http://kariera.mk

Reforma e arsimit merr mbështetjen nga MAShT-i

para 5 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Kamenicës, Qendron Kastrati, ka një vit që është në krye të kësaj komunë, zellin për punë i’u vë në dukje që kur nisi reformën e re për arsim. Reforma arsimore, të cilën e ka propozuar kryetari...

Reforma e arsimit merr mbështetjen nga MAShT-it

para 5 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Kamenicës, Qendron Kastrati, ka një vit që është në krye të kësaj komunë, zellin për punë iu vu në dukje që kur nisi reformën e re për arsim. Reforma arsimore, të cilën e ka propozuar kryetari...

Reforma e arsimit merr mbështetjen nga MAShT-it

para 5 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Kamenicës, Qendron Kastrati, ka një vitë që është në krye të kësaj komunë, zellin për punë iu vu në dukje që kur nisi reformën e re për arsim. Reforma arsimore, të cilën e ka propozuar kryetari...

Tekstet shkollore, raporton Ministri i Arsimit

para 5 muajve - Klan Kosova

Ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi, raportoi sot para Komisionit për Arsim rreth teksteve shkollore. Deputetët kërkuan nga ai që mos të eksperimentohet me nxënësit. Në takimin që pati me komisionin, ministri...

Deputetët e Komisionit për Arsim i kërkojnë Bytyqit të kthehet nga fillimi procesi i teksteve shkollore

para 5 muajve - GazetaBlic

Komisioni për Arsim ka kërkuar nga ministri i arsimit, Shyqyri Bytyqi që procesi për tekstet e reja shkollore të kthehet nga fillimi. Është kërkuar llogari nga ministri se pse projektligji për tekstet...

Deputetët e Komisionit për Arsim i kërkojnë Bytyqit të kthehet nga fillimi procesi i teksteve shkollore

para 5 muajve - Koha.net

Komisioni për Arsim ka kërkuar nga ministri i arsimit, Shyqyri Bytyqi që procesi për tekstet e reja shkollore të kthehet nga fillimi. Është kërkuar llogari nga ministri se pse projektligji për tekstet...

Ministri i Arsimit mirëpret iniciativën e Komunës së Kamenicës për reforma në Arsim

para 5 muajve - GazetaBlic

Ministri i Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi ka mirëpritur iniciativën e kryetarit të Kamenicës Qendron Kastrati,  për reforma në Arsim duke thënë se ky riorganizim është i nevojshëm të...

Bytyqi raporton para komisionit pët Arsim, ja çfarë u diskutua

para 5 muajve - OraInfo

Sot para Komisionit Parlamentar për Arsim, ka raportur Ministër i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë,Shyqiri Bytyqi. Ai, përmes një postimi në rrjetet sociale ka delkaluar se do të bëjë çdo gjë për të...

Ministria e Arsimit i shpenzon 76 mijë euro për tekstet e reja

para 5 muajve - Tetova Sot

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka raportuar sot para Komisionit Parlamentar për Arsim për gjithë procesin e zhvilluar për tekstet e reja shkollore. Sipas njoftimit për media,...

Bytyqi: Mësimi s’ka mbaruar, ata që nuk zbatuan vendimet tona do japin përgjegjësi

para 5 muajve - Klan Kosova

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, konfirmoi të hënën Ekonomia Online se procesi mësimor ka përfunduar të premten e kaluar, më 21 qershor. Por, Ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi, një...

Ministria e Arsimit i shpenzon 76 mijë euro për tekstet e reja

para 5 muajve - Infokusi

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka raportuar sot para Komisionit Parlamentar për Arsim për gjithë procesin e zhvilluar për tekstet e reja shkollore. Sipas njoftimit për media,...

Ministria e Arsimit i shpenzon 76 mijë euro për tekstet e reja

para 5 muajve - Arbresh

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka raportuar sot para Komisionit Parlamentar për Arsim për gjithë procesin e zhvilluar për tekstet e reja shkollore. Sipas njoftimit për media,...

“Pjetër Bogdani” në kryeqytet pajiset me mjete për klubet e mediave

para 5 muajve - Koha.net

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, së bashku me udhëheqësin e projektit të arsimit fillor në GIZ, Boris Scharlowski dhe drejtoren e Arsimit në Komunën e Prishtinës, Shpresa...

Ministria e Arsimit i shpenzoi 76 mijë euro për tekstet e reja

para 5 muajve - Periskopi

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka raportuar sot para Komisionit Parlamentar për Arsim për gjithë procesin e zhvilluar për tekstet e reja shkollore. Sipas njoftimit për media,...

Bytyqi raporton para deputetëve për tekstet e reja shkollore

para 5 muajve - Epoka e Re

Ministri i Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë (MAShT), Shyqiri Bytyqi, ka raportuar të martën në Komisionin parlamentar për arsim për procesin e zhvilluar në lidhje me tekstet e reja shkollore. Bytyqi ka...

Ministri Bytyqi raportoi para Komisionit Parlamentar për Arsim rreth procesit të teksteve të reja shkollore

para 5 muajve - Arbresh

Ministri Bytyqi raportoi para Komisionit Parlamentar për Arsim rreth procesit të teksteve të reja shkollore Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka raportuar sot para Komisionit...

Bytyqi raporton për tekstet shkollore: 76 mijë euro shpenzime për tekstet e reja

para 5 muajve - Sovrani

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka raportuar sot para Komisionit Parlamentar për Arsim për gjithë procesin e zhvilluar për tekstet e reja shkollore. Sipas njoftimit për media,...

Bytyqi: Mësimi s’ka mbaruar, ata që nuk zbatuan vendimet tona do japin përgjegjësi

para 5 muajve - Arbresh

“Komunat do marrin përgjegjësi nëse nuk u janë përmbajtur normativave”, ka thënë Bytyqi. Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, konfirmoi të hënën Ekonomia Online se procesi mësimor ka...

Bytyqi: Mësimi s’ka mbaruar, ata që nuk zbatuan vendimet tona do japin përgjegjësi

para 5 muajve - Gazeta Observer

“Komunat do marrin përgjegjësi nëse nuk u janë përmbajtur normativave”, ka thënë Bytyqi. Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, konfirmoi se procesi mësimor ka përfunduar të premten e kaluar,...

Bytyqi: Mësimi s’ka mbaruar, ata që nuk zbatuan vendimet tona, do të japin përgjegjësi

para 5 muajve - Ekonomia Online

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, konfirmoi të hënën konfirmoi për EkonomiaOnline se procesi mësimor ka përfunduar të premten e kaluar, më 21 qershor. Por, ministri i Arsimit, Shyqiri...

Bytyqi: Do ta përkrahim arsimin në Kamenicë, së shpejti riorganizim në gjithë vendin

para 5 muajve - Ekonomia Online

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, gjatë raportimit para Komisionit Parlamentar për Arsim, ka folur edhe  rreth kërkesës së kryetarit të Kamenicës, Qëndron Kastrati, për riorganizim...

Bytyqi: Çdo libër që ka përmbushur standardin, do të botohet

para 5 muajve - Ekonomia Online

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka raportuar para Komisionit për Arsim lidhur me tekstet e reja shkollore, raporton Ekonomia Online. Ministri Bytyqi tha se Ligji i Ri për...

“Pjetër Bogdani” pranon pajisje si pjesë e projektit “Shkollat kampione”

para 5 muajve - Infokusi

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, së bashku me udhëheqësin e projektit të arsimit fillor në GIZ, Boris Scharlowski (Zhvillimi i kapaciteteve në arsimin fillor në Kosovë), dhe...

Shkolla “Pjetër Bogdani” pranon pajisje për klubet e mediave

para 5 muajve - Epoka e Re

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, së bashku me udhëheqësin e projektit të arsimit fillor në GIZ, Boris Scharlowski (Zhvillimi i kapaciteteve në arsimin fillor në Kosovë), dhe...

Shkolla “Pjetër Bogdani” pranon pajisje për klubet e mediave si pjesë e projektit “Shkollat kampione”

para 5 muajve - Arbresh

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, së bashku me udhëheqësin e projektit të arsimit fillor në GIZ, Boris Scharlowski (Zhvillimi i kapaciteteve në arsimin fillor në Kosovë), dhe...

“Pjetër Bogdani” pranon pajisje si pjesë e projektit “Shkollat kampione”

para 5 muajve - KosovaPress

Shkolla “Pjetër Bogdani” është një nga 20 shkollat e përzgjedhura për projektin “Shkollat kampione”, i cili fokusohet në zhvillimin e kapaciteteve në shkollë dhe me pajisjen me materiale të ndryshme për...

Shkolla “Pjetër Bogdani” pranon pajisje për klubet e mediave si pjesë e projektit “Shkollat kampione”

para 5 muajve - Ekonomia Online

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, së bashku me udhëheqësin e projektit të arsimit fillor në GIZ, Boris Scharlowski (Zhvillimi i kapaciteteve në arsimin fillor në Kosovë), dhe...

Bytyqi jep raport për tekstet shkollore

para 5 muajve - GazetaBlic

Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Kulturë, Rini, Sporte, Inovacion dhe Ndërmarrësi sot do të mbajë mbledhje. Rendi i ditës: 1. Miratimi i rendit të ditës; 2. Miratimi i procesverbalit të mbledhjes...

Ministri Bytyqi raporton për tekstet shkollore

para 5 muajve - Arbresh

Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Kulturë, Rini, Sporte, Inovacion dhe Ndërmarrësi sot do të mbajë mbledhje. Rendi i ditës: 1. Miratimi i rendit të ditës; 2. Miratimi i procesverbalit të mbledhjes...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK