http://kariera.mk

Guardiola, i gatshëm ta lërë Muriçin të largohet nga Man City

para 3 muajve - Zhurnal

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, do ta lejojë portierin kosovar Arijanet Muriç të largohet nga klubi në formë huazimi gjatë afatit kalimtar të kësaj vere, sipas The Sun. 20-vjeçari ishte në...

City planifikon ta lë në huazim portierin e Kosovës

para 3 muajve - Klan Kosova

Arijanet Muriq në sezonin tjetër mund të mos mbrojë ngjyrat e Manchester City. Skuadra nga Eithad Stadium planifikon që të lë në huazim portierin e ri të Kombëtares së Kosovës, shkruan Daily Mail, transmeton...

BOMBA E DITËS: Trajneri i madh refuzon ofertën 20 milionështe të Juventusit

para 3 muajve - OraInfo

Pas disa muajsh spekulimi, Pep Guardiola nuk do të jetë trajneri i Juventusit për sezonin e ardhshëm. Sipas Eurosport France, trajneri katalanas ka refuzuar ofertën e përbindëshit prej 20 milionë eurosh,...

City planifikon ta huazoj portierin e Kosovës

para 3 muajve - Epoka e Re

Portieri i Kosovë, Arijanet Muriq, në sezonin tjetër mund të mos mbrojë ngjyrat e Manchester City. Skuadra nga ‘Eithad Stadium’ planifikon që ta huazoj portierin numër  një të Kosovës. Sipas “Daily Mail”,...

City synon t’ia vazhdojë kontratën Muriqit dhe ta dërgojë në huazim

para 3 muajve - Koha.net

Skuadra e Manchester Cityt do t’ia vazhdojë kontratën portierit Aro Muriq, pavarësisht nëse do ta huazojë apo jo gjatë verës. Muriq është një prej tre lojtarëve që këtë verë do të përfitojnë kontratë të...

Guardiola, i gatshëm ta lë Muriçin të largohet nga Man City

para 3 muajve - Periskopi

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, do ta lejojë portierin kosovar Arijanet Muriç të largohet nga klubi në formë huazimi gjatë afatit kalimtar të kësaj vere, sipas The Sun. 20-vjeçari ishte në...

Guardiola, i gatshëm ta lë Muriçin të largohet nga Man City

para 3 muajve - Ekonomia Online

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, do ta lejojë portierin kosovar Arijanet Muriç të largohet nga klubi në formë huazimi gjatë afatit kalimtar të kësaj vere, sipas The Sun. 20-vjeçari ishte në...

Guardiola dhe Man City marrin këtë vendim për Muriqin, pas paraqitjeve me Kosovën

para 3 muajve - Insajderi

Arijanet Muriqi pritet të vazhdojë me Manchester Cityn, por sezonin e ardhshëm do të dërgohet në huazim. Klubi kampion i Premierligës ka vendosur t’i vazhdojë kontratën portierit shtatlartë të “Dardanëve”,...

City synon t’ia vazhdojë kontratën Muriqit dhe ta dërgojë në huazim

para 3 muajve - Ekonomia Online

Skuadra e Manchester Cityt do t’ia vazhdojë kontratën portierit Aro Muriq, pavarësisht nëse do ta huazojë apo jo gjatë verës. Muriq është një prej tre lojtarëve që këtë verë do të përfitojnë kontratë të...

City e liron Aro Muric -in, ja klubi i ri i portierit

para 3 muajve - Sovrani

Nottingham Forest janë në pozitë pole për të nënshkruar me Hoge Aro Muric të Manchester Cityt, sipas Daily Mail, përcjellë Sovrani.info. City është i gatshëm të lejojë që portieri 20-vjeçar të largohet...

Guardiola: Nga City largohem vetëm…

para 3 muajve - Ina

Trajneri Pep Guardiola u ka mbyllur dyert klubeve të interesuar a për të, si për këtë verë, ashtu edhe për sezonin e ardhshëm, duke deklaruar se do të respektojë kontratën te Manchester City. “Kam kontratë...

“Manchester Evening News” zbulon të ardhmen e Arijanet Muric

para 3 muajve - GazetaBlic

Vazhdon edhe më tutje të jetë njëri nga lojtarët që e ka vëmendjen më të madhe nga opinioni futbolldashës në Kosovë. Fjala është për gardianin e portës së kombëtares “verdhë e kaltër” dhe numrit dy të...

Guardiola rendit shkaqet, pse Premier League është më e vështira

para 3 muajve - Koha.mk

Pep Guardiola përsëri theksoi vlerën e fitores së titullit në Premier League. Trajneri i “qytetarëve” nënvizon se liga angleze e futbollit është më e vështira, prandaj ka një rëndësi të veçantë, por shton...

Guardiola vendos të ardhmen, zbulon skuadrën e sezonit të ardhshëm

para 3 muajve - Gazeta Liria

Pep Guardiola vijon të kundërshtojë zërat që e dërgojnë te një tjetër skuadër përpos Manchester Cityt. Zërat e lidhin spanjollin me një kalim te Juventus, por kjo është mohuar kategorikisht nga ish-mesfushori...

Guardiola: Nga City largohem vetëm po më shkarkuan

para 3 muajve - Klan Kosova

Trajneri Pep Guardiola u ka mbyllur dyert klubeve të interesuar a për të, si për këtë verë, ashtu edhe për sezonin e ardhshëm, duke deklaruar se do të respektojë kontratën te Manchester City. “Kam kontratë...

Guardiola vendos për të ardhmen e portierit të Kosovës

para 3 muajve - Albeu

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola , do të lejojë Arijanet Muriç të largohet nga klubi këtë verë, sipas "The Sun". 20-vjeçari ishte titullar për Kosovën të hënën në mbrëmje, kur Martin O’Nill, trajneri...

Guardiola mohon largimin nga City: Kam edhe një vit kontratë me klubin tim aktual

para 3 muajve - GazetaBlic

Çështja e trajnerit të Juventusit po kthehet në një telenovelë. Nga raportimet e ndryshme në Itali, disa herë duket se nga momenti në moment do të zyrtarizohet Sarri, ndërsa më pas është sërish emri i...

Pep Guardiola- Juventus, vjen lajmi befasues

para 3 muajve - OraInfo

Pep Guardiola vazhdon ta dëshpërojë Juventusin. Pep Guardiola ia ka bërë me dije Juventusit përsëri e përsëri se nuk do ta braktisë asnjëherë Manchester City për t’iu bashkuar atij. Trajneri spanjoll i...

“Kam edhe dy vite kontratë, largohem vetëm nëse më përzënë”

para 3 muajve - Koha.mk

Çështja e trajnerit të Juventusit po kthehet në një telenovelë. Nga raportimet e ndryshme në Itali, disa herë duket se nga momenti në moment do të zyrtarizohet Sarri, ndërsa më pas është sërish emri i...

Guardiola: Nga City largohem vetëm po më shkarkuan

para 3 muajve - SuperSport

Trajneri Pep Guardiola u ka mbyllur dyert klubeve të interesuar a për të, si për këtë verë, ashtu edhe për sezonin e ardhshëm, duke deklaruar se do të respektojë kontratën te Manchester City. “Kam kontratë...

Pep Guardiola: Nga Manchester City do iki kur të më përzënë

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Çështja e trajnerit të Juventusit po kthehet në një telenovelë. Nga raportimet e ndryshme në Itali, disa herë duket se nga momenti në moment do të zyrtarizohet Sarri, ndërsa më pas është sërish emri i...

Guardiola qartëson të ardhmen e tij: Largohem vetëm nëse …

para 3 muajve - Koha Jone

Asnjë lamtumirë nga City në vitin 2020, asnjë nuk ka dëshirën për të ndryshuar. Pep Guardiola pranishëm në një turne golfi, ka hedhur poshtë të gjithë zërat që e shohin larg Manchesterit. “Lajmet dalin,...

Guardiola mohon mundësinë e largimit nga City

para 3 muajve - KosovaPress

Emri i Pep Guardiolas është lakuar disa herë me mundësinë e largimit nga Manchester City. Ndonëse spanjolli e ka përsëritur pothuajse në çdo intervistë në javët e fundit se do të qëndrojë edhe më tutje...

Muriqi fotografohet me fanellën e gjigantit spanjoll

para 3 muajve - Arbresh

Arjanet Muriqi vlerësohet si një portier shumë premtues për Manchester Cityn dhe Kombëtaren e Kosovës. Mirëpo, derisa në skuadrën përfaqësuese të Kosovës portieri i ri shqiptar ka zënë vend në formacionin...

Guardiola mbyll derën Juves: Mirë jam te Siti

para 3 muajve - Alsat-M

Çështja e trajnerit të Juventusit po kthehet në një telenovelë. Ka qenë vetë Pep Guardiola, i cili nga një turne golfi ku merr pjesë, është shprehur se do të respektojë kontratën me Sitin, ndërsa mundësia...

Suksesi në Angli, prioritet para atij në Evropë për Guardiolën

para 3 muajve - Klan Kosova

Trajneri i Manchester City-t, Pep Guardiola, ka sugjeruar që suksesi me Manchester City-n në Angli është më i rëndësishëm se sa suksesi në Evropë. Këto komente të tij vijnë pasi Qytetarët e siguruan titullin...

Arteta bën “spiunin” e shefit, zbulon çelësin e suksesit të Guardiolës

para 3 muajve - Koha.mk

Pep Guardiola nuk është vetëm gjeni taktik, por edhe një punëtor i palodhur në prapaskenë, sipas ndihmësit të tij, Mikel Arteta. Trajneri katalanas zëvendësoi Manuel Pellegrini në “Etihad”, në vitin 2016,...

Guardiola: Nuk largohem nga City, vetëm nëse më shkarkojnë

para 3 muajve - Arbresh

Pep Guardiola i ka hedhur poshtë raportimet se mund të marrë një vit pushim dhe se mund të shkojë te Juventusi, pasi do të qëndrojë te Manchester City. The Sun dhe Mirror shkruajnë se të mërkurën Guardiola...

Guardiola: Nga Manchester City do iki kur të më përzënë

para 3 muajve - LajmiFundit

Çështja e trajnerit të Juventusit po kthehet në një telenovelë. Nga raportimet e ndryshme në Itali, disa herë duket se nga momenti në moment do të zyrtarizohet Sarri, ndërsa më pas është sërish emri i...

Juventus e kontaktoi, ja çka i tha Guardiola

para 3 muajve - Fakti Ditor

Massimiliano Allegri u çlirua nga detyrat e tij, duke i dhënë fund një periudhe të suksesshme. Ai ka fituar katër sezone radhazi mbi dy trofe me Zonjën e Vjetër – duke u bërë menaxheri i parë që e bën...

Nuk është Sarri, ky është trajneri i ri i Juventusit

para 3 muajve - OraInfo

Pep Guardiola ka kaluar një sezon fantastik me Manchester City-in, por me shumë mundësi mund të jetë i fundit për të. Gazeta “Daily Star” ka hedhur bombën që strategu ka nevojë për pushim pas një sezoni...

Guardiola: Nga Manchester City do iki kur të më përzënë

para 3 muajve - Lexo

Çështja e trajnerit të Juventusit po kthehet në një telenovelë. Nga raportimet e ndryshme në Itali, disa herë duket se nga momenti në moment do të zyrtarizohet Sarri, ndërsa më pas është sërish emri i...

Pep Guardiola vazhdon ta dëshprojë Juventusin

para 3 muajve - Arbresh

Pep Guardiola ia ka bërë me dije Juventusit përsëri e përsëri se nuk do ta braktisë asnjëherë Manchester City për t’iu bashkuar atij. Trajneri spanjoll i kampionit anglez i hodhi poshtë lajmet se do ta...

Aro Muric fotografohet me fanellën e gjigantit spanjoll

para 3 muajve - Insajderi

Arjanet Muriqi vlerësohet si një portier shumë premtues për Manchester Cityn dhe Kombëtaren e Kosovës, më shumë në Insporti.com.

Guardiola: Nga Manchester City do të largohem kur të më përzënë

para 3 muajve - Gazeta Observer

Çështja e trajnerit të Juventusit po kthehet në një telenovelë. Nga raportimet e ndryshme në Itali, disa herë duket se nga momenti në moment do të zyrtarizohet Sarri, ndërsa më pas është sërish emri i...

Guardiola te Juventusi? Tekniku spanjoll shuan zërat e merkatos dhe zbulon të ardhmen

para 3 muajve - Newsport

Pep  Guardiola flitet gjithmonë e më shumë për një kalim të tij te Juventusi. Tekniku spanjoll është një nga të preferuarit e presidentit Agnelit për të drejtuar skuadrën sezonin e ri. Por, një gjë e tillë...

Juve ëndërron, Guardiola mund të largohet nga Man.City!

para 3 muajve - BalkanWeb

Divorci ndërmjet Man.City dhe Pep Guardiolës mund të vijë por jo atëherë kur tifozët e Juves do të dëshironin, nuk mund të vijë këtë sezon por e sigurt është se tekniku spanjoll nuk do të qëndroj gjatë...

Juve ëndërron, Guardiola mund të largohet nga Man.City!

para 3 muajve - Medial

Divorci ndërmjet Man.City dhe Pep Guardiolës mund të vijë por jo atëherë kur tifozët e Juves do të dëshironin, nuk mund të vijë këtë sezon por e sigurt është se tekniku spanjoll nuk do të qëndroj gjatë...

Guardiola rendit shkaqet, pse Premier League është më e vështira

para 3 muajve - GazetaBlic

Pep Guardiola përsëri theksoi vlerën e fitores së titullit në Premier League. Trajneri i “qytetarëve” nënvizon se liga angleze e futbollit është më e vështira, prandaj ka një rëndësi të veçantë, por shton...

Kjo është paga marramendëse që Juventusi i ka ofruar Guardiolas

para 3 muajve - GazetaBlic

Pep Guardiola ka refuzuar një ofertë prej 20 milionë eurosh në vit nga Juventusi. Trajneri spanjoll ka qenë i lidhur ngushtë me Juventusin – pasi që Max Allegri u largua nga stoli i ‘Zonës së Vjetër’....

Guardiola tregon pse Premier Liga është më e vështira

para 3 muajve - Epoka e Re

Pep Guardiola përsëri ka theksuar vlerën e fitores së titullit në Premier Ligë. Trajneri i Manchester City-t ka nënvizuar se liga angleze e futbollit është më e vështira, prandaj ka një rëndësi të veçantë...

“Bomba” nga Anglia/ Chelsea mban Sarrin, Guardiola drejt largimit nga City

para 3 muajve - Koha Jone

Pep Guardiola ka kaluar një sezon fantastik me Manchester City-in, por me shumë mundësi mund të jetë i fundit për të. Gazeta “Daily Star” ka hedhur bombën që strategu ka nevojë për pushim pas një sezoni...

Juventus e kontaktoi, ja çka i tha Guardiola

para 3 muajve - Arbresh

Juventusi ka fituar tetë tituj radhazi të Serie A, por kësaj here ishte koha për një ndryshim këtë verë. Massimiliano Allegri u çlirua nga detyrat e tij, duke i dhënë fund një periudhe të suksesshme. Ai...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK