http://kariera.mk

“Jam krenar dhe i nderuar që kam nënshkruar për klubin më të madh në botë”

para 3 muajve - Koha.mk

Nënshkrimi i fundit i Real Madridit, Ferland Mendy ka folur tashmë për gëzimin e tij pas transferimit në kryeqytetin spanjoll. Mbrojtësi i majtë francez është transferuar te Reali nga Lyoni për 48 milionë...

Ndërhyn Man United, synon t’ia rrëmbejë nga dora Barçës Griezmannin me një ofertë të majme

para 3 muajve - Zhurnal

Është pothuajse e sigurt se e ardhmja e Antoine Griezmannin është në Barcelonë, por sipas mediave në Britani të Madhe ai mund të përfundojë në Premierligë pasi Manchester United i ka bërë një ofertë të...

Mendy: Jam krenar dhe i nderuar që kam nënshkruar për klubin më të madh në botë

para 3 muajve - Telegrafi

Mendy (Foto: Marca.com)

Zyrtare: Këtë numër do ta bart Hazard në Real Madrid

para 3 muajve - OraInfo

Zbulohet numri që do ta mbajë Eden Hazardi në fanellën e Real Madridit. Eden Hazardi pritet ta veshë fanellën me numër shtatë në Real Madrid dhe kjo fanellë tashmë ka filluar të shitet në Dubai, duke konfirmuar...

Rroga “s’e lë” Balen të largohet sivjet

para 3 muajve - Klan Kosova

Rroba e lartë të cilën e merr Gareth Bale, nënkupton se ai nuk synon fare largimin nga Real Madrid kësaj vere. Uellsiani është bërë një figurë e padëshiruar në Bernabeu për një kohë, por që thuhet se ai...

Pesë blerje 303 mln euro, Real Madrid vendos rekord në merkato

para 3 muajve - BalkanWeb

Real Madrid është pa frena në merkato, duke zyrtarizuar blerjen e pestë për sezonin e ri. Klubi “los blancos” finalizoi transferimin e Ferland Mendy, mbrojtësi francez që vjen nga Lyon për 48 milion euro....

‘Çmendet’ Manchester United, po ia rrëmben Griezmannin nga duart Barcelonës

para 3 muajve - OraInfo

Manchester United do të përpiqet të rrëmbejë transferimin e shumëpritur të Antoine Griezmann në Barcelonë, pretendon The Sun, përcjell ORAinfo. Reds shpresojnë të përfitojnë nga vonesa e Barçës në bërjen...

Barcelona mendon të përforcojë sulmin, hedh sytë nga talenti i Sociedad!

para 3 muajve - SuperSport

Barcelona është vënë në kërkim të lojtarëve që do të përforconin sulmin e ekipit katalanas për sezonin e ardhshëm. “Blaugranat” kanë nisur prej kohësh kërkimin e emrave që do të zëvëndësonin Suarez në...

ZYRTARE: FERLAND MENDY FUTBOLLIST I RI I REALIT

para 3 muajve - Klan Macedonia

Reali i Madrid pas angazhimit të dy yjeve të futbollit Eden Hazard nga Chelzie dhe Luka Joviq nga Eintracht Frankfurt, por edhe Eder Militaos që ishte afrimi i parë në mars të këtij viti, afërimi më i...

Ky është numri që do ta mbajë Hazard te Reali

para 3 muajve - Ekonomia Online

Pritet që Eden Hazard të veshë fanellën me numrin 7 te Real Madrid. Kjo pasi fanella e superyllit belg ka dalë në shitje në dyqanin e klubit spanjoll në Dubai. Mariano Diaz aktualisht veshë atë fanellë,...

Real Madridi për përforcime ka paguar mbi 300 milionë euro

para 3 muajve - Portalb

Gjiganti spanjoll Real Madridi në radhët e saj ka sjellë lojtarin 24-vjeçar të kombëtares franceze Ferland Mendy, transmeton Anadolu Agency (AA). “Mendy ka nënshkruar kontratë gjashtë vjeçare me klubin”,...

Reali “thyen” bankën, 300 milionë euro shpenzime nga madrilenët

para 3 muajve - GazetaBlic

Transferimi i Ferland Mendy i ka çuar shpenzimet e Real Madrid në 300 milionë euro që në këtë muaj, duke kaluar fushatën e transferimeve të vitit 2009 ku u afruan emra si Cristiano Ronaldo, Ricardo Kaka,...

Real Madrid për pak ditë shpenzoi 300 milionë euro

para 3 muajve - OraInfo

Vera sapo ka nisur dhe Real Madridi i ka shpenzuar 300 milionë euro tashmë. Real Madridi i ka shpenzuar hiç më pak se 300 milionë euro tashmë për blerjen e pesë futbollistëve në këtë fillim vere. Zyrtarizimi...

Ky është numri që do ta mbajë Hazard te Reali

para 3 muajve - Arbresh

Pritet që Eden Hazard të veshë fanellën me numrin 7 te Real Madrid. Kjo pasi fanella e superyllit belg ka dalë në shitje në dyqanin e klubit spanjoll në Dubai. Mariano Diaz aktualisht veshë atë fanellë,...

Ndërhyn Man United, synon t’ia rrëmbejë nga dora Barçës Griezmannin me një ofertë të majme

para 3 muajve - Gazeta Observer

Është pothuajse e sigurt se e ardhmja e Antoine Griezmannin është në Barcelonë, por sipas mediave në Britani të Madhe ai mund të përfundojë në Premierligë pasi Manchester United i ka bërë një ofertë të...

Griezmann te Barça? United i prish planet me një ofertë të çmendur

para 3 muajve - BalkanWeb

“E kam shumë të qartë se ku do të luaj Griezmann sezonin e ardhshëm, e di që në mars, te Barcelona”. Kjo deklaratë e Migeul Angel Gli Marin, drejtori i deleguar i Atletico Madrid, bëri që të gjithë të...

Griezman te Barcelona? Ja kur merret vendimi

para 3 muajve - Lexo

Sulmuesi francez Antoine Griezmann do të jetë prurja e re e Barcelonës. Sulmuesi i Atletiko Madrid, Antoine Griezmann do të transferohet tek Barcelona këtë merkato vere. Sipas mediave spanjolle këtë fakt...

Vera sapo ka nisur dhe Real Madridi i ka shpenzuar 300 milionë euro tashmë

para 3 muajve - Zhurnal

Real Madridi i ka shpenzuar hiç më pak se 300 milionë euro tashmë për blerjen e pesë futbollistëve në këtë fillim vere. Zyrtarizimi i Ferland Mendy nga Lyoni e ka çuar në 300 milionë totalin e shpenzimeve...

United mposht konkurrencën e Cityt për transferimin e yllit portugez

para 3 muajve - KosovaPress

Manchester United tregohet më i vendosur sesa rivali i qytetit Manchester City, duke e mposhtur atë në garën për të nënshkruar me lojtarin që e kërkonin të dy ekipet. Sipas medieve në Angli, United ka...

Iu njohim me numrin e Eden Hazard në Real Madrid

para 3 muajve - Sovrani

Eden Hazardi pritet ta veshë fanellën me numër shtatë në Real Madrid dhe kjo fanellë tashmë ka filluar të shitet në Dubai, duke konfirmuar kështu se superyllit belg tashmë i është dhënë kjo fanellë. Mariano...

Zbulohet numri që do ta mbajë Hazardi në fanellën e Real Madridit

para 3 muajve - Gazeta Observer

Eden Hazardi pritet ta veshë fanellën me numër shtatë në Real Madrid dhe kjo fanellë tashmë ka filluar të shitet në Dubai, duke konfirmuar kështu se superyllit belg tashmë i është dhënë kjo fanellë. Mariano...

Zbulohet numri që do ta mbajë Hazardi në fanellën e Real Madridit

para 3 muajve - Ekonomia Online

Eden Hazardi pritet ta veshë fanellën me numër shtatë në Real Madrid dhe kjo fanellë tashmë ka filluar të shitet në Dubai, duke konfirmuar kështu se superyllit belg tashmë i është dhënë kjo fanellë. Mariano...

Suarez e thotë hapur: Dua të largohem nga Barcelona

para 3 muajve - GazetaBlic

Denis Suarez ka konfirmuar dëshirën e tij për t’u larguar ngta Barcelona, por preferenca e tij mbetet La Liga. 25-vjeçari ka luftuar për ta siguruar vendin e tij te katalanasit, që kur u kthye aty në vitin...

E konfirmon drejtori i Atleticos: Griezmann te Barcelona punë e kryer

para 3 muajve - KosovaPress

Antoine Griezmann do të transferohet tek Barcelona në afatin kalimtar veror, pasi javë më parë kishte njoftuar largimin nga Atletico Madridi. Lajmin se Griezmann do të transferohet në Camp Nou, e konfirmon...

Zyrtare, Real Madrid blen talentin e Francës

para 3 muajve - Alsat-M

Real Madrid nuk ndalon së përforcuari ekipin në çdo repart Pas blerjes së Hazard, Joviç dhe Militao, madrilenët kanë blerë edhe mbrojtësin e majtë Ferland Mendy. Mendy ka qenë një dëshirë e Zidane që kur...

Merkato veçse ka filluar, Reali ka shpenzuar mbi 300 milionë euro

para 3 muajve - Ekonomia Online

Ardhja e Ferland Mendy në ‘Santiago Bernabeu’ ka bërë që shpenzimet e Real Madridit për verën të kalojnë shifrën e 300 milionë eurove. Francezi erdhi nga Lyon për 48 milionë euro, plus 5 milionë euro bonuse,...

Projekti i madh i Realit po merr formë

para 3 muajve - Ekonomia Online

Transferimi i sulmuesit Luka Joviq shënon fillimin e një “projekti të ri” për Real Madridin, që po kërkon t’u kthehet sukseseve në edicionin e ardhshëm, ka thënë presidenti i klubit, Florentino Perez,...

Ferland Mendy, nga karroca te futbollist i Real Madridit

para 3 muajve - Zhurnal

Lojtari më i ri i Real Madridit e kishte kaluar një vit jashtë fushës së blertë për shkak se një lëndim në ijë kishte çuar deri te artriti. Që prej sezonit të kaluar, ai po e përfaqëson edhe Francën. Ferland...

Lojtari i ri i Man Unitedit tregon pse i zgjodhi “Djajtë e kuq”

para 3 muajve - Zhurnal

Daniel James është i emocionuar nga planet për transferime dhe ambiciet për të ardhmen të Manchester Unitedit, pasi e kompletoi transferimin e tij në Old Trafford nga Swansea City për 15 milionë funte....

Reali nuk ndalet, zyrtarizon edhe mbrojtësin francez

para 3 muajve - Lajm

Reali i Madridit nuk përmbahet në merkato, pasi ka arritur të transferojë nën urdhrat e Zinedine Zidane edhe mbrojtësin francez Ferland Mendy. Plot 55 milionë euro kanë paguar madrilenët në arkat e Lyonit...

Reali shpenzon mbi 300 milionë euro, tani duhet të shesin

para 3 muajve - KosovaPress

Mbrojtësi francez erdhi nga Lioni për 48 milionë euro, plus 5 milionë të tjera me bonuse. Kjo ka bërë që “Los Blancos” të tejkalojë shumën që shpenzoi në verën e vitit 2009 kur transferuan Karim Benzema,...

Suarez kërkon largimin nga Barcelona

para 3 muajve - Klan Kosova

Denis Suarez s’po do më që të qëndrojë në Barcelonë. Mesfushori i cili sezonin e fundit e kaloi te Arsenal në formë huazimi, është i gatshëm që ta lë kampionin e Spanjës për të kërkuar hapësirë loje. El...

Real Madridi deri me tani ka shpenzuar 300 milionë euro

para 3 muajve - Epoka e Re

Real Madridi i ka shpenzuar hiç më pak se 300 milionë euro deri me tani për blerjen e pesë futbollistëve në këtë fillim vere. Zyrtarizimi i Ferland Mendy nga Lyoni e ka çuar në 300 milionë totalin e shpenzimeve...

Unitedi shpreson t’ia rrëmbej Barcelonës nga duart Griezmannin, bën ofertë të minutës së fundit

para 3 muajve - Telegrafi

Antoine Griezmann (Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

Reali “thyen” bankën, 300 milionë euro shpenzime nga madrilenët

para 3 muajve - Newsport

Transferimi i  Ferland Mendy i ka çuar shpenzimet e Real Madrid në 300 milionë euro që në këtë muaj, duke kaluar fushatën e transferimeve të vitit 2009 ku u afruan emra si Cristiano Ronaldo, Ricardo Kaka,...

United hyn seriozisht në garë për Griezmann

para 3 muajve - Klan Kosova

Manchester United do të provojë që të arrijë marrëveshje me Antonie Griezmann. Sipas The Sun, Djajtë e Kuq, kanë krijuar avantazh me francezin e cili prej kohësh përflitet se do t’i bashkohej Barcelonës,...

Reali prezanton Lukas Joviç, serbi vlerësohet si pasues i Kristiano Ronaldos

para 3 muajve - Medial

Luka Joviç u prezantua dje me pompozitet në Madrid, si lojtari më i ri i Realit. Sulmuesi serb i blerë për 60 milionë euro nga “Los Blancos” pas sezonit fantastik që zhvilloi me fanellën e Eintraht Frankfurt,...

“BOMBË” nga Anglia, Manchester UNITED lan në “ar” Antoine Griezmann

para 3 muajve - Newsport

Manchester United po përgatit bombën e merkatos së kësaj vere. “Djajtë e Kuq” mësohet se janë gati të ofrojnë 95 mln stërlina për sulmuesin e Atletico Madrid, Griezmann. Barcelona ishte shumë pranë nënshkrimit...

Griezmann tek Barcelona, telenovela mbyllet me 1 korrik

para 3 muajve - Infokusi

Sulmuesi francez Antoine Griezmann do të jetë prurja e re e Barcelonës. Sulmuesi i Atletiko Madrid, Antoine Griezmann do të transferohet tek Barcelona këtë merkato vere. Sipas mediave spanjolle këtë fakt...

Reali nuk ndalet, zyrtarizon edhe mbrojtësin francez

para 3 muajve - SuperSport

Reali i Madridit nuk përmbahet në merkato, pasi ka arritur të transferojë nën urdhrat e Zinedine Zidane edhe mbrojtësin francez Ferland Mendy. Plot 55 milionë euro kanë paguar madrilenët në arkat e Lyonit...

Griezmann tek Barcelona, telenovela mbyllet me 1 korrik

para 3 muajve - Top Channel

Sulmuesi francez Antoine Griezmann do të jetë prurja e re e Barcelonës. Sulmuesi i Atletiko Madrid, Antoine Griezmann do të transferohet tek Barcelona këtë merkato vere. Sipas mediave spanjolle këtë fakt...

Lojtari i ri i Man Unitedit tregon pse i zgjodhi “Djajtë e kuq”

para 3 muajve - Ekonomia Online

Daniel James është i emocionuar nga planet për transferime dhe ambiciet për të ardhmen të Manchester Unitedit, pasi e kompletoi transferimin e tij në Old Trafford nga Swansea City për 15 milionë funte....

Suarez kërkon largimin nga Barcelona

para 3 muajve - Ekonomia Online

Denis Suarez s’po do më që të qëndrojë në Barcelonë. Mesfushori i cili sezonin e fundit e kaloi te Arsenal në formë huazimi, është i gatshëm që ta lë kampionin e Spanjës për të kërkuar hapësirë loje. El...

Zyrtare/ Real Madrid blen talentin e Francës

para 3 muajve - Infokusi

Real Madrid nuk ndalon së përforcuari ekipin në çdo repart Pas blerjes së Hazard, Joviç dhe Militao, madrilenët kanë blerë edhe mbrojtësin e majtë Ferland Mendy. Mendy ka qenë një dëshirë e Zidane që kur...

“Dua vetëm të iki nga Barcelona, kaq”

para 3 muajve - Sovrani

Denis Suarez e ka bërë të qartë se dëshiron nga Barcelona, transmeton Sovrani.info. Mesfushori, i cili kaloi gjysmën e sezonit të kaluar në huazim në Arsenal, është gati të largohet nga kampionët spanjollë...

Suarez kërkon largimin nga Barcelona

para 3 muajve - Ekonomia Online

Denis Suarez s’po do më që të qëndrojë në Barcelonë. Mesfushori i cili sezonin e fundit e kaloi te Arsenal në formë huazimi, është i gatshëm që ta lë kampionin e Spanjës për të kërkuar hapësirë loje. El...

United me ofertë në minutën e fundit për Griezmannin

para 3 muajve - Arbresh

Manchester Unitedi ende shpreson në transferimin e Antoine Griezmann nga Atletico Madridi. Sulmuesi francez ka deklaruar se do të largohet këtë verë nga Atletico Madridi dhe është lidhur me një transferim...

Suarez dëshiron të largohet nga Barcelona

para 3 muajve - Arbresh

Denis Suarez ka konfirmuar se dëshira e tij është që të largohet nga Barcelona dhe preferenca është që të mbetet në La Liga. 25-vjeçari luftoi për një vend te Barca që kur u kthye në klub në vitin 2016,...

United hyn seriozisht në garë për Griezmann

para 3 muajve - Ekonomia Online

Manchester United do të provojë që të arrijë marrëveshje me Antonie Griezmann. Sipas The Sun, Djajtë e Kuq, kanë krijuar avantazh me francezin e cili prej kohësh përflitet se do t’i bashkohej Barcelonës....

Zyrtare/ Real Madrid blen talentin e Francës

para 3 muajve - Top Channel

Real Madrid nuk ndalon së përforcuari ekipin në çdo repart Pas blerjes së Hazard, Joviç dhe Militao, madrilenët kanë blerë edhe mbrojtësin e majtë Ferland Mendy. Mendy ka qenë një dëshirë e Zidane që kur...

Gjiganti evropian nuk dorëzohet përballë Barçës, oferta marramendëse për Griezmann

para 3 muajve - Sovrani

Manchester United do të përpiqet të rrëmbejë transferimin e shumëpritur të Antoine Griezmann në Barcelonë, pretendon The Sun, përcjellë Sovrani.info. ‘Djajtë e Kuq’ shpresojnë të përfitojnë nga vonesa...

Atletico zyrtarizon të ardhmen e Griezmann: E dimë që në mars ku do të luajë

para 3 muajve - Ina

Gil Marin, drejtori ekzekutiv i Atletico Madrid, ka konfirmuar se Antoine Griezmann do të luajë me Barcelona-n sezonin e ardhshëm. “E dimë që në mars se ai do të luajë te Barcelona”, ka thënë drejtuesi...

Reali e do Pogbanë, United kërkon 150 milionë funte

para 3 muajve - RTV 21

Reali deri më tani ka bërë shpenzime të mëdha “Djajtë e Kuq” ia kanë bërë me dije Real Madridit shifrën që duhet të paguajnë për mesfushorin francez.

Zyrtare/ Real Madrid nënshkruan me mbrojtësin Ferland Mendy

para 3 muajve - Medial

Zinedine Zidane e donte në Real Madrid, mbrojtësin Ferland Mendy dhe klubi spanjoll ia ka plotësuar dëshirën francezit. Galaktikët i kanë paguar Lyonit 48 milionë euro me një bonus prej 5 milion eurosh....

Zyrtare/ Real Madrid nënshkruan me mbrojtësin Ferland Mendy

para 3 muajve - BalkanWeb

Zinedine Zidane e donte në Real Madrid, mbrojtësin Ferland Mendy dhe klubi spanjoll ia ka plotësuar dëshirën francezit. Galaktikët i kanë paguar Lyonit 48 milionë euro me një bonus prej 5 milion eurosh....

Real Madridi iu bën thirrje tifozëve ta mbushin stadiumin për Hazardin

para 3 muajve - Aktuale

Eden Hazard është blerja e parë galaktike e Real Madridit që prej James Rodriguezit më 2014, prandaj klubi nga kryeqyteti spanjoll dëshiron ta festojë ardhjen e belgut me një aheng në Santiago Bernabeu....

Reali zyrtarizoi transferimin e Mendyt

para 3 muajve - Portalb

Real Madridi ka zyrtarizuar transferimin e Ferland Mendy nga Lyoni. Mbrojtësi i majtë ka nënshkruar kontratë gjashtëvjeçare me klubin. Raportohet se transferimi i 24-vjeçarit, Realit i ka kushtuar rreth 55 milionë euro.

Reali zyrtarizon Mendyn

para 3 muajve - Portalb

Real Madridi ka zyrtarizuar transferimin e Ferland Mendy nga Lyoni. Mbrojtësi i majtë ka nënshkruar kontratë gjashtëvjeçare me klubin. Raportohet se transferimi i 24-vjeçarit, Realit i ka kushtuar rreth 55 milionë euro.

James transferohet te Manchester Utd

para 3 muajve - Tetova Sot

Futbollisti Daniel James është zyrtarisht futbollist i Manchester Utd. Kanë qenë vetë “Djajtë e Kuq” që kanë zyrtarizuar transferimin e 21-vjeçarit uellsian, i cili vjen nga klubi i Swanseat. Futbollisti...

Atletico zyrtarizon të ardhmen e Griezmann: E dimë që në mars ku do të luajë

para 3 muajve - Tetova Sot

Gil Marin, drejtori ekzekutiv i Atletico Madrid, ka konfirmuar se Antoine Griezmann do të luajë me Barcelona-n sezonin e ardhshëm. “E dimë që në mars se ai do të luajë te Barcelona”, ka thënë drejtuesi...

Atletico zyrtarizon të ardhmen e Griezmann

para 3 muajve - Koha.mk

Gil Marin, drejtori ekzekutiv i Atletico Madrid, ka konfirmuar se Antoine Griezmann do të luajë me Barcelona-n sezonin e ardhshëm. “E dimë që në mars se ai do të luajë te Barcelona”, ka thënë drejtuesi...

Pas Jovic dhe Hazard, Real Madrid zyrtarizon një tjetër lojtar

para 3 muajve - Opinion

Real Madrid duket se ka vendosur që të përforcojë me blerje të reja skuadrën. Pas Nikola Jovic dhe Eden Hazard, Real Madrid ka zyrtarizuar blerjen e tretë për sezonin 2019-2020. Mësohet se  Ferland Mendy është...

Zyrtare: Real Madridi e blen yllin e madh

para 3 muajve - OraInfo

Duket se Real Madridi nuk e ka ndërmend të ndalet me transferime. Real Madridi ka njoftuar zyrtarisht se e ka transferuar mbrojtësin e Lyonit, Ferland Mendy. Mendy ka nënshkruar kontratë gjashtëvjeçare...

Më në fund konfirmohet skuadra e re e Griezmann

para 3 muajve - OraInfo

Duket se më në fund është konfirmuar skuadra e re e Griezmann. Antoine Griezmann do t’i bashkohet Barcelonës. Ylli francez do të realizojë ëndrrën e tij, duke veshur fanellën e Barcelonës, për të luajtur...

Shefi ekzekutiv i Atleticos zbulon destinacionin e Griezmann

para 3 muajve - Albeu

Shefi ekzekutiv i Atletico Madridit, Miguel Angel Gil Marin , ka zbuluar se Antoine Griezmann do t’i bashkohet Barcelonës këtë verë. Antoine Griezmann tronditi muajin e kaluar kur njoftoi se ka vendosur...

Zyrtare: Real Madridi e blen yllin francez

para 3 muajve - Koha.mk

Real Madridi ka njoftuar zyrtarisht se e ka transferuar mbrojtësin e Lyonit, Ferland Mendy. Mendy ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare me Real Madridin, e cila do ta mbajë atë në klub deri më 30 qershor...

Reali zyrtarizon Mendyn

para 3 muajve - Koha.net

Real Madridi ka zyrtarizuar transferimin e Ferland Mendy nga Lyoni. Mbrojtësi i majtë ka nënshkruar kontratë gjashtëvjeçare me klubin. Raportohet se transferimi i 24-vjeçarit, Realit i ka kushtuar rreth 55 milionë euro.

Shefi ekzekutiv i Atleticos konfirmon skuadrën e ardhshme të Antione Griezmann

para 3 muajve - GazetaBlic

Ka qenë njëri nga emrat më të lakuar muajve të fundit. Fjala është për yllin francez të Atletico Madridit, Antoine Griezmann, shkruan GazetaBlic . Kampioni i botës me “Tre-kolorët” tash e një kohë të gjatë...

Menaxheri nga Tetova transferoi Jovicin te Real Madridi

para 3 muajve - Tetova1

Luka Jovic kompletoi transferimin te Real Madridi, ditën e sotme. Kalimi i testeve mjekësore, prezantimi para mediave, konferenca për shtyp, fjalët e para si lojtar i “mbretërorëve” dhe pastaj një “ekspozitë”...

ZYRTARE: Nuk ndalet Reali, realizon blerjen e katërt

para 3 muajve - Albeu

Pas Luka Jovic dhe Eden Hazard po ashtu dhe mbrojtësit brazilian Eder Militao që ka nënshkruar prej muajsh, Real Madrid ka siguruar edhe mbrojtësin e Lyon , Ferland Mendy . Në një komunikatë për shtyp,...

Atletico tregon të ardhmen e Griezmann

para 3 muajve - Gazeta Observer

Gil Marin, drejtori ekzekutiv i Atletico Madrid, ka konfirmuar se Antoine Griezmann do të luajë me Barcelona-n sezonin e ardhshëm. “E dimë që në mars se ai do të luajë te Barcelona”, ka thënë drejtuesi...

Real Madrid nuk ndalet, zyrtarizon blerjen e radhës. Marcelo drejt bashkimit me Ronaldon

para 3 muajve - Gazeta Tema

Pas Luka Jovic dhe Eden Hazard, Real Madrid ka siguruar edhe mbrojtësin e Lyon, Ferland Mendy. Në një komunikatë për shtyp, klubi madrilen ka bërë të ditur se: “Real Madrid ka arritur marrëveshjen me Lyon...

Manchesteri kërkon 190 milionë euro për Pogban

para 3 muajve - Koha.net

Manchester Unitedi do ta lërë të lirë mesfushorin francez, Paul Pogba, gjatë verës nëse merr ofertë prej 190 milionë eurosh. "Daily Mirror" ka njoftuar të mërkurën se Manchesteri tashmë i ka caktuar çmimin...

LAJMI I FUNDIT: Real Madridi konfirmon përforcimin nga Lyoni

para 3 muajve - GazetaBlic

Vazhdon të mbetet njëra prej skuadrave më aktive në tregun e transferimeve. Pasi nuk arritën të triumfonin në asnjë kompeticion viteve të fundit, madrilenët tani i kanë përvjelur mëngët dhe po synojnë...

Hazardi lojtari më i ri i skuadrës, Reali ka një kërkesë nga tifozët

para 3 muajve - OraInfo

Tashmë Eden Hazard është lojar i skuadrës së Real Madridit. Eden Hazard është blerja e parë galaktike e Real Madridit që prej James Rodriguezit më 2014, prandaj klubi nga kryeqyteti spanjoll dëshiron ta...

Jovic prezantohet te Reali, ja si e presin tifozët në Bernabeu

para 3 muajve - InfoShqip

Entuzizëm në Madrid për prezantimin e Luka Jovic. Sulmuesi serb i blerë për 60 milionë euro nga Los Blancos pas sezonit fantastik që zhvilloi me fanellën e Eintracht Frankfurt, është prezantuar fillimisht...

Shefi ekzekutiv i Atleticos: Griezmann do t’i bashkohet këtij klubi të madh evropian

para 3 muajve - Infokusi

Shefi ekzekutiv i Atletico Madridit, Miguel Angel Gil Marin, ka zbuluar se Antoine Griezmann do t’i bashkohet Barcelonës këtë verë. Antoine Griezmann tronditi muajin e kaluar kur njoftoi se ka vendosur...

United ia kërkon Realit 170 milionë euro për Pogban

para 3 muajve - Flaka

Manchester United nuk e ka ndërmend të heq dorë lehtë nga Paul Pogba. Mesfushori i Manchester United është dëshirë e Real Madridit, që për trajner ka Zinedine Zidanen. ‘Los Blancos’ tashmë kanë mbyllur...

Edhe trajneri i Belgjikës mendon se pika e fortë e Hazard është "prapanica" e tij

para 3 muajve - Albeu

Trajneri i Belgjikës , Roberto Martinez , ka zbuluar se çfarë e bën Eden Hazardin driblues të frikshëm dhe shumë të suksesshëm në fushë: prapanica e tij. Hazardi do ta veshë fanellën e Real Madridit nga...

Man United ‘godet’ në merkato, transferon shokun e sulmuesit kosovar

para 3 muajve - GazetaBlic

Manchester United ka transferuar talentin e Swansea City, Daniel James. 21 vjeçari nga Uellsi është bërë transferimi i parë i Manchester United për sezonin 2019/2020. Lajmi është zyrtarizuar nga ‘Djajtë...

‘Griezmann do të luajë te Barcelona’, vjen deklarata e bujshme nga…

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Antoine Griezmann së shpejti do të prezantohet te klubi i ri. Por drejtori ekzekutiv i Atletico Madridit,  Gil Marin, e ka konfirmuar se lojtari do të shkojë te Barcelona. “Ne e dimë që nga muaji mars...

Zyrtare: Real Madridi e blen yllin francez

para 3 muajve - Infokusi

Real Madridi ka njoftuar zyrtarisht se e ka transferuar mbrojtësin e Lyonit, Ferland Mendy. Mendy ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare me Real Madridin, e cila do ta mbajë atë në klub deri më 30 qershor...

Real Madrid nuk ndalet, zyrtarizon blerjen e radhës

para 3 muajve - Java News

Pas Luka Jovic dhe Eden Hazard, Real Madrid ka siguruar edhe mbrojtësin e Lyon, Ferland Mendy. Në një komunikatë për shtyp, klubi madrilen ka bërë të ditur se: “Real Madrid ka arritur marrëveshjen me Lyon...

Zyrtare: Daniel James nënshkruan kontratë pesëvjeçare me Unitedin

para 3 muajve - Telegrafi

Daniel James duke e nënshkruar kontratën (Foto: manutd.com)

Reali e do Pogbanë, United kërkon 150 milionë funte

para 3 muajve - KosovaPress

Paul Pogba është një prej lojtarëve të mëdhenj që mund të largohet nga Manchester United gjatë verës. Të shumta janë ofertat për francezin, me Real Madridin që mbetet klubi më i interesuar për kampionin...

Mësohet se kur do të bëhet prezantimi i Hazardit si lojtar i Real Madridit

para 3 muajve - OraInfo

Mësohet se kur do të prezantohet Hazardi si lojtar i Realit. Eden Hazard do të prezantohet si lojtar i Real Madridit ditën e enjte (nesër) me fillim nga ora 19:00 në ‘Santiago Bernabeu’. Real Madrid ka...

Shefi ekzekutiv i Atleticos: Griezmann do t’i bashkohet Barcelonës

para 3 muajve - Gazeta Liria

Shefi ekzekutiv i Atletico Madridit, Miguel Angel Gil Marin, ka zbuluar se Antoine Griezmann do t’i bashkohet Barcelonës këtë verë. Antoine Griezmann tronditi muajin e kaluar kur njoftoi se ka vendosur...

Edhe trajneri i Belgjikës mendon se pika e fortë e Hazard është “prapanica” e tij

para 3 muajve - InfoShqip

Trajneri i Belgjikës, Roberto Martinez, ka zbuluar se çfarë e bën Eden Hazardin driblues të frikshëm dhe shumë të suksesshëm në fushë: prapanica e tij. Hazardi do ta veshë fanellën e Real Madridit nga...

Shefi i Atletico Madridit: Po ua zbulojë unë klubin e ri të Griezmann

para 3 muajve - Sovrani

Shefi ekzekutiv i Atletico Madridit, Miguel Angel Gil Marin, ka zbuluar se Antoine Griezmann do t’i bashkohet Barcelonës këtë verë. Antoine Griezmann tronditi muajin e kaluar kur njoftoi se ka vendosur...

Real Madridi e blen yllin francez Ferland Mendy

para 3 muajve - Arbresh

Real Madridi ka njoftuar zyrtarisht se e ka transferuar mbrojtësin e Lyonit, Ferland Mendy. Mendy ka nënshkruar kontratë gjashtëvjeçare me Real Madridin, e cila do ta mbajë atë në klub deri më 30 qershor...

Zyrtare: Mësohet data e prezantimit të Eden Hazard në Real Madrid

para 3 muajve - GazetaBlic

Real Madrid prezantoi sot mes mijëra tifozëve dhe interesit të lartë të medieve Luka Jovic, si blerja e parë e rëndësishme, pas afrimit të Militao. Ndërkohë që Eden Hazard do të prezantohet me 13 qershor...

Dilemat marrin fund, ja kur prezantohet Hazard në “Bernabeu”

para 3 muajve - Koha Jone

Pas Luka Jovic është radha e Eden Hazard për tu prezantuar me tifozët e tij të ri. Sulmuesi belg, i cili ka firmosur me Realin e Madridit për shifrën e 120 milionë eurove nga Chelsea do të zbres në fushën...

Reali nuk ndalet, realizon blerjen e katërt

para 3 muajve - LajmiFundit

Real Madrid ka kryer një tjetër transfertë të bujshme. Pas Luka Jovic dhe Eden Hazard, Real Madrid ka siguruar edhe mbrojtësin e Lyon, Ferland Mendy. Në një deklaratë për mediat, klubi madrilen ka bërë...

Konfirmohet: Kjo do të jetë skuadra e re e Griezmann

para 3 muajve - Periskopi

Antoine Griezmann do t’i bashkohet Barcelonës. Ylli francez do të realizojë ëndrrën e tij, duke veshur fanellën e Barcelonës, për të luajtur përkrah Lionel Messit. Drejtori i Atletico Madrid, Gil Marin,...

Zyrtare: Real Madridi e blen yllin francez

para 3 muajve - Periskopi

Real Madridi ka njoftuar zyrtarisht se e ka transferuar mbrojtësin e Lyonit, Ferland Mendy. Mendy ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare me Real Madridin, e cila do ta mbajë atë në klub deri më 30 qershor...

Zyrtare: Real Madridi e blen yllin francez

para 3 muajve - Periskopi

Real Madridi ka njoftuar zyrtarisht se e ka transferuar mbrojtësin e Lyonit, Ferland Mendy. Mendy ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare me Real Madridin, e cila do ta mbajë atë në klub deri më 30 qershor...

Zyrtare: Real Madridi e blen yllin francez

para 3 muajve - Gazeta Liria

Real Madridi ka njoftuar zyrtarisht se e ka transferuar mbrojtësin e Lyonit, Ferland Mendy. Mendy ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare me Real Madridin, e cila do ta mbajë atë në klub deri më 30 qershor...

E KRYER/ Zbulohet skuadra e re e Antoine Griezmann

para 3 muajve - Newsport

Antonie Griezmann në sezonin e ardhshëm do të luajë për Barcelonën. Sikurse raporton prestigjozja AS, destinacioni i radhës për francezin është skuadra katalanase. Pak javë më parë, anësori njoftoi largimin...

Manchesteri kërkon 190 milionë euro për Pogban

para 3 muajve - Gazeta Liria

Manchester Unitedi do ta lërë të lirë mesfushorin francez, Paul Pogba, gjatë verës nëse merr ofertë prej 190 milionë eurosh. “Daily Mirror” ka njoftuar të mërkurën se Manchesteri tashmë i ka caktuar çmimin...

Zyrtare/ James transferohet te Manchester United

para 3 muajve - SuperSport

Daniel James është zyrtarisht futbollist i Manchester United. Kanë qenë vetë “djajtë e kuq” që kanë zyrtarizuar transferimin e 21-vjeçarit uellsian, i cili vjen nga klubi i Swanseat. Futbollisti ka luajtur...

Pritja mori fund, ja data zyrtare e prezantimit të Hazard në “Bernabeu”

para 3 muajve - Koha.mk

Real Madrid prezantoi sot mes mijëra tifozëve dhe interesit të lartë të medieve Luka Jovic, si blerja e parë e rëndësishme, pas afrimit të Militao. Ndërkohë që Eden Hazard do të prezantohet me 13 qershor...

ZYRTARE: Tjetër goditje e madhe në merkato nga Real Madridi

para 3 muajve - Sovrani

Pas Luka Jovic dhe Eden Hazard, Real Madrid ka siguruar edhe mbrojtësin e Lyon, Ferland Mendy. Në një komunikatë për shtyp, klubi madrilen ka bërë të ditur se: “Real Madrid ka arritur marrëveshjen me Lyon...

Real Madridi iu bën thirrje tifozëve ta mbushin stadiumin për Hazardin

para 3 muajve - Arbresh

Eden Hazard është blerja e parë galaktike e Real Madridit që prej James Rodriguezit më 2014, prandaj klubi nga kryeqyteti spanjoll dëshiron ta festojë ardhjen e belgut me një aheng në Santiago Bernabeu....

Man Utd ia kërkon Realit këtë shumë marramendëse për Pogban

para 3 muajve - OraInfo

Duket se Manchester Unitedi nuk e ka ndërmend të heq dorë nga Pogba. Mesfushori i Manchester United është dëshirë e Real Madridit, që për trajner ka Zinedine Zidanen. ‘Los Blancos’ tashmë kanë mbyllur...

ZYRTARE/ Nuk ndalet Real Madrid, vjen transferimi i radhës

para 3 muajve - Newsport

Pas Luka Joviç dhe Eden Hazard, Real Madrid ka zyrtarizuar edhe Ferland Mendyn nga Lyon. Lajmi është bërë i ditur nga vetë klubi i Realit me anë të një postimi në faqen zyrtare.

Nis festa në Manchester United, prezantohet transferi i parë

para 3 muajve - OraInfo

Daniel James i është bashkuar zyrtarisht Manchester Unitedit. Manchester Unitedi e ka kompletuar blerjen e Daniel James nga Swansea City, i cili është transferi i parë për “Djajtë e kuq” këtë verë. James...

Man United ka transferuar talentin Daniel James

para 3 muajve - RTV 21

Man United ‘godet’ në merkato, transferon shokun e sulmuesit shqiptar Manchester United ka transferuar talentin e Swansea City, Daniel James. 21 vjeçari nga Uellsi është bërë transferimi i parë i Manchester...

Manchester United ka transferuar talentin e Swansea City, Daniel James

para 3 muajve - RTV 21

Man United ‘godet’ në merkato, transferon shokun e sulmuesit shqiptar Manchester United ka transferuar talentin e Swansea City, Daniel James. 21 vjeçari nga Uellsi është bërë transferimi i parë i Manchester...

Ky është shqiptari që e mundësojë transferimin e serbit Jovic në Real Madrid

para 3 muajve - OraInfo

Luka Jovic është prezantuar të Real Madrid. Menaxheri shqiptar, Fali Ramadani ka ndërmjetësuar në transferimin e Luka Jovicit në Real Madrid. Tani ka dal edhe fotoja ku shihet menaxheri i njohur shqiptar...

Menaxheri nga Tetova transferoi Jovicin te Real Madridi

para 3 muajve - Koha.mk

Luka Jovic kompletoi transferimin te Real Madridi, ditën e sotme. Kalimi i testeve mjekësore, prezantimi para mediave, konferenca për shtyp, fjalët e para si lojtar i “mbretërorëve” dhe pastaj një “ekspozitë”...

Mësoni kush është shqiptari që e mundësoni transferimin e serbit Jovic në Real Madrid

para 3 muajve - GazetaBlic

Luka Jovic kompletoi transferimin te Real Madridi, ditën e sotme. Kalimi i testeve mjekësore, prezantimi para mediave, konferenca për shtyp, fjalët e para si lojtar i “mbretërorëve” dhe pastaj një “ekspozitë”...

Griezmann e ka vendosur, më 1 korrik prezanohet te skuadra e re

para 3 muajve - Lexo

Mungon zyrtarizimi, por në Spanjë janë të sigurtë se Antuan Griezmann do të vazhdojë karrierën e tij te Barcelona. Sipas të përditëshmes “El Mundo Deportivo”, sulmuesi e ka marrë vendimin e tij dhe do...

Unitedi kompleton transferimin e Jamesit

para 3 muajve - Koha.net

Anësori Daniel James ka kompletuar kalimin te Manchester Unitedi nga Swansea. Ai ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare me opsion për një vit shtesë. Marrëveshja ishte arritur javën e shkuar, ndërsa lojtari...

Jovic prezantohet te Reali, kështu pritet nga tifozët në Bernabeu

para 3 muajve - Albeu

Entuzizëm në Madrid për prezantimin e Luka Jovic . Sulmuesi serb i blerë për 60 milionë euro nga Los Blancos pas sezonit fantastik që zhvilloi me fanellën e Eintracht Frankfurt, është prezantuar fillimisht...

Luka JOVIÇ flet si “galaktik”: Ka qenë ëndërr, fanellën e Realit e kam që 11 vjeç

para 3 muajve - Newsport

Sot ka qenë dita e Luka Jovic për t’u prezantuar si përforcimi më i ri i Real Madrid. Ndër të tjera talenti serb është shprehur se ka qenë gjithmonë tifoz i klubit “Mbretëror”. Jovic tha para gazetarëve...

Perez flet për një projekt ambicioz, do reagojmë fuqishëm

para 3 muajve - Albeu

Presidenti i Real Madridit , Florentino Perez , e shfrytëzoi prezantimin e sulmuesit të ri, Luka Jovicit, për ta zbuluar projektin e ri ambicioz që dëshiron ta vë në veprim pas dështimit në sezonin 2018/19....

Zyrtare: Manchester Unitedi e kompleton blerjen e parë këtë verë

para 3 muajve - Infokusi

Manchester Unitedi e ka kompletuar blerjen e Daniel James nga Swansea City, i cili është transferi i parë për “Djajtë e kuq” këtë verë. James ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare me Manchester Unitedin,...

Jovic prezantohet te Real Madridi: E kam ëndërruar që fëmijë!

para 3 muajve - Koha Jone

Luka Jovic më në fund ka kompletuar ëndrrën e madhe për të veshur fanellën e Real Madridit. Sulmuesi serb i blerë për 60 milionë euro nga Los Blancos pas sezonit fantastik që zhvilloi me fanellën e Eintracht...

Jovic flet si madrilen!

para 3 muajve - Koha.mk

Luka Jovic u prezantua si lojtari më i ri i Real Madridit, ku mijëra tifozë madrilenë ishin mbledhur në “Santiago Bernabeu”, për të ndjekur nga afër prezantimin e talentit serb. Në konferencë për shtyp...

Griezmann tek Barcelona, palët gjejnë akordin

para 3 muajve - Vizion Plus

Antonie Griezmann do të jetë lojtari më i ri i Barcelonës. Edhe pse deri më tani asnjë nuk është zyrtare, “El Mundo Deportivo” shprehet e bindur se sulmuesi francez do e braktisë Atletico Madrid dhe do...

Ky është menaxheri shqiptar që e ndërmjetësoi transferimin e Jovicit në Real Madrid

para 3 muajve - Infokusi

Menaxheri shqiptar, Fali Ramadani ka ndërmjetësuar në transferimin e Luka Jovicit në Real Madrid. “Gazeta Express” ka siguruar fotografi ku shihet menaxheri i njohur shqiptar së bashku me futbollistin...

Luka Joviç sot flet si anëtar i ri i madrilenëve

para 3 muajve - Alsat-M

Luka Joviç u prezantua si lojtari më i ri i Real Madridit, ku mijëra tifozë madrilenë ishin mbledhur në “Santiago Bernabeu”, për të ndjekur nga afër prezantimin e talentit serb. Në konferencë për shtyp...

Man United ‘godet’ në merkato, transferon shokun e sulmuesit shqiptar

para 3 muajve - LajmiFundit

Welcome to the #MUFC family, @Daniel_James_97 👋 pic.twitter.com/VDrSQooZPk — Manchester United (@ManUtd) June 12, 2019 Manchester United ka transferuar talentin e Swansea City, Daniel James. 21 vjeçari...

Joviq thotë se është më i lumturi në botë që erdhi te Reali

para 3 muajve - Klan Kosova

Luka Joviq ka thënë që është njeriu më i lumtur në botë pasi më në fund është prezantuar si lojtar i Real Madridit. Ai ka nënshkruar një kontratë gjashtëvjeçare me Mbretërit, të cilët raportohet se kishin...

ZYRTARE/ Manchester United kryen goditjen e parë në merkato, mesfushori firmos kontratë 5 vjeçare

para 3 muajve - Newsport

Manchester United ka bërë goditjen e parë në merkato. “Djajtë e Kuq” kanë prenzantuar ditën e sotme goditjen e parë të merkatos së verës. Daniel James nga Sëansea ka firmosur ditën e sotme me një kontratë...

Ky është menaxheri shqiptar që kompletoi transferimin e Jovic tek Real Madridi

para 3 muajve - GazetaBlic

Sulmuesi më i ri i Real Madridit, Luka Jovic është prezantuar sot në zyrat e klubit spanjoll. Luka Jovic ka kaluar tek Real Madridi për 60 milionë euro nga klubi i Eintracht Frankfurtit – pasi kaloi një...

“S’e di nëse vazhdoj në La Liga”; Griezmann e kthen në “fjalëkryq” të ardhmen

para 3 muajve - Koha.mk

Antoine Griezmann foli për të ardhmen e tij sërish, por pa qartësuar klubin përkatës, madje as ligën. E bëri këtë, pas fitores së mbrëmshme 4-0 kundër Andorrës, e vlefshme për eliminatoret e “Euro 2020”....

Griezmann: Nuk e di nëse do të mbetem në Spanjë

para 3 muajve - Klan Kosova

Antoine Griezmann nuk është i sigurt se do të qëndrojë në La Liga pas largimit nga Atletico Madrid. Në media raportohej se ai mund të transferohej te kampionët e Spanjës, Barcelona, mirëpo edhe Paris Saint-Germain...

Festë në “Santiago Bernabeu”, prezantohet përforcimi i ri

para 3 muajve - OraInfo

Luka Jovic, është lojtari më i ri Real Madirdit. Sulmuesi serb i blerë për 60 milionë euro nga Los Blancos pas sezonit fantastik që zhvilloi me fanellën e Eintracht Frankfurt, është prezantuar fillimisht...

Prezantohet Jovic, tifozët e presin me entuziazëm!

para 3 muajve - SuperSport

Entuzizëm në Madrid për prezantimin e Luka Jovic. Sulmuesi serb i blerë për 60 milionë euro nga Los Blancos pas sezonit fantastik që zhvilloi me fanellën e Eintracht Frankfurt, është prezantuar fillimisht...

Griezmann e ka vendosur, më 1 korrik prezanohet te skuadra e re

para 3 muajve - Medial

Mungon zyrtarizimi, por në Spanjë janë të sigurtë se Antuan Griezmann do të vazhdojë karrierën e tij te Barcelona. Sipas të përditëshmes “El Mundo Deportivo”, sulmuesi e ka marrë vendimin e tij dhe do...

Man United ‘godet’ në merkato, transferon shokun e sulmuesit shqiptar

para 3 muajve - KosovaPress

21 vjeçari nga Uellsi është bërë transferimi i parë i Manchester United për sezonin 2019/2020. Lajmi është zyrtarizuar nga ‘Djajtë e Kuq’ të cilët në faqen zyrtare të klubit i kanë uruar mirëseardhje James...

Man United ‘godet’ në merkato, transferon shokun e sulmuesit shqiptar

para 3 muajve - Gazeta e re

Manchester United ka transferuar talentin e Swansea City, Daniel James. 21 vjeçari nga Uellsi është bërë transferimi i parë i Manchester United për sezonin 2019/2020. Lajmi është zyrtarizuar nga ‘Djajtë...

Jovic flet si madrilen

para 3 muajve - Gazeta Observer

Luka Jovic u prezantua si lojtari më i ri i Real Madridit, ku mijëra tifozë madrilenë ishin mbledhur në “Santiago Bernabeu”, për të ndjekur nga afër prezantimin e talentit serb. Në konferencë për shtyp...

Jovic i dërgon mesazh Benzemas para sezonit të ri

para 3 muajve - Sovrani

Luka Jovic veshi fanelën e Real Madridit për herë të parë përballë 4,500 mbështetësve në Santiago Bernabeu dhe në konferencën e tij të parë për shtyp, ai deklaroi se do të dëshironte të luante në sulm...

Punë e kryer, këtë fanellë do ta vesh Griezmann

para 3 muajve - OraInfo

Griezmann do ta vesh fanellën e Barcelonës. Mungon zyrtarizimi, por në Spanjë janë të sigurtë se Antuan Griezmann do të vazhdojë karrierën e tij te Barcelona. Sipas të përditëshmes “El Mundo Deportivo”,...

Griezmann e ka vendosur, më 1 korrik prezanohet te skuadra e re

para 3 muajve - Koha Jone

Mungon zyrtarizimi, por në Spanjë janë të sigurtë se Antuan Griezmann do të vazhdojë karrierën e tij te Barcelona. Sipas të përditëshmes “El Mundo Deportivo”, sulmuesi e ka marrë vendimin e tij dhe do...

Prezantohet Jovic, tifozët e presin me entuziazëm!

para 3 muajve - Lajm

Entuzizëm në Madrid për prezantimin e Luka Jovic. Sulmuesi serb i blerë për 60 milionë euro nga Los Blancos pas sezonit fantastik që zhvilloi me fanellën e Eintracht Frankfurt, është prezantuar fillimisht...

Griezmann e ka vendosur, më 1 korrik prezanohet te skuadra e re

para 3 muajve - BalkanWeb

Mungon zyrtarizimi, por në Spanjë janë të sigurtë se Antuan Griezmann do të vazhdojë karrierën e tij te Barcelona. Sipas të përditëshmes “El Mundo Deportivo”, sulmuesi e ka marrë vendimin e tij dhe do...

Unitedi kompleton transferimin e Jamesit

para 3 muajve - Ekonomia Online

Anësori Daniel James ka kompletuar kalimin te Manchester Unitedi nga Swansea. Ai ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare me opsion për një vit shtesë. Marrëveshja ishte arritur javën e shkuar, ndërsa lojtari...

Prezantohet Luka Jovic, “Bernabeu” shpërthen nga madrilenët

para 3 muajve - Koha.mk

Luka Jovic po prezantohet si futbollisti më i ri i Real Madridit. Talenti serb ka kaluar vizitat mjekësore sot me klubin madrilen dhe ka dalë në konferencë për shtyp krah presidentit Florentino Perez....

Zyrtare: Man Utd kompleton transferimin e lojtarit të parë këtë verë

para 3 muajve - Gazeta Observer

Manchester United ka kompletuar transferimin e Daniel James nga Swansea City. 21 vjeçari nga Uellsi, është bërë transferimi i parë i Manchester United për sezonin 2019/2020. Pas një sezoni jashtëzakonisht...

Jovic prezantohet tek Real Madridi, ja deklarata e tij

para 3 muajve - GazetaBlic

Sulmuesi më i ri i Real Madridit, Luka Jovic është prezantuar sot në zyrat e klubit spanjoll. Luka Jovic ka kaluar tek Real Madridi për 60 milionë euro nga klubi i Eintracht Frankfurtit – pasi kaloi një...

Griezmann: Nuk e di nëse do të mbetem në Spanjë

para 3 muajve - Epoka e Re

Sulmuesi francez Antoine Griezmann nuk është i sigurt se do të qëndrojë në La Liga pas largimit nga Atletico Madrid. Disa medie  kanë raportuar se ai mund të transferohej te kampionët e Spanjës, Barcelona,...

Perez paralajmëron rikthim të fuqishëm të Realit

para 3 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, e ka shfrytëzuar prezantimin e sulmuesit të ri, Luka Jovicit, për ta zbuluar projektin e ri ambicioz që dëshiron ta vë në veprim pas dështimit në sezonin 2018/19....

Luka Jovic prezantohet te Reali. Fjalët e para si madrilen

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

U zyrtarizua para disa ditësh, por vetëm sot, Luka Jovic është prezantuar si lojtari i ri i Realit të Madridit. Sulmuesi serb ishte sot në zyrat e madrilenëve, ku nënshkroi kontratën dhe tha fjalët e para...

Serbi Joviq prezantohet zyrtarisht te Real Madridi

para 3 muajve - Periskopi

Luka Jovic u prezantua si lojtari më i ri i Real Madridit, ku mijëra tifozë madrilenë ishin mbledhur në “Santiago Bernabeu”, për të ndjekur nga afër prezantimin e talentit serb. Në konferencë për shtyp...

Griezmann: Nuk e di nëse vazhdoj në La Liga

para 3 muajve - GazetaBlic

Antoine Griezmann foli për të ardhmen e tij sërish, por pa qartësuar klubin përkatës, madje as ligën. E bëri këtë, pas fitores së mbrëmshme 4-0 kundër Andorrës, e vlefshme për eliminatoret e “Euro 2020”....

Joviq thotë se është më i lumturi në botë që erdhi te Reali

para 3 muajve - Ekonomia Online

Luka Joviq ka thënë që është njeriu më i lumtur në botë pasi më në fund është prezantuar si lojtar i Real Madridit. Ai ka nënshkruar një kontratë gjashtëvjeçare me Mbretërit, të cilët raportohet se ia...

Griezmann: Nuk e di nëse do të mbetem në Spanjë

para 3 muajve - Ekonomia Online

Antoine Griezmann nuk është i sigurt se do të qëndrojë në La Liga pas largimit nga Atletico Madrid. Në media raportohej se ai mund të transferohej te kampionët e Spanjës, Barcelona, mirëpo edhe Paris Saint-Germain...

Griezmann e ka vendosur, më 1 korrik prezanohet te skuadra e re

para 3 muajve - Sovrani

Mungon zyrtarizimi, por në Spanjë janë të sigurtë se Antuan Griezmann do të vazhdojë karrierën e tij te Barcelona. Sipas të përditëshmes “El Mundo Deportivo”, sulmuesi e ka marrë vendimin e tij dhe do...

U largua nga Atletiko Madrid, Griezmann zbulon të ardhmen: Mezi po pres…

para 3 muajve - Newsport

Antuan Griezman deklaroi në fund të sezonit se do të largohej nga Atletiko Madrid. Sulmuesi francez suprizoi jo pak pasi vetëm vitin e kaluar rinovoi një kontratë me shifra faranoike me klubin madrilen....

Antuan Griezmann e ka vendosur, më 1 korrik prezanohet te skuadra e re

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Mungon zyrtarizimi, por në Spanjë janë të sigurtë se Antuan Griezmann do të vazhdojë karrierën e tij te Barcelona. Sipas të përditëshmes “El Mundo Deportivo”, sulmuesi e ka marrë vendimin e tij dhe do...

Griezmann ka zgjedhur Barcelonën, transferimi në Camp Nou çështje ditësh!

para 3 muajve - SuperSport

Edhe pse është folur se te Barcelona nuk e duan futbollistët e tjerë të skuadrës blaugrana, e ardhmja e Antoine Griezmann sipas të gjitha gjasave do të jetë te Barça. Sulmuesi francez i cili pak ditë më...

Griezman afrohet me Barcelonën, kjo është dëshira e francezit

para 3 muajve - AlbPortali

Antoine Griezman në fund të sezonit njoftoi largimin nga Atletico e Madridit, pasi donte një aventurë të re në një skuadër të re. Barcelona ka qenë ekipi, i cili e ka kërkuar më shumë lojtarin, por deri...

Luka Jovic prezantohet në Bernabeu nga Real Madridi

para 3 muajve - Arbresh

Luka Jovic ka nënshkruar kontratën e tij te Real Madridi dhe ka pozuar me fanellën ikonike të klubit për herë të parë gjatë prezantimit pasditen e sotme (e mërkurë) në Bernabeu. Sulmuesi serb finalizoi...

Griezman afrohet me Barcelonën, kjo është dëshira e francezit

para 3 muajve - Fakti Ditor

Antoine Griezman në fund të sezonit njoftoi largimin nga Atletico e Madridit, pasi donte një aventurë të re në një skuadër të re. Barcelona ka qenë ekipi, i cili e ka kërkuar më shumë lojtarin, por deri...

Griezmann lë të kuptohet se do të transferohet te një klub jashtë La Ligës

para 3 muajve - Iliria News

Antoine Griezmann nuk është i sigurt nëse dëshiron të qëndrojë në La Liga, mes spekulimeve se kampioni i Ligue 1, Paris Saint-Germaini, i ka bërë atij ofertë edhe më të mirë sesa Barcelona. Ylli francez...

Zyrtare: Real Madrid blen Hazard, ja sa kushtoi futbollisti

para 3 muajve - Lexo

Eden Hazard është nga sot futbollist i Realit të Madridit. Lajmi është dhënë nga vetë klubi madrilen në faqen zyrtare, ku ndër të tjera thuhet se belgu do të nënshkruajë një kontratë 5-vjeçare me “Los...

Griezmann ka zgjedhur skuadrën ku do të transferohet

para 3 muajve - Gazeta e re

Sulmuesi francez ka njoftuar që do të largohet nga Atletico Madridi. E ardhmja e Antoine Griezmann është një çështje shumë e diskutuar në Spanjë, pasi deri më tani nuk dihej se ku do të transferohej. Por...

Griezmann ka zgjedhur skuadrën ku do të transferohet

para 3 muajve - KosovaPress

E ardhmja e Antoine Griezmann është një çështje shumë e diskutuar në Spanjë, pasi deri më tani nuk dihej se ku do të transferohej. Por duket se tashmë ai ka vendosur dhe ekipi i tij i radhës do të jetë...

Luka Jovic arrinë në Madrid për teste mjekësore

para 3 muajve - Arbresh

Lojtari më i ri te Real Madridi, Luka Jovic sapo arritur në kryeqytetin spanjoll derisa vazhdon përgatitjet për kryerjen e testeve mjekësore dhe prezantimit në Santiago Bernabeu. Jovic ka arritur mbrëmjen...

Sulmues i ri për Realin, sot zyrtarizimi

para 3 muajve - Newsport

Futbollisti më i ri i Realit të Madridit, Luka Jovic ka prekur tokën spanjolle. Sulmuesi serb ka arritur akordin me Realin e Madridit deri në vitin 2025, teksa rreth orës 13:00 do të paraqitet në klinikën...

Zidane i bën presion Perezit, e do këtë lojtar te Reali

para 3 muajve - OraInfo

Zinedine Zidane, ka kërkuar që Real Madridi të bëjë gjithçka për të transferuar mesfushorin e Manchester United, Paul Pogba këtë verë, raporton Marca. Ylli i Francës ka qenë prej kohësh i lidhur me një...

Man United – Antoine Griezmann, kthesë e papritur

para 3 muajve - Arbresh

Manchester United ka tani shpresa në garën për të nënshkruar me sulmuesin Antoine Griezmann pasi francezi pranoi se mund të largohet nga La Liga. Griezmann do të largohet nga Atletico Madridi këtë verë...

Daniel James shfaq pse krahasohet me Usain Bolt

para 3 muajve - Arbresh

Kjo verë vazhdon të jetë e madhe për Manchester United pas një sezoni shumë zhgënjyes. Fillimi i tmerrshëm nga Jose Mourinho në edicionin e kaluar i kushtoi atij me punë për shkak se trajneri u shkarkua...

Pogba: Tatuazhet, flokët, sjellja? Njerëzit më sulmojnë vetëm për paratë!

para 3 muajve - Koha.mk

Mesfushori i Manchester United, Paul Pogba, është i bindur se “gjykohet ndryshe” nga futbollistët e tjerë dhe se nuk ka lidhje jeta e tij jashtë fushe, tatuazhet apo gjuha e trupit gjatë ndeshjeve. 26-vjeçari...

“Mos më krahasoni me të pakrahasueshmin”

para 3 muajve - Koha.mk

Eden Hazard, blerja më e re e Real Madridit, e ka njohur edhe një herë tjetër Leo Messin si të pakrahasueshëm me askënd tjetër, në krye të futbollit botëror. Ai e bëri deklaratën përkatëse nga një konferencë...

Hazard ftoh tifozët e Realit: Mesi është i pakrahasueshëm!

para 3 muajve - BalkanWeb

Eden Hazard është deri në këto çaste transferimi më i bujshëm i merkatos verore. “Fluturaku” anësor i Çelsit kaloi te Reali i Madridit me këta të fundit që derdhën në arkat e klubit londinez 147 milionë...

Hazard ftoh tifozët e Realit: Mesi është i prakahasueshëm!

para 3 muajve - BalkanWeb

Eden Hazard është deri në këto çaste transferimi më i bujshëm i merkatos verore. “Fluturaku” anësor i Çelsit kaloi te Reali i Madridit me këta të fundit që derdhën në arkat e klubit londinez 147 milionë...

Reali dëshiron Pogban më çdo kusht

para 3 muajve - InfoShqip

Real Madridi do të bëjë gjithçka për ta blerë Paul Pogban nga Manchester Unitedit këtë verë, pasi tanimë i ka siguruar shërbimet e Eden Hazard dhe Luka Jovic. Reali ka nevojë për një mesfushor dhe trajneri...

Real Madridi do të bëjë gjithçka për ta blerë Pogban këtë verë

para 3 muajve - Tetova Sot

Real Madridi do të bëjë gjithçka për ta blerë Paul Pogban nga Manchester Unitedit këtë verë, pasi tanimë i ka siguruar shërbimet e Eden Hazard dhe Luka Jovic. Reali ka nevojë për një mesfushor dhe trajneri...

Reali dëshiron më çdo kusht Pogban

para 3 muajve - Albeu

Real Madridi do të bëjë gjithçka për ta blerë Paul Pogban nga Manchester Unitedit këtë verë, pasi tanimë i ka siguruar shërbimet e Eden Hazard dhe Luka Jovic. Reali ka nevojë për një mesfushor dhe trajneri...

Zidane ende ka etje për transferime, e do me çdo kusht Pogban

para 3 muajve - Aktuale

Real Madridi ka përfunduar nënshkrimet me Eden Hazard, Luka Jovic, dhe me Ferland Mendy i cili do konfirmohet shum shpejtë, tani klubi do të kthejë të gjithë vëmendjen ndaj Paul Pogba. Reali ka nevojë...

Deschamps zbulon futbollistin më të ri të Realit: Dy vite më parë luante në kategorinë e dytë

para 3 muajve - TV21

Selektori francez,Didier Deschamps ka zbuluar emrin e njërit prej futbollistëve i cili pritet t’ i bashkohet Realit të Madridit në këtë merkato vere. Në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes së “Gjelave”...

Marcelo dëshiron qëndrimin në Madrid, jo kalimin te Juve

para 3 muajve - Arbresh

Cristiano Ronaldo thuhet se e ka thirrur mbrojtësin Marcelo t’i bashkohet atij në Juventus. Siç raporton Tuttosport , sulmuesi portugez e ka ftuar ish bashkëlojtarin e tij në Real Madrid që t’i bashkohet...

Hazard është lojtari më i ri, vjen largimi i parë nga Real Madrid

para 3 muajve - Newsport

Real Madrid këtë verë ka filluar me një merkato cilësore, pasi ka afruar lojtarë si Eder Militao nga Porto, apo edhe Luka Joviç. Së fundmi është transferuar edhe Eden Hazard për shifrën e 100 milionë eurove....

Pas Hazard, Real Madrid gati të nënshkruaj me Pogba

para 3 muajve - Vizion Plus

Pas zyrtarizimit të Eden Hazard, Real Madrid është hedhur në sulm për të bërë një tjetër goditje të madhe. Paul Pogba, sipas Marca, do të jetë goditja e radhës e madrilenëve. Madrilenët janë hedhur në...

Griezmann në PSG – Mbappe tek Real Madrid?

para 3 muajve - GazetaBlic

Nëse Antoine Griezmann transferohet në PSG mund të shtyjë Kylian Mbappe për një lëvizje në Real Madrid, raportojnë mediat në Spanjë. Fituesi i Kupës së Botës me Francë, Griezmann fitoi trofeun me Mbappen...

Zidane nuk heq dorë, e do me ҫdo kusht Pogban

para 3 muajve - OraInfo

Duket se Zidane nuk e ka ndërmend të heq dorë nga Pogba. Real Madridi ka përfunduar nënshkrimet me Eden Hazard, Luka Jovic, dhe me Ferland Mendy i cili do konfirmohet shum shpejtë, tani klubi do të kthejë...

Eden Hazard prezantohet këtë javë nga Real Madridi

para 3 muajve - Arbresh

Një dekadë pas prezantimit të Kakas, Karim Benzemas dhe Cristiano Ronaldos në stadiumin Santiago Bernabeu, Real Madridi shpreson t’i bëjë një pritje edhe më të madhe Eden Hazardit. Belgu do të prezantohet...

Real Madridi nesër prezanton futbollistin serb Luka Jovic

para 3 muajve - Arbresh

Real Madridi ka konfirmuar se Luka Jovic do të prezantohet në Santiago Bernabeu nesër (12 qershor). Klubi ka lëshuar një deklaratë në uebfaqen zyrtare duke konfirmuar se sulmuesi i ri i transferuar për...

Zidane ia ka bërë të qartë presidentit Perez: Ose Pogba, ose askënd

para 3 muajve - Lexo

Me Jovic e Hazard dhe me Mendy që pritet të zyrtarizohet në orët e ardhshme, Reali ka bërë 3 goditje shumë të rëndësishme, por nuk ka mbaruar, sepse do të jetë një verë e nxehtë, ku pritet të paktën një...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK