http://kariera.mk

Përurohet libri “Lindja e një demokracie”

para 3 muajve - KosovaPress

Libri është shkruar nga Jacques Baudouin, ndërsa parathënia është shkruar Bernard Kouchner dhe është botuar edhe në gjuhën shqipe nga Shtëpia Botuese “Buzuku”. Autori i librit, shkrimtari Jacques Baudoin...

Jusuf Buxhovi publikon librin e ri: Maqedonia, nga antika deri te koha jonë

para 3 muajve - Koha.mk

Buxhovi i jep një tjetër dhuratë historiografisë me një vepër voluminoze mbi Maqedoninë që nga koha antike deri në kohën tonë. Në librin e tij më të ri, me mbi 1000 faqe, Jusuf Buxhovi eksploron të gjithë...

Prishtinë: U promovua “Maqedonia…” e historianit J.Buxhovi

para 3 muajve - RTV 21

Sot në Tetovë promovohet libri “Maqedonia nga antika deri te koha jonë” Buxhovi i jep një tjetër dhuratë historiografisë me një vepër voluminoze mbi Maqedoninë që nga koha antike deri në kohën tonë. Në...

Promovohet libri i fundit i Jusuf Buxhovit: Maqedonia, nga antika deri te koha jonë

para 3 muajve - GazetaBlic

Buxhovi i jep një tjetër dhuratë historiografisë me një vepër voluminoze mbi Maqedoninë që nga koha antike deri në kohën tonë. Në librin e tij më të ri, me mbi 1000 faqe, Jusuf Buxhovi eksploron të gjithë...

​Përurohet libri “Lindja e një demokracie”

para 3 muajve - KosovaPress

Libri është shkruar nga Jacques Baudouin, ndërsa parathënia është shkruar Bernard Kouchner dhe është botuar edhe në gjuhën shqipe nga Shtëpia Botuese “Buzuku”. Autori i librit, shkrimtari Jacques Baudoin...

Në UT do të përurohet vepra “MAQEDONIA NGA ANTIKA DERI TE KOHA JONË”

para 3 muajve - Flaka

Më 13 qershor 2019 (dita e enjte) në Universitetin e Tetovës do të përurohet vepra “MAQEDONIA NGA ANTIKA DERI TE KOHA JONË” e historianit dhe shkrimtarit të shquar shqiptar Jusuf Buxhovit. Përurimi do...

Jusuf Buxhovi promovon librin “Maqedonia nga antika deri te koha jonë”

para 3 muajve - Zhurnal

Autori Jusuf Buxhovi sot promovon në kryeqytet librin e tij më të ri “Maqedonia nga antika deri te koha jonë”. Në këtë vepër voluminoze, autori, jo vetëm që i plotëson me argumente të tjera disa nga tezat...

Sot në Prishtinë promovohet libri i J.Buxhovit “Maqedonia nga antika deri te koha jonë”

para 3 muajve - RTV 21

Historiani Jusuf Buxhovi sot promovon në Prishtinë librin e tij më të ri “Maqedonia nga antika deri te koha jonë”. Në këtë vepër voluminoze, autori, jo vetëm që i plotëson me argumente të tjera disa nga...

Promovohet libri i Jusuf Buxhovit “Maqedonia nga antika deri te koha jonë”

para 3 muajve - Sovrani

Historiani Jusuf Buxhovi sot promovon në Prishtinë librin e tij më të ri “Maqedonia nga antika deri te koha jonë”. Në këtë vepër voluminoze, autori, jo vetëm që i plotëson me argumente të tjera disa nga...

Buxhovi promovon librin “Maqedonia nga antika deri te koha jonë”

para 3 muajve - Infokusi

Autori Jusuf Buxhovi sot promovon në kryeqytet librin e tij më të ri “Maqedonia nga antika deri te koha jonë”. Në këtë vepër voluminoze, autori, jo vetëm që i plotëson me argumente të tjera disa nga tezat...

Buxhovi promovon librin "Maqedonia nga antika deri te koha jonë"

para 3 muajve - KosovaPress

Në këtë vepër voluminoze, autori, jo vetëm që i plotëson me argumente të tjera disa nga tezat e shfaqura në “Kosovën” në tetë vëllime rreth ndërlidhjes së ilirëve me pellazgët dhe të rolit të madh të Dardanëve...

Në UT do të përurohet vepra “Maqedonia nga antika deri te koha jonë” e historianit dhe shkrimtarit të shquar shqiptar Jusuf Buxhovit

para 3 muajve - Antpress

Më 13 qershor 2019 (dita e enjte) në Universitetin e Tetovës do të përurohet vepra “MAQEDONIA NGA ANTIKA DERI TE KOHA JONË” e historianit dhe shkrimtarit të shquar shqiptar Jusuf Buxhovit. Përurimi do...

Në UT do të përurohet vepra “Maqedonia nga antika deri te koha jonë” e historianit dhe shkrimtarit të shquar shqiptar Jusuf Buxhovit

para 3 muajve - Tetova Sot

Më 13 qershor 2019 (dita e enjte) në Universitetin e Tetovës do të përurohet vepra “MAQEDONIA NGA ANTIKA DERI TE KOHA JONË” e historianit dhe shkrimtarit të shquar shqiptar Jusuf Buxhovit. Përurimi do...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK