http://kariera.mk

Zëri i Amerikës pasqyron situatën e rëndë politike: Meta bëri një tjetër lëvizjes të papritur, mbetet e paqartë pse po nxiton

para 3 muajve - Sot News

Presidenti Ilir Meta ka nisur konsultimet për datën e zgjedhjeve vendore, pas dekretit të firmosur dy ditë më parë për anullimin e 30 qershorit. Procesi që Kreu i Shtetit hapi, pason reagimin e shumicës...

Partia e parë e majtë që nuk njeh 30 qershorin, Paskal Milo i PDS te Meta për datën e re

para 3 muajve - Top Channel

Kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo ka hyrë në Presidencë për të zhvilluar bisedime me Ilir Metën mbi datën e re për zgjedhjet lokale. Burime për Top Channel bëjnë me dije se Milo ka hyrë pak...

Deputeti i PS-së zbulon kush do ta vulosë përfundimisht shkarkimin e presidentit Meta

para 3 muajve - Sot News

Deputeti i Partisë Socialiste, Arben Pëllumbi, deklaroi këtë të mërkurë se shkarkimi i Presidentit nuk është qëllim në vetvete i mazhorancës. Gjatë emisionit “Byro Politike” të Juli Xhokaxhi ai theksoi...

Duhet të flasim për ndërkombëtarët

para 3 muajve - Standard

Nga Rezearta Çaushaj Demokracia kërkon që llogari t’u kërkohet vetëm përfaqësuesve të zgjedhur me votë, qeverisë e çdo zyrtari që paguhet me para publike. Thënë kjo, është e vështirë të vësh para përgjegjësisë...

Takimi në Presidencë/ Dashamir Shehi: Meta ftesë për PD-PS për datën e re të zgjedhjeve

para 3 muajve - Top Channel

Presidenti Ilir Meta do u dërgojë Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike ftesë për të diskutuar mbi datën e re të zgjedhjeve lokale. Kjo u bë e ditur nga kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi, pas përfundimit...

Ç’po ndodh në PS? Një nga partitë e majta pranon shfuqizimin e 30 qershorit, zbardhet takimi në Presidencë

para 3 muajve - Sot News

Kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo ka hyrë në Presidencë për të zhvilluar bisedime me Ilir Metën mbi datën e re për zgjedhjet lokale. PDS bëhet kështu partia e parë e majtë që pranon shfuqizimin...

Konsultimet, për hallin e Ilir Metës

para 3 muajve - Gazeta Tema

Mero Baze Kur Presidenti duhej të konsultohej për hallin e zgjedhjeve, zgjodhi Sali Berishën. Disa orë para protestës së 8 Qershorit në bulevard, kur SHBA paralajmëroi ashpër me emër Lulzim Bashën dhe...

PDS kundër Ramës! PASKAL MILO: Nuk është e rëndësishme data por stabiliteti i vendit

para 3 muajve - Standard

Pas takimit me krerët e partive të Qendrës së Djathtë, aleate me PD dhe opozitën e bashkuar, presidenti i Republikës është takuar edhe me kreun e PDS, Paskal Milo, e cila është forcë politike jo vetëm...

Data e re e zgjedhjeve, nis takimi në Presidencë me aleatët e PD

para 3 muajve - Top Channel

Ndonëse mazhoranca socialiste refuzon të njohë dekretin për shfuqizimin e 30 qershorit, në Presidencë ka nisur takimi midis Ilir Metës dhe aleatëve të Partisë Demokratike për të përcaktuar një datë të...

Sondazhi për “ç’dekretimin” e 30 qershorit, Ilir Metën nuk e mbështesin as votuesit e LSI

para 3 muajve - Gazeta Tema

Pas tërmetit në politikë të shkaktuar nga dekreti i presidentit Meta per anulimin e zgjedhjeve te 30 qershorit Report TV në bashkëpunim me Institutin Italian GPF Inspiring Research, sjell sondazhin më të fundit...

Dashamir Shehi: Nuk ka avancim për çështjen zgjedhore

para 3 muajve - BalkanWeb

Ka përfunduar takimi i presidentit Ilir Meta me aleatët e PD. Kreu i LZHK foli për mediat, duke thënë se data e zgjedhjeve duhet të jetë derivat i palëve dhe jo i njëanshëm. “Takimi ishte shumë pozitiv....

Konsultimet, për hallin e Ilir Metës

para 3 muajve - Java News

Nga Mero Baze Kur presidenti duhej të konsultohej për hallin e zgjedhjeve, zgjodhi Sali Berishën. Disa orë para protestës së 8 qershorit në Bulevard, kur SHBA paralajmëroi ashpër me emër Lulzim Bashën...

Takimi urgjent i Metës me aleatët e Bashës, Dashamir Shehi zbulon detajet

para 3 muajve - Ina

Në përfundim të takimit me presidentin Ilir Meta, Dashamir Shehu tha se u hodh një hap pozitiv, teksa ka theksuar se opozita dhe as presidenti nuk ka propozuar një datë tjetër për zgjedhjet lokale. Ai...

Përfundon takimi mes Metës dhe partive opozitare, Shehi: Data do të dalë nga marrëveshja politike

para 3 muajve - Albeu

"Një hap i vogël në drejtimin e duhur ". Kështu e ka cilësuar kreu i LZHK-së Dashamir Shehu takimin mes Presidentit Ilir Meta dhe partive të vogla politike të opozitës, bisedë e cila u zhvillua për të...

Takimi i Metës me aleatët e PD, Shehi: Opozita s’ka datë konkrete për zgjedhjet

para 3 muajve - Vizion Plus

Ka përfunduar takimi për rreth 30 minuta i presidentit Ilir Meta me aleatët e Partisë Demokratike, ku bëhet me dije se temë ka qenë data e re e zgjedhjeve pas çdekretimit të 30 Qershorit. Kryetari i LZHK-së,...

Takimi me presidentin Meta, Shehi: Nuk ka avancim për çështjen zgjedhore

para 3 muajve - Shekulli

Takimi i presidentit Ilir Meta me aleatët e PD ka përfunduar. Ndërkohë, kreu i LZHK, Dashamir Shehi foli për mediat duke thënë se data e zgjedhjeve duhet të jetë derivat i palëve dhe jo i njëanshëm. Funksioni...

Pas takimit me Metën, Shehi: Nuk ka avancim për çështjen zgjedhore

para 3 muajve - Opinion

Ka përfunduar takimi mes Presidentit Ilir Meta dhe partive aleate të PD. Në këtë  takim presidenti ka konsultuar me partitë opozitare për caktimin e një date të re për zgjedhjet vendore, pas shfuqizimit...

Takimi urgjent i Metës me aleatët e Bashës, Dashamir Shehi zbulon detajet dhe bën deklaratën 'bombë': Do bëhemi gati për aksione të tjera

para 3 muajve - Sot News

Në përfundim të takimit me presidentin Ilir Meta, Dashamir Shehu tha se u hodh një hap pozitiv, teksa ka theksuar se opozita dhe as presidenti nuk ka propozuar një datë tjetër për zgjedhjet lokale. Ai...

Takimi urgjent i Metës me aleatët e Bashës, Dashamir Shehi zbulon detajet dhe bën deklartën 'bombë': Do bëhemi gati për aksione të tjera

para 3 muajve - Sot News

Në përfundim të takimit me presidentin Ilir Meta, Dashamir Shehu tha se u hodh një hap pozitiv, teksa ka theksuar se opozita dhe as presidenti nuk ka propozuar një datë tjetër për zgjedhjet lokale. Ai...

Shehi: Vendimi i Metës, mundësi për marrëveshje, nëse PS nuk ka luajtur mendsh me 30 qershorin

para 3 muajve - Koha Jone

Presidenti Ilir Meta do u dërgojë ftesë Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike për të diskutuar mbi datën e re të zgjedhjeve lokale. Kjo u bë e ditur nga kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi, pas përfundimit...

Data e zgjedhjeve! Çfarë u vendos? Aleatët e Djathtë pas takimit me Metën: Takimi ishte shumë pozitiv…

para 3 muajve - Standard

Aleatët e Djathtë kanë përfunduar takimin në Presidencë me Presidentin Ilir Meta, ku u diskutua edhe për datën kur do të mbahen zgjedhjet e reja pas vendimit të Metës për të shtyrë datën 30 qershor. Në...

6 nonsenset e çmendura të një presidenti

para 3 muajve - Gazeta Tema

Në një tjetër përpjekje për të avokuar vendimmarrjen e tij mbi ç’dekretimin e zgjedhjeve të 30 qershorit, plot dyshime e diskutime, politike e juridike bashkë, presidenti Meta ofroi një tjetër shfaqje...

Presidenti Meta nis kunsultimet me partitë e djathta për datën e re të zgjedhjeve

para 3 muajve - Albeu

Pas vizitës së tij në Kosovës, Presidenti i Republikës Ilir Meta ka thërritur në godinën e Presidencës krerët e partive politike të djathta të opozitës. Pritet që takimi të zhvillohet për të diskutuar...

Anuloi 30 qershorin/ Meta nuk pret çdo ndodhë nesër në Kuvend, bën mbledhjen urgjente

para 3 muajve - Sot News

Ka nisur sot në orën 19:00 në ambientet e presidencës takimi i parë konsultativ mes Kreut të Shtetit, Ilir Meta me krerët e partive politike, për caktimin e një date të mundshme të zgjedhjeve, ashtu siç...

Presidenti Ilir Meta dhe “ç’dekretimi” i destabilitetit

para 3 muajve - Tetova Sot

Nga Skënder SadrI KAPITI Presidenti i Shqipërisë duke parë gjëndjen e paparashikueshme e cila po agravonte e përkeqësonte për ditë e më shumë nga protestat qytetare të drejtuara nga opozita në emër të...

E FUNDIT/ Presidenti Meta nis konsultimet me aleatët e PD

para 3 muajve - Standard

Ka nisur sot në orën 19:00 në ambientet e presidencës takimi i parë konsultativ mes Kreut të Shtetit, Ilir Meta me krerët e partive politike, për caktimin e një date të mundshme të zgjedhjeve, ashtu siç...

Anuloi 30 qershorin/ Meta nuk pret çdo ndodhë nesër në Kuvend , mbledh aleatët e Bashës

para 3 muajve - Sot News

Ka nisur sot në orën 19:00 në ambientet e presidencës takimi i parë konsultativ mes Kreut të Shtetit, Ilir Meta me krerët e partive politike, për caktimin e një date të mundshme të zgjedhjeve, ashtu siç...

Data e re për zgjedhjet, Presidenti Meta nis konsultimet me aleatët e PD

para 3 muajve - Koha Jone

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka nisur konsultimet me partitë politike për të caktuar një datë të re për zgjedhjet lokale. Takimi i parë nisi këtë të mërkurë, në orën 19:00 me partitë aleate të PD-së,...

Data e zgjedhjeve, Meta takim me aleatët e Bashës

para 3 muajve - Opinion

Presidenti Ilir Meta, ka nisur sot në Presidencë konsultimin me partitë aleate të PD për caktimin e një datë të re për zgjedhjet vendore, pas shfuqizimit të dekretit për 30 qershorin. Në këtë takim kanë...

Takimi urgjent i Metës me aleatët e Bashës, Dashamir Shehi zbulon detajet

para 3 muajve - Lajm

Në përfundim të takimit me presidentin Ilir Meta, Dashamir Shehu tha se u hodh një hap pozitiv, teksa ka theksuar se opozita dhe as presidenti nuk ka propozuar një datë tjetër për zgjedhjet lokale. Ai...

Hajdari “në shërbim” të Ramës: Ne mund ta propozojmë edhe vetë shkarkimin e Metës…

para 3 muajve - Standard

Në një intervistë në televizionin A2 CNN, deputetja e PD-së Rudina Hajdari ka komentuar për herë të parë dekretin e presidentit Ilir Meta për shfuqizimin e datës së zgjedhjeve. Sipas Hajdarit, Meta ka...

Data e re e zgjedhjeve, Meta nis konsultimet me drejtuesit e partive

para 3 muajve - Flaka

Tri ditë pasi firmosi anulimin e zgjedhjeve, presidenti i Shqipërisë Ilir Meta po mendon të dekretojë një datë të re. Konsultimet ka vendosur t’i nisë me pengesën më të lehtë, 5 aleatët e kreut të PD-së...

Përse shqiptarët mendojnë se Meta ka gabuar me anulimin e zgjedhjeve…Rreth 50% e tyre e bëjnë palë me opozitën

para 3 muajve - Lexo

Shumica e shqiptarëve të anketuar që e kanë gjykuar të gabuar dekretin e Presidentit për anulimin e zgjedhjeve, thonë se këtë përgjigje e mbështesin mbi arsyetimin se kreu i shtetit bëhet kështu palë me...

Zgjedhësit socialistë kundër anullimit të zgjedhjeve, 73.5% duan të votojnë më 30 qershor

para 3 muajve - Java News

Të anketuarit që e kanë vlerësuar të gabuar vendimin e Presidentit Ilir Meta për të anuluar zgjedhjet, janë pyetur edhe se cilës parti i përkasin. Kështu, 73.5 % që mendojnë se Meta ka gabuar me dekretin,...

Vendoret, Meta nis konsultimet për datën e re

para 3 muajve - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri, presidenti Ilir Meta pritet të nisë sot në mbrëmje konsultimet për datën e zgjedhjeve vendore, pas dekretit të firmosur dy ditë më parë për anullimin e 30 qershorit. Procesi që Kreu i Shtetit...

Zgjedhësit socialistë kundër anulimit të zgjedhjeve, 73.5% duan të votojnë më 30 qershor

para 3 muajve - Lexo

Të anketuarit që e kanë vlerësuar të gabuar vendimin e Presidentit Ilir Meta për të anuluar zgjedhjet, janë pyetur edhe se cilës parti i përkasin. Kështu, 73.5 % që mendojnë se Meta ka gabuar me dekretin,...

Meta mbaroi bisedimet e para me partitë për zgjidhjen e krizës

para 3 muajve - Illyria

Ka zgjatur 40 minuta takimi i parë konsultativ mes Kreut të Shtetit, Ilir Meta dhe krerëve të partive politike, për caktimin e një date të mundshme të zgjedhjeve. Takimi mes tyre u zhvillua në ambientet...

Sondazhi për “çdekretimin” e 30 Qershorit, Metën nuk e mbështesin as votuesit e LSI

para 3 muajve - Java News

Pas tërmetit në politikë të shkaktuar nga dekreti i presidentit Meta per anulimin e zgjedhjeve te 30 qershorit Report TV në bashkëpunim me Institutin Italian GPF Inspiring Research, sjell sondazhin më të fundit...

Deputetja e PS tregon çfarë do ndodhe nesër në Parlament: Nuk shkarkohet Presidenti, ja detajet e procesit të nisur

para 3 muajve - Gazeta Tema

Deputetja e PS, Mirela Kumbaro thotë se nesër nuk do të shkarkohet Presidenti i Republikës, por  thjesht do të prezantohet një draft rezolutë, mbi të cilin do të debatohet. Kumbaro tha se shkarkimi i postit...

Sondazhi/ Si e gjykojnë shqiptarët dekretin e presidentit Ilir Meta për të shtyrë zgjedhjet e 30 qershorit?

para 3 muajve - Lexo

Rreth 60 % e personave të anketuar mendojnë se dekreti i presidentit Ilir Meta për të anuluar zgjedhjet e 30 qershorit është i gabuar. Vetëm 38.8 e gjykojnë të drejtë. Presidenti Ilir Meta anuloi zgjedhjet...

Argumentet e mjera juridike të Ramës kundër Presidentit

para 3 muajve - Koha Jone

Nga Arian Starova Prej një dialogu politik shumë shpesh të tejnxehtë, siç ka ndodhur përgjatë thuajse tridhjetëve vjetëve të shkuar në Shqipëri, sigurisht që nuk mund të pritej të ndodhte ndryshe, përveçse...

A do të shkarkohet Ilir Meta? Deputetja e PS e thotë troç: Nesër në Parlament do...(Deklarata e plotë)

para 3 muajve - Sot News

Deputetja e PS, Mirela Kumbaro ka thënë për RTV Ora se nesër nuk do të shkarkohet Presidenti i Republikës, por thjesht do të prezantohet një draft rezolutë, mbi të cilin do të debatohet. Sipas Kumbaros,...

6 nonsenset e çmendura të një presidenti

para 3 muajve - Lexo

Në një tjetër përpjekje për të avokuar vendimmarrjen e tij mbi ç’dekretimin e zgjedhjeve të 30 qershorit, plot dyshime e diskutime, politike e juridike bashkë, presidenti Meta ofroi një tjetër shfaqje...

Data e re e zgjedhjeve, Meta pritet të nis konsultimet me drejtuesit e partive

para 3 muajve - Klan Kosova

Tri ditë pasi firmosi anulimin e zgjedhjeve, Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta po mendon të dekretojë një datë të re. Konsultimet ka vendosur t’i nisë me pengesën më të lehtë, 5 aleatët e Bashës të cilët...

Nesër seanca në Kuvend/ Deputetja e PS: Nuk shkarkohet Presidenti

para 3 muajve - Koha Jone

Deputetja e PS, Mirela Kumbaro thotë se nesër nuk do të shkarkohet Presidenti i Republikës, por  thjesht do të prezantohet një draft rezolutë, mbi të cilin do të debatohet. Kumbaro tha se shkarkimi i postit...

Top Talk. Murrizi: Shtyrja e zgjedhjeve përtej 30 qershorit, antikushtetuese. Precedent rasti i Nishanit

para 3 muajve - Top Channel

Parlamenti nesër do të diskutojë në seancën plenare një pr/rezolutë për zhbërjen e dekretit të Presidentit të Republikës, që përcaktonte 30 qershorin si datë për zhvillim e zgjedhjeve për pushtetin vendor...

Shkelje pas shkelje: Pse duhet të ftojë Nardin e gruan Ilir Meta, për të caktuar datën e re të zgjedhjeve?

para 3 muajve - Gazeta Tema

Shkeljet e Ilir Metës tanimë janë bërë mullar, duke nisur që nga mos-dekretimi i ministrave të propozuar nga kryeministri Edi Rama, deri tek ç’dekretimi i datës së zgjedhjeve të 30 qershorit. Nëse e marrim...

Shehi flet pas takimit me Metën: Data e zgjedhjeve, vetëm me marrëveshje politike

para 3 muajve - Java News

Në përfundim të takimit me presidentin Meta, Dashamir Shehu tha se u hodh një hap pozitiv, teksa ka theksuar se opozita dhe as presidenti nuk ka propozuar një datë tjetër për zgjedhjet lokale. Ai theksoi...

Murrizi në Top Talk: PS nuk do ta shkarkojë Ilir Metën!

para 3 muajve - Top Channel

Pak minuta pasi Meta firmosi sekretin që anulonte zhvillimin e zgjedhjeve më 30 qershor, PS mblodhi kryesinë nga ku u njoftua edhe nisja e procedurave prë shkarkimin e Presidentit Meta për shkelje të Kushtetutës....

Data e re e zgjedhjeve, Meta nis pasdite konsultimet me drejtuesit e partive

para 3 muajve - Top Channel

Tri ditë pasi firmosi anulimin e zgjedhjeve, Presidenti Ilir Meta po mendon të dekretojë një datë të re. Konsultimet ka vendosur t’i nisë me pengesën më të lehtë, 5 aleatët e Bashës të cilët publikisht...

Negociatat me Metën, Partia e parë e majtë që nuk neh 30 qershorin

para 3 muajve - LajmiFundit

Kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo është paraqitur në Presidencë për të zhvilluar bisedime me Ilir Metën mbi datën e re për zgjedhjet lokale. PDS bëhet partia e parë e majtë që pranon shfuqizimin...

Myslim Murrizi: PS-ja nuk do ta shkarkojë Metën, një grusht militantësh po e quajnë shpëtues

para 3 muajve - Gazeta Tema

Parlamenti nesër do të diskutojë në seancën plenare një pr/rezolutë për zhbërjen e dekretit të Presidentit të Republikës, që përcaktonte 30 qershorin si datë për zhvillim e zgjedhjeve për pushtetin vendor...

Presidenti nis konsultimet me aleatët e Bashës

para 3 muajve - Java News

Mbërrijnë në Presidencë krerët e Partive aleate të Lulzim Bashës. Në takim kanë mbërritur Vangjel Dule, Dashamir Shehi, Agron Duka, Nard Ndoka dhe përfaqësuesi i PR, Arian Madhi. Pas anulimit të dekretit...

Bollino: Kërkon një datë të re të zgjedhjeve, presidenti e kuptoi gafën që bëri

para 3 muajve - Gazeta Tema

Nga Carlo Bollino Pasi anuloi zgjedhjet e 30 qershorit, sot presidenti Ilir Meta ka thirrur partitë politike për të negociuar një datë të re për zgjedhjet vendore. Një lëvizje tjeter e papritur, e cila...

“Edi Rama vjen në Tiranë për të bërë aktin e fundit të vrasjes së…”

para 3 muajve - Standard

Anulimi i datës së zgjedhjeve me 30 qershor nga Presidenti Ilir Meta është një mundësi për të gjitha palët politike që të shmangin skenarin më të keq për vendin, që është përplasja. Por edhe pse akti juridik...

Shehi: Meta fton PD-në dhe PS-në për datën e zgjedhjeve

para 3 muajve - KosovaPress

Kjo u bë e ditur nga kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi, pas përfundimit të takimit në Presidencë për të njëjtën çështje. Duke folur në emër të Grupimit të Qendrës së Djathtë, Shehi e konsideroi takimin një...

Bollino: Presidenti e kuptoi gafën që bëri dhe po kërkon një datë të re të zgjedhjeve,

para 3 muajve - Gazeta Tema

Në motivimet e dekretit të tij, që nga shumë ekspertë u gjykua si antikushtetues, Meta kishte shpjeguar se data e re do të caktohej vetem pas një marrëveshjeje mes partive për të dalë nga kriza. Po çfarë...

Kërkon një datë të re të zgjedhjeve, presidenti e kuptoi gafën që bëri

para 3 muajve - Java News

Nga Carlo Bollino Pasi anuloi zgjedhjet e 30 qershorit, sot presidenti Ilir Meta ka thirrur partitë politike për të negociuar një datë të re për zgjedhjet vendore. Një lëvizje tjeter e papritur, e cila...

Meta nis takimin me partitë për datën e re të zgjedhjeve

para 3 muajve - Albinfo

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka nisur pasdite konsultimin me partitë për caktimin e një datë të re për zgjedhjet lokale, pasi ditë më parë shfuqizoi dekretin për 30 qershorin. Në Presidencë të parët...

Shkarkimi i Presidentit, Kumbaro: Nuk ka tërheqje, do zbatohet procedura

para 3 muajve - Java News

Deputetja e Partisë Socialiste, Mirela Kumbaro, deklaroi sot se  në seancën e së enjtes në Kuvend nuk do të shkarkohet Presidenti i Republikës, por do të prezantohet një draftrezolutë për të cilën do të...

Shehi flet hapur: Jemi drejt një zgjidhje por në 30 qershor…

para 3 muajve - LajmiFundit

Sapo ka përfunduar takimi mes Presidentit të  vendit Ilir Meta dhe aleatëve të Lulzim Bashës. Takimi konsultiv i nisur në orën 19:00 ishte i bazuar në diskutimin e bërë mbi gjetjen e një date të re të...

Përfundon takimi i Metës me aleatët e PD-së/ Ja çfarë u bisedua me presidentin për datën e zgjedhjeve

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Aleatët e Djathtë kanë përfunduar takimin në Presidencë me Presidentin Ilir Meta, ku u diskutua edhe për datën kur do të mbahen zgjedhjet e reja pas vendimit të Metës për të shtyrë datën 30 qershor. Në...

S’kanë fund shkeljet e Metës: Pse duhet të ftojë gruan dhe Nardin për të caktuar datën e re të zgjedhjeve?

para 3 muajve - Lexo

Shkeljet e Ilir Metës tanimë janë bërë mullar, duke nisur që nga mos-dekretimi i ministrave të propozuar nga kryeministri Edi Rama, deri tek ç’dekretimi i datës së zgjedhjeve të 30 qershorit. Nëse e marrim...

Kriza në vend/ Presidenti Meta nis konsultimet me aleatët e PD

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Ka nisur para pak minutash në ambientet e presidencës takimi i parë konsultativ mes Kreut të Shtetit, Ilir Meta me krerët e partive politike, për caktimin e një date të mundshme të zgjedhjeve, ashtu siç...

Basha porosit aleatët para takimit me Metën

para 3 muajve - Zhurnal

Tiranë, 12 qershor – Kreu demokrat, Lulzim Basha ka zhvilluar mesditën e kësaj të mërkure një takim me krerët e partive aleate. Takimi është mbajtur në selinë blu dhe ka ardhur vetëm pak orë para se aleatët...

E FUNDIT/ Meta nuk ndalet, mbledh aleatët e Bashës në Presidencë

para 3 muajve - LajmiFundit

Ka nisur takimin Presidenti të vendit Ilir Meta me aleatët e Lulzim Bashës, për diskutimin e një datë të re të zgjedhjeve vendore. Në Presidencë ca mbërritur pak minuta më parë Dule, Duka, Shehi dhe Alimadhi....

Data e re e zgjedhjeve/ Aleatët e PD, takim me Bashën

para 3 muajve - Top Channel

Aleatët e Partisë Demokratike kanë njoftuar sot një takim me kreu e selisë blu. Takimi vjen pak orë para takimit që aleatët do të zhvillojnë me presidentin Ilir Meta për caktimin e datës së re të zgjedhjeve...

Murrizi: PS-ja nuk do ta shkarkojë Metën, ja arsyet

para 3 muajve - Java News

Parlamenti nesër do të diskutojë në seancën plenare një pr/rezolutë për zhbërjen e dekretit të Presidentit të Republikës, që përcaktonte 30 qershorin si datë për zhvillim e zgjedhjeve për pushtetin vendor...

Video që nuk duhet humbur/ ‘Berisha ta harrojë se mund t’i shtyjë zgjedhjet’; Si i përvishej Meta ish-kryeministrit Berisha në 2013…

para 3 muajve - Lexo

Ne mars te vitit 2013, kur Ilir Meta ishte kryetar i LSI-se dhe ne opozite, shprehej se ‘Sali Berisha ta harroje se mund ti shtyje zgjedhjet,  opozita nuk do marre pjese ne zgjedhje, ta harroje bojkotin...

Meta me zë dhe figurë: Zgjedhjet e 2013-ës nuk ka shanse të shtyhen!

para 3 muajve - Java News

Ne mars te vitit 2013, kur Ilir Meta ishte kryetar i LSI-se dhe ne opozite, shprehej se ‘Sali Berisha ta harroje se mund ti shtyje zgjedhjet,  opozita nuk do marre pjese ne zgjedhje, ta harroje bojkotin...

Basha porosit aleatët para takimit me Metën

para 3 muajve - Medial

Kreu demokrat, Lulzim Basha ka zhvilluar mesditën e kësaj të mërkure një takim me krerët e partive aleate. Takimi është mbajtur në selinë blu dhe ka ardhur vetëm pak orë para se aleatët e PD të takohen...

Basha takon aleatët para nisjes së konsultimeve me Metën

para 3 muajve - TV21

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, priti mesditën e sotme në një takim krerët e partive aleate. Takimi u mbyll ne oren 12: 49 dhe vjen para nisjes së konsultimeve me presidentin Ilir Meta për datën...

Data e re e zgjedhjeve, Meta nis konsultimet me drejtuesit e partive

para 3 muajve - Arbresh

Tri ditë pasi firmosi anulimin e zgjedhjeve, presidenti i Shqipërisë Ilir Meta po mendon të dekretojë një datë të re. Konsultimet ka vendosur t’i nisë me pengesën më të lehtë, 5 aleatët e kreut të PD-së...

Aleatët i shkuan me urgjencë në zyrë Bashës, Dash Shehi zbulon çfarë ndodhi

para 3 muajve - Sot News

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me aleatët e tij. Mësohet se takimi është bërë në selinë e Partisë Demokratike dhe në fokus të bisedimeve ka qenë aksionin opozitar. Pas mbarimit...

Pak orë para takimit me Metën, Basha mbledh aleatët në selinë e PD

para 3 muajve - BalkanWeb

Kryedemokrati Lulzim Basha ka mbledhur aleatët e Partisë Demokratike në seli një ditë pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar nga ku u vendos ngritja e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë dhe u morën...

Basha mbledh aleatët në selinë e PD-së…

para 3 muajve - Standard

Kryedemokrati Lulzim Basha ka mbledhur aleatët e Partisë Demokratike në seli një ditë pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar nga ku u vendos ngritja e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë dhe u morën...

Pak para takimit me Metën, Basha mbledh aleatët e PD

para 3 muajve - Albeu

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha , pak orë para takimit me Metën mwsohet tw ketw mbledhur aleatët në selinë e PD. Takimet priten të fillojnë në orën 19:00, pas kthimit në vend të Metës pasi momentalisht...

Basha porosit aleatët para takimit me Metën

para 3 muajve - Vizion Plus

Kreu Demokrat, Lulzim Basha ka zhvilluar mesditën e kësaj të mërkure një takim me krerët e partive aleate. Takimi është mbajtur në selinë blu dhe ka ardhur vetëm pak orë para se aleatët e PD të takohen...

Në pritje të takimit me Presidentin Meta, Basha mbledh aleatët në selinë blu

para 3 muajve - Koha Jone

Kryedemokrati Lulzim Basha ka mbledhur aleatët e Partisë Demokratike në seli një ditë pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar nga ku u vendos ngritja e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë dhe u morën...

Kërkon një datë të re të zgjedhjeve, presidenti e kuptoi gafën që bëri

para 3 muajve - Lexo

Nga Carlo Bollino Pasi anuloi zgjedhjet e 30 qershorit, sot presidenti Ilir Meta ka thirrur partitë politike për të negociuar një datë të re për zgjedhjet vendore. Një lëvizje tjeter e papritur, e cila...

Në pritje të takimit me Presidentin Meta, Basha mbledh aleatët në selinë e PD

para 3 muajve - Koha Jone

Kryedemokrati Lulzim Basha ka mbledhur aleatët e Partisë Demokratike në seli një ditë pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar nga ku u vendos ngritja e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë dhe u morën...

Data e re e zgjedhjeve, Meta nis konsultimet me drejtuesit e partive

para 3 muajve - Gazeta Observer

Tri ditë pasi firmosi anulimin e zgjedhjeve, presidenti i Shqipërisë Ilir Meta po mendon të dekretojë një datë të re, përcjell Telegrafi. Konsultimet ka vendosur t’i nisë me pengesën më të lehtë, 5 aleatët...

Data e zgjedhjeve, Basha thërret në zyrë aleatët e vegjël para takimit me Metën

para 3 muajve - Gazeta Tema

Kryedemokrati Lulzim Basha ka thirrur në selinë blu aleatët e vegjël opozitarë për t’i takuar. Takimi me liderin e PD-së vjen pak orë para se aleatët e Bashës të takojnë Presidentin Meta pasditen e sotme...

Murrizi në Top Talk: PS nuk do ta shkarkojë Ilir Metën

para 3 muajve - KosovaPress

Rezoluta mund të pasojë me procedurën e kërkesës për shkarkimin e Ilir Metës si President i Republikës, që duhet të votohet nga 2/3 e Kuvendit të Shqipërisë. Në lidhje me këtë çështje ka qëndrime pro e...

Data e re e zgjedhjeve, Meta nis konsultimet me drejtuesit e partive

para 3 muajve - Gazeta e re

Tri ditë pasi firmosi anulimin e zgjedhjeve, presidenti i Shqipërisë Ilir Meta po mendon të dekretojë një datë të re. Konsultimet ka vendosur t’i nisë me pengesën më të lehtë, 5 aleatët e kreut të PD-së...

Çfarë po paralajmërojnë? Aleatët shkojnë urgjentisht në zyrën e Bashës

para 3 muajve - Sot News

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha po zhvillon një takim në selinë blu me aleatët e vegjël opozitarë. Takimi me liderin e PD-së vjen pak orë para se aleatët e Bashës të takojnë Presidentin Meta pasditen e...

Data e re e zgjedhjeve, Meta nis konsultimet me drejtuesit e partive

para 3 muajve - KosovaPress

Konsultimet ka vendosur t’i nisë me pengesën më të lehtë, 5 aleatët e kreut të PD-së Lulzim Basha, të cilët publikisht kanë kërkuar shtyrjen e zgjedhjeve për 6 muaj. Pak orë para takimit aleatët vendosën...

Deputeti i PD tregon cfarë po përgatitet: PS nuk do ta shkarkojë Ilir Metën

para 3 muajve - LajmiFundit

Parlamenti nesër do të diskutojë në seancën plenare një pr/rezolutë për zhbërjen e dekretit të Presidentit të Republikës, që përcaktonte 30 qershorin si datë për zhvillim e zgjedhjeve për pushtetin vendor...

Njerëz! Ndalojani vrapin e çmendur Edi Ramës!

para 3 muajve - Koha Jone

Anulimi i datës së zgjedhjeve me 30 qershor nga Presidenti Ilir Meta është një mundësi për të gjitha palët politike që të shmangin skenarin më të keq për vendin, që është përplasja. Por edhe pse akti juridik...

Data e re e zgjedhjeve, Meta nis konsultimet me partitë politike

para 3 muajve - Zhurnal

Tiranë, 12 qershor – Pas konferencës për shtyp, Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta mësohet se do nisë konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve. Takimet e para do të nisen sot...

Rudina Hajdari flet për herë të parë pas dekretit: Kemi 35 vota për shkarkimin e Metës

para 3 muajve - Albeu

Deputetja Rudina Hajdari ka reaguar lidhur me vendimin e presidentit Ilir Meta për ç’dekretimin e 30 Qershorit si dhe në përgjithësi rreth situatës politike të shkaktuar në vend. Hajdari u shpreh se të...

“Urtësia për t’i dhënë fund marrëzisë”

para 3 muajve - Standard

Nga Shezai Rrokaj Qëndrimi i Presidentit të Republikës është tregues i rastit kur përgjegjësia anon nga shteti dhe jo nga pushteti. Dallimi kryesor midis një burri shteti dhe një politikani është se burri...

“Urtësia për t’i dhënë fund marrëzisë”

para 3 muajve - Koha Jone

Nga Shezai Rrokaj Qëndrimi i Presidentit të Republikës është tregues i rastit kur përgjegjësia anon nga shteti dhe jo nga pushteti. Dallimi kryesor midis një burri shteti dhe një politikani është se burri...

Data e re e zgjedhjeve, Meta nis konsultimet me partitë politike

para 3 muajve - Alsat-M

Pas konferencës për shtyp, Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta mësohet se do nisë konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve. Takimet e para do të nisen sot në orën 19:00  me krerët...

Hajdari: Ne mund të kërkonim shkarkimin e Metës, ka shkelur Kushtetutën

para 3 muajve - Opinion

Ndërsa juristët janë të ndarë në qëndrimet e tyre, nëse presidenti Ilir Meta ka shkelur apo jo Kushtetutën me vendimin për anulimin e datës së zgjedhjeve, deputetja Rudina Hajdari thotë se vetë kreu i...

Data e zgjedhjeve, Meta nis sot konsultimet me partitë politike

para 3 muajve - Iliria News

Një ditë pas konferencës për shtyp, Presidenti Ilir Meta mësohet se do nisë konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve. Burime për ‘Balkan Web’ bëjnë me dije se takimet e para do...

Edi Rama, kërcënimi i paqes sociale

para 3 muajve - BalkanWeb

Në 3 dekada demokraci, ky vend ka kaluar shumë, por kurrë më parë, nuk ka njohur një konflikt politik e institucional, që ka nxitje për t’u thelluar. Puçi kushtetues që ka inicuar kryeministri ilegjitim,...

Deklarata e fortë e Rudina Hajdarit për shkarkimin e Metës: Ai e di që ka shkelur Kushtetutën dhe ne …

para 3 muajve - Lexo

Deputetja Rudina Hajdari ka reaguar lidhur me vendimin e presidentit Ilir Meta për ç’dekretimin e 30 Qershorit si dhe në përgjithësi rreth situatës politike të shkaktuar në vend. Hajdari u shpreh se të...

Data e zgjedhjeve, Meta nis sot konsultimet me partitë politike

para 3 muajve - BalkanWeb

Një ditë pas konferencës për shtyp, Presidenti Ilir Meta mësohet se do nisë konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve. Burime për ‘Balkan Web’ bëjnë me dije se takimet e para do...

"Viktimizim", flet për herë të parë Rudina Hajdari, i jep "goditjen" e fortë presidentit dhe zbulon nëse do votonte “pro” shkarkimit të Ilir Metës

para 3 muajve - Sot News

Kriza e thellë politike ka kapluar vendin, teksa Presidenti anuloi datën e zgjedhjeve lokale dhe mazhoranca kërkoi shkarkimin e tij. Në lidhje me këtë ka patur reagime të shumta edhe nga analistë e gazetarë...

Aleatët shkojnë në zyrën e Bashës, para takimit me Metën

para 3 muajve - Java News

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha po zhvillon një takim në selinë blu me aleatët e vegjël opozitarë. Takimi me liderin e PD-së vjen pak orë para se aleatët e Bashës të takojnë Presidentin Meta pasditen e...

Aleatët shkojnë njëherë në zyrën e Bashës, para takimit me Metën

para 3 muajve - Java News

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha po zhvillon një takim në selinë blu me aleatët e vegjël opozitarë. Takimi me liderin e PD-së vjen pak orë para se aleatët e Bashës të takojnë Presidentin Meta pasditen e...

Meta sonte nis konsultimet me partitë politike për datën e re të zgjedhjeve

para 3 muajve - Koha.net

Presidenti Ilir Meta do të nisë sot konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve. Mësohet se takimet do të nisin sot në orën 19:00 me krerët e partive të grupimit të qendrës së djathtë....

Ilir Meta thërret partitë opozitare, për të caktuar datën e re të zgjedhjeve

para 3 muajve - Gazeta Tema

Ilir Meta thotë se do të nisë konsultimet me faktorin politik, për të caktuar datën e re të zgjedhjeve. “Presidenti Meta nis sot konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve. Takimet...

Basha thërret aleatët në zyrë para takimit të tyre me Metën

para 3 muajve - Java News

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha po zhvillon një takim në selinë blu me aleatët e vegjël opozitarë. Takimi me liderin e PD-së vjen pak orë para se aleatët e Bashës të takojnë Presidentin Meta pasditen e...

Data e zgjedhjeve, Meta nis sot konsultimet me partitë politike

para 3 muajve - Shekulli

Presidenti Ilir Meta do të nisë sot konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve. Mësohet se takimet do të nisin sot në orën 19:00 me krerët e partive të Grupimit të Qendrës së Djathtë....

Nano plas “bombën”: Metës i hanë duart, ka për të dhënë dorëheqjen vetë

para 3 muajve - Zhurnal

Tiranë, 12 qershor – Ditën e djeshme, presidenti Meta doli në një konferencë për shtyp ku përevec fjalës së tij lidhur me gjendjen në vend, iu përgjigj dhe pyetjeve të gazetarëve. “Unë jam vetëofruar për...

Meta nis konsultimet për datën e re të zgjedhjeve

para 3 muajve - Vizion Plus

Presidenti Meta nis sot konsultimet me partite politike për caktimin e datës së zgjedhjeve. Takimet e para do të zhvillohen ne ora 19:00 me kreret e partive te Grupimit te Qendres se Djathte. Takimet nisin...

Data e re e zgjedhjeve, Meta njofton vendimin

para 3 muajve - Albeu

Presidenti Ilir Meta do të nisë sot konsultimet me partitë politike për të caktuar datën e re të zgjedhjeve . Mësohet se takimet do të fillojnë në orën 19:00 me krerët e partive të Grupimit të Qendrës...

Meta e “zgjidhi” krizën?! Data e re e zgjedhjeve, Presidenti njofton vendimin

para 3 muajve - Gazeta Tema

Kreu i Shtetit, Ilir Meta do të nisë konsultimet me faktorin politik për të caktuar datën e re të zgjedhjeve. Burime nga Presidenca bëjnë të ditur se: “Presidenti Meta nis sot konsultimet me partitë politike...

Data e re e zgjedhjeve/ Meta ndjen ‘rrezikun’ e shkarkimit, merr vendimin dhe bën lëvizjen e menjëhershme (Ja çfarë do të ndodh sot në orën 19:00)

para 3 muajve - Sot News

Presidenti Ilir Meta do të nisë sot konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve. Takimet e para do të bëhen sot në ora 19:00 me krerët e partive të Grupimit të Qendrës së Djathtë....

Data e re e zgjedhjeve, ja çfarë njofton Ilir Meta…

para 3 muajve - Standard

Kreu i Shtetit, Ilir Meta do të nisë konsultimet me faktorin politik për të caktuar datën e re të zgjedhjeve. Burime nga Presidenca bëjnë të ditur se: “Presidenti Meta nis sot konsultimet me partitë politike...

Presidenti Meta, nis takimet për datën e re të zgjedhjeve

para 3 muajve - Koha Jone

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, mësohet se do të nis konsultimet me partitë politike për të caktuar një datë të re për zgjedhjet lokale. Takimi i parë do të jetë me partitë aleate të PD-së, Grupimi...

Kriza politike, Ilir Meta bën lëvizjen e radhës për zgjedhjet

para 3 muajve - Opinion

Kur kriza politike ka hyrë në një tjetër stad, burime nga Presidenca thonë se kreu i shtetit do të nis sot konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së re të zgjedhjeve. Takimet e para do të...

Data e re e zgjedhjeve, Meta ndjen 'rrezikun' e shkarkimit dhe bën lëvizjen e menjëhershme (Ja çfarë do të ndodh sot në orën 19:00)

para 3 muajve - Sot News

Presidenti Ilir Meta do të nisë sot konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve. Takimet e para do të bëhen sot në ora 19:00 me krerët e partive të Grupimit të Qendrës së Djathtë....

Edi Rama, kërcënimi i paqes sociale

para 3 muajve - Medial

Në 3 dekada demokraci, ky vend ka kaluar shumë, por kurrë më parë, nuk ka njohur një konflikt politik e institucional, që ka nxitje për t’u thelluar. Puçi kushtetues që ka inicuar kryeministri ilegjitim,...

“Rama ik”, kujt i frikësohet Ilir Meta?

para 3 muajve - Gazeta Tema

Konferenca e shtypit e presidentit të Republikës u prit me shumë interes.Që në momentin e parë të lajmërimit nisën shumë aludime se për çfarë ai do të dilte vetëm një ditë pas dekretit të dytë për anullimin...

Çfarë do të ndodhë nesër në Kuvend??? Ja çfarë pritet…

para 3 muajve - Standard

Konferenca e Kryetarëve miratoi dje kërkesën e Partisë Socialiste për të zhvilluar nesër një mocion me debat mbi vendimin e Presidentit Meta për anulimin e datës së zgjedhjeve. Mbledhja u zhvillua paraditen...

Data e re e zgjedhjeve, Presidenti Meta nis konsultimet me partitë

para 3 muajve - Lajme.al

Presidenti Ilir Meta do të nisë sot konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve. Burime nga presidenca thane per SYRI.net, takimet e para do të bëhen sot në ora 19:00 me krerët e...

Konsulta me Metën për datë të re të zgjedhjeve, aleatët takim me Bashën

para 3 muajve - LajmiFundit

Aleatët e Partisë Demokratike ne opozite kanë njoftuar sot një takim me kreu e selisë blu. Takimi ndodh pak orë para takimit që aleatët do të zhvillojnë me presidentin Ilir Meta për caktimin e datës së...

Van Dami jonë kundër të gjithëve

para 3 muajve - Gazeta Tema

Nga Sokol Balla* Kriza aktuale deri të martën, kishte një pikëpyetje të madhe: kush e nxiti atë? Kush shtyu Opozitën në aksionin e saj ekstrem politik të djegies së mandateve? Kush I dha idenë të braktisë...

Mustafa Nano: Nëse nuk e shkarkojnë, Meta do japë vetë dorëheqjen. I hanë duart të shkojë nga opozita

para 3 muajve - Gazeta Tema

Analisti Mustafa Nano ka dhënën versionin e tij lidhur me krizën politike në vend, ku vendimi i presidentit Ilir Meta për të anulluar zgjedhjet e ka thelluar edhe më shumë. Teksa mazhoranca ka kërkuar...

Data e re e zgjedhjeve, aleatët e PD, takim me Bashën

para 3 muajve - Arbresh

Aleatët e Partisë Demokratike kanë njoftuar sot një takim me kreu e selisë blu. Takimi vjen pak orë para takimit që aleatët do të zhvillojnë me presidentin Ilir Meta për caktimin e datës së re të zgjedhjeve...

Data e zgjedhjeve, Presidenti Meta do të nisë sot konsultimet me partitë politike

para 3 muajve - Blitz

Presidenti Ilir Meta do të nisë sot konsultimet me partitë politike, për caktimin e datës së re të zgjedhjeve. Burime për ‘Balkanweb” tregojnë se takimet e para do të nisin sot në orën 19:00, pikërisht...

Data e re e zgjedhjeve, Ilir Meta njofton vendimin

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Kreu i Shtetit, Ilir Meta do të nisë konsultimet me faktorin politik për të caktuar datën e re të zgjedhjeve. Burime nga Presidenca bëjnë të ditur se: “Presidenti Meta nis sot konsultimet me partitë politike...

Para takimit me Metën, Basha thërret krerët e partive aleate

para 3 muajve - LajmiFundit

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka pritur mesditën e sotme në një takim krerët e partive aleate. Takimi vjen para nisjes së konsultimeve me presidentin Ilir Meta për datën e re të zgjedhjeve....

Nano plas "bombën": Metës i hanë duart, ka për të dhënë dorëheqjen vetë

para 3 muajve - Albeu

Ditën e djeshme, presidenti Meta doli në një konferencë për shtyp ku përevec fjalës së tij lidhur me gjendjen në vend, iu përgjigj dhe pyetjeve të gazetarëve. “Unë jam vetë ofruar për ta lënë postin tim,...

Qyfyre Presidenciale/ Meta konsultime me Bashën e të shoqen (Monikën) për një datë të re zgjedhjesh

para 3 muajve - Lexo

Ilir Meta thotë se do të nisë konsultimet me faktorin politik, për të caktuar datën e re të zgjedhjeve. “Presidenti Meta nis sot konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve. Takimet...

Pak para takimit me Metën, Basha mbledh aleatët e PD

para 3 muajve - Lajme.al

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, pak orë para takimit me Metën mwsohet tw ketw mbledhur aleatët në selinë e PD. Takimet priten të fillojnë në orën 19:00, pas kthimit në vend të Metës pasi momentalisht...

Data e re e zgjedhjeve, Meta nis konsultimet me partitë politike

para 3 muajve - Lajm

Pas konferencës për shtyp, Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta mësohet se do nisë konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve. Takimet e para do të nisen sot në orën 19:00  me krerët...

Zbardhet vendimi, PD-LSI rikthejnë grupet e “shpëtimit kombëtar” si në 1997, kërkohet dhunë dhe përplasje civile përmes të fortëve

para 3 muajve - Sot News

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim rrezikojnë ta kthejnë vendin në vitin e mbrapshtë 1997. Ambicia për pushtet e Sali Berishës, Ilir Metës, Lulzim Bashës dhe Monika Kryemadhit po kthehet...

Presidenti konfirmon se ka marrë frenat e opozitës, takime dhe telefonata me Bashën e Berishën, flet për darkë sekrete edhe me Ramën

para 3 muajve - Sot News

Presidenti Ilir Meta ka konfirmuar dje se është palë me ish-kryeministrin Sali Berisha. Ditën e djeshme kreu i shtetit doli në një konferencë të posaçme për shtyp, teksa deklaroi se vendimi i tij për të...

Zbardhet e plotë rezoluta, pas KQZ edhe Kuvendi rrëzon presidentin, nuk pranohet shtyrja e zgjedhjeve vendore

para 3 muajve - Sot News

Pas Komisionit Qendror të Zgjedhjeve edhe Parlamenti pritet ti jap një goditje të fortë presidentit Ilir Meta. Ky i fundit ka nxjerrë një dekret për shtyrjen e datës së zgjedhjeve, por kjo gjë nuk do të...

KRIZA/ Meta: 6 nonsenset e çmendura të një presidenti (përfshirë dhe konfliktin e interesit)

para 3 muajve - Te Sheshi

Në një tjetër përpjekje për të avokuar vendimmarrjen e tij mbi ç’dekretimin e zgjedhjeve të 30 qershorit, plot dyshime e diskutime, politike e juridike bashkë, presidenti Meta ofroi një tjetër shfaqje...

“Metës i hanë duart të shkojë te opozita, edhe po nuk e shkarkuan do dorëhiqet”

para 3 muajve - Lexo

Nga Mustafa Nano Analisti Mustafa Nano ka dhënën versionin e tij lidhur me krizën politike në vend, ku vendimi i presidentit Ilir Meta për të anulluar zgjedhjet e ka thelluar edhe më shumë. Teksa mazhoranca...

Sokol Balla: Van Dami jonë kundër të gjithëve

para 3 muajve - Lexo

Nga Sokol Balla Kriza aktuale deri të martën, kishte një pikëpyetje të madhe: kush e nxiti atë? Kush shtyu Opozitën në aksionin e saj ekstrem politik të djegies së mandateve? Kush I dha idenë të braktisë...

Zyrtarizohet anulimi i zgjedhjeve, prapaskenat e vendimit

para 3 muajve - Shekulli

Botohet në Fletoren Zyrtare vendimi i Presidentit që shfuqizon 30 qershorin si datë zgjedhjes. Presidenti sqaron aktin. ka vetëm një institucion që shpall zgjedhjet dhe ky është Presidenti. Bisedat me...

PS bëhet gati ta shkarkojë, Nano me deklaratë "bombë", zbulon lëvizjen e bujshme të Ilir Metës

para 3 muajve - Sot News

"Unë jam vetëofruar për ta lënë postin tim, gjithmonë i gatshëm që kjo të bëhet në emër të zgjidhjes së krizës. Nuk e kuptoj, ju intereson zgjidhja e krizës, apo shkarkimi i Presidentit? Nëse ju intereson...

Data e re e zgjedhjeve, Meta nis konsultimin me partitë politike

para 3 muajve - Java News

Kreu i Shtetit, Ilir Meta do të nisë konsultimet me faktorin politik për të caktuar datën e re të zgjedhjeve. Burime nga Presidenca bëjnë të ditur se: “Presidenti Meta nis sot konsultimet me partitë politike...

Këshilli Kombëtar i PD miraton strukturën që do mbrojë rendin demokratik në 61 bashki, më 30 qershor

para 3 muajve - Gazeta Tema

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike në mbledhjen e zhvilluar këtë të martë ka vendosur për krijimin e strukturës që do të mbrojë rendin demokratik në 61 bashkitë e vendit. Në këtë mbledhje është vendosur...

Rudina Hajdari flet për herë të parë pas dekretit: Kemi 35 vota për shkarkimin e Metës

para 3 muajve - Lajme.al

Deputetja Rudina Hajdari ka reaguar lidhur me vendimin e presidentit Ilir Meta për ç’dekretimin e 30 Qershorit si dhe në përgjithësi rreth situatës politike të shkaktuar në vend. Hajdari u shpreh se të...

PS-ja tërhiqet nga shkarkimi i Presidentit, të reflektojë

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Draft-rezoluta e PS-së për Metën, socialistët tërhiqen nga shkarkimi: Presidenti të reflektojë! Mazhoranca ka ndryshuar qëndrim në lidhje me rezolutën që do të paraqiste në parlament për shkarkimin e presidentit...

Van Dami jonë kundër të gjithëve

para 3 muajve - Java News

Nga Sokol Balla* Kriza aktuale deri të martën, kishte një pikëpyetje të madhe: kush e nxiti atë? Kush shtyu Opozitën në aksionin e saj ekstrem politik të djegies së mandateve? Kush I dha idenë të braktisë...

Nano: Metës i hanë duart të shkojë te opozita, edhe po nuk e shkarkuan do dorëhiqet

para 3 muajve - Java News

Analisti Mustafa Nano ka dhënën versionin e tij lidhur me krizën politike në vend, ku vendimi i presidentit Ilir Meta për të anulluar zgjedhjet e ka thelluar edhe më shumë. Teksa mazhoranca ka kërkuar...

Shqipëria me shtet paralel? Meta, konsulta me opozitën për datë të re zgjedhjesh

para 3 muajve - Te Sheshi

Presidenti Meta ka planifikuar nisjen e takimeve konsultative me përfaqësues nga parti opozitare, me idenë e caktimit të një date të re zgjedhjesh, pas anullimit të një anshëm e plot pikëpyetje kushtetuese,...

Ilir Meta: Lexoni Kushtetutën, në Shqipëri ka Pluralizëm. Tagrin për datën e zgjedhjeve e ka vetëm Presidenti i Republikës

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Zyrtare, Hyn në fuqi dekreti i Presidentit të Republikës, shfuqizimi i zgjedhjeve botohet në Fletoren Zyrtare Ilir Meta: Tagrin për të vendosur datën e zgjedhjeve e ka vetëm Presidenti i Republikës. Lexoni...

Data e zgjedhjeve, Meta nis sot konsultimet me partitë politike

para 3 muajve - Arbresh

Pas konferencës për shtyp, Presidenti Ilir Meta mësohet se do nisë konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve. Burime për ‘Balkan Web’ bëjnë me dije se takimet e para do të nisen...

Meta sonte nis konsultimet me partitë politike për datën e re të zgjedhjeve

para 3 muajve - Ekonomia Online

Presidenti Ilir Meta do të nisë sot konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve. Mësohet se takimet do të nisin sot në orën 19:00 me krerët e partive të grupimit të qendrës së djathtë....

Këshilli kombëtar i PD-së/ Krijohet Aleanca për Mbrojtjen e Demokracisë, Basha: Asnjë pazar dhe negociata me Ramën kryeministër

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Këshilli Kombëtar i PD merr vendimin: Krijohet Aleanca për Mbrojtjen e Demokracisë Këshilli Kombëtar i PD-së, ka vendosur krijimin e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë. Në vendimin e publikuar...

Data e re e zgjedhjeve, Presidenti Meta nis konsultimet me partitë

para 3 muajve - LajmiFundit

Presidenti Ilir Meta do të nisë sot konsultimet me partitë politike për të caktuar datën e re të zgjedhjeve. Mësohet se takimet do të fillojnë në orën 19:00 me krerët e partive te Grupimit te Qendrës së...

Botohet në Fletoren Zyrtare, çdekretimi i 30 qershorit hyn në fuqi

para 3 muajve - Ina

Hyn në fuqi vendimi i Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për të shfuqizuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet vendore. Dekreti me numër 11199, i datës 10.6.2019 që shfuqizon 30 qershorin si datën e...

Këshilli Kombëtar i PD del me 5 vendime të rëndësishme

para 3 muajve - Ina

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike të Shqipërisë vendosi sot krijimin e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë në nivel kombëtar dhe në nivel lokal. Vendimi siç raporton gazetari Klajdi Bodlli...

“Kam pasur një drekë sekrete me Ramën”, çfarë qëndron pas deklaratës së Metës?

para 3 muajve - Sot News

“Kam pasur një drekë sekrete me Ramën, ndoshta dhjetë ditë më parë. Dhe ai e dinte shqetësimin tim, prandaj habitem me reagimin e tij. I takonte Kryeministrit që të kërkonte një shtyrje të arsyeshme për...

“Nëse nuk e shkarkojnë Meta ka për të dhënë dorëheqjen vetë”

para 3 muajve - Opinion

“Unë jam vetëofruar për ta lënë postin tim, gjithmonë i gatshëm që kjo të bëhet në emër të zgjidhjes së krizës. Nuk e kuptoj, ju intereson zgjidhja e krizës, apo shkarkimi i Presidentit? Nëse ju intereson...

Dreka Meta-Rama, pse kaq sekrete?

para 3 muajve - Opinion

“ Kam pasur një drekë sekrete me Ramën, ndoshta dhjetë ditë më parë. Dhe ai e dinte shqetësimin tim, prandaj habitem me reagimin e tij. I takonte Kryeministrit që të kërkonte një shtyrje të arsyeshme për...

‘Aleanca për Mbrojtjen e Demokracisë’, PD zbardh detyrat që u janë caktuar degëve në 61 bashki

para 3 muajve - Top Channel

Partia Demokratike ka bërë publik vendimin e marrë në Këshillin Kombëtar për formimin e ‘Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë’ në nivel kombëtar dhe në nivel lokal. PD njofton se kjo aleancë do...

Këshilli Kombëtar i PD miraton strukturën që do mbrojë rendin demokratik në 61 bashki, më 30 qershor

para 3 muajve - Gazeta Tema

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike në mbledhjen e zhvilluar këtë të martë ka vendosur për krijimin e strukturës që do të mbrojë rendin demokratik në 61 bashkitë e vendit. Në këtë mbledhje është vendosur...

Basha jep detaje për ‘Aleancën për Mbrojtjen e Demokracisë’: Synojmë ndryshimin e sistemit

para 3 muajve - Top Channel

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dhënë detaje në Këshillin Kombëtar për funksionin e së ashtuquajturës ‘Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë’. Sipas Bashës, kjo aleancë “synon të bëjë...

LAJM I FUNDIT/ Këshilli Kombëtar i PD del me 5 vendime të rëndësishme

para 3 muajve - BalkanWeb

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike të Shqipërisë vendosi sot krijimin e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë në nivel kombëtar dhe në nivel lokal. Vendimi siç raporton gazetari Klajdi Bodlli...

Çdekretimi i zgjedhjeve, Nano: Vendim qëllimisht i gabuar

para 3 muajve - Opinion

Të gabuar e quan Mustafa Nano dekretin e Presidentit Meta që anulon zgjedhjet e 30 Qershorit. Gjatë emisionit “Provokacija”, gazetari e konsideroi këtë gjest si një prej atyre që përplasjen civile e mbartin...

Këshilli Kombëtar miraton ngritjen e Aleancës Qytetare në 61 bashki

para 3 muajve - Albeu

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike që zhvilloi punimet gjatë ditës së sotme, ka miratuar një dokument për Formimin e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë. Kjo Aleancë do të funksionojë në...

Përfundon mbledhja e Këshillit Kombëtar të PD, zbardhen vendimet urgjente të Bashës 

para 3 muajve - Sot News

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar pak më parë një mbledhje me Këshillin Kombëtar të PD-së. Në mbledhje është diskutuar për krizën politike në vend dhe qëndrimin e opozitës për të mos...

Vendimi i plotë! PD: Nuk do të lejojmë zgjedhje farsë me Edi Ramën kryeministër

para 3 muajve - Standard

Pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar, Partia Demokratike ka zbardhur dokumentin me pikat e përcaktuara për aksionin opozitar “ Aleanca qytetare për mbrojtjen e demokracisë”. Këshilli Kombëtar vlerëson së...

PD: Nuk do të lejojmë zgjedhje farsë me Edi Ramën kryeministër

para 3 muajve - Standard

Pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar, Partia Demokratike ka zbardhur dokumentin me pikat e përcaktuara për aksionin opozitar “ Aleanca qytetare për mbrojtjen e demokracisë”. Këshilli Kombëtar vlerëson së...

Këshilli Kombëtar i PD miraton strukturën që do mbrojë rendin demokratik në 61 bashki

para 3 muajve - Vizion Plus

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike në mbledhjen e zhvilluar këtë të martë ka vendosur për krijimin e strukturës që do të mbrojë rendin demokratik në 61 bashkitë e vendit. Në këtë mbledhje është vendosur...

Shqipëri, 5 orë debat për shkarkimin e presidentit

para 3 muajve - InfoShqip

Me nxjerrjen e dekretit për shfuqizimin e 30 qershorit si datë për mbajtjen e zgjedhjeve presidenti shqiptar Ilir Meta beson se ka shmangur një konflikt të mundshëm mes palëve. Meta, në një konferencë...

Pesë vendimet e rëndësishme të Këshillit Kombëtar të PD

para 3 muajve - Shekulli

Ditën e sotme, Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike të Shqipërisë vendosi krijimin e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë në nivel kombëtar dhe në nivel lokal. Ndërkohë, mësohet se një nga...

Përfundon mbledhja e Këshillit Kombëtar të PD, zbardhet vendimet urgjente të Bashës 

para 3 muajve - Sot News

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar pak më parë një mbledhje me Këshillin Kombëtar të PD-së. Në mbledhje është diskutuar për krizën politike në vend dhe qëndrimin e opozitës për të mos...

Basha: Krijimi i Aleancës Qytetare për të ndryshuar Shqipërinë

para 3 muajve - BalkanWeb

Aksioni kryesor politik pas zhvlerësimit zyrtar të datës 30 Qershor me dekretin e ri të Presidentit, nga ana e Partisë Demokratike dhe që pritet ta vendosë Këshilli Kombëtar, është krijimi i Aleancës Qytetare...

Basha qetëson demokratët: Nuk ka asnjë marrëveshje midis meje dhe Edi Ramës

para 3 muajve - Top Channel

Në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të PD-së, kryetari Lulzim Basha është përqëndruar gjatë në mohimin e lajmeve se është një arritur një marrëveshje me kryeministrin Edi Rama për zgjidhjen e krizës. Basha...

Zbulohet vendimi i Këshillit Kombëtar të PD-së: S’ka zgjedhje më 30 qershor

para 3 muajve - Koha Jone

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike të Shqipërisë u mblodh pasditen e së martës, ku mori një sërë vendimesh të rëndësishme. Mësohet se në mbledhje është hartuar një rezolutë sipas së cilës është provuar...

Basha: Nuk ka asnjë marrëveshje midis meje dhe Edi Ramës

para 3 muajve - Portalb

“Nuk ka asnjë negociatë me Edi Ramën . Nuk ka dhe nuk do të ketë asnjë pazar me Edi Ramën . Nuk ka as ndërmjetës dhe as kanale të fshehta mes meje dhe Edi Ramës ”, raportohet të jetë shprehur kreu i PD-së....

Detaje nga mbledhja e Këshillit, Basha: Jemi gati të mbrojmë rendin kushtetues

para 3 muajve - Top Channel

Një ditë pasi në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike u votua për ngritjen e ‘Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë‘, kryetari Lulzim Basha është shprehur sot në Këshillin Kombëtar se objektivi...

Basha i përgjigjet Ramës: Nuk do të ketë zgjedhje më 30 qershor

para 3 muajve - Alsat-M

Këshilli Kombëtar i PD-së në Shqipëri është mbledhur për të diskutuar situatën politike, pasi presidenti Ilir Meta nxori një dekret të ri për shfuqizimin e 30 qershorit si ditën e zhvillimit të zgjedhjeve...

Meta: Jam i gatshëm të largohem vetë, nëse kjo është zgjidhja e krizës

para 3 muajve - Koha.mk

Tiranë, 11 qershor – Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta tha sot se mund të largohet nga posti pasi në vend të jetë zgjidhur kriza politike. Gjatë një deklaratë për media, Meta tha se nuk i kupton arsyet...

Basha jep detaje për ”Aleancën për Mbrojtjen e Demokracisë”

para 3 muajve - Koha Jone

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dhënë detaje në Këshillin Kombëtar për funksionin e së ashtuquajturës ”Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë’”. Sipas Bashës, kjo aleancë “synon të bëjë...

Komunikon fshehtas me Edi Ramën? Basha sqaron Këshillin Kombëtar

para 3 muajve - BalkanWeb

Kreu demokrat Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me dyer të mbyllura me Këshillin Kombëtar të PD. Gazetari Klajdi Bodlli raporton për “Balkanweb ” se nga mbledhja me dyer të mbyllura e Këshillit Kombëtar...

Komunikim të fshehtë me Ramën? Flet Lulzim Basha

para 3 muajve - Opinion

Ditën e stome është zhvilluar  mbledhja me dyer të mbyllura e Këshillit Kombëtar të PD, e cila ka pasur në fokus diskutime në lidhje me situatën politike në vend. Basha ka përgënjeshtruar në mbledhje se...

Shqipëri, 5 orë debat për shkarkimin e Ilir Metës

para 3 muajve - Alsat-M

Me nxjerrjen e dekretit për shfuqizimin e 30 qershorit si datë për mbajtjen e zgjedhjeve presidenti shqiptar Ilir Meta beson se ka shmangur një konflikt të mundshëm mes palëve. Meta, në një konferencë...

Këshilli Kombëtar i PD merr 5 vendime

para 3 muajve - Java News

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike të Shqipërisë vendosi sot krijimin e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë në nivel kombëtar dhe në nivel lokal. Një nga detyrat kryesore të këtij Këshilli...

Hyn në fuqi dekreti i Metës, shfuqizimi i zgjedhjeve botohet në Fletoren Zyrtare

para 3 muajve - Koha Jone

Ka hyrë në fuqi dekreti i Presidentit Ilir Meta për shfuqizimin e datës së zgjedhjeve. Ditën e sotme, ky dekret është botuar në F letoren zyrtare. Kreu i shtetit, Ilir Meta anuloi ditën e zgjedhjeve në...

Botohet në Fletoren Zyrtare dekreti për shfuqizimin e zgjedhjeve

para 3 muajve - Medial

Vendimi i Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për të shfuqizuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale ka hyrë në fuqi. Dekreti i presidentit Meta me numër 11199, i datës 10.6.2019 është publikuar...

Basha i sigurt:Ndaluam procesin fals dhe kriminal të 30 qershorit

para 3 muajve - BalkanWeb

Këshilli Kombëtar i PD është mbledhur për të diskutuar situatën politike, pasi presidenti Ilir Meta nxori një dekret të ri për shfuqizimin e 30 qershorit si ditën e zhvillimit të zgjedhjeve lokale. Kreu...

Botohet në Fletoren Zyrtare dekreti për shfuqizimin e zgjedhjeve

para 3 muajve - Vizion Plus

Vendimi i Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për të shfuqizuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale ka hyrë në fuqi. Dekreti i presidentit Meta me numër 11199, i datës 10.6.2019 është publikuar...

“Nuk do të ketë zgjedhje pa zgjidhur krizën”, Rama i përgjigjet Metës me një fjali

para 3 muajve - Top Channel

Presidenti Ilir Meta paralajmëroi sot se nuk do të ketë një datë të re për zgjedhjet lokale deri në momentin kur palët politike të kenë zgjidhur krizën e thellë ku ndodhet vendit. Por këtij paralajmërimi...

Basha qetëson demokratët: Nuk ka asnjë marrëveshje midis meje dhe Edi Ramës, këtë radhë do e rrëzoj

para 3 muajve - Gazeta Tema

Në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të PD-së, kryetari Lulzim Basha është përqëndruar gjatë në mohimin e lajmeve se është një arritur një marrëveshje me kryeministrin Edi Rama për zgjidhjen e krizës. Basha...

Komunikon fshehtas me Ramën? Basha 'i jep llogari' Këshillit Kombëtar në mbledhjen me dyer të mbyllura

para 3 muajve - Sot News

Këshilli Kombëtar i PD është mbledhur për të diskutuar situatën politike, pasi presidenti Ilir Meta nxori një dekret të ri për shfuqizimin e 30 qershorit si ditën e zhvillimit të zgjedhjeve lokale. Kreu...

Basha: Përgatituni për zgjedhje të parakohshme

para 3 muajve - Standard

Këshilli Kombëtar i PD është mbledhur për të diskutuar për hapat e mëtejshëm të aksionit opozitar. Burime nga mbledhja bëjnë me dije se kreu i opozitës Lulzim Basha, mësohet të ketë deklaruar se objektivi...

Komunikon fshehtas me Ramën? Basha sqaron Këshillin Kombëtar në mbledhjen me dyer të mbyllura

para 3 muajve - Sot News

Këshilli Kombëtar i PD është mbledhur për të diskutuar situatën politike, pasi presidenti Ilir Meta nxori një dekret të ri për shfuqizimin e 30 qershorit si ditën e zhvillimit të zgjedhjeve lokale. Kreu...

Shfuqizimi i 30 qershorit, dekreti i Ilir Metës botohet në Fletoren Zyrtare

para 3 muajve - Top Channel

Ka hyrë në fuqi vendimi i Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për të shfuqizuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale. Dekreti me numër 11199, i datës 10.6.2019 është publikuar sot në Fletoren Zyrtare....

Ne sot qeverisemi nga organizata kriminale

para 3 muajve - Standard

Prof. Dr. Edlira Haxhiymeri, ish-sekretare organizative e PS – së Kjo krizë duhet të risjellë në tryezë rishikimin e Kushtetutës për të limituar dhe dobësuar pushtetin e Kryeministrit. Në cilëndo demokraci...

Basha: Ia dolëm të ndalojmë procesin fals dhe kriminal të 30 qershorit

para 3 muajve - Shekulli

Këshilli Kombëtar i PD është mbledhur ditën e sotme, ku është diskutuar për situatën politike pas vendimit të presidentit Ilir Meta, për anulimin e 30 qershorit. Ndërkohë, bëhet me dije se kreu i opozitës...

Botohet në Fletoren Zyrtare dekreti për shfuqizimi e zgjedhjeve

para 3 muajve - Vizion Plus

Vendimi i Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për të shfuqizuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale ka hyrë në fuqi. Dekreti i presidentit Meta me numër 11199, i datës 10.6.2019 është publikuar...

Ish-sekretarja e PS: Ne sot qeverisemi nga organizata kriminale

para 3 muajve - Koha Jone

Prof. Dr. Edlira Haxhiymeri, ish sekretare organizative e PS-së në intervistën për gazetën “Telegraf” pohon se audiopërgjimet e “Bild” janë përgjigja e Gjermanisë pse Shqipërisë nuk i hapen negociatat...

Basha sqaron me detaje demokratët: Asnjë kanal i fshehtë komunikimi me Ramën. Nuk ikëm nga Kuvendi për pazare

para 3 muajve - Koha Jone

Nga mbledhjen me dyer të mbyllura të Këshillit Kombëtar të PD, kryetari i saj, Lulzim Basha, i ka kushtuar rëndësi të veçantë përgënjeshtrimit të çdo zëri që flet për marrëveshje të tij me Edi Ramën. Dukë...

Mbledhja me dyer të mbyllura/ “Komunikim i fshehtë me Ramën?” Basha i prerë: Dalja para drejtësisë e të gjithë atyre që vodhën votat

para 3 muajve - Standard

Nga mbledhja me dyer të mbyllura e Këshillit Kombëtar të PD, Kryetari i saj, Lulzim Basha, i ka kushtuar rëndësi të veçantë përgënjeshtrimit të çdo zëri që flet për marëveshje të tij me Edi Ramën. Dukë...

Basha: S’ka dialog me Ramën, do të ketë zgjedhje të parakohshme

para 3 muajve - Koha Jone

Këshilli Kombëtar i PD është mbledhur për të diskutuar situatën politike, pasi presidenti Ilir Meta nxori një dekret të ri për shfuqizimin e 30 qershorit si ditën e zhvillimit të zgjedhjeve lokale. Kreu...

Pasi hyri në fuqi dekreti për anulimin e zgjedhjeve, reagon Lulzim Basha i vendosur: Kjo javë është përcaktuese!

para 3 muajve - Sot News

Këshilli Kombëtar i PD është mbledhur për të diskutuar situatën politike, pasi presidenti Ilir Meta nxori një dekret të ri për shfuqizimin e 30 qershorit si ditën e zhvillimit të zgjedhjeve lokale. Kreu...

Mbledhje e Këshillit Kombëtar të PD, Basha: Objektivi, largimi i Ramës

para 3 muajve - Opinion

Ditën e sotme është mbledhur Këshilli Kombëtar i PD, i cili ka diskutuar situatën politike pas vendimit të presidentit Ilir Meta për anulimin e 30 qershorit për zhvillimin e zgjedhjeve lokale. Mësohet...

Basha porosi anëtarëve të Këshillit Kombëtar: Objektivi kryesor, largimi i Ramës

para 3 muajve - Albeu

Pas vendimit të Presidentit Ilir Meta që shfuqizoi 30 qershorin si ditë për zhvillimin e zgjedhjeve, është mbledhur Këshilli Kombëtar i PD për të diskutuar hapat e mëtejshëm. Burime nga mbledhja bëjnë...

Basha i ‘falet’ Metës: Ndaluam procesin fals dhe kriminal të 30 qershorit, largimi i Ramës objektivi kryesor për të fituar

para 3 muajve - Gazeta Tema

Këshilli Kombëtar i PD është mbledhur për të diskutuar situatën politike, pasi presidenti Ilir Meta nxori një dekret të ri për shfuqizimin e 30 qershorit si ditën e zhvillimit të zgjedhjeve lokale. Kreu...

Mazhoranca e refuzon, por zhdekretimi i 30 qershorit hyn në fuqi

para 3 muajve - Shekulli

Mazhoranca dhe kryeministri Edi Rama e kanë refuzuar dekretin e firmosur nga presidenti Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve më 30 qershor, por vendimi i kreut të shtetit ka hyrë në fuqi. Siç shihet edhe...

Botohet në Fletoren Zyrtare, çdekretimi i 30 qershorit hyn në fuqi

para 3 muajve - BalkanWeb

Hyn në fuqi vendimi i Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për të shfuqizuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet vendore. Dekreti me numër 11199, i datës 10.6.2019 që shfuqizon 30 qershorin si datën e...

PS nuk është tërhequr nga shkarkimi i Metës. Balla: Kërkesën do e depozitojmë në Parlament

para 3 muajve - Top Channel

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka deklaruar se mazhoranca nuk është tërhequr nga vendimi për të kërkuar shkarkimin e Ilir Metës nga posti i Presidentit të Republikës. I...

Basha shprehet i sigurtë: Ndaluam procesin fals dhe kriminal të 30 Qershorit

para 3 muajve - Koha Jone

Këshilli Kombëtar i PD është mbledhur për të diskutuar situatën politike, pasi presidenti Ilir Meta nxori dekretin e ri për shfuqizimin e 30 qershorit si ditën e zhvillimit të zgjedhjeve lokale. Kreu i...

“Procesi kriminal njëpartiak!” Paralajmërim i fortë nga Basha: Jemi gati të bëjmë detyrën tonë për të mbrojtur demokracinë

para 3 muajve - Standard

Këshilli Kombëtar i PD është mbledhur për të diskutuar situatën politike, pasi presidenti Ilir Meta nxori një dekret të ri për shfuqizimin e 30 qershorit si ditën e zhvillimit të zgjedhjeve lokale. Kreu...

Meta zbardh prapaskenat: Me Ramën kam zhvilluar disa takime sekrete. Bisedën me Bashën e kam regjistruar

para 3 muajve - Top Channel

Presidenti Ilir Meta ka zbardhur prapaskenat e marrjes së vendimit për shfuqizimin e 30 qershorit si datë për zgjedhjet lokale. Gjatë konferencës me gazetarët, Meta deklaroi se Lulzim Basha, kryetar i...

E papritur/ Hyn në fuqi dekreti i Metës për anulimin e zgjedhjeve të 30 Qershorit? Zbulohet vendimi më i fundit

para 3 muajve - Sot News

Dekreti i Presidentit Ilir Meta për të anuluar zgjedhjet lokale të 30 Qershorit në një afat të pacaktuar ka hyrë në fuqi. Dekreti është botuar në Fletoren Zyrtare. Dekreti i Presidentit Ilir Meta për të...

Bie çdo shans i mazhorancës për mos njohje të shfuqizimit të 30 Qerhsorit, dekreti i Metës botohet në fletoren zyrtare

para 3 muajve - Standard

Hyn në fuqi vendimi i Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për të shfuqizuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet vendore. Dekreti me numër 11199, i datës 10.6.2019 që shfuqizon 30 qershorin si datën e...

Pse e lanë ndërkombëtarët krizën shqiptare në fatin e vet?!

para 3 muajve - Gazeta Tema

Nga Skënder Minxhozi Në një dalje publike të rakorduar, OSBE dhe Bashkimi Evropian kanë deklaruar nga Tirana dhe Brukseli se në kushtet e reja të krijuara pas dekretit të anullimit të zgjedhjeve të 30...

Meta-mazhorancës: Pse duan të më shkarkojnë? Zgjidhim krizën dhe pastaj dorëhiqem

para 3 muajve - Top Channel

Ilir Meta tha se nuk e kupton përpjekjen e mazhorancës për ta shkarkuar nga posti i presidentit për sa kohë ai e ka vetofruar më parë dorëheqjen nga detyra, nëse ky vendim do të ndihmonte në zgjidhjen...

Basha: Jemi gati të mbrojmë rendin kushtetues

para 3 muajve - Flaka

Një ditë pasi në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike u votua për ngritjen e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë, kryetari i PD-së, Lulzim Basha është shprehur në Këshillin Kombëtar se...

Botohet në Fletoren Zyrtare, çdekretimi i 30 qershorit hyn në fuqi

para 3 muajve - Koha Jone

Hyn në fuqi vendimi i Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për të shfuqizuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet vendore. Dekreti me numër 11199, i datës 10.6.2019 që shfuqizon 30 qershorin si datën e...

Taulant Balla: PS e vendosur për shkarkimin i presidentit Meta

para 3 muajve - BalkanWeb

Kreu i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla në një deklarate për mediat pas takimit që ka zhvilluar me përfaqësues të Bundestagut gjerman, deklaroi se viti 2019 do të jetë viti i hapjes së negociatave...

Prapaskenat/ Meta: Pse telefonova Bashën pak pasi nisi protesta

para 3 muajve - BalkanWeb

Në konferencën e sotme për shtyp, Kreu i Shtetit, Ilir Meta tha se vendimi i tij për të çdekretuar datën e zgjedhjeve nuk është ndikuar as nga kryedemokrati Lulzim Basha, por as nga lideri historik i të...

Luan Rama-mazhorancës: Shkarkim i Presidentit Meta, një idiotësi

para 3 muajve - Top Channel

Përplasja institucionale opozitë-Mazhorancë ka përfshirë brenda saj tashmë hapur dhe pa doreza përplasjen President-mazhorancë. Ilir Meta i ardhur në krye të shtetit pasi la kreun e LSI, me votat e socialistëve...

Meta: Nuk ka dhe nuk do të ketë zgjedhje pa dekretin e presidentit

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka ripërsëritur të martën se zgjedhje në Republikën e Shqipërisë “nuk ka dhe nuk do të ketë pa dekretin e presidentit”. Këto komente presidenti i bëri gjatë një konference...

“Dreka ime me z.Berisha”, Presidenti Meta e thotë hapur…

para 3 muajve - Standard

Presidenti i është përgjigjur interesit të medieve, nëse ka qenë në dijeni qeveria për vendimin e tij, pasi kryeministri është shprehur se nuk ishte i surprizuar. Meta tha se Qeveria ka qenë në dijeni...

Meta: Ramës i takonte të kërkonte shtyrjen e datës së zgjedhjeve

para 3 muajve - Medial

Presidenti Ilir Meta ka bërë sërish thirrje palëve që të lexojnë me seriozitet Kushtetutën e Republikës së Shqipërisë, të thellohen dhe të shfrytëzojnë këtë hapësirë kohore që u kam ofruar për gjetjen...

Presidenti Meta i gatshëm të japë dorrëheqje

para 3 muajve - InfoShqip

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta tha sot se mund të largohet nga posti pasi në vend të jetë zgjidhur kriza politike. Gjatë një deklaratë për media, Meta tha se nuk i kupton arsyet e socialistëve të cilët...

Meta: Ramës i takonte të kërkonte shtyrjen e datës së zgjedhjeve

para 3 muajve - Vizion Plus

Presidenti Ilir Meta ka bërë sërish thirrje palëve që të lexojnë me seriozitet Kushtetutën e Republikës së Shqipërisë, të thellohen dhe të shfrytëzojnë këtë hapësirë kohore që u kam ofruar për gjetjen...

Vendimi për të shkarkuar Metën, numri 2 i PS zbulon çfarë do ndodhë të enjten: Kuvendi do të bëjë këtë gjë!

para 3 muajve - Sot News

Kryetari i grupit të PS-së Taulant Balla u shpreh se shumica nuk është tërhequr aspak nga nisma për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, se ai shkeli Kushtetutën për anulimin e datës së zgjedhjeve lokale...

Meta: Zgjedhjet në një datë tjetër, se kuptoj se pse duan të më shkarkojnë

para 3 muajve - Medial

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka theksuar se vendimin për anulimin  e zgjedhjeve e ka marrë në përgjegjshmëri të plotë me Kushtetutën, pasi datën e zgjedhjeve e përcakton kodi zgjedhor. Krur i shtetit...

Taulant Balla: PS e vendosur për shkarkimin i Presidentit

para 3 muajve - Koha Jone

Kreu i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla në një deklarate për mediat pas takimit që ka zhvilluar me përfaqësues të Bundestagut gjerman, deklaroi se viti 2019 do të jetë viti i hapjes së negociatave...

“Komunikimi i fshehtë me Ramën?!”, Basha sqaron situatën

para 3 muajve - Java News

Nga mbledhja me dyer të mbyllura e Këshillit Kombëtar të PD, Kryetari i saj, Lulzim Basha, i ka kushtuar rëndësi të veçantë përgënjeshtrimit të çdo zëri që flet për marrëveshje të tij me Edi Ramën. Dukë...

Balla i përgjigjet Metës: Të enjten nis diskutimi për shkarkimin e tij

para 3 muajve - Opinion

Aspak më vjen mirë dhe keq gjithashtu, që një pjesë e juaj nuk e kanë lexuar siç duhet draftin e rezolutës. Së pari Shqipëria është Republikë Parlamentare. Presidenti Ka shkelur kushtetutën. Akti i paprecedent...

Presidenti tregon drekën sekrete me Ramën para dekretit

para 3 muajve - BalkanWeb

Presidenti Ilir meta në konferencën e sotme të jashtëzakonshme tha se ka bërë të pamundurën për të zgjidhur krizën politike në vend. Madje tregoi se kishte zhvilluar një drekë sekrete me të na Pallatin...

Basha i përgjigjet Ramës: Nuk do të ketë zgjedhje më 30 qershor

para 3 muajve - Lajm

Këshilli Kombëtar i PD-së në Shqipëri është mbledhur për të diskutuar situatën politike, pasi presidenti Ilir Meta nxori një dekret të ri për shfuqizimin e 30 qershorit si ditën e zhvillimit të zgjedhjeve...

PD: Rama njeriu më i rrezikshëm në vend, do i japim fund modelit të tij kriminal

para 3 muajve - Zhurnal

Tiranë, 11 qershor – Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi në një deklaratë për mediat u shpreh se “Edi Rama njeriu më i rrezikshëm në vend dhe se për pushtetin e tij kriminal,...

Shqipëri, 5 orë debat për shkarkimin e Ilir Metës

para 3 muajve - Lajm

Me nxjerrjen e dekretit për shfuqizimin e 30 qershorit si datë për mbajtjen e zgjedhjeve presidenti shqiptar Ilir Meta beson se ka shmangur një konflikt të mundshëm mes palëve. Meta, në një konferencë...

Meta: Nuk e kuptoj pse duan të më shkarkojnë

para 3 muajve - RTV 21

Me kushtetutë në dorë Meta doli në konferencë për të përforcuar qëndrimin se nuk e ka shkelur atë Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, tha se ai do ta sakrifikojë postin e presidentit, nëse kjo do t’i shërbente...

Këshilli Kombëtar miraton ngritjen e Aleancës Qytetare në 61 bashki

para 3 muajve - LajmiFundit

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike që zhvilloi punimet gjatë ditës së sotme, ka miratuar një dokument për Formimin e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë. Kjo Aleancë do të funksionojë në...

LIVE/ Meta: I detyruar të dal për ata që kanë lexuar keq kushtetutën

para 3 muajve - BalkanWeb

Presidenti Ilir Meta doli një konferencë të jashtëzakonshme në orën 16:00 deklaroi se ishte i detyruar të shfuqizonte dekretin për datën e zgjedhjeve.  Ai u shpreh se kishte informacione për një konflikt...

Meta: Nuk e kuptoj pse duan të më shkarkojnë! Unë jam vetëofruar

para 3 muajve - Shekulli

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka folur edhe për faktin se mazhoranca kërkon ta shkarkoj pas anulimit të zgjedhjeve të 30 qershorit, duke pohuar se vetë ai është vetëofruar edhe më parë për t’u larguar...

Meta përballë gazetarëve: Nuk ka dhe nuk do ketë zgjedhje pa dekretin e Presidentit

para 3 muajve - Standard

Presidenti Ilir Meta ka treguar ditën e sotme se kur e ka informuar kreun e opozitës Lulzim Basha në lidhje me vendimin që do të dekretonte anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit. Duke folur para gazetarëve,...

Presidenti tregon drekën sekrete me Ramën para dekretit

para 3 muajve - Koha Jone

Presidenti Ilir Meta në konferencën e sotme për mediat tha se ka bërë të pamundurën për të zgjidhur krizën politike në vend. I pyetur se përse është takuar me ish-kryeministri Sali Berisha, Presidenti...

Basha në delir pas deklaratave të Metës: Ja dola, i ndala zgjedhjet e 30 qershorit

para 3 muajve - Lexo

Këshilli Kombëtar i PD është mbledhur për të diskutuar situatën politike, pasi presidenti Ilir Meta nxori një dekret të ri për shfuqizimin e 30 qershorit si ditën e zhvillimit të zgjedhjeve lokale. Kreu...

Ilir Meta: Ju tregoj drekën sekrete me Ramën, çfarë folëm

para 3 muajve - Opinion

Kur e mori vesh lajmin për anulimin e zgjedhjeve lokale, kryeministri Edi Rama reagoi ashpër. Por këtë të martë, presidenti Meta tregoi se a kishte komunikuar me kryeministrin për vendimin e tij. Në konferencën...

Meta: Kam bisedë të regjistruar të Lulzim Bashës

para 3 muajve - Albeu

Presidenti Ilir Meta shpjegoi versionin e tij të rrethanave të marrjes së vendimit për të anuluar zgjedhjet e 30 qershorit duke theksuar se asnjë prej drejtuesve të opozitës nuk ka qenë në dijeni për dekretin....

PD: Rama njeriu më i rrezikshëm në vend, do i japim fund modelit të tij kriminal

para 3 muajve - Portalb

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi në një deklaratë për mediat u shpreh se “Edi Rama njeriu më i rrezikshëm në vend dhe se për pushtetin e tij kriminal, është gati të sakrifikojë...

PD: Rama njeriu më i rrezikshëm në vend, do i japim fund modelit të tij kriminal

para 3 muajve - Top Channel

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi në një deklaratë për mediat u shpreh se “Edi Rama njeriu më i rrezikshëm në vend dhe se për pushtetin e tij kriminal, është gati të sakrifikojë...

'Nuk e kuptoj pse duan t'më shkarkojnë', Meta luan blofin dhe tregon drekën sekrete me Ramën para dekretit

para 3 muajve - Sot News

Presidenti Ilir Meta në konferencën e sotme të jashtëzakonshme tha se nuk e kupton arsyen pse mazhoranca kërkon të nisë procedurat për shkarkimin e tij, pas dekretit të anulimit të zgjedhjeve të 30 qershorit....

PS bën gati vendimin për ta shkarkuar, LSI i del në mbrojtje Metës: Po ndërpret një idiotësi!

para 3 muajve - Sot News

Zëvendëskryetari i LSI-së Luan Rama ka folur për situatën politike në Shqipëri, në kohën kur PS ka vendosur të kërkojë shkarkimin e presidentit Ilir Meta, pas vendimit për anulimin e zgjedhjeve të 30 Qershorit....

PD angazhohet të mos lejojë zgjedhje farsë me Edi Ramën kryeministër

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike ka dalë sot në disa vendime të qarta dhe të prera që lidhe me krizën politike, kushtetuese dhe institucionale në Shqipëri. Këshilli Kombëtar vlerëson së shkaktari...

Luan Rama-mazhorancës: Shkarkim i Presidentit Meta, një idiotësi

para 3 muajve - Koha Jone

Përplasja institucionale opozitë-Mazhorancë ka përfshirë brenda saj tashmë hapur dhe pa doreza përplasjen President-mazhorancë. Ilir Meta i ardhur në krye të shtetit pasi la kreun e LSI, me votat e socialistëve...

Meta: Dorëzoj postin për zgjidhjen e krizës në vend

para 3 muajve - GazetaBlic

Presidenti Ilir Meta doli një konferencë të jashtëzakonshme në orën 16:00 deklaroi se ishte i detyruar të shfuqizonte dekretin për datën e zgjedhjeve. I pyetur rreth shkarkimit të tij, i kërkuar nga mazhoranca...

Meta: Kur e mori vesh Lulzim Basha vendimin që kisha marrë

para 3 muajve - Opinion

Presidenti Ilir Meta ka hedhur poshtë zërat se e ka marrë vendimin për anulimin e datës së zgjedhjeve lokale pas konsultimeve me liderët e opozitës. Ai në konferencë për mediat tha se nuk është ndikuar...

Meta reagon ndaj Ramës: Ka përkthyer gabim Kushtetutën për ambasadorët

para 3 muajve - Opinion

Kryeministri Edi Rama organizoi të hënën një mbledhje me ambasadorët e akredituar në Shqipëri, për të diskutuar në lidhje me dekretin e Presidentit Meta, për të anuluar datën e zgjedhjeve të 30 qershorit....

Meta: Anulimi i zgjedhjeve të 30 qershorit, shmangu konfliktin civil

para 3 muajve - Shekulli

Presidenti Meta ka dalë në një deklaratë të dytë për shtyp në lidhje me firmosjen e dekretit për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit. Meta tha se është ndjerë i detyruar të dalë ne një tjetër konferencë...

Meta: Shërbimet sekrete armike do trazonin Shqipërinë në 30 qershor

para 3 muajve - Albeu

Presidenti Ilir Meta deklaroi se ka marrë vendimin për të anuluar zgjedhjet e 30 qershorit për shkak se kishte të dhëna se agjenci të huaja inteligjente do të shkaktonin trazira në vend. "Sipas të gjtha...

'Do të mbahen në datë tjetër zgjedhjet, ta caktojnë...', çfarë po paralajmëron sërish Meta

para 3 muajve - Sot News

Presidenti Ilir Meta ka dalë në një konferencë përpara mediave ku ju drejtua qytetarëve shqiptarë duke thënë se zgjedhjet do të mbahen në një datë tjetër pas 30 qershorit brenda një afati të caktuar. "Zgjedhjet...

Ja si e konsideron Basha aktin e Metës për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit

para 3 muajve - Java News

Këshilli Kombëtar i PD është mbledhur për të diskutuar situatën politike, pasi presidenti Ilir Meta nxori një dekret të ri për shfuqizimin e 30 qershorit si ditën e zhvillimit të zgjedhjeve lokale. Kreu...

Gramoz Ruçi firmos urdhrin/ Dekreti i Metës nesër në Parlament

para 3 muajve - BalkanWeb

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka firmosur sot urdhrin që i hap rrugën zhvillimit të mocionit me debat për dekretin e Presidentit Ilir Meta, i cili rrëzoi 30 qershorin si datë për zhvillimin e zgjedhjeve...

Meta: Zgjedhjet në një datë tjetër, se kuptoj se pse duan të më shkarkojnë

para 3 muajve - Vizion Plus

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka theksuar se vendimin për anulimin  e zgjedhjeve e ka marrë në përgjegjshmëri të plotë me Kushtetutën, pasi datën e zgjedhjeve e përcakton kodi zgjedhor. Krur i shtetit...

Këmbëngul presidenti Meta: Do të mbahen në datë tjetër, ta caktojnë...

para 3 muajve - Sot News

Presidenti Ilir Meta ka dalë në një konferencë përpara mediave ku ju drejtua qytetarëve shqiptarë duke thënë se zgjedhjet do të mbahen në një datë tjetër pas 30 qershorit brenda një afati të caktuar. "Zgjedhjet...

“Më lajmëruan se diçka e keqe do të ndodhte”, Meta rrëfen arsyet pse vendosi të shtyjë zgjedhjet: Isha i detyruar!

para 3 muajve - Sot News

Presidenti Ilir Meta në një konferencë të jashtëzakonshme u shpreh se kishte informacione për një konflikt që mund të ndodhte. Po ashtu Meta tha se ka dalë në këtë konferencë për të gjithë ata që e kanë...

“Konflikt civil”/ Presidenti Meta: I gatshëm të ndërmarr çdo vendim në të mirë të kombit

para 3 muajve - Standard

Presidenti i Republikës ndodhet në një konferencë për mediat Meta: Në disa raste kanë ndryshuar edhe kodin, por edhe kushtetutën brenda një nate. Si shpjegohet që presidentët e mëparshëm që kanë shtyre...

“Shkarkimi i presidentit!!!” Meta në konferencë të jashtëzakonshme: I gatshëm të lë postin, që kjo të bëhet për zgjidhjen e krizës

para 3 muajve - Standard

Presidenti Ilir Meta doli një konferencë të jashtëzakonshme në orën 16:00 deklaroi se ishte i detyruar të shfuqizonte dekretin për datën e zgjedhjeve. I pyetur rreth shkarkimit të tij, i kërkuar nga mazhoranca...

Meta flet për shkarkimin: Ata të zgjidhin krizën e ikën presidenti

para 3 muajve - Opinion

Ilir Meta: Unë nuk e kuptoj pse duan të më shkarkojnë, unë e lë këtë detyrë. Gjithmonë kam qenë i gatshëm që postim im të bëhet për një zgjidhje demokratike, nuk e kuptoj, iu intereson zgjidhja e krizës...

E FUNDIT/ Do shpërndajë Kuvendin? Ndiqni LIVE konferencën e Metës

para 3 muajve - Albeu

Presidenti Ilir Meta ka dalë në një konferencë për mediat duke sqaruar sërish vendimin për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit duke theksuar se Kushtetuta nuk përcakton datën e zgjedhjeve . Meta tha...

“Presidenti i Republikës i garanton popullit shqipar se është në detyrë”/ Meta: Po sqaroj të informuarit gabim…

para 3 muajve - Standard

‘30 qershori mund të sjellë pasoja destablizuese. Dje bëra publike të gjitha argumentet mbi të cilat mora vendimin. Pas kësaj kam vënë re, se në mënyrë emotive se, presidenti i Republikës ka shkelur kusht...

PS përgatit shkarkimin, Meta në konferencë Live

para 3 muajve - Opinion

Teksa Konferenca e Kryetarëve vendosi që në seancën e së enjtes të debatohet për 5 orë për shkarkimin e Ilir Metës, vjen dhe reagimi nga kreu i shtetit. Në një konferencë për mediat, Kreu i Shtetit Ilir...

Basha qetëson demokratët: Nuk ka marrëveshje me Edi Ramën

para 3 muajve - Gazeta e re

Në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të PD-së, kryetari Lulzim Basha është përqendruar gjatë në mohimin e lajmeve se është një arritur një marrëveshje me kryeministrin Edi Rama për zgjidhjen e krizës. Basha...

Bardhi: Aleanca me Qytetarët për Mbrojtjen e Demokracisë dhe Rendit Kushtetues

para 3 muajve - Medial

TIRANË, 11 qershor/MEDIAL/- “Aleanca me Qytetarët për Mbrojtjen e Demokracisë dhe Rendit Kushtetues do të garantojë zgjedhje të lira e të ndershme”, u shpreh të martën Gazmend Bardhi, Sekretari i Përgjithshëm...

Shqipëri, 5 orë debat për shkarkimin e Ilir Metës

para 3 muajve - Fakti Ditor

Me nxjerrjen e dekretit për shfuqizimin e 30 qershorit si datë për mbajtjen e zgjedhjeve presidenti shqiptar Ilir Meta beson se ka shmangur një konflikt të mundshëm mes palëve. Meta, në një konferencë...

Lulzim Basha: Aleanca për Mbrojtjen e Demokracisë jo vetëm për të ardhur në pushtet, por për të ndryshuar Shqipërinë

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Aksioni kryesor politik pas zhvlerësimit zyrtar të datës 30 Qershor me dekretin e ri të Presidentit, nga ana e Partisë Demokratike dhe që pritet ta vendosë Këshilli Kombëtar, është krijimi i Aleancës Qytetare...

Basha qetëson demokratët: Nuk ka marrëveshje me Edi Ramën

para 3 muajve - Gazeta Observer

Në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të PD-së, kryetari Lulzim Basha është përqendruar gjatë në mohimin e lajmeve se është një arritur një marrëveshje me kryeministrin Edi Rama për zgjidhjen e krizës. Basha...

5 orë debat për shkarkimin e Metës

para 3 muajve - Zhurnal

Tiranë, 11 qershor – Konferenca e Kryetarëve në Shqipëri ka vendosur të zhvillojë 5 orë debat për shkarkimin e presidentit Ilir Meta gjatë seancës parlamentare të së enjtes. Kuvendi shqiptar ka hartuar...

Gramos Ruçi firmos urdhrin e shkarkimit të Metës (FOTO LAJM)

para 3 muajve - Albeu

Kryetari i Parlamentit Gramoz Ruçi, ka firmosur pak më parë dokumentin zyrtar për urdhrin e shkarkimit të presidentit Meta nga detyra. Eshtë pikërisht pika e tretë e vendimit ku disktimet do të përqendrohen...

Rama s’dëgjon Metën: Më 30 qershor mbahen zgjedhjet!

para 3 muajve - Gazeta Observer

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta paralajmëroi sot se nuk do të ketë një datë të re për zgjedhjet lokale deri në momentin kur palët politike të kenë zgjidhur krizën e thellë ku ndodhet vendi. Por këtij...

Detaje nga mbledhja e Këshillit, Basha: Jemi gati të mbrojmë rendin kushtetues

para 3 muajve - AlbPortali

Një ditë pasi në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike u votua për ngritjen e ‘Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë‘, kryetari Lulzim Basha është shprehur sot në Këshillin Kombëtar se objektivi...

Për shkarkimin e presidentit Meta caktohen pesë orë debat në Kuvendin e Shqipërisë

para 3 muajve - Koha.net

Tiranë, 11 qershor - Konferenca e kryetarëve ka vendosur të zhvillojë 5 orë debat për shkarkimin e presidentit Meta gjatë seancës së radhës parlamentare. Sipas vendimit të marrë, dekreti i presidentit...

Basha falenderon dhe injoron Metën: ok me anullimin e zgjedhjeve, por me Ramën s’ulemi

para 3 muajve - Te Sheshi

Kreu demokrat Basha, në një deklaratë të radhës për median, vlerësoi nga kreu i shtetit ç’dekretimin e zgjedhjeve të 30 qershorit, duke i quajtur ato si “kriminale” pa opozitën (PD-LSI), por nuk shfaqi...

Presidenti tregon drekën sekrete me Ramën para dekretit: Partitë e kthyen 30 qershorin si betejë

para 3 muajve - Blitz

Presidenti Ilir Meta doli një konferencë të jashtëzakonshme në orën 16:00 deklaroi se ishte i detyruar të shfuqizonte dekretin për datën e zgjedhjeve. Ai u shpreh se kishte informacione për një konflikt...

Bardhi: Rama ka shndërruar Shqipërinë në një narkoshtet

para 3 muajve - BalkanWeb

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi tha se  kryeministri Edi Rama ka shndërruar Shqipërinë në  një narkoshtet në qendër të Europës. “Sot njeriu më i rrrzikshëm për stabilitetin...

Taulant Balla: PS e vendosur për shkarkimin e presidentit Meta

para 3 muajve - Lexo

I pyetur për shkarkimin e mundshëm të presidentit Ilir Meta, Balla u shpreh se PS është e vendosur për të shkarkuar kreun e shtetit. Pasi ka kryer një akt antikushtetues. “PS nuk është tërhequr aspak për...

Basha qetëson demokratët: Nuk ka marrëveshje me Edi Ramën

para 3 muajve - KosovaPress

Basha ka deklaruar përpara anëtarëve të forumit më të lartë të PD-së se këto pretendime janë dezinformim dhe thashetheme që përdoren nga kryeministri Rama. “Nuk ka asnjë negociatë me Edi Ramën. Nuk ka...

Detaje nga mbledhja e Këshillit, Basha: Jemi gati të mbrojmë rendin kushtetues

para 3 muajve - Fakti Ditor

Një ditë pasi në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike u votua për ngritjen e ‘Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë‘, kryetari Lulzim Basha është shprehur sot në Këshillin Kombëtar se objektivi...

Bardhi: Për pushtetin e tij të blerë, Rama gati të sakrifikojë demokracinë

para 3 muajve - Opinion

Gazmend Bardhi, sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike në një deklaratë u shpreh se Rama është njeriu më i rrezikshëm për stabilitetin e vendit, duke shtuar se për pushtet ai është gati të sakrifikojë...

5 orë debat për shkarkimin e Metës

para 3 muajve - Alsat-M

Konferenca e Kryetarëve në Shqipëri ka vendosur të zhvillojë 5 orë debat për shkarkimin e presidentit Ilir Meta gjatë seancës parlamentare të së enjtes. Kuvendi shqiptar ka hartuar dhe një projekt rezolutë...

Balla: Nuk tërhiqemi nga nisma për shkarkimin e Metës, Presidenti gaboi

para 3 muajve - Java News

Kryetari i grupit të PS-së Taulant Balla u shpreh se shumica nuk është tërhequr aspak nga nisma për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, pasi e akuzojnë se shkeli Kushtetutën për anulimin e datës së zgjedhjeve...

Takimi në Këshillin Kombëtar të PD, zbardhen porositë e Bashës për demokratët

para 3 muajve - Arbresh

Lideri i opozitës Lulzim Basha i ka bërë thirrje demokratëve në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të PD-së që të intensifikojnë edhe më shumë punënë e tyre për të mos lejuar asnjë proces fals zgjedhor. Basha...

Bardhi: Edi Rama është sot njeriu më i rrezikshëm

para 3 muajve - Shekulli

Nëpërmjet një deklarate për shtyp, Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmet Bardhi, ka thënë se Edi Rama është sot njeriu më i rrezikshëm për stabilitetin e vendit, për funksionimin e shtetit...

PD: Rama njeriu më i rrezikshëm, do ndryshojmë sistemin

para 3 muajve - Vizion Plus

Partia Demokratike ka akuzuar kryeministrin Edi Rama si njeriun më të rrezikshëm në vend. Në një deklaratë për mediat, sekretari Përgjithshëm I PD, Gazment Bardhi sulmoi kryeministrin me argumentin se...

Bardhi: Përgjimet e Bild provuan se kryeministri e mban pushtetin me bandat

para 3 muajve - Koha Jone

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi gjatë  një deklarate për mediet, ka deklaruar se kryeministri Rama ka shndërruar Shqipërinë në një narkoshtet në qendër të Europës. Sipas...

E FUNDIT/ Meta nuk humb kohë: Zhdekretimi i 30 qershorit hyn në fuqi

para 3 muajve - LajmiFundit

Presidenti Ilir Meta ka ndërmarrë veprimin e radhës në lidhje me vendimin e tij për zhdekretimin e datës së zgjedhjeve. Mësohet se sot hyn në fuqi vendimi i Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për të...

Basha nuk ndalet: Asnjë pazar me Edi Ramën

para 3 muajve - LajmiFundit

Nga mbledhja me dyerë të mbyllura e Këshillit Kombëtar të PD, Kryetari i saj, Lulzim Basha, i ka kushtuar rëndësi të veçantë përgënjeshtrimit të çdo zëri që flet për marëveshje të tij me Edi Ramën. Duke...

PD mbledh Këshillin Kombëtar, Basha: S’ka zgjedhje farse pa opozitën

para 3 muajve - LajmiFundit

Këshilli Kombëtar i PD është mbledhur për të diskutuar situatën politike, pasi presidenti Ilir Meta nxori një dekret të ri për shfuqizimin e 30 qershorit si ditën e zhvillimit të zgjedhjeve lokale. Kreu...

Rama njeriu më i rrezikshëm!!! Nuk do të pranojmë kurrë që të destabilizojë Shqipërinë!

para 3 muajve - Standard

Edi Rama është sot njeriu më i rrezikshëm për stabilitetin e vendit, për funksionimin e shtetit ligjor dhe sigurinë e qytetarëve.” Kështu deklaroi sot, Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi nga...

Basha: Jemi gati të mbrojmë rendin kushtetues

para 3 muajve - KosovaPress

Mbledhja e Këshillit u realizua për të diskutuar situatën politike, pasi presidenti Ilir Meta nxori një dekret të ri për shfuqizimin e 30 qershorit si ditën e zhvillimit të zgjedhjeve lokale. “Ne ia dolëm...

“Boll më”, ish-deputeti zbulon skenarin e aleancës së re të PD: Tani është koha për...

para 3 muajve - Sot News

Ditën e djeshme, Kryesia e Partisë Demokratike vendosi t’i propozojë Këshillit Kombëtar krijimin e një “aleance qytetare për ruajtjen e demokracisë në vend”. Kjo aleancë pritet të pengojë zhvillimin e...

“Boll më”, ish-deputeti zbulon skenarin e aleancës e re të PD: Tani është koha për...

para 3 muajve - Sot News

Ditën e djeshme, Kryesia e Partisë Demokratike vendosi t’i propozojë Këshillit Kombëtar krijimin e një “aleance qytetare për ruajtjen e demokracisë në vend”. Kjo aleancë pritet të pengojë zhvillimin e...

Kreu i PD-së, Lulzim Basha deklaron: Ndaluam procesin fals dhe kriminal të 30 Qershorit

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Këshilli Kombëtar i PD është mbledhur për të diskutuar situatën politike, pasi presidenti Ilir Meta nxori një dekret të ri për shfuqizimin e 30 qershorit si ditën e zhvillimit të zgjedhjeve lokale. Kreu...

“S’ka zgjedhje pa zgjidhur krizën”, Rama i përgjigjet Metës me një fjali

para 3 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta paralajmëroi sot se nuk do të ketë një datë të re për zgjedhjet lokale deri në momentin kur palët politike të kenë zgjidhur krizën e thellë ku ndodhet vendi. Por këtij...

Meta: Nuk e kuptoj pse duan t’më shkarkojnë, iki vetë …

para 3 muajve - Lexo

Presidenti Ilir Meta i qëndron vendimit për anulimin e datës së zgjedhjeve duke thënë se nuk ka shkelur Kushtetutën. Në një konferencë për media nga Presidenca, Meta tha se nuk e kupton arsyen pse mazhoranca...

Përplasje në Kuvend për “gjyqin politik” që Rama kërkon ti bëjë Presidentit Meta!

para 3 muajve - Koha Jone

Ditën e sotme në Konferenca e Kryetarëve në Kuvend është miratuar një kërkesën e maxhorancës, për zhvillimin e një mocioni me debat në Kuvendin e Shqipërisë nga e cila pritet të miratohet edhe një rezolutë...

Mbledhja me dyer të mbyllura/ Përplasje në Kuvend për `gjyqin politik`, që Rama kërkon ti bëjë Presidentit Meta!

para 3 muajve - Standard

Ditën e sotme në Konferenca e Kryetarëve në Kuvend është miratuar një kërkesën e maxhorancës, për zhvillimin e një mocioni me debat në Kuvendin e Shqipërisë nga e cila pritet të miratohet edhe një rezolutë...

Maxhoranca nuk tërhiqet nga ideja për shkarkimin e Presidentit

para 3 muajve - Arbresh

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla thotë se maxhoranca nuk është tërhequr nga ideja për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. “Aspak. Më vjen mirë edhe keq gjithashtu që një pjesë...

Botohet në Fletoren Zyrtare, hyn në fuqi dekreti i Presidentit/ Nuk ka zgjedhje më 30 qershor

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar dje anullimin e zgjedhjeve lokale më 30 qershor, ndërsa sot në fletoren zyrtare është botuar dekreti i tij. Kjo do të thotë se zgjedhje më 30 qershor nuk do të ketë dhe...

Meta: Me Berishën u relaksova në dreka, me Ramën nuk fola në telefon

para 3 muajve - Java News

Presidenti Ilir Meta në konferencë për mediat një ditë pasi socialistët nisën procedurat për shkarkimin e tij. “Dreka ime me Berishën nuk ishte sekrete dhe nuk janë sekrete dhe janë momente relaksi. Nga...

Presidenti Meta zbulon drekën sekrete me kryeministrin Rama

para 3 muajve - Java News

Në konferencën për mediat, presidenti Ilir Meta zbuloi se ka pasur një drekë sekrete me kreun e qeverisë. Meta tha se kryeministri e ka parë shqetësimin e tij, dhe se duhej të ishte vetë Rama sipas tij,...

Mbledhja me dyer të mbyllura, kryetarja e Komisionit të Medias në Konferencën e Kryetarëve: Presidenti s’mund të penalizohet

para 3 muajve - Koha Jone

Konferenca e Kryetarëve ka miratuar ditën e sotme kërkesën e maxhorancës për zhvillimin e një mocioni me debat në Kuvendin e Shqipërisë, për shkarkimin e Presidentit, Ilir Meta. I vetmi zë kundër gjatë...

Meta: Nuk e kuptoj pse duan t’më shkarkojnë, iki vetë pasi të zgjidhet kriza

para 3 muajve - Java News

Presidenti Ilir Meta i qëndron vendimit për anulimin e datës së zgjedhjeve duke thënë se nuk ka shkelur Kushtetutën. Në një konferencë për media nga Presidenca, Meta tha se nuk e kupton arsyen pse mazhoranca...

Meta tregon frikën nga trazirat që mund të shkaktojë e shoqja (Monika): Nga kjo frikë, ç’dekretova datën e zgjedhjeve

para 3 muajve - Lexo

Presidenti Ilir Meta në konferencë për mediat një ditë pasi socialistët nisën procedurat për shkarkimin e tij. Ky vendim erdhi si pasojë e aktit të kreut të shtetit i cili firmosi ditën e djeshme dekretin...

Meta: Fola me Bashën para protestës, biseda është e regjistruar

para 3 muajve - Java News

Presidenti Ilir Meta ju drejtua qytetarëve shqiptarë duke thënë se zgjedhjet do të mbahen në një datë tjetër pas 30 qershorit brenda një afati të caktuar. Meta po ashtu ju drejtua palëve politike të gjejnë...

“S’ka zgjedhje pa zgjidhur krizën”, Rama i përgjigjet Metës me një fjali

para 3 muajve - KosovaPress

Por këtij paralajmërimi të Metës, kryeministri Edi Rama i është përgjigjur në ‘Twitter’ me një fjali: “Zgjedhjet do të bëhen në 30 qershor.” Rama ndodhet aktualisht në Bruksel, ku pak minuta më parë zhvilloi...

Celibashi: Në asnjë rresht të Kushtetutës s’ka anulim të zgjedhjeve nga Presidenti

para 3 muajve - Lexo

“Në asnjë rresht të Kushtetutës dhe në Kodin Zgjedhor nuk ka asnjë përcaktim për anulimin e datës së zgjedhjeve, për më tepër nga Presidenti i Republikës”. Ish-kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve,...

Dokumenti/ Ruçi firmos urdhrin që i hap rrugën mocionit për shkarkimin e Metës

para 3 muajve - Lexo

Kryetari i Parlamentit, Gramoz Ruçi ka firmosur sot urdhrin që i hap rrugën zhvillimit të mocionit me debat për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Në vendimin e firmosur nga kryeparlamentari...

Pse e lanë ndërkombëtarët krizën shqiptare në fatin e vet?!

para 3 muajve - Lexo

Nga Skënder Minxhozi/ Në një dalje publike të rakorduar, OSBE dhe Bashkimi Evropian kanë deklaruar nga Tirana dhe Brukseli se në kushtet e reja të krijuara pas dekretit të anullimit të zgjedhjeve të 30...

Meta mesazh qytetarëve: Zgjedhjet do të mbahen në datën që do ta caktojnë palët politike me dialog

para 3 muajve - Java News

Në konferencë për mediat, presidenti Ilir Meta ju drejtua qytetarëve shqiptarë duke thënë se zgjedhjet do të mbahen në një datë tjetër pas 30 qershorit brenda një afati të caktuar. Meta po ashtu ju drejtua...

Meta tregon se çfarë bisedoi me Ramën në disa takime sekrete

para 3 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka zbardhur prapaskenat e marrjes se vendimit për shfuqizimin e 30 qershorit si datë për zgjedhjet lokale. Gjatë konferencës me gazetarët, Meta ka deklaruar se Lulzim...

Regjistrime bisedash, takime sekrete dhe mesazhe për ndërkombëtarët, deklaratat e forta të Metës

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i Republikës Ilir Meta, doli sot në një Konferencë të Jashtëzakonshme për mediat, ku dha një mesazh të rëndësishëm pas deklaratave të maxhorancës se ai “ka shkelur Kushtetutën me shfuqizimin...

Rama i kundërpërgjigjet Metës me një fjali për zgjedhjet në Shqipëri

para 3 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka paralajmëruar sot se nuk do të ketë një datë të re për zgjedhjet lokale deri në momentin kur palët politike të kenë zgjidhur krizën e thellë ku ndodhet vendi. Por...

Balla: Të enjten nis diskutimi për shkarkimin e Metës

para 3 muajve - LajmiFundit

Pas deklaratës për shtyp të dhënë ditën e sotme, ku presidenti Meta është shprehur edhe njëherë i prerë në vendimin e tij se nuk ka zgjedhje në 30 qershor, ka reaguar deputeti socialist, Taulant Balla....

Dokumenti/ Ruçi firmos urdhrin që i hap rrugën mocionit për shkarkimin e Metës

para 3 muajve - Java News

Kryetari i Parlamentit, Gramoz Ruçi ka firmosur sot urdhrin që i hap rrugën zhvillimit të mocionit me debat për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Në vendimin e firmosur nga kryeparlamentari...

PS-ja nuk është tërhequr nga shkarkimi i Metës

para 3 muajve - Ekonomia Online

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka deklaruar se mazhoranca nuk është tërhequr nga vendimi për të kërkuar shkarkimin e Ilir Metës nga posti i Presidentit të Republikës. I...

Deklarata e Presidentit të Republikës, Ilir Meta

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Me përgjegjësi të lartë shtetërore, më datë 8 qershor, përpara zhvillimit të protestës kombëtare të opozitës, bëra publik vendimin për shfuqizimin e dekretit për zhvillimin e zgjedhjeve më datë 30 qershor....

Zbulohet draft-rezoluta që diskutohet të enjten për shkarkimi i presidentit Meta

para 3 muajve - Alsat-M

Zbulohet draft-rezoluta që pritet të miratohet të enjten në seancën parlamentare sa i takon mocionit për debat për vendimin e presidentit Meta për anulimin e zgjedhjeve. “Kuvendi i Shqipërisë vlerëson...

ALIBIA/ Meta mbron “me gjak” ç’dekretimin e 30 Qershorit dhe sulmon ndërkombëtarët: ç’zgjedhje do monitoroni?

para 3 muajve - Te Sheshi

Presidenti Meta ridoli para medias për të risqaruar aktin e tij të ç’dekretimit të zgjedhjeve, duke e mbrojtur atë me përbetimin se nuk ka shkelur Kushtetutën, por më tepër me arsyetime politike. Tek këto...

Zbulohet draft-rezoluta që diskutohet të enjten për shkarkimin e Presidentit Meta

para 3 muajve - Zhurnal

Tiranë, 11 qershor – Zbulohet draft-rezoluta që pritet të miratohet të enjten në seancën parlamentare sa i takon mocionit për debat për vendimin e presidentit Meta për anulimin e zgjedhjeve. “Kuvendi i...

Shkarkimi i presidentit: Zbulohet draft-rezoluta që diskutohet të enjten

para 3 muajve - Klan Kosova

Zbulohet draft-rezoluta që pritet të miratohet të enjten në seancën parlamentare sa i takon mocionit për debat për vendimin e presidentit Meta për anulimin e zgjedhjeve. “Kuvendi i Shqipërisë vlerëson...

Projekt- rezoluta e PS për shkarkimin e Metës, zbardhet vendimi i Konferencës së Kryetarëve, zbulohet se kush votoi kundër

para 3 muajve - Sot News

PS kërkoi mocion për debat ditën e enjte, për të miratuar rezolutën për shkarkimin e Metës.  Në kërkesën e firmosur nga kryetari i grupit të PS-së, Taulant Balla theksohet se akti i Presidentit është i...

Çfarë përmban projekt-rezoluta e mazhorancës, kërkohet reflektim nga Presidenti Meta

para 3 muajve - Iliria News

Zbulohet draft-rezoluta që mazhoranca pritet të miratojë të enjten në seancën parlamentare sa i takon mocionit për debat për vendimin e presidentit Meta për anulimin e zgjedhjeve. “Kuvendi i Shqipërisë...

Shkarkimi i presidentit/ Zbulohet draft-rezoluta që diskutohet të enjten

para 3 muajve - Top Channel

Zbulohet draft-rezoluta që pritet të miratohet të enjten në seancën parlamentare sa i takon mocionit për debat për vendimin e presidentit Meta për anulimin e zgjedhjeve. “Kuvendi i Shqipërisë vlerëson...

Shkarkimi i presidentit/ Zbulohet draft-rezoluta që do miratohet të enjten

para 3 muajve - Top Channel

Zbulohet draft-rezoluta që pritet të miratohet të enjten në seancën parlamentare sa i takon mocionit për debat për vendimin e presidentit Meta për anulimin e zgjedhjeve. “Kuvendi i Shqipërisë vlerëson...

Iniciativa për shkarkimin e Metës, u zbulua draft-rezoluta që diskutohet të enjten

para 3 muajve - Portalb

Zbulohet draft-rezoluta që pritet të miratohet të enjten në seancën parlamentare sa i takon mocionit për debat për vendimin e presidentit Meta për anulimin e zgjedhjeve, njofton TCH. “Kuvendi i Shqipërisë...

Meta i bindur: Nuk ka dhe nuk do ketë zgjedhje pa vendimin tim

para 3 muajve - LajmiFundit

‘Të jemi të qartë, nuk ka dhe nuk do të ketë zgjedhje as në 30 qershor dhe asnjë datë tjetër, pa dekretin e presidentit’, tha kreu i shtetit Ilir Meta përballë gazetarëve. Presidenti Ilir Meta ka treguar...

Meta e pranon: Nuk është sekret që unë takohem me Berishën

para 3 muajve - LajmiFundit

Meta doli një konferencë të jashtëzakonshme në orën 16:00 deklaroi se ishte i detyruar të shfuqizonte dekretin për datën e zgjedhjeve. I pyetur rreth shkarkimit të tij, i kërkuar nga mazhoranca dhe a ka...

Meta: Kam bisedë të regjistruar të Lulzim Bashës

para 3 muajve - Lajme.al

Presidenti Ilir Meta shpjegoi versionin e tij të rrethanave të marrjes së vendimit për të anuluar zgjedhjet e 30 qershorit duke theksuar se asnjë prej drejtuesve të opozitës nuk ka qenë në dijeni për dekretin....

Meta zbulon takimin sekret me Ramën, bisedat me Berishën i quan relaks

para 3 muajve - Arbresh

Duke folur për vendimin e shtyrjes së zgjedhjeve, Presidenti Meta tregoi për nja takim me kryeministrin Edi Rama. Ai u shpreh se 10 ditë para vendimit pati një takim me Ramën ku i kishte shprehur shqetësimin...

Lefter Maliqi: Opozita në Kuvend dhe 5 deputetë të PS nuk votojnë shkarkimin e Metës

para 3 muajve - Koha Jone

Deputeti Lefter Maliqi shpreh bindjen se shumica e deputetëve të opozitës në Kuvend nuk do të votojnë mocionin e mazhorancës për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Duke folur jashtë Komisionit të Sigurisë,...

Konferenca e Kryetarëve miraton kërkesën e PS për shkarkimin e Ilir Metës, "trondit" me deklaratën deputeti i ri, flet për për socialistët që do të 'tradhtojnë' Ramën

para 3 muajve - Sot News

Deputeti, Lefter Maliqi, shpreh bindjen se shumica e deputetëve të opozitës në Kuvend nuk do të votojnë mocionin e mazhorancës për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Duke folur jashtë Komisionit të Sigurisë,...

Lefter Maliqi: Shkarkimin e Metës nuk do ta votojnë as 5 socialistë

para 3 muajve - Opinion

Deputeti Lefter Maliqi ka thënë se përveç deputetëve të opozitës, janë edhe të paktën 5 deputetë të PS që nuk do ta votojnë shkarkimin e Presidenit. Në një intervistë televizive Maliqi e ka cilësuar nismën...

DOKUMENTI/Draft-Rezoluta e PS kundër Ilir Metës

para 3 muajve - Vizion Plus

Zbardhet Draft- Rezoluta e Partisë Socialiste mbi aktitn e presidentit Meta për shfuqizimin e dekretit të muajit nëntor te vitit të kaluar për përcaktimin e datës 30 qershor 2019 si ditën e mbajtjes se...

Presidenti Meta: I gatshëm të ndërmarr çdo vendim në të mirë të kombit

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka dalë sërish në një deklaratë publike për të sqaruar të gjithë ata që janë keqkuptuar apo kanë lexuar një kushtetutë të përkthyer gabim. Duke folur para gazetarëve,...

Shkarkimi i presidentit- Zbulohet draft-rezoluta që diskutohet të enjten

para 3 muajve - GazetaBlic

Zbulohet draft-rezoluta që pritet të miratohet të enjten në seancën parlamentare sa i takon mocionit për debat për vendimin e presidentit Meta për anulimin e zgjedhjeve. “Kuvendi i Shqipërisë vlerëson...

“Akti i Presidentit i paprecedentë” zbulohet rezoluta në Kuvend

para 3 muajve - BalkanWeb

Parlamenti pritet të mblidhet të enjten për të nisur procedurat për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. “BalkanWeb” zbardh draft rezolutën e cila pritet të miratohet në përfundim të seancës, që do i paraprijë...

Meta: Dorëzoj postin për zgjidhjen e krizës në vend

para 3 muajve - LajmiFundit

Presidenti Ilir Meta doli një konferencë të jashtëzakonshme në orën 16:00 deklaroi se ishte i detyruar të shfuqizonte dekretin për datën e zgjedhjeve. I pyetur rreth shkarkimit të tij, i kërkuar nga mazhoranca...

Gazment Bardhi: Përgjimet e Bild provuan se kryeministri e mban pushtetin me bandat

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

“Edi Rama është sot njeriu më i rrezikshëm për stabilitetin e vendit, për funksionimin e shtetit ligjor dhe sigurinë e qytetarëve.” Kështu deklaroi sot, Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi nga...

Shkarkimi i presidentit/ Meta: E jap postin për hir të zgjidhjes së krizës në vend

para 3 muajve - AlbPortali

Presidenti Ilir Meta doli një konferencë të jashtëzakonshme në orën 16:00 deklaroi se ishte i detyruar të shfuqizonte dekretin për datën e zgjedhjeve. I pyetur rreth shkarkimit të tij, i kërkuar nga mazhoranca...

Rezoluta mjeti përkatës politiko-juridik në mungesë të funksionimit të Gjykatës Kushtetuese!

para 3 muajve - Fol

REZOLUTA që pritet këtë javë të miratohet në Kuvendin e Shqipërisë, e cila ka të bëjë me ngërçin e shpërfaqur politik lidhur me Vendimin e kryetarit të shtetit Ilir META për Ç^DEKRETIMIN gjegjësisht anulimin...

Meta: I gatshëm të ndërmarr çdo vendim në të mirë të kombit

para 3 muajve - LajmiFundit

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka dalë sërish në një deklaratë publike për të sqaruar të gjithë ata që janë keqkuptuar apo kanë lexuar një kushtetutë të përkthyer gabim. Duke folur para gazetarëve,...

Shkarkimi i presidentit/ Meta: E jap postin për hir të zgjidhjes së krizës në vend

para 3 muajve - Fakti Ditor

Presidenti Ilir Meta doli një konferencë të jashtëzakonshme në orën 16:00 deklaroi se ishte i detyruar të shfuqizonte dekretin për datën e zgjedhjeve. I pyetur rreth shkarkimit të tij, i kërkuar nga mazhoranca...

Meta i përgjigjet Ramës: Ja çfarë thotë Kushtetuta për zgjedhjet

para 3 muajve - LajmiFundit

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka dalë sërish në një deklaratë publike për të sqaruar të gjithë ata që janë keqkuptuar apo kanë lexuar një kushtetutë të përkthyer gabim. Sipas kreut të shtetit, Kushtetuta...

Presidenti Meta: Po sqaroj të informuarit gabim, ja çfarë thotë Kushtetuta për zgjedhjet

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

‘30 qershori mund të sjellë pasoja destablizuese. Dje bëra publike të gjitha argumentet mbi të cilat mora vendimin. Pas kësaj kam vënë re, se në mënyrë emotive se, presidenti i Republikës ka shkelur kusht...

Meta sërish sot në konferencë

para 3 muajve - RTV 21

Reagon presidenti Teksa Konferenca e Kryetarëve vendosi që në seancën e së enjtes të debatohet për shkarkimin e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, vjen dhe reagimi nga kreu i shtetit. Sot në orën 16:00...

Kuvendi i tërheq vëmendje Metës, zbulohet projekt-Rezoluta e PS-së

para 3 muajve - Albeu

Kuvendi e cilëson një veprim krejtësisht të pavlefshëm vendimin për shtyrjen e zgjedhjeve të 30 qershorit nga Meta. Sot u vendos se në seancën plenare të së enjtes do të diskutohet pikërisht për shkarkimin...

Draft-rezoluta për Metën, akti nul, thirrje për reflektim

para 3 muajve - Opinion

Është zbuluar draft-rezoluta që pritet të miratohet të enjten në seancën parlamentare në lidhe me  mocionin për debat për vendimin e presidentit Meta për anulimin e zgjedhjeve. Në draft rezolutë thuhet...

E PLOTË: Zbulohet draft-rezoluta e PS-së, për shkarkimin e Ilir Metës

para 3 muajve - Gazeta Tema

Kuvendi i Shqipërisë ka hartuar një projekt -ezolutë lidhur me vendimin e fundit të presidentit Ilir Meta lidhur me shtyrjen e datës së zgjedhjeve. Ndër të tjera parlamenti shpjegon të gjitha klauzolat...

Nisma për shkarkimin e Metës, zbulohet draft-rezoluta që do miratohet në Kuvend

para 3 muajve - Shekulli

Një draft-rezolutë pritet të miratohet në Kuvend nga mazhoranca për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, pasi ky i fundit anuloi zgjedhjet e 30 qershorit. Të enjten pritet një debat prej 5 orësh, ku deputetët...

Parlamenti rrëzon vendimin e Metës për zgjedhjet: Ja detajet e projekt-rezolutës

para 3 muajve - Gazeta Tema

Kuvendi i Shqipërisë ka hartuar një projekt rezolutë lidhur me vendimin e fundit të presidentit Ilir Meta lidhur me shtyrjen e datës së zgjedhjeve. Ndër të tjera parlamenti shpjegon: Kuvendi i Shqipërisë:...

Kuvendi debaton për të kërkuar shkarkimin e Ilir Metës

para 3 muajve - RTV 21

Dekreti i Presidentit do të jetë pika e parë e rendit të ditës Konferenca e Kryetarëve miratoi mocionin me debat të kërkuar nga Partia Socialiste, në lidhje vendimin e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta,...

Dokumenti/ Zbardhet projekt-rezoluta e PS për shkarkimin e Presidentit

para 3 muajve - Koha Jone

Kuvendi i Shqipërisë Projekt-rezolutë MBI AKTIN E PRESIDENTIT TË REPUBLIKËS PËR SHFUQIZIMIN E DEKRETIT Nr. 10928, DATË 05.11.2018 “PËR CAKTIMIN E DATËS SË ZGJEDHJEVE PËR ORGANET E QEVERISJES VENDORE” Kuvendi...

Përfundon mbledhja e Konferencës së Kryetarëve, detajet

para 3 muajve - Top Channel

Ka përfunduar mbledhja e Konferencës së Kryetarëve. Top Channel mëson se mocioni me debat bëhet të enjten dhe se debati do jetë pika e parë e rendit të ditës. Debati do zgjasë 5 orë dhe do ndahet në mënyrë...

Kuvendi të enjten kthehet në “arenë debati”, zbardhet projekt- rezoluta e PS për shkarkimin e Metës: Ndërhyrja e presidentit ka cënuar rëndë...

para 3 muajve - Sot News

Parlamenti pritet të mblidhet të enjten për të nisur procedurat për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Zbardhet draft rezoluta e cila pritet të miratohet në përfundim të seancës, që do i paraprijë një...

Gramoz Ruçi firmos urdhrin e shkarkimit të Metës

para 3 muajve - LajmiFundit

Kryetari i Parlamentit Gramoz Ruçi, ka firmosur pak më parë dokumentin zyrtar për urdhrin e shkarkimit të presidentit Meta nga detyra. Eshtë pikërisht pika e tretë e vendimit ku disktimet do të përqendrohen...

Kuvendi në Shqipëri do të mban mocion me debat për shkarkimin e Metës

para 3 muajve - Alsat-M

Seanca e së enjtes në Kuvendin e Shqipërisë do të ketë 5 orë mocion me debat për dekretin e presidentit Ilir Meta, që anuloi zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Vendimi është marrë në Konferencën e Kryetarëve...

PS kërkon shkarkimin, presidenti Meta në konferencë për mediat

para 3 muajve - Albeu

Konferenca e mbajtur sot nga kryetarët lidhur me fatin e presidentit Meta , vendosi se shkarkimi apo jo i tij do të diskutohet gjatë seancës plenare të së enjtes. Ndërkohë Presidenti Ilir Meta pritet të...

Të enjten 5 orë mocion-debati në Kuvend për shkarkimin e presidentit / Ilir Meta bën lëvizjen e papritur, zbulohet çfarë do të ndodhë në orën 16:00

para 3 muajve - Sot News

Presidenti Ilir Meta do të zhvillojë sot një konferencë për shtyp në ora 16:00, në ambientet e Institucionit të Kreut të Shtetit. Kujtojmë se në mbledhjen e sotme të konferencës së kryetarëve është vendosur...

Presidenti Meta në konferencë të jashtëzakonshme sot në orën 16:00

para 3 muajve - Standard

Presidenca ka njoftuar se kreu i shtetit Ilir Meta do të japë një konferencë shtypi në orën 16:00. Kjo është konferenca e dytë e Metës, që pason atë të ditës së hënë, kur ai prezantoi para medias, argumentet...

Kuvendi kërkon shkarkimin, Meta njofton konferencë për shtyp

para 3 muajve - Koha Jone

Presidenti i Republikës Ilir Meta do të zhvillojë sot një konferencë për shtyp në ora 16:00, në ambientet e Institucionit të Kreut të Shtetit, ku pritet t’i japë përgjigje zyrtare mazhorancës e cila ka...

PS përgatit shkarkimin, Meta në konferencë të jashtëzakonshme

para 3 muajve - Opinion

Teksa Konferenca e Kryetarëve vendosi që në seancën e së enjtes të debatohet për 5 orë për shkarkimin e Ilir Metës, vjen dhe reagimi nga kreu i shtetit. Zyra e shtypit e Presidencës njofton se në orën...

Shkarkimi i Metës, Kuvendi të enjten kthehet në “arenë debati”

para 3 muajve - BalkanWeb

Ka përfunduar Konferenca e Kryetarëve e thirrur sot nga kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi, ndërsa janë zbuluar edhe disa lëvizje që PS-ja do të bëjë të enjten në seancën plenare. Gazetari i “BalkanWeb”,...

PS kërkon shkarkimin e Metës, Ruçi mbledh konferencën e kryetarëve

para 3 muajve - Indeks.mk

Kryetari i Parlamentit Gramoz Ruçi ka mbledhur sot Konferencën e Kryetarëve, një ditë pasi Partia Socialiste deklaroi se do të vijonte procedurat për shkarkimin e Presidentit të Republikës Ilir Meta. Ka...

Pesë orë debat për shkarkimin e presidentit Meta në Kuvendin e Shqipërisë

para 3 muajve - Periskopi

Konferenca e kryetarëve ka vendosur të zhvillojë 5 orë debat për shkarkimin e presidentit Meta gjatë seancës së radhës parlamentare. Sipas vendimit të marrë, dekreti i presidentit do të jetë pika e parë...

Mocion me debat për shkarkimin e Metës, përfundon mbledhja e Konferencës së Kryetarëve

para 3 muajve - Shekulli

Ka përfunduar mbledhja e kryetarëve të grupeve parlamentare të Kuvendit të Shqipërisë, që nisi sot në orën 08:00. Mësohet se në mbledhje është marrë vendimi që mocioni me debat për shkarkimin e presidentit...

Vendimi/ 5 orë debat të enjten në Kuvend për shkarkimin e Ilir Metës

para 3 muajve - Vizion Plus

Pesë orë debat pritet të zhvillohen në seancën e të enjtes me qëllim shkarkimin e presidentit Meta. Vendimi është marrë këtë të martë në mbledhjen e Konferencës së Kryetarëve. Mësohet se debate do të ndahet...

Aleanca Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë, Basha mbledh pasdite Këshillin dhe Kolegjin

para 3 muajve - Koha Jone

Partia Demokratike do të mbledhë në orën 18: 00 të pasdites Këshillin Kombëtar dhe Kolegjin e Kryetarëve. Në mbledhje do diskutohet vendimi i Kryesisë së PD-së për krijimin e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen...

PARALELE/ Kriza: Meta, “Pranvera arabe”, Erdogani dhe Sudani

para 3 muajve - Gazeta e re

Kur presidenti Meta kumtoi ç’dekretimin e zgjedhjeve, të gjithë, zëra mediatikë e politikë, edhe mazhoranca madje, iu qasën aspektit juridik dhe konstitucional. Në fakt, më shumë se kaq, Meta shpalli dje,...

PS kërkon shkarkimin e Metës, Ruçi mbledh konferencën e kryetarëve

para 3 muajve - Zhurnal

Tiranë, 11 qershor – Kryetari i Parlamentit Gramoz Ruçi ka mbledhur sot Konferencën e Kryetarëve, një ditë pasi Partia Socialiste deklaroi se do të vijonte procedurat për shkarkimin e Presidentit të Republikës...

PD: Nuk do të pranojmë kurrë që Edi Rama të destabilizojë Shqipërinë!

para 3 muajve - LajmiFundit

“Edi Rama është sot njeriu më i rrezikshëm për stabilitetin e vendit, për funksionimin e shtetit ligjor dhe sigurinë e qytetarëve.” Kështu deklaroi sot, Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi nga...

Rezoluta mjeti përkatës politiko-juridik në mungesë të funksionimit të Gjykatës Kushtetuese !

para 3 muajve - Lajm

REZOLUTA që pritet këtë javë të miratohet në Kuvendin e Shqipërisë, e cila ka të bëjë me ngërçin e shpërfaqur politik lidhur me Vendimin e kryetarit të shtetit Ilir META për Ç^DEKRETIMIN gjegjësisht anulimin...

Pse e lanë ndërkombëtarët krizën shqiptare në fatin e vet?!

para 3 muajve - Java News

Nga Skënder Minxhozi/ Në një dalje publike të rakorduar, OSBE dhe Bashkimi Evropian kanë deklaruar nga Tirana dhe Brukseli se në kushtet e reja të krijuara pas dekretit të anullimit të zgjedhjeve të 30...

Të enjten Kuvendi vendos fatin e presidentit Meta

para 3 muajve - Albeu

Pas hedhjes së idesë për shkarkimin e presidentit Meta , është mbledhur konferenca e kryetarëve të cilët kanë vendosur se në seancën plenare të së enjtes do të diskutohet për 5 orë lidhur me këtë. Ky vendim...

Konferenca urgjente e Metës, a ka të drejtë Presidenti ta shpërndajë Parlamentin? Ja çfarë thotë Kushtetuta

para 3 muajve - Java News

Një konferencë për shtyp e thirrur sot nga Presidenti i Republikës ka ngjallur hamendësimet në media se mos Ilir Meta do të deklarojë shpërndarjen e Kuvendit të Shqipërisë. Ky hap i mundshëm shihet si...

Merret vendimi i rëndësishëm për debatin e shkarkimit të Ilir Metës, ja çfarë pritet të ndodhë nesër

para 3 muajve - Sot News

Në mbledhje e sotme të konferencës së kryetarëve është vendosur që ditën e enjte mocion debati për shkarkimin e presidentit Ilir Meta do të zgjasë për 5 orë. Raportohet se nga këto 5 orë, mazhoranca do...

Kuvendi 5 orë debat për të kërkuar shkarkimin e Ilir Metës

para 3 muajve - Opinion

Konferenca e Kryetarëve miratoi mocionin me debat të kërkuar nga Partia Socialiste, në lidhje vendimin e presidentit Meta për tërheqjen e dekretit për zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Mocioni me debat...

PS kërkon shkarkimin e Metës, Ruçi mbledh konferencën e kryetarëve

para 3 muajve - BalkanWeb

Kryetari i Parlamentit Gramoz Ruçi ka mbledhur sot Konferencën e Kryetarëve, një ditë pasi Partia Socialiste deklaroi se do të vijonte procedurat për shkarkimin e Presidentit të Republikës Ilir Meta. Ka...

Të enjten 5 orë mocion-debati në Kuvend

para 3 muajve - Koha Jone

Gjatë mbledhjes së Konferencës së Kryetarëve është vendosur që ditën e enjte mocioni i debatit për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta do të zgjasë për 5 orë. Mazhoranca do të ketë në dispozicion 170 minuta...

Shkarkimi i presidentit Meta – zbulohet draft-rezoluta që diskutohet të enjten

para 3 muajve - Infokusi

Zbulohet draft-rezoluta që pritet të miratohet të enjten në seancën parlamentare sa i takon mocionit për debat për vendimin e presidentit Meta për anulimin e zgjedhjeve. “Kuvendi i Shqipërisë vlerëson...

Shkarkimi i Metës/ Ruçi mbledh konferencën e kryetarëve

para 3 muajve - Vizion Plus

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka mbledhur këtë të martë Konferencën e Kryetarëve për të diskutuar në lidhje me shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Mbledhja e Konferencës ka filluar në orën 09:00 ndërsa...

Ja plani që po përgatit PS për shkarkimin e presidentit Meta

para 3 muajve - Aktuale

Kryetari i grupit të Partisë Socialiste, Taulant Balla i ftuar në studion e emisionit ‘5 Pyetjet nga Babaramo’ u shpreh se vendimi i Presidentit Ilir Meta për të anuluar datën e zgjedhjeve dhe shtyrjen...

Mocion me debat për shkarkimin e Presidentit, Ruçi mbledh Konferencën e Kryetarëve

para 3 muajve - Koha Jone

Kryetari i Parlamentit Gramoz Ruçi ka mbledhur sot Konferencën e Kryetarëve, një ditë pasi Partia Socialiste deklaroi se do të vijonte procedurat për shkarkimin e Presidentit të Republikës Ilir Meta. Ka...

Sot PD mbledh Këshillin Kombëtar/ Çfarë pritet të ndodhë…???

para 3 muajve - Standard

Pas mbledhjes së djeshme të Kryesisë, Partia Demokratike vendosi t’i propozojë Këshillit Kombëtar krijimin e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë në 61 bashkitë e vendit. Selia blu pa humbur kohë...

Shkarkimi i presidentit/ Zbulohet draft-rezoluta që diskutohet të enjten

para 3 muajve - Tetova Sot

Zbulohet draft-rezoluta që pritet të miratohet të enjten në seancën parlamentare sa i takon mocionit për debat për vendimin e presidentit Meta për anulimin e zgjedhjeve. “Kuvendi i Shqipërisë vlerëson...

E PLOTË: Zbulohet draft-rezoluta e PS-së, për shkarkimin e Ilir Metës

para 3 muajve - Lexo

Kuvendi i Shqipërisë ka hartuar një projekt -ezolutë lidhur me vendimin e fundit të presidentit Ilir Meta lidhur me shtyrjen e datës së zgjedhjeve. Ndër të tjera parlamenti shpjegon të gjitha klauzolat...

Vendimi për shkarkimin e Metës, PS mbledh kryetarët

para 3 muajve - Albeu

Pas vendimit të marrë dje për nisjen e procedurave për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, PS mbledh sot konferencën e kryetarëve . Mbledhja pritet të nisë rreth orës 09:00 ku do të diskutohet mbi vendimin...

Aksioni i opozitës, PD mbledh sot Këshillin Kombëtar

para 3 muajve - Koha Jone

Pas mbledhjes së djeshme të Kryesisë, Partia Demokratike vendosi t’i propozojë Këshillit Kombëtar krijimin e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë në 61 bashkitë e vendit. Bëhet e ditur se selia...

Situata politike/ Pas Kryesisë, PD mbledh sot Këshillin Kombëtar

para 3 muajve - Medial

TIRANË Pas mbledhjes së djeshme të Kryesisë, Partia Demokratike vendosi t’i propozojë Këshillit Kombëtar krijimin e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë në 61 bashkitë e vendit. Gazetari i “BalkanWeb”...

“Po tenton të ndërhyjë në zgjedhje”, zbardhet rezoluta e Kuvendit për Metën

para 3 muajve - Java News

Parlamenti pritet të mblidhet të enjten për të nisur procedurat për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. “BalkanWeb” zbardh draft rezolutën e cila pritet të miratohet në përfundim të seancës, që do i paraprijë...

Situata politike/ Pas Kryesisë, PD mbledh sot Këshillin Kombëtar

para 3 muajve - BalkanWeb

Pas mbledhjes së djeshme të Kryesisë, Partia Demokratike vendosi t’i propozojë Këshillit Kombëtar krijimin e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë në 61 bashkitë e vendit. Pa humbur kohë, gazetari...

Socialistët bëjnë veprimin e menjëhershëm për shkarkimin e Metës, zbulohet çfarë do të ndodhë sot në orën 11:00

para 3 muajve - Sot News

Ditën e sotme do të mblidhet Konferenca e Kryetarëve. Mësohet se mbledhja do të nisë në orën 09:00. Sakaq, në këtë mbledhje bëhet e ditur se do caktohet data e mocionit dhe koha e debatit në Kuvend për...

Meta tjetër konferencë për mediat sot në orën 16:00, çfarë pritet të thotë…

para 3 muajve - Lexo

Presidenti i Republikës Ilir Meta do të zhvillojë sot një konferencë për shtyp në ora 16:00, në ambientet e Institucionit të Kreut të Shtetit. Pas shkeljes se Kushtetutes duke cdekretuar daten e zgjedhjeve...

Mediat: Të enjten 5 orë mocion-debati në Kuvend për shkarkimin e Metës

para 3 muajve - Lexo

Në mbledhje e sotme të konferencës së kryetarëve është vendosur që ditën e enjte mocioni i debatit për shkarkimin e presidentit Ilir Meta do të zgjasë për 5 orë. Gazetarja e Report tv Esiona Konomi raporton...

Shpërthen Maliqi: As deputetët e PS nuk e duan Ramën

para 3 muajve - Albeu

Mbrëmjen e djeshme deputeti Lefter Maliqi ka qenë i ftuar në emisionin 360 gradë ku mbi të gjitha u diskutua për gjedhjet e 30 qershorit. Maliqi u shpreh se do të dalë fjala e tij sërisht dhe në lidhje...

Shkarkimi si President, Ilir Meta në konferencë urgjente për shtyp

para 3 muajve - Java News

Ndërkohë që Kuvendi ka nisur procedurat për shkarkimin e Ilir Metës, ky i fundit ka njoftuar një konferencë për shtyp. Presidenti i Republikës pritet të flasë sot në orën 16:00 nga ambientet e zyrës së...

Kuvendi në Shqipëri do të mban mocion me debat për shkarkimin e Metës

para 3 muajve - Lajm

Seanca e së enjtes në Kuvendin e Shqipërisë do të ketë 5 orë mocion me debat për dekretin e presidentit Ilir Meta, që anuloi zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Vendimi është marrë në Konferencën e Kryetarëve...

Zbulohet draft-rezoluta që diskutohet të enjten për shkarkimin e Presidentit Meta

para 3 muajve - Arbresh

Zbulohet draft-rezoluta që pritet të miratohet të enjten në seancën parlamentare sa i takon mocionit për debat për vendimin e presidentit Meta për anulimin e zgjedhjeve. “Kuvendi i Shqipërisë vlerëson...

Presidenti Meta konferencë për shtyp në orën 16:00

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta do të zhvillojë sot një konferencë për shtyp në ora 16:00, në ambientet e Institucionit të Kreut të Shtetit. Lajmin e ka bërë te ditur zyra e shtypit të presidencës.

PD përgatitet për “luftë”, ngre grupe në 61 bashki për të bllokuar fushatën dhe zgjedhjet, vendi drejt përplasjes civile

para 3 muajve - Sot News

Partia Demokratike rrezikon të çojë vendin drejt përplasjes civile. Presidenti i Republikës, Ilir Meta nxori një dekret për shtyrjen e zgjedhjeve lokale. Por mazhoranca është e bindur për të vijuar rrugën...

Presidenti merr rolin e kryetarit të opozitës, kërkon largimin e Ramës si kryeministër, thirrje mazhorancës të plotësojë kushtet e PD-LSI

para 3 muajve - Sot News

Nuk ka më asnjë dyshim se presidenti Ilir Meta është tashmë në rresht me opozitën. Prej javësh ai po sulmon me të gjitha mënyrat qeverinë, ndërsa me shtyrjen e zgjedhjeve vulosi se është krah Berishës,...

Meta me plan të strukturuar për të futur në kaos vendin, nuk përcakton datë të re zgjedhjesh, s’ jep asnjë argument ligjor për të drejtën e ç’dekretimit

para 3 muajve - Sot News

Presidenti Ilir meta duket se ka ndarë mendjen për të çuar vendin drejt konfliktit civil. Pas njoftimit të shtunën se ka vendosur të shtyjë zgjedhjet, dje ai doli në një deklaratë për mediat, ku firmosi...

Shkarkimi i presidentit Meta – zbulohet draft-rezoluta që diskutohet të enjten

para 3 muajve - Gazeta e re

Zbulohet draft-rezoluta që pritet të miratohet të enjten në seancën parlamentare sa i takon mocionit për debat për vendimin e presidentit Meta për anulimin e zgjedhjeve. “Kuvendi i Shqipërisë vlerëson...

Zbulohet draft-rezoluta që diskutohet të enjten për shkarkimin e Presidentit Meta

para 3 muajve - Ekonomia Online

Zbulohet draft-rezoluta që pritet të miratohet të enjten në seancën parlamentare sa i takon mocionit për debat për vendimin e presidentit Meta për anulimin e zgjedhjeve. “Kuvendi i Shqipërisë vlerëson...

PS nis procedurat për shkarkimin e Ilir Metës, deputetët e rinj të opozitës gati të bashkojnë votat, ja skema që do të përdoret për të larguar presidentin

para 3 muajve - Sot News

Ilir Meta pritet të shkarkohet ditën e enjte. Pas lojërave të njëpasnjëshme me Kushtetutën, me shtyrjen e datës së zgjedhjeve lokale, presidenti Meta firmosi edhe fundin e tij. Ditën e djeshme kryeministri...

Rezoluta e Kuvendit për shkarkimin e Metës: Dekreti për anulimin e 30 qershorit nuk ka ekzistuar!!!

para 3 muajve - LajmiFundit

Dekreti i Presidentit Ilir Meta per ndryshimin apo shtyrjen e dates se zgjedhjeve eshte nl dhe si i tille nuk ka ekzistuar. Keshtu shprehet projekt rezoluta e Kuvendit qe do te paraqitet per votim ne seancen...

Zbulohet draft-rezoluta që diskutohet të enjten për shkarkimi i presidentit Meta

para 3 muajve - Periskopi

Zbulohet draft-rezoluta që pritet të miratohet të enjten në seancën parlamentare sa i takon mocionit për debat për vendimin e presidentit Meta për anulimin e zgjedhjeve. “Kuvendi i Shqipërisë vlerëson...

Shkarkimi i presidentit Meta - zbulohet draft-rezoluta që diskutohet të enjten

para 3 muajve - KosovaPress

“Kuvendi i Shqipërisë vlerëson se akti i Presidentit datë 10.06.2019 për shfuqizimin e dekretit nr. 10928, datë 05.11.2018 “Për caktimin e datës së zgjedhjeve për organet e qeverisjes vendore”, është një...

Ja plani që po përgatit PS për shkarkimin e presidentit Meta

para 3 muajve - Fakti Ditor

Kryetari i grupit të Partisë Socialiste, Taulant Balla i ftuar në studion e emisionit ‘5 Pyetjet nga Babaramo’ u shpreh se vendimi i Presidentit Ilir Meta për të anuluar datën e zgjedhjeve dhe shtyrjen...

Kuvendi i Shqipërisë voton të enjten fatin e presidentit Ilir Meta

para 3 muajve - Gazeta Observer

Pas hedhjes së idesë për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, është mbledhur konferenca e kryetarëve të cilët kanë vendosur se në seancën plenare të së enjtes do të diskutohet për pesë orë lidhur me këtë....

Draft-rezoluta e mazhorancës kundër ç’dekretimit të zgjedhjeve: hetim parlamentar për presidentin

para 3 muajve - Te Sheshi

Mazhoranca në Kuvend ka hartuar një draft-rezolutë kundër aktit të presidentit Meta, të cilin pritet ta diskutojë e votojë për miratimin në Kuvend. Aty, jo vetëm që ç’dekretimi i zgjedhjeve hidhet poshtë,...

Ja plani që po përgatit PS për shkarkimin e presidentit Meta

para 3 muajve - InfoShqip

Kryetari i grupit të Partisë Socialiste, Taulant Balla i ftuar në studion e emisionit ‘5 Pyetjet nga Babaramo’ u shpreh se vendimi i Presidentit Ilir Meta për të anuluar datën e zgjedhjeve dhe shtyrjen...

Shkarkimi i Metës, Kuvendi: Të enjten, 5 orë debat për dekretin e Presidentit

para 3 muajve - Java News

Pas vendimit të marrë dje për nisjen e procedurave për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, PS mbledh sot konferencën e kryetarëve. Mësohet se mbledhja do të nisë rreth orës 09:00 dhe do të diskutohet mbi...

Kuvendi i Shqipërisë të enjten voton për fatin e presidentit Ilir Meta

para 3 muajve - Periskopi

Pas hedhjes së idesë për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, është mbledhur konferenca e kryetarëve të cilët kanë vendosur se në seancën plenare të së enjtes do të diskutohet për pesë orë lidhur me këtë....

Anulimi i zgjedhjeve, zbardhet Projekt – Rezoluta e PS në Kuvend

para 3 muajve - LajmiFundit

Zbardhet përmbajtja e projektrezolutës së Partisë Socialiste, që është depozituar për senacën e së enjtes në Kuvend, e cila kundërshton dekretin e Presidentit Ilir Meta për të anuluar datën e zgjedhjeve....

Kuvendi del me projektrezolutë: Presidenti Meta të ndryshojë mendje

para 3 muajve - Illyria

Kuvendi i kujton presidentit Ilir Meta se Kushtetuta e Republikës së Shqipërisë në nenin 1 të saj shprehet: Shqipëria është Republikë Parlamentare Kuvendi i Shqipërisë: •Duke i kushtuar rëndësinë maksimale...

Presidenti Meta sërish sot përpara mediave

para 3 muajve - Illyria

Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta do të zhvillojë sot një konferencë për shtyp në ora 16:00, në ambientet e Institucionit të Kreut të Shtetit. Partia Socialiste ka nisur mbledhjen e firmave për...

Presidenti Ilir Meta në konferencë shtypi sot në orën 16:00

para 3 muajve - LajmiFundit

Presidenca ka njoftuar se kreu i shtetit Ilir Meta do të japë një konferencë shtypi në orën 16:00. Në njoftim thuhet: “Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta do të zhvillojë sot një konferencë për shtyp...

Do shpërndajë Kuvendin? Meta del sërish para mediave

para 3 muajve - Lajme.al

Konferenca e mbajtur sot nga kryetarët lidhur me fatin e presidentit Meta, vendosi se shkarkimi apo jo i tij do të diskutohet gjatë seancës plenare të së enjtes. Ndërkohë Presidenti Ilir Meta pritet të...

Kuvendi i Shqipërisë voton të enjten fatin e presidentit Ilir Meta

para 3 muajve - Fakti Ditor

Pas hedhjes së idesë për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, është mbledhur konferenca e kryetarëve të cilët kanë vendosur se në seancën plenare të së enjtes do të diskutohet për pesë orë lidhur me këtë....

Krijimi i AQMD, selia blu mbledh sot Këshillin Kombëtar

para 3 muajve - Java News

Pas mbledhjes së djeshme të Kryesisë, Partia Demokratike vendosi t’i propozojë Këshillit Kombëtar krijimin e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë në 61 bashkitë e vendit. BalkanWeb raporton se...

Pas mbledhjes me kryesinë, Partia Demokratike kërkon takim me Këshillin Kombëtar

para 3 muajve - Blitz

Pas mbledhjes së djeshme të Kryesisë, Partia Demokratike vendosi t’i propozojë Këshillit Kombëtar krijimin e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë në 61 bashkitë e vendit. Ballkanweb raporton se...

Meta gati të shpërndajë parlamentin

para 3 muajve - Respublica

Përplasje politike po përshkallëzohet teksa Konferenca e Kryetareve e mbledhur mëngjesin e kësaj të marte miratoi kërkesën e maxhorances  per zhvillimin e nje mocioni me debat per shkarkimin e presidentit,...

Vendimi për shkarkimin e Metës/ PS mbledh sot konferencën e kryetarëve

para 3 muajve - Lexo

Pas vendimit të marrë dje për nisjen e procedurave për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, PS mbledh sot konferencën e kryetarëve. Mësohet se mbledhja do të nisë rreth orës 09:00. Mësohet se në mbledhje...

Kuvendi i Shqipëris të enjten voton për fatin e presidentit Ilir Meta

para 3 muajve - Periskopi

Pas hedhjes së idesë për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, është mbledhur konferenca e kryetarëve të cilët kanë vendosur se në seancën plenare të së enjtes do të diskutohet për pesë orë lidhur me këtë....

Shkarkimi i Metës, Kuvendi cakton sot datën e mocionit dhe kohën e debatit

para 3 muajve - Java News

Pas vendimit të marrë dje për nisjen e procedurave për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, PS mbledh sot konferencën e kryetarëve. Mësohet se mbledhja do të nisë rreth orës 09:00 dhe në mbledhje do diskutohet...

Kuvendi voton të enjten për shkarkimin e Metës

para 3 muajve - Lajme.al

Pas hedhjes së idesë për shkarkimin e presidentit Meta, është mbledhur konferenca e kryetarëve të cilët kanë vendosur se në seancën plenare të së enjtes do të diskutohet për 5 orë lidhur me këtë. Ky vendim...

Kuvendi i Shqipërisë voton të enjten fatin e presidentit Ilir Meta

para 3 muajve - Ekonomia Online

Pas hedhjes së idesë për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, është mbledhur konferenca e kryetarëve të cilët kanë vendosur se në seancën plenare të së enjtes do të diskutohet për pesë orë lidhur me këtë....

Nesër, Kuvendi i Shqipërisë do të shqyrtojë kërkesën për shkarkimin e Metës

para 3 muajve - Illyria

Tiranë, 11 qershor 2019 – Në seancën e Kuvendit të Shqipërisë që do të mbahet nesër, më 12 qershor, do të zhvillohet debat lidhur dekretin e Presidentit Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve vendore të 30...

Opozita e re voton pro nismës së PS për shkarkimin e Ilir Metës

para 3 muajve - LajmiFundit

Ka perfunduar mbledhja e konferences se kryetareve ne kryesine e kuvendit. Opozita e re ka votuar pro nismes se PS per mbajtjen e mocionit me debat per shlarkimin e presidentit Ilir Meta. Debati do zgjasë...

Përfundon mbledhja e konferencës së kryetarëve, detajet

para 3 muajve - Arbresh

Ka përfunduar mbledhja e konferencës së kryetarëve. Top Channel mëson se mocioni me debat për presidentin Ilir Meta, pas vendimit të këtij të fundit për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit, bëhet të...

Shkarkimi i Metës, Ruçi mbledh konferencën e kryetarëve

para 3 muajve - LajmiFundit

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka mbledhur Konferencën e Kryetarëve për të diskutuar në lidhje me shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Mbledhja e Konferencës ka filluar në orën 09:00 ndërsa do të vendoset...

Shkarkimi i Metës, Ruçi mbledh konferencën e kryetarëve

para 3 muajve - Arbresh

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka mbledhur këtë të martë Konferencën e Kryetarëve për të diskutuar në lidhje me shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Mbledhja e Konferencës ka filluar në orën 09:00 ndërsa...

Lefter Maliqi: Mbi 5 deputetë të PS nuk do ta votojnë shkarkimin e Metës

para 3 muajve - Java News

Deputeti Lefter Maliqi i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora u shpreh se mbi 5 deputetë të PS nuk do ta votonin shkarkimin e Ilir Metës Maliqi : 30 qershori nuk ndodhin zgjedhjet. Unë kam një besim...

PARALELE/ Kriza: Meta, “Pranvera arabe”, Erdogani dhe Sudani

para 3 muajve - Te Sheshi

Kur presidenti Meta kumtoi ç’dekretimin e zgjedhjeve, të gjithë, zëra mediatikë e politikë, edhe mazhoranca madje, iu qasën aspektit juridik dhe konstitucional. Në fakt, më shumë se kaq, Meta shpalli dje,...

PS kërkon shkarkimin e Presidentit Meta, Ruçi e mbledh Konferencën e Kryetarëve

para 3 muajve - Illyria

Tiranë, 11 qershor 2019 – Kryetari i Parlamentit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi, e ka mbledhur sot Konferencën e Kryetarëve, për të shqyrtuar kërkesën e Partisë Socialiste për shkarkimin e Presidentit të Republikës,...

Ne sot qeverisemi nga organizata kriminale

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Prof. Dr. Edlira Haxhiymeri, ish-sekretare organizative e PS – së Kjo krizë duhet të risjellë në tryezë rishikimin e Kushtetutës për të limituar dhe dobësuar pushtetin e Kryeministrit. Në cilëndo demokraci...

Shkarkimi i Metës, Kuvendi cakton sot datën e mocionit dhe kohën e debatit

para 3 muajve - Ekonomia Online

Pas vendimit të marrë dje për nisjen e procedurave për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, PS mbledh sot konferencën e kryetarëve. Mësohet se mbledhja do të nisë rreth orës 09:00 dhe në mbledhje do diskutohet...

Aksioni i opozitës/ Sot PD mbledh Këshillin Kombëtar, ja çfarë pritet të ndodhë

para 3 muajve - LajmiFundit

Pas mbledhjes së djeshme të Kryesisë, Partia Demokratike vendosi t’i propozojë Këshillit Kombëtar krijimin e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë në 61 bashkitë e vendit. Bëhet e ditur se selia...

Situata politike, pas Kryesisë, PD mbledh sot Këshillin Kombëtar

para 3 muajve - Arbresh

Pas mbledhjes së djeshme të Kryesisë, Partia Demokratike vendosi t’i propozojë Këshillit Kombëtar krijimin e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë në 61 bashkitë e vendit. BalkanWeb raporton se...

Për ta shpëtuar Shqipërinë, të shkarkohet Ilir Meta

para 3 muajve - PortaliOnline

BATON HAXHIU Presidenti Meta foli si hoxhë, ose si prift – e jo si president. Nga prizmi moral nuk mund të flasë presidenti që moralin nuk e ka pasur asnjëherë virtyt dhe as model të komunikimit publik....

Ilir Meta, si Shefi i një Republike AntiSistem!

para 3 muajve - Gazeta Tema

Nga Alfred Peza Ilir Meta është bërë sot, Presidenti që anullon për herë të parë, zgjedhjet në historinë e Shqipërisë. Ilir Meta e ka shënuar sot emrin, si Presidenti që për herë të parë nuk cakton një...

Pse shkarkimi i Ilir Metës është domosdoshmëri?

para 3 muajve - Gazeta Tema

Nga Flogert Muça Akti i paprecedent i Presidentit Ilir Meta për të ç’dekretuar (term që nuk gjendet as në Kushtetutë e as në ligj) datën e zgjedhjeve të dekretuar me vullnet të plotë në atë datë nga ai...

Ilir Meta, ky Ivanov shqiptar

para 3 muajve - Gazeta Tema

Nga Ardit Rada Republikë Presidenciale apo Republikë Parlamentare? Kjo është dilema në të cilën përplaset sot Shqipëria, kur kryetari i shtetit Ilir Meta ka marrë përsipër të kthejë mbrapsht rrotën e zgjedhjeve...

Të shkarkohet Ilir Meta!

para 3 muajve - Gazeta Tema

Baton Haxhiu Presidenti Meta foli si hoxhë, ose si prift – e jo si president. Nga prizmi moral nuk mund të flasë presidenti që moralin nuk e ka pasur asnjëherë virtyt dhe as model të komunikimit publik....

Pse shkarkimi i Ilir Metës është domosdoshmëri?

para 3 muajve - Java News

Nga Flogert Muça Akti i paprecedent i Presidentit Ilir Meta për të ç’dekretuar (term që nuk gjendet as në Kushtetutë e as në ligj) datën e zgjedhjeve të dekretuar me vullnet të plotë në atë datë nga ai...

A mundet mazhoranca të shkarkojë Ilir Metën nga posti i Presidentit?

para 3 muajve - Blitz

Presidenti Ilir Meta shfuqëzoi  sot dekretin e 30 qershorit si datën e vendosur nga vetë ai, për zhvillimin e zgjedhjeve. “Si Kreu i Shtetit dhe përfaqësues i unitetit të popullit, e konsideroj këtë moment...

Ilir Meta, si Shefi i një Republike AntiSistem

para 3 muajve - Java News

Nga Alfred Peza Ilir Meta është bërë sot, Presidenti që anullon për herë të parë, zgjedhjet në historinë e Shqipërisë. Ilir Meta e ka shënuar sot emrin, si Presidenti që për herë të parë nuk cakton një...

Të shkarkohet Ilir Meta

para 3 muajve - Java News

Nga Baton Haxhiu Presidenti Meta foli si hoxhë, ose si prift – e jo si president. Nga prizmi moral nuk mund të flasë presidenti që moralin nuk e ka pasur asnjëherë virtyt dhe as model të komunikimit publik....

Shkarkon Kuvendi, Metën apo shpërndan Meta, Kuvendin?

para 3 muajve - Gazeta Tema

Nga Eduard Zaloshnja Elisa Spiropali, zëdhënësja de facto e Edi Ramës, deklaroi se Kuvendi do të nisë procedurat për shkarkimin e Ilir Metës nga posti i Presidentit të Republikës. Ndërsa Rama deklaroi...

Zoti president, opozita nuk ka kërkuar shtyrjen e zgjedhjeve, por largimin e Ramës!

para 3 muajve - Gazeta Tema

Nga Bledi Lumani Fjalimi i Ilir Metës për shtyrjen e zgjedhjeve ishte nga fillimi në fund politik, dhe jo ligjor e kushtetuese, dhe vetëm në disa raste përmendi disa nene, të cilat, sipas tij, i japin...

Presidenti:Rrezikohej që 30 qershori të kthehej në ditë konflikti civil(fjala e plotë)

para 3 muajve - Koha Jone

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dalë këtë mëngjes, fiks në orën 08:00, para mediave për të folur për vendimin e tij për të shfuqizuar dekretin për zhvillimin e zgjedhjeve vendore më 30 qershor. Kreu...

Ilir Meta ka ‘rrëshqitur’ nga Kushtetuta, ka sindromin e ‘vetëvrasjes’! Koha për komision mjeko-ligjor

para 3 muajve - Gazeta Tema

Akti i fundit i Ilir Metës nga pozicion i i Presidentit të Republikës për anulimin e 30 qershorit si datë e zgjedhjeve vendore është i paprecedentë. Nuk ka ndodhur as në Shqipëri, madje as në Turqinë e...

SHËNIM/ Ilir Meta nuk duhet lejuar të fus në kaos Shqipërinë

para 3 muajve - Gazeta Tema

Presidenti I Republikës Ilir Meta ka tërhequr dekretin për zhvillimin e zgjedhjeve më 30 Qershor dhe ka lënë pa datë zhvillimin e zgjedhjeve vendore, duke shkelur rënd Kushtetutën e Shqipërisë që saktëson...

Shkarkon Kuvendi Metën apo shpërndan Meta Kuvendin?

para 3 muajve - Java News

Nga Eduard Zaloshnja Elisa Spiropali, zëdhënësja de facto e Edi Ramës, deklaroi se Kuvendi do të nisë procedurat për shkarkimin e Ilir Metës nga posti i Presidentit të Republikës. Ndërsa Rama deklaroi...

Vendimi i Presidentit dhe qendrimi i kryeministrit ndërlikojnë dhe tellojnë krizën në vend

para 3 muajve - Medial

Vendimi i Presidentit të Republikës Ilir Meta për të anulluar zgjedhjet për pushtetin vendor të 30 qershorit, kuptohet se përbën një kthesë të paparashikuar (edhe pse të paralajmeruar) dhe të paprecedent...

Pse Ilir Meta e humbi të drejtën për të qëndruar në zyrën e Presidentit!

para 3 muajve - Gazeta Tema

Nga Alfred Peza Zgjedhjet “do të zhvillohen më 30 Qershor do apo sdo Saliu, Ilir, Luli dhe Monika”,- tha Kryeministri Edi Rama sot në Burrel, një ditë pas njoftimit të Presidencës për anullimin e kësaj...

Pse Ilir Meta e humbi të drejtën për të qëndruar në zyrën e Presidentit!

para 3 muajve - Java News

Nga Alfred Peza/ Zgjedhjet “do të zhvillohen më 30 Qershor do apo sdo Saliu, Ilir, Luli dhe Monika”,- tha Kryeministri Edi Rama sot në Burrel, një ditë pas njoftimit të Presidencës për anullimin e kësaj...

Vendimi i presidentit dhe qëndrimi i kryeministrit ndërlikojnë dhe thellojnë krizën në vend

para 3 muajve - Gazeta Tema

Nga Panajot Barka Vendimi i Presidentit të Republikës Ilir Meta për të anuluar zgjedhjet për pushtetin vendor të 30 qershorit, kuptohet se përbën një kthesë të paparashikuar (edhe pse të paralajmëruar)...

Kur dhe si mund të shpëtojë Shqipëria nga krizëbërësit

para 3 muajve - Shenja

Roli që po luajnë ish-kryetarët e shtetit, Sali Berisha, Bujar Nishani ose Bamir Topi, kryetari i tanishëm i shtetit, Iir Meta, kryeministri Edi Rama, si dhe ish-kryeministra, ministra apo pushtetarët...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK