: Po pres t’iu bashkohem në këtë rast të veçantë

para 3 muajve - Fakti Ditor

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të përvjetorit të njëzet të çlirimit të Kosovës. Clark përmes një postimi në Twitter, i është drejtuar...

20 vjet nga hyrja e NATO-s në Kosovë

para 3 muajve - Epoka e Re

Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s kanë hyrë në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte të...

Kjo është agjenda shtetërore për shënimin e 20 vjetorit të çlirimit

para 3 muajve - AlbPortali

Nesër Kosova shënon 12 vjetorin e çlirimit të saj nga okupatori serb, e për nder të së cilës në Kosovë po qëndrojnë personalitete të rëndësishme botërore. Për të shënuar këtë ditë, sot në vendin tonë arriti...

Kjo është agjenda shtetërore për shënimin e 20 vjetorit të çlirimit

para 3 muajve - Fakti Ditor

Nesër Kosova shënon 12 vjetorin e çlirimit të saj nga okupatori serb, e për nder të së cilës në Kosovë po qëndrojnë personalitete të rëndësishme botërore. Për të shënuar këtë ditë, sot në vendin tonë arriti...

20 vjet nga hyrja e NATO-s në Kosovë

para 3 muajve - Fakti Ditor

Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte të...

Tubim madhështor me Clinton e Albright në Prishtinë

para 3 muajve - Albinfo

Ai ka bërë thirrje që falenderimin ndaj Clinton dhe Albright qytetarët ta shprehin duke marrë pjesë në tubimin qendror që do të mbahet në sheshin “Nënë Tereza” në tubimin qendror në ora 11:00 dhe në Ecjen...

Kështu do të duket busti e Madeleine Albright e cila do të zbolohet sot

para 3 muajve - Insajderi

Gjatë ditës së sotme në Prishtinë do të zbulohet busti i ish-sekretares amerikane Madeleine Albright. Ajo dje ka ardhur në Kosovë në nder të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Bashkë me të në një vizitë...

20 vjet nga hyrja e NATO-s në Kosovë

para 3 muajve - Gazeta Observer

Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte të...

20 vjet nga hyrja e NATO-s në Kosovë

para 3 muajve - Insajderi

Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte të ashpër mes Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe forcave serbe (ushtrisë, policisë dhe paramilitarëve) dhe pas shumë masakrave të kryera ndaj civilëve...

Busti i Medeleine Albright zbulohet sot, kështu po duket

para 3 muajve - Gazeta Observer

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright bashkë me ish-presidentin Bill Clinton gjenden në Kosovë për nder të shënimit të 20 vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s dhe çlirimit të vendit. Albright...

Madeleine Albright përjetësisht në Kosovë

para 3 muajve - Insajderi

Ish-sekretarja e Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeleine Albright, i është bashkangjitur popullit të Kosovës në shënimin e 20 vjetorit të lirisë. Mirëpo, prej sot, ajo do të jetë përjetësisht...

Festës së çlirimit të Kosovës i bashkohet edhe personi që dha urdhër të bombardohet Serbia

para 3 muajve - Insajderi

Më pas, ai do të marrë pjesë në tubimin qendror në shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë në sheshin “Skënderbeu”. Në orët e pasdites, do të jetë kryeparlamentari Kadri Veseli...

Ish-komandanti i NATO-s, Wesley Clark në festën e çlirimit të Kosovës

para 3 muajve - Ekonomia Online

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës. Clark do të pritet nga kreu i shtetit, Hashim Thaçi në një...

Ish-komandanti i NATO-s në Kosovë për të festuar 20- vjetorin e çlirimit

para 3 muajve - Arbresh

Ish-Komandanti Suprem i Forcave Aleate të NATO-s në Europë, Ëesley K. Clark po qëndron për vizitë në Kosovë. Në ditën kur shënohet ndërhyrja e NATO-së në Kosovë dhe clirimi i popullit, Clark do të jetë...

Madeleine Albright përjetësisht në Prishtinë

para 3 muajve - Periskopi

Ish-sekretarja e Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeleine Albright, i është bashkangjitur popullit të Kosovës në shënimin e 20 vjetorit të lirisë. Mirëpo, prej sot, ajo do të jetë përjetësisht...

Kështu do të duket shtatorja e Albright e cila do të zbulohet sot

para 3 muajve - Arbresh

Gjatë ditës së sotme në Prishtinë do të zbulohet shtatorja e ish-sekretares amerikane Madeleine Albright. Ajo dje ka ardhur në Kosovë në nder të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Bashkë me të në një...

Edhe Wesley Clark në Kosovë për të festuar 20- vjetorin e çlirimit

para 3 muajve - Periskopi

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të përvjetorit të njëzet të çlirimit të Kosovës. Fillimisht, Clark do të pritet nga kreu i shtetit,...

Wesley Clark në festën e çlirimit të Kosovës

para 3 muajve - KosovaPress

Fillimisht, Clark do të pritet nga kreu i shtetit, Hashim Thaçi në një takim të paralajmëruar në ora 10:00. Më pas, ai do të marrë pjesë në tubimin qendror në shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave...

20 vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, festohet me Clinton e Albright

para 3 muajve - Arbresh

Sot shënohet 20-vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, ku do të marrin pjesë ish-presidenti i SHBA-së Bill Clinton, ish-sekretarja Madeleine Albright, dhe shumë personalitete tjera vendore e...

20 vite nga hyrja e NATO-s në Kosovë

para 3 muajve - Periskopi

Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte të...

Kosova nderon sot aleatët në 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-s

para 3 muajve - Arbresh

Sot Republika e Kosovës shënon 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-së. E veçanta e këtij përvjetori është sepse ky përvjetor historik të Kosovës do të shënohet bashkë me miqtë dhe aleatët tonë me të...

20 vite nga hyrja e NATO-s në Kosovë

para 3 muajve - KosovaPress

Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte të ashpër mes Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe forcave serbe (ushtrisë, policisë dhe paramilitarëve) dhe pas shumë masakrave të kryera ndaj civilëve...

20-vjet liri, qytetarët ftohen për të festuar në sheshin “Skënderbeu”

para 3 muajve - KosovaPress

Me këtë rast, nga ora 11:00, në sheshin “Skënderbeu” do të mbahet tubimi qendror i shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Ndërsa nga ora 14:00 do të jetë “Ecja për liri”, për...

Pacolli dhe Jahjaga ftojnë qytetarët nesër në shesh për t’i nderuar Clinton dhe Albright

para 3 muajve - Klan Kosova

Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, ka ftuar të gjithë qytetarët që nesër të nderojnë ish-presidentin e SHBA-ve Bill Clinton dhe ish-Sekretaren Amerikane të Shtetit Madeleine Albright të cilët po qëndrojnë...

Ish-kryeministri britanik Tony Blair ka një mesazh për popullin e Kosovës

para 3 muajve - Ina

Ish-kryeministri i Britanisë, Tony Blair 20 vite pas vendimit të NATO-s për të bombarduar Serbinë, ka thënë Britania u përfshi në fushatën e NATO-s, për të parandaluar vrasjet masive në Kosovë, për të...

Veseli e takon dhe përcjell nesër Clintonin në aeroport

para 3 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, do të zhvillojë nesër një takim me ish-Presidentin e SHBA-së Bill Clinton. Sipas agjendës së paralajmëruar, Veseli do ta zhvillojë takimin me presidentin Clinton...

Veseli e takon dhe përcjell nesër Clintonin në aeroport

para 3 muajve - Medial

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, do të zhvillojë nesër një takim me ish-Presidentin e SHBA-së Bill Clinton. Sipas agjendës së paralajmëruar, Veseli do ta zhvillojë takimin me presidentin Clinton...

Thaçi në 20 vjetorin e lirisë takon ushtarët e Kosovës

para 3 muajve - Klan Kosova

Presidenti Hashim Thaçi ka takuar ushtarët e Kosovës derisa ata ishin në shërbim. Ai shkoi atje në nderim të 20 vjetorit të lirisë së Kosovës duke falënderuar për shërbimin ndaj atdheut, njofton Klan Kosova....

Clinton: Kam nderin që të kthehem në Kosovë për të përkujtuar 20 vjet paqe

para 3 muajve - Telegrafi

Ish presidenti, Bill Clinton, gjatë fjalimit të tij në takim me presidentin Thaçi

Thaçi poston fotografi me ushtarë: Edhe sonte janë në shërbim të atdheut

para 3 muajve - Albeu

Presidenti Thaçi , përkundër agjendës së ngarkuar, sonte ka postuar edhe një fotografi çasti me ushtarët e Republikës së Kosovës , të cilën e ka publikuar në llogarinë e tij në Facebook “Në 20 vjetorin...

Thaçi: Në 20 vjetorin e lirisë, me ushtarët e Republikës së Kosovës

para 3 muajve - RTV 21

Kosova feston 20 vjetorin e çlirimit Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi me rastin e shënimit të 20 vjetorit të lirisë së Kosovës, është takuar me ushtarët e Republikës së Kosovës. “ Në 20...

Haradinaj takon Clintonit: Mirë se erdhe në shtëpinë tënde

para 3 muajve - Vizion Plus

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj është takuar këtë të martë me ish presidentin amerikan Bill Clinton, ku e ka falenderuar për mbështetjen që ai i ka dhënë vendit. Përmes një postimi në Facebook,...

Kështu do të duket shtatorja e Madeleine Albright

para 3 muajve - Klan Kosova

Nesër në Prishtinë do të zbulohet shtatorja e ish-sekretares amerikane Madeleine Albright. Ajo sot ka ardhur në Kosovë në nder të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, njofton Klan Kosova. Bashkë me të në...

Thaçi e Haradinaj ngrenë dolli për Clintonin e Albrightin

para 3 muajve - Albeu

Presidenti Hashim Thaçi , presidentja Atifete Jahjaga, kryeministri Ramush Haradinaj, bashkë me diplomatë të misioneve të huaja në Kosovë, janë mbledhur në një tavolinë me presidentin amerikan, Bill Clinton...

Qytetarët duan edhe mysafirë të tjerë në 20 vjetorin e çlirimit

para 3 muajve - Klan Kosova

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton dhe ish-sekretarja e shtetit Madelein Albright, kanë arritur në Kosovë për 20 vjetorin e çlirimit të vendit. Por, përveç Clinton-it e Albright qytetarët e Kosovës do...

Ngrihet busti në Prishtinë për politikanen e njohur amerikane

para 3 muajve - Albeu

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright , ka arritur sot në Kosovë. Ajo është pritur në aeroport nga ish-presidentja e Kosovë s"> Kosovë s, Atifete Jahjaga. Albright ka arritur në Kosovë...

Ish-kryeministri britanik Tony Blair ka një mesazh për popullin e Kosovës

para 3 muajve - Antpress

Ish-kryeministri i Britanisë, Tony Blair 20 vite pas vendimit të NATO-s për të bombarduar Serbinë, ka thënë Britania u përfshi në fushatën e NATO-s, për të parandaluar vrasjet masive në Kosovë, për të...

Bill Clinton: Kosova meriton të jetë në BE dhe NATO

para 3 muajve - Opinion

Ish presidenti amerikan, Bill Clinton, tha në Prishtinë se Kosova meriton të anëtarësohet në Bashkimin Evropian dhe NATO, duke shprehur bindjen se Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të vazhdojnë përkrahjen...

Një dolli për Albrightin e Clintonin

para 3 muajve - OraInfo

Presidenti Hashim Thaçi, presidentja Atifete Jahjaga, kryeministri Ramush Haradinaj, bashkë me diplomatë të misioneve të huaja në Kosovë, janë mbledhur në një tavolinë me presidentin amerikan, Bill Clinton...

Bill Clinton në Kosovë: Krenar që isha president kur duhej dikush që do t’i kundërvihej spastrimit etnik

para 3 muajve - Gazeta Tema

Ish presidenti amerikan, Bill Clinton, tha të martën në Prishtinë se Kosova meriton të anëtarësohet në Bashkimin Evropian dhe NATO, duke shprehur bindjen se Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të vazhdojnë...

Thaçi ngre dolli për Clinton dhe Albright

para 3 muajve - Klan Kosova

Presidenti Hashim Thaçi ka ngritur një dolli për ish-presidentin amerikan Bill Clinton dhe ish-sekretaren amerikane të shtetit Madeleine Albright në darkën që është shtruar për nder të tyre. Në fotografitë...

Një dolli për miqtë e mëdhenj të popullit tonë

para 3 muajve - RTV 21

Krerët e shtetit në darkë me Clinton dhe Albright Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi në darkën e përbashkët me ish-presidentin e SHBA-ve, Bill Clinton dhe sekretaren Albright ka ngritur dolli...

Sheshi bëhet gati për Bill Clintonin e Madeliene Albright

para 3 muajve - Infokusi

Gjatë dite së martë  ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton si dhe Madeliene Albright kanë mbërritur në Prishtinë. Clinton dhe Albright janë pritur nga krerët e vendit, shkruan Gazeta inFokus. Ndërsa të...

Sheshi bëhet gati për Bill Clintonim e Madeliene Albright

para 3 muajve - Infokusi

Gjatë dite së martë  ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton si dhe Madeliene Albright kanë mbërritur në Prishtinë. Clinton dhe Albright janë pritur nga krerët e vendit, shkruan Gazeta inFokus. Ndërsa të...

Thaçi ngre dolli për Clinton dhe Albright

para 3 muajve - Medial

Presidenti Hashim Thaçi ka ngritur një dolli për ish-presidentin amerikan Bill Clinton dhe ish-sekretaren amerikane të shtetit Madeleine Albright në darkën që është shtruar për nder të tyre. Në fotografitë...

Klinton: Krenar që ndalëm spastrimin etnik në Kosovë

para 3 muajve - Zhurnal

Ish presidenti amerikan Bill Klinton dhe ish-sekretarja amerikane, Madeline Albright po qëndrojnë në Kosovë për të marrë pjesë në shënimin e 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Klinton...

Clinton: Krenar që ndalëm spastrimin etnik në Kosovë

para 3 muajve - Sot News

Kosova meriton të jetë në Bashkimin Evropian, në NATO dhe në çdo organizatë ndërkombëtare si vend i lirë e i pavarur, ka deklaruar të martën në Prishtinë, ish-presidenti amerikan Bill Clinton. Këto komente,...

Klintoni dekorohet me Urdhrin e lirisë në Kosovë

para 3 muajve - Koha.mk

Prishtinë, 11 qershor – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka dekoruar sot me medaljen Urdhri i Lirisë, ish-presidentin amerikan Bill Clinton është dekoruar sot me medaljen Urdhri i Lirisë, njofton korrespondenti...

Klinton: Krenar që ndalëm spastrimin etnik në Kosovë

para 3 muajve - Alsat-M

Ish presidenti amerikan Bill Klinton dhe ish-sekretarja amerikane, Madeline Albright po qëndrojnë në Kosovë për të marrë pjesë në shënimin e 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Klinton...

Presidenti Thaçi nderon miqtë e Kosovës

para 3 muajve - Infokusi

Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi, ka shtruar një darkë për nder të miqve të Kosovës, ish-presidentit të SHBA-ve, Bill Clinton dhe ish-Sekretares së Shtetit, Madeleine Albright. “Një dolli për miqtë...

Zbulohet busti i Madelenie Albright në Prishtinë

para 3 muajve - OraInfo

Është zbuluar busti i Madelenie Albright në Prishtinë. Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright, ka arritur sot në Kosovë. Ajo është pritur në aeroport nga ish-presidentja e Kosovës, Atifete...

Veseli do ta takojë dhe përcjell në aeroport ish-presidentin Bill Clinton

para 3 muajve - Epoka e Re

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli do të zhvilloj, të mërkurën takim të veçantë me ish-presidentin e SHBA-së Bill Clinton. Sipas agjendës së paralajmëruar, Veseli do ta zhvillojë takimin me ish-presidentin...

Pacolli fton qytetarët: Të nderojmë Presidentin Clinton dhe Sekretaren Albright

para 3 muajve - KosovaPress

Postimi i Pacollit në Facebook: Të dashur miq, Me rastin e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-së, në Kosovë po qëndrojnë për vizitë Presidenti Bill Clinton dhe Sekretarja e Shtetit Madeleine...

Kështu duket shtatorja e Madelenie Albright në Prishtinë

para 3 muajve - GazetaBlic

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright, ka arritur në Kosovë. Ajo është pritur në aeroport nga ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga. Albright ka arritur në Kosovë pas ish-presidentit...

Krerët e shtetit në darkë me Clinton e Albright

para 3 muajve - Kallxo

Krerët e institucioneve të shtetit të Kosovës, janë mbledhur në një darkë solemne me mysafirët nga Amerika, ish-presidentin amerikan, Bill Clinton dhe ish-Sekretaren e shtetit, Madeleine Albright. Në këtë...

Klinton: E gjithë bota duhet ta shoh Kosovën vend të demokracisë

para 3 muajve - Alsat-M

Me nderime shtetërore është pritur në Kosovë ish presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Klinton. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka nderuar ish presidentin amerikan me medaljen Urdhri...

Bill Klinton në Prishtinë: Krenar me atë që bëra për Kosovën

para 3 muajve - Java News

Ish presidenti amerikan, Bill Clinton, tha të martën në Prishtinë se Kosova meriton të anëtarësohet në Bashkimin Evropian dhe NATO, duke shprehur bindjen se Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të vazhdojnë...

Krerët e shtetit në darkë me Clinton dhe Albright

para 3 muajve - RTV 21

Nderim i përjetshëm për të gjithë kontribuuesit e lirisë dhe pavarësisë të Republikës së Kosovës Krerët e institucioneve të shtetit të Kosovës, janë mbledhur në një darkë solemne me mysafirët nga Amerika,...

Thank You Mr.Bill Clinton!

para 3 muajve - RTV 21

Bill Clinton pritet me nderime të larta shtetërore – u dekorua me Urdhrin e Lirisë Në 20 vjetorin e çlirimit në Kosovën po qëndron Ish-presidenti amerikan Bill Clinton. Ai u prit me nderime të larta shtetërore,...

Jahjaga: Ejani nesër në ora 11:00 në shesh, prezenca juaj është falënderimi më i madh për Clintonin e Albrightin

para 3 muajve - Periskopi

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, në një publikim në rrjetin social “Facebook” ka shkruar se nesër Kosova do të shënojë 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATO’s në Kosovë – raporton Periskopi....

Jahjaga u bën thirrje qytetarëve të dalin në shesh për t’i falënderuar Clinton e Albright

para 3 muajve - Gazeta Observer

Nesër në Kosovë shënohet 20 vjetori i hyrjes së forcave të NATO-s dhe çlirimit të vendit. Për nder të kësaj dite janë paraparë aktivitete të ndryshme në Prishtinë, ku mund të marrin pjesë qytetarët për...

Haradinaj- Klintonit: Mirë se erdhe në shtëpinë tënde!

para 3 muajve - Alsat-M

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj është takuar sot me ish presidentin amerikan Bill Clinton. Clinton po qëndron në Kosovë për të marr pjesë në shënimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Haradinaj...

Ish-presidenti amerikan Clinton pritet me nderime të larta dhe dekorohet

para 3 muajve - Koha.net

20 vjet pas luftës, për të dytën herë, ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, po e viziton Kosovën. Clintoni, i cili po qëndron në Kosovë për nder të 20-vjetorit të çlirimit, është nderuar nga presidenti...

Clinton: Duhet të festohet jo vetëm në këtë ditë, por çdo ditë

para 3 muajve - RTV 21

Personalitete botërore meritorë të lirisë së Kosovës Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton është shprehur i nderuar që është kthyer në Kosovë për të festuar 20 vjetorin e çlirimit...

Jahjaga u drejtohet qytetarëve: Ejani nesër në shesh në ora 11:00 t’i falënderojmë Clintonin, Albrghtin

para 3 muajve - Arbresh

Nesër shënohet 20 vjetori i hyrjes së Trupave të NATO-s në Kosovë. Me këtë rast do të organizohen shumë aktivitete në Prishtinë. Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga u ka bërë thirrje qytetarëve...

Clinton takon Thaçin: Krenar që ndalëm spastrimin etnik në Kosovë

para 3 muajve - Vizion Plus

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton në kuadër të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës është takuar presidentin Hashim Thaçi, ku është shprehur se Kosova meriton të jetë në Bashkimin Evropian, në NATO dhe...

Mesazhi i jashtëzakonshëm i Bill Clinton për vizitën në Prishtinë

para 3 muajve - OraInfo

Bill Clinton po vazhdon të qendrojë për vizitë në Kosovë. Ai është takuar me presidentin e vendit, Hashim Thaçi dhe me kryeministrin Ramush Haradinaj. Clinton është nderuar me dekoratën presidenciale “Urdhri...

Haradinaj: Bill Klinton, njeriu më meritor që Kosova sot është shtet i pavarur dhe sovran

para 3 muajve - Klan Kosova

“President Bill Klinton, ju na ndihmuat ta fitojmë luftën dhe bashkë e ndërtuam paqen. Mirë se erdhe në shtëpinë tënde dhe tek populli në zemrat e të cilit ju keni hyrë si njeriu më i dashur. Falë vendosmërisë,...

Thaçi: Në 20 vjetorin e lirisë, me ushtarët e Republikës së Kosovës

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Kosova feston 20 vjetorin e çlirimit Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi me rastin e shënimit të 20 vjetorit të lirisë së Kosovës, është takuar me ushtarët e Republikës së Kosovës. “Në 20...

Në 20 vjetorin e lirisë, Thaçi poston fotografi me ushtarët e Kosovës

para 3 muajve - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka publikuar një fotografi me ushtarët e Republikës së Kosovës, në 20 vjetorin e lirisë – raporton Periskopi. Në Facebook, Thaçi ka shkruar se edhe sonte ata janë në...

Haradinaj me falenderim të veҫantë për Bill Clintonin

para 3 muajve - OraInfo

Ramush Haradinaj e ka pritur në takim Bill Clintonin. Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në zyrën e tij, ish-presidentin e SHBA-së, Bill Clinton, të cilin e ka falënderuar...

Clinton: Krenar që ndalëm spastrimin etnik në Kosovë

para 3 muajve - Ina

Me nderime shtetërore është pritur në Kosovë ish presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka nderuar ish presidentin amerikan me medaljen Urdhri...

Haradinaj, Clintonit: Ju na ndihmuat ta fitojmë luftën dhe bashkë e ndërtuam paqen

para 3 muajve - Klan Kosova

Kryeministri Ramush Haradinaj ka falënderuar ish-presidentin amerikan Bill Clinton për gjithë çfarë ka bërë ai për Kosovën. Ai në një postim në Facebook pas takimit me Clintonin ka thënë se falë humanizmit...

Presidenti Thaçi dekoroi Presidentin Clinton me “Urdhrin e Lirisë”

para 3 muajve - Aktuale

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur Presidentin e 42-të të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, në 20 vjetorin e lirisë së Kosovës. Presidenti Thaçi ka thënë se...

Haradinaj takon ish-presidentin Clinton: Mirë se erdhe në shtëpinë tënde!

para 3 muajve - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur në zyrën e tij ish-presidentin amerikan, Bill Clinton. “Ju na ndihmuat ta fitojmë luftën dhe bashkë e ndërtuam paqen!”, shkroi Haradinaj në “Facebook”....

Presidenti poston fotografi me ushtarë: Edhe sonte janë në shërbim të atdheut!

para 3 muajve - Fakti Ditor

Presidenti Thaçi, përkundër agjendës së ngarkuar, sonte ka postuar edhe një fotografi çasti me ushtarët e Republikës së Kosovës, të cilën e ka publikuar në llogarinë e tij në facebook “Në 20 vjetorin e...

REAGIMI I QYTETARËVE NË SHESHIN SKËNDERBEU PAS MBËRRITJES SË CLINTON [VIDEO]

para 3 muajve - Antpress

Dhjetëra qytetarë e kanë mirëpritur me duartrokitje ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, i cili vizitoi sot Kosovën dhe u dekorua me “Urdhrin e Nderit” nga presidenti kosovar,...

Kështu duket busti i Madelenie Albright në Prishtinë

para 3 muajve - Flaka

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright, ka arritur sot në Kosovë. Ajo është pritur në aeroport nga ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga. Albright ka arritur në Kosovë pas ish-presidentit...

​Albright merr pjesë në koncertin e Filharmonisë së Kosovës

para 3 muajve - KosovaPress

Në këtë koncert mori pjesë ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, presidenti Hashim Thaçi, ish-presidentët Fatmir sejdiu dhe Atifete Jahjaga, ministri i Jashtëm Behxhet Pacolli, e shumë...

Thaçi për Clinton e Albright: Qofshi përjetë të bekuar

para 3 muajve - Flaka

“Qofshi përjetë të bekuar!”. Kështu është shprehur presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, për  ish-Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, dhe për Ish-Sekretaren e Shtetit të Shteteve...

Në 20 vjetorin e lirisë, Thaçi fotografohet me ushtarët e Republikës së Kosovës

para 3 muajve - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sonte ka publikuar një fotografi me ushtarët e Republikës së vendit. Në një postim në Facebook, Thaçi ka shkruar se në 20 vjetorin e lirisë po fotografohet me ushtarët,...

20-vjetori i çlirimit të Kosovës, presidenti publikon fotografi me ushtrinë

para 3 muajve - Epoka e Re

Presidenti Hashim Thaçi me rastin e 20-vjetorit të lirisë, ka bërë një fotografi me ushtarët e Republikës së Kosovës. Thaçi përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook”, ka shkruar se ushtarët e...

Haradinaj, Clintonit: Ju na ndihmuat ta fitojmë luftën dhe bashkë e ndërtuam paqen

para 3 muajve - Medial

Kryeministri Ramush Haradinaj ka falënderuar ish-presidentin amerikan Bill Clinton për gjithë çfarë ka bërë ai për Kosovën. Ai në një postim në Facebook pas takimit që e pati me ish-presidentin amerikan...

Haradinaj: Mirë se erdhe në shtëpinë tënde

para 3 muajve - Albeu

Haradinaj thotë se falë vendosmërisë së presidentit Clinton , u jetësuar ëndrra e shqiptarëve të Kosovës për të jetuar të lirë dhe në demokraci. “Ju na ndihmuat ta fitojmë luftën dhe bashkë e ndërtuam...

Haradinaj: Ju na ndihmuat ta fitojmë luftën dhe bashkë e ndërtuam paqen

para 3 muajve - GazetaBlic

Edhe kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim ish presidentin Amerikan, Bill Clinton. Në një postim në Facebook, Haradinaj është shprehur tejet falënderues duke i uruar mirëseardhje...

Thaçi nderon Clintonin me “Urdhrin e Lirisë”

para 3 muajve - Antpress

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka ndarë medaljen “Urdhri i Lirisë” për ish Presidentin e SHBA-së, Bill Clinton. Thaçi i ka dëshiruar mirëseardhje Clintonit në Kosovë në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës,...

Pritet me nderime shtetërore/ Bill Clinton nga Kosova: Bota duhet t’a njoh këtë shtet si të pavarur

para 3 muajve - Standard

Me nderime shtetërore është pritur sot në Kosovë ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka nderuar ish-presidentin amerikan me medaljen Urdhri...

Kështu do të duket shtatorja e Madeleine Albright

para 3 muajve - Epoka e Re

Nesër në Prishtinë do të zbulohet shtatorja e ish-sekretares amerikane Madeleine Albright. Ajo sot ka ardhur në Kosovë në nder të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Bashkë me të në një vizitë historike...

Kosova përherë mirënjohëse Clintonit

para 3 muajve - RTV 21

“Ju na ndihmuat ta fitojmë luftën dhe bashkë e ndërtuam paqen!” Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim ish-presidentin amerikan, Bill Clinton, të cilit i uroi mirëseardhje,...

Clinton takohet me Haradinajn

para 3 muajve - Klan Kosova

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, është duke zhvilluar një takim me kryeministrin e vendit, Ramush Haradinaj në Qeveri, njofton Klan Kosova. Paraprakisht ai është dekoruar me Urdhrin e Lirisë nga...

Qytetarët i vlerësojnë Clinton dhe Albright shpëtimtarët e popullit shqiptar

para 3 muajve - GazetaBlic

Përgatitjet për manifestimin e nesërmen për shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë veçse kanë nisur në Prishtinë. Për të marr pjesë në  festimin e dekadës së dytë të çlirimit të...

Tony Blair me mesazh për 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës

para 3 muajve - Klan Kosova

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, ka përkujtuar 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës. Blair me këtë rast ka thënë se ka marrë vendim për të intervenuar krahas vendeve të NATO-s për të parandaluar...

Clinton në Kosovë, 2 femrat që kujdesen për sigurinë e tij

para 3 muajve - BalkanWeb

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton i cili mbërriti sot në Prishtinë për të qenë pjesë e  ceremonisë së 20 vjetorit të futjes së forcave të NATO-s në  Kosovë është akomoduar...

Clinton dekorohet me Urdhrin e Lirisë

para 3 muajve - Koha.mk

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton është dekoruar me Urdhrin e Lirisë për kontributin e tij në çlirimin e Kosovës, transmeton Gazeta Metro. Në ndarjen e kësaj dekorate, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi...

Klinton: Krenar që ndalëm spastrimin etnik të shqiptarëve

para 3 muajve - Lajm

Ish presidenti amerikan Bill Klinton dhe ish-sekretarja amerikane, Madeline Albright po qëndrojnë në Kosovë për të marrë pjesë në shënimin e 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Klinton...

Clinton takohet me Haradinajn

para 3 muajve - Medial

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, është duke zhvilluar një takim me kryeministrin e vendit, Ramush Haradinaj në Qeveri, njofton Klan Kosova. Paraprakisht ai është dekoruar me Urdhrin e Lirisë nga...

Clinton takohet me kryeministrin Haradinaj

para 3 muajve - Albeu

Ish- presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton , ka arritur në Qeveri për t’u takuar me kryeministrin Ramush Haradinaj . Pas takimit që Clinton pati me Presidentin Hashim Thaci, tani...

Kështu duket busti i Madelenie Albright në Prishtinë [Foto]

para 3 muajve - Fakti Ditor

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright, ka arritur sot në Kosovë. Ajo është pritur në aeroport nga ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga. Albright ka arritur në Kosovë pas ish-presidentit...

Kështu duket shtatorja e Madelenie Albright në Prishtinë

para 3 muajve - Infokusi

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright, ka arritur në Kosovë. Ajo është pritur në aeroport nga ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga. Albright ka arritur në Kosovë pas ish-presidentit...

Clinton dhe Albright në darkë me liderët dhe ambasadorët e huaj

para 3 muajve - AlbPortali

Për nder të shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së NATO-së dhe çlirimit të Kosovës, ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton dhe ish-sekretarja e shtetit, Medeleine Albright po qëndrojnë...

Kosovë: Kremtohet 20 vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s

para 3 muajve - DW

20 vjet pas hyrjes së trupave të NATO-s, Kosova synon anëtarësimin në këtë aleancë ndonëse ende pa ushtri të vetën. Në Kosovë më 11 dhe 12 qershor me ceremoni të ndryshme po kremtohet 20 vjetori i hyrjes...

Bill Clinton nderohet me ‘Urdhrin e Lirisë’ në Kosovë

para 3 muajve - LajmiFundit

Kosova meriton të jetë në Bashkimin Evropian, në NATO dhe në çdo organizatë ndërkombëtare si vend i lirë e i pavarur”, ka deklaruar të martën në Prishtinë, ish-presidenti amerikan Bill Clinton. Këto komente,...

Clinton dhe Albright në darkë me liderët dhe ambasadorët e huaj

para 3 muajve - Fakti Ditor

Për nder të shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së NATO-së dhe çlirimit të Kosovës, ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton dhe ish-sekretarja e shtetit, Medeleine Albright po qëndrojnë...

Thaçi nderon Clintonin me “Urdhrin e Lirisë”

para 3 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka ndarë medaljen “Urdhri i Lirisë” për ish Presidentin e SHBA-së, Bill Clinton. Thaçi i ka dëshiruar mirëseardhje Clintonit në Kosovë në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës,...

Edhe Madeleine Albright arrin në Kosovë

para 3 muajve - Koha.mk

Ka mbërritur në Kosovës edhe ish-sekretarja amerikane e SHBA-së Madeleine Albright. Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, që pak më parë priti ardhjen e ish-presidentit Bill Clinton, tani është takuar...

Madeleine Albright arrin në Kosovë, takohet me Atifete Jahjagën

para 3 muajve - Klan Kosova

Ish-sekretarja amerikane e SHBA-së, Madeleine Albright, ka arritur në Kosovë. Ajo është pritur nga ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, që pak më parë priti ardhjen e ish-presidentit Bill Clinton....

Bill Clinton takon Haradinajn

para 3 muajve - OraInfo

Bill Clinton ka takuar edhe Kryeministrin e Kosovës. Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, ka arritur në Qeveri për t’u takuar me kryeministrin Ramush Haradinaj. Pas takimit...

Ish-sekretarja e Shtetit amerikan Albright arrin në Kosovë

para 3 muajve - BalkanWeb

Ish sekretarja amerikane e Shtetit, Medeleine Albright, ka arritur në Prishtinë për të marrë pjesë në shënimin e 20 vjetorit të përfundimit të sulmeve ajrore të NATO-s dhe hyrjes së trupave tokësore, që...

Ish- kryeministri britanik, Tony Blair kujton intervenimin e NATO-s në Kosovë

para 3 muajve - Fakti Ditor

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, ka kujtuar intervenimin e NATO-s në Kosovë duke thënë se ndërhyrja e aleancës parandaloi humbjen e mëtejshme të jetëve në Kosovë dhe siguroi paqen në Kosovë e rajon....

Këto janë dy femrat që po kujdesen për sigurinë e Bill Clintonit në Prishtinë

para 3 muajve - Alsat-M

Ish- Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton gjatë ditës së sotme ka arritur në Prishtinë ku për momentin është akomoduar në njërin nga hotelet e vendit Ardhja e tij në Kosovë, ka...

Ish-presidenti Clinton takohet edhe me Haradinajn

para 3 muajve - GazetaBlic

Pas takimit me presidentin Hashim Thaçi, ish-presidenti i SHBA-së, Bill Klinton është takuar edhe me kryeministrit Haradinaj dhe kabinetin tjetër qeveritar. Nga ky takim nuk do të ketë deklarata, raporton...

Jahjaga: Vendosmëria e Klinton i dha fund luftës në Kosovë dhe na ktheu lirinë

para 3 muajve - Aktuale

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjga, e ka pritur sot në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”, ish-presidentin historik të SHBA-së, BIll Clinton, i cili po qëndron në Kosovë për të marrë pjesë në...

Thaçi pret Bill Clintonin: “Mirë se erdhe në shtëpi”

para 3 muajve - Kallxo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur  ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton. Ai e ka falënderuar disa herë për kontributin e ShBA-së, nën drejtimin e Clintonit në vitet...

Klinton: E gjithë bota duhet ta shoh Kosovën vend të demokracisë

para 3 muajve - Lajm

Me nderime shtetërore është pritur në Kosovë ish presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Klinton. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka nderuar ish presidentin amerikan me medaljen Urdhri...

Presidenti Thaçi nderon miqtë e Kosovës

para 3 muajve - KosovaPress

“Një dolli për miqtë e mëdhenj të popullit tonë, miqtë e Republikës së Kosovës, për presidentin Clinton, sekretaren Albright dhe miqtë tjerë në këtë darkë të përbashkët. Qofshi përjetë të bekuar!” ka shkruar...

Qytetarët me flamur amerikan presin Clinton para Katedrales

para 3 muajve - Arbresh

Me dhjetëra qytetarë janë mbledhur jashtë objektit të Katedrales “Nënë Tereza” në Prishtinë ku pritet të mbahet koncerti me rastin e 20 vjetorit të çlirimit. Qytetarët mbanin edhe një flamur amerikanë...

Haradinaj e cilëson pesidentin Clinton si njeriun më meritor që Kosova sot është shtet i pavarur

para 3 muajve - InfoShqip

“President Bill Klinton, ju na ndihmuat ta fitojmë luftën dhe bashkë e ndërtuam paqen. Mirë se erdhe në shtëpinë tënde dhe tek populli në zemrat e të cilit ju keni hyrë si njeriu më i dashur. Falë vendosmërisë,...

Bill Clinton dekorohet me ‘Urdhrin e Lirisë’ nga presidenti i Kosovës Hashim Thaci

para 3 muajve - GazetaBlic

Ish-presidenti i Amerikës, Bill Clinton është pritur sot nga presidenti i Kosovës, Hashim THaci ku edhe është dekoruar me “Urdhrin e Lirisë”. Thaçi ka falënderuar Clinton për vendimin e drejtë dhe historik...

Tony Blair kujton kohën kur Britania iu bashkua NATO-s për Kosovën

para 3 muajve - RTV 21

“ Për popullin e Kosovës unë them: Ju keni kaluar nëpër kaq shumë, por keni arritur t’i tejkaloni” Ish kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair ka kutjuar sot vendimin e tij për të iu bashkuar NATO-s...

Thaçi- Clintonit: Ju jeni heroi ynë

para 3 muajve - RTV 21

Thaçi nderon Clinton me çmimin “Urdhri i Lirisë” Presidenti i Republikës së Kosovës ka nderuar me çmimin “Urdhrin e Lirisë”, ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton. Thaçi tha...

Clinton pritet nga Thaçi

para 3 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur këto momente ish Presidentin e SHBA-së, Bill Clinton. Clinton është duke qëndruar në Kosovë për nder të 20 vjetorit të çlirimit, njofton Klan Kosova. Thaçi...

Tony Blair kujton kohën kur Britania iu bashkua NATO-s për të intervenuar në Kosovë

para 3 muajve - RTV 21

“ Për popullin e Kosovës unë them: Ju keni kaluar nëpër kaq shumë, por keni arritur t’i tejkaloni” Ish kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair ka kutjuar sot vendimin e tij për të iu bashkuar NATO-s...

Clinton dekorohet me Urdhrin e Lirisë

para 3 muajve - GazetaBlic

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton është dekoruar me Urdhrin e Lirisë për kontributin e tij në çlirimin e Kosovës. Në ndarjen e kësaj dekorate, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se populli i...

Thaçi e Haradinaj ngrenë dolli për Clintonin e Albrightin

para 3 muajve - Insajderi

Presidenti Hashim Thaçi, presidentja Atifete Jahjaga, kryeministri Ramush Haradinaj, bashkë me diplomatë të misioneve të huaja në Kosovë, janë mbledhur në një tavolinë me presidentin amerikan, Bill Clinton...

Presidenti ngre dolli për Clintonin dhe Albrightin

para 3 muajve - Epoka e Re

Presidenti Hashim Thaçi ka ngritur një dolli për ish-presidentin amerikan Bill Clinton dhe ish-sekretaren amerikane të shtetit Madeleine Albright, në darkën që është shtruar për nder të tyre. “Një dolli...

Madeleine Albright ka arritur në Kosovë

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Ish sekretarja amerikane e Shtetit, Medeleine Albright, ka arritur në Prishtinë për të marrë pjesë në shënimin e 20 vjetorit të përfundimit të sulmeve ajrore të NATO-s dhe hyrjes së trupave tokësore, që...

Haradinaj: Bill Clinton njeriu më i dashur për popullin e Kosovës

para 3 muajve - Illyria

Prishtinë, 11 qershor 2019 – Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në zyrën e tij, ish-presidentin e SHBA-së, Bill Clinton, të cilin e ka falënderuar për kontributin amerikan...

Ish- kryeministri britanik, Tony Blair kujton intervenimin e NATO-s në Kosovë

para 3 muajve - GazetaBlic

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, ka kujtuar intervenimin e NATO-s në Kosovë duke thënë se ndërhyrja e aleancës parandaloi humbjen e mëtejshme të jetëve në Kosovë dhe siguroi paqen në Kosovë e rajon....

Albright arrin në Kosovë, pritet nga ish-presidentja Jahjaga

para 3 muajve - OraInfo

Madelenie Albright tashmë ka arritur në Kosovë. Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright, ka arritur në Kosovë. Ajo është pritur në aeroport nga ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga....

Bill Clinton takon të parin Hashim Thaçin

para 3 muajve - OraInfo

Bill Clinton është takuar me Hashim Thaҫin. Ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, ka filluar takimet zyrtare me krerët e shtetit, duke e nisur me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin. Ai është pritur...

Thaçi në darkë me Clintonin e Albrightin, marrin pjesë edhe Haradinaj, Jahjaga, Sejdiu e shumë të tjerë

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në disa fotografi të publikuara në Facebook ka bërë të ditur se aktualisht po darkojnë me ish-presidentin amerikan, Bill Clinton dhe sekretaren amerikane, Madeleine...

Tony Blair kujton intervenimin e NATO-s në Kosovë

para 3 muajve - Koha.net

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, ka kujtuar intervenimin e NATO-s në Kosovë duke thënë se ndërhyrja e aleancës parandaloi humbjen e mëtejshme të jetëve në Kosovë dhe siguroi paqen në Kosovë e rajon....

Blair kujton intervenimin e NATO-s: Përparimi kërkon vendime të vështira, Kosova e ka bërë më parë, mund ta bëjë përsëri

para 3 muajve - Arbresh

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe kur ndodhën bombardimet e NATO-s në Kosovë, Tony Blair ka kujtuar kohën kur janë bashkuar me forcat e NATO-s për ndërhyrje në Kosovë. Blair është shprehur se përkpjekja...

20 vjet çlirim – nesër festohet në sheshin “Skënderbeu”

para 3 muajve - Klan Kosova

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton dhe ish-sekretarja Madeleine Albright kanë arritur në Kosovë me rastin e shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në vendin tonë. Në festën e dekadës...

Clinton pritet nga Thaçi

para 3 muajve - Medial

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur këto momente ish Presidentin e SHBA-së, Bill Clinton. Clinton është duke qëndruar në Kosovë për nder të 20 vjetorit të çlirimit, njofton Klan Kosova. Thaçi...

Clinton dhe Albright në darkë me liderët dhe ambasadorët e huaj

para 3 muajve - Arbresh

Për nder të shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së NATO-së dhe çlirimit të Kosovës, ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton dhe ish-sekretarja e shtetit, Medeleine Albright po qëndrojnë...

Clinton dhe Albright në darkë me liderët dhe ambasadorët e huaj

para 3 muajve - Gazeta Observer

Për nder të shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së NATO-së dhe çlirimit të Kosovës, ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton dhe ish-sekretarja e shtetit, Medeleine Albright po qëndrojnë...

Thaçi në darkë me Clintonin e Albrightin, marrin pjesë edhe Haradinaj, Jahjaga, Sejdiu e shumë të tjerë

para 3 muajve - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në disa fotografi të publikuara në Facebook ka bërë të ditur se aktualisht po darkojnë me ish-presidentin amerikan, Bill Clinton dhe sekretaren amerikane, Madeleine...

Thaçi pret Clintonin

para 3 muajve - Albeu

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi priti në një ceremoni shtetërore pak më parë ish-Presidentin e SHBA-ve, Bill Clinton . Clinton dhe Thaçi kanë filluar një takim të përbashkët pas të cilit do të ketë...

Albright arriti në Kosovë

para 3 muajve - RTV 21

Albright u mirëprit nga Jahjaga Ish-Sekretarja e shtetit amerikan, Madeline Albright ka mbërritur në Kosovë. Ajo po qëndron në Kosovë me rastin e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë dhe...

Thaçi dekoron ish-presidentin Bill Clinton me medaljen “Urdhri i Lirisë”

para 3 muajve - Shenja

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka ndarë medaljen “Urdhri i Lirisë” për ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Bill Clinton, transmeton AA. Thaçi i tha ish-presidentit amerikan se...

Edhe Madeleine Albright arrin në Kosovë

para 3 muajve - GazetaBlic

Ka mbërritur në Kosovës edhe ish-sekretarja amerikane e SHBA-së Madeleine Albright. Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, që pak më parë priti ardhjen e ish-presidentit Bill Clinton, tani është takuar...

Haradinaj takohet me Albright: Mirëserdhe përsëri!

para 3 muajve - Gazeta Observer

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sapo është takuar me ish-sekretaren e Shtetit Amerikan, Madeleine Albright “Mirëserdhe përsëri Sekretarja e Shtetit Amerikan, Madeleine Albright”, ka shkruar Haradinaj....

Takohen Thaçi dhe Clinton

para 3 muajve - RTV 21

Pritet me nderime të larta shtetërore Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi priti në takim sot ish presidentin amerikan Bill Clinton. Clinton u mirëprit me nderime të larta shtetërore, me prezencë të ushtarëve...

Edhe Madeleine Albright arrin në Kosovë

para 3 muajve - Koha.net

Ka mbërritur në Kosovës edhe ish-sekretarja amerikane e SHBA-së Madeleine Albright. Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, që pak më parë priti ardhjen e ish-presidentit Bill Clinton, tani është takuar...

Jahjaga: Vendosmëria e Klinton i dha fund luftës në Kosovë dhe na ktheu lirinë

para 3 muajve - Antpress

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjga, e ka pritur sot në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”, ish-presidentin historik të SHBA-së, BIll Clinton, i cili po qëndron në Kosovë për të marrë pjesë në...

20 vjet çlirim – nesër festohet në sheshin “Skënderbeu”

para 3 muajve - GazetaBlic

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton dhe ish-sekretarja Madeleine Albright kanë arritur në Kosovë me rastin e shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në vendin tonë. Në festën e dekadës...

Bill Clinton nderohet me ‘Urdhrin e Lirisë’ në Kosovë

para 3 muajve - Java News

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, ka mbërritur në Prishtinë për të marrë pjesë në ceremonitë festive që do zhvillohen me rastin e 20 vjetorit të çlirimit dhe hyrjes së trupave...

Haradinaj: Mirë se u ktheve president Clinton

para 3 muajve - Antpress

Ish presidenti i Amerikës, Bill Clinton sot viziton Kosovën. Ai do të marr pjesë në ceremoninë e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës.Mirëseardhje mikut të madh të shqiptarëve...

Haradinaj: Bill Clinton njeriu më i dashur në zemrat e popullit të Kosovës

para 3 muajve - Infokusi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në zyrën e tij, ish-presidentin e SHBA-së, Bill Clinton, të cilin e ka falënderuar për kontributin amerikan që Kosova të fitojë luftën...

Jahjaga: Vendosmëria e Klinton i dha fund luftës në Kosovë dhe na ktheu lirinë

para 3 muajve - Albeu

Ish-presidentja e Kosovë s"> Kosovë s, Atifete Jahjga, e ka pritur sot në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”, ish-presidentin historik të SHBA-së, BIll Clinton , i cili po qëndron në Kosovë për të...

Haradinaj – Albrightit: Mirë se u ktheve në Kosovë

para 3 muajve - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i ka dëshiruar mirëseardhje në Kosovë ish-sekretares amerikane të shtetit, Madeleine Albright – raporton Periskopi. Haradinaj ka publikuar në Facebook një fotografi...

Kështu duket shtatorja e Madelenie Albright në Prishtinë

para 3 muajve - Sovrani

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright , ka arritur në Kosovë. Ajo është pritur në aeroport nga ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga. Albright ka arritur në Kosovë pas ish-presidentit...

Haradinaj takohet me Albright: Mirëserdhe përsëri!

para 3 muajve - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sapo është takuar me ish-sekretaren e Shtetit Amerikan, Madeleine Albright “Mirëserdhe përsëri Sekretarja e Shtetit Amerikan, Madeleine Albright”, ka shkruar Haradinaj....

Qytetarët i vlerësojnë Clinton dhe Albright shpëtimtarët e popullit shqiptar

para 3 muajve - Infokusi

Përgatitjet për manifestimin e nesërmen për shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë veçse kanë nisur në Prishtinë. Për të marr pjesë në  festimin e dekadës së dytë të çlirimit të...

Kështu duket busti i Madelenie Albright në Prishtinë

para 3 muajve - Bota Press

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright, ka arritur sot në Kosovë. Ajo është pritur në aeroport nga ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga. Albright ka arritur në Kosovë pas ish-presidentit...

20 vjet çlirim – nesër festohet në sheshin “Skënderbeu”

para 3 muajve - Medial

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton dhe ish-sekretarja Madeleine Albright kanë arritur në Kosovë me rastin e shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në vendin tonë. Në festën e dekadës...

Bill Klinton në Kosovë, kush janë 2 femrat që po kujdesen për sigurinë e ish-presidentit dhe tërhoqën vëmendjen e të gjithëve

para 3 muajve - Sot News

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton ka mbërritur sot në Kosovë me rastin e 20-vjetorit të përfundimit të luftës. Clinton mbërriti në mesditë, ndërsa për momentin është akomoduar...

Ramush Haradinaj pret në takim Clinton/ Faleminderit dhe përjetë mirënjohës për ju dhe popullin tuaj

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj priti në një takim ish-presidentin e SHBA-së, Bill Clinton, të cilin e falenderoi për kontributin e tij në çlirimin e vendit. Sipas shefit të qeverisë në Prishtinë,...

Kështu duket shtatorja e Madelenie Albright në Prishtinë

para 3 muajve - Arbresh

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright, ka arritur në Kosovë. Ajo është pritur në aeroport nga ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga. Albright ka arritur në Kosovë pas ish-presidentit...

Hoxha: Po ndërtojmë shtet me vlera euro-atlantike

para 3 muajve - Arbresh

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha po merr pjesë në darkën solemne për nder të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë dhe çlirimin e vendit. Në këtë darkë të pranishëm janë Presidenti...

Haradinaj: Mirë se u ktheve president Clinton

para 3 muajve - Alsat-M

Ish presidenti i Amerikës, Bill Clinton sot viziton Kosovën. Ai do të marr pjesë në ceremoninë e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës.Mirëseardhje mikut të madh të shqiptarëve...

Miku i madh i shqiptarëve Bill Clintion mbërrin në Kosovë nën masa të rrepta sigurie

para 3 muajve - Albeu

Ish-presidenti amerikan Bill Clintion ka arritur në Kosovë. Ai në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” është pritur nga zëvendëskryeministri i Kosovë s Behgjet Pacolli dhe ish presidentja Atifete Jahjaga....

Clinton në Kosovë, Haradinaj i uron mirëseardhjen

para 3 muajve - BalkanWeb

Ish-presidenti i Amerikës, Bill Clinton ka mbërritur në Kosovë në kuadër të 20 vjetorit të futjes së trupave të NATO-s. Ai do të marrë pjesë në ceremoninë e përvjetorit ndërsa kryeministri i Kosovës, Ramush...

Miku i madh i shqiptarëve arrin në Kosovë nën masa të rrepta të sigurisë

para 3 muajve - Antpress

Ish-presidenti amerikan Bill Clintion ka arritur në Kosovë. Ai në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” është pritur nga zëvendëskryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli dhe ish presidentja Atifete Jahjaga....

Haradinaj: Welcome back, President Clinton!

para 3 muajve - Ina

Mirëseardhje ish presidentit Clinton në Kosovë i uroi edhe kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj. Në llogarinë e tij të rrjetit social Facebook, Haradinaj e postoi një fotografi të mikut të madh të kosovarëve...

“Paqja, arritje e popullit të Kosovës”, mesazhi i jashtëzakonshëm i Clinton për vizitën në Prishtinë

para 3 muajve - Arbresh

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton po qëndron në vizitë në Kosovë. Ai është takuar me presidentin e vendit, Hashim Thaçi dhe me kryeministrin Ramush Haradinaj. Clinton është...

Ministrja Hoxha: Po ndërtojmë shtet me vlera euro-atlantike

para 3 muajve - Ekonomia Online

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha po merr pjesë në darkën solemne për nder të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë dhe çlirimin e vendit, ku të pranishëm janë Presidenti Thaçi,...

Jahjaga mirëpret Clintonin: Lidershipi i tij ndryshoi kursin e historisë së Kosovës

para 3 muajve - Klan Kosova

Ish Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka pritur me të ateruar në Prishtinë, ish Presidentin e SHBA-së, Bill Clinton. “Ishte nder dhe privilegj i madh ta mirëpres ish-Presidentin e Shteteve të Bashkuara...

Bill Clinton arrin në Kosovë

para 3 muajve - Top Channel

Ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton ka arritur tashmë në Kosovë. Clinton ka ateruar pak minuta më parë në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë. Ai është pritur nga ish-presidentja Atifete...

VIDEO/ Miku i madh i shqiptarëve Bill Clintion mbërrin në Kosovë nën masa të rrepta sigurie

para 3 muajve - Gazeta Tema

Ish-presidenti amerikan Bill Clintion ka arritur në Kosovë. Ai në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” është pritur nga zëvendëskryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli dhe ish presidentja Atifete Jahjaga....

Haradinaj: Welcome back, President Clinton!

para 3 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 11 qershor – Zhurnal.mk – Mirëseardhje ish presidentit Clinton në Kosovë i uroi edhe kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj. Në llogarinë e tij të rrjetit social Facebook, Haradinaj e postoi...

Pamje ekskluzive të arritjes së ish-presidentit të SHBA-ve në Kosovë

para 3 muajve - GazetaBlic

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, para pak minutash ka arritur në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë, shkruan Gazeta Blic. Përveç ish-Presidentit amerikan Bill Clinton, në...

Jahjaga mirëpret Clintonin: Lidershipi i tij ndryshoi kursin e historisë së Kosovës

para 3 muajve - Medial

Ish Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka pritur me të ateruar në Prishtinë, ish Presidentin e SHBA-së, Bill Clinton. “Ishte nder dhe privilegj i madh ta mirëpres ish-Presidentin e Shteteve të Bashkuara...

Ish- kryeministri britanik, Tony Blair kujton intervenimin e NATO-s në Kosovë

para 3 muajve - AlbPortali

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, ka kujtuar intervenimin e NATO-s në Kosovë duke thënë se ndërhyrja e aleancës parandaloi humbjen e mëtejshme të jetëve në Kosovë dhe siguroi paqen në Kosovë e rajon....

Bashkë me Klintonin vjen edhe një personalitet shumë i rëndësishëm për Kosovën

para 3 muajve - Antpress

Bashkë me Bill Clinton edhe Madeliene Albright arrin në Kosovë Përveç ish-Presidentit amerikan Bill Clinton, në Kosovë ka arritur edhe ish-sekretarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeliene Albright....

Miku i madh i shqiptarëve arrin në Kosovë nën masa të rrepta të sigurisë

para 3 muajve - Ina

Ish-presidenti amerikan Bill Clintion ka arritur në Kosovë. Ai në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” është pritur nga zëvendëskryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli dhe ish presidentja Atifete Jahjaga....

Kosova pret mikun e saj të madh, Bill Clinton

para 3 muajve - Vizion Plus

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton mbërriti në Kosovë. Clinton do të marrë pjesë në aktivitetet që po organizohen për të shënuar 20-vjetorin e hyrjes së trupave të KFOR-it...

Këto janë dy femrat shqiptare të cilat po kujdesen për sigurinë e Bill Clinton-it në Prishtinë

para 3 muajve - GazetaBlic

Ish- Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton gjatë ditës së sotme ka arritur në Prishtinë ku për momentin është akomoduar në njërin nga hotelet e vendit, shkruan Gazeta Blic. Ardhja...

Haradinaj bisedon me Clintonin edhe për dialogun me Serbinë: Duam marrëveshje që sjell njohje

para 3 muajve - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka biseduar edhe për çështjen e dialogut me ish-presidentin amerikan, Bill Clinton, i cili po qëndron në Kosovë për aktivitetet e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes...

Nder të mirëpres Bill Klintonin në Kosovën e lirë dhe të pavarur!

para 3 muajve - Koha Jone

Nga Atifete Jahjaga, ish-Presidente e Kosovës. Ishte nder dhe privilegj i madh ta mirëpres ish-Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Klinton, në Kosovën e lirë, të pavarur dhe demokratike....

Haradinaj -Klintonit: Je njeriu më i dashur për shqiptarët

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj është takuar sot me ish presidentin amerikan Bill Clinton. Clinton po qëndron në Kosovë për të marr pjesë në shënimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Haradinaj...

Mesazhi emocionues i Tony Blair: Popullit të Kosovës dua t’i them, përjetuat shumë por u rimëkëmbët, vazhdoni rrugën e paqes

para 3 muajve - Alsat-M

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, ka kujtuar momentet kur kishte marrë vendim si kryeministër i Britanisë që vendi i tij t’i bashkohej intervenimit të Kosovë. Ai nëpërmjet një mesazhi që ka shpërndarë...

Bill Clinton dhe Madeleine Albright në Kosovë

para 3 muajve - Zëri i Amerikës

Ish presidenti amerikan, Bill Clinton dhe ish sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, po qëndrojnë në Kosovë për të marrë pjesë në veprimtaritë me të cilat pritet të shënohet 20 vjetori i hyrjes...

Ish-sekretarja e shtetit Madeline Albright mbërrin në Kosovë

para 3 muajve - Shenja

Ka mbërritur në Kosovë, ish-sekretarja amerikane e shtetit Madeline Albright. Albright është mirëpritur nga ish presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga. “Jam krenare që, njëzet vite pas çlirimit, të mirëpres...

Clinton mbërrin në Kosovë për 20-vjetorin e bombardimeve ndaj Serbisë

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, ka mbërritur në Kosovë në kuadër të 20-vjetorit të Luftës së Kosovës. Ai është pritur në aeroport nga zv.kryeministri Pacolli dhe ish-presidentja, Jahjaga. Ish-kreu...

Haradinaj: Welcome back, President Clinton!

para 3 muajve - Klan Kosova

Mirëseardhje ish presidentit Clinton në Kosovë i uroi edhe kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj. Në llogarinë e tij të rrjetit social Facebook, Haradinaj e postoi një fotografi të mikut të madh të kosovarëve...

Nder të mirëpres Bill Klintonin në Kosovën e lirë dhe të pavarur!

para 3 muajve - Standard

Nga Atifete Jahjaga, ish-Presidente e Kosovës. Ishte nder dhe privilegj i madh ta mirëpres ish-Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Klinton, në Kosovën e lirë, të pavarur dhe demokratike....

Haradinaj: President Clinton, faleminderit dhe përjetë mirënjohës për ju dhe popullin tuaj

para 3 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka pritur në takim ish-presidentin Bill Clinton. Haradinaj i ka uruar mirëseardhje Clintonit, të cilin e ka falënderuar për kontributinin e dhënë. Kreu i ekzekutivit...

Thaçi dekoron Clinton-in me ‘Urdhrin e Lirisë’ thotë se s’ka çmim që mund të shpërblejë kontributin e tij

para 3 muajve - Infokusi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-Presidentin e ShBA-së, Bill Clinton. Gjatë këtij takimi Thaçi ka dekoruar me Urdhrin e Lirisë ish-Presidentin Clinton. Thaçi ka falënderuar Clinton...

Lajmi i fundit: Bill Clinton arrin në Kosovë

para 3 muajve - Klan Kosova

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, para pak minutash ka arritur në Kosovë, njofton Klan Kosova. Miku më i madh i kosovarëve  erdhi me rastin e përvjetorit të 20-të të çlirimit...

Presidenti Bill Klinton sinonim i lirisë dhe pavarësisë së Kosovës

para 3 muajve - KosovaLive360

“President Bill Klinton, ju na ndihmuat ta fitojmë luftën dhe bashkë e ndërtuam paqen. Mirë se erdhe në shtëpinë tënde dhe tek populli në zemrat e të cilit ju keni hyrë si njeriu më i dashur. Falë vendosmërisë,...

Atifete Jahjaga: Nder dhe privilegj ta mirëpres ish-presidentin Clinton

para 3 muajve - GazetaBlic

Ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, kanë pritur në aeroportin e Prishtinës, ish-presidentin amerikan, Bill Clinton, përcjellë Indeksonline. Këtë...

Haradinaj: Mirë se u ktheve President Clinton

para 3 muajve - RTV 21

Clinton ka arritur në Kosovë Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton arriti në Kosovë disa minuta më herët. Ai në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” u prit nga zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet...

Vizita e dytë historike e Bill Clinton në Kosovë, kush janë personalitetet që e presin në aeroport (Zbardhent detajet)

para 3 muajve - Sot News

Ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton ka arritur tashmë në Kosovë. Clinton ka ateruar pak minuta më parë në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë. Ai është pritur nga ish-presidentja Atifete...

Bill Clinton nga Kosova: Bota duhet t’a njoh këtë shtet si të pavarur

para 3 muajve - LajmiFundit

Me nderime shtetërore është pritur sot në Kosovë ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka nderuar ish-presidentin amerikan me medaljen Urdhri...

Jahjaga shprehet e nderuar që mirëpriti ish-Presidentin Clinton

para 3 muajve - RTV 21

Jahjaga u shpreh se lidershipi i Presidentit Clinton ndryshoi kursin e historisë së Kosovës Ish-presidenti amerikan, Bill Clintion arriti në Kosovë disa minuta më herët. Ai në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem...

Bill Clinton në Prishtinë: Kosova, e destinuar për në NATO e BE

para 3 muajve - Te Sheshi

“Kosova meriton të jetë në Unionin Evropian dhe në NATO si shtet i pavarur” – kanë qenë fjalët e ish-presidentit amerikan Bill Cliton, teksa u dekorua nga presidenti Thaçi me Urdhrin e Lirisë për kontributin...

Haradinaj: Falë guximit të Clintonit, Kosova jetësoi të drejtën për liri

para 3 muajve - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA)m Bill Clinton, i cili po qëndron për vizitë në vendin tonë me rastin e 20-vjetorit...

Haradinaj- Clintonit: Mirë se erdhe në shtëpinë tënde

para 3 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj është takuar sot me ish presidentin amerikan Bill Clinton. Clinton po qëndron në Kosovë për të marr pjesë në shënimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Haradinaj...

Bashkë me Klintonin vjen edhe një personalitet shumë i rëndësishëm për Kosovën

para 3 muajve - Alsat-M

Bashkë me Bill Clinton edhe Madeliene Albright arrin në Kosovë Përveç ish-Presidentit amerikan Bill Clinton, në Kosovë ka arritur edhe ish-sekretarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeliene Albright....

Clinton pritet nga Thaçi

para 3 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur këto momente ish Presidentin e SHBA-së, Bill Clinton. Clinton është duke qëndruar në Kosovë për nder të 20 vjetorit të çlirimit, njofton Klan Kosova. Thaçi...

Haradinaj-Clintonit: Mirë se erdhe në shtëpinë tënde

para 3 muajve - Insajderi

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj është takuar sot me ish presidentin amerikan Bill Clinton. Clinton po qëndron në Kosovë për të marr pjesë në shënimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Haradinaj...

Pacolli i uron mirëseardhje Clintonit

para 3 muajve - Klan Kosova

Para pak minutash, ish-Presidenti amerikan Bill Clinton, ka arritur në Kosovë. Për ta pritur atë në aeroportin ndërkombëtar të Prishtinës, doli Ministri i Punëve të Jashtme Behgjet Pacolli, i cili i uroi...

Haradinaj- Clintonit: Mirë se erdhe në shtëpinë tënde

para 3 muajve - KosovaPress

Clinton po qëndron në Kosovë për të marr pjesë në shënimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Haradinaj ka shkruar në Facebook se Clinton është kthyer në shtëpinë e tij dhe se për shqiptarët është njeriu...

Haradinaj-Clintonit: Ju na ndihmuat ta fitojmë luftën dhe bashkë e ndërtuam paqen

para 3 muajve - Arbresh

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim ish-Presidentin e Amerikës, Bill Clinton. Haradinaj ka falënderuar Clinton-in që ndihmoi të fitohet lufta dhe që bashkë të ndërtohet paqja....

Haradinaj: Welcome back, President Clinton!

para 3 muajve - Medial

Mirëseardhje ish presidentit Clinton në Kosovë i uroi edhe kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj. Në llogarinë e tij të rrjetit social Facebook, Haradinaj e postoi një fotografi të mikut të madh të kosovarëve...

Tony Blair: Ndërhyrja e NATO-s parandaloi humbjen e mëtejshme të jetëve në Kosovë

para 3 muajve - Shenja

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, ka kujtuar vendimin që kishte marrë në kohën  e luftës së Kosovës. “Në vitin 1999, mora vendimin si Kryeministër i Britanisë për t’u bashkuar me forcat...

Mbërrin në Kosovë Bill Clinton

para 3 muajve - Shekulli

Ashtu siç ishte parashikuar, ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton, ka arritur tashmë në Kosovë. Clinton zbriti nga avioni pak minuta më parë në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë. Ai...

Bill Clinton mbërrin në Kosovë

para 3 muajve - Opinion

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton ka mbërritur në Kosovë. Ardhja e tij në Kosovë është në kuadër të aktiviteteve që po organizohen për të shënuar 20-vjetorin e hyrjes së...

Bill Clinton arrin në Kosovë

para 3 muajve - Kallxo

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli së bashku me ish-presidenten Atifete Jahjaga kanë pritur e ish-presidentin e ShBA-ve, Bill Clinton në Aeroportin e Prishtinës. Këtë e ka bërë të ditur Pacolli...

Clinton në Kosovë, Pacolli: Mirësevjen në familjen tënde

para 3 muajve - Alsat-M

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka publikuar fotografitë e para të arritjes së ish-presidentit amerikan Bill Klinton në Kosovë. “Mirësevjen në familjen tënde, në Kosovë, zoti...

Presidenti Thaçi dekoroi Presidentin Clinton me “Urdhrin e Lirisë”

para 3 muajve - KosovaLive360

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur Presidentin e 42-të të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, në 20 vjetorin e lirisë së Kosovës. Thaçi ka thënë se presidenti...

Haradinaj – Clintonit: Na ndihmuat ta fitojmë luftën, zoti e bekoftë Amerikën

para 3 muajve - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një publikim në rrjetin social “Facebook” i ka uruar mirëseardhje në shtëpinë e tij, ish-presidentit amerikan, Bill Clinton – raporton Periskopi. Haradinaj...

Zonja Sekretare mbërrin në Kosovë, Jahjaga i del përpara

para 3 muajve - Infokusi

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright, ka arritur në Kosovë. Ajo është pritur në aeroport nga ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga. Albright ka arritur në Kosovë pas ish-presidentit,...

Pritja e ish-presidentit Bill Clinton në Prishtinë

para 3 muajve - Koha Jone

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ish-Presidentin amerikan Bill Klinton, që ka mbërritur në Kosovë për të marrë pjesë në ceremonitë kushtuar 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës. Pacolli shoqërohej...

Klinton fillon takimet me krerët shtetërorë, e nis me Hashim Thaçin

para 3 muajve - Infokusi

Ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, ka filluar takimet zyrtare me krerët e shtetit, duke e nisur me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin. Ai është pritur nga Thaçi në hyrje të presidencës, me nderime...

Pacolli priti Clintonin: Mirë se vjen në familjen tënde

para 3 muajve - RTV 21

Bill Clinton në Kosovë Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Behgjet Pacolli e priti sot në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari”, ish-presidentin amerikan, Bill Clinton. Ai ishte i shoqëruar nga ish-presidentja...

Bashkë me Bill Clinton edhe Madeliene Albright arrin në Kosovë

para 3 muajve - Klan Kosova

Përveç ish-Presidentit amerikan Bill Clinton, në Kosovë ka arritur edhe ish-sekretarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeliene Albright. Clinton dhe Albright, arritën para pak minutash në aeroportin...

Ky është reagimi i parë i Haradinajt pas mbërritjes së Bill Clintonit në Prishtinë

para 3 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i ka uruar mirëseardhje ish-Presidentit Bill Clinton. Përmes Facebookut, Haradinaj ka postuar një fotografi të ish-Presidentit amerikan ku i ka uruar në gjuhën...

Edhe Tony Blair ka një mesazh për popullin e Kosovës

para 3 muajve - GazetaBlic

Ish-kryeministri i Britanisë, Tony Blair 20 vite pas vendimit të NATO-s për të bombarduar Serbinë, ka thënë Britania u përfshi në fushatën e NATO-s, për të parandaluar vrasjet masive në Kosovë, për të...

Clinton dhe Albright vlerësohen si shpëtimtarët e popullit shqiptar

para 3 muajve - Periskopi

Përgatitjet për manifestimin e nesërmen për shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë veçse kanë nisur në Prishtinë. Për të marr pjesë në festimin e dekadës së dytë të çlirimit të...

Bill Clinton arriti në Kosovë

para 3 muajve - RTV 21

Clinton në Kosovë për shënimin e  20 vjetorit të hyrjes së NATO-s Ish-presidenti amerikan, Bill Clintion arriti në Kosovë disa minuta më herët. Ai në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” u prit nga zëvendëskryeministri...

Bill Clinton dekorohet me Urdhërin e Lirisë

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Ish presidenti amerikan Bill Clinton është dekoruar sot me medaljen Urdhri i Lirisë Medaljen Urdhri i Lirisë ish presidentit Clinton ia ka dhënë presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. Clinton ka ardhur sot...

Pacolli i uron mirëseardhje Clintonit

para 3 muajve - Fol

Para pak minutash, ish-Presidenti amerikan Bill Clinton, ka arritur në Kosovë. Për ta pritur atë në aeroportin ndërkombëtar të Prishtinës, doli Ministri i Punëve të Jashtme Behgjet Pacolli, i cili i uroi...

Kryeqyteti bëhet gati për Clinton dhe Albright

para 3 muajve - Klan Kosova

Me rastin e vizitës së ish-presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, në Kosovë, kryeqyteti ka nisur përgatitjet për manifestimin e nesërm. Janë shtuar edhe masat e sigurisë në Prishtinë....

Këto janë dy femrat që po kujdesen për sigurin e Bill Clintonit në Prishtinë

para 3 muajve - Infokusi

Ish- Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton gjatë ditës së sotme ka arritur në Prishtinë ku për momentin është akomoduar në njërin nga hotelet e vendit Ardhja e tij në Kosovë, ka...

Qytetarët i vlerësojnë Clinton dhe Albright shpëtimtarët e popullit shqiptar

para 3 muajve - KosovaPress

Për të marr pjesë në  festimin e dekadës së dytë të çlirimit të Kosovës kanë ardhur edhe ish presidenti amerikan, Bill Clinton dhe ish sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright. Mirëseardhje ish...

Albright arriti në Kosovë

para 3 muajve - Fol

Albright u mirëprit nga Jahjaga Ish-Sekretarja e shtetit amerikan, Madeline Albright ka mbërritur në Kosovë. Ajo po qëndron në Kosovë me rastin e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë dhe...

Bill Clinton arrin në Kosovë, pritet nga garda e FSK-së

para 3 muajve - OraInfo

Para pak çastesh në Kosovë ka arritur ish-presidenti amerikan, Bill Clinton. Ai në aeroport është pritur nga ish-presidentja Atifete Jahjaga dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli. “Mirësevjen...

Clinton: Jam krenar që u ngrita kundër pastrimit etnik në Kosovë

para 3 muajve - Illyria

Prishtinë, 11 qershor 2019 – “Kosova meriton të jetë në Bashkimin Evropian, në NATO dhe në çdo organizatë ndërkombëtare”, deklaroi të martën në Prishtinë, ish-presidenti amerikan Bill Clinton. Ish Presidenti...

Bill Clinton dekorohet me Urdhërin e Lirisë

para 3 muajve - Albinfo

I sh-presidenti amerikan Bill Clinton është dekoruar sot me medaljen Urdhëri i Lirisë. Medaljen Urdhëri i Lirisë ish presidentit Clinton ia ka dhënë presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. Clinton ka ardhur...

Lajmi i fundit: Bill Clinton arrin në Kosovë

para 3 muajve - Klan Kosova

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, para pak minutash ka arritur në Kosovë, njofton Klan Kosova. Miku më i madh i kosovarëve  erdhi me rastin e përvjetorit të 20-të të çlirimit...

Bill Clinton mbërrin në Kosovë

para 3 muajve - Koha.net

Ish-presidenti amerikan Bill Clintion ka arritur në Kosovë. Ai në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” është pritur nga zëvendëskryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli dhe ish presidentja Atifete Jahjaga....

Clinton: E gjithë bota duhet ta shoh Kosovën vend të demokracisë

para 3 muajve - KosovaPress

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka nderuar ish presidentin amerikan me medaljen Urdhri i Lirisë në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës nga forcat serbe. Clinton tha se e gjitha bota duhet të shoh Kosovën...

Bill Clinton arrin në Kosovë, pritet nga Jahjaga dhe Pacolli

para 3 muajve - OraInfo

Para pak çastesh në Kosovë ka arritur ish-presidenti amerikan, Bill Clinton. Ai në aeroport është pritur nga ish-presidentja Atifete Jahjaga dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli. “Mirësevjen...

Ish-presidenti Bill Clinton në Kosovë

para 3 muajve - Koha Jone

Ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, ka mbërritur në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”. Clinton do të marrë pjesë në shënimin e 20-vjetorit të Çlirimit të Kosovës dhe hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. /GazetExpress/

Lajmi i fundit: Bill Clinton arrin në Prishtinë

para 3 muajve - GazetaBlic

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, para pak minutash ka arritur në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë, shkruan Gazeta Blic. Miku më i madh i kosovarëve vjen me rastin e përvjetorit...

Jahjaga: Vendosmëria e Klinton i dha fund luftës në Kosovë dhe na ktheu lirinë

para 3 muajve - Tetova Sot

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjga, e ka pritur sot në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”, ish-presidentin historik të SHBA-së, BIll Clinton, i cili po qëndron në Kosovë për të marrë pjesë në...

Reagimi i qytetarëve në Sheshin Skënderbeu pas mbërritjes së Clinton [video]

para 3 muajve - Insajderi

Dhjetëra qytetarë e kanë mirëpritur me duartrokitje ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, i cili vizitoi sot Kosovën dhe u dekorua me “Urdhrin e Nderit” nga presidenti kosovar,...

Bill Clinton në Kosovë, policia më këmbë, masa të rrepta sigurie

para 3 muajve - BalkanWeb

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton miku më i madh i kosovarëve shkon sot në Kosovë. Mirëpo, vizita e tij ka çuar në këmbë edhe njësitet e sigurisë së vendit. Që nga orët e...

Haradinaj: Mirë se u ktheve president Clinton

para 3 muajve - Tetova Sot

Ish presidenti i Amerikës, Bill Clinton sot viziton Kosovën. Ai do të marr pjesë në ceremoninë e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës.Mirëseardhje mikut të madh të shqiptarëve...

Të festojmë së bashku për lirinë tonë!

para 3 muajve - RTV 21

Miqet e Kosovës kremtojnë sëbashku me ne Në sheshin “Skënderbeu” nesër më 12 qershor, në orën 11:00 do të shënohet 20 vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Në kremtimin e ditës së çlirimit  do...

Haradinaj pret në takim Bill Clintonin

para 3 muajve - Arbresh

Pas takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, ish-presidenti amerikan, Bill Clinton është pritur nga kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj. Gjatë takimit, Haradinaj i ka dhuruar Clintonit një...

Bill Clinton dhe Madeline Albright kanë arritur në Kosovë

para 3 muajve - Albinfo

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton dhe ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeline Albright kanë arritur në Kosovë, për të marrë pjesë në aktivitetet për nder të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës,...

Ish- kryeministri britanik, Tony Blair kujton intervenimin e NATO-s në Kosovë

para 3 muajve - Gazeta Observer

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, ka kujtuar intervenimin e NATO-s në Kosovë duke thënë se ndërhyrja e aleancës parandaloi humbjen e mëtejshme të jetëve në Kosovë dhe siguroi paqen në Kosovë e rajon....

Blair: Ndërhymë në Kosovë për të parandaluar vrasjet

para 3 muajve - KosovaPress

“Në vitin 1999, mora vendimin si Kryeministër i Britanisë për t’u bashkuar me forcat e tjera të NATO-s për të ndërhyrë në konfliktin në Kosovë, për të parandaluar humbjet jetësh të njerëzve, për të mbrojtur...

Bill Clinton arrin në Kosovë

para 3 muajve - GazetaBlic

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, para pak minutash ka arritur në Kosovë. Miku më i madh i kosovarëve erdhi me rastin e përvjetorit të 20-të të çlirimit dhe hyrjes së trupave...

Ish-presidenti Clinton takohet edhe me kryeministrin Haradinaj

para 3 muajve - Epoka e Re

Pas takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, ish-presidenti i ShBA-së, Bill Clinton është takuar edhe me kryeministrit Ramush Haradinaj dhe kabinetin tjetër qeveritar. Nga ky takim nuk do të ketë...

Kryeministri Haradinaj takon ish-presidentin Clinton

para 3 muajve - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dekoruar ish-presidentin e SHBA-ve, Bill Clinton. Clinton po qëndron në Kosovë në një vizitë dy-ditore s ii ftuar special në organizimin e 20-vjetorit të hyrjes...

Clinton e takon kryeministrin Haradinaj

para 3 muajve - Bota Press

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, ka arritur në Qeveri për t’u takuar me kryeministrin Ramush Haradinaj. Pas takimit që Clinton pati me Presidentin Hashim Thaci, tani ai...

Bill Clinton dekorohet me Urdhrin e Lirisë

para 3 muajve - Gazeta e re

Ish presidenti amerikan, Bill Clinton është dekoruar sot me medaljen Urdhri i Lirisë, transmeton Gazeta e Re. Medaljen Urdhri i Lirisë ish presidentit Clinton ia ka dhënë presidenti i Kosovës Hashim Thaçi....

Thaçi dekoron Clinton-in me ‘Urdhërin e Lirisë’

para 3 muajve - Gazeta Observer

I pari i vendit, Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-Presidentin e ShBA-së, Bill Clinton. Gjatë këtij takimi Thaçi ka dekoruar me Urdhrin e Lirisë ish-Presidentin Clinton. Thaçi ka falënderuar Clinton...

Bill Clinton dekorohet me Urdhrin e Lirisë

para 3 muajve - KosovaPress

Medaljen Urdhri i Lirisë ish presidentit Clinton ia ka dhënë presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. Clinton ka ardhur sot në Kosovë për të marr pjesë në shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s...

Thaçi dekoron Clinton-in me ‘Urdhrin e Lirisë’

para 3 muajve - Gazeta Observer

I pari i vendit, Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-Presidentin e ShBA-së, Bill Clinton. Gjatë këtij takimi Thaçi ka dekoruar me Urdhrin e Lirisë ish-Presidentin Clinton. Thaçi ka falënderuar Clinton...

Tony Blair kujton çlirimin e Kosovës

para 3 muajve - Kallxo

Në 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s, ish-kryeministri i Britanisë, Tony Blair tha se në atë kohë kishte marrë vendim për ndërhyrje në Kosovë që të parandalojnë vrasjet e njerëzve. “Në vitin 1999, mora...

Bill Clinton dekorohet me Urdhrin e Lirisë

para 3 muajve - Insajderi

Ish presidenti amerikan Bill Clinton është dekoruar sot me medaljen Urdhri i Lirisë Medaljen Urdhri i Lirisë ish presidentit Clinton ia ka dhënë presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. Clinton ka ardhur sot...

Ish-presidenti Clinton takohet edhe me Haradinajn

para 3 muajve - Ekonomia Online

Pas takimit me presidentin Hashim Thaçi, ish-presidenti i SHBA-së, Bill Klinton është takuar edhe me kryeministrit Haradinaj dhe kabinetin tjetër qeveritar. Nga ky takim nuk do të ketë deklarata, raporton...

Thaçi nderon Clintonin me “Urdhrin e Lirisë”

para 3 muajve - Ekonomia Online

Presidenti, Hashim Thaçi, ka ndarë medaljen “Urdhri i Lirisë” për ish-presidentin e ShBA-së, Bill Clinton. Ai ka theksuar se pas 20 viteve, Kosova është e pavarur dhe për këtë i është mirënjohëse SBA-së....

Thaçi, Clintonit: Jeni heroi ynë

para 3 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka quajtur hero të vendit tonë ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA). Storia e Kosovës është storie e suksesit të përbashkët. Ju jeni heroi ynë...

Ka arritur në Kosovë edhe ish sekretarja Madeline Albright

para 3 muajve - PortaliOnline

Ish-Sekretarja amerikane e shtetit, Madeline Albright, ka arritur në Kosovë. Madeline Albright ka ardhur në vendin tonë në kuadër të përvjetorit të 20 të çlirimit të Kosovës. Zonjën Albright e ka pritur...

Bill Clinton nderohet me “Urdhrin e Lirisë”

para 3 muajve - Arbresh

Pas pothuajse një orë ka përfunduar takimi i Presidentit të Kosovës Hashim Thacit dhe ish-presidentit të SHBA-së, Bill Clinton. Pas takimit para mediave Thaçi është shprehur falënderues ndaj Bill Clintonit...

Haradinaj: Mirë se u ktheve president Clinton

para 3 muajve - Lajm

Ish presidenti i Amerikës, Bill Clinton sot viziton Kosovën. Ai do të marr pjesë në ceremoninë e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës.Mirëseardhje mikut të madh të shqiptarëve...

Arrin në Kosovë Madeleine Albright

para 3 muajve - KosovaPress

Albright është mirëpritur nga ish presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga. “Jam krenare që, njëzet vite pas çlirimit, të mirëpres në Kosovë ish-Sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeleine Albright- njërën...

20 vjet çlirim, edhe Madeleine Albright arrin në Kosovë

para 3 muajve - Te Sheshi

Ka mbërritur në Kosovës edhe ish-sekretarja amerikane e SHBA-së Madeleine Albright. Albright, e cila ka qenë sekretare gjatë kohës së luftës në Kosovë, ka qeë njëra ndër avokueset kryesore për të nxjerrë...

Albright arrin në Kosovë

para 3 muajve - Fakti Ditor

Ish-Sekretarja amerikane e shtetit, Madeline Albright, sapo ka arritur në Kosovë. Madeline Albright ka ardhur në vendin tonë në kuadër të përvjetorit të 20 të çlirimit të Kosovës. Zonjën Albright e ka...

Ish-presidenti Clinton dekorohet me ‘Urdhrin e Lirisë’

para 3 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dekoruar ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Bill Clinton me “Urdhrin e Lirisë” për kontributin e tij të dhënë për lirinë dhe pavarësinë e...

Clinton pritet nga Thaçi

para 3 muajve - Sovrani

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur këto momente ish Presidentin e SHBA-së, Bill Clinton. Clinton është duke qëndruar në Kosovë për nder të 20 vjetorit të çlirimit, njofton Klan Kosova. Thaçi...

Thaçi e mirëpret ish-presidentin Clinton me ceremoni shtetërore

para 3 muajve - Fakti Ditor

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka pritur ish-presidentin amerikan, Bill Clinton me një ceremoni shtetërore. Gjatë këtij takimi, Thaçi do ta dekorojë Clintonin me ‘Urdhrin e Lirisë’, raporton lajmi.net....

Albright pritet nga ish-presidentja Jahjaga

para 3 muajve - Arbresh

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright, ka arritur në Kosovë. Ajo është pritur në aeroport nga ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga. Albright ka arritur në Kosovë pas ish-presidentit,...

Albright arrin në Kosovë, Jahjaga e mban për dore

para 3 muajve - Insajderi

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright ka ardhur sot në Kosovë. Ajo është pritur në aeroportin “Adem Jashari” nga ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga. Në mesazhin e mirëseardhjes...

Thaçi dekoron Clintonin me Urdhrin e Lirisë: Ju jeni heroi ynë

para 3 muajve - Periskopi

Në emër të të gjithë qytetarëve të Kosovës dhe si shenjë falënderimi për ish presidentin Clinton, e ka dekoruar atë me ‘Urdhrin e Lirisë. Ju jeni heroi ynë, ka thënë veç tjerash Thaci. “Për angazhimet...

Clinton pritet nga Thaçi

para 3 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur këto momente ish Presidentin e SHBA-së, Bill Clinton. Clinton është duke qëndruar në Kosovë për nder të 20 vjetorit të çlirimit, njofton Klan Kosova. Thaçi...

Forca të sigurisë rrethojnë hotelin ku do të qëndrojë Clinton, e pranishme edhe njësia ‘K9’

para 3 muajve - Iliria News

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Mirëpo, vizita e tij ka quar në “këmbë” edhe njësitet e sigurisë së vendit. Që nga orët...

Arrin në Kosovë Madeline Albright

para 3 muajve - Gazeta e re

Ka mbërritur në Kosovë, ish-sekretarja amerikane e shtetit Madeline Albright. Albright është mirëpritur nga ish presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga. “Jam krenare që, njëzet vite pas çlirimit, të mirëpres...

Tony Blair kujton intervenimin e NATO-s në Kosovë

para 3 muajve - Ekonomia Online

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, ka kujtuar intervenimin e NATO-s në Kosovë duke thënë se ndërhyrja e aleancës parandaloi humbjen e mëtejshme të jetëve në Kosovë dhe siguroi paqen në Kosovë e rajon....

Clinton dhe Albright arrijnë në Kosovë, në 20 vjetorin e çlirimit

para 3 muajve - Illyria

Prishtinë, 11 qershor 2019 – Ish presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës,  Bill Clinton, dhe ish sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, arritën sot në Kosovë, për të marrë pjesë në...

Clinton arrin në Kosovë

para 3 muajve - Shenja

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, para pak minutash ka arritur në Kosovë, njofton Klan Kosova. Miku më i madh i kosovarëve  erdhi me rastin e përvjetorit të 20-të të çlirimit...

Bashkë me Klintonin në Kosovë vjen edhe një personalitet shumë i rëndësishëm

para 3 muajve - Infokusi

Bashkë me Bill Clinton edhe Madeliene Albright arrin në Kosovë Përveç ish-Presidentit amerikan Bill Clinton, në Kosovë ka arritur edhe ish-sekretarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeliene Albright....

Arrin në Kosovë Madeline Albright

para 3 muajve - KosovaPress

Albright është mirëpritur nga ish presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga. “Jam krenare që, njëzet vite pas çlirimit, të mirëpres në Kosovë ish-Sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeline Albright- njërën...

Zonja Sekretare mbërrin në Kosovë, Jahjaga i del përpara

para 3 muajve - Bota Press

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright, ka arritur në Kosovë. Ajo është pritur në aeroport nga ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga. Albright ka arritur në Kosovë pas ish-presidentit,...

Jahjaga publikon fotografi nga pritja e Albrightit në Aeroport: Ia gabon emrin

para 3 muajve - Periskopi

Ka mbërritur në Kosovë edhe ish sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright. Ajo është pritur nga ish presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga. Kjo e fundit ka deklaruar se Albright...

Albright arrin në Kosovë, pritet nga Jahjaga

para 3 muajve - Epoka e Re

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, e ka mirëpritur sot në aeroportin Prishtinës ish-sekretaren amerikane të Shtetit, Madeleine Albright. Në profilin e saj në “Facebook”, Jahjaga ka shkruar se...

20 vjetori i çlirimit të Kosovës, zbulohet axhenda e aktiviteteve

para 3 muajve - Indeks.mk

Siç u lajmërua tashmë ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, vjen sot për vizitë në Kosovë me rastin e 20 viteve liri. Me këtë rast këshilli organizativ i Kosovës ka publikuar...

Bill Clinton në Kuvend, pritet nga Thaçi

para 3 muajve - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton. Clinton më pas do të takohet edhe me kreun e Qeverisë, Ramush Haradinaj. Ish-presidenti...

Ish – sekretarja Albright arrin në Kosovë

para 3 muajve - Ekonomia Online

Ish-sekretarja amerikane, Madeline Albright ka mbërritur në Prishtinë. Këtë lajm e ka bërë të ditur ish- presidentja Atifete Jahjaga, e cila e ka vlerësuar lart angazhimin e saj për lirinë dhe pavarësinë...

Forca të sigurisë rrethojnë hotelin ku do të qëndrojë Clinton, e pranishme edhe njësia ‘K9’

para 3 muajve - Antpress

sh-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Mirëpo, vizita e tij ka quar në “këmbë” edhe njësitet e sigurisë së vendit. Që nga orët...

Jahjaga publikon fotografi nga pritja e Albrightit në Aeroport: Ia gaboi emrin

para 3 muajve - Periskopi

Ka mbërritur në Kosovë edhe ish sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright. Ajo është pritur nga ish presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga. Kjo e fundit ka deklaruar se Albright...

Bill Clinton sot në Kosovë, forca të sigurisë rrethojnë hotelin ku do të qëndrojë, e pranishme edhe njësia ‘K9’

para 3 muajve - InfoShqip

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Mirëpo, vizita e tij ka quar në “këmbë” edhe njësitet e sigurisë së vendit. Që nga orët...

Bill Clinton arrin në Kosovë, pritet nga Jahjaga dhe Pacolli

para 3 muajve - Lexo

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka mbërritur në Kosovë disa minuta më herët. Në aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari”, sipas Kosova Press ai është pritur nga zëvendëskryeministri i Kosovës Behgjet...

Bill Clinton sot në Kosovë

para 3 muajve - Aktuale

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Cliton do të pritet nga Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe Kryeministri Ramush Haradinaj,...

Këto janë dy femrat që po kujdesen për sigurinë e Bill Clintonit në Prishtinë

para 3 muajve - Insajderi

Ish- Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton gjatë ditës së sotme ka arritur në Prishtinë ku për momentin është akomoduar në njërin nga hotelet e vendit Ardhja e tij në Kosovë, ka...

Haradinaj i uron mirëseardhje ish-presidentit amerikan

para 3 muajve - Infokusi

Para pak minutash, në Prishtinë, ka arritur ish-presidenti amerikan, Bill Clinton. Në aeroport, Clintonin e ka pritur ish-presidentja Atifete Jahjaga dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli. Mirëseardhje...

20 vjetori i çlirimit të Kosovës, zbulohet axhenda e aktiviteteve

para 3 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 11 qershor – Zhurnal.mk – Siç u lajmërua tashmë ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, vjen sot për vizitë në Kosovë me rastin e 20 viteve liri. Me këtë rast këshilli...

Bill Clinton sot në Kosovë

para 3 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 11 qershor – Zhurnal.mk – Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Cliton do të pritet nga Presidenti i Kosovës Hashim...

20 vjet nga hyrja e trupave të NATO-s në Kosovë, Klintoni dhe Ollbrajti të pranishëm në manifestime

para 3 muajve - Antpress

Sot dhe nesër, 11 dhe 12 qershor 2019, në Republikën e Kosovës do të shënohet 20 vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, ndryshe dita e çlirimit, transmeton Portalb.mk. Të pranishëm në shënimin...

Këto janë dy femrat që po kujdesen për sigurinë e Bill Clintonit në Prishtinë

para 3 muajve - Bota Press

Ish- Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton gjatë ditës së sotme ka arritur në Prishtinë ku për momentin është akomoduar në njërin nga hotelet e vendit Ardhja e tij në Kosovë, ka...

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton mbërrin në Kosovë, pritet nga Jahjaga dhe Pacolli

para 3 muajve - Java News

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka mbërritur në Kosovë disa minuta më herët. Në aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari”, ai është pritur nga zëvendëskryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli dhe ish presidentja...

Ish-kryeministri Tony Blair ka një mesazh për popullin e Kosovës

para 3 muajve - Infokusi

Ish-kryeministri i Britanisë, Tony Blair 20 vite pas vendimit të NATO-s për të bombarduar Serbinë, ka thënë Britania u përfshi në fushatën e NATO-s, për të parandaluar vrasjet masive në Kosovë, për të...

Clinton pëlqen mikpritjen e Pacollit në Kosovë

para 3 muajve - Arbresh

Ish-presidenti amerikan Bill Clintion ka arritur në Kosovë. Ai në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” është pritur nga zëvendëskryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli. Clinton është ftuar që të marrë...

Të festojmë së bashku nesër në sheshin “Skënderbeu” (Agjenda)

para 3 muajve - Periskopi

Nesër shënohet 20-vjetori i hrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, ku do të marrin pjesë ish-presidenti i SHBA-së Bill Clinton, ish-sekretarja Madeleine Albright, dhe shumë personalitete tjera vendore e...

"K9" dhe FSK rrethojnë hotelin ku do të qëndrojë Clinton

para 3 muajve - Albeu

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Mirëpo, vizita e tij ka quar në “këmbë” edhe njësitet e sigurisë së vendit. Që nga orët...

20 vjetori i çlirimit të Kosovës, zbulohet axhenda e aktiviteteve

para 3 muajve - Top Channel

Siç u lajmërua tashmë ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, vjen sot për vizitë në Kosovë me rastin e 20 viteve liri. Me këtë rast këshilli organizativ i Kosovës ka publikuar...

Këto janë dy femrat që po kujdesen për sigurinë e Bill Clintonit në Prishtinë

para 3 muajve - Periskopi

Ish- Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton gjatë ditës së sotme ka arritur në Prishtinë ku për momentin është akomoduar në njërin nga hotelet e vendit. Ardhja e tij në Kosovë, ka...

Bill Clinton arrin në Kosovë, pamjet e para

para 3 muajve - Infokusi

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, ka arritur në Kosovë. Atë në aeroport e kanë pritur ish-presidentja Atifete Jahjaga dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli. “Mirësevjen në familjen tënde,...

Të festojmë së bashku nesër në sheshin “Skënderbeu”

para 3 muajve - KosovaPress

Me këtë rast, nga ora 11:00, në sheshin “Skënderbeu” do të mbahet tubimi qendror i shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Ndërsa nga ora 14:00 do të jetë “Ecja për liri”, për...

​Bill Clinton arrin në Kosovë

para 3 muajve - Lajm

Ish presidenti amerikan Bill Clintion ka arritur në Kosovë disa minuta më herët. Ai në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” është pritur nga zëvendëskryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli dhe ish presidentja...

Hoteli ku do të qëndrojë Clinton rrethohet nga forcat e sigurisë

para 3 muajve - OraInfo

Forca të sigurisë rrethojnë hotelin ku do të qëndrojë Bill Clinton, e pranishme edhe njësia ‘K9’. Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot...

20 vjet nga hyrja e trupave të NATO-s në Kosovë, Klintoni dhe Ollbrajti të pranishëm në manifestime

para 3 muajve - Portalb

Sot dhe nesër, 11 dhe 12 qershor 2019, në Republikën e Kosovës do të shënohet 20 vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, ndryshe dita e lirimit të Kosovës, transmeton Portalb.mk. Të pranishëm...

Jahjaga: Lidershipi i Presidentit Klinton ndryshoi kursin e historisë së Kosovës

para 3 muajve - Ekonomia Online

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka pritur sot në takim ish-presidentin e ShBA-së, Bill Klinton. Ma rastin e këtij takimi, Jahjaga u shpreh, në kohën më të errët të historisë moderne të vendit...

Jahjaga mirëpret Clintonin: Lidershipi i tij ndryshoi kursin e historisë së Kosovës

para 3 muajve - Ekonomia Online

Ish Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka pritur me të ateruar në Prishtinë, ish Presidentin e SHBA-së, Bill Clinton. “Ishte nder dhe privilegj i madh ta mirëpres ish-Presidentin e Shteteve të Bashkuara...

Bill dhe Hillary Clinton vizitojnë Kosovën, zbulohet axhenda

para 3 muajve - Albeu

Ish- presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton , sot vjen për vizitë në Kosovë. Presidenti Clinton do të pritet nga Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj. Gjatë pritjes...

Bill Clinton viziton sot Kosovën

para 3 muajve - Top Channel

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, vjen sot për vizitë në Kosovë me rastin e 20 viteve liri. Presidenti Clinton pritet nga Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush...

Jahjaga: Vendosmëria e Klinton i dha fund luftës në Kosovë dhe na ktheu lirinë

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjga, e ka pritur sot në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”, ish-presidentin historik të SHBA-së, BIll Clinton, i cili po qëndron në Kosovë për të marrë pjesë në...

Bill Clinton mbërrinë në Kosovë

para 3 muajve - Infokusi

Blill Clinton në Kosovë, eskorta e tij niset nga Aeroporti drejt Prishtinës Ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, ka mbërritur në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”. Eskorta e tij zyrtare është nisur...

Jahjaga mirëpret Clintonin: Lidershipi i tij ndryshoi kursin e historisë së Kosovës

para 3 muajve - Gazeta Observer

Ish Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka pritur me të ateruar në Prishtinë, ish Presidentin e SHBA-së, Bill Clinton . “Ishte nder dhe privilegj i madh ta mirëpres ish-Presidentin e Shteteve të Bashkuara...

Bill Clinton sot në Kosovë

para 3 muajve - InfoShqip

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Cliton do të pritet nga Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe Kryeministri Ramush Haradinaj,...

Clinton në Kosovë, Haradinaj i uron mirëseardhjen

para 3 muajve - LajmiFundit

Ishte nder dhe privilegj i madh ta mirëpres ish-Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Klinton, në Kosovën e lirë, të pavarur dhe demokratike. Në kohën më të errët të historisë moderne të...

Jahjaga flet për rolin vendimtar që Clinton kishte pasur çlirimin e Kosovës

para 3 muajve - Insajderi

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjga, e ka pritur sot në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”, ish-presidentin historik të SHBA-së, BIll Clinton, i cili po qëndron në Kosovë për të marrë pjesë në...

Haradinaj: Welcome back, President Clinton

para 3 muajve - Gazeta Observer

Mirëseardhje ish-presidentit Clinton në Kosovë i uroi edhe kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj. Në llogarinë e tij të rrjetit social Facebook, Haradinaj e postoi një fotografi të mikut të madh të kosovarëve...

Ministrja Hoxha: Festa jonë nuk do të ishte e plotë pa mikun tonë historik Presidentin Klinton

para 3 muajve - Periskopi

Sot, kanë filluar aktivitetet për shënimin e 20-vjetorit të çlirimit dhe hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, me këtë rast, Ministrja e Integrimit, Dhurata Hoxha ka shkruar se “përpjekjet tona shekullore...

Ish-kryeministri Tony Blair, mesazh për popullin e Kosovës

para 3 muajve - PortaliOnline

Ish-kryeministri i Britanisë, Tony Blair 20 vite pas vendimit të NATO-s për të bombarduar Serbinë, ka thënë Britania u përfshi në fushatën e NATO-s, për të parandaluar vrasjet masive në Kosovë, për të...

Haradinaj: Mirë se u ktheve, President!

para 3 muajve - Sovrani

Mirëseardhje ish presidentit Clinton në Kosovë i uroi edhe kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj. Në llogarinë e tij të rrjetit social Facebook, Haradinaj e postoi një fotografi të mikut të madh të kosovarëve...

Ish-presidentja Jahjaga kështu e mirëpret ardhjen e Presidentit Clinton në Kosovë

para 3 muajve - Bota Press

Ish-presidentja Atifete Jahjaga ishte e para që i uroi mirëseardhjen në Kosovë Presidentit amerikanë Bill Clinton raporton Botapress.info Vetë Jahjaga me keto fjalë e ka shprehur nderin dhe privilegjin...

Bill Clinton ka arritur në Kosovë

para 3 muajve - PortaliOnline

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, ka arritur në Kosovë. Miku më i madh i kosovarëve ka ardhur me rastin e përvjetorit të 20-të të çlirimit dhe hyrjes së trupave të NATO-s...

Jahjaga shprehet e nderuar që mirëpriti ish-Presidentin Clinton

para 3 muajve - Arbresh

Jahjaga u shpreh se lidershipi i Presidentit Clinton ndryshoi kursin e historisë së Kosovës Ish-presidenti amerikan, Bill Clintion arriti në Kosovë disa minuta më herët. Ai në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem...

Haradinaj: Mirë se u ktheve president Clinton

para 3 muajve - Ekonomia Online

Ish-presidenti i Amerikës, Bill Clinton, ka ardhur në Kosovë. Ai do të marrë pjesë në ceremoninë e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës. Mirëseardhje mikut të madh të shqiptarëve...

Kjo është agjenda për shënimin e 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës

para 3 muajve - Epoka e Re

Nesër (e mërkurë) në orën 11:00 në Sheshin ‘Skënderbeu’ do të mbahet tubimi qendror i shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, ku do të flasin edhe presidenti Bill Clinton dhe...

Bill Clinton sot në Kosovë

para 3 muajve - Alsat-M

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Cliton do të pritet nga Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe Kryeministri Ramush Haradinaj,...

Atifete Jahjaga mirëpret ish-Presidentin Bill Clinton: Vendosmëria dhe guximi i tij ishin vendimtare

para 3 muajve - Periskopi

Ish presidentja e Republikës së Kosovës ka pritur ish presidentin e ShBA-ve z.Bill Clinton, e me këtë e ka bërë një postim në Facebook ku ka shprehur nderin dhe privilegjin e mirëpritjes së këtij personaliteti....

20-vjetori i çlirimit të Kosovës, zbulohet agjenda e aktiviteteve

para 3 muajve - Koha Jone

Siç u lajmërua tashmë ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, vjen sot për vizitë në Kosovë me rastin e 20 viteve liri. Me këtë rast këshilli organizativ i Kosovës ka publikuar...

Haradinaj: Mirë se u ktheve president Clinton

para 3 muajve - KosovaPress

Ai do të marr pjesë në ceremoninë e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës. Mirëseardhje mikut të madh të shqiptarëve i kanë uruar krerë institucionesh dhe liderë politik....

Bashkë me Klintonin në Kosovë vjen edhe një personalitet shumë i rëndësishëm

para 3 muajve - Bota Press

Bashkë me Bill Clinton edhe Madeliene Albright arrin në Kosovë Përveç ish-Presidentit amerikan Bill Clinton, në Kosovë ka arritur edhe ish-sekretarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeliene Albright....

Haradinaj: Welcome back, President Clinton!

para 3 muajve - Epoka e Re

Mirëseardhje ish-presidentit amerikan Bill Clinton në Kosovë i ka uruar kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj. Në llogarinë e tij në “Facebook”, Haradinaj ka postuar një fotografi të mikut të madh të...

Bill Clinton sot në Kosovë

para 3 muajve - Ina

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Cliton do të pritet nga Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe Kryeministri Ramush Haradinaj,...

Jahjaga: Lidershipi i presidentit Clinton ndryshoi kursin e historisë së Kosovës

para 3 muajve - Epoka e Re

Ish-presidentja Atifete Jahjaga përmes një postimi në llogarinë e saj në “Facebook”, ka shkruar se ishte nder dhe privilegj i madh ta mirëpriste në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”...

Bill Clinton mbërrin në Kosovë, pritet nga Jahjaga dhe Pacolli

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka mbërritur në Kosovë disa minuta më parë. Në aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari”, ai është pritur nga zëvendëskryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli dhe ish presidentja...

Haradinaj i rri gati Clintonit, i uron mirëseardhje në Facebook

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i ka uruar mirëseardhje ish-Presidentit Bill Clinton. Përmes Facebookut, Haradinaj ka postuar një fotografi të ish-Presidentit amerikan ku i ka uruar në gjuhën...

Ish-kryeministri britanik Tony Blair ka një mesazh për popullin e Kosovës

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Ish-kryeministri i Britanisë, Tony Blair 20 vite pas vendimit të NATO-s për të bombarduar Serbinë, ka thënë Britania u përfshi në fushatën e NATO-s, për të parandaluar vrasjet masive në Kosovë, për të...

Forca të shtuara të sigurisë në hotelin ku do të qëndrojë Clinton, vendi po kontrollohet me qen të njësisë ‘K9’

para 3 muajve - GazetaBlic

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë, raporton Gazeta Blic. Mirëpo, vizita e tij ka quar në “këmbë” edhe njësitet e sigurisë...

Haradinaj: Welcome back, President Clinton

para 3 muajve - Periskopi

Mirëseardhje ish presidentit Clinton në Kosovë i uroi edhe kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj. Në llogarinë e tij të rrjetit social Facebook, Haradinaj e postoi një fotografi të mikut të madh të kosovarëve...

Bill Clinton sot në Kosovë

para 3 muajve - Koha.net

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, sot vjen në Kosovë. Ai do të takohet me krerët e Kosovës dhe do të dekorohet për kontributin për lirinë e Kosovës. Clinton vjen në Kosovë...

Clinton sot në Kosovë

para 3 muajve - Koha.net

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, sot vjen në Kosovë. Ai do të takohet me krerët e Kosovës dhe do të dekorohet për kontributin për pavarësinë e Kosovës. Clinton vjen në...

Haradinaj: Welcome back, President Clinton!

para 3 muajve - Arbresh

Mirëseardhje ish presidentit Clinton në Kosovë i uroi edhe kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj. Në llogarinë e tij të rrjetit social Facebook, Haradinaj e postoi një fotografi të mikut të madh të kosovarëve...

Haradinaj i uron mirëseardhje ish-presidentit amerikan, Bill Clinton

para 3 muajve - Insajderi

Haradinaj përmes një postimi në Facebook – ka publikuar fotografin e Clinton duke shkruar në gjuhën “Welcome back, President Clinton”. Shkrimi i plotë i Haradinajt: Welcome back, President Clinton! RH...

Clinton sot vjen në Kosovë

para 3 muajve - OraInfo

Ish presidenti amerikan Bill Clinton sot do të vij në Kosovë. Miku më i madh i Kosovës, ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, sot vjen për vizitë në Kosovë. Presidenti Clinton...

Bill Clinton sot në Kosovë

para 3 muajve - Klan Kosova

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Cliton do të pritet nga Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe Kryeministri Ramush Haradinaj,...

Pacolli – Clintonit: Mirë se vjen në familjen tënde, në Kosovë

para 3 muajve - Arbresh

Zëvendëskryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli ka pritur ish-presidentin amerikan Bill Clintion. Pacolli përmes një postimi në facebook i ka uruar gjithashtu mirëseardhje Clintonit, shkruan arbresh.info....

Haradinaj i rri gati Clintonit, i uron mirëseardhje në Facebook

para 3 muajve - Bota Press

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i ka uruar mirëseardhje ish-Presidentit Bill Clinton. Përmes Facebookut, Haradinaj ka postuar një fotografi të ish-Presidentit amerikan ku i ka uruar në gjuhën...

Pacolli – Clintonit: Mirëserdhe në familjen tënde, në Kosovë

para 3 muajve - Arbresh

Zëvendëskryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli ka pritur ish-presidentin amerikan Bill Clintion. Pacolli përmes një postimi në facebook i ka uruar gjithashtu mirëseardhje Clintonit, shkruan arbresh.info....

Tony Blair ka një mesazh për popullin e Kosovës

para 3 muajve - Insajderi

“Në vitin 1999, mora vendimin si Kryeministër i Britanisë për t’u bashkuar me forcat e tjera të NATO-s për të ndërhyrë në konfliktin në Kosovë, për të parandaluar humbjet jetësh të njerëzve, për të mbrojtur...

Clintonit arrin në Aeroportin e Prishtinës, pritet nga Jahjaga e Pacolli

para 3 muajve - Bota Press

Ish-presidenti historik i SHBA-së, Bill Clinton, ka mbërritur sot në Kosovë për të marrë pjesë në 20 vjetorin e Çlirimit të Kosovës dhe hyrjes së trupave të NATO-së në Kosovë. Atë në aeroport e kanë pritur...

Pamjet e para të arritjes në Kosovë të Bill Clinton

para 3 muajve - Insajderi

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, ka arritur në Kosovë, përcjellë Indeksonline. Atë në aeroport e kanë pritur ish-presidentja Atifete Jahjaga dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli.

Bill Clinton arrin në Kosovë

para 3 muajve - Gazeta e re

Ish presidenti amerikan Bill Clintion ka arritur në Kosovë disa minuta më herët. Ai në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” është pritur nga zëvendëskryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli dhe ish presidentja...

Mesazhi emocionues i Tony Blair: Popullit të Kosovës dua t’i them, përjetuat shumë por u rimëkëmbët, vazhdoni rrugën e paqes

para 3 muajve - Periskopi

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, ka kujtuar momentet kur kishte marrë vendim si kryeministër i Britanisë që vendi i tij t’i bashkohej intervenimit të Kosovë. Ai nëpërmjet një mesazhi që ka shpërndarë...

Bill Clinton sot në Kosovë

para 3 muajve - Medial

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Cliton do të pritet nga Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe Kryeministri Ramush Haradinaj,...

Bill Clinton arrin në Kosovë, pamjet e para

para 3 muajve - AlbPortali

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, ka arritur në Kosovë, përcjellë Indeksonline. Atë në aeroport e kanë pritur ish-presidentja Atifete Jahjaga dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli. “Mirësevjen...

Bill Clinton arrin në Kosovë, pamjet e para

para 3 muajve - Fakti Ditor

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, ka arritur në Kosovë, përcjellë Indeksonline. Atë në aeroport e kanë pritur ish-presidentja Atifete Jahjaga dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli. “Mirësevjen...

Bashkë me Clintonin, në Kosovë edhe Albright

para 3 muajve - Insajderi

Përveç ish-presidentit amerikan, Bill Clinton, në Kosovë ka arritur edhe ish-sekretarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeliene Albright. Clinton dhe Albright, arritën para pak minutash në aeroportin...

Bill Clinton mbërrin në Kosovë

para 3 muajve - Gazeta Observer

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka arritur në Kosovë. Ai në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” është pritur nga zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli dhe ish-presidentja, Atifete Jahjaga....

Momenti kur Clinton dhe Albright arrijnë në qendër të Prishtinës

para 3 muajve - Periskopi

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton ka arritur në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari”, Kosovë pak minuta para orës 12. Ai po vendoset në hotelin në qendër të qytetit, i...

Bill Clinton arrin në Prishtinë

para 3 muajve - Sovrani

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, para pak minutash ka arritur në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë, shkruan Gazeta Blic. Miku më i madh i kosovarëve vjen me rastin e përvjetorit...

Bill Clinton arrin në Kosovë

para 3 muajve - KosovaPress

Ai në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” është pritur nga zëvendëskryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli dhe ish presidentja Atifete Jahjaga. Clinton është ftuar që të marr pjesë në shënimin e  20...

Clinton mbërrin në Prishtinë, forca të mëdha të Policisë e shoqërojnë

para 3 muajve - Insajderi

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, para pak minutash ka arritur në Kosovë. Miku më i madh i kosovarëve erdhi me rastin e përvjetorit të 20-të të çlirimit dhe hyrjes së trupave...

BILL CLINTON ARRIN NË KOSOVË

para 3 muajve - Epoka e Re

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Bill Clinton, ka mbërritur në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, ku është pritur nga zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve...

Clinton në Kosovë, Pacolli: Mirësevjen në familjen tënde

para 3 muajve - Periskopi

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka publikuar fotografitë e para të arritjes së ish-presidentit amerikan Bill Klinton në Kosovë. “Mirësevjen në familjen tënde, në Kosovë, zoti President”,...

Bill Clinton mbërrin në Kosovë, pritet të “mbulohet” me dekorata

para 3 muajve - Te Sheshi

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Bill Clinton, mbërriti në Kosovë, jo në të parën vizitë të tij ku ka dhe një monument përsëgjalli. Miku më i madh i kosovarëve erdhi me rastin e përvjetorit...

Kryeqyteti gati për Clintonin dhe Albrightin

para 3 muajve - Ekonomia Online

Me rastin e vizitës së ish-presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, në Kosovë, kryeqyteti ka nisur përgatitjet për manifestimin e nesërm. Për këtë janë shtuar edhe masat e sigurisë...

Tony Blair kujton çlirimin e Kosovës

para 3 muajve - Bota Press

Botapress 11 Qeshor- Në 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s, ish-kryeministri i Britanisë, Tony Blair tha se në atë kohë kishte marrë vendim për ndërhyrje në Kosovë që të parandalojnë vrasjet e njerëzve....

Albright arrin në Kosovë

para 3 muajve - Periskopi

Përveç ish-Presidentit amerikan Bill Clinton, në Kosovë ka arritur edhe ish-sekretarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeliene Albright. Clinton dhe Albright, arritën para pak minutash në aeroportin...

‘Çlirimi i Kosovës nuk do të ndodhte pa miqtë si Bill e Hillary Clinton dhe Madeleine Albright’

para 3 muajve - Epoka e Re

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka thënë se përpjekjet tona shekullore për liri e pavarësi, do të kurorëzoheshin në ditën e sotme para 20 vitesh, me hyrjen e trupave të NATO-s në Kosovë,...

Bill Clinton në Kosovë – takime me krerët e vendit

para 3 muajve - Medial

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Cliton do të pritet nga Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe Kryeministri Ramush Haradinaj,...

Bill Clinton në Kosovë, policia më këmbë, masa të rrepta sigurie

para 3 muajve - 24 ore

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton miku më i madh i kosovarëve shkon sot në Kosovë. Mirëpo, vizita e tij ka çuar në këmbë edhe njësitet e sigurisë së vendit. Që nga orët e...

Bill Clinton në Kosovë, takime me krerët e vendit

para 3 muajve - RTV 21

Pritet nga Thaçi e Haradinaj Miku më i madh i Kosovës, ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, sot vjen për vizitë në Kosovë. Presidenti Clinton do të pritet nga presidenti Hashim...

Bill Clinton sot në Kosovë

para 3 muajve - GazetaBlic

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Cliton do të pritet nga Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe Kryeministri Ramush Haradinaj....

Lajmi i fundit: Bill Clinton arrin në Kosovë

para 3 muajve - Periskopi

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, para pak minutash ka arritur në Kosovë, njofton Klan Kosova. Miku më i madh i kosovarëve  erdhi me rastin e përvjetorit të 20-të të çlirimit...

Me këtë titull do të dekorohet sot ish-presidenti Clinton

para 3 muajve - GazetaBlic

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, do të nderohet me dekoratë sor nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Siç bën të ditur Zyra e Presidentit të Kosovës, Clinton do të pritet nga Thaçi në ora 15:00....

Forca të sigurisë rrethojnë hotelin ku do të qëndrojë Clinton, e pranishme edhe njësia ‘K9’

para 3 muajve - Infokusi

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Mirëpo, vizita e tij ka quar në “këmbë” edhe njësitet e sigurisë së vendit. Që nga orët...

Bill Clinton sot për vizitë në Kosovë

para 3 muajve - Tetova1

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Cliton do të pritet nga Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe Kryeministri Ramush Haradinaj,...

Bill Clinton viziton sot Kosovën, ja axhenda e ish-presidentit amerikan

para 3 muajve - Lexo

Presidenti Clinton pritet nga Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj. Gjatë pritjes nga presidenti Thaçi, Clinton edhe do të dekorohet. Kjo është vizita e dytë e ish-presidentit Bill...

Policë të armatosur rrethojnë hotelin ku do të qëndrojë Clinton

para 3 muajve - Insajderi

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Mirëpo, vizita e tij ka quar në “këmbë” edhe njësitet e sigurisë së vendit. Që nga orët...

Bill Clinton viziton sot Kosovën, ja axhenda e ish-presidentit amerikan

para 3 muajve - Java News

Presidenti Clinton pritet nga Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj. Gjatë pritjes nga presidenti Thaçi, Clinton edhe do të dekorohet. Kjo është vizita e dytë e ish-presidentit Bill...

Forca të sigurisë rrethojnë hotelin ku do të qëndrojë Clinton, e pranishme edhe njësia ‘K9’

para 3 muajve - AlbPortali

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Mirëpo, vizita e tij ka quar në “këmbë” edhe njësitet e sigurisë së vendit. Që nga orët...

Forca të sigurisë rrethojnë hotelin ku do të qëndrojë Clinton, e pranishme edhe njësia ‘K9’

para 3 muajve - Fakti Ditor

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Mirëpo, vizita e tij ka quar në “këmbë” edhe njësitet e sigurisë së vendit. Që nga orët...

Të festojmë së bashku në sheshin “Skënderbeu” nesër më 12 qershor, në orën 11:00

para 3 muajve - Ekonomia Online

Nesër më 12 qershor 2019, do të shënohet 20 vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, ku do të marrin pjesë ish-presidenti i ShBA-së Bill Clinton, ish-sekretarja Albright, dhe shumë personalitete...

Bill Clinton arrin sot në Kosovë

para 3 muajve - Illyria

Prishtinë, 11 qershor 2019 – Sot në Kosovë arrin për vizitë ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, bashkë me gruan e tij, Hillary Clinton, ish-sekretare e SHBA-së dhe ish-kandidate...

Bill Clinton sot në Kosovë

para 3 muajve - Epoka e Re

Miku më i madh i Kosovës, ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, sot vjen për vizitë në Kosovë. Presidenti Clinton do të pritet nga presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush...

Bill Clinton sot në Kosovë

para 3 muajve - Bota Press

Botapress 11 Qeshor- Miku më i madh i Kosovës, ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, sot vjen për vizitë në Kosovë. Presidenti Clinton pritet nga Presidenti Hashim Thaçi dhe...

20 vjetori i çlirimit të Kosovës, kjo është agjenda e aktiviteteve

para 3 muajve - Arbresh

Siç u lajmërua tashmë ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, vjen sot për vizitë në Kosovë me rastin e 20 viteve liri. Me këtë rast këshilli organizativ i Kosovës ka publikuar...

Forca të sigurisë rrethojnë hotelin ku do të qëndrojë Clinton, e pranishme edhe njësia ‘K9’

para 3 muajve - Bota Press

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Mirëpo, vizita e tij ka quar në “këmbë” edhe njësitet e sigurisë së vendit. Që nga orët...

Bill Clinton në Kosovë, takime me krerët e vendit

para 3 muajve - Infokusi

Miku më i madh i Kosovës, ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, sot vjen për vizitë në Kosovë. Presidenti Clinton pritet nga Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush...

Bill Clinton sot viziton Kosovën

para 3 muajve - Albinfo

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, sot vjen për vizitë në Kosovë, për nder të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Siç shkruan KosovaPress, presidenti Clinton do të pritet...

Vizita e të madhit Clinton ka çuar në “këmbë” njësitet e sigurisë së Kosovës

para 3 muajve - PortaliOnline

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Mirëpo, vizita e tij ka çuar në “këmbë” edhe njësitet e sigurisë së vendit. Që nga orët...

Forca të sigurisë rrethojnë hotelin ku do të qëndrojë Bill Clinton

para 3 muajve - Periskopi

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Mirëpo, vizita e tij ka quar në “këmbë” edhe njësitet e sigurisë së vendit. Që nga orët...

Bill Clinton sot në Kosovë

para 3 muajve - Ekonomia Online

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Cliton do të pritet nga Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe Kryeministri Ramush Haradinaj....

Bill Clinton sot në Kosovë,takohet kreret e shtetit

para 3 muajve - Fakti Ditor

Bill Clinton, sot vjen për vizitë në Kosovë. Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, sot vjen për vizitë në Kosovë. Presidenti Clinton pritet nga Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri...

Bill Clinton sot në Kosovë

para 3 muajve - Sovrani

Miku më i madh i Kosovës, ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, sot vjen për vizitë në Kosovë. Presidenti Clinton pritet nga Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush...

Dy heronjtë e gjallë të Kosovës, Bill dhe Hillary Clinton, sot në Kosovë

para 3 muajve - PortaliOnline

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, sot vjen për vizitë në Kosovë. Presidenti Clinton pritet nga Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj. Gjatë pritjes nga...

Bill Clinton vjen sot në Kosovë – këta janë zyrtarët e Kosovës që do t’i takojë

para 3 muajve - Insajderi

Miku më i madh i Kosovës, ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, sot vjen për vizitë në Kosovë. Presidenti Clinton pritet nga Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush...

Bill Clinton sot arrin në Kosovë

para 3 muajve - Arbresh

Miku më i madh i Kosovës, ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, sot vjen për vizitë në Kosovë. Presidenti Clinton pritet nga Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush...

Bill Clinton në Kosovë, takime me krerët e vendit

para 3 muajve - Periskopi

Miku më i madh i Kosovës, ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, sot vjen për vizitë në Kosovë. Presidenti Clinton pritet nga Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush...

Bill Clinton në Kosovë, takime me krerët e vendit

para 3 muajve - KosovaPress

Presidenti Clinton pritet nga Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj. Gjatë pritjes nga presidenti Thaçi, Clinton edhe do të dekorohet. Kjo është vizita e dytë e ish-presidentit Bill...

20 vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s, Bill Clinton do të vizitojë Kosovën

para 3 muajve - Blitz

Presidenti i 42-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Kosovë, në kuadër të 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s atje, ngjarje që i dha fund luftës...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK