http://kariera.mk

MOGERINI: Maqedonia e Veriut bashkë me Shqipërinë duhet të marrë datë për fillimin e negociatave

para 3 muajve - Medial

Maqedonia e Veriut duhet së bashku me Shqipërinë të marrë datë për fillimin e negociatave në periudhën qershor – korrik, tha sot në Bruksel në takim me presidentin Stevo Pendarovski, përfaqësuesja e lartë...

Mogerini: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria duhet të marrin datën për fillimin e negociatave

para 3 muajve - Portalb

Sot në Bruksel, kryetari i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski , zhvilloi bisedime me përfaqësuesen e lartë të BE-së për punë të jashtme dhe siguri politike, Federika Mogjerinin , transmeton...

Mogerini: Maqedonia e Veriut duhet së bashku me Shqipërinë të marrë datë për fillimin e negociatave

para 3 muajve - Aktuale

Maqedonia e Veriut duhet së bashku me Shqipërinë të marrë datë për fillimin e negociatave në periudhën qershor – korrik, tha sot në Bruksel në takim me presidentin Stevo Pendarovski, përfaqësuesja e lartë...

Tusk: Jo të gjithë mbështesin hapjen e negociatave me Shqipërinë

para 3 muajve - Opinion

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, tha të mërkurën se mbështetë hapjen e negociatave për anëtarësim me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, por paralajmëroi se jo të gjitha vendet anëtare të...

BE-ja do të shtyjë nisjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

para 3 muajve - Kallxo

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka thënë se Bashkimi Evropian duhet të nisë bisedimet për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, mirëpo ka paralajmëruar se nuk do të ketë vendim...

Mogerini: Maqedonia e Veriut duhet së bashku me Shqipërinë të marrë datë për fillimin e negociatave

para 3 muajve - Alsat-M

Maqedonia e Veriut duhet së bashku me Shqipërinë të marrë datë për fillimin e negociatave në periudhën qershor – korrik, tha sot në Bruksel në takim me presidentin Stevo Pendarovski, përfaqësuesja e lartë...

Tusk takon Pendarovskin: Konsensusi i 28 vendeve do të marrë kohë

para 3 muajve - Vizion Plus

Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk ështa takuar në Bruksel me  presidentin e Maqedonisë së veriut, Stevo Pendarovski, ku ka vlerësuar progresin e Shqipërisë dhe të Maqedonisë së Veriut, ku ka...

Mogerini: Maqedonia e Veriut duhet së bashku me Shqipërinë të marrë datë për fillimin e negociatave

para 3 muajve - Koha.mk

Shkup, 12 qershor – Maqedonia e Veriut duhet së bashku me Shqipërinë të marrë një datë për fillimin e negociatave në periudhën qershor – korrik, tha në takimin e sotëm bilateral me presidentin Stevo, përfaqësuesja...

Mogerini: Maqedonia e Veriut e Shqipëria duhet të marrin datë për fillimin e negociatave

para 3 muajve - Ina

Maqedonia e Veriut duhet së bashku me Shqipërinë të marrë një datë për fillimin e negociatave në periudhën qershor – korrik, tha në takimin e sotëm bilateral me presidentin Stevo, përfaqësuesja e lartë...

Deklarata e Tusk: Hapja e negociatave do shtyhet

para 3 muajve - Top Channel

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka thënë se Bashkimi Evropian duhet të nisë bisedimet për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, mirëpo ka paralajmëruar se nuk do të ketë një vendim...

Tusk: Jo të gjithë mbështesin hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

para 3 muajve - Zëri i Amerikës

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, tha të mërkurën se mbështetë hapjen e negociatave për anëtarësim me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, por paralajmëroi se jo të gjitha vendet anëtare të...

Tusk: BE duhet të hap negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

para 3 muajve - Aktuale

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, në një konferencë ka thënë se duhet të fillojnë negociatat për anëtarësim e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE. Por, ai ka thënë se ka mundësi që bisedimet...

Tusk: BE duhet hap negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

para 3 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, në një konferencë ka thënë se duhet të fillojnë negociatat për anëtarësim e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE. Por, ai ka thënë se ka mundësi që bisedimet...

Tusk: Hapja e negociatave do të shtyhet

para 3 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka thënë se Bashkimi Evropian duhet të nisë bisedimet për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, mirëpo ka paralajmëruar se nuk do të ketë një vendim...

Negociatat e Shqipërisë dhe Maqedonisë në pikëpyetje, Tusk nuk ka lajme të mira

para 3 muajve - Koha Jone

Udhëheqësit e Bashkimit Evropian duket se do të shtyjnë fillimin e bisedimeve të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut pavarësisht paralajmërimeve se vonesat e mëtejshme mund të minojnë përpjekjet...

Donald Tusk: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut kanë bërë gjithçka për negociatat

para 3 muajve - Portalb

Në takimin e zhvilluar në Bruksel me presidentin maqedonas, Stevo Pendarovski , Tusk tha se ka vetëm një vendim për t’u marrë: “të hapen negociatat në linjë me rekomandimin e Komisionit Evropian.” Sipas...

Mogerini përsëritë: Maqedonia e Veriut duhet së bashku me Shqipërinë të marrë datë për fillimin e negociatave

para 3 muajve - Infokusi

Maqedonia e Veriut duhet së bashku me Shqipërinë të marrë një datë për fillimin e negociatave në periudhën qershor – korrik, tha në takimin e sotëm bilateral me presidentin Stevo, përfaqësuesja e lartë...

Mogerini: Maqedonia e Veriut duhet së bashku me Shqipërinë të marrë datë për fillimin e negociatave

para 3 muajve - Tetova Sot

Maqedonia e Veriut duhet së bashku me Shqipërinë të marrë datë për fillimin e negociatave në periudhën qershor – korrik, tha sot në Bruksel në takim me presidentin Stevo Pendarovski, përfaqësuesja e lartë...

BE-ja mund të shtyjë nisjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

para 3 muajve - Albinfo

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, ka thënë se Bashkimi Evropian duhet të nisë bisedimet për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, mirëpo ka paralajmëruar se nuk do të ketë vendim...

Mogerini: Maqedonia e Veriut duhet së bashku me Shqipërinë të marrë datë për fillimin e negociatave

para 3 muajve - Flaka

Maqedonia e Veriut duhet së bashku me Shqipërinë të marrë datë për fillimin e negociatave në periudhën qershor – korrik, tha sot në Bruksel në takim me presidentin Stevo Pendarovski, përfaqësuesja e lartë...

Donald Tusk: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut kanë bërë gjithçka për negociatat

para 3 muajve - Top Channel

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka deklaruar sot se Bashkimi Evropian duhet hapë negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, por paralajmëroi se ky vendim nuk do të merret së shpejti....

Mogerini: Maqedonia e Veriut duhet së bashku me Shqipërinë të marrë datë për fillimin e negociatave

para 3 muajve - Lajm

Maqedonia e Veriut duhet së bashku me Shqipërinë të marrë datë për fillimin e negociatave në periudhën qershor – korrik, tha sot në Bruksel në takim me presidentin Stevo Pendarovski, përfaqësuesja e lartë...

Negociatat e Shqipërisë dhe Maqedonië në pikëpyetje, Tusk nuk ka lajme të mira

para 3 muajve - Albeu

Udhëheqësit e Bashkimit Evropian duket se do të shtyjnë fillimin e bisedimeve të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut pavarësisht paralajmërimeve se vonesat e mëtejshme mund të minojnë përpjekjet...

Data për fillimin e negociatave, Tusk: Jo të gjithë anëtarët, janë gati për po-në

para 3 muajve - Flaka

Maqedonia e Veriut bëri gjithçka që u kërkua nga KE por kjo nuk mjafton për të bindur vendet anëtare të arrijnë konsensus për dhënien e datës për bisedime këto ditë. Megjithatë kryetari i Këshillit Evropian...

Donald Tusk: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut kanë bërë gjithçka për negociatat

para 3 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka deklaruar sot se Bashkimi Evropian duhet hapë negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, por paralajmëroi gjithashtu se ky vendim nuk do të merret...

Shqipëria e Maqedonia e Veriut në BE? Tusk: Disa vende s’janë gati

para 3 muajve - BalkanWeb

Disa nga vendet anëtare të Bashkimit Evropian nuk janë të gatshme të pranojnë fillimin e negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë gjatë qershorit, deklaroi Presidenti i Këshillit...

BE-ja do të shtyjë nisjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

para 3 muajve - Koha Jone

Poland's Prime Minister Donald Tusk delivers a speech during the inauguration of the "Esplanade Solidarnosc 1980" and "Agora Simone Veil" at the EU Parliament in Brussels August 30, 2011. REUTERS/Francois...

BE e bën zyrtare, “kryqëzon” Ramën: Nuk ka hapje negociatash me Shqipërinë

para 3 muajve - Standard

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka thënë se Bashkimi Evropian duhet të nisë bisedimet për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, mirëpo ka paralajmëruar se nuk do të ketë vendim...

BE-ja do të shtyjë nisjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

para 3 muajve - Shekulli

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka thënë se Bashkimi Evropian duhet të nisë bisedimet për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, mirëpo ka paralajmëruar se nuk do të ketë vendim...

Mogerini: Maqedonia e Veriut duhet së bashku me Shqipërinë të marrë datë për fillimin e negociatave

para 3 muajve - AlbPortali

Maqedonia e Veriut duhet së bashku me Shqipërinë të marrë datë për fillimin e negociatave në periudhën qershor – korrik, tha sot në Bruksel në takim me presidentin Stevo Pendarovski, përfaqësuesja e lartë...

Mogerini: Maqedonia e Veriut duhet së bashku me Shqipërinë të marrë datë për fillimin e negociatave

para 3 muajve - Fakti Ditor

Maqedonia e Veriut duhet së bashku me Shqipërinë të marrë datë për fillimin e negociatave në periudhën qershor – korrik, tha sot në Bruksel në takim me presidentin Stevo Pendarovski, përfaqësuesja e lartë...

BE-ja do të nisë negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, por më vonë

para 3 muajve - Koha.net

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka thënë se Bashkimi Evropian duhet të nisë bisedimet për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, mirëpo ka paralajmëruar se nuk do të ketë vendim...

Tusk: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut kanë bërë gjithçka për negociatat

para 3 muajve - InfoShqip

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka deklaruar sot se Bashkimi Evropian duhet hapë negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, por paralajmëroi gjithashtu se ky vendim nuk do të merret...

BE-ja do të shtyjë nisjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e V.

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka thënë se Bashkimi Evropian duhet të nisë bisedimet për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, mirëpo ka paralajmëruar se nuk do të ketë vendim...

PENDAROVSKI: KEMI BËRË GJITHÇKA QË NA ËSHTË KËRKUAR

para 3 muajve - Klan Macedonia

Presidenti i Maqedonisë, Stevo Pendarovski ka patur rastin të shpjegojë opsionet që po diskutohen aktualisht nga shtetet anêrare të Bashkimit Europian mbi hapjen e negociatave të anëtarêsimit të Maqedonisë...

BRUKSEL, PENDAROVSKI KËRKON HAPJE TË NEGOCIATAVE, TUSK: JO GJITHA VENDET JANË TË PËRGATITURA PËR TË MARRË VENDIM

para 3 muajve - TV21

Presidenti i shtetit Stevo Pendarovski nga Brukseli tha se Maqedonia e Veriut do të jetë më efikase në të ardhmen nëse vendet anëtare vendosin që të hapen negociatat aderuese. Sipas tij ky është realitet...

Tusk me një lajm të keqe për Maqedonin V. “hapja e negociatave do të shtyhet”

para 3 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka thënë se Bashkimi Evropian duhet të nisë bisedimet për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, mirëpo ka paralajmëruar se nuk do të ketë një vendim...

Tusk, pesimist për datën e bisedimeve

para 3 muajve - Alsat-M

Disa nga vendet anëtare të Bashkimit Evropian nuk janë të gatshme të pranojnë fillimin e negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut gjatë qershorit, pranoi presidenti i Këshillit Evropian Donald...

Pendarovski: Nuk kërkojmë shpërblim të pamerituar, por shans të merituar

para 3 muajve - Koha.mk

Bruksel, 12 qershor – Në qershor Bashkimi Evropian ka mundësinë historike të tregojë liderizëm dhe vizion për të ardhmen e rajonit tonë me atë që do t’i ndajë datë për negociata Maqedonisë së Veriut. Qytetarët...

Donald Tusk: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut kanë bërë gjithçka për negociatat

para 3 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka deklaruar sot se Bashkimi Evropian duhet hapë negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, por paralajmëroi gjithashtu se ky vendim nuk do të merret...

Pendarovski: Duam shansë të merituar, Tusk: Data për negociata është çështje kohe, nuk ka më dilema

para 3 muajve - Zhurnal

Bruksel, 12 qershor – Zhurnal.mk – Sot pas takimit mes presidentit të vendit Stevo Pendarovski dhe kryetari i Këshillit Europian Donald Tusk, që të dy dolën për pres konferencë sa i përket takimit, përcjellë...

Pendarovski: Duam shansë të merituar, Tusk: Data për negociata është çështje kohe, nuk ka më dilema

para 3 muajve - Aktuale

Sot pas takimit mes presidentit të vendit Stevo Pendarovski dhe kryetari i Këshillit Europian Donald Tusk, që të dy dolën për pres konferencë sa i përket takimit, përcjellë Zhurnal. Takimi mes Pendarovskit...

Tusk: Hapja e negociatave për Shqipërinë e Maqedoninë do të shtyhet

para 3 muajve - Periskopi

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka thënë se Bashkimi Evropian duhet të nisë bisedimet për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, mirëpo ka paralajmëruar se nuk do të ketë një vendim...

Donald Tusk: Jo të gjitha vendet duan të hapin negociatat

para 3 muajve - Shekulli

Presidenti i Këshillit Evropian të BE-së, Donald Tusk, priti sot në një takim zyrtar, Presidentin e Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski. Tusk u përqendruar tek përparimi që kishte bërë Maqedonia e...

Tusk: Hapja e negociatave do të shtyhet

para 3 muajve - KosovaPress

“Unë personalisht besoj se duhet të ketë vetëm një vendim: për të nisur negociatat, bazuar në rekomandimet e Komisionit Evropian”, ka thënë Tusk në një konferencë të përbashkët me presidentin e Maqedonisë...

Tusk: BE duhet hap negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

para 3 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, në një konferencë ka thënë se duhet të fillojnë negociatat për anëtarësim e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE. Por, ai ka thënë se ka mundësi që bisedimet...

TUSK: Është i mundur vetëm një vendim – fillim i negociatave me Maqedoninë e Veriut

para 3 muajve - Medial

Personalisht besoj se është i mundur vetëm një vendim – fillim i negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë për anëtarësim në BE sipas rekomandimit të Komisionit Evropian, theksoi kryetari i...

TUSK: VENDIMI PËR HAPJEN E NEGOCIATAVE PËR MAQEDONINË JO DITËT E ARDHSHME

para 3 muajve - Antpress

Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk ka deklaruar se çështja që shtrohet aktualisht nuk është nëse duhen hapur negociatat e anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut, por kur duhet bërë kjo. Këto komente...

BE do të shtyjë nisjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

para 3 muajve - Illyria

Bruksel, 12 qershor 2019 – Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka thënë se Bashkimi Evropian duhet të nisë bisedimet për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, mirëpo ka paralajmëruar...

“Disa shtete ende kundër dhënies së datës për bisedimet”

para 3 muajve - Shenja

Me afrimin e samitit të Këshillit Evropian, rriten edhe paralajmërimet se vendi nuk do të merr datë për negociata në qershor. Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, tha sot pas takimit me kreun...

Negociatat për në BE do të hapen për Shqipërinë? Presidenti i Këshillit Europian shuan të gjithë zërat

para 3 muajve - Sot News

Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk me anë të një reagim ka dhënë dritën jeshile për sa i përket hapjes së negociatave për anëtarësim në BE me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Tusk gjatë një...

Tusk: BE do të shtyjë nisjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

para 3 muajve - Arbresh

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka deklaruar sot se Bashkimi Evropian duhet hapë negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, por paralajmëroi gjithashtu se ky vendim nuk do të merret...

TUSK: VENDIMI PËR HAPJEN E NEGOCIATAVE PËR MAQEDONINË JO DITËT E ARDHSHME

para 3 muajve - Klan Macedonia

Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk ka deklaruar se çështja që shtrohet aktualisht nuk është nëse duhen hapur negociatat e anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut, por kur duhet bërë kjo. Këto komente...

Konferenca e përbashkët për media e presidentit të Këshillit Evropian Donald Tusk dhe Presidentit Stevo Pendarovski në Bruksel

para 3 muajve - Alsat-M

Gjatë dy viteve të fundit vendi juaj ka adresuar të gjitha çështjet që ka pritur BE-ja të realizohen. Unë nuk dua të paragjykoj vendimin e vendeve anëtare në lidhje me fillimin e negociatave për Maqedoninë...

S’ka më dilema, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut mbeten për në vjeshtë

para 3 muajve - Respublica

Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk konfirmon se nuk ka konsensus për t’i dhënë Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut hapjen e negociatave Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk deklaroi se...

BE e bën zyrtare: Nuk ka hapje negociatash me Shqipërinë

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka thënë se Bashkimi Evropian duhet të nisë bisedimet për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, mirëpo ka paralajmëruar se nuk do të ketë vendim...

Zyrtare, Donald Tusk: Shtyhet hapja e negociatave Shqipëri-BE

para 3 muajve - LajmiFundit

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka thënë se Bashkimi Evropian duhet të nisë bisedimet për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, mirëpo ka paralajmëruar se nuk do të ketë vendim...

TUSK: JO TË GJITHA VENDET JANË TË PËRGATITURA PËR TË MARRË VENDIM

para 3 muajve - TV21

Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk sot në Bruksel i tha Presidentit të RMV-së Stevo Pendarovski se jo të gjitha vendet anëtare të Bashkimit Evropian janë të përgatitura për të marrë vendim që...

Tusk, pesimist për datën e bisedimeve

para 3 muajve - Lajm

Disa nga vendet anëtare të Bashkimit Evropian nuk janë të gatshme të pranojnë fillimin e negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut gjatë qershorit, pranoi presidenti i Këshillit Evropian Donald...

Tusk: Ju keni bërë gjithçka që pritej për marrjen e datës!

para 3 muajve - Lajm

Kryetari i Këshillit Evropian, Donald Tusk, ka thënë sot se nuk do që të parashikojë vendimet e BE-së në lidhje me datën për fillimin e negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut. “Ju keni bërë...

Pendarovski: Qytetarët tanë nuk kërkojnë datë të pameriuar për negociata

para 3 muajve - Shenja

Presidenti Stevo Pendarovski ka thënë në Bruksel se këtë qershor, Bashkimi Evropian ka mundësi historike për të dëshmuar lidership dhe vizion për gjithë rajonin. “Këtë do ta bëjë me atë do t’i japë datë...

Presidenti i Këshillit Europian i vendosur për hapjen e negociatave: Të vendosim datën për Shqipërinë

para 3 muajve - Lexo

Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk me anë të një reagim ka dhënë dritën jeshile për sa i përket hapjes së negociatave për anëtarësim në BE me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Tusk gjatë një...

Tusk: Ju keni bërë gjithçka që pritej për marrjen e datës!

para 3 muajve - Shenja

Kryetari i Këshillit Evropian, Donald Tusk, ka thënë sot se nuk do që të parashikojë vendimet e BE-së në lidhje me datën për fillimin e negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut. “Ju keni bërë...

Pendarovski: Duam shansë të merituar, Tusk: Data për negociata është çështje kohe, nuk ka më dilema

para 3 muajve - Fakti Ditor

British Prime Minister Theresa May (R) and European Union Council President Donald Tusk during the extraordinary EU leaders summit to finalise and formalise the Brexit agreement in Brussels, Belgium November...

BE-ja do të shtyjë nisjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë

para 3 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka thënë se Bashkimi Evropian duhet të nisë bisedimet për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, mirëpo ka paralajmëruar se nuk do të ketë vendim...

Tusk: Tani duhet të ketë vetëm një vendim, hapja e negociatave me Shqipërinë

para 3 muajve - 24 ore

Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk me anë të një reagim ka dhënë dritën jeshile për sa i përket hapjes së negociatave për anëtarësim në BE me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Tusk gjatë një...

TUSK: Është i mundur vetëm një vendim – fillim i negociatave me Maqedoninë e Veriut

para 3 muajve - Fol

Personalisht besoj se është i mundur vetëm një vendim – fillim i negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë për anëtarësim në BE sipas rekomandimit të Komisionit Evropian, theksoi kryetari i...

Pendarovski: Duam shansë të merituar, Tusk: Data për negociata është çështje kohe, nuk ka më dilema

para 3 muajve - AlbPortali

Sot pas takimit mes presidentit të vendit Stevo Pendarovski dhe kryetari i Këshillit Europian Donald Tusk, që të dy dolën për pres konferencë sa i përket takimit, përcjellë Zhurnal. Takimi mes Pendarovskit...

Pendarovski: Duam shansë të merituar, Tusk: Data për negociata është çështje kohe, nuk ka më dilema

para 3 muajve - Republika

Sot pas takimit mes presidentit të vendit Stevo Pendarovski dhe kryetari i Këshillit Europian Donald Tusk, që të dy dolën për pres konferencë sa i përket takimit, përcjellë Zhurnal. Takimi mes Pendarovskit...

Tusk, pesimist për datën e bisedimeve

para 3 muajve - AlbPortali

Disa nga vendet anëtare të Bashkimit Evropian nuk janë të gatshme të pranojnë fillimin e negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut gjatë qershorit, pranoi presidenti i Këshillit Evropian Donald...

Konferenca e përbashkët për media e presidentit të Këshillit Evropian Donald Tusk dhe Presidentit Stevo Pendarovski në Bruksel

para 3 muajve - Lajm

Gjatë dy viteve të fundit vendi juaj ka adresuar të gjitha çështjet që ka pritur BE-ja të realizohen. Unë nuk dua të paragjykoj vendimin e vendeve anëtare në lidhje me fillimin e negociatave për Maqedoninë...

Tusk, pesimist për datën e bisedimeve

para 3 muajve - Fakti Ditor

Disa nga vendet anëtare të Bashkimit Evropian nuk janë të gatshme të pranojnë fillimin e negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut gjatë qershorit, pranoi presidenti i Këshillit Evropian Donald...

Tusk: Tani duhet të ketë vetëm një vendim, hapja e negociatave me Shqipërinë

para 3 muajve - KosovaPress

Tusk gjatë një takimi me presidentin e Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski, ka thënë se tashmë duhet të ketë vetëm një vendim dhe ai është hapja e negociatave. Më pas ai ka thënë se pyetja për hapjen...

Tusk: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut në fund do të hyjnë në BE

para 3 muajve - Insajderi

Ai ka shtuar se me këtë qëndrim të tij të tillë nuk pajtohen të gjitha vendet anëtare. Ai pas bisedës me presidentin e Maqedonisë Veriore Stevo Pendarovski në Bruksel, ka vlerësuar se ky vend ka bërë gjithë...

Bruksel, Pendarovski takon presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk

para 3 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, i cili qëndron për vizitë pune në Bruksel, është pritur në takim nga presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, transmeton Anadolu Agency (AA)....

Donald Tusk: Maqedonia e Veriut ka bërë gjithçka që është pritur

para 3 muajve - Arbresh

Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski, sot ka udhëtuar për vizitën e tij të parë zyrtare në Bruksel, ku ka realizuar takim edhe me kryetarin e Këshillit të Evropës Donald Tusk. Në konferencë...

Pendarovski para vizitës në Bruksel: Pres marrjen e datën nga BE-ja

para 3 muajve - Portalb

Nesër ekipi i presidentit të Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV), Stevo Pendarovski do të udhëtojë për në Bruksel, për të realizuar vizitën e parë. Pendarovski në një intervistë për “Dojçe Vele” në...

Pendarovski para vizitës në Bruksel: Pres marrjen e datën nga BE-ja

para 3 muajve - Tetova Sot

Nesër ekipi i presidentit të Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV), Stevo Pendarovski do të udhëtojë për në Bruksel, për të realizuar vizitën e parë. Pendarovski në një intervistë për “Dojçe Vele” në...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK